Opinie o Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina o rekrutacji.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy lotniczy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawa

Dario9501 Nowy wpis

Dlaczego Lotnisko Okęcie pobiera opłaty za trzeci podjazd na odloty lotniska? Czy w ten sposób próbuje wyeliminować inne korporacje taxi na rzecz Ubera i Ele? Czy Lotnisko Okęcie(Zarząd )jest opłacany przez korporacje taxi Ele i Uber za obsługę pasażerów, postój i podjazd na przyloty?(inne korporacje mają zakaz podjazdu...) Czy Zarząd lotniska w Warszawie nie uważa , że takie postępowanie pachnie z daleka korupcją?

wujek Nowy wpis

Banda (usunięte przez administratora) wprowadziła przepisy, które bardzo utrudniają odbiór pasażerów przylatujących - zastawiła jakimiś (usunięte przez administratora) plastikami miejsca gdzie można szybko podjechać i odebrać przylatującego chyba tylko po to aby utrudnić ludziom życie i wymusić płatny haracz za parking.

Podrużnik Nowy wpis

Niestety lotnisko chyba dalej strajkuje????ciągle zmieniają bramy wylotowe ogłoszenia nie zrozumiałe loty opóżnionę wczoraj rejs do Stambula był opóźniony tak że pasażery nie zdążyły na następny lot!to już drugi lot którym lecę przez Warszawę niestety do bani !!!????????????????????

Małgorzata Nowy wpis
@Podrużnik

Nie no po trzech latach chyba strajkowanie im się znudziło? ;p No niestety trudno takie opóźnienia ze sobą pogodzić. :/ W takiej sytuacji i tak chyba nie można już niczego zrobić?

Azii

Okropni ludzie w Security ! Bardzo bardzo nie mila obsluga, bardzo nieuprzejmi ludzie sprawdzajacy bagaze. Nieprofesjonalne traktowanie podrozujacych Bardzo nieudolna znajomsoc jezykow ! Wstyd za polakow !Ludzie strasznie nie mili nie przyjazni nie uprzejmi, nie profesjonalni, wstyd ze tacy ludzie pracuja na lotnisku i reprezentuja nasz narod dla innych obcokrajowcow. Wstyd jeszcze raz wstyd. 90% ludzi pracujacych na tym lotnisku powinno byc zwolnionych. Najgorsi nieuprzejmi bardzo ale to baaaardzo wredni ludzie sprawdzjacy bagaze.

Edyta
@Azii

No ochrona niestety nie zawsze jest uprzejma, chociaż ja nigdy na lotnisku się z tym nie spotkałam. A zwróciłaś im może na miejscu uwagę? Jaka była reakcja?

azii
@Edyta

Generalnie osoby sprawdzajace krzyczaly na ludzi. Przede mna byl schorowany Pan, dwoch panow sprawdzajacych i Pani za monitorem strasznie nie uprzejmi, mi rowniez robili ogroooomny problem ze torebeczka w ktorej mialam kosmetyki sie lekko nie domykala. Znajomosc jezyka angielskiego niemiecku badz francuskiego na pozimie 1% az wstyd ze ludzie prywatni musza tlumaczyc i pomagac podrozujacym. Drugi raz lece z tego lotniska i niestety wstyd za ten kraj i za polakow pracujacych tutaj. Az na prawde bym sie schowala pod ziemie widzac takie zachowanie osob sprawdzajacych ktore sa na pierwszym froncie z odwiedzajacymi badz wylatujacymi. Nic dziwnego ze w innych krajach Polacy maja pod gorke, kiedy wlasnie tacy ludzie wyrabiaja nam wredna/nie przyjazna opinie z brakiem umiejetnosci komunikowania sie w innych jezykach. No porazka

Małgorzata
@azii

A testowałaś też może inne lotniska w różnych krajach? Wracając do Polski pewnie tak, ale ogólnie to może na innych też się dzieją takie rzeczy tylko nie przyszło Ci się z nimi spotkać? Oczywiście rozumiem całkowicie Twoje zażenowanie mnie też czasami za to co Polacy robią jest wstyd. Tu się dziwię tym językiem. Czemu oni nie mają wymaganej ich znajomości? A może jest wymóg ale robią złą selekcję ludzi?

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
logo firmy KIEROWCA KRAJOWY KAT. C+E
Czatolin
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.
Mariusz

Jedna z osób która miała lecieć samolotem wspomniała że pracownicy nie znają języków obcych. To podczas rozmowy rekrutacyjnej nie jest sprawdzana znajomość języka? Ktoś wie jak przebiega tu proces rekrutacji?

Ola

Panie od biletów bardzo chamskie, klnęły i nie były pomocne w udzieleniu intormacji, czułam się tam bardzo źle a leciałam pierwszy raz i nie wiedziałam jak się zachować.. Pierwszy i prawdopodobnie to ostatni mój lot na tym lotnisku :)

Mariusz
@Ola

Ktoś jeszcze ma podobne doświadczenia z Paniami od biletów? Jeśli tak, to niech się wypowie.

Kamila

Widzę że był strajk kontrolerów lotów - coś się zmieniło jeśli chodzi o warunki ich zatrudnienia po tym strajku? Jakie w ogóle mieli postulaty?

Mik

Latam po różnych lotniskach podczas pandemii nigdzie nie spotkałem się z takim chamstwem przez policjantów tak jak tna lotnisku Chopina .policjanci zwracali uwagę w sprawie maseczek ale to było w taki sposób że odrazy nas nie wpuszcza do samolotu i zachowywali się jakby byli bogami .polska policja powinna dużo się uczyć kultury od innych narodowości dla mnie to ludzie oderwani od pługa którzy dostali jakąś władze .

Ewelina
@Mik

ale to ich praca... tak samo jak uwagę zwraca pracownik lotniska, myślisz, że robi to bo lubi? gdyby miał wybór to by tego nie robił, zamiast się denerwować przez tych, którzy zawsze mają jakieś ale.

Jacek

Witam. Nie korzystajcie z lotów biznes klasą. Pracownicy przyjmujący bagaże i przy okazji kontrolujący dokumenty typu testy covidowe są niekompetentni i nie znają języków obcych (nie znają nawet podstaw angielskiego). Leciałem z rodziną (żona i trójka dzieci) do Aten i w związku z błędem w greckiej aplikacji Passenger Locator Form system nie zarejestrował dzieci. Chodziło tylko o wskazanie miejsca pobytu i osoby z zewnątrz która pomoże w przypadku Covidu. Byliśmy na odprawie na 2,5 godziny przed odlotem i odmówiono nam wpuszczenia na pokład, pomimo, że mieliśmy opłaconą biznes klasę, hotele w Grecji i wynajęty samochód. Poprosiliśmy o pomoc w zarejestrowaniu dzieci w Passenger Locator Form. Pani która dokonywała odprawy zadzwoniła po jakiegoś kolegę (chyba kierownika zmiany) i ten kretyn (inaczej nie umiem nazwać takiego typa) powiedział, że albo możemy lecieć bez dzieci, albo zadzwonić na numer w Grecji na którym na pewno nam pomogą, bo przecież mamy biznes klasę. Dzwoniliśmy bezskutecznie przez dwie godziny, przepadł nam lot i straciliśmy pieniądze które wydaliśmy na rezerwację hoteli i wynajem samochodu. Zdecydowanie nie polecam drogich lotów klasą biznes, bo bezczelni pracownicy na lotnisku celowo utrudniają (prawdopodobnie z zazdrości) dokonanie odprawy w biznes klasie i są bezwzględni dla rodziców z małymi dziećmi. Lepiej latać czarterami, lub klasą ekonomiczną, gdzie bywało różnie, ale nigdy nie zetknąłem się z tak chamskim traktowaniem.

Bona

W dniu 26.06.2021 przyleciałam z Zurichu do Warszawy. Kontrole związane z Covi-dem przebiegały sprawnie, ci co mieli tzw.certyfikaty przechodzili dalej bez problemów, ci co ich nie mieli byli kierowani na testy, które też można zrobić na lotnisku szybko /20min/ i we względnej cenie 200zł dla porównania w Zurichu najmniej za taki sam test trzeba wybulić ok.90Chf. Lecz nie o tym chciałam mówić.....Rzeczą naturalną jest korzystanie z toalet na lotnisku. I tu zonk! Smród moczu przywitał mnie na progu tego przybytku. W kabinie na podłodze siki z pewnością wielu osób wcześniej korzystających. Wszędzie rozciągnięty papier toaletowy i ręczniki papierowe przy umywalkach. WSTYD!!! Jeszcze raz Wstyd, trzeci świat. Zróbcie coś z tym. Lotnisko w Warszawie to nasza polska wizytówka.

Dominika

Moi drodzy, to dosyć ważne i bardzo proszę was o odpowiedź w komentarzach. Jak funkcjonuje Port Lotniczy im. Chopina w czasie pandemii? Czego można się spodziewać i na co należy zwrócić uwagę? Jeżeli odwiedzaliście lotnisko w ostatnim czasie, bo odbywaliście podróż, to proszę o info.

Mikołaj

Jak teraz z lotami? Są czy są wstrzymane przez wirusa ?

user321

Ostatnio odbyłam swój pierwszy lot samolotem z Warszawy do Toronto wraz z córką i mężem (dla nich to też był pierwszy lot). Jak to zawsze bywa za pierwszym razem, wszystko jest obce, człowiek jest zdenerwowany, nie wie co i jak. Na przejściu granicznym córka zapiszczała na bramkach. Uprzejmie wyjaśniłam ochroniarzowi że to pewnie przez aparat ortodontyczny. Ten zamiast spokojnie wytłumaczyć, zaczął krzyczeć na córkę, a ludzie dookoła patrzyli na mnie jak na jakiegoś przestępcę. Córka stała ze łzami w oczach, wystraszona. Ortodontka mówiła jej, że aparat nie piszczy na bramkach. W końcu po oględzinach pan łaskawie ją przepuścił, ale tyle stresu ile się przez niego najadła to jej. Zamiast spokojnie wytłumaczyć, wyjaśnić to do dziecka z krzykiem. Teraz córka na samą myśl o powrocie płacze. Pan ochroniarz, czy jak to się na niego mówi sprawił, że boi się przekroczyć progów lotniska.

turysta okazjonalny
@user321

Niestety, ochroniarze specjalnym przyciskiem uruchamiają alarm, gdy widzą, że ktoś jest zdenerwowany. Standardowa procedura. Też przez to przeszedłem, na lotnisku w Warszawie i w Kopenhadze. - Trzeba dziecku wytłumaczyć, że tak musi być, że wszystkich tak traktują, a córka nie jest żadnym wyjątkiem. Może to i dobrze... To jest tak, jak z psem, który szczeka na wszystkich obcych - bo po to jest.

Klaudia

Jakieś podpowiedzi o atmosferze w firmie? Mam zamiar aplikować dlatego dobrze jest wiedzieć.

CIEKAWY

Jak tam sytuacja z kontrolerami lotow? Jak idzie strajk?

Franciszek

Nie widzę tU żadnych opinii pracowników. Z czego to wynika? Chętnie dowiedziałbym się, jak pracuje się w Porcie Lotniczym Chopina. Z góry dziękuję

Lidia

Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina, prowadzi bardzo obszerną rekrutację. Zastanawiam się dlaczego nikt z odwiedzających osób nie chce się podzielić informacjami na temat zatrudnienia czy warunków pracy w Porcie? Napiszcie, to miejsce bardzo popularne i znane, pewnie będą dziesiątki osób odwiedzały forum w celu dowiedzenia się jak wygląda tam pracy. Napiszcie, jeżeli posiadacie doświadczenie.

jkhuf

@Xew niestety sie nie orientuję, bo i mnie powiem szczerze ciekawiła ta właśnie informacja, jak to wyglada

Zostaw merytoryczną opinię o Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina - Warszawa

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina?

Kandydaci do pracy w Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina
  • żwirki I Wigury 1