Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, dlaczego warto mieć hobby? Czasem można spotkać się z opinią, że to coś, co przychodzi naturalnie i nie trzeba tego szukać. Bywa, że w przypadku wielkich pasji rzeczywiście tak jest. Należy jednak pamiętać, że coś skłania nas do wgłębiania się w daną dziedzinę i tym czymś jest pierwsze doświadczenie. To nim jest podyktowane to, czy coś stanie się dla nas fascynujące. Bardzo dużo zależy też od podejścia i pewnej otwartości na naukę i poznawanie świata. W życiu zawodowym ma to spore znaczenie! Czy wiesz, co komunikujesz swoim hobby?

Mam mnóstwo zainteresowań!

Jesteś ciekawy świata i lubisz się uczyć. Cechuje Cię postawa chcę tego spróbować! Prawdopodobnie też trudno Cię zniechęcić i szybko angażujesz się w pracę nad danym zadaniem. Szukasz nowych doświadczeń i nieustannie poszerzasz swoje horyzonty. Łącząc wiele pasji, musisz być dobrze zorganizowany. Wiesz, że wyniki osiąga się systematyczną pracą i nikt nie rodzi się ekspertem w danej dziedzinie. Masz aspiracje, by stawać się coraz lepszym w tym, co robisz. Taki pracownik będzie pożądany w wielu środowiskach np. start-upach.

Osoba o wielu zainteresowaniach ze względu na umiejętność doskonałej organizacji może sprawdzić się również na stanowiskach kierowniczych. Lider powinien bowiem umieć zarządzać swoim czasem i zadaniami, a przy tym być systematyczny i zaangażowany, podobnie jak podczas realizacji własnych pasji.

Jestem mistrzem!

Oddałeś serce jednej lub dwóm dziedzinom i jesteś w nich niewątpliwym mistrzem. Zdobyłeś medale w konkretnej dyscyplinie sportowej lub jesteś znany wśród osób zajmujących się np. szydełkowaniem, a Twój fanpage w mediach społecznościowych gromadzi rzeszę odbiorców.

Twoja pasja pokazuje, że dążysz do tego, by być najlepszy w tym, na czym się skupisz. Nie rozpraszasz się i nieustannie doskonalisz swoje umiejętności. Prawdopodobnie spotkałeś na swojej drodze osoby, które zaczynały w podobnym czasie, ale nie każdy miał tyle determinacji, co Ty. Jesteś żywym dowodem na to, że ciężką pracą można osiągnąć perfekcję. Najprawdopodobniej będzie to także rzutowało na Twoje życie zawodowe, jeśli masz już takie doświadczenie na innej płaszczyźnie życia.

Umiem odpoczywać

Potrafisz zdystansować się do codziennych obowiązków. Masz swoją odskocznię, odpoczywasz i do pracy wracasz z tzw. świeżą głową. Wiesz, jak naładować się pozytywną energią, którą później możesz wykorzystać w miejscu zatrudnienia. Perspektywa skupienia się po pracy na swoim hobby pozwala Ci na przebrnięcie nawet przez wyjątkowo trudny dzień.

Jaki sygnał otrzymuje rekruter, jeśli w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej mówisz mu, że nie masz żadnych zainteresowań? Istnieje większe ryzyko, że w pracy będziesz dużo mocniej przeżywać każde niepowodzenie, a w dodatku zadręczać się tym po wyjściu z firmy. Poza tym może odbierać Cię jako nudnego kandydata, co w niektórych branżach ma spore znaczenie.

Poznaję ciekawych ludzi

Rozwijając zainteresowania, tworzysz także sieć kontaktów, które mogą mieć wpływ na Twoje życie zawodowe. Oczywiście dzieje się tak przede wszystkim wtedy, kiedy wychodzisz do ludzi i uczestniczysz w spotkaniach różnych grup tematycznych. Ciekawych ludzi możesz poznać zarówno na szkoleniu dla pasjonatów marketingu, jak i na zajęciach tańca lub jogi. W ten sposób doskonalisz również swoje umiejętności interpersonalne.

Mam alternatywy

Nie jesteś desperatem, który nie ma w swoim życiu nic poza pracą w korporacji. Masz szansę otworzyć własny biznes i żyć ze swojej pasji. Jeśli nawet nie zdecydujesz się na taki krok, bo lubisz pracę na etacie, możesz uczynić z tego dodatkowe źródło dochodu, będąc np. instruktorem zumby. Taki komfort psychiczny pozwala Ci nabrać zdrowego dystansu i zyskać wewnętrzny spokój. Twoi potencjalni pracodawcy również widzą, że nie jesteś osobą pozbawioną perspektyw.

Chciałbyś coś dodać? Uważasz, że Twoje zainteresowania pomagają Ci w pracy? Czekamy na Twój komentarz!

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_106911091_zaj%C4%99cia-w-szkole-artystycznej-kursy-malarstwa-ucze%C5%84-i-nauczyciel-rysuj%C4%85-razem-doskonalenie.html

Oceń artykuł
0/5 (0)