LUG Light Factory Sp. z o. o.

Opinie o LUG Light Factory Sp. z o. o.

Brutus Sprawiedliwy

Widać iż poziom Twojego komentarza odzwierciedla dwie istotne z punktu widzenia człowieczeństwa cechy. Poziom intelektu oraz poziom kultury. Jednego jak i drugiego niestety brak...

madmax
@Brutus Sprawiedliwy

Jak sporej części użytkowników tego portalu, nihil novi ;)

karl

Mi się pracuje okej, wiadomka, że bywają słabsze dnia, ale kto tak nie ma. Robota stabilna, mamy spoko stołówki z wszystkim co trzeba i są też jakieś takie dodatki typu ubezpieczenie, więc jest z czego korzystać jeszcze

Tobi
@karl

To prawda, większość z tego forum to naganiacze do kółka wzajemnej adoracji górskich żali. Tylko marudzą i szkalują dobre imię firmy. Nic później dziwnego, że nikt nie chce tu przyjść. Tak jak przedmówca napisał jest z czego korzystać, warunki nie są złe. Marudzi jeden taki z drugim a jak się zwolni i pójdzie gdzieś indziej to później wraca ze spuszczoną głową w geście pokory. Niejednego już takiego widziałem co prosił o możliwość powrotu a z hukiem odchodził bo co to nie on !

karl

No popatrzcie już nie można być zadowolonym z pracy

madmax

Taka sama teoryjka z de, jak i ta twoja

kuk

Przyjmą tu na lakiernie bez doświadczenia?

HR
@kuk

Niestety musisz mieć wieloletnie doświadczenie

kuk

Wieloletnie, tj. ile?

@HR

ale na stronie jest oferta "lakiernik proszkowy do przyuczenia" to jak z tym doświadczeniem tu?

HR
@laks

No właśnie - do PRZYUCZENIA, a nie do NAUCZENIA. I dlatego wymagane jest kilkuletnie doświadczenie. Znowu się kłania umiejętność czytania ze zrozumieniem. Ale na szczęście kasę dostajesz za tworzenie tutaj nowych bezsensownych wątków a nie za czytanie.

laks

najzwyczajniej mnie to zdziwiło, bo czytać umiem, a nic o tym "wieloletnim doświadczeniu" tam nie ma, bo ktoś kto takie ma raczej nie idzie na przyuczenie, a chciałem tu właściwie poczytać opinie, a nie dopytywać o takie rzeczy

Lakiernik
@kuk

Tak zapraszamy do przyuczenia

laks

??? czy ty masz jakąś paranoję, czy obsesję? PS. 8-16 to nawet nie są moje godziny pracy.

@Lakiernik

dzięki za normalną odpowiedź chyba pora opuścić to forum, skoro już wiem co chcialem...

@Lakiernik

I jeszcze jedno. W ogłoszeniu o pracę jest ciekawy punkt. O co chodzi z tą aktywną integracją z kolegami i koleżankami. Czy można to robić w trakcie pracy i przełożeni krzywo nie patrzą, czy też trzeba to robić po pracy ? Czy koszty tej "integracji" są opłacane z ZFŚS ?

laks1
@laks

nie ja zadawałem to pytanie... ale owszem, o sposobach integracji też bym posłuchał

AA+

Chciałem to jakoś skomentować, ale brak mi słów, niemniej, jeżeli obudził was właśnie odgłos siarczystego plaśnięcia, to to był mój facepalm.

AA+

Podobno zanotowano ten odgłos od Pomorza, aż do Tatr. Nazwali nawet to zjawiskiem "The Hum". Little did they know, ze to po prostu ja czytający po nocach goworka, dłoń sama świerzbi, żeby zamaszyście spotkać się z czołem

@laks

integracje możesz sobie sam zrobić po pracy ;)

@Jarosław

spoko, potrafię sobie zorganizować czas po pracy ;)

IR raport niefinansowy
@laks

W roku 2021 wyższa kadra zarządzająca LUG zarobiła średnio więcej na osobę o 128000 zł. A pracujący na to pozostali pracownicy 4600 zł j. 28 razy więcej!!!.

@IR raport niefinansowy

a mówisz mi to boo??

@IR raport niefinansowy

ja tam nie mam w zwyczaju zaglądać innym do portfela, a to, że kadry zarządzające w firmach zarabiają dużo więcej niż szeregowi pracownicy...no cóż, tak się kreci świat od wielu lat, co my niby mamy z tym zrobić

Raport niefinansowy
@laks

Proponuję założyć związek zawodowy. On zadba o pracowników i ochroni przed jawnym wyzyskiem

Emilia
@Raport niefinansowy

Serio sądzisz że to coś da? A kogo byś widział w tych związkach?

@Raport niefinansowy

ale czemu to do mnie, ja tu nawet nie pracuje, ludzie, a związki mam zakładać...

@Emilia

a co ty taka ciekawska, Emilia, co? pracujesz ty tu w ogóle?

Doświadczony
@HR

Nie zgodzę się, wiem że brali na lakiernika bez szkoły i doświadczenia - uczą na lakierni od początku wszystkiego.

nk
@Doświadczony

a jakieś inne wymagania są?

@Doświadczony

dziękuję. w końcu jakaś rzetelna odpowiedź

@nk

lepiej po prostu sprawdź w ogłoszeniu, bo tu cię zaraz zjedzą i się dowiesz o sobie takich rzeczy, których sam nie wiedziałeś

Bai
@laks

No właśnie też zauważyłem tendencję

tech

Widzę, że na technologa wymagają głównie wykształcenia, jest ktoś z tego stanowiska?

@tech

Jak wygląda początek, wdrożenie?

@tech

akurat ja nie z tego stanowiska, ale myślę, że początki są tu spoko

@tech

ludzie pomocni to i łatwiej wszystko ogarnąć

Rabour
@tech

Najlepiej podpytać podczas rekrutacji o oczekiwania

@tech

Pokażą ci wszystko co i jak.

@tech

Nikomu nie zależy na tym, żebyś nie wiedział co masz robić.

@petryk

Tak, ale trzeba pamiętać, że każdy jeden ludź ma swoje obowiązki i nie można non stop liczyć na pomoc, tylko trzeba się starać jak najszybciej usamodzielnić.

@Citron

Okej, tego się spodziewam w sumie

@Citron

Bardziej mi chodziło jak to się odbywa, co tam jest

@Citron

W tej kwestii w ogóle o tym nie myślałem

Rabour
@tech

Jak jesteś ogarnięty to szybko załapiesz co i jak

kozi
@Rabour

a jest jakiś wyznaczony czas tych początkowych szkoleń jakichś?

Aha
@kozi

Zanim na szkolenia poczytaj opinie pracowników np. poniższą. Nie bazuje na tym co piszą naganiacze, których tu pełno na forum i mają mokre sny o kandydatach do pracy.

Aha cd
@kozi

Ta opinia : Nie polecam tej firmy, przepracowałem tam 4 lata i to jest wyzysk inaczej tego nazwać nie można, stary (usunięte przez administratora) firma zatrzymała się na poziomie tych czasów chyba. Przymusowe soboty co tydzień i nie ma że ty chcesz tylko słyszysz że ty musisz :) Krojenie premii z byle powodu bo pracodawca/przełożony ma widzimisię. Atmosfera grobowa jak wchodzisz do roboty to strzela cię jasny grom z nieba i patrzysz tylko na zegarek by osiem godzin przeleciało. Jedynie co to ludzie z którymi pracujesz są bardzo w porządku i tylko tego można żałować odchodząc z tej dziwacznej prlowskiej firmy. Ogólnie jeśli ktoś by chciał się tam zatrudniać polecam przemyśleć 400 razy swoją decyzję bo potem będzie żałować, nerwy będą przenoszone po pracy do domu, także usłyszysz jaki jesteś najgorszy i że zawsze wszystko źle robisz chociaż chcesz jak najlepiej. O dyrektorze z ,,Gorzówka" szkoda gadać, (usunięte przez administratora) przyjdzie w białej koszuli zrobi sobie spacerek w tą i we wte ale nie spyta się pracowników czy wszystko w porządku.

Aha CD 2
@Aha cd

Pamiętaj że każdy dyrektor nawet Gorzówka musi wykazać się i na każdego przychodzi czas. Średni okres sprawowania władzy to 5 lat a potem jest już zasiedzenie .Tak to jest w korpo. Firmy potrzebują co jakiś czas innego spojrzenia, zarządzania , organizacji pracy.

Magazynier

Bardzo dobrze wszystko rzetelnie powiedziane i najważniejsze osoba która mnie rekrutowala paczyla w oczy!!!!!!

Brutalny Andrzeju ktoś jest odpowiedzialny w firmie za wydział mechaniczny a także za całą produkcję.

jaka stawka jest za soboty w ktorych wg grafiku musisz isc do pracy ?

Były robol

Taka normalność

W roku 2021 wyższa kadra zarządzająca LUG zarobiła średnio więcej na osobę o 128000 zł. A pracujący na to pozostali pracownicy 4600 zł j. 28 rży więcej!!!. Czy to normalne !! Czy może elita ma większe żołądki ?

Inwestor
@Taka normalność

Czyli wyższa kadra za dwa tygodnie pracy dostała taką podwyżkę na jaką zwykły pracownik musiał zasuwać cały rok.

@Inwestor

Aż dziwne że ponad 400 osób pisze się na taki układ

Czy w związku z nadchodzącym kryzysem kierownictwo przygotowuje prewencyjne obniżenie wynagrodzeń ?

Teresa
@Inwestor

Większe obowiązki to chyba większe zarobki, normalne, no nie każdy będzie zarabiał tyle samo. Chciałbyś żeby kierownik miał tyle co zwykły pracownik?

molas
@Teresa

Pewnie chciałby, aby zwykły pracownik miał tyle co kierownik ;) Znaczy, kto by nie chciał. No ale to nieosiągalne w żadnej firmie

Hmm
@molas

Jak pracownicy dostaną uczciwą pensje to wiadomo, że kierownik musi zarabiać więcej.

Völliglosgelöst

Nie pytaj, kolega sobie coś uroił już jakiś czas temu i nie daje mu to spokoju. Zostaw go w jego bańce informacyjnej, chyba mu tam wygodnie, a jednak mógłby nie znieść ciężaru prawdziwego świata :-))

@Völliglosgelöst

nie pierwszy i nie ostatni taki zapewne

Pracownik niedoszły
@petryk

Czy warto składać CV ? Większość ogłoszeń wisi kilkanaście miesięcy. Czy nie ma chętnych do pracy w tej super firmie ?

@Pracownik niedoszły

Czy warto - to już każdy musi ocenić. Ale ciężko to zrobić nie próbując i nie pracując ani dnia.

Bardzo proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny do działu HR

lemur

ale kto ma się skontaktować?

lemur

czy to ty chcesz jakieś ten nr czy mail dostać?

Pisz na maila: r.wtorkowski@lug.com.pl

No on

@lemur

no tak wynika jasno z komentarza

@123

nie było to tak do końca jednoznacznie napisane

@123

ale to najwyraźniej tylko dla mnie

Urrlayej

No najwyraźniej.

pliszka

Chcę składać tu cv, ale chętnie dowiedziałbym się najpierw czegoś o warunkach i firmie.

@pliszka

Jest szansa na jakieś sensowne opinie?

Oczywiście
@pliszka

LUG to pseudo korporacja z koncepcją zarządzania firmy rodem z (usunięte przez administratora) Komunikacja między wydziałami odbywa się tu chyba poprzez dwie ślepe i nieme osoby na język migowy :) Pensje zatrzymały się na poziomie tych z przełomu lat 2010/2018 . Brak tu również rozsądnego i sensownego inwestowania w kadrę pracowniczą, sprzęt i technologię. Większość wydziałów czasy świetności ma już za sobą! Polityka firmy jest zaś lekkomyślna, krótkoterminowa i nastawiona wyłącznie na zysk kosztem innych priorytetów. Ludzie inteligentni i ambitni, którym los firmy nie jest obojętny muszą się tu zderzyć z szarą rzeczywistością i potocznym "betonem" niejednokrotnie trzaskając w strzępy resztkę swojej wytrzymałości i dobrych chęci. Panuje tu również ignorancja i dbałość o czubek własnego nosa !

@Oczywiście

Sorry, ale średnio biorę na poważnie opinie kogoś, kto używa do jakichś porównań realnych niepełnosprawności (jeszcze to określenie "ślepy"...serio? więcej wrażliwości może?)

@Oczywiście

Ale dzięki za opinie, przemyślę sobie, może spróbuję i sama ocenię, zobaczymy, nie chcę też skreślać na wstępie nie mając jeszcze do czynienia z firmą

@pliszka

też na takie liczyłem, ale jak widzisz będzie ciężko je tu zdobyć

Upss
@hem

Siedzisz całymi dniami na tym forum. Lug płaci za posty. Czego jeszcze nie wiesz ?

@Upss

aha

@Upss

to ciekawe, że nic mi o tym nie wiadomo

Czwartkowski
@hem

To już nawet na propagandzie oszczędzają ?

bardzo trafnie opisane

tix
@Jarosław

Jaro, weź się zajmij czymś pożytecznym, może jakieś hobby?

LUG#Przebudzenie

Zdając sobie sytuację z faktycznego stanu firmy, który od środka z miesiąca na miesiąc wygląda coraz gorzej. Zdając sobie sprawę z odpływu doświadczonych: technologów, konstruktorów, inżynierów, handlowców, operatorów, montażystów itp. itd. z wieloletnim doświadczeniem. Patrząc na decyzję podejmowane bez ładu i składu oraz gorączkowe łatanie dziur... Na myśl przychodzi jedno pytanie a mianowicie czy firma będzie wstanie realizować kolejne kontrakty ? Czy będzie wstanie dotrzymać terminów ? Czy produkty wciąż będą realizowane na najwyższym poziomie jakości ? Czy ktoś z zarządu lub działu HR jest wstanie odpowiedzieć ? Czy może nagraliście wody w usta i chowacie się za za świetnymi wynikami i PR firmy w mediach.

Inwestor

Chyba już nie. Główny załatwiacz tych tematów poszedł w politykę.

Andżela White

I już kolejny wątek utworzony. Szkoda że nie zainwestują w bardziej wiarygodnego "kandydata" bo pisanie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 jest już rozszyfrowane

Dżesika Black
@Andżela White

Nie, to nie tak. Po prostu nikt nie jest na tyle szajbnięty jak ty, żeby poświęcać swój wolny czas i wieczory na pisanie na goworku.

Masz rację

Akcjonariusz
@Angżelika White

Czy bardzo dobre wyniki kwartalne przełożą się na podwyżki dla pracowników(usunięte przez administratora)?

;)

Serio? Nawet tu nie pracujesz, a tak wymyślasz...

Jolanta
@;)

To jaka jest prawda według Ciebie?

@Akcjonariusz

Teraz nawet na ryż nas nie stać.

@Jolanta

Nie, najpewniej to sfrustrowany były pracownik, który teraz w pocie czoła pracuje nad czarnym pr dla firmy albo nawet obecny, co byłoby dość ironiczne

@;)

Prewencyjne obniżanie wynagrodzeń samo się broni i nie wymaga komentarza. Bez zielonego, czerwonego czy czarnego PR.

Propaganda nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia ?

@LUG#Przebudzenie

Najważniejsze że nowy dyrektor globalny i marketingu ma się dobrze. Ciągle gada marketingowe bzdety a nie ma pojęcia w ogóle o handlu. I według niego wszystko jest super a nawet lepiej niz super a LUG to największa i najlepsza firma do której klienci sami sie ustawiają w kolejach :). Szkoda tylko że klienci sa wściekli a tak słabej sytuacji finansowej nie było chyba nigdy. No cóż widocznie wszystkim to pasuje a pan dyrektor zwołuje bezproduktywne narady i na nic innego nie ma czasu. Skoro prezes to akceptuje to powinno tak być :):)

MokeyMarcinek

Cześć i czołem załogo LUG ! Czy mógłby się ktoś podzielić na forum jakie macie wrażenia i odczucia po tegorocznej podwyżce wynagrodzeń ? Ps. proszę o rzetelną wypowiedź. Bardzo bym chciał wiedzieć jak to jest zarabiać latami najniższą krajową :)

Powiedzmy ze Jacek
@MokeyMarcinek

yyyy... a w jakich godzinach pracuje magazyn?

Loog
@Powiedzmy ze Jacek

No w jakich? ;)

konspira
@Loog

nie wiedzą, bo sami nie pracują w lugu, tylko są trolami konkurencji, dlatego tak usilnie odbijają wszystkie pytania o takie podstawowe informacje o pracy na różnych stanowiskach

Loog
@konspira

No cóż, nic dodać...

lumio

W jakich godzinach pracuje magazyn?

@lumio

KOLEJNY WĄTEK UTWORZONY I PODTRZYMYWANY BEZSENSOWNYMI DYSKUSJAMI PRZEZ LUG. ŁATWO TAKIE WĄTKI ZNALEŹĆ. NIGDY NIE PYTAJĄ O PENSJĘ I PISZĄ OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 8-16

PATRZCIE NA MNIE PISZĘ CAPSLOCKIEM WIĘC NA PEWNO MAM RACJĘ

Mirek
@lumio

Na Gorzowskiej na 3 zmiany, w Kisielinie na 1.

@AA+

Tak masz rację, miałem ciężki dzień i gadałem głupoty

@AA+

Przepraszam za moje zachowanie

trol
@lumio

kolejny lugowy trol, przykrywa prawdziwe opinie jakom dyskusją i sam se odpowiada. zakończcie te żenadę

@trol

to ją zakończ i przestań się wypowiadać

Weronika

Dobre :) A wyjasnisz, ale już nie wierszem, jak to zarząd Was gani premią? :0 Premią się chyba nagradza, a nie gani...

kola

jak zapytasz o podwyżkę, co ci powiedzą ze teraz jest trudny okres dla firmy (czyli od 25lat), a jak powiedz ze odchodzisz to ci otworzą drzwi kopną, - to są standardy, nawet kasują z dnia na dzień pracowników co robili 20lat i krwi, zdrowia tu nie ma szacunku dla ludzi, a prezes wszystkich traktuje jak (usunięte przez administratora) którzy chcą go (usunięte przez administratora) dla niego największym dobrem firmy to są maszyny a nie ludzie.

error404
@Weronika

oczekujesz logiki od ludzi z tego forum? no to powodzenia

kolen

Wysłałem ostatnio cv i tu moje pytanie. Czy rekrutacje długo tu trwają? Wiecie może jak szybko można się spodziewać ewentualnego kontaktu?

bump
@kolen

trudno rzucić ci datę jak to może mieć różny przebieg

bump
@kolen

nie czekałem jakoś mega długo w każdym bądź razie

@Bidulek

uspokój się, bo ci żyłka pęknie

@Bidulek

nie każdy jest takim przegrywem, żeby przesiadywać po godzinach na jakimś forum, bidulku

@Bidulek

ALE WIESZ ŻE JAK NAPISZESZ COŚ CAPSLOCKIEM TO NIE ZNACZY, ŻE LUDZIE WEZMĄ TO NA POWAŻNIE TYLKO WRĘCZ PRZECIWNIE I ROBISZ Z SIEBIE NIEWIARYGODNEGO OSZOŁOMA?

Sonia

Jak to jest możliwe żeby brygadzistka jeździła ze swoja pracownica jednym samochodem i razem robią co chcą na zmianie a właściwie to nic nie robią i na to nikt nie reaguje.

Piotrek

Czy zarząd firny LUG zamierza w jakikolwiek sposób pomóc swoim pracownikom w związku z pędzącą inflacją? Czy zapowiada się na jakieś podwyżki antyinflacyjne?

Atom
@Piotrek

Tak, ma receptę na inflację zwolnienie tych co chcą podwyżkę a zatrudnienie Ukraińców Bułgarów i studentów na praktyki. Nic w tym złego. Ale lug wychodzi z założenia żeby płacić najmniej i cały czasz szkolić, nawet jest tam dział taki. Podwyżek nie będzie bo je zjada inwestycja największą w Warszawie.

@Atom

czy ty cierpisz na bezsenność?

Katarzyna
@;)

Może jest tak zafrasowany całą tą sytuacją w firmie i dlatego tak? :/ Ale też tak uważasz jak on, że podmienią wszystkich standardowych pracowników na tych obcokrajowców?

@Katarzyna

widać, że jesteś nowa na tym profilu ;) nie, nie uważam tak.

W krzywym zwierciadle
@Piotrek

Oczywiście, że TAK ! Pensję zostaną utrzymane na tym samym poziomie co te 5 lat temu. I proszę się nie obrażać ! Jeszcze im podziękujemy za ten survival, bo nie ma nic lepszego niż zaciskanie pasa na trudne czasy ! Ba, będziemy dzięki temu odporni niczym stonka ziemniaczana.

PokaBydlakaPL

Ach te pracownicze krezusy ! Ciekaw jestem ilu z was co tak lukruje na tym forum ma ciepłe posadki dobrą pensje i nie jest skalana ciężka pracą na produkcji ?!

@PokaBydlakaPL

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła

JJ

Powiedzcie jakie auta maja handlowcy?

manu

Bardzo przykre jest to, że coraz więcej ludzi potrafi nie tylko wylewać tutaj żale, ale również obrzucać błotem ludzi z pracy pod płaszczem anonimowości. Ale jak ten płaszczyk trzeba ściągnąć to lukier wypływa, a żale znikają. Ehh umiejętność komunikacji na poziomie zanika...

romek Atom
@manu

Bo to jest po to aby byc anonimowym, jakbym chciał się ujawnić to bym mógł równocześnie iść i powiedzieć komuś to prosto w oczy, pomyśl zanim coś napiszesz i sam się ujawnij.

@manu

Olać typów. Albo stanąć w opozycji i liczyć się z tym, że również się tym błotem dostanie. To już zależy od tego jaką masz wytrzymałość na p...na wysłuchiwanie farmazonów wszelakich, o ;)

@manu

i (usunięte przez administratora)* żeby nie było, że dyskryminujący jakiś jestem.

mac and cheese

No i właśnie o tym mówiłem. Startujesz do mnie a potem mówisz, że ludzie piszą co uważają...

Dżesika Black
@romek Atom

Niektórzy wolą się podpisywać cudzymi danymi...jak dobrze znana na tym forum Andżela, która żadną Adnżelą zdecydowanie nie jest

No wow, odkrycie

@Dżesika Black

Nie jestem, przyznaję się.

Zostaw merytoryczną opinię o LUG Light Factory Sp. z o. o. - Zielona Góra

• Jak się pracuje w LUG Light Factory Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy LUG Light Factory Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 241.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w LUG Light Factory Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 135, z czego 23 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 62 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy LUG Light Factory Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w LUG Light Factory Sp. z o. o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

LUG Light Factory Sp. z o. o.