W Polsce widać zadowalającą sytuację na rynku pracy. W coraz większej ilości miast bezrobocie plasuje się na naprawdę zadowalającym poziomie. Gliwice to kolejny przykłada miasta, w którym znalezienie pracy nie spędza snu z powiek osobom bezrobotnym. Sprawdźmy, jakich pracowników brakuje tutaj, a jakie to nadwyżkowe zawody.

Deficyt zawodów w Gliwicach 2018

W Gliwicach brakuje: betoniarzy, blacharzy, zbrojarzy, lakierników, brukarzy, elektryków, fryzjerów, kucharzy, kelnerów, kierowców autobusu, kierowników budowy, kosmetyczek, lekarzy, listonoszy, kurierów, magazynierów, nauczycieli, piekarzy, pielęgniarek, pracowników fizycznych przy produkcji, pracowników robót wykończeniowych, przedstawicieli handlowych, ratowników medycznych, spawaczy, ślusarzy, ale też wielu innych pracowników. To tylko część listy zawodów, jaką przedstawił Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach.

Jakie nadwyżkowe zawody w Gliwicach 2018?

Gliwice nie potrzebują: ekonomistów, filozofów, historyków, politologów, kulturoznawców, inżynierów inżynierii środowiska, nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących, socjologów i specjalistów do spraw badań społeczno-ekonomicznych.

Jak szukać pracy w Gliwicach?

Gliwice są prężnie rozwijającym się miastem, dlatego każdy, kto poszukuje tutaj pracy, w relatywnie krótkim czasie znajduje zatrudnienie. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt coraz lepszych zarobków w mieście. Pracy najlepiej szukać, rejestrując się w PUP, śledząc nowe inwestycje w mieście, czytając ogłoszenia w lokalnych gazetach, jak i w serwisach internetowych.