LUG Light Factory Sp. z o. o.

Opinie o LUG Light Factory Sp. z o. o.

Info dla tych co zapomnieli po co jest GoWork, otóż jest specyficznym kanałem komunikacji między potencjalnymi pracownikami, a już pracującymi w firmie. Dlaczego specyficzny? Dlatego, że podstawowe pytania na temat warunków pracy są dissowane (mimo, że po to jest to forum). Potencjalni kandydaci zamiast wyrobić sobie zdanie na podstawie pozytywnych i negatywnych opinii jedyne czego mogą się dowiedzieć, to to że są "aktorami - jeśli pytania są teatrzykiem" oraz kupę niemerytorycznego bełkotu (info raz, drugi powtórzone jakąś wartość ma ale za 150 to zwykła paplanina). Zatem z perspektywy potencjalnego zainteresowanego jedyne co można wywnioskować to nie, że firma jest nie halo tylko pracownicy mają coś nie halo w głowie. Wiem, też że większość osób tu piszących nazywa wylewanie żali misją ratującą każdego nieboraka chcącego się zatrudnić, tymczasem odsetek osób zwalniających się jest zaskakująco niewielki, hm, ciekawe. Co by się nie rozwodzić bo i tak mój wpis trafi do jednostek ginąc w goworkowej smutnej masie. Trzymajcie się

Konkretny

Mam wrażenie że piszesz o sysuacji w LUG jaka miała miejsce kilka lat temu. Wtedy to była szybko rozwijającą się firmą i przyjazne miejsce pracy. To się zmieniło. Proszę powiedz na jakiej podstawie piszesz o zaskakującyo niewielkim odsetku ludzi odchadzacych z firmy? Jest on zaskakujący na tle innych firmy czy zaskakujący że względu na fatalna sytuację w jakiej znalazł się LUG? Skoro krytykujesz komentarze proszę bądź bardziej konkretny i powołuj się na fakty. Przyznaję, że główną przyczyną zmniejszenia liczyby pracowników LUG było zwalnianie kilkudziesięciu, które trwało od stycznia, ale w tym samym czasie odeszło też wielu doświadczonych pracowników widząc jak niepewna jest przyszłość firmy. Na chwilę obecną w LUG panuje nerwowa atmosfera, nikt nie wie czy nie dostanie wypowiedzenia albo nie zostanie przeniesiony na niższe stanowisko. Sytuację potęguje Dyrektor Operacyjny jakie szukający powodów przez które można zwolnić kogoś dyscyplinarnie. Pewnie mogą się czuć teraz jedynie nieliczne osoby. Domyślam się że jesteś jedną z nich, skoro próbujesz zanegować niepocebne opinie o firmie i stworzyć iluzje dobrobytu i przyjaznego miejsca pracy.

Lori

czemu pytanie o pracę na forum o pracy jest teatrzykowym pytaniem bo chyba nie rozumiem za bardzo Twojego toku myślenia

Czy LUG działa również poza Polską?

Chan

Tak, import.

Monso

Zgadza się. Możesz sobie sprawdzić biura regionalne poza Polską na stronie LUGa, w zakładce kontakt o ile się nie mylę.

Korner
@Monso

faktycznie wszystko jest, ale swoją drogą nawet w Polsce ma więcej biur niż mi się wydawało

Korner

w zasadzie nie mam pojęcia o czym mówisz, bo firmy to ja praktycznie nie znam, dopiero zacząłem gromadzić informacje, ale ok, jak tam uważasz

Izek

Jak można ukryć kasowanie komentarzy? Pisząc coś i pytając o cokolwiek? Przecież to nie jest od nikogo zależne(usunięte przez administratora) robi to jak są niezgodne z regulaminem, czego tu chłopie nie rozumiesz? Już korzystam od długiego czasu z goworka i obczajam sobie zawsze wszystko i mniej więcej już czaje jak to działa(usunięte przez administratora)

szach-mat

Własności intelektualne firmy LUG, są już za jej płotem, bo każdy kompetentny pracownik zabiera głowę ze sobą. Nie taki kryzys straszny, jak żeście go sobie wymalowali.

Magazynier

Bardzo dobrze wszystko rzetelnie powiedziane i najważniejsze osoba która mnie rekrutowala paczyla w oczy!!!!!!

Karolek

Ale sie goworek pobudzil po wizycie Prezydenta :) dobrze, az milo czytac ze ludzie znow sa soba i wracaja do normalnosci. Praca beee, ludzie feee, a ja naj naj naj, a inni sie nie znaja, a wszyscy sa przeciwko nam, a to ich wina, a to nie ja i tak do konca zywota. Od razu widac, ze pandemia mija, jak sie kazdemu faza buntu zalaczyla. Ludzkosc przetrwa :) uffff. A tak cicho bylo 3 misiace, jak kazdy jedynie portki podciagal ze strachu przed choroba lub zwolnieniami. Goworek powinien z tego serial na netflix nagrac.

Były pracownik mecha
@Karolek

Popieram!! Wszystkim zawsze źle, ale każdy potrafi tylko narzekać, dobrze robią ze zwalniają tych, którym się po prostu robić nie chce. Firma działała i będzie działać, a ludzie sie zmieniają, jak ten bohater z mecha. Wiózł wilk razy kilka, powieźli w końcu wilka. Jego kumple chodzą jak świete krowy, a kto sie mu sprzeciwiał, to albo sie nie nadawał, albo nic nie potrafił, tak robił z każdym kogo nie ma. Najwyższa pora żeby zrobili tam pożądek. Tak trzymać!!!

Atmosfera między pracownikami w niektórych zespołach i sposób traktowania przez bezpośrednich przełożonych to jakaś porażka! Nie polecam pracy w tej firmie, chyba, że ktoś ma żelazne nerwy, niczym się nie przejmuje i nie szkoda mu zdrowia...

Zdziwiony

Prezydent Warszawy powiedział - widać, że Lug nie zwolnił żadnej osoby i przez cały czas było pełne zatrudnienie. Smutne.....

Realista

Problemem firmy LUG nie jest pandemia tylko sposób zarządzania. Konkurencja tylko czeka na zastraszonych i wyszkolonych pracowników. Najlepszy moment na podebranie specjalistów. Konkurencja systematycznie robi podchody i składa coraz lepsze propozycje.

@Realista

Owszem i specjaliści zaczynają swój transfer, gdzie się podział wykwalifikowany wieloletnim stażem nadzór wydziału mechanicznego? Dlaczego na stołkach zasiadają osoby, które są kompletnie anty mechaniczne i nigdy nie miały nawet suwmiarki w ręce? W czym takie osoby mogą pomóc? Aaaaa, są "pomocni" w informowaniu swojego bezpośredniego przełożonego czyt. dalej (usunięte przez administratora), który o wydziale mechanicznym przez 1,5 roku dowiedział się.....nic, nie zna nawet imion kilku operatorów, ba nie wie kto co robi nawet dlatego dla zaspokojenia swojej niewiedzy robi wygodne tylko i wyłącznie dla siebie przenoszenia osób, które rzeczywiście trzymały przez wiele lat całość w odpowiedniej kondycji, a w ich miejsce wstawia totalnych amatorów czyt. "informatorów". Pozdrawiam wszystkich uczciwie pracujących pracowników, którzy latami przyczyniali się do rozwoju firmy i dzisiaj godnie noszą markę LUG na piersi czując swoją wyjątkowość dostarczając firmie swoje zaplecze rzeczywistych umiejętności manualno- intelektualnych przez lata.

Kisielin

Ruchy zarządu mogą się wydawać zaskakujące ale wynikają one tylko z faktu nie liczenia się z niczym oprócz kasy przez Rysia. Człowiek nigdy nie był jakakolwiek wartością w tej firmie. Zawsze pracownik był instrumentalnie traktowany pod kątem wyciśnięcia jak cytrynę. Podczas początków sukcesji, kiedy to "młody przyszły" dostał fizia na punkcie "wyłaniania wartości firmy" widać było ten rozjazd pomiędzy tym co mówi a tym co robi zarząd. Dla tych, dla których nie było to ewidentne wówczas, jest ewidentne dzisiaj. Świadczą o tym choćby formy rozstawania się z kluczowymi pracownikami. Paź Królowej zawsze napisze zgrabną marketingową opowiastkę by wykazać, że czarne jest białe i by roztaczać wizje totalnie oderwane od rzeczywistości. Tak samo "okrągła gorzowska buźka" - ruchy z pracownikami, zaskakujące roszady i nastawianie wszystkich przeciwko wszystkim. Codzienność Lugu. Jedni to robią może w zgrabniejszy sposób, inni w bardziej toporny... ale codzienność jest jaka jest... Myślę, że Rysio nie ma do końca świadomości co się dzieje bo zainteresowany jest tylko cyferkami. A za moment może się okazać, ze nie będzie kim tych cyferek nabijać. Atmosfera jest fatalna, ludzie nastawiani przeciw sobie. Najwyższy czas się ewakuować...

pracownik_

Kandydat na prezydenta Rafal Trzaskowski w dniu dzisiejszym odwiedzil firme LUG. Podziekowal wlascicielom firmy za utrzymanie miejsc pracy w trakcie pandemii. Marketing Luga spisał sie na medal wciskajac kit, jak dobrze radzi sobie firma utrzymujac miejsca pracy w czasie pandemii. Szara rzeczywitosc jest taka, ze zwalniaja fachowców, badz zastepuja ich nowymi pracownikami z nizsza podstawa.

romek

I to jak codziennie przeglądam to robią to tak aby się bilansowa z nowymi. To widać i bardzo dobrze.

RYSIEK Lepkie Rączki

Kolejne cięcia!! Tym razem pracownikom są podsuwane aneksy do umów. Pracownicy dobrowolnie, niczym nie przymuszeni decydują się na rezygnację z części swoich dochodów. Oczywiście nie jest to porozumienie tak jak w większość firm - zabierzemy Ci teraz ale za 3 miesiace oddamy, lecz pracuj tyle samo albo więcej, zarobisz mniej, ale MOŻE Cię nie zwolnimy. Paranoja.

@RYSIEK Lepkie Rączki

Te aneksy o których wspomniałeś, nie są chyba niczym nadzwyczajnym przy obecnych warunkach rynkowych. Czy możesz podać przykłady, jak podeszły do tego firmy konkurencyjne? Czy obyło się bez redukcji etatów/wynagrodzeń?

Realista
@Zainteresowany

Redukcję etatów zdarzają się wszędzie ale nie na taką skalę. Rozpoczęły się na długo przed zamrożeniem gospodarki - pracę straciło kilkadziesiąt osób. Dlatego nie tłumaczyłbym tego obecnymi warunkami rynkowymi. Zgodzę się, że aneksy nie są niczym nadzwyczajnym ale w innych firmach idą w parze ze skróceniem czasu pracy a nie tak jak w lugu - zapłacimy mniej ale pracuj tyle samo a nawet dłużej.

Ciekawy
@Realista

A na jaką skalę redukcje są obecnie w branży oświetleniowej?

Drugi ciekawy
@Realista

Właśnie, masz i formacje czy inne firmy z branży zwalniały ludzi przed pandemia na taką skalę? Czy w czasie pandemii poza zwolnieniami również podsuwają pracownikom aneksy obniżające wynageodzenie nie zmniejszając czasu pracy? Wszędzie słychać jak to LUG jest w dołku od miesięcy, jak w nieelegancki sposób zwalnia lojalnych pracowników i jak próbuję tuszować to marketingowo a może tylko dostosowuje się do standardów branży?

Podejrzliwy
@Ciekawy

A o aneksy nie spytasz ? Ciekawe.... Firma, która promowała hasło "ludzie są najważniejsi" nie powinna wywalać ludzi którzy pomagali odnosić największe sukcesy z dnia na dzień. To oczywiste, że ludzie którzy w Lugu pracują będą umieszczali wpisy typu "wszędzie tak jest" i "to przez pandemie" bo muszą ratować to co zostało z wizerunku firmy przyjaznej pracownikowi. Przykre jest to że kiedy firma była na fali zysk był dla kierownictwa, a szeregowi pracownicy nie odczuwali tego finansowo bo powinni się cieszyć że mogą pracować w nadgodzinach. Teraz kiedy jest źle tych samych pracowników pozbywa się w pierwszej kolejności.

Podejrzliwy

W organizacjach charytatywnych podopieczni są szanowani mimo że nie pracują, w LUGu trzeba ciężko pracować, a na docenienie nie ma co liczyć. Więc zdecydowanie LUG to firma prowadząca swój biznes szacunku dla ludzi dzięki którym się rozwinęła.

Zaciekawiona
@RYSIEK Lepkie Rączki

Propozycja dla działu, albo kogoś wywalamy albo wszyscy godzicie się na obniżenie pensji i pracujemy dłużej, macie ustalić miedzy sobą. Taka praktyka.

@Podejrzliwy

Kiedyś ktoś mądry powiedział „... zadbaj o swoich pracowników, wtedy oni zadbają o Twoich klientów...”

zmęczona
@Realista

Wykorzystują i to bardzo to ze siedzę w domu i nie mam dzieci mam pracę zdalną to znaczy ze mogę pracować 24h teraz mama 3 razy więcej do przerobienia bo robię robotę za te osoby co zostały zwolnione i do tego aneks na zmianę wynagrodzenia w dół. Mam sie cieszyć że mam prace, to lepiej iść na L4 mam 80% i zdrowie.

@zmęczona

Kto wykorzystuje? Twój bezpośredni przełożony? Czy wcześniej też kazał pracować po godzinach?

Rysiek
@Zaciekawiona

No to chyba uczciwie? Musiałaś mieć super zespół skoro poświęcił cię dla 10% przez 3 miesiące :)

ahajah
@Drugi ciekawy

Wystarczy poczytać raporty giełdowe innych firm oświetleniowych żeby sobie odpowiedzieć. Inne firmy nie ponoszą takich wysokich strat, a wyniki przychodów są porównywalne do luga, składa zatrudnienia taka sama, ale niskie wysokości linii kredytowych nią tak jak w Lug,zwolnień tez nie zapowiadaja.

tomek
@Podejrzliwy

Zgadzam się !!!

Witam. Szkoda, że Pan prezes nie może znaleźć 15 min, żeby poinformować pracowników o sytuacji firmy i jakie będą podjęte dalsze działania. Czy redukcje etatów będą kontynuowane? Na chwilę obecną przychodzę do pracy i zastanawiam się , czy dzisiaj ja dostanę wypowiedzenie, a może kolega, koleżanka stanowisko obok. Panie prezesie wypadałoby rozwiać te wątpliwości... Jeżeli miałoby to spowodować narażenie pracowników na nadmierne zgrupowanie, proszę pamiętać o radiowęźle ???? Chwalenie się fabryką w Argentynie przyszło Panu łatwiej.

Argentyna

Zmiana terminu publikacji skonsolidowanego raportu kwartalnego LUG S.A. za I kw. 2020 r. oraz jednostkowego i skonsolidowanego raportu LUG S.A. za 2019 r. To chyba nie ma czym się chwalić jak się zmienia termin a wymówką jest Argentyna. Dla mnie inwestora to wielka ściema. To nie możecie się połapać w swoich finansach, a kiedy spłacicie grunt pod fabrykę, macie środki?. Straszna cisza o tej Argentynie od roku nic Marketingowy boss się nie chwali.

Dlaczego są zwalniane kolejne osoby mimo aktualnie dobrych wyników, zwolniono kolejne osoby przed majówką ?

doroboty
@Zainteresowany

chyba zartujesz nie ma co robić

Źle zarządzany LUG
@doroboty

W takim razie jesteś z zarządu, dyrekcji lub marketingu. Brak pracy - to stan permanentny na tych stanowiskach.

Kicaj
@Źle zarządzany LUG

Pewnie chodziło o to że nie ma zamówień i produkcja nie ma co robić. Dlatego były masowe zwolnienia. Ci którym się udało uniknąć wypowiedzenia mają urwanie głowy bo robią co mogą żeby też nie polecieć.

doroboty
@Kicaj

oboje macie racje. :)

Lola

Tuż przed majówką zwolniono kolejnych kilka osób...

Lola

Zwalniają na potęgę, znowu poszły zwolnienia ponad 10 osób

Tolek banan

Przed majówką poleciały kolejne zwolnienia pracowników...

Prawdziwek

Posypały się kolejne wypowiedzenia...tuż przed majówka, poleciało kilka kolejnych osób

Lepiej.Uciekaj.Głupcze

Przed majówką kolejne zwolnienia owiane tajemnicą...to nie koniec

L.epiej.U.ważaj.G.łupcze

Przed majówką kolejne wypowiedzenia owiane tajemnicą i to nie koniec...

Zostaw merytoryczną opinię o LUG Light Factory Sp. z o. o. - Zielona Góra

• Jak się pracuje w LUG Light Factory Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy LUG Light Factory Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 241.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w LUG Light Factory Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 135, z czego 23 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 62 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy LUG Light Factory Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w LUG Light Factory Sp. z o. o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

LUG Light Factory Sp. z o. o.