Największe targi pracy i praktyk w Polsce – Absolvent Talent Days – odbyły się również w Rzeszowie, 14 listopada 2017 roku. Ich gospodarzem był Uniwersytet Rzeszowski. Obejmowały one wiele ciekawych wydarzeń, w tym prezentację aktualnych ofert pracy w Rzeszowie i w całym województwie podkarpackim.

Jesienna edycja targów pracy w Rzeszowie

Absolvent Talent Days odbywają się między innymi jesienią w wielu miastach w całej Polsce. Te szczególne targi pracy i praktyk zawitały również do Rzeszowa. Obejmowały oferty pracy, praktyk i staży, bezpłatne szkolenia i warsztaty. Atrakcją było również spotkanie motywacyjne z celebrytą, mówcą motywacyjnym i youtuberem Łukaszem Jakóbiakiem.

Absolvent Talent Days niezmiennie cieszą się ogromną popularnością wśród młodych ludzi oraz bezrobotnych. To im najbardziej bowiem zależy na znalezieniu pracy i propozycji staży. Na wydarzeniu w Rzeszowie pojawili się przedstawiciele zarówno dużych korporacji, jak i mniejszych przedsiębiorstw. Była to dla pracodawców okazja do zapoznania się z możliwościami kandydatów i ich umiejętnościami, a dla odwiedzających – do zorientowania się w najnowszych trendach na rynku pracy oraz poznania szczegółów pracy w interesujących im zakładzie pracy w Rzeszowie i nie tylko. W sumie na jesiennej edycji Absolvent Talent Days w Rzeszowie pojawiło się 45 pracodawców, którzy w sumie prezentowali oferty pracy dla 300 kandydatów.

Darmowe warsztaty i szkolenia

Podczas wydarzenia w Rzeszowie uczestnicy mogli wziąć udział w serii darmowych warsztatów i szkoleń z praktykami. Mogli dzięki temu dowiedzieć się, jakie profesje i specjalizacje na obecnym rynku pracy są najbardziej przyszłościowe i stwarzają największe szanse na podjęcie pracy w przyszłości.

Odbył się również Panel Młodego Specjalisty pod hasłem „Studiujesz, pracujesz? Znajdź sposób na wymarzoną pracę”. W jego trakcie młodzi ludzie, którzy – pomimo wieku i studiowania – odnieśli już pierwsze sukcesy zawodowe, dzielili się swoimi doświadczeniami z innymi.

Z kolei w Panelu Programów Managerskich osoby zatrudnione w różnych firmach i korporacjach na stanowiskach menadżerskich opowiedziały, jak można skorzystać u nich z programów stażowych i rozwijać w ten sposób swoją karierę zawodową.

Akcja Wampiriada

Wydarzeniem towarzyszącym targom Absolvent Talent Days w Rzeszowie była Wampiriada. To w Rzeszowie trzecia edycja akcji, w której można było honorowo oddawać krew. Można było to zrobić przez dwa dni na terenie kampusu Uniwersytetu Rzeszowskiego. Akcja odbywała się pod hasłem „Nie trać życia, graj w czerwone!”.