Opinie o ZF Group w Bielsko-Biała ul. Konwojowa 94

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie ZF Group. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w ZF Group o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZF Group w Bielsko-Biała ul. Konwojowa 94

ZZP WABCO

Szanowni Pracownicy TRW. Jestem przedstawicielem jednego ze związków zawodowych działających w byłym WABCO, aktualnie ZF we Wrocławiu. Właśnie zakończyliśmy po krótkim sporze zbiorowym negocjacje podwyżek na rok 2022. Poza podwyżkami ustaliliśmy ograniczenie ilości pracowników agencji pracy czasowej, oraz gwarancje zatrudnienia dla naszych pracowników. Jeśli ktoś jest zainteresowany, zapraszam na stronę związku, jest tam więcej infprmacji: https://www.facebook.com/Zwi%C4%85zek-Zawodowy-Pracownik%C3%B3w-WABCO-Polska-510066229146931 . Jako, że nasze zakłady należą do jednego właścicela, widzimy potrzebę stworzenia jednego, wspólnego międzyzakładowego związku zawodowego obejmującego swoim zasięgiem wszystkie zakłady ZF w Polsce. Dało by to znacznie większe możliwości ustalenia dla pracowników naszych firm korzystnych warunków pracy, lepszych zarobków i „zdrowszej” atmosfery w pracy. Zapewniam, jesteśmy poważną organizacją związkową. Związki zawodowe w byłym WABCO zrzeszają około 50% pracowników naszych zakładów. Dlatego proszę o kontakt osoby, które podjęły by się wspólnie z nami zadania utworzenia takiego związku zawodowego. Szczegóły przekażę zainteresowanym. Zapraszam do kontaktu za pośrednictwem strony związku na fb, lub tel 668 691 560

Dojo man

Kolejna odsłona z serii (usunięte przez administratora) na zmianie "c" ... Liderzy na jakiś prochach męczą ludzi na nocnych zmianach ... Wymagają po 7 godzinach czasu cyklu z pierwszej godziny. A jak komuś się to nie podoba to "wytrzeszczone" oczy liderów z mqb grożą zwolnieniem . Na szczęście zmiana C ucieka na inną zmianę. Trochę oddechu na innej zmianie. Przyszłym pracowniką nie polecam zmiany c i kierownika .

On

Nic nie słyszałem

A kto tym razem

Pyrtek

Czy w TRW Bielsko-Biała pracuje się szybko czy powoli?

@Pyrtek

raczej szybko i nie ma opierdzielania się ale jaka praca taka płaca

Fastfood
@łysy

To czemu jak jesteś taki mądry na forum nie idziesz na produkcję i pokażesz jaka gwiazda z cb boisz się? Cwaniaczku

@Fastfood

To jest maszyna Jak nikt tym nie będzie kierować to nie będzie działać, ktoś strzela batem a ktoś ciągnie bloczek Na tym polega produkcja

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Bielsko-Biała
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Kierowca kat. CE WOLNE WEEKENDY
Profesjonalny kierowca
Dynka

Chodzi mi o kierowników

Dynka

Dla mnie brak słów co tam się dzieje . Myśle tylko czy że zm c zm b zm a mogą spać spokojnie oraz Pani która kibicuje przy zwolnieniach bez wyrzutów sumienia ????

W Gliwicach zwalniają?

Bibi

Co to się dzieje u nas ?? Zwolnienia ?? Kim oni później chcą produkować ?? Co myślicie o tym ???

@Bibi

A co mamy myśleć zwalniają po kilka osób a po pracy jadą do sklepu na zakupy swoimi wypasionymi furami.A jak coś to chętnie Ci wyrecytują regułkę - trzeba się było uczyć itd...

Bibi
@Real Bob

Ile jeszcze planują zwolnić ? Wiesz coś więcej jak to będzie wyglądać teraz ? Do końca roku się bać ?

@Real Bob

Uwalniają a nie zwalniają hehehehehe PDW kto wie ten wie.

Co
@Real Bob

Powtarzają to jak mantrę. :D, jakby wszyscy się wyuczyli to kto by fizyczne pracował???oni mają szacunek dla Nas jak pali się im pod nogami. Niech to ruszy, zobaczymy co zrobią. Mam nadzieję, że zwolnieni ludzie nie wrócą ponownie.

Zapytanie

Mając doświadczenie w branży automotive na jakie wynagrodzenie netto można liczyć w Centrum Inżynieryjnym w Częstochowie (np. w Dziale Mechaniki)? Ewentualnie jakie są mniej więcej widełki płacowe? Jak wygląda atmosfera pracy? Proszę o realne odpowiedzi ;)

@Zapytanie

Tam nie ma przyszłości atmosfera taka jak opinie na forum czyli dramat nie polecam

Zapytanie
@Don Omar

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl? Z tego co widać na forum opinie dotyczą w zasadzie produkcji. Czy równie nieciekawie jest w biurze? Z zarobkami w Centrum Inżynieryjnym też nie zachęcająco? Może jakieś przykłady?

Zf
@Don Omar

Atmosfera w Bielsku jeszcze ok, poczytajcie opinie Czechowice bądź Częstochowa tam to się dzieje..

@Zf

Ty Tak na poważnie w Bielsku jest Atmosfera tym tam pracujesz że piszesz tak pozytywnie bo ja zauważyłem że jest tylko na jednej linii:):):)

Don Omar

Dokładnie tak niż być (usunięte przez administratora) w imię korporacji która jest chora psychicznie

Ozdrowiec

Drodzy państwo ... odpowiadając na pytania. Masowe zwolnienia z takich powodów wymyślonych sobie przez kierowników ,że aż się niedobrze robi. Chyba że się jest znajomym od kieliszka z kierownikiem to nawet najbardziej bezużyteczne osoby , mogą się nie martwić o stratę pracy. Taka sytuacja jest na zmianie c ...nad stan liderów i osób co nic nie robią.

Mamaja

Hej wszystkim kolega! Jak sytuacja u nas?? Piątki wolne?? Postojowe ??? Ruszy coś ????

Real Bobek
@Mamaja

No ruszyły zwolnienia pełną parą będziesz potrzebny za 2 miesiące na 2 miesiące czekamy z niecierpliwością:)

Kto

To co zakład staną?

D
@Mamaja

Wyskoczyłem z tonącego statku w dobrym momencie

Excelecja
@Real Bobek

Bob ty jeszcze tam sterczysz z tym stoperem dej spokój odpuść

@Mamaja

To wszystko nic Ważne że balon przyleci

OPO
@łysy

Leciał ,faktycznie dzisiaj leciał nad Opolem --- fajny ten wasz zeppelin.

@Real Bobek

Pięknie za moje Rotacyjne soboty i niedziele się bawią impreza w balonie

Ciekawa

Hej, wie ktoś jak to z tymi zwolnieniami? Dzisiaj podobno kolejne spotkanie dyrektora ze związkami dotyczące dalszych zwolnień... Czy jeżeli zwalaniają pracowników (umowa na stałe) w takiej sytuacji jak obecnie, czy należy się odprawa? Krążą różne opinie na ten temat i trudno się rozeznać w tych warunkach zakończenia pracy.

@Ciekawa

W innych zakładach przy takiej sytuacji stosowane są płatne postoje nawet w perspektywie do końca roku u nas od razu wszystkich by pozwalniali gdyby tylko mogli nie ważne ile się pracuje jakie się ma umiejętności ważne są słupki i statystyki ta sytuacja pokazuje też jak prestiżowa jest praca na stanowisku operatora.Związki nie powinny odpuścić i zawalczyć o postojowe nawet do końca roku jeśli zajdzie taka potrzeba nasza korporacja jest na tyle bogata że na pewno na tym nie ucierpi a ochroni naprawdę wartościowych pracowników.Związki zawodowe zaś udowodnią że mają charakter a nie tylko są na garnuszku pracodawcy swoją drogą ciekawe czy gdyby taka sytuacja zaistniała np w niemczech to by ludzi pozwalniali czy zapewnili postojowe moim zdaniem to drugie.

@Ciekawa

Zrobią wszystko żeby nie dać

Real Bob

Pytanie czy wszystkie piątki do końca roku będą wolne? Bo jak tak to mamy jak na Islandii oni tam też cztery dni pracują doganiamy Najlepszych w Europie ciekawe czy podobnie będzie z kasą hehe

Sexiak
@Real Bob

A później w grudniu wszystkie soboty robocze żeby wcisnąć rotacje między świetami, bo ludzie urlopów nie będą miec

XXX

Wszystkich z Worka wyrzucili czy ktoś zdążył myknąć na ł4?

Xnxx
@XXX

Znowu powtórka z rozrywki ? :-) ze ktoś wgl się tam jeszcze zatrudnia to się dziwie…

@Xnxx

Ano powtórka znowu zatrudnia we wrześniu i zwolnią w listopadzie skąd oni tych jeleni biorą?

Xnxx
@XXX

Masakra a w okolicy tyle normalnych zakładów jest, gdzie nie funkcjonują te pseudoagencje pracy.

Po

Jakich?

@Xnxx

złe wiadomości misiu- we wszystkich zakładach w okolicy masz agencje pracy albo prace na zlecenie/dzieło, a są firmy gdzie jest taki (usunięte przez administratora) że oczy bolą wy na prawde nie wiecie jak może wyglądać słabo zakład produkcyjny np ze starymi maszynami, nieergonomiczny, ciemny, zapylony na dodatek stawka wcale nie jest taka zła ale co ja wam będę mówił- pójdzie sobie popracować do różnych zakładów np przy ulicy czerwonej albo bestwińskiej to zrozumiecie jak można źle traktować ludzi

@łysy

Na czerwonej łysy w Amsterdamie ?

Ar to i pi

Tam są rotacje Darmowe ?

@Ahmed

ciekawe czy też taki mądry w szkole byłeś jak myślę że jesteś operatorem przy maszynce to mam pewne wątpliwości

Xnnx
@łysy

Aha to chyba ja gdzieś za granica pracuje skoro u mnie w zakładzie nie ma ani agencji pracy ani darmowych rotacji. Jest za to firma sprzątająca, która dba o to żeby zakład nie był zapylony. A i w sobotę można sobie dorobić, do czego nikt nie zmusza i nie daje wolnego dnia w tygodniu. Bez sensu się spinać na forum skoro i tak nic nie chcecie zrobić aby polepszyć swoje życie, tylko dalej siedzicie w (usunięte przez administratora)

@łysy

nie wolę skończysz szkole i być szczureem w korporacji zagranicznych szykuj się zaraz staniesz na maszynę stopera nie zapomni .Kkto by pomyślał że 2021r dalej tak się ludzi traktuje widać bo podejściu łysego i jego arogancji takich tam jest więcej elementów Narodowych Hehe dron

Badum tss
@łysy

No i takie zakłady pracy się olewa i napietnuje namiętnie. Amen. Pracodawca olewa pracownika? To pracodawca niema pracowników. Weźcie się w końcu tego nauczcie bo trafia mnie jak się ludzie tak siodłac dają jak konie.

@łysy

Kolego trochę kultury do ludzi To nie znaczy że ubrałeś ubranka za pod........ To możesz obrażać ludzi ciekawe jakby cię dorwali za brama to dalej taki (usunięte przez administratora) byś był pozdrawiam a jak boli cię że piszą prawdę to tu nie wchodź

Obserwator

Nawet w mrowisku jest hierarchia. Wiec korporacja to takie mrówki. A każda mrówka wykonuje pracę, która z góry jest zaprogramowana. Tymi mrówkami zarządza mrówka lider, mrówką liderem - mrówka kierownik itd. do mrówki szefa. Ktoś kiedyś założył taką kolonię i oczekuje efektów i to jest zrozumiałe. Im więcej zrobisz i sprzedasz tym więcej masz. Mrówka robotnica jest na samym końcu. Ehh, kogo wina, że na końcu? Oczywiście, że mrówki. Mrówka mogła się wykształcić by w tej hierarchii być wyżej lub założyć własne mrowisko. Więc jeśli narzekasz, że w ty mrowisku jest źle to go opuść a nie krytykuj. Niektóre mrówki wolą krytykować niż coś zmienić bo krytyka nie kosztuje, można słowa rzucać na wiatr i czekać aż ktoś da lajka. Wniosek prawdziwe mrówki w mrowisku są inteligentniejsze.

@Obserwator

W naszym mrowisku nie panują takie zasady.W naszym mrowisku ważniejsze niż wykształcenie jest to jakie duże ma mrówka plecy i co potrafi na tych plecach załatwić.Dużo mrówek wskakuje w fartuchy bezpośrednio z linii bez wykształcenia bo po prostu żadne mrówki z zewnątrz z wykształceniem nie chcą się pchać do naszego mrowiska.Taka nasza mrówcza szara rzeczywistość która nijak ma się do twojej opinii.

Mrówka
@Obserwator

Załóżmy, że każda mrówka zakłada swoje mrowisko a kto pracuje w środku????

Mrówka ????
@Obserwator

Marna prowokacja szkoła nie uczyni z ciebie mądrego, szkoła szkoli przyszłych pracowników ,a mądrość to zdolność podejmowania decyzji , , Jeśli tam pracujesz jesteś częścią układanki ,choćbyś był tam w złotym jajku jesteś tak samo marionetką systemu który niszczy potencjał ludzi. Dziękuję za uwage z poważaniem Beton

Rudy beton

Tak myślałem że to się tak skończy

Dwupaczek

Dzień dobry, jak mam z kolei pytanie, czy będąc w ciąży pracodawca szuka innych stanowisk pracy dla ciężarnej lub ostatecznie zwalnia ją z obowiązku świadczenia pracy? Niestety ginekolog nie chce wystawić l4 a i kontrolę z ZUS są coraz częstsze... Dodam jeszcze, że pytanie dotyczy pracownicy produkcji.

@Dwupaczek

Kto to napisał ja się pytam.Jesteś w ciąży i nie dostałaś ł4?Zmień lekarza albo leć na SOR powiedz że się złe czujesz i nie powinno być problemu z ł4.A tak na marginesie to sobie odpowiedz na takie pytanie czy widziałaś w naszym zakładzie kogoś w ciąży pracującego na linii>Przepraszam ale Jesteś niepoważna pytając o coś takiego.

Xnnx
@Real Bob

Niby czemu jest niepoważna? Pracodawca jest zobowiązany dostosować stanowisko do potrzeb ciężarnej a jeśli nie ma takiej możliwości, powinien zwolnić ja z wykonywania pracy z zachowaniem wynagrodzenia. L4 to zwolnienie chorobowe, a czy zwykła ciąża, w której kobieta się dobrze czuje jest choroba? No chyba nie.

Dwupaczek
@Real Bob

Niepoważny to ty jesteś. Moje pytanie padło ponieważ, przepisy prawa pracy mówią wyraźnie, że pracodawca powinien przenieść ciężarną na inne Stanowisko pracy, odpowiednie do jej stanu lub gdy nie ma takiej możliwości ZWOLNIĆ JĄ Z OBOWIĄZKU ŚWIADCZENIA PRACY Z PRAWEM DO WYNAGRODZENIA. Niestety nikt mi nie potrafi odpowiedzieć czy w tym zakładzie się to praktykuję. L4 w moim przypadku jest absolutną koniecznością (w końcu żyć za coś trzeba), ale w przypadku kontroli z ZUS to ja będę w czarnej (usunięte przez administratora) a nie ZF. A lekarza nie zmienię, bo pomimo stosunku do zwolnień- jest świetnym specjalistą.

@Dwupaczek

Rozumiem Twoje stanowisko odnośnie mojej opinii ale w obecnej sytuacji ciężko może być z zachowaniem stanowiska pracy ze względu na brak zamówień i związane z tym zwolnienia.Prawo pracy swoje a pracodawca swoje.Ja wiem tylko tyle że na mojej zmianie jak tylko któraś dziewczyna zaszła w ciążę to zaraz znikała na L4 i tyle.

Zorroo
@Real Bob

Tak myślałem brak zamówienia no to się doigrali

Ktos
@Dwupaczek

Pracodawcą może powołać się na jeden z trzech przypadków zwolnienia pracownicy w ciazy skoro nie masz l4.Mianowicie utrata kwalifikacji do wykonywanej pracy a ciaza jest taka utrata kwalifikacji,bo nie wolno ci pracować w określonych godzinach i wykonywać określonych czynność.Ja tam już nie pracuje jakiś czas ale z tego co wiem nigdy nie było stanowisk dla ciężarnych chyba,że w biurze.A ten twój specjalista znając specyfikację pracy i nie dając l4 jest g..... specjalista tyle powiem.Wybor należy do ciebie Albo zwolnienie albo l4

Dzień dobry, Dziękujemy za podzielenie się poniższymi opiniami. Przypominamy, że wszystkie zdarzenia budzące wątpliwości Pracownika, np. pod kątem etycznego standardu zachowań wewnątrz firmy lub bezpieczeństwa i warunków wykonywania pracy, powinny być zgłaszane zgodnie z obowiązującymi procedurami do bezpośrednich przełożonych i Działu Personalnego. Takiego typu zgłoszenia umożliwią nam sprawniejsze zlokalizowanie źródła problemu oraz podjęcie odpowiednich działań korygujących. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w sytuacji, kiedy występuje realnie zagrożenie dla zdrowia lub życia Pracownika czy innych osób, Pracownik może odmówić wykonywania pracy oraz ma obowiązek zawiadomić o tym fakcie pracodawcę lub bezpośredniego przełożonego. Przypominamy również, że wszelkie publikacje w sieci nie są anonimowe, dlatego zachęcamy do publikowania rzeczowych i kulturalnych postów, które nie są obraźliwe i nie prowadzą do naruszenia dóbr osobistych.

Masa

Wybaczam wam

@ZF Group

To może Dyrekcja w newsletterze przypomni do kogo można zgłaszać problemy, (usunięte przez administratora) itp. Kiedyś był podany w nim trzy przykłady. Dyrekcja, związki i ogólny zf główna siedziba.my w Czechowicach np. Mamy problemy zgłaszać czegokolwiek do kierownika (zm. C) jest zadufanym w sobie egoistą, wszystko musi być tak jak on chce. Nie mówiąc żeby dostać jakąkolwiek premie bo jak on to mówi. Nie lubię rozdawać swoich pieniędzy. Nie mówiąc o wypisywaniu łapek. Tu też czeba dostać pozwolenie na wypisanie bo jeśli zrobi się to bez wiedzy lidera bądź jego to rozmowa dyscyplinująca. Dziękuję za uwagę

G U N I T

Nie boje się was

Zorroo

Naj lepiej zgłaszać problem do głównej siedziby zF po Niemiecku listem albo inną drogą komunikacji

Stefanek

Przeczytane na ścianie w sraczu: trzeba było skończyć studia a nie na produkcji i narzekać.

@Stefanek

Nikt wam tyle prawdy nie powie co ściana w klopie

Patologia zakładowa

DO ZARZĄDU ZF Bielsko-Biała robicie z ludzi (usunięte przez administratora) zatrudniacie obiecujecie góry lasy i wyrzucacie z dnia na dzień na ulice. A darmozjadow ktorzy wiecznie maja L4 trzymacie i nie dajecie szansy ludzią ktorzy chcą na prawdę pracować i się starają. Zamiast zaproponować urlopy bezpłatne to wolicie się ich pozbyć a za dwa miesiące dzwonicie jak na sranie żeby wrócili z powrotem bo plany wzrastają i nie ma kto pracować i znowu ich zwolnicie a wielce obiecujecie ze dacie szanse WORKOWI!!! Ludzie tez mają rodziny na utrzymaniu i koszty a wy siedzicie na (usunięte przez administratora) bo macie pewna prace a teraz chcecie uzdrawiać zakład, wysyłacie ludzi z biura na produkcje i ratujecie negatywna opinie która krąży w sieci na temat zakładu. Jaki sens i logika… każdy nowy pracownik, który szuka pracy najpierw czyta opinie w internecie na temat zakładu a później decyduje się czy iść do takiego zakładu pracować. Zacznijcie myśleć o dobrych pracownikach, którym zależy na pracy a nie o tych nierobach co sobie wiecznie bimbają i podnoszą absencje, tym samym na liniach brakuje operatorów i pracuje się za dwóch. Podnosicie normy i wymagacie od ludzi pracy na wyższych obrotach ponad własne siły.

@Patologia zakładowa

Ależ Oni o tym doskonale wiedzą ale tak niestety działa korporacja jak najwięcej wyprodukować jak najtańszym kosztem.A chętnych zawsze znajdą pełno ludzi po kryminale albo podstawówce i tacy się zgłoszą we wrześniu w pierwszej kolejności na browarek i fajeczkę dorobią:)

Lolo
@Patologia zakładowa

Znam chłopaka który 4 razy był zwalniany i 4 razy wracał fakt autentyczny Beta

Heheh

I kto to mówi ..... Czas cyklu misie kolorowe

Nikita

@ZF. Mam pytanie do zarządzających korporacją lub do BHP. Jak długo bedzteny jeszcze korzystać z maseczek ochronnych na zakładzie.?Czy będzie to uzależnione od tego ile mamy pracowników zaszczepionych.

@Nikita

Jak się nie zaszczepicie to będą dalej maski

Iii
@łysy

Maskę to ty masz na całe życie nawet jak nie ma święta halloween

@łysy

Tak nie wystarczy że nas ponumerowano zaszczepić łysy specjalista zakładu zamkniętego łysy duma narodowa dbająca o dobro korporacji zagranicznych czas cyku

@Ahmed

wy się cieszcie że jest robota i że jakoś udało się ogarnąć sytuacje, bo jak bedziecie siedzieć na postojowym za darmoche to zobaczymy komu pierwsze będzie burczeć w brzuszku

Zostaw merytoryczną opinię o ZF Group - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w ZF Group?

Zobacz opinie na temat firmy ZF Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 233.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZF Group?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 211, z czego 16 to opinie pozytywne, 81 to opinie negatywne, a 114 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZF Group?

Kandydaci do pracy w ZF Group napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZF Group