LUG Light Factory Sp. z o. o.

Opinie o LUG Light Factory Sp. z o. o.

Rafał

Widze że pojawiło się w końcu coś do marketingu nie ukrywam że trochę też na to liczyłem. Jest ktoś z tego działu??

a co?

@Rafał

pytaj wprost a nie się czaisz

Andżela White
@Rafał

Wszyscy kumaci z tego działu są już poza Lugiem. Dlatego szukają nowych.

@Andżela White

Szukają tylko jednej osoby, więc nie wprowadzaj nikogo w błąd..

@idk

Nie czaję się. Interesuje mnie kwestia atmosfery między pracownikami, podział zadań, czy się dogadują wszyscy i fajnie można się zgrać?

wiem, odniosłem się już

@Rafał

to nie jest szkółka niedzielna, żeby się wszyscy dogadywali, ściągnij te różowe oksy i trochę realnego spojrzenia na świat jak sam nie jesteś jakiś odklejony od rzeczywistości, to pewnie się zgrasz, nie wiem, to od ciebie w dużej mierze zależy a atmosfera to kwestia płynna, raz lepiej raz gorzej, jest paru takich co ją sukcesywnie psuje, zresztą będąc tutaj pewnie sam byłeś świadkiem ich radosnej twórczości

@idk

Tak, przeglądałem profil i widziałem niektóre wyczyny użytkowników. Ja raczej jestem kontaktowy, po prostu wolę wiedzieć jak to z wewnątrz wygląda od pracowników

Rafał

Czy wymagany angielski jest na codzień używany w pracy?

@Rafał

a sorry, nie widziałem, że rozdzieliłeś wątek

mos
@Rafał

skoro go wymagają, no to chyba jest logiczne że w jakimś stopniu tak

Zdziwionyteż

Tu się zgadzam z osobą piszącą wcześniej. To co się dzieje na tym profilu woła czasem o pomstę do nieba. Ludzie zadają pytania i otrzymują tylko jakieś bezsensowne zarzuty i kolejne zmyślane teorie. Skoro już tutaj siedzicie, to nie możecie odpowiadać normalnie, tylko robicie z tego miejsca jakiś pamiętnik? Opamiętajcie się. jesteście dorośli czy nie?

Op
@Zdziwionyteż

Co do niektórych to miałbym wątpliwości jeśli chodzi o tą dorosłość a na pewno jeśli chodzi o dojrzałość

vgh
@Zdziwionyteż

teraz weszlismy na wyzszy poziom, moze jakies nazwiska jak juz po stanowiskach lecicie ?

??
@vgh

po jakich stanowiskach? o czym ty gadasz?? czytanie ze zrozumieniem opanuj a potem się udzielaj.

??
@vgh

chyba że to nie odnosiło się do tego wpisu to sory

Wpis dla tych, którzy by chcieli aplikować. Pracownik produkcji 2400 brutto podstawy plus 200 zł premii reg. plus premia wydajnościowe 500 i jakościowa 300 zł. Operator CNC 2800/3000 brutto plus premię i obsługa kilku maszyn. Lakiernia/elektronicy/magazyn podobnie w wysokości zarobków. A co do wyższych stanowisk, to sądząc po żałośnie niskich stawkach wyżej wymienionych, zapewne wygląda to podobnie. Jeśli komuś to nie przeszkadza oraz uwielbia podejście pracodawcy do pracownika metodami rodem z przełomu lat 90tych to śmiało może rozważyć aplikacje :)

@Zainteresowany

Jednym słowem kupa kasy albo śmiechu. Niepotrzebne skreślić.

Ghost
@Kandydat

To ile będzie na rękę ? Więcej niż w Biedrze ?

@Ghost

Jak masz problemy z obliczaniem takich rzeczy to może warto się cofnąć na jakieś dodatkowe lekcje.

x

Ty to w ogóle ciekawy przypadek jesteś. Raz pospisujesz się jako klient, raz jako były pracownik, raz jako pracownik, posługując się do tego cudzą tożsamością. Skomplikowany przypadek kliniczny. I tak, będę wyjeżdżać z ad personam, deal with it.

Abc

Tobie też by się przydał jakiś urlop od goworka bo już ci uderza chyba za bardzo

Magazynier

Bardzo dobrze wszystko rzetelnie powiedziane i najważniejsze osoba która mnie rekrutowala paczyla w oczy!!!!!!

CNC

Operator Maszyn CNC - na ile zmian praca, w jakich godzinach, robota w tygodniu, czy weekendy również?

@CNC

Bardzo bym prosił o odpowiedź.

@CNC

Niestety w ogłoszeniu nie ma takich informacji, tak to bym nie zawracał głowy.

@CNC

Też się podłączę pod temat bo w ogłoszeniu też nie ma wyjaśnione o co chodzi. Jest tam napisane że będę miał możliwość Aktywnej integracji z koleżankami i kolegami. Kiedy będę miał tą możliwość integracji z koleżankami i na czym to polega ? Czy to wchodzi w zakres obowiązków służbowych koleżanek z którymi będę chciał się integrować ?

@Kandydat

Dla Ciebie akurat nie będzie takiej możliwości więc się nie fatyguj. A Twoje "żarty" są poniżej poziomu ale czego ja wymagam

@CNC

Operator pracuje tak jak wszyscy po 8 godzin . w zależności od zapotrzebowania są od 1-3 zmian ale tak jak mówię to zależy.

@Lock

Czy ogłoszenie o pracę jest żartem ?? Doceniam samokrytycyzm. W końcu Lock jakaś odmiana od pisania samemu ze sobą.

Kadry LUG
@CNC

A czy nie wpadł Kandydat, na pomysł żeby tak po prostu napisać/ zadzwonić do kadr ??Ale nic straconego z taką nieprzeciętną inteligencją znajdzie się miejsce na szczeblu dyrektorskim lub nawet w zarządzie. Śmiało aplikuj takich ludzi potrzeba.

@Kadry LUG

Słuchaj, patrzę - forum dla pracowników i kandydatów, myślę, że to dobre miejsce na zadanie takiego pytania. z czasem wychodzi na to, że chyba niekoniecznie?

@Kadry LUG

Nie chciałem od razu w buta wjeżdżać z gradobiciem pytań do kadr i zawracać głowę pierdołami, kiedy myślałem, że uda się dowiedzieć tego od forumowiczów

@Kadry LUG

A po trzecie, nie życzę sobie, żebyś mnie bezpodstawnie obrażał (czy tam obrażała). Nawet mnie nie znasz. A tym bardziej mojego ilorazu inteligencji.

@CNC

To dobre miejsce na zadanie pytania, haczyk jest tylko taki że dużo osób które tutaj piszą nie mają nic lepszego do roboty niż czepianie się zwykłych ludzi, bo ich paskudne charaktery nie pozwalają nawet na to żeby mieć jakichkolwiek znajomych i inne życie ;)

@CNC

Tak sobie to tłumaczę, bo inaczej to nie mam logicznego wyjaśnienia na takie zachowania

@Lock

Mam nadzieję, że w pracy są nie tylko tacy? Bo jeśli tak to ja jednak podziękuję...

@Lock

A mógłbyś rozszerzyć odpowiedź o godziny pracy?

I od czego to zależy?

@CNC

Oczywiście mógłbym: Pracownik produkcji 2400 brutto podstawy plus 200 zł premii reg. plus premia wydajnościowe 500 i jakościowa 300 zł. Operator CNC 2800/3000 brutto plus premię i obsługa kilku maszyn. Lakiernia/elektronicy/magazyn podobnie w wysokości zarobków. A co do wyższych stanowisk, to sądząc po żałośnie niskich stawkach wyżej wymienionych, zapewne wygląda to podobnie. Jeśli komuś to nie przeszkadza oraz uwielbia podejście pracodawcy do pracownika metodami rodem z przełomu lat 90tych to śmiało może rozważyć aplikacje :)

@Lock

Ale to już ktoś napisał, umiem czytać. Pytałem o godziny.

black

to żadna odpowiedź i skończ się wymądrzać

CNC

Na to już odpowiedziałem.

black

ty się o moje finanse nie musisz martwić, bo mają się świetnie ;)

Zdziwionyteż

Oczywiście wiadomo nie piszę tego (usunięte przez administratora)ja się jedynie dziwię po co to wszystko, po co tak robić, po co tracić swój wolny czas

Takie tam przemyślenia

Tak sobie czytam i czytam (...) I tak się zastanawiam po co te przepychanki pomiędzy " zadowolonymi" a " niezadowolonymi pracownikami ? Prawda jest taka iż każdy ma prawo do wyrażania własnej opinii, która przeważnie zależy od punktu widzenia (a może siedzenia ?) Kto ma tu dobrze będzie chwalił a kto źle ganił. Choć prawdą jest, że od dłuższego czasu (a pracuje tu już 6 lat) jest źle i tendencja raczej idzie ku spadkowi. Tendencja i trend na tanią siłę roboczą z południowego wschodu, tendencja na brak podwyżek i totalny chaos oraz brak chęci poprawy tego stanu rzeczy. To wszystko daje trochę do myślenia.

Open
@Takie tam przemyślenia

Rosnąca ilość wakatów również jest pewną wskazówką

Romek
@Takie tam przemyślenia

Masz rację dlatego już mnie tu nie ma, Zwalniali na potęgę ok 130osub w ciągu roku, teraz jest potrzeba to pojawiają sie wakaty. Ale dzielny dyro mu pokazać ze tą samą robotę lub więcej można zrobić mniejszą ilością osób. Prawdziwa jazda zacznie się pod koniec 2021r jak będą pierwsze Marketingowe dostawy opraw na Warszawę. Bo już każdy w branży oświetleniowej w Polsce wie że Lug zrobi to bez zarobku najdroższa reklama w Polsce. A jak to Główny zawsze mówi największym kosztem dla firmy jest Pracownik.

Szukający pracy
@Open

Przeanalizowałem go worka, popytałem znajomych którzy pracują i pracowali w Lug. Ci co pracują jeszcze to narzekają że atmosfera jest bardzo kiepska i bardzo napięta -rozmowy w kuchni w temacie co będzie dalej czy szukać pracy a kto jest na wypowiedzeniu lub szukają już kogoś na twoje miejsce, młodą krew za małe pieniądze., A znajomi co już pożegnali Lug to są zadowoleni pracują w innych firmach uśmiechnięci a jedno stwierdzenie mi zapadło w pamięci, moja głowa w końcu jest uwolniona mogę spokojnie zasnąć - a kolega specjalista teraz ma stanowisko dyrektora w innej firmie. Jednak odpuszczam i zmieniam swój kierunek na inną firmę.

Olek
@Takie tam przemyślenia

Świetnie to ujeles/ujęłaś podpinam się pod tym - 4 letni pracownik :)

@Olek

Czy że względu na dużą ilość wakatów urlopy letnie są wstzymywane ?

xyz
@Szukający pracy

Zastanawiająco dużo tych znajomych w Lugu masz. Zupełnie jakbyś sam był jednym z nich i pisał niekorzystnie, tylko z perspektywy kandydata. Trąci ściemą. Jak źle oceniłem to sorry, ale tak to wygląda.

Czy to ważne?
@xyz

A w czym będzie różnica? Jedynie w tym, że nie ma jaj żeby odejść. Pracowałem i podziękowałem. (usunięte przez administratora) Więc co to zmienia, że napisał z perspektywy kandydata? Tylko tyle że nie ma odwagi, jak większość załogi teraz. Reszta jest prawdą, choćbyśmy zaklinali rzeczywistość, nie zmienisz jej.

@xyz

już sam fakt że tutaj napisał ten swój wywód jest mocno podejrzany, kandydaci raczej tak nie robią ;) ale każdy oceni sam

Czytanie ze zrozumieniem nie b
@Azar

A gdzie jest napisane że to kandydat ?? Jest to przecież pracownik Lug, który pisze że pracuje w Lug i szuka lepszej pracy. I pewnie taką znajdzie bez problemów.

@Czytanie ze zrozumieniem nie b

nick: szukający pracy podpis: kandydat no nie wiem kto tu w takim razie powinien popracować nad czytaniem.

@Czytanie ze zrozumieniem nie b

oj oj no i po co się kłócić jak się nie ma racji? tylko siebie ośmieszasz w ten sposób. chciałeś się wymądrzać i nie wyszło

@hm

chce to niech się ośmiesza, jego sprawa.

@Azar

wiadomo że jego, ale skoro tu wszyscy się tak lubią czepiać to i ja się wpasowuje ;)

Sts
@hm

No no złośliwiec z ciebie trochę

Czytanie ze zrozumieniem nie
@Azar

Na tym właśnie polega czytanie ze zrozumieniem. Należy przeczytać treść i wyciągnąć z niej właściwe wnioski. No ale czego ja wymagam od kadry zarządzającej...

He he
@Czytanie ze zrozumieniem nie

Nic dodać nic ująć

@Czytanie ze zrozumieniem nie

widzę że nadal problemy ze zrozumieniem prostych przekazów.. no ale czego można wymagać od człowieka który swój wolny czas wieczorem poświęca na klepanie na goworku

Kolejny dzień w raju

Firma wspaniała jeśli się nie ma zbyt wielkich oczekiwań i jakichkolwiek ambicji. Najlepiej jest też mieć nikłe umiejętności, wtedy praca jak znalazł. Poza tym dołączę się do moich przedmówców... Totalny chaos, brak zaangażowania firmy w jakąkolwiek materię. Zarobki mizerne oraz brak perspektyw na jakąś godna podwyżkę.

Kolejny dzień w raju
@Kolejny dzień w raju

Firma wspaniała jeśli ma się wielkie oczekiwania i ambicje. Najlepiej mieć spore umiejętności, wtedy praca jak znalazł. Totalna organizacja, duże zaangażowanie firmy w każdą materię. Zarobki dobre, z perspektywami na godną podwyżkę.

Jak dobrze że Ty tutaj jesteś żeby to napisać o 20:54 bo nie masz nic lepszego do roboty wieczorami

@:)

Widzisz - ja piszę w wolnym czasie i to moja prywatna sprawa jak go spędzam. Ty natomiast piszesz w godzinach pracy i są w tej sytuacji dwie opcje: 1) albo robisz to za przyzwoleniem pracodawcy - wtedy uczciwie by było się podpisać jako LUG 2) robisz to za plecami pracodawcy - zamiast uczciwie pracować udajesz, że pracujesz. Nieważne którą opcję wybierzesz - kumaci widzą że wygląda to SŁABO

cytrus
@Nieudolny marketing szeptany

>Kiedy myślisz, że pozjadałaś wszystkie rozumy, a okazuje się, że zjadłaś tylko swój własny, który zdążył się już przetrawić i wydalić z organizmu

@Nieudolny marketing szeptany

Widzisz - ja piszę wtedy kiedy mogę i to też jest moja prywatna sprawa. A Twoje teorie spiskowe są tutaj po prostu zbędne

@Nieudolny marketing szeptany

A jeśli siebie zaliczasz do kumatych.. no to kiepsko to widzę

@cytrus

Wycieczki osobiste traktuję jako brak merytorycznych argumentów. Zatem mamy klasyczny Szach Mat :)

@Nieudolny marketing szeptany

Ale jakich argumentów? Co ty chcesz tutaj argumentować? I po co właściwie tutaj przesiadujesz?

@Nieudolny marketing szeptany

Naprawdę od dłuższego czasu obserwuję to forum, raz piszę więcej raz piszę mniej, czasem wcale. to wszystko zależy ile mam czasu. Ale nie rozumiem tych działań tutaj twoich i ludzi tobie podobnych. Jeśli masz jakiś problem, coś ci się nie podoba to po prostu się zwolnij. ale daj żyć i pracować tym którzy nie chcą i nie mają się do czego przyczepić

@Nieudolny marketing szeptany

Czy to naprawdę jest takie trudne by uszanować czyjeś zdanie?

@:)

Już odpowiedziałem - ale jak jest problem ze zrozumieniem to powtórzę: co robię w wolnym czasie to moja sprawa i proszę nie mówić mi co mam robić, a czego nie. Twoją tutaj obecność rozumiem - po prostu Ci płacą. A że budżet na fundusz płacowy mierny to mamy efekt: jaka płaca - taka praca . Gdy dyskusja przeniosła się na trochę wyższy poziom, to woda w czajniku się komuś zagotowała i zamiast merytoryki mamy rzucanie inwektywami. Jako obecny/potencjalny inwestor chciałbym zwrócić uwagę aby tą energię kierować siły na poprawę procesu raportowania. Blisko 6 miesięcy wyczekiwania na roczny raport to raczej nie jest powód do dumy dla firmy kreującej się na pracodawcę marzeń.

@Nieudolny marketing szeptany

Mi za nic nikt nie płaci, ale jakby chciał to chętnie przyjmę dodatkowy grosz, zawsze to się na coś spożytkuje ;) Twoja obecność tutaj natomiast nadal jest co najmniej dziwna, a treści które przekazujesz również poddają w wątpliwość Twoją wiarygodność. Celowe działanie? Czarny PR? Nie wiem co robisz i na czyje zlecenie, ale jedno jest pewne - prawdy w tym nie ma za grosz.

@:)

Czarny PR ? A może schizofrenia, bo jak inaczej nazwać (uwaga podaję za oficjalnym dokumentem podpisanym przez Zarząd Lug-a) zwolnienie co 5-go pracownika, piętnastokrotny wzrost outsourcingu pracowniczego ? Czyli przekaz jest jasny zwalniamy na potęgę. A z drugiej strony piszą tutaj osobniki, które myślą że są takie sprytne i opinie o pracodawcy próbują nieudolnie przykrywać zastępczymi tematami w stylu: jaki film polecacie ? Serio ? Tylko na Was stać ? Macie swój Intranet i tam możecie dyktować ludziom co i o czym na ktoś pisać. Na tym forum trzymajmy się podstawowego jego celu - zbierajmy opinię o pracodawcy i pozwólmy ludziom wyrobić sobie opinię o pracy w tym miejscu. Rozumiem że liczba wakatów nieustannie rośnie, ale kto sieje deszcz to zbiera burzę

@Nieudolny marketing szeptany

Aha, czyli z jednej strony nawołujesz do tego, by na portalu pojawiały się tylko opinie "prawdziwe", a z drugiej negujesz każdą wypowiedź, która wypowiada się w sposób pozytywny lub neutralny o firmie, bo w Twoim mniemaniu to też jest marketing? Czyli negatywne komentarze są ok, ale pozytywne to na pewno marketing. Ciekawa teoria

@Nieudolny marketing szeptany

Mam nadzieję, że każdy widzi absurd tego wszystkiego i tego jak sam też sobie zaprzeczasz, nawet nie trzeba tego tłumaczyć

@:)

Jestem jak najbardziej za neutralnymi bądź pozytywnymi opiniami. Szczerze mówiąc niech ich będzie więcej niż negatywnych. Coś jednak chyba w firmie nie gra patrząc na rosnącą liczbę wakatów i zaangażowanie Lug-a w zaśmiecanie tego forum pseudowątkami mającymi na celu "sprytne" (w mniemaniu osoby to piszącej) przykrywanie negatywnych opinii tematami w stylu: u Was w kranie też ciepła woda ? Przyłapany na tym pracownik zaczyna obrażać adwersarza i robić z siebie niewinne cielątko. Trochę to dziecinne.

Amazon to miodzio

W Amazon (mającym łatkę wyzyskiwacza) wskaźnik rotacji wynosi 5 procent). Może ktoś skomentuje poniższy fragment z raportu CSR Lug-a bo te wskaźniki rotacji przebijają sufit: "Wskaźnik rotacji pracowników (liczba pracowników, którzy odeszli z pracy w danym roku w stosunku do liczby pracowników według stanu na koniec roku) w 2020 roku wyniósł 22,0% w odniesieniu do wszystkich pracowników i wzrósł o 2,5pp w stosunku do roku ubiegłego. W odniesieniu do pracowników zatrudnionych na czas nieokreślony wskaźnik ten wyniósł 18,9% i wzrósł o 7,2pp."

projektant

Co z warunkami premiowymi od nowego roku nie ma ich i cisza nikt nic nie wie. A my siedzimy od roku w domu i zużywamy własny prąd, rachunki po (usunięte przez administratora)za 2 miesiące, wcześniej (usunięte przez administratora), co miesiąc dokładam do firmy (usunięte przez administratora), Nikt o tym nie myśli a jeszcze obniżają pensje zawieszają premie. A firma chwali super inwestycjami i wynikami, akcje na giełdzie z(usunięte przez administratora)sł skoczyły gdzie ten sukces. (usunięte przez administratora)Zacznie sie loteria albo obniżamy pensje w dziale albo typujecie jedną osobę do zwolnienia fajna praktyka tu się dzieje. Ciekawe czy to skasują

Czy we wszystkich działach jest takie podejście Zarządu do pracy zdalnej ?

@Kandydat

Czy mogę prosić o opinię innych pracowników na zdalnej ?

@Kandydat

Mi się bardzo wygodnie pracuje z domu i szczerze z przerażeniem myśle o powrocie. Tzn są plusy i minusy, do pracy jednak trzeba się ogarną choćby wizualnie, niby nic ale działa na psychikę ale jeśli o wygodę pracy to zupełnie inny poziom, myśle że wzrost produktywności o kilkadzieisąc procent ale oczywiście mówie o sobie, czyli osobie, która nie ma dzieci, które biegają i drą pape przez 16 h dziennie

MantisLord

ale ty musisz być nieprzyjemnym człowiekiem, gdybyś był u mnie w gości, to wystawiałbym ci rachunek za każde spuszczenie wody

Co do pracy zdalnej to co kto lubi.. ja np wolałbym do biura wrócić, praca zdalna ma swoje plusy wiadomo, ale tak jak mówisz, idąc do pracy zawsze trzeba się jakoś ogarnąć, przebrać, wyjść z tego domu, a tak to człowiek się kisi w czterech ścianach, ani kontaktu z innymi pracownikami ani nic. Ale ogólnie dobrze jest to wszystko zorganizowane to po prostu mi brakuje wychodzenia

Alojzy

Znajomych nie masz, ze sie nie mozesz po pracy uszykowac i wyjsc do ludzi? Ja nie wiem co to pokolenie niewolnikow sie stworzylo, tylko praca zyja, tylko w pracy maja kontakt z ludzmi, przykre ogromnie. Sami sobie tego bata ukrecacie na szyi, sami sobie w dzialach robicie wyscigi szczurow i paskudna atmosfere

@Alojzy

A co Tobie do tego czy ja mam znajomych czy nie mam? i co to ma wspólnego z całą resztą o której tutaj piszesz? To że wolę przychodzić do pracy niż się kisić w domu to jest akurat całkowicie chyba normalne. I niby gdzie mam wyjść z tymi znajomymi skoro wszystko jest zamknięte? Też siedzieć w domu? No faktycznie ogromna zmiana. W ogóle nie zrozumiałeś tego o co mi chodziło i na dodatek jeszcze czepiasz się nie wiadomo o co i dlaczego. Jedni wolą pracę w domu inni wolą w biurze, ja osobiście w biurze jestem bardziej w stanie się skupić, bo nie każdy ma w domu warunki takie, które pozwalają na to by wykonywać swoją pracę w 100 %. Bardzo łatwo przyszło Ci ocenianie w zasadzie obcego człowieka.

Alojzy

Bo normalne to nie jest, że ktoś szuka kontaktu z ludźmi w pracy zamiast mieć je po pracy i można wiele rzeczy robić wciąż podczas pandemii. Siłownie działają w podziemiu, można wyjść na spacer czy uprawiać jakikolwiek sport. Praca zdalna ma same zalety, ogromna oszczedność czasu, kasy na paliwo, większa swoboda i jak dla mnie większa możliwość skupienia się niż w pracy gdzie ludzie w około. Rozumiem tylko ludzi, którzy mają małe, wrzeszczące cały dzień dzieci, że nie chcą z domu pracować ale tego pokolenia (usunięte przez administratora) z zadowoleniem wstających jak roboty rano i cieszących się, że jadą w zime czy deszcz do pracy to nigdy nie zrozumiem.

@Alojzy

Nie stawiaj mi diagnoz co jest ze mną normalne, a co nie. Poza tym, nigdzie nie mówię, że nie podejmuję aktywności po pracy. Mówię, że wolę pracę stacjonarną. Tylko tyle i aż tyle.

Kain
@Alojzy

przeczytałem tą wasze dyskusję i zaczałem się zastanawiać. po co ty za wszelką cenę obrazasz kogoś, wytykasz mu czy ma znajomych czy nie ma i jak spędza swój czas i co woli? ty wolisz pracować zdalnie, on woli pracować z w biurze. Każdy ma prawo do własnej opinii i co to kogo obchodzi? serio bardzo niski poziom pokazujesz tutaj i ja wiem że anonimowość tak kusi, ale no szanujmy trochę siebie nawzajem i swoje zdanie;)

Akira

weźcie się z tym przenieście na priv, czy coś.

@Akira

chcesz, żeby cię ominął taki quality content?

no weź ;)

Nik
@Akira

jak sobie chcą tracić tutaj czas i się wykłócać no to ich sprawa. cóż ci do tego?

@MantisLord

dobrze że nie jesteś moim znajomym.

Kulfon

Ktoś napisał, że pracownicy techniczni odchodzą na potęgę… W czym jest problem? Jaka jest struktura Utrzymania Ruchu - chodzi mi o stanowiska. Elektromechanik, mechanik, elektryk, automatyk -są rozdzielone specjalności czy wszyscy robią wszystko.

@Kulfon

Struktura Utrzymania Ruchu… Hmm, dobre pytanie… a jest coś takiego??

kulfon
@Kulfon

Może jednak da się coś napisać o tym?

Qwerty

a ja sobie nie życze takiego gadania. bo może komuś praca nie odpowiadać ale są też osoby którym odpowiada i nie macie żadnego prawa żeby oceniać tych ludzi i mówić czy oni mają jakieś umiejętności czy nie. Bo to nie wasza sprawa. gdzie jakis szacunek do drugiego człowieka? naprawdę trzeba tak wszystkich mieszać z błotem i uważać się za lepszego?

Xz
@Qwerty

Właśnie o to chodzi, że nie trzeba, ale i tak to robią :) przykro. Bo obraz tutaj jest mocno zakrzywiony, jeśli porównamy do tego, co dzieje się w firmie.

Aleksander

Jeśli szukacie dobrej pracy w regionie, z możliwościami rozwoju - omijajcie tę firmę szerokim łukiem. Propaganda marketingowa jest porównywalna do tej w jedynej i słusznej telewizji krajowej. W firmie dominuje chaos, niepewność i uboga komunikacja, niestety zapoczątkowane juz na długo przed pandemią. Zaskakujące jest podejście do nowo wdrażananych pracowników - brak planu wdrożeniowego, postawa nieprzekazywania całości wiedzy argumentowana koniecznością samodzielnego przyswajania informacji oraz opieranie sukcesywnej komunikacji z resztą zespołu na mniejszej lub wiekszej przychylności wobec tej osoby. Jest to o tyle szokujące, że firma przedstawia się jako permanentnie rozwijająca się i dostosowującą do nowoczesnych rozwiązań. Utrudniony kontakt jest w szczególności z częścią pracowników działu finansowego, który bardzo emocjonalnie i negatywnie podchodzi do kontaktu z innymi członkami organizacji. W LUGu teoretycznie zachęca się pracowników, aby dzielili się swoimi wskazówkami i przemyśleniami, niestety, w praktyce może to pracownikowi nawet zaszkodzić. To nie zachęca do sugerowania żadnych działań usprawniających. Pomijając nieudolność komunikacyjną, na co dzień nie dba się również o satysfakcję pracowników wynikającą z podstawowych potrzeb. Biura są zaniedbane, niedostosowane do wymogów ergonomicznych, nie wszyscy pracownicy mają jednakowy dostęp do części udogodnień, m.in. ciepłych bezpłatnych napojów. Obiecywany podczas pierwszych tygodni pracy budżet szkoleniowy okazuje się być "na chwilę obecną nie do zapewnienia". Reasumując, jeśli należysz do osób szukających stabilnej firmy i chcesz się rozwijać - niestety, w LUGu nie otrzymasz tych możliwości.

@Aleksander

Szczera prawda co napisałaś totalny (usunięte przez administratora) pracowników mają gdzieś.

@Aleksander

Tu kolego trafiłeś idealnie, co do komunikacji wychylania się z pomysłami (bo będziesz lepszy od przełożonego - bo takich dobierają ludzi tzw poganiaczy jak za czasów Rzymskich im więcej batów tym szybciej pracuje), a dzielenie wiedzy , skazany na siebie, bo każdy się boi o swoje 4litery, no i nie zapominajmy o stałym teksie tu nie ma górnego pułapu zarobków wszystko zależny od ciebie - jak sobie flaki wyprujesz to i tak nie wyjdziesz poza zakres jakiejś kwoty. A jeśli zarobisz więcej to z kadr będą komentarze że ty zarabiasz za dużo, i jesteś pierwszy do utylizacji na twoje miejsce biorą kolejnego aby zasuwał a dostanie większą łopatę aby było ciężej urobić na wypłatę.

Kajko 1

Potwierdzam opinię Aleksandra

Szczera i bolesna prawda,

@Aleksander

A piszący od 8 do 16 dalej swoje i tworzą zastępcze wątki typu - czy są umowy zlecenia ? Chyba nie jest tak różowo że ciągle próbują przykrywać prawdziwe opinie fikcyjnymi tematami.

Abc
@Azot

Nie żebym się jakoś specjalnie czepiał, ale sam również napisałeś o godzinie 15:59 :))))))))))

Lolo

Klimat wypowiedzi o firmie jest słaby. Nie wiem czy to „Teraz Polska” czy nasz narodowy charakter bo zdecydowana większość firm jest przedstawiana negatywnie. Mam kilka pytań: 1. Jak są rozliczane nadgodziny ? 2. Czy przestrzegany jest Kodeks Pracy? 3. Czy nadgodziny to przymus? 4. Czy jest wypłacana premia do wynagrodzenia? 5. Czy wynagrodzenie wypłacane jest w terminie? 6. Wynagrodzenie jest płacone na koniec miesiąca czy w następnym? 7. Czy są przejawy mobbingu? Proszę o rzeczowe info, a nie gorzkie żale

@Lolo

Odpowiadając na twoje pytania pracownik jest zmuszany nie do nadgodzin a do sobót w szczególności Wypłata z danego miesiąca jest na nowy miesiąc (7 dnia miesiąca zazwyczaj) Premie są ucinane Przejawy mobbingu owszem są ale nie udowodnisz póki nie nagrasz z ukrycia na dyktafonie, sprawa była pisana do inspekcji pracy anonimowo ale oczywiście zlali temat (posmarowane było od dyrektorka dlatego przymknęli oko. ) Kiedy są tylko wolne no święto narodowe lub inne pierdolety zazwyczaj dostajesz od przełożonego informacje "musisz przyjść " nieważne że Paź Prezes napisał rozporządzenie że jest wolne . A tylko nie przyjdź w sobotę albo w dzień wolny od pracy to odrazu dostajesz psychiczny wycisk.. Ja jako pracownik rzygam i ta toksyczna atmosfera w firmie i tak samo tym co się tam wyprawia Nic się w tej firmie nigdy nie zmieni ...

Azot

Czy tutaj obowiązują jeszcze umowy zlecenia czy już całkiem się z tego rezygnuje?

fff
@Azot

uważaj z takimi pytaniami bo zaraz ci zarzucą że na pewno pytasz nie dlatego że cię to interesuje tylko dlatego ze chcesz im na złośc zrobić ;)

@fff

Nie obchodzi mnie kto co mi będzie zarzucał, interesuje mnie tylko odpowiedź na pytanie.

także ten
@fff

I tak tak będzie, serio ktoś się tym przejmuje...? Cokolwiek nie napiszesz, jak nie zjedziesz luga z góry na dół to się sępy zlecą ze swoimi starymi śpiewkami. Zaraz podkradną mój nick i będa pisac jakieś hejterskie pierdololo robiąc ze mnie schizofrenika, także spoko. Repertuar zdeczka nudnawy, popracowałbym nad czymś lepszym bo na ten moment średniawka, ale może to i lepiej, przynajmniej każdy rozsądny przejrzy na wylot te słabe zagrywki.

@także ten

Ja właśnie próbuje zaznaczyć, że całkowicie mnie to nie rusza, widzę co tu się dzieje i szkoda mi czasu na takie gadki. Chce konkretów

Kumkwat
@Azot

No i słusznie po co sobie nerwy psuć

Kumkwat
@Azot

Umowy są różne. są umowy o pracę, są też umowy cywilnoprawne, jest też opcja outsourcingu z tego co słyszałem, ale mnie to nie dotyczy, więc nie wiem jak tam się to odbywa dokładnie

Nowy stary

Brak podwyzek . premii motywacyjnej . zabrane jubileuszowe slaby fundusz socjalny. Brak spotkan z pracownikami. Co robi przedstawiciel zalogi. Pracownicy techniczni zwalniają sie na potęgę. Zadnych perspektyw na przyszłość. Slabe zamówienia. Brak mlodych pracowników na produkcji. Ukraincy beda odchodzić. Slaba organizacja i komunikacja na produkcji. (usunięte przez administratora)Ppczytajcie Raport finansowy firmy to o czyms świadczy.

Fiolek
@Nowy stary

Czytalem, czytałem raport. Te wyniki nowego dyrektoriatu marketingowego to śmiech! Brawo dla pomysłodawców "dobrej zmiany";-)

Firma bez perspektyw szczególnie na produkcji i w działach technicznych. Najnizsza krajowa ( jak dostaniesz 100 zl podwyżki po okresie próbnym to będzie dobrze ), brak organizacji i komunikacji. Odchodzą najlepsi specjaliści. Brak podwyżek . premii motywacyjnych . kiepski fundusz socjalny . zabrane jubileuszowe. Młodzi polacy nie zatrudniają sie na produkcję. Zaraz ukraincy będą odchodzić. Firma ma malo zleceń. Raport finansowy o czymś świadczy. A Pan Dyrektor produkcji doprowadzi do rozłożenia firmy. Gratuluję

Magazynier

Totalna żenada z tymi podwyżkami i wynagrodzeniami .Niby tłumaczą to covidem a to totalna bzdura mam brata co idąc w niedzielę do pracy dostaje (usunięte przez administratora)zł netto plus za nocki i setki a tu co człowiek idąc w sobotę do pracy dostaje ochłapy .Firma chwali się nowymi kontraktami ,nagrodami i co z tego jak żadnej podwyżki nie ma ,nawet mieli szczelność pozabierać 3 lecie,5 lecie bo niby nie ma to jest firma dziękuję bardzo .Niech zabiorą Jeszcze wczasy pod gruszą to będzie super a Dyrektor tylko rączki zaciera .

maks
@Magazynier

To uruchom swoje rodzinne konotacje i zatrudnij się tam gdzie brat, gdzie leży problem?

on

Dlaczego gdy mamy pandemię po 35tys dziennie przypadków i jest zalecenie pracy zdalnej wszędzie gdzie to możliwe a u was tyle aut przed firmą i osoby w biurach dalej siedzą?! Sanepid się powinien wami zająć!

~~~~~~
@on

Auta prywatne pracowników stoją na parkingu, bo na pracę zdalną nasi pracownicy odjechali autami firmowymi. Jak ci gulon podskakuje że sobie radzimy, to już twoje zmartwienie. Jak chcesz się przekonać, jak wszystko wygląda w praktyce, to zatrudnij się u nas. Mamy otwartych kilka ciekawych rekrutacji, oczywiście dla ciekawych ludzi ;)

Milka
@~~~~~~

O tym,że sobie jednak nie radzicie świadczy chociażby ostatnia liczba zachorowań na covid w firmie.

on
@~~~~~~

Niestety widziałem rano jak się zapełnia parking właśnie prywatnymi autami dlatego proszę chociaż nie kłamać. Nie dbacie o zdrowie pracowników i ich rodzin.

aha
@on

to co ty stoisz z lornetką pod firmą i liczysz ile samochodów podjeżdża? no nieźle

Postapo
@on

Tak, akurat sobie przejeżdżałeś obok i zwróciłeś uwagę na liczbę samochodów. Seems legit. A jeśli faktycznie je liczysz, to proponuję poszukać sobie jakiegoś hobby. Może szachy?

@aha

Ja tam robię. Ciekawsze niż podglądanie sąsiadów. Polecam.

@aha

Tak* nie tam. Literówa.

hehe
@abrakadabra

niektórzy po prostu nie mają tych ciekawszych rzeczy do roboty . smutne to w sumie. współczuje szczerze z serduszka

ij
@hehe

ja wspolczuje jak nastepnym razem zawiodomie sanepid ;)

hehe
@ij

no to faktycznie masz się czym chwalić ;)

Kokoszek

Pracowałam tutaj trochę, ogólnie polecam zatrudnić się - zdobyć doświadczenie i uciekać gdyż (usunięte przez administratora)nic się więcej nie osiągnie, pozdrawiam wszystkich pracowników

Kajko
@Kokoszek

Ja też pracowałem. Ogólnie polecam zatrudnić się, zdobyć doświadczenie, a potem samemu zdecydować co dalej - nie każdy powinien pójść za twoją radą, są osoby, które będą wolały zostać, a nie dać dyla na twój wzór i podobieństwo. Ludzie potrafią sami ocenić czy jest im dobrze, czy nie, nie potrzebują do tego złotych rad anonimowej cioci dobra rada z goworka. Kończąc wywód - też pozdrawiam wszystkich pracowników.

Kajko
@Kajko

Mam nadzieję, że mój żart się podobał - ? Zostać tu na dłużej buahaha. Właściwie moja rada powinna brzmieć - nie zatrudniać się :)

Kajko1
@Kajko

Tak, zgadliście moi mili, drugi z kolei komentarz pod nickiem Kajko to (usunięte przez administratora) który podszywa się pod mój nick, którego pierwotnie użyłem ;) Mojego zdania nie zmienisz, a narzucanie swojego innym jest strasznie dziecinne (nie wspominając o zabawie w podkradanie nicków, to już dziecinada kompletna). Ale to nie o mnie świadczy. Pozdrawiam. Albo nie, w sumie to nie.

Nev
@Kajko

naprawdę? ile ty masz lat że bawią cię takie "żarty"? zajmij się lepiej czymś pożytecznym bo tylko zaśmiecasz forum...

cukierberg
@Nev

Wiesz co jest najgorsze? Że on najprawdopodobniej myśli, że w ten sposób jest pożyteczny. W końcu "ostrzega" nie? Śmiech na sali.

@cukierberg

Bywa i tak.

@abrakadabra

Kolega ma rację, można chwilę popracować ale potem uciekać bo na dłuższy okres to wycisną z cienie wszystkie soki albo sam odpuścisz bo już nie dasz rady jak ci widełki do wyrobienia co roku większe dadzą mimo Pandemii, jeśli pracujesz w handlu i blisko, a jeśli techniczny magazyn itp i siedzisz cicho to jakoś się uchowasz ale za marną kasą, którą będziesz dostawał przez kolejne 10lat mimo inflacji. Jak to mówi wielki wąs w Firmie mamy 600 problemów i jak nikt się nie odzywa to znaczy że jest ok.A jak poprosi to mu powiem że firma jest w kiepskim stanie. A najważniejsze jak to mówił na ostatniej firmowej imprezie na CRS że największym dla firmy kosztem jest pracownik przez mikrofon aby cała szala i 600słyszało - super. Jak masz takiego pracodawcę to już wiesz jak ci się będzie pracowało. Typ dorobkiewicza za wszelką cenę. Jak mu tak ludzie przeszkadzają to niech jabłka na bazarze sprzedaje lub pendrive kupuje z chin i na allegro puszcza po 5zł.

Zostaw merytoryczną opinię o LUG Light Factory Sp. z o. o. - Zielona Góra

• Jak się pracuje w LUG Light Factory Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy LUG Light Factory Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 241.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w LUG Light Factory Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 135, z czego 23 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 62 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy LUG Light Factory Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w LUG Light Factory Sp. z o. o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

LUG Light Factory Sp. z o. o.