Firma Billennium z Lublina jest polską firmą informatyczną, z całkowicie polskim kapitałem, powstałą w 2003 roku. Obecnie ma ona w planach zwiększenie stanu zatrudnienia, co pozwoli na zredukowanie poziomu bezrobocia w Lublinie.

O firmie Billennium

Lubelska firma Billennium specjalizuje się w opracowywaniu pożytecznych rozwiązań informatycznych. Jej nazwa pochodzi nie tylko od przełomu wieków, ale i od jej pierwszego produktu, którym był system billingowy.

W Lublinie Billennium swoje biuro otworzyło w 2011 roku i początkowo zatrudniało 5 pracowników. Teraz pracuje tam ponad 200 osób. Billennium łącznie, w pięciu biurach w Polsce oraz oddziałach w Indiach i USA daje pracę ponad 500 pracownikom.

Plany rozwoju kadr w Billennium

Największe biuro firmy Billennium w Lublinie ma w planach zwiększenie zatrudnienia. Do końca 2017 roku, jak powiedział prezes firmy, Bartosz Łopiński, chce zatrudnić kolejnych 100 pracowników do pracy przy projektowaniu i tworzeniu nowoczesnych programów i rozwiązań informatycznych. Praca będzie czekała w pierwszej kolejności na wykwalifikowanych i zdolnych programistów. Zostaną oni zatrudnieni w nowym, powstającym biurze firmy Billennium, przy ulicy Gęsiej 5 w Lublinie. Ostatnio rozpoczęło w nim pracę ponad 200 osób.

Firma w dużej mierze dba o komfort pracy swoich pracowników. Mogą w czasie pracy robić przerwy na grę w piłkarzyki, wizytę na siłowni czy też na rozmowę w pokoju socjalnym. Do dyspozycji podwładnych Billennium oddanej nowoczesny sprzęt.

Oddział w Lublinie firmy Billennium zajmuje 2669 metrów kwadratowych. Biurowiec korzysta w dużej mierze ze światła dziennego. Dba o to, aby w jak najmniej negatywny sposób działalność przedsiębiorstwa wpływała na stan środowiska naturalnego. Dlatego firma zapewnia pracownikom stały dostęp do świeżego powietrza. W jej otoczeniu znajduje się dużo zieleni produkującej tlen, oczyszczającej i jonizującej powietrze.

W najbliższym czasie Billennium będzie zatrudniać nawet 100 nowych pracowników, wśród których przede wszystkim znajdą się osoby do obsadzenia takich stanowisk jak: Programista.NET, Koordynator zmiany i wdrożenia, Administrator Linux, Salesforce developer, SharePoint support. Osoby te powinny odznaczać się nie tyle kierunkowym wykształceniem, ale realnymi umiejętnościami. Najbardziej pożądani są przy tym specjaliści z doświadczeniem, którzy wiele wniosą do firmy i będą dla niej jak najbardziej wartościowymi pracownikami.