NOVOMATIC Technologies Poland Sp. z o.o.

Opinie o NOVOMATIC Technologies Poland Sp. z o.o.

ciągle pracownik

Pracuję w atsi już sporo lat. Firma jest daleka od ideału, ale sporo część opinii jest przesadzona, "do nowych HRÓW": awans jest mozliwy tylko w wyjatkowych sytuacjach To akurat prawda. Zatrudnisz się jako developer, jesteś developerem do końca życia obiady, ubezpieczenie, multisport Standard i to na niskim poziomie, ale jest podwyzki- ich nieraz nie ma po kilka (!!!) lat Też prawda. Żeby coś dostać, sam musisz o to zabiegać. Płace znacznie poniżej krakowskiej średniej. Chociaż słyszałem, że są tacy co zarabiają lepiej. ludzie na nizszych stanowiskach kiedys byli fajni, teraz kazdy kto ma olej w glowie ucieka Tu się nie zgadzam, ja mam okazję pracować naprawdę z dobrymi programistami, którzy spokojnie znaleźliby pracę w innej firmie. Siedzą u nas, bo jednak atmosfera jest dobra kierownicy- zalezy jak sie trafi, Jak w każdej firmie. miejsce pracy jest brudne, nieodmalowane, wszedzie syf i kurz Nie ma syfu, ani kurzu. Miejsce rzeczywiście nie wygląda na pierwszy rzut oka jakoś super (poza pomieszczeniami typu kuchnie, konferencyjne), ale NIE MA open space. Moim zdaniem wielka zaleta. chilling room - bardzo potrzebny, tak jak modernizacja pokoi. Ja pracę w atsi polecam każdemu - pod warunkiem, że chce mieć fajnych kolegów i atmosferę. Bo rzeczywiście w atsi kokosów się nie zarobi.

Firma poza standardami rozwoju polskiego IT - nie wspominając oczywiście o światowym. Czy ona zmierza powoli w kierunku upadłości ?

pff

jak dla mnie to plusy pracy w tej firmie są 2, dofinansowanie do kiepskich obiadów i masowe wyjście w piątek o 13:00, chociaż patrząc na żałosny RCP to ciężko to uznać za plus ogólnie fatalnie

potwierdzam ostatni komentarz "ta", dlatego mnie już tam nie ma

Rozmowa na początku wydawała się przyjemna, przeszliśmy przez kilka pytań miękkich na temat doświadczenia itp. druga część, techniczna, polegała na wykonaniu zadań z arkusza google. Zadania to bardzo niefajne corner case'y dziedziczenia i funkcji wirtualnych. Drugie zadanie to przepisanie kodu na bardziej wydajny, trzecie to bezsensowna zagadka matematyczna, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistą pracą. Ostatnie zadanie to code review celowo zawitego kodu, którego nie można uruchomić. Nie wiem czemu mają służyć te zadania, ale mnie one skutecznie zniechęciły do pracy, ponieważ pokazują absolutny brak zaangażowania osób rekrutujących, które dosłownie skopiowały jakieś zadania rekrutacyjne z Googla

Popraw performance funkcji liczącej ciąg Fibonacciego Dziedziczenie klas w cpp wraz z metodami wirtualnymi Zagadka matematyczna??? Code review celowo zawitego kodu

Ta

Ale czemu mamy nie pisać tutaj? Po to jest ta strona, zeby wymieniac sie opiniami o pracodawcy. Bezposrednie zglaszanie do przelozonych i do hr nie pomagalo, dopiero teraz jak napisalismy tutaj to cos sie ruszylo. A co do dyrektora, to juz raz obiecywal zmiany... po czym zabral premie, medicover, podwyzki i zniszczyl atmosfere. Nie chce kolejnego spotkania na kttorym jak co roku uslysze, ze atsi ma dla pracownikow jedna z najlepszych ofert na rynku IT (jak jest na prawde widac w komentazach), chce uslyszec, czemu firma pozwolila odejsc ludziom niezbednym do prowadzenia projektow, czemu byly zamrozone podwyzki i co konkretnie (i kiedy) bedzie zrobione zeby poprawic sytuacje i kto poniesie odpowiedzialnosc za ostatnich kilkanascie miesiecy. I czy wreszcie zaczniemy zatrudniac specjalistow, bo narazie osoby z wiedza sa zastepowane tanimi produktami IT-podobnymi. Moze hr uchyli tajemnicy co to niwego wprowadzi pan dyrektor? Bo koniec miesiaca juz blisko i kolejni ludzie szykuja wypowiedzenia...

byly

@Marysia @pkt.5: "Dlaczego ludzie nie chodza na szkolenia? Dlaczego pozdyzki to kilkaset brutto co kilka lat? Dlaczego pracownikom wmawiaja, ze firmy na cos nie stac?" Moze dlatego firma zdobyla nagrode :P

Marysia

Zeby nie bylo, ze se jaja robie to dodam/powtorze, ze... 1) Jest to dobra firma dla nooba zaraz po szkole. 2) Za marny grosz (jesli patrzec tylko na firmy IT to w ATSI zarobisz GORZEJ NIZ w Biedronce). Na prawde, bardzo, bardzo, bardzo dolna polka... 3) O ile nie jestes kompletnym zerem (patrz 1)) to Twoj rozwoj zawodowy zatrzymuje sie. Wchodzisz do ATSI i nastepuje jakby TIME FREEZ dopuki stamtad nie uciekniesz. 4) Z komentarzy tu dowiedzialem sie o rezygnacji a Medicover'u na rzecz jakiegos nedznego PZU. Przekonalo mnie to do napisania: Te benefity, ktorymi HRki proboja tu zablysnac, to zal i jeszcze raz Biedaronka. 5) ~Rok temu firma zdobyla Diamenty Forbesa i zwyciezyla w kategorii "Przychod: 5-50 MILIONOW w Malopolsce". Zwrocmy uwage na slowo przychod (= dochod minus wszystkie wydatki, podatki), czyli tyle co zostaje "w lapie". Zalozmy ze firma w rok zarobila 25M (polowa!), a reszta firm byla poznizej i dlatego ATSI wygralo. ^^ Dlaczego ludzie nie chodza na szkolenia? Dlaczego pozdyzki to kilkaset brutto co kilka lat? Dlaczego pracownikom wmawiaja, ze firmy na cos nie stac? Koncze bo jak se wspomne to mi rece opadaja.

poruszony_komentarzami

"w której podwyżki są niższe niż 2% rocznie" - nie wiem jak u innych ale w moim wypadku to fakt, albo i gorzej - nie miałem podwyżki od 2012 roku. "w której nie istnieje "kultura pracy" a podejście do pracownika jest gorsze niż w magazynie" - myślę, że pisze to osoba, która ma kontakt z najwyższym managementem w ATSI, z mojego punktu widzenia pomiędzy pracownikami (poza paroma odpałami ze średniego managementu - czytaj kierownicy) jest jak najbardziej ok. Co do najwyższego managementu (zarząd) wszyscy wiedzą jak jest ;) magazyn jest tu dobrym porównaniem, ale wśród kadry ATSI, z mojego punktu widzenia atmosfera pracy i współpracy jest jak najbardziej OK, co było jest i będzie (mam nadzieję) zawsze atutem ATSI, mimo wszystko. Tyle z mojej strony. Pozdrawiam wszystkich obecnych, byłych i przyszłych (miomo paru wad naprawdę warto) pracowników ATSI.

poruszony_komentarzami

hec - 2015-11-13 03:39:16 Ogólnie to widać, że nowy HR nie śpi ;) ale jak już się podejmuje takie działania na forum to może troszkę bardziej trzeba by się zakamuflować? Na przykład: edeko - 2015-11-06 12:31:31 widziałem u nich jest teraz pracy sporo, ale mają najciekawsza oferte jako IT Project Manager, tylko wymagania spore, bo przynajmniej trzy lata doświadczenia w zarządzaniu projektami informatycznymi i konieczne jst dobre zrozumienie cyklu rozwoju oprogramowania oraz wiedzę związaną z architekturą systemów informatycznych. Oj tak tak... strasznie to reklamowe i jakby pisane przez kogoś kto nie jest z branży tylko np z HR, a zwłaszcza fragment przy którym od śmiechu rozbolał mnie brzuch: "i konieczne jst dobre zrozumienie cyklu rozwoju oprogramowania oraz wiedzę związaną z architekturą systemów informatycznych" - ewidentnie pisane przez laika ;) jago - 2015-11-08 18:55:37 Odpowiedź na: [edeko - 2015-11-06 12:31:31]: @edeko, rzeczywiście jesli chodzi o interesujące oferty to atsi nie ma wiele do zaproponowania obecnie, ale to IT PM to ciekawa opcja To też pachnie HRem, jago odpowiada edeko (jedna HRka drugiej), pal sześć inne wakaty, przecież PM są najważniejsze, od czegoś trzeba zacząć (zwłaszcza jeśli chodzi o grupę, która przeżywa swoisty renesans (tłumaczenie: odrodzenie, umarła i się odradza, jeszcze z rok i ludzie w tej grupie będą wiedzieli o co chodzi w tej bajce, oczywiście jak zostaną). pika - 2015-11-11 00:06:07 tez sie zgodze z @jago ze ciekawa i oferuja pakiet socjalny (kursy językowe, ubezpieczenie medyczne i grupowe, kartę Benefit Systems, obiady) No i jedna z Pań z HR ma rozdwojenie jaźni i podaje się za kolejną forumowiczkę (do tej pory były jago i edeko, teraz pojawia się pika, ale nowych Pań z HR jest tylko dwie więc któraś musiała podać się za pika albo może źle wpisała nick? kto wie.... ellie - 2015-11-11 22:25:29 Był ktoś na rozmowie na stanowisko PMa? O co pytają podczas rekrutacji? Trudno się tam dostać? Długo trwa tam rekrutacja? Tutaj mam wątpliwości, ale raczej stawiam na to, że to kolejny trick ze strony Pań z HRu, takie wiecie, a był ktoś? a o co pytają? a w ogóle to jest zajebiście to dlaczego nie byliście tam jeszcze? ale może się mylę.... Jak by co to pytają o rożne rzeczy, zadają też pytania typu "jacy to my nie jesteśmy zajebiście elokwentni rekruterzy", więc jak by ktoś chciał się udać to niech przyszykuje się na pytania poje.....e albo bardziej poje...e. pff - 2015-11-12 09:49:25 Benefity ?pakiet socjalny to żart ,beznadziejne ubezpieczenie ,badziewny pakiet medyczny(najtansza opcja ,NIC w niej nie ma) ,ogólnie nic poza multisportem(który jest standardem teraz) .trzeba za to przyznać ,że dostać się teraz wyjątkowo łatwo ,bo brakuje ludzi po odejsciu całego projekt managmentu(tak ,CAŁEGO) .do tego należy zastanowic się ,czy chce się isc do firmy bez perspektyw rozwoju ,w której podwyżki są niższe niż 2% rocznie ,i w której nie istnieje "kultura pracy" a podejście do pracownika jest gorsze niż w magazynie . No i tu łyżka dziegciu do obrazku rysowanego przez Panie z HR - tak się to kończy gdy HRki zaczynają wypisywać na "niezależnym" forum pracowników (w historii wyżej znajdziecie już przykłady - jeden komentarz nieteges od HRek i 10 kolejnych z wylewem żółci). Ale... Obiady i dotacje do obiadów - spoko. Multisport - jest, ale jak pisał pff to jest standard w tego typu firmach. Opieka medyczna - MASAKRA, zrezygnowali z Medicover, w zamian dali PZU z komentarzem, że niby lepiej i taniej dla pracownika. Wszyscy, który korzystają wiedzą jak jest z tym PZU - MASAKRA!!! Jedno powiem - nikt nikogo nie pytał, podali tylko datę przejścia z Medicover do PZU, nieważne czy Twoja żona prowadziła ciążę u lekarza w Medicover, nieważne czy leczyłeś się na przewlekłe schorzenia... każdy kto tak miał to wie, że finalnie musiał zapłacić za kopię dokumentacji medycznej co najmniej kilkadziesiąt (jak nie kilkaset jak ja) złotych. Nie mniej jednak nie zgodzę się z kolegą pff że jest wyjątkowo łatwo się dostać, mimo że brakuje ludzi to jednak standardy są wysokie, ATSI jest frimą, w której pracuje wiele wartościowych osób i mimo kłopotów nie ma bylejakości. "czy chce się isc do firmy bez perspektyw rozwoju" - to też nie jest prawda, ATSI to firma stabilna, prowadząca wiele projektów z dużymi perspektywami rozwoju i z wielkimi możliwościami (jak czytam to co napisał kolega pff to zastanawiam się gdzie kolega pracuje - w jakiej grupie, bo braku perspektyw rozwoju to raczej nie dotyczy ATSI - może trzeba zapytać kierownika o wizje, cele itp? "w której podwyżki są niższe niż 2% rocznie" - nie wiem jak u innych ale w moim

pff

ellie

asdf

sporo pracy bo wszyscy odeszli. a nowi po miesiacu szukaja innej firmy. wymagania spore bo trzeba stwarzac pozory dobrej firmy. a po zatrudnieniu sie okazuje sie, ze bawisz sie papierkami i zbierasz ochrzan od szefa za nie swoje bledy. do tego atmosfera pracy jest tragiczna a zarobki wyjatkowo niskie.

Atsi prosze mi oddac piniondze za popcorn!

sasiad

z firmowej mikrofali

wlf

No ale co sie stalo? Ja tu siedze, pop-corn przynioslem a tu cisza... ;/

zainteresowany
@wlf

nie, to jednorazowa premia, którą wypłacono zamiast uczciwych podwyżek, zatkała wszystkim usta :D

@600 Bredzisz.

takaprawda

kiepska firma

@lila W każdej firmie jest dobrze i źle. Zależy do projektów/grup do których się trafia. Możesz mieć super prezesa a beznadziejnego kierownika albo na odwrót. Narzekamy, bo nam było lepiej. Nowi nie będą wiedzieć jak było, może im będzie dobrze?

@marysia Dla jasności: samo chcieć/żądać to nie to samo co próbować coś zmienić :-) @lila Proponuję nie traktować wpisów z forów, jako pewniki, bo rzeczywistość często nie jest taka CZARNO-biała jak z tych tekstów mogłoby wynikać. Jeżeli widzisz w ATSI jakąś interesującą ofertę pracy to po prostu przejdź się na rekrutację i sama oceń - na tym etapie niewiele ryzykujesz. Po przeczytaniu tego forum będziesz doskonale wiedzieć na co zwracać uwagę i o co pytać :-)

Marysia

@600 Ja probowalem. Chcialem kase, awans, szkolenia. Nic. Nie jest to kierownikowi na reke. Siedz tam gdzie siedzisz i klep jak malpa to co klepiesz. @lila To sa prawdziwe informacje. Jak juz pisalem - masz 0 exp'a i zaczynasz budowac kariere to idz tam. Tam maja neta. W wolnych chwilach szukasz roboty (w robocie), bo w atsi kariery nie zrobisz. Utkniesz w miejscu.

Zostaw merytoryczną opinię o NOVOMATIC Technologies Poland Sp. z o.o. - Zabierzów

• Jak się pracuje w NOVOMATIC Technologies Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NOVOMATIC Technologies Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NOVOMATIC Technologies Poland Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NOVOMATIC Technologies Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NOVOMATIC Technologies Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NOVOMATIC Technologies Poland Sp. z o.o.