Opinie o Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego w Wrocław

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego?

mm Nowy wpis

Wydawnictwo rozlicza się na podstawie umowy o pracę. Wysokość wynagrodzenia jest zależna od stanowiska oraz kompetencji pracownika. Wysokość wynagrodzeń rozpoczyna się od 120% minimalnego wynagrodzenia krajowego.

"No cusz" Nowy wpis
@mm

Minimalne wynagrodzenie, to najniższy dopuszczalny poziom wynagrodzenia dla pracownika zatrudnionemu w pełnym wymiarze czasu, a przeciętne wynagrodzenie, to tzw średnia płaca społeczeństwa. Jak wycenić pracę osób zatrudnionych np w kotłowni czy wydawnictwie? Okazuje się, że i w kotłowni i w wydawnictwie na poziomie minimalnym. Aczkolwiek prawdopodobnie warunkiem koniecznym do podjęcia pracy w wydawnictwie jest posiadanie wykształcenia wyższego. Czy wynagrodzenie nie powinno oscylować wokół wynagrodzenia przeciętnego? Czyli niewiele się zmieniło. :-(

Ewelina

Jaki jest powód tak długiej ciszy na forum? Czyżby fajna praca i obawa przed nowymi?

Gucio
@Ewelina

Powodem cieszy była dość duża i kompleksowa wymiana prawie całego zespołu pracowników - trzeba było trochę poczekać, zanim wyskoczą te same problemy, które już tu opisano... Praca dalej jest tragiczna, szefostwo rządzi niepodzielnie i próbuje co chwilę skłócać pracowników. Do tego dochodzi niestabilność (nieprzedłużanie umów stało się normą), celowy brak decyzyjności i niskie płace. Nie wspomniałam jeszcze, że Pan Prezes to straszny szowinista i mizogin... Trzymać się z daleka od tej firmy - jeśli to dalej będzie iść tym torem, to niedługo Wydawnictwo przestanie istnieć z powodu braku kadry. I bardzo dobrze!

@Gucio

Wiosną 2021 roku w Wydawnictwie zaszło wiele zmian. Przede wszystkim zrezygnowano ze współpracy z poprzednim prezesem (M. Górnym), aktualnie prezesem WUWr jest Marcin Hamkało. W ciągu ostatniego roku atmosfera pracy w Wydawnictwie znacząco się poprawiła. Wprowadzono zespołowe narzędzia pracy m.in. cotygodniowe zebrania kolegialne, wewnętrzną platformę współpracy na Teams, ujednolicono oprogramowania, z których korzystają pracownicy. Przykładana jest też waga do transparentności działań podejmowanych w Zespole. Powstały też wewnętrzne standardy dotyczące zakresów pracy, stanowisk itd. Zespół pracuje obecnie na jednym piętrze w pokojach 2 lub 3 osobowych. Powstała też przestrzeń do wspólnych spotkań wyposażona w stół konferencyjny i obszerną biblioteczką. Przestrzeń socjalną wyposażono w lodówkę i ekspres do kawy (kawę zapewnia pracodawca).

@Magdalena

I te wszystkie zmiany zaproponował nowy Prezes?

Magdalena Nowy wpis
@Marta

Tak, zostały zaproponowane przez nowego prezesa i dopracowane w trakcie rozmowy Zespołu podczas kolegium :)

Czy Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego zapewnia kartę multisportu?

Alfonso don Justico

Firma jest w stanie likwidacji, więc jakiekolwiek bonusy pracownicze to abstrakcja. Zresztą zawsze była.

"No cusz"

Wolę zarabiać tyle, żeby kupić sobie taką kartę :-(

Magdalena

Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego jest małą firmą, dlatego też nie zapewnia karty multisport.

Czy pracownicy w Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego dogadują się między sobą?

Magdalena

Tak, jak najbardziej. Wiosną 2021 roku w Wydawnictwie zaszło wiele zmian. Przede wszystkim zrezygnowano ze współpracy z poprzednim prezesem (M. Górnym), aktualnie prezesem WUWr jest Marcin Hamkało. W ciągu ostatniego roku atmosfera pracy w Wydawnictwie znacząco się poprawiła. Wprowadzono zespołowe narzędzia pracy m.in. cotygodniowe zebrania kolegialne, wewnętrzną platformę współpracy na Teams, ujednolicono oprogramowania, z których korzystają pracownicy. Przykładana jest też waga do transparentności działań podejmowanych w Zespole. Zespół pracuje obecnie na jednym piętrze w pokojach 2 lub 3 osobowych. Powstała też przestrzeń do wspólnych spotkań wyposażona w stół konferencyjny i obszerną biblioteczką. Przestrzeń socjalną wyposażono w lodówkę i ekspres do kawy (kawę zapewnia pracodawca).

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Psycholog
logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Specjalista ds. sprzedaży B2B
Amadeusz Krebs Ikuchnia
Górny-Durny-Jurny

Szanowni Państwo, Dziś, tj. 21.04.2021 r. z kadr Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego odeszła była prokurent, samozwańcza kierowniczka, Pani Barbara J. Myślę, że wszyscy byli i obecni pracownicy od dawien dawna czekali na ten dzień, dlatego tak miłym jest dla mnie móc się z wami tą informacją podzielić.

@Górny-Durny-Jurny

Wiek emerytalny dla: a) tancerza, akrobaty, gimnastyka, ekwilibrysty, kaskadera - 40 lat dla kobiet i 45 lat dla mężczyzn. Tak było, nie czy jest nadal. Byli dobrą parą taneczną. :-)

Górny-Dolny-Powolny

Pojawiło się ogłoszenie o pracę dla nowego prezesa Wydawnictwa na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego: https://uni.wroc.pl/prezes-wydawnictwa-uniwersytetu-wroclawskiego/ Najciekawszy fragment to "przygotowanie Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego do likwidacji i przeniesienia działalności wydawniczej do struktury organizacyjnej UWr." Wygląda na to, że nastąpiła wiekopomna chwila i Pan Prezes G. spadł ze stołka. Miejmy tylko nadzieję, że Pani kierowniczka spadnie wraz z nim, a oferta nowego Wydawnictwa będzie bardziej atrakcyjna.

@Górny-Dolny-Powolny

Szkoda, że wielu wartościowych pracowników nie doczekało tej chwili.

@Górny-Dolny-Powolny

A może to będzie awans? Kto powiedział, że spadł?

Jakie są warunki zatrudnienia w Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego?

Halo

Nijakie. Marne wynagrodzenie, zero możliwości rozwoju i szacunku ze strony pracodawcy.

Jolanta
@Halo

A jakie jest to 'marne' wynagrodzenie? Każdy ma inną miarę i dla jednego może być marne a dla drugiego zadowalające. Czy mógłbyś napisać chociaż mniej więcej na jaką stawkę można liczyć w firmie? Bardzo mnie to interesuje.

@Jolanta

"Marne wynagrodzenie" = pensja minimalna. Jeśli kandydat ma trochę większe doświadczenie, to dostanie te 200-300 zł netto więcej, ale na podwyżki nie ma co liczyć. W Wydawnictwie jedyna negocjacja pensji odbywa się przy zatrudnieniu i tylko wtedy, nawet jeśli później pracownik otwarcie dopomina się rozmowy o podwyżce, to będzie zlewany przez szefostwo aż do dnia zwolnienia się z pracy.

@Księgarz

Świat się zmienia i idzie do przodu, a my razem z nim, a wydawnictwo uniwersyteckie? ..... szkoda słów. Czasami człowiek wdepnie w coś, ale ważne żeby to w miarę szybko zauważyć, żeby po latach nie mieć kaca...Ciepłe pozdrowienia dla rozsądnych.

Beata

W 2019 była jakaś duża rotacja, czy teraz się już uspokoiło?

@Beata

Zdecydowanie tak. Odeszło wielu pracowników. Nowych nie zatrudniono. Nie ma rekrutacji, nie ma rotacji.

Jaka atmosfera jest między działami w Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego?

Księgarz

Jeśli firma zatrudnia tak mało osób, trudno mówić o działach w pełnym tego słowa znaczeniu.

Czy w obrębie jednego działu w Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Księgarz

Liderow samozwańczych jest kilku, działy tylko dwa. Kierowniczka rządzi niepodzielnie:)

Waldemar

Czyżby aktualna trudna sytuacja związana z wirusem i epidemią spowodowała taka ciszą na forum?

Jak się pracuje z ludźmi z Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego?

Pszczółka

Bardzo przyjemnie, ciekawi i sympatyczni ludzie - bardzo było miło mi się z nimi współpracowało. Tylko kierownictwo to dwójka bardzo podłych, małostkowych ludzi, którzy kadzą sobie własne ego poprzez tłamszenie i zastraszanie pracowników. Szkoda, że ci nie są w stanie się postawić grupą, wtedy może skończyły by się śmieszne rządy G. i J.

zaniepokojony

@Gucio Trochę niepokojąco brzmi Twoja opinia. Interesuje mnie praca w firmie ale teraz nie wiem.

@zaniepokojony

Szkoda nerwów. Chyba, że nie masz doświadczenia i chcesz się wybić na "renomie" Uniwersytetu, wtedy można zacisnąć zęby i porobić przez rok za 1900 zł. Na więcej nie licz...

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego?

Pszczółka

Najpierw dostajesz standardowe 3 miesiące na okres próbny, później umowy na czas określony aż do ustawowego terminu przejścia na nieokreśloną, nigdy wcześniej, bo prezes lubi trzymać w niepewności - taki sposób zarządzania w tej firmie.

Paulina

Kto z Was był ostatnio na rozmowie kwalifikacyjnej w Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego? Jak przebiegł ten proces? O jakie stanowisko się ubiegaliście, jakie pytania usłyszeliście? Macie jakieś rady dla przyszłych kandydatów?

@amak z tego co się orientuję to tylko jakieś propozycje dla autorów są, ale jak chcesz się konkretnie zapytać mo zatrudnienie to polecam się bezpośrednio z nimi skontaktować, jak coś to na ich stronie znajdziesz bez problemu do nich bezpośrednie namiary

abc

Oj, shirley i loki. Czemu koleżanka pyta, jak wygląda zatrudnienie, skoro wie, że dba się o relacje między pracownikami a pensja jest w terminie? Ty loki też jesteś niespójny. Czyżby autoreklama wydawnictwa? Pracownicy sami dbają o dobre relacje między sobą wbrew szefostwu (prezes + pani prokurent), którzy najchętniej skłóciliby ze sobą ludzi. A pensja w terminie to nie łaska, tylko obowiązek pracodawcy. Problem pierwszy tego miejsca: skandalicznie niskie pensje, problem drugi: nieumiejętność zarządzania zasobami ludzkimi=zarządzanie folwarczne, problem trzeci: nieumiejętność prowadzenia firmy i generowania zysków. Konieczność zmian został dostrzeżona także przez osoby spoza wydawnictwa: Przegląd Uniwersytecki 2016 nr 2, s. 9. Ciekawostka: pani prokurent, tzn. pani od wszystkiego, prawa ręka prezesa, prowadzi swoją działalność gospodarczą - Pracownia Edytorska ul. Krzycka. Oj, rozwinęła się dziewucha. Brawo dla prezesa, że tak o nią zadbał.

Mariola

Obecnie, to już bez wykształcenia. Właściwie, wykształcenie już nawet jest niewskazane! Wystarczy mieć satysfakcję z bycia tanią siłą roboczą...

Mariola

Dziwny jest ten świat... i ludzie. Wierzę, że wcześniej czy później, każdy zbierze to co zasieje, inaczej to wszystko nie ma sensu. Świąteczne pozdrowienia dla wszystkich byłych pracowników.

Jak atmosfera w biurze?

Zostaw merytoryczną opinię o Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego - Wrocław

• Jak się pracuje w Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego?

Zobacz opinie na temat firmy Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
1.2/5 Na podstawie 22 ocen.
  • Plac Uniwersytecki 15
    50-137 Wrocław