W niektórych Polskich miastach osoby nie posiadające określonych i specjalistycznych kwalifikacji, jak lekarze, stomatolodzy czy transportowcy oraz logistycy, zatrudnienia szukają właśnie w mniejszych oraz większych sklepach.

Często to również okazja w takich miastach jak Poznań do uniknięcia ofert „przedstawicieli handlowych” czy „opiekunów klienta”, których głównym zadaniem jest namówienie do skorzystania z oferty – za wszelką cenę.

Dobre warunki zatrudnienia w Biedronce

Właściciel Biedronki w wywiadach przyznaje, że największe inwestycje podejmuje właśnie na terenie naszego kraju i że to z tym związane są planowane przez niego kolejne podwyżki dla pracowników. W zeszłym roku pieniądze przeznaczone zostały na rozwój sieci, modernizacje i rozbudowę istniejących obiektów, a także na stawianie kolejnych sklepów. Co nieco zostało przeznaczone również dla pracowników. Tegoroczne inwestycje mają na celu przede wszystkim podniesienie pensji pracowników sklepów.

Będzie jeszcze lepiej

Miejsca takie jak sklepy Biedronka w Poznaniu to jedne z najlepszych miejsc zatrudnia na polskim rynku. W sieciach zatrudnionych jest obecnie ponad 65 tysięcy ludzi, co stanowi naprawdę spore – i wciąż dające nowe perspektywy- źródło dochodu. Początkowe zarobki to 2650 brutto, po roku jednak jest to już 2950 złotych brutto. W większych miastach kasjerzy z trzyletnim stażem są w stanie zarobić nawet 3500 złotych brutto. Obiecywane podwyżki mają być dostosowane względem lokalizacji i wynosić mają od 200 do 550 złotych brutto.