MTI-Furninova Polska Sp. z .o.o.

Opinie o MTI-Furninova Polska Sp. z .o.o.

klejenie

może wkoncu coś z podwyżkami na klejeniu tyle razy mówiło się o veste w comforcie 1 a jest taka sama stawka jak w comforcie 2 a idzie tego najwięcej. nawet nie zarobimy takiej dniówki jaka mają godzinowcy..

Lońka

Panie Mi..ale proszę wziąć przykład z Pana Krzysztofa jak kierować ludźmi, motywowa pomagać im a nie stać lub biegać w koło , by przyśpieszyć zestawianie mebli. Brawo Panie Krzysztofie jak zawsze perfekcyjny.

Mef
@Lońka

Mam wrażenie że Krzysztof przez chwilę odszedł na boczne trory w kierowaniu produkcja, ale teraz to wygląda jak by wracał i brał wszystko znów w swoje ręce oby tak dalej BRAWO. Jedna prośba żeby zrobił porządek z meblami walającymi się wszędzie bo jest kipisz, chociaż rozumiem że jest mało miejsca myślę że wtedy wszystkim będzie pracowało się wygodniej i lepiej.

@Mef

Brawo panie perfekcyjny zbija pan pasniki znow cofamy sie o 6 lat wstecz z produkcja jeszcze postaw stojaki na podbitki i bedzie lux .Jest chaos a Ty robisz jeszcze wiekszy cudowne rozwiazanie . Co sie z Tobą stało czlowieku nie sluchaj swego przydupasa Krystianka . porozmawiaj z ludzmi o tych zmianach co o tym myślą. Montaż idzie do przodu a My do tylu totalna porażka takiego (usunięte przez administratora) na dziale tapicerni przez 15 lat nie widzialem .W soboty przychodzicie we4 i chodzicie gęsiego no yo dla mnie to jest szok . a lider jedyny w calym zakladzie nie tapiceruje tylko chodzi zadufany w sobie i mysli ze jest spoko. Zostal liderem bo dla Ciebie remonty robil no dajcie spokoj chlopak nie ma pojecia o zarządzaniu i wogole tapicer z niego też nie byl zbyt dobry .a i jeszcze nauxzyciel od 7 boleści przez rok czasu szkoli i zadnego tapicera nie wyszkolil 3 kolpletowaczy 1 klejarza i pomocnika produkcji brawo . otwórzcie wreszcie oczy

Bambi
@60

(usunięte przez administratora) Około pół roku modernizacji zakładu, nowe rozdanie, sierze umysły i co? Zwykle bicie piany i zaryzykuje stwierdzenie że nastąpił regres nie wiem według jakiego klucza byli mianowani nowi mistrzowie i kierownicy ale napewno nie według umiejętności(usunięte przez administratora)

@Fredzia@
@Bambi

Zgadzam się w 100%. Na szwalni jest to samo. Bajzel.Nowe majstrowe to nie był dobry wybór. A kierownik? Kto go widział?

Daddy
@@Fredzia@

Za czasów Śp. Eustachiusza kadra miała wykształcenie podstawowe, ale znali się na swojej pracy i wypełniali obowiązki a żeby pracować w MTI trzeba było dopłacać... teraz kadra wykształcona, sami fachowcy a firma chyli się ku upadkowi i ludzie z niej uciekają...kolejny przykład na to, że nowe nie jest synonimem dobrego

Czy będzie lepiej?

Niech ktoś wreszcie zrobi porządek z kooperacja z Dobrego Miasta. Każda produkcję którą zwracają szwalnia poprawia 2-3 dni. Kilka osób jest wyłączonych z produkcji bo to co oni nam oddają do niczego się nie nadaje i trzeba to na nowo szyć. To za co oni biorą kasę? Czy dyrekcja o tym nie wie? Bo czegoś tu nie rozumiem...

bedzie dobrze

Nie rozumiem jak ktoś może sie czepiać "mistrza" który jako jedyna osoba prócz kierownika potrafi zmotywować tych "ujograjców" z zestawiania. Człowiek który chodzi "szczepi" meble które stoja miedzy stołami ? Ukraincy którzy nie wiedzą co ze soba zrobic po takim czasie ? Czy może tera jest świetnie jak kontrola jakosci siedzi na facebooku ? a czerwonowłosy chłop potrafi krzyczeć lub pokazywać zaangazowanie ganiajac jedyne pracowite osoby. Oczywiscie nie tych co przychodza na 13 godzin w soboty bo przeciez nie moga byc zmeczeni po pracy Lub zabierać za meble osobom którzy jeszcze rok temu sie nabijali z niego ? A innym juz nie ? Chlop potrafi 15-20 min przegadac na telefonie bedac na drugiej zmianie . albo siedziec w biurze na telefonie . Idealnie dopasowany do jakościówki która robi z siebie gwiazde . Z jakościa nie wygrasz ale gdyby dyrektor chociaz czasem wziął sie za firme. Konform wielkosci wiekszego sklepiku, wszedzie brud stoły nie zamocowane do podłoża , nianczenie kocyka ? co celowo wymienia uczni ? Bo jak wyszkoliłby 5 tapicerow to juz nie bedzie potrzebny ? Czym sie zajmuje druga osoba z czarna koszulka i napisem mistrz ? jedzie do NIdzicy pokazac jak zrobic kingstona? Ktos napisał o skanowaniu metek . Ta cała norma to bład systemu . Meble po 3% i pufy za 2x tyle ? Reklamacje wbijane po 5 razy zeby bylo rowno ? Czy czasy zmieniane ciagle bo pupilki musza wyjsc na swoje odbije sie tym że tapicerzy sredniego pułapu robiacy do 15 lat beda zarabiac niedlugo tyle co godzinkowcy z ukladami ? Ale nareszcie pod jednym dachem wszyscy . Teraz bede szukał miejsca na parkingu bo ten nowy cały pływa i strach wjechac

Jelonek bambi
@bedzie dobrze

Troszkę nie składnie napisane, ale nie o to chodzi...szkoda ze jedyna możliwość zadania pytania lub wypowiedzenia, żeby do kogoś to dotarło jest na tym forum, ktore jest w dodatku tak pilnie cenzurowane...powiem tyle ze administracja cenzuruje tylko to czego nie potrafi obronić i uzasadnić.... a wyzwiska? No coz ktoś po prostu pisze to o czym mówi sie w zakładzie, żadna tajemnica i gdyby to bylo kłamstwo to wszystko skończyło by nie w sadzie prawda?

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w MTI-Furninova Polska Sp. z .o.o.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
Goblin

Człowiek nie mebel i do niego potrzebne jest podejście. Czy któryś z kierowników, czy majstrów posiada podstawową wiedzę z zakresu zarządzania i stylów kierowania ludźmi? Bo jedyny styl jaki tu jest widoczny to autorytarny. A to właśnie prowadzi do takich sytuacji, że pracownicy czują się sfrustrowani i bezsilni, a ich jedyna motywacja chodzenia do pracy jest chęć utrzymania się. Może warto wysłać takich ludzi na studia, zanim da się im pracować z ludźmi? A cenzura na tym forum jest po prostu żenująca. Po co dawać opcje wyrażania opinii, skoro każda niekorzystna jest usuwana?

Goblinowa
@Goblin

Żenujący (a) to jesteś Ty.Juz daj sobie spokój z tymi wywodami,kompetencjami.Zgadzam się z kwestia, ze najprostszym rozwiązaniem problemu jest powiedzenie - nie podobała się , to się zwolnij -ale podaj firmę,zakład w naszym mieście gdzie można zarobić takie pieniądze jak tu.Zeby się utrzymać to można zatrudnić się w Philipsie tam kadra po wszelakich studiach, szkoleniach ha ha ha

Xd
@Goblin

Starego psa nie nauczysz podawac lapy, tak samo obecnym majstrom studia nie pomoga, pazerni na wladze, chelpia sie upokarzaniem ludzi poprzez krzyki, popedzanie, uzywanie wulgaryzmow, takie zachowania powinny byc od razu eliminowane, a stanowisko obsadzic kompetentnymi ludzmi.

Frustrat
@Goblin

Jak Ty musisz byc sfrustrowany i bezsilny,zastanwiam sie dlacEgo jeszcze nikt z kadry Cie nie zauwazyl bo chec bycia kims w tej firmie az z Ciebie kipi.Tak nudne masz prywatne zycie ze wchodzisz z butami w cudze? I to ma byc ten Twoj styl? Pozdraeiam kolego,poszukaj innej drogi :)

W życiu mi nie wyszło
@Goblin

A którym usuniętym wpisem jestes tak zażenowany? Tym na dyrektora,zarząd,kierownika czy majstra?Tylko ty jesteś w tej firmie kompentny i po studiach, zapropuj swoją kandydaturę na Dyrektora ale asy No ;)

Uszi
@Goblin

Chociaż styl byś zmienił.Po co w kolejce stałeś jak inteligencje rozdawali?uszi?

Wrad
@Xd

Oczywiście, dlatego wprowadzasz karne urlopy. Brawo Ty. To jest dopiero upokarzanie ludzi. Skłucanie masz we krwi. Wszyscy Ciebie już znają z tej lepszej strony. Dumny paw, zakompleksiony i bez winy. Wieczne problemy produkcyjne przez Twoje nieprofesjonalne podejście. Zacznij zajmować się pracą a nie szukaniem winy u zarządzających . Przekierowywanie uwagi poprzez wpisy na innych to już przestaje działać. I zmieniasz te nicki i zmieniasz. Ciekawe kiedy Ci się to znudzi. Może ktoś Ciebie wyśle, jak kiedyś, na przymusowy urlop.

@Goblinowa

W pracy chyba nie chodzi o to, żeby się zwalniać, tylko raczej poprawić jej jakość, ale jeśli lubisz być pogardzany, słuchać krzyków to już Twoja sprawa. Umiejętność pracy z ludźmi poprawia jej efekty. Ale jak widać to tylko moja opinia. Także tego OGIEŃ! :D

@Frustrat

A nie przyszło Ci do głowy, że po prostu chcę pracować w przenajświętszym spokoju? Nie trzeba od razu mieć parcia na stanowiska kierownicze, żeby móc wyrazić krytykę.

@Uszi

Nie bardzo rozumiem? Jaki styl? Ja nie mam sobie nic do zarzucenia jeśli chodzi o mój styl, a zwłaszcza w godzinach pracy. Gustowna pomarańczowa koszulka, unikatowe brązowe spodnie. :)

@Xd

Przecież po zeszłorocznej rewolucji zostały same kompetentne osoby na stanowiskach ????????

Zadowolony

A może co miesiąc zmieniać mistrza z pracowników ludzie pracują kilkanaście lat wiedzą co i jak ,każdy nie zadowolony narzeka niech spróbuje chlepka mistrza jak jest fajnie, i wszyscy będą zadowoleni i dowartościowani może tu jest metoda na zadowolonego pracownika ,a jak wiadomo szczęśliwy człowiek bardziej wydajny ????

Miś
@Zadowolony

I to jest dobra koncepcja. Poszedłbym nawet dalej. Co tydzień kto inny może być szefem, burmistrzem, a nawet prezydentem. Żeby żyło nam się lepiej. Polakom... :) A tak poważnie to niech każdy robi to do niego należy. Pomyłki zdarzają się wszystkim którzy coś robią. Sztuką jest przyznać się do błędu, wyciągnąć wnioski i starać się go nie powtórzyć. A nie szukać możliwości zwalenia na kogoś winy. W stresie i nerwowej atmosferze źle się pracuje. Szanujmy się wzajemnie a będzie nam się lżej żyło i pracowało.

Dik

Nie polecam pracy w tym zakładzie a przynajmniej na dziale tapicerni, kierownik i mistrz wprowadzają atmosferę terroru i ocierają sie o mobbing, każde swoje potkniecie szybko tuszują i przy pomocy Czarka uchodzi im wszystko bo gdyby dyrektor wiedział o skanowaniu metek by podgonić produkcje oraz dopisywaniu do akordu pupilkom i donosicielom mebli robionych przez godzinowcow skończył by to szybko...a może i nie bo jakoś to sie kreci ale lepiej niz bylo napewno nie jest

Ucho Prezesa

Brak mi słów na Twoje poczynania. Nie potrafisz się przyznać do błędu tylko starasz się wpisami na innych odwrócić uwagę od swojej osoby. Brak profesjonalizmu aż bije na kilometr. Ostatnie tygodnie to wieczne wpadki przez które cierpi cały zakład. Dużo pokory i nauki jeśli jest co naprawić. Życzę sukcesów w pracy. Pamiętaj jedno zgoda buduję a niezgoda rujnuje.

Daewoo Racing CLUB

Jestem najlepszy bo mam wyższe wykształcenie a Wy to tylko tło, drugi sort. Pamiętaj karma wraca szybciej niż myślisz.

Niedowiarek

Szanowny Panie Dyrektorze, czy ja śniłem czy na jawie byłem ? Karny urlop? Cóż to takiego? Czy kodeks pracy ma coś do tego? Pozdrawiam serdecznie.

Obiektywny

Jedni dostają podwyżki za kuluarami, drudzy chodzą i się nie mogą doprosić nawet o oczko więcej na godzinę. Ale tak to już jest, ten który jest lepiej ułożony z kierownikiem/majstrem/dyrekcja ma dobrze, trzeba się wyzbyć honoru i jakichkolwiek zasad wobec współpracowników wtedy jest ok. Praca i zaangażowanie nie jest brana pod uwagę. Są pracownicy można powiedzieć na wyższym nieco stanowisku niż szaraki, którzy kręcą się bez celu po firmie lub opierają się o wózek po 20-30 minut gawędząc i nikt nie widzi w tym problemu. Są też manewry związane z podwyżkami, że wszystko jest załatwiane po cichu, albo wcale nie jest brane pod uwagę przez dyrekcję lub też dyrekcja o tym nie wie bo najzwyczajniej w świecie podania/rozmowy są blokowane na niższym szczeblu. Gra układów i układzików jest wszędobylska a pracować gdzieś trzeba :)

To ja
@Obiektywny

Wszystkich tak strasznie źle zarabiających w tej firmie zapraszam do działu kadr. Możesz złożyć podanie o zwolnienie i idź szukaj szczęścia w innym miejscu. (usunięte przez administratora). Tak jak wcześniej starałeś się o zatrudnienie tak teraz jeśli firma nie spełniła twoich oczekiwań idź dalej.

Predi
@To ja

Widzę, że niektórym ze złości prawie wypadł Harnaś z ręki :) A tak na poważnie, chyba każdy zauważył, że niewygodne komentarze są kasowane. Dla Ciebie chyba na + bo nie zauważyłeś , że posty są dodawane z opóźnieniem i Twoje wywody są śmieszne, a wręcz żenujące. Rozumiem stawać w obronie firmy, ale tym co napisałeś, podporzadkowales się sam do negatywnie ocenionych grup, bo brak tu jakiejkolwiek merytoryki i umotywowania swojej strony. Najlepiej powiedzieć żeby się zwolnić, a tu nie chodzi o wyjście na skróty a o to żeby na światło dzienne wypływały problemy dotyczące większości pracowników.Plusik za rymowankę, bo wymagało to chociaż trochę inwencji twórczej :) I na przyszłość więcej przeglądu sytuacji, bo wychodzi że jesteś człowiekiem , który nie poradzi sobie bez pracy w tej firmie i kurczowo się będzie jej trzymał :)

To ja

Oj jak strasznie w tej firmie, jak ciężko. Parkingu nie dali, podwyżki nie dali, za to pracować kazali. Jak zwalniali to przecież źle wybierali i źle oceniali. Za to ubrali I robotę zorganizowali. Przecież nas przeprowadzili Ale pojawili się tacy co marudzili. Bądź tu mądry i doskonały kiedy pracownik taki obolały, kiedy mu wypłatę banki przelały.

Fizyczny

Może mi ktoś powiedzieć czy w mti nie obowiązują rozporządzenia rządowe. Od 1 stycznia 2021 najniższa stawka godzinowa 18.30 zł a tu jeszcze po staremu wszystko liczone

***** ***
@Fizyczny

Tak ja mogę :-) Minimalna stawka godzinowa od 1 stycznia 2021 wynosi 18,30 zł i dotyczy umów zlecenie. Natomiast domyślam się że jesteś zatrudniony na umowę o pracę, a wtedy minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 2800 zł brutto. Czy teraz jest to dla Ciebie zrozumiałe?

Bond
@Fizyczny

Obowiązuje,nie obowiązuje kto to wie, ale niby jest tak że osoby zarabiające teraz więcej niż najniższa krajowa nie dostaną . Trzeba pracować we wszystkie soboty ,nadgodziny,zdarza się i w niedzielę oraz dni zaznaczone na czerwono w kalendarzu(bez odbijania się na bramie oczywiście).Coś kosztem czegoś;jak widać kij ma 2 końce...

Didi
@Fizyczny

A może choć raz w historii podwyżki dla wszystkich będą podyktowane czymś innym niż rozporządzenia,ustawy itp. Dostajemy sms-y z podziękowaniami za ciężką pracę ,lecz za dziękuje nic się nie kupuje. Może nie patrząc na ruchy "władzy"ustawodawczej da się coś od siebie,coś więcej niż to minimum.

@Didi

Teraz weszla nowa zasada, trzeba sie zwolnic, by dostac podwyzke

Dfm

Najpierw trza sie zwolnic isc do sąsiadów z dfmu a pozniej wrócić za 30 pln na godz i nie w akordzie no to jest dopiero paranoja kto na to pozwala brak slow a my pracujemy za22 h za 100 % a przyjdą takie i po 70 %

Mefistos

Panie i panowie co myślicie o tym aby znów ocenić majstrów na anonimowych ankietach jak to kiedyś miało miejsce, może po czymś takim dyrektor i reszta zarządu otworzy oczy i zobaczy kto jest kompetena osoba na stanowisko mistrza a na kogo ludzie mówią Buffon "ogień" i niechca z nim pracować.

Mammia
@Mefistos

Mistrzów, Kierowników, Panie z kontroli jakości i współpracowników też.

Mefistoska
@Mefistos

Nie wiem czy on kompetentny ale sądząc po wpisie to Ty napewno.Dyrektor chętnie wysłucha co masz do powiedzenia,słyszałaś powiedzenie „(usunięte przez administratora)

Pm

Tam to wogule. Jedna pani się czuje tak ważna jak kierownik K. Wyzywa, krzyczy aż strach się odezwać. Kobiecie nie wypada tak przeklinac

jon

boze kto trzyma takiego buca ,ogien panowie'na sile w nerwach nie powstrzymuje nerwow krzyczy i klnie pod nosem niektorzy mogli by wziac to pod mobing

yhy..

od poniedziałku zakazali muzyki słuchać zero radia nic już zaraz nie będzie można do toalety iść co im radio przeszkadza masakra...

Robotnik

Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu ..." To jak jest w firmie to w dużej mierze wina samych pracowników.To pokazywanie jeden przez drugiego który wiecej może,kto bardziej wydajny ,lepszy,pokorniejszy itd.Ludzka głupota nie zna granic.Akord to wyzysk a godzinówka to w większości najniższa krajowa.Soboty nie są obowiązkowe ?!Ale nie przyjdź to zobaczysz ,mają "narzedzia" by Cie rozgrzeszyć .Pracownicy skłóceni bo takimi lepiej sterować(wyuczone na szkoleniach ) Wszystko wygląda pięknie ale tylko z zewnątrz,bo to co wewnątrz działów rządzi sie własnymi prawami ! Ludzie tracą zdrowie dla pieniędzy,a później tracą pieniądze by je ratować.

Robotnica
@Robotnik

W tym pierwszym zdaniu masz absolutną rację! Reszta dowodzi, że nie jesteś ani dobrze poinformowany ani chętny do pracy. Zastanawiam się, czego niektórzy ludzie poszukują w pracy? Z tego co piszesz to na pewno nie satysfakcji z uczciwej pracy. A jeśli nie to czemu w tym tkwisz? Masz lepszy pomysł to go realizuj. Bez tej drwiny, jadu, na własną rękę. Prawdopodobnie nikt nie będzie cię zatrzymywał. A więc? Decyzja należy do ciebie.

Ona
@Robotnik

Faktycznie ,atmosfera napięta między pracownikami ale to wynik ich paskudnych charakterów i złej woli .Jedni przychodzą pracować inni plotkować .Jednych usatysfakcjonuje ból mięśni po ciężkiej ale "owocnej "pracy innych zaś nowa intryga .

Rozsądna

Rozsądna
@Robotnik

Sorki - wszystko nie weszło, poprawiam. Ludzie generalnie nie chcą się przepracowywać (wysilać) Pewnie, że lepiej brać "dobre" pieniądze pracując na godziny niż też dobre ale pracując w akordzie. Za minimum nie pójdę, za średnią krajową mogę doopę ruszyć. Pytanie - jak rozpoznać i docenić dobrych, zaangażowanych pracowników i dać im konkretną wypłatę? Co na to powiedzą (albo napiszą na forum) pozostali tzn. ci pracujący powiedzmy za minimum, albo powiem inaczej, ci nie wysilający się? Oczywiście będą się czuli pokrzywdzeni. A budżet płac z gumy nie jest. Mebel musi się sprzedać a każdy pośrednik po drodze musi swoje wziąć. Każdy chętnie krytykuje i ocenia. Wniósł łaskawie do firmy swoje dwie ręce i 8 czy może nawet 10 godzin dziennie a już czuje się tak ważny by doradzać kierownictwu. Cytat >>Ludzie tracą zdrowie dla pieniędzy,a później tracą pieniądze by je ratować

jon

kazda sobota pracujaca to zrobcie chociaz do 13 jak chca praktycznie wszyscy zawsze tak bylo ale nie wyzysk do konca

@jon

Nie ma obowiązku przychodzic w soboty a jak już bedziesz to sobie mozesz wyjsc o ktorej chcesz no chyba ze Ty z Ukrainy

Ricki

A kto mandaty będzie placil za parkowanie na chodnikach. Ważne jest by biuro miało gdzie parkowac A my zwykli to nie ważne ale kto wam produkcję robi. Co to ma być że człowiek nie ma gdzie auta zaparkowac. Ale to norma zawsze mało miejsca jest jak i z tą nową halą.

Zostaw merytoryczną opinię o MTI-Furninova Polska Sp. z .o.o. - Kętrzyn

• Jak się pracuje w MTI-Furninova Polska Sp. z .o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MTI-Furninova Polska Sp. z .o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 157.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MTI-Furninova Polska Sp. z .o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 149, z czego 19 to opinie pozytywne, 36 to opinie negatywne, a 94 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MTI-Furninova Polska Sp. z .o.o.