SIG Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o SIG Sp. z o.o.

Nie miałem, i raczej nie będę miał z tą firmą nic wspólnego jako pracownik. Wszedłem z ciekawości sprawdzić opinie. Zastanawia mnie dlaczego ludzie, którzy piszą, że pracują po kilka/kilkanaście lat i zarobki są marne, pracują dalej ? Nie podobają Ci się zarobki, nie potrafisz się rozwinąć w firmie i iść wyżej to albo robisz za tyle co Ci dają, albo idź szukaj lepiej zamiast płakać na internecie. Czasy gdzie poprawne wyczytanie WZ i spakowanie towaru były jakąkolwiek umiejętnością mineły

Pytalski

Witam. Jak wygląda praca na magazynie w Bydgoszczy? Jak ludzie i atmosfera tam panująca. Czy wynagrodzenie również (usunięte przez administratora)netto jak doczytałem w jednym z postów?

@Pytalski

Dziękujemy za pytanie. Magazyn w bydgoskim oddziale SIG jest jednym z najbardziej nowoczesnych w kraju tego typu magazynów (dystrybucji materiałów budowlanych). Sprzęt typu wózki jest najwyższej klasy i praktycznie nowy, regały wysokiego składowania, hala w 100% ogrzewana co powoduje, że nawet w zimie temperatura otoczenia pracy w hali nie spada poniżej 10ᵒC. Praca Magazyniera polega głównie na: - stosowaniu zasad BHP – to najważniejsza sprawa, ponieważ zależy nam jako SIG na tym, aby pracownicy bezpiecznie dotarli do pracy, bezpiecznie wykonywali pracę oraz bezpiecznie wracali do domu. Oczywiście wszystkie środki ochronne typu odzież i obuwie ochronne, regularne przeglądy sprzętu, pomieszczenie socjalne (szatnia, kuchnia łazienka z prysznicem), posiłki profilaktyczne zimą (mimo, że temperatura pracy tego nie wymusza) są zapewnione przez pracodawcę, - przyjmowaniu oraz wydawaniu towarów z zachowaniem standardów obiegu dokumentów magazynowych, - utrzymaniu należytego porządku w magazynie Szczegółowy zakres obowiązków można poznać podczas rozmowy o pracę do czego zachęcamy. Zespół magazynu jest doświadczony, każdy z pracowników pracuje kilka, a większość kilkanaście lat. Panująca atmosfera to atmosfera pracy i wzajemnego wsparcia. W firmie funkcjonuje zasada "stronger together", czyli razem silniejsi. Dlatego każdy pracownik wspiera i jest wspierany przez innych członków zespołu, ponieważ to daje lepsze efekty pracy, co przekłada się na wynagrodzenia w postaci premii. W SIG zasady wynagrodzenia mamy ustalone wewnętrznie dla każdego z typów stanowisk. Zachęcamy do zapoznania z tymi zasadami podczas rozmowy rekrutacyjnej. Mamy nadzieję, że udało Nam się odpowiedzieć na nurtujące Panią/Pana pytania. Zapraszamy do przesłania aplikacji.

Hej, czy na magazyn w SIG przyjmowane są kobiety? Czy jest to raczej praca dla mężczyzn? Jak ją oceniacie pod względem fizycznym? Trzeba mieć uprawnienia na wózki?

Pracownik były
@Marta

Pracowałem 14 lat i nie widziałem żadnej pani na magazynie sporo w biurach mniej w terenie ale na magazynie nie sporo taam pracy ciężkiej fizycznej mieszalniki tynki worki itp dużo składania ręcznego nie wózkiem

@Marta

Rekrutacja w SIG otwarta jest zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Charakter pracy na magazynie powoduje, że jest ona bardziej popularna wśród mężczyzn. Niezbędne są uprawnienia do prowadzenia wózka widłowego. Dziękujemy za zainteresowanie i zachęcamy do udziału w rekrutacji.

proste pytanie
@SIG Sp. z o.o.

jak firma tak dba o wizerunek :) to proszę o informacje ile kobiet pracuje na magazynach Sig w polsce :)

@proste pytanie

Bardzo chętnie zatrudnimy kobiety na stanowiskach magazynowych, jeżeli tylko będzie to zgodne z obowiązującymi przepisami. Dokonując wyboru kandydata do wymagań kwalifikacyjnych w danych danym oddziale, stosujemy się do przepisu art. 176 Kodeksu Pracy który przewiduje zakaz zatrudniania kobiet przy pracach szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia. Przepis ma charakter bezwzględnie obowiązujący. Pracodawcy nie wolno zatrudniać pracownicy przy pracach wzbronionych kobietom nawet za jej zgodą czy na jej wyraźne żądanie. Pod ochroną znajdują się wszystkie kobiety a nie tylko te będące w ciąży, karmiące dziecko piersią, wychowujące dziecko do lat czterech. Zakazem zatrudniania kobiet przy pracach wzbronionych objęci są wszyscy pracodawcy. Ponadto zakaz zatrudniania kobiet przy pracach uciążliwych lub szkodliwych dla ich zdrowia nie są uważane za różnicowanie pracowników i nie kolidują z obowiązkiem równego traktowania pracowników i zakazem dyskryminacji w stosunkach pracy ze względu na płeć (A. Świątkowski, Kodeks pracy. Komentarz, Warszawa 2010, art. 175 k.p., Legalis). Źródło: https://lexplay.pl/szczegolna-ochrona-pracownic-prace-wzbronione-kobietom/#:~:text=Prace%20wzbronione%20kobietom%20Przepis%20art.%20176%20Kodeksu%20Pracy,za%20jej%20zgod%C4%85%20czy%20na%20jej%20wyra%C5%BAne%20%C5%BC%C4%85danie

Nnntz

Jak wygladaja warunki pracy na magazynie w Rudzie Slaskiej?

@Nnntz

Dziękujemy za pytanie. Warunki pracy na magazynie w Rudzie Ślaskiej są bardzo dobre. Pracownicy mają przygotowane miejsce do odpoczynku i spokojnego zjedzenia posiłku. Praca polega głównie na wydawaniu i przyjmowaniu towaru. Często jest to praca z klientem.

doradca techniczny

ogłoszenie w portalu internetowym, wysłane cv, zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną z Dyrektorem Oddziału druga rozmowa z Dyrektorem Regionalnym również i zatrudnienie

pytania nie były trudne ponieważ znałem branżę budowlaną, głównie o firmy i ich produkty

Potencjalny

Witam czy w firmie jako. Handlowiec można używać auta do celów prywatnych?

@Potencjalny

Dzień dobry, dziękujemy za pytanie. Tak, jest to możliwe zgodnie z warunkami opisanymi w oficjalnej procedurze flotowej firmy SIG.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w SIG Sp. z o.o.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

@doswiadczony

Nie

W SIG rozwój pracowników jest niezwykle istotny i został wpisany w cele strategiczne firmy. Nasze założenie to indywidualne podejście do pracowników, z którego wynikają programy rozwojowe oraz portfolio szkoleniowe, umożliwiające pracownikom rozwijanie swoich talentów w różnorodnych kierunkach, uwzględniające ich faktyczne możliwości i aspiracje. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową strategią rozwoju w SIG, która dostępna jest na naszej stronie: https://www.sig.pl/kariera/rozwoj-i-spoleczna-odpowiedzialnosc-biznesu

@SIG Sp. z o.o.

Oczywiście zgodzę się z tym, ale to wszystko zależy od oddziału i menagera, który w nim rządzi. I trzeba pamiętać, że większość pracowników na wyższych stanowiskach pracuje długie lata, więc okazje na awans nie zdarzają się często.

No co tam u Was za bałagan na jednym z oddziałów?Co jakiś czas wisi ogłoszenie że potrzeba magazyniera, lecz do wcześniejszych kandydatów nawet nie łaska oddzwonić z informacją że nie spełnia warunków zatrudnienia.No co tam się więc u was wyrabia za bałagan, czy jest to po rostu naturalne olewcze podejście jakie macie do pracowników i być może do klientów również. (usunięte przez administratora)

@Kandydat

Dziękujemy za uwagi odnośnie procesu rekrutacji. Dział HR pozostaje w kontakcie z wszystkim kandydatami, których zaprosił na spotkania i udziela informacji, na jakim etapie jest proces. Prosimy o kontakt pod adresem rekrutacja@sig.pl, abyśmy mogli wyjaśnić wątpliwości.

@SIG Sp. z o.o.

Dziękuję za odpowiedź, ale raczej nie skorzystam z opcji kontaktu. Widziałem ponownie ogłoszenie o pracę na stanowisku magazyniera..dużą rotację wśród pracowników więc to sugeruje. Jako pracownik stawiam jednak na stabilizację, solidność i jasne warunki zatrudnienia. Częste zapotrzebowanie oraz duża rotacja na stanowisku magazyniera sugeruje mi coś innego i nie do końca mi się z tymi oczekiwaniami zgadza, niemniej jednak jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

@Kandydat

Dziękujemy za wyrażenie opinii.

@SIG Sp. z o.o.

Jak ktoś wie po co pracuje, i robi to co do niego należy, a nie tylko kombinuje jak nic nie robić to gwarantuję, że praca jest bardzo stała. I pracodawcy na tym zależy. Gdyby tak nie było, to rotacja byłaby większa. Są oddziały, gdzie pracownicy na magazynie pracują po 10-15 lat. Niestety tylko "młodym" rocznikom nigdy nic nie pasuje, i stąd problemu.

Ktoś 1

Czy może ktoś wypowiedzieć się na temat atmosfery i pracy w oddziale Poznań ?

Henryk

Podczas rekrutacji oraz pierwszych dni pracy firma zrobiła na mnie dobre wrażenie. Po czasie okazało się że niestety organizacji pracy jest bardzo kiepska, osoby przypisane do odpowiednich stanowisk (a przynajmniej duża część z nich) nie miała pojęcia czym się zajmuje. Nowi pracownicy są rekrutowani wg. zupełnie nie znanych mi zasad. Część pracowników nie miało pojęcia o podstawowej wiedzy potrzebnej do takiej pracy - według nich metr to 10 centymetrów, kilogram to 100 gram a tona to 100 kilogramów. Problemy z podstawową obsługą komputera miały osoby których stanowiska były związane bezpośrednio z pracą przy tym - jakże nowoczesnym - urządzeniu. Moje obowiązki niestety w słabym stopniu pokrywały się z tym czego dotyczyło ogłoszenie oraz nazwa stanowiska, nie miałem okazji w żaden sposób rozwinąć swoich umiejętności. Mimo wszystko miałem okazję poznać dosyć sporo osób o dużej wiedzy i dobrych kwalifikacjach. Plusem była również przyjemna atmosfera panująca w świetnej siedzibie firmy.

PRACOVNIK
@Henryk

HENRYK , na jakim stanowisku pracowałeś , po twojej opinii to chyba PAN od MATEMTYKI

@Henryk

Zgadzam się tak jest w tej firmie.

ComedyCentral

Henryk, tylko ze od roku jest covid i centrala zamknieta, moze cos pomyliles piętra?

Maniek

nie polecam tej firmy jako magazynier ,wózkowy ,czy kierowca pracowałem tam 20 lat i za swoja pracę jako magazynier -elektryk-konserwator-wózkowy-kierowca dostałem kubek i dyplom tak sie tam ceni pracowników

@Maniek

A wypłaty nie dostawałeś regularnie? Posiłków regeneracyjnych? Odzieży ochronnej? Pełnego socjalu? Wszystko legalnie, profesjonalnie i na czas!

MANIEK

NIKT ZA DARMO NIE PRACUJE,JAK BYS CZYTAŁ ZE ZROZUMIENIEM TO CHODZIŁO O TRAKTOWANIE

wesołek
@MANIEK

Maniek, ale ty to nie ty przecież:-)))

IZAA

Witam wszystkich, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat pracy w biurze na dziale Izolacje Techniczne? Jak atmosfera, warunki pracy? Jak z benefitami? dajcie proszę znać

@IZAA

Szanowni Państwo, W Oddziale Izolacji Technicznych SIG we Wrocławiu, podobnie jak w całej strukturze firmy, zwracamy szczególną uwagę na stwarzanie przyjaznej atmosfery w pracy, ponieważ kształtuje ona relacje międzyludzkie i poprawia efektywność pracownika. Nasza firma zapewnia korzystne warunki finansowe oraz atrakcyjne benefity. Warunki pracy oraz dostępne narzędzia pozwalają na realizację nakreślonych celów, a to przekłada się na poczucie stabilności i bezpieczeństwa dla pracowników.

ZADOWOLONY?
@SIG Sp. z o.o.

Jedna uwaga- czy ktoś sprawdza/pyta o atmosferę i relacje międzyludzkie?

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie SIG Sp. z o.o.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

W tym roku Wigilia (24 grudnia) w naszej firmie będzie dniem wolny od pracy za Drugi Dzień Świąt (26 grudnia), który wypada w sobotę.

Odpowiedź

Cóż za pytanie? Najlepiej zapytać u źródła w danym oddziale..

Czy jest możliwość pracy w SIG Sp. z o.o. na część etatu?

To zależy od oferty pracy. Jeżeli takie są warunki zatrudnienia, to jest taka możliwość.

Ola

Witam, czy samochód który oferuje Sig jest do użytku prywatnego ?

KTOŚ
@Ola

Zależy od stanowiska, aplikuj a się przekonasz...

@KTOŚ

Różne cuda opowiadają na rozmowie, dlatego chciałabym się dowiedzieć czegos o firmie od ludzi którzy tam pracują

@Ola

Samochód służbowy jest do użytku służbowego... :)

Ola

A jak z systemem premiowym ? Jako pracownik zakładam ze działu handlowego ? Orientujesz się czy są szanse na zrobię fajnej premii ?

@Ola

Wszystko zależy od tego, czy będzie się wykonywało swoje plany sprzedażowe, ale dla "nowego" pracownika nie są to za pewne kokosy, ze względu na wielkość sprzedaży. Trzeba pamiętać, że jest to firma strikte handlowa! Trzeba na siebie zarobić.

Fajna sprzedaż- fajna premia

@WKTowiec

To wiadomo ???? a jak z dodatkowymi benefitami ? Wczasy pod grusza, karta multi sport ? Wchodzą w gre takie rzeczy czy socjal raczej odpada ?

@Ola

SOCJAL= 0 , tylko jakieś wczasy pod gruszą . W stosunku do innych firm socjalu brak.

@Ola

Na temat socjalu był już tu post. Tak jak napisał kolega, na dzisiejsze czasy to jest słabo. Przez pierwsze lata pracy możesz liczyć na wczasy pod gruszą i bony na święta, ale są to nie duże pieniądze. Nie ma co się na to nastawiać, ale i nie to jest najważniejsze. Trzeba pamiętać, że mamy w kraju 50 oddziałów, w każdym sytuacja wyglada trochę inaczej.

Wktowiec
@Ola

Ja Ty rozmowe prowadzilas, ze nie wiesz takich rzeczy?

@Ola

Pani Olu, użytkowanie samochodu w SIG do celów prywatnych reguluje procedura flotowa. Na wniosek pracownika, po uzyskaniu zgody jest to możliwe.

Co wchodzi w socjal Sig Sp. z o.o.?

Ktoś

Socjal? Tzw. wczasy pod gruszą i bony na święta liczone wg. dochodów na członka rodziny, szału nie ma... Nic więcej przez pierwsze 5 lat nie zobaczysz... Później dopiero zaczynają się benefity w postaci do wyboru opieki medycznej lub karty multisport.

zocha
@Ktoś

Po 5 latach ?? Jeśli to prawda to niestety porażka na całej linii

Wktowiec
@zocha

Jak tak wazny jest socjal, to moze warto o 500+ pomyslec?

@Wktowiec

Socjal, owszem, jest bardzo ważny. I wydaję mi się, że większość przyzna mi rację co do tego. No ale może zostawmy już temat socjalu w Sig. Chciałam tak naprawdę zapytać o nadgodziny. Jak rozwiązywany jest w tej firmie ich problem? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru tych godzin?

@Karolina

Nadgodziny obowiązują tylko na określonych stanowiskach.Idź na rozmowę to się wszystko dowiesz.

Najpopularniejsze benefity SIG to opieka medyczna oraz karta sportowa. SIG finansuje opiekę medyczną po roku zatrudnienia, po 10 latach zatrudnienia SIG finansuje również opiekę medyczną dla członków rodzin, po 5 latach pracy można wybrać między finansowaniem kart sportowych a opieką medyczną. Każdy pracownik może przystąpić do obu programów od dnia zatrudnienia, na preferencyjnych, wynegocjowanych dla SIG warunkach. Jesteśmy bardzo elastyczni w zarządzaniu pakietami, tak, aby jak najlepiej wykorzystać przysługującą w danym momencie kwotę dofinansowania. Mamy również w ofercie bardzo dobre warunki ubezpieczenia grupowego na życie dla pracowników i członków ich rodzin. Finansujemy szkolenia zawodowe oraz uprawnienia magazynierów i kierowców. Zawsze jesteśmy chętni, aby rozważyć dofinansowanie studiów dla naszych najlepszych pracowników, które podnoszą ich kompetencje zawodowe. Możliwość pracy zdalnej zależy od decyzji przełożonego: jako firma jesteśmy przygotowani, aby taką pracę zapewnić.

@Karolina

Pani Karolino, nadgodziny w SIG są rozliczane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Na wniosek pracownika, w terminie uzgodnionym z przełożonym istnieje zawsze możliwość ich odbioru. Nadgodziny nierozliczone czasem wolnym na koniec okresu rozliczeniowego są zawsze wypłacane.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Sig Sp. z o.o.?

Dążymy do stworzenia sprawiedliwego i integracyjnego środowiska pracy, umożliwiającego wszystkim pracownikom wnoszenie indywidualnego i cennego wkładu w działalność firmy. Jesteśmy również zdeterminowani, aby zapewnić tę samą otwartość wszystkim naszym klientom, dostawcom, partnerom biznesowym i społecznościom, w których działamy. Na co dzień pracujemy w Oddziałach / Działach, które tworzą zespoły od kilku do nawet kilkudziesięciu osób. Każdy z nich buduje najlepszą dla siebie lokalnie atmosferę miejsca pracy i jest w tych lokalnych działaniach wspierany centralnie. Dbamy jako firma o bezpieczne warunki pracy, poświęcamy wiele czasu na edukację pracowników, jak być odpowiedzialnym za przyjazne i ergonomiczne miejsce pracy (cel programu 5S), wspieramy lokalne inicjatywy, świętujemy sukcesy w pracy, jubileusze i wydarzenia rodzinne.

Czy często w firmie Sig Sp. z o.o. zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

jaro

Często może nie , bo jest tak że większość to pociotki królika trzymają się jakby manna z nieba leciała. Czas i konkurencyjność tej firmy powoli się kurczy . Ci co sądzą że złapali "Boga" za nogi po x-latach będą musieli zmienić swoje podejście.(usunięte przez administratora)

Przed ogłoszeniem rekrutacji menadżer zatrudniający podejmuje decyzje czy chce ogłosić rekrutację wewnętrzną, prowadzoną równolegle z rekrutacją zewnętrzną. Sposób postępowania określa wewnętrzna procedura SIG - Rekrutacja pracowników.

firma poukładana proceduralna jasne wytyczne,wypłata na czas ,socjal ok zabawki w zależności od stanowiska samochód wózek ciężarówka (nowe bezpieczne ) to zalety wady jesteś od wykonywania poleceń nawet tych najbardziej (usunięte przez administratora) jeśli nie masz własnego zdania lubisz wykonywać polecenia potrafisz słuchać idiotycznych szkoleń pisać często bezsensowne raporty i to ci nie przeszkadza to ok wypłata co do dnia :) bhp socjal wszystko zgodne z prawem wszystko do ręki nic pod stołem ok

@pracownik

Jaki jest socjal , bo różne opinie krążą ?

@kazik

rozsądny, w budżetówce lepszy..

Szwagier
@Albercik

no, i lepiej płacą w budżetówce. Nie na co się pchać ;)

@Szwagier

pisałem o socjalu w budzetówce , a nie o płacach, sprawdź zanim zadasz głupie pytania, w tym roku socjal zamrożony

Albercik

to sprawdź może też błyśniesz , jak się tak nie uda to posyp się brokatem..

matylda
@Albercik

zjedz batona nie jesteś sobą :) Nie spinaj się tak szkoda zdrowia

jawa

Mogę z czystym sumieniem polecić oddział Marki. Przełożony pomocny i nie ucieka od problemu mimo, że sam czasami robi pod górkę. Nigdzie nie ma słodko, ale tu praca mi się podoba.

jak ktoś zasłużył to czemu nie ;)

@jawa

Jak długo pracujesz w Markach?

Worek
@WKTowiec

i jak masz ma imię?

A uważasz, że poprzednie wpisy o podłożu politycznym wnosiły coś do tej rozmowy? Bardzo dobrze, że portal jest moderowany, bo szło by tego inaczej czytać...

Nie szło by miało być.

kazik

A twoim zdaniem , jakie powinny być posty żeby firma ich nie usuwała? Ten portal jest po to żeby ludzie pisali swoje opinie .

@kazik

Ale co do "jakości pracy" ma to czy ktoś woli takie czy takie ugrupowanie?

kazik

O jakim ugrupowaniu i polityce tu piszesz ? Wpisy dotyczyły firmy i osób .

chrząszcz majowy
@kazik

Przecież to nie jest portal plotkarski, gdzie można pisać co się chce na wymieniowe z nazwiska osoby publiczne. Obserwuję SIG i jest to firma neutralna politycznie. Nawet w zasadach odpowiedzialności społecznej jest zakaz wspierana przez firmę jakiejkolwiek partii. Sig zapewnia warunki do pracy, a nie pyskówek politycznych. Co kto robi po godzinach, to jego prywatna sprawa i powszechnie jest to szanowane.

@chrząszcz majowy

Masz rację , czas prywatny to indywidualna sprawa ludzi. Dlaczego są usuwane też opinie o pracodawcy ? Usuwanie opinii kiepsko wygląda i jeszcze gorzej świadczy o firmie .

janicniewiem
@kazik

To raczej pytanie do portalu, co było niezgodnego z regulaminem? Nie sądzę , by pracodawca mógł jakoś manipulować. Kto by sobie nie podbił notowań , ale jakby to wyszło - komu chciałby się tutaj wchodzić

Zostaw merytoryczną opinię o SIG Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w SIG Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SIG Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SIG Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SIG Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w SIG Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SIG Sp. z o.o.