Nawet 2500 nowych miejsc pracy utworzy firma J.P. Morgan. Ma to związek z otwarciem w Warszawie nowego centrum korporacyjnego. O całej sprawie na łamach prasy poinformowała firma doradcza z rynku nieruchomości, JLL. Kto ma szansą na znalezienie pracy w Warszawie w J.P. Morgan?

Inwestycja J.P. Morgan w stolicy

W warszawskim Artium Garden, należącym do funduszu Deka Immobilien, firma J.P. Morgan ma zamiar otworzyć swoje centrum korporacyjne. W tym celu wynajęła 15,5 tys. mkw. powierzchni biurowej. O otwarciu centrum mówiono już we wrześniu, kiedy to odbyła się wspólna konferencja dyrektora zarządzającego i szefa centrum korporacyjnego J.P. Morgan w Warszawie Steve`a Cohena oraz wicepremiera w rządzie Beaty Szydło, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego.

J.P. Morgan to jedna z największych na świecie instytucji finansowych. Ma swoje siedziby i oddziały na całym świecie, w tym w Polsce. Działa w ponad 100 krajach, a jej centra technologiczne i operacyjne nigdy nie są zamknięte. Pracuje w modelu 24 godziny na dobę, przez 365 dni w roku. Główna siedziba globalnej instytucji J.P. Morgan znajduje się w Nowym Jorku, w Stanach Zjednoczonych. Firma prowadzi działalność w pięciu głównych sektorach:

  • Consumer & Community Banking,

  • Corporate & Investment Bank,

  • Commercial Banking,

  • Asset Management,

  • Corporate.

Jej głównymi klientami są inwestorzy, zarówno indywidualni, jak i instytucjonalni.

Nowe szanse na zatrudnienie specjalistów

Działające w branży finansowej i IT centrum J.P. Morgan w Warszawie stworzy szansę na pracę dla wyspecjalizowanych pracowników. Będzie można ich zatrzymać w kraju przy pomocy pracy u najlepszego pracodawcy w tej dziedzinie działalności. Nie będą musieli wyjeżdżać na emigrację zarobkową np. do Londynu, gdzie również prężnie działają podobne centra.

Dyrektor centrum J.P. Morgan w Warszawie podkreśla, że wybór takiej lokalizacji na nowe centrum nie był przypadkowy, bowiem Polska ma wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą o szerokich horyzontach i dużej wiedzy technicznej. Poza tym infrastruktura ekonomiczna w naszym kraju stwarza dobre warunki do rozwoju oddziału J.P. Morgan.

3000 pracowników w trzy lata

W perspektywie kolejnych trzech lat pracę w centrum korporacyjnym J.P. Morgan w Warszawie znajdzie aż 3000 pracowników. Większość z nich będą stanowić specjaliści z doświadczeniem. Rekrutacja wkrótce się rozpocznie.