NOVOMATIC Technologies Poland Sp. z o.o.

Opinie o NOVOMATIC Technologies Poland Sp. z o.o.

Zenon216

Pozdrawiam wciąż aktywny HR ze swoim zalosnym PRem. Firma jest mocno przeciętna ale klimat bardzo nieprzyjemny ostatnio. Polecam wyłącznie dla początkujących. Zgodzę się z HRami tylko z jednym - nie ma wyścigu szczurów... bo każdy i tak ucieka powoli z tonącego okrętu.

aeak

Nie jestem w stanie czytać obojętnie tego, co poniektórzy piszą o tej firmie. Mój mąż pracuje w niej od bardzo dawna i choć niejednokrotnie dostawał propozycje pracy w innych firmach zawsze stwierdzał, że nie chce z niej odchodzić. Warunki finansowe dobre (nie super ale dobre, pozwalające żyć na normalnym poziomie). Dodatkowo dopłaty do obiadów i opieka PZU. Ludzie szanują się nawzajem. Jeśli ktoś jest na prawdę dobry (a nie tylko mu się wydaje, że taki jest;)) to ma możliwości rozwoju i awansu. Nikt na nikogo nie donosi. Nie ma obgadywania, knucia, wyścigu szczurów. Pracuje się spokojnie. Ale dla niektórych to za mało. Ja tego nie rozumiem ale myślę, że wynika to z faktu, że na co dzień w swojej pracy stykam się z ludźmi, których życie tak nie rozpieszcza. Których szefowie słysząc, że "mam zapalenie oskrzeli" odpowiadają "to proszę wziąć tabletkę i przyjść do pracy". Którzy ciągle siedzą po godzinach (za darmo) i jeszcze przynoszą stertę pracy do domu. I bynajmniej nie są to ludzie gorzej wykształceni.

Pracownik 2

Podsumowując: Polecam firmę ATSI ;) Osoby tam pracujące na pewno nie będą stanowić zagrożenia na rynku pracy a tym samym konkurencji dla innych ambitnych specjalistów. Korzystajcie w dobroci losu i pracujcie w wyjątkowej firmie :)

@Pracownik 2 No właśnie mam dla Ciebie złą wiadomość. Każdy inteligentny człowiek pozna że wiesia23 i inne wypowiedzi w tym tonie to jakiś trol który chce ośmieszyć nasz HR. Naprawdę uważasz, że nasz HR jest na tyle głupi, że nie potrafiłby sklecić kilku zdań żeby to nie wyglądało tak ordynarnie?

Rozmowa na początku wydawała się przyjemna, przeszliśmy przez kilka pytań miękkich na temat doświadczenia itp. druga część, techniczna, polegała na wykonaniu zadań z arkusza google. Zadania to bardzo niefajne corner case'y dziedziczenia i funkcji wirtualnych. Drugie zadanie to przepisanie kodu na bardziej wydajny, trzecie to bezsensowna zagadka matematyczna, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistą pracą. Ostatnie zadanie to code review celowo zawitego kodu, którego nie można uruchomić. Nie wiem czemu mają służyć te zadania, ale mnie one skutecznie zniechęciły do pracy, ponieważ pokazują absolutny brak zaangażowania osób rekrutujących, które dosłownie skopiowały jakieś zadania rekrutacyjne z Googla

Popraw performance funkcji liczącej ciąg Fibonacciego Dziedziczenie klas w cpp wraz z metodami wirtualnymi Zagadka matematyczna??? Code review celowo zawitego kodu

Pracownik 2

Każdy kto jest inteligentny pozna HR'owy powyższy bełkot. Pytanie czemu tylko na tym kończą się wszystkie działania ? Trzeba się skupić na aktywnościach operacyjnych a nie wyłącznie PR.

Ja takze widze zmiany na lepsze ,wiec te hejty wyssane mozna spokojnie zignorowac

Pozytywnie

Powoli człowiek dobija do dwóch lat pracy w tej firmie i po przeczytaniu tych opinii stwierdziłem że wrzucę swoją. Perspektywy - obecnie 4/6 - ale w ostatnim miesiącu zaczęło się coś dziać na plus Po zeszło rocznym zmieszaniu i w sumie niepewnością, gdy potrafiło być po kilka ładnych maili z pożegnaniami co miesiąc sytuacja wydaje się ustabilizowała. W tym roku widać że firma jednak zaczęła liczyć się z realiami rynku krakowskiego i stąd też nowa polityka jeśli chodzi o "karierę". Piszę to w cudzysłowie bo jest to słowo często nadużywane przez wszystkich i dla każdego może znaczyć co innego. Projekty - 5/6 Piszą ludzie że na start firma jest super - prawda. Ale też myślę że dla ludzi z doświadczeniem są tu wyzwania i to raczej spore. To jakie produkty tworzymy wymagają tęgich głów. Jasne że zawsze są jakieś stanowiska które są nudne - bo zawsze są - ale spektrum projektów i technologi jest spore i jest w czym wybierać, to nie jest tak że firma ma produkt i go tylko utrzymuje :D. Ludzie 5/6 Jak wszędzie - ja mam super grupę ale też spotkałem się z problemami czasem ze współpracą z innymi zespołami. Ale chyba jak wszędzie. Rok temu chciałem odejść jak się kończyła umowa - nie żałuję że zostałem.

ex-ex-ex
@Pozytywnie

WOW - aż dwóch lat :o

zaskoczony

jakbym to czytał wczesniej to bym tam nie poszedł a tak to byłem na rozmowie w tej firmie i mam pozytywne wrażenie. dziewczyna z HR była najbardziej normalna z kilku rozmów jakie miałem ostatnio czesc techniczna - mało głupich pytań i drilowania bez sensu czy prawdą jest ze raczej nie ma presji typu 12h dzienne?

odp
@zaskoczony

pracuje sie raczej spokojnie po 8h. jest wielu fajnych ludzi z doswiadczeniem i są też slabsi. brakuje świeżej krwi ale sie poprawia

Miodek
@zaskoczony

Widać, że HR nie ustępuje ;) Zapomniałeś jeszcze dodać, że są obiady i multi-sport...

@Miodek

@Miodek Już nie przesadzaj z tym HRem. Jeśli uważasz, że odp napisał gdzieś nieprawdę to odnieś się do tego merytorycznie. Zarzucanie, że każde nawet odrobinę pozytywne zdanie o firmie jest działaniami HRu jest co najmniej dziecinne. Powiedz szczerze, zmusza Cię ktoś do pracy ponad 8h? Było ostatnio parę zmian i moim zdaniem firma zaczyna zmierzać w dobrym kierunku. Jeśli dla Ciebie firma jest taka zła i niedobra, to krakowski rynek IT stoi otworem, po co się marnować?

kolejny pracownik
@pracownik

drogi hejterze! to co robisz jest smutne i przykre dla mnie pracownika tej firmy. mnie pracuje się ok, nie jestem uciśniony, wykorzystany i sponiewierany. co miesiąc dostaję wypłate, która mnie satysfakcjonuje. rzadko się pracą stresuję - bo kier. jest normalnym człowiekiem, doceniam to swą uczciwą pracą. staram sie rozwijać na miarę czasu i mozliwości. popatrz troche na siebie, na to co robisz i zastanów się poważnie czy powinieneś się (i np. mnie) nadal męczyć masz potencjał, a nie potrafisz go wykorzystać tutaj to sprobuj gdzie indziej, tam gdzie docenią Twoje umiejętnosci i inne cechy.

LOL

"fujitsu" i "oho"... kolejne podryki HR...

plotkujacy

znowu? to już chyba 4 w przeciągu roku

żal

jaka firma taki PR

fujitsu

to prawda, nie od HR to zależy, choć mimo wszystko ja jednak aplikowałbym na proponowane stanowiska, np. IT support specialist, bo naprawdę dają szansę wykazać, się - takie trochę samodzielne stanowisko

@fujitsu

to aplikuj a nie ...

smutne ale prawdziwe

Wydaje mi sie ze raczej pownniscie kierowac tej hate'y do zarzadu a nie do hrów bo oni decyduja o polityce firmy a hr'y tylko realizuja ich wizje. Drogi zarzadzie zacznij zmiane od wawnatrz firmy (bo zadowoleni pracownicy sa najlepsza reklama) a nie staraj kreowacji wizjifirmy ktora ma wysokie wymagania bo po przeczytaniu kilku postow widac ze ATSI nie ma nic do zaoferowania.

Boze...

Ah te generic odpowiedzi HR'u "wow, fajne oferty ale wymagajace bo trzeba zrozumiec dobrze cykl rozwoju oprogramowania" (serio myslicie ze ludzie z IT uzywaja takiej terminologii? rad nie bede udzielac, ale "ooo... pracuja hibernacie" albo "sporo dlubia zdaje sie w dotnecie" juz byloby bardziej wiarygodne) albo z innych bzdur: "super bo oferuja kursy jezykowe, ubezpieczenie medyczne i grupowe, obiady i wiele wiecej" (zalatuje marketingiem?) - czy sadzicie ze normalni ludzie tak pisza? Poza tym... drogie HR... od kiedy to doswiadczenie w Ruby mierzy sie posiadaniem wyzszego (i tu nie wazne czy wyszktalecnia czy wyksztalcenia" ;) amen :) P.S. Ja jednak ide po pop-corn :)

urazony

"każdy kto coś umiał uciekł, ludzi z wiedzą nie ma..." "Znowu", nie obrazaj prosze mnie oraz kolegów z pracy!

fc-fan

Zasluzonych!? 6 lat pracy na stanowisku developera, a tester z ulicy, bez dosw. dostawal wiecej. Bez przesady ludzie

znowu

ciekawe kto jest tym zasłużonym pracownikiem, bo w wielu działach nikt nie ma stażu dłuższego niż rok. każdy kto coś umiał uciekł, ludzi z wiedzą nie ma. podwyżki są przyznawane komukolwiek, kto jeszcze nie odszedł (a i to nie pomaga, bo ludzie mają dość pracy w atsi).

urazony
@znowu

"każdy kto coś umiał uciekł, ludzi z wiedzą nie ma..." @zowu: przestan prosze obrazac mnie i kolegow z pracy! Takie generalizowanie jest nieuczciwe i krzywdzace!

znowu

jedyne dobre warunki w atsi to warunki do szukania nowej pracy ale widzę, że HR mocno pracują na pozytywnym PR szkoda, że nieudolnie

niespodzianka

> Ważniejsze jest, że dużo płacą i benefity niezłe W atsi płacą bardzo mało a o benefitach już pisano. Nie warto.

Obecny_

No błagam...

niespodzianka

tak tak, wiemy, i konieczne jest dobre zrozumienie cyklu rozwoju oprogramowania oraz wiedzę związaną z architekturą systemów informatycznych... ale są obiady i multi-sport

xoxoxox

>awans jest mozliwy tylko w wyjatkowych sytuacjach >>To akurat prawda. Zatrudnisz się jako developer, jesteś developerem do końca życia >podwyzki- ich nieraz nie ma po kilka (!!!) lat >>Też prawda. Żeby coś dostać, sam musisz o to zabiegać. Płace znacznie poniżej >>krakowskiej średniej. Chociaż słyszałem, że są tacy co zarabiają lepiej. to chyba dość jasnoo pokazuje ze do tej firmy nie ma po co aplikować niie wiem komu polecasz tą firme jesli sam przyznajesz, ze poza fajnymi ludzmi wszystko jest tam kiepskie

Zostaw merytoryczną opinię o NOVOMATIC Technologies Poland Sp. z o.o. - Zabierzów

• Jak się pracuje w NOVOMATIC Technologies Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NOVOMATIC Technologies Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NOVOMATIC Technologies Poland Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NOVOMATIC Technologies Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NOVOMATIC Technologies Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NOVOMATIC Technologies Poland Sp. z o.o.