Polska branża lotnicza posiada swój ośrodek rozwoju w Rzeszowie. Właśnie w tym mieście na Podkarpaciu kształci się najlepsza kadra pilotów i pracowników sfery szeroko rozumianego lotnictwa. Dla nich Koło Naukowe Aviation Management Club i Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania zorganizowało prestiżowe wydarzenie – Aviation Career Day w Rzeszowie dnia 22 maja 2017 roku.

Dla przyszłych pilotów

Praca w lotnictwie jest pasjonująca i sprawia, że można realizować ambitne plany zawodowe. Dla wszystkich osób chcących rozpocząć karierę w tej branży zorganizowano Aviation Career Day w Rzeszowie.

Przyszli zdobywcy przestworzy mogli dowiedzieć się w czasie lotniczych dni kariery, jak w swobodnym tłumaczeniu brzmi Aviation Career Day, jakie są zasady rekrutacji na takie stanowiska oraz czy istnieje możliwość odbycia praktyk i stażów zawodowych. Dni kariery były szansą na to, aby uzyskać informacje na temat specyfiki pracy w branży lotniczej.

Aviation Career Day miało miejsce w siedzibie głównej rzeszowskiej uczelni przy ulicy Sucharskiego. W trakcie wydarzenia zaplanowano kilka prelekcji, a w roli prelegentów wystąpili m.in.:

  • Michał Tabisz, Dyrektor Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka
  • przedstawiciele Emirates SkyCargo,
  • przedstawiciele Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej,
  • przedstawiciele Pratt&Whitney Rzeszów S.A.,
  • przedstawiciele Enter Air,
  • przedstawiciele Royal-Star Aero.

Byli to głównie absolwenci kierunku Aviation Management, odnoszący sukces na rynku pracy w sektorze lotnictwa.

Program Aviation Career Day

Pierwsze prezentacje w ramach wydarzenia zorganizowanego dla branży pilotów i osób zainteresowanych pracą w takim charakterze rozpoczęły się na Aviation Career Day o godzinie 10. Wówczas odwiedzający mogli skorzystać z możliwości osobistej rozmowy z przedstawicielami firm lotniczych i sprawdzić swoje umiejętności pilotażu oraz predyspozycje zawodowe w tym zakresie na symulatorze lotów.

W godzinach od 10:30 do 10:50 odbyła się prelekcja Michała Tabisza pod tytułem „Regional Airports in Poland – How Fast and How Long They Will Grow”. Po nim przemawiał Maciej Pasierb, kontroler ruchu lotniczego w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Opowiedział on, jak zdobyć taką profesję. Następnie swoje wystąpienia mieli Andrzej Czarnecki (prezentacja pod tytułem „Industy 4.0”) oraz Jarek Jakubczak – Cargo Manager Poland z Emirates SkyCargo („Career Path… Straight or Right?”).

Po południu między 12:30 a 13:30 odbyły się kolejne prezentacje w auli im. prof. Jerzego Chłopeckiego prowadzone w języku angielskim, podobnie jak i wcześniejsze prelekcje.