W okresie wakacyjnym, szczególnie w przypadku miejscowości turystycznych, wzrasta zapotrzebowanie na pracowników w najpopularniejszych sieciach handlowych. Firmy już teraz poszukują kandydatów, którzy wzmocnią kadry na okres letniego wypoczynku. Co oferują?

Praca wakacyjna w Biedronce, Dino i Lidlu

Praca na wakacje w Biedronce

Sieć Biedronka standardowo w czasie okresu wakacyjnego uruchamia dodatkowe miejsca sprzedaży ulokowane np. nad morzem lub w górach. Firma umieszcza tymczasowe sklepy także tam, gdzie organizowane są wydarzenia kulturalne lub muzyczne. Lokale sezonowe są ważne dla sieci, ponieważ przynoszą duże zyski. Aby je zwiększać, przykładowo w Łebie będzie działać linia autobusowa dowożąca klientów z pobliskich miejscowości do konkretnego oddziału Biedronki.

Firma prowadzi program pracy letniej, gdzie w miejscowościach takich jak Międzyzdroje, Mielno, Szklarska Poręba czy Karpacz, pracownicy zyskują premie uznaniowe (zależne od utargu) i nagrody (w lipcu i sierpniu to 600 zł na miesiąc).

Proces poszukiwania kandydatów do pracy na wakacje już ruszył. Praca w Biedronce w miejscowości turystycznej wiąże się z pensją między 22,80 a 27 złotych brutto za godzinę. Benefitem jest tutaj zwrot kosztów dojazdu do miejsca pracy, jak i możliwość pokrycia kosztów noclegu i wyżywienia.

Wakacyjna praca w Dino

W ostatnich latach marka Dino mocno inwestuje w kadry. W 2022 roku koszty świadczeń pracowniczych względem wcześniejszego, 2021 roku wzrosły o ponad 35%. Firma także regularnie się rozrasta, ponieważ otwiera nowe sklepy, a w pierwszym kwartale zysk netto grupy Dino Polska wyniósł 270,7 mln zł, wynosząc więcej, niż przewidywano.

Obecnie firma opublikowała mnóstwo ogłoszeń dotyczących pracy wakacyjnej. Sieć Dino szuka pracowników, którzy będą:

  • wykładać towar zgodnie z obowiązującymi standardami;
  • zapewniać odpowiednią estetyki ekspozycji;
  • dbać o porządek w miejscu sprzedaży;
  • zajmować się obsługą klienta.

Kandydatom oferuje się stabilność zatrudnienia oparta na umowie o pracę, możliwość dopasowania wymiaru czasu pracy do potrzeb pracownika, awanse wewnętrzne, a także atrakcyjne benefity typu prywatna opieka medyczna czy możliwość otrzymania pożyczki. Warto podkreślić, że Dino szuka pracowników na terenie całego kraju, a nie tylko w miejscowościach turystycznych. Ponadto marka publikuje również oferty pracy w terenie.

Lidl potrzebuje osób do pracy na wakacje

Polityka zatrudnienia do pracy na wakacje w Lidlu przypomina strategię stosowaną przez Biedronkę. Marka kładzie bowiem nacisk na zatrudnienie w miejscowościach turystycznych, oferując łączenie obowiązków zawodowych z wypoczynkiem. Osobom, które zdecydują się podjąć pracę w górskich i nadmorskich lokalizacjach, sieć Lidl oferuje pokrycie kosztów podróży, zakwaterowanie, a także dodatkową premię wypłacaną co miesiąc.

Oceń artykuł
0/5 (0)