Thomson Reuters Polska Sp. z o.o.

Opinie o Thomson Reuters Polska Sp. z o.o.

Thomson

Nie polecam. Strata czasu i nieprojesjonalne podejscie do rekrutacji. Dzwonia, jedna rozmowa potem za 2 tyg kolejna w siedzibie. Nie ma zadnego odzwu dlugi czas, potem ci pisza ze sa zainteresowani twoja kandydatura I prosza o cieroliwosc. Kolejne wieki milczenia, potwierdzenie ze bierzesz dalej udzial i podejmuja decyzja. Zeby potem jednak sie rozmyslec i napisac ze jednak nie beda otwierac tego stanowiska. Wtf. Po co zabieraja ci twoj czas jak nie sa pewni czy moga zaoferowac prace? Tez tak mieliscie? Porażka

Damian

Dzien dorby wam... czy mozna zapytac jakie godzinny pracy ktos pracowal na stanie case management analyst jak of ktorej godzinny do ktorej I czy terz jakies weekendy? SerdecNie-Damian

Buba
@Damian

Case Management Analyst, zarobki ok 2800-3000 netto. Nadgodziny i weekendy płatne, czasem są obowiązkowe. Godz pracy 8.00 do 16.30, ale jak się przyjedzie wcześniej lub później pół godziny to można na takie przesunięcie się umówić.

Marlena
@Buba

8,5 godziny? Rozumiem, że to dodatkowe pół godziny to obowiązkowa. pewnie nieodpłatna przerwa. Czy można z niej zrezygnować i pracować normalnie 8h z ustawową 15 minutą przerwą wliczoną w ten czas?

Ulka

Podpowiedzcie czy coś z dodatków socjalnych macie?

Iza

A z czego taka sytuacja @Jaja wynikała, że Thomson Reuters prawie przeprowadzała zwolnienie grupowe? I na jakie w takim razie rekompensaty pracownicy mogli liczyć? Dobrze wyjaśnić to innym, żeby uniknąć nieporozumień.

Pedro

Czasami dobrze się dzieje jak odchodzą z firmy osoby , które są ze wszystkiego niezadowolone!!!

Stella

Czy firma w ogóle potrzebuje aktualnie pracowników?

Qweertyy
@Stella

Tak

ola

W którym dziale pracuje się najlepiej?

Pomocy
@ola

Jeżeli patrzysz na aspekt finansowy, to w żadnym.

lux

Czesc, znam płynnie angielski i niemiecki, niemiecki jest tez jezykiem ktory studiowal, na jakie zarobki mogę liczyć w TR ?? interesuje mnie umowa o pracę i zarobki na poziomie 7 tys brutto. Obecnie przebywam w irlandi praucje tez dla korporacji zarabiam 2200euro brutto, ale chcialbym wrocic do PL.

Pomocy
@lux

Proszę, powiedz mi gdzie pracujesz i czy mógłbyś mnie polecić? Jestem biegły w 5 językach i niestety, ale chciałbym pracować w korpo za granicy, bo firmy takie jak Thomson Reuters dają Tobie na rękę między 2600 a 2800 zł ... w porywach 3 koła. Mam też kilka lat doświadczenia w shared services.

Rebe

Witam! Czy ktos moglby opisac stanowisko Financial documentation specialist? Jak wyglada codzienna praca, etc :) dziekuje

panie e_t

Witam, mam zapytanie dot. pracy Business Support Advisor- KYC? Czy to jest ciekawa praca? Co dokładnie się robi w tym dziale? Jak jest atmosfera, zarobki, manager? Czy jest potrzeba pracy po godzinach? Czy oferują elastyczny czas pracy?

Lubeka

Czy na rozmowie rekrutacyjnej pada pytanie "ile chciałbyś zarabiać", czy od razu proponują jakąś kwotę? Czy ktoś orientuje się, jakie są możliwe zarobki dla absolwenta na stanowisku analityka z biegłym językiem angielskim i średniozaawansowanym innym językiem obcym?

Pse
@Lubeka

Lubeka, mnie pytali jakie są moje wymagania finansowe.

Lubeka
@Pse

Dziękuję za odpowiedź!

Sr. Project Manager

Czy może ktoś opisać czym się u was zajmuje w praktyce Sr. Project Manager? Jakie są relacje pomiędzy Sr. managerami a managerami i pomiędzy managerami ogólnie vs zespół. No właśnie - czy u was są zespoły scrumowe czy inne? Jak wygląda taki codzienny rytm pracy Sr Project Managera, tygodniowy, trzymiesięczny? Proszę o konkrety, a nie żale.

JMS

Hej wszystkim, Jak sie pracuje w teamie Headline News Reporters? I jakie sa mniej wiecej zarobki z obcym jezykiem? Dzieki!

zainteresowanypraca

hej, czy ktoś z was coś wie o stanowisku Case Management Analyst? Będę wdzięczny za wszystkie opinie.

Leon

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat stanowiska Financial Analyst ? (Jakie zarobki, jak się pracuje, wizja awansu)?? Byłbym wdzięczny.

Laweta

Ja nie narzekam, a miałem w życiu parę prac gdzie traktowano mnie na jak śmiecia. Naprawdę nie jest źle w porównaniu z innymi zajmowanymi prze zemnie stanowiskami. Masa ludzi zapomina, że istnieje życie po pracy i żyją tylko i wyłącznie Reutersem, gdzie jak w każdej kropo jesteś nic nieznaczącym trybikiem w tej, całej, wielkiej machnie, to gdzieś tam siedzi z tylu głowy i powoduje masę frustracji która możecie przeczytać powyżej.

San

Polecam dla osób nieambitnych, którzy mają problemy z pracą po studiach. Jak ktoś ma w życiu ambicje, żeby zarabiać w życiu trochę więcej niż inne osoby po studiach to lepiej niech nie wysyła CV do TR, bo to tylko stracony czas. To czego się można nauczyć w firmie raczej się nie przyda w innej korpo a jeśli nawet to nie zwiększy to pensji (to nie nowość w SSC ale w innych można sobie chociaż podszkolić język lub excela, a przy odrobinie szczęście może uda się dostać stanowisko na którym można dostać dobre doświadczenie, w TR takie dobre stanowiska należą do nielicznych). Absolwenci ze średnią znajomością angielskiego mogą na dzień dobry wyciągnąć 3800-4000 brutto (bez znaczenia czy ktoś zna tylko angielski czy inne dodatkowe języki na wysokim poziomie), co jest całkiem dobrą stawką dla osób co nic nie umieją i skończyły bezprzyszłościowe studia. Dodatkowo każdy pracownik TR (z wyjątkiem "kontraktorów") może dostać 5% dodatkowo w obligacjach, które może je spienieżyć przy odchodzeniu z firmy. Jednak podwyżki w firmie to śmiech na sali, po ok. 2-3 latach można liczyć na około 5% (plus podwyżki inflacyjne). A na następne 5% trzeba czekać kolejne 3-4 lata. W większości zespołów wystarczy stosunkowo słaba znajomość języków (B1), choć trzeba sobie poradzić z rozmową kwalifikacyjną w j. angielskim. J. angielski jest używany na spotkaniach w firmie, szkoleniach i komunikacji wewnętrznej ale w praktyce jak się prześlizgnie przez interview to nie trzeba w pracy dużo gadać po angielsku. Znajomość drugiego języka, nawet na niskim pozimie A2/B1, ma obecnie coraz mniejsze znaczenie, choć mimo, że ciągle mile widziana (ale już nie jest konieczna). Ale jak ktoś zna drugi język na pozimie B2/C1 to powinien się starać o pracę w innym korpo. Co ważne, należy przypilnować podczas rekrutacji czy umowa nie jest podpisywana poprzez agencję pracy tymczasowej Manpower. Na interview zazwyczaj mówią o tym "temporary contract" co przeze mnie było błędnie zrozumiane jako "umowa na czas określony" a okazała się umową o pracę tymczasową. Większej różnicy między "kontraktorem" a "pracownikiem TR" nie ma, wykonuje się te same obowiązki, ale jako kontraktor nie dostaję się bonusu 5% w ramach obligacji i dodatkowo umowa tymczasowa jest w pewnym sensie umową śmieciową. Zazwyczaj kontraktor przechodzi po kilku miesiącach na normalną umowę na czas określony ale niektórym przypadkom mogą przedłużyć dalej umowę przez agencje pracy. Również należy wspomnieć ze pierwszego dnia podają papier w którym należy podać ile się zarabiało w poprzedniej firmie, oficjalnie pod pretekstem obliczania składek rentowych, ale od wielu lat ta praktyka jest w Polsce nie jest już konieczna a wręcz zakazana. Ale młode osoby o tym nie wiedzą. Z drugiej strony, ludzie są raczej zadowoleni swojej pracy, mało osób odchodzi do innych firm a jeśli już to po wielu latach. Ludzie sobie chwalą to, że robią nic nieznaczące rzeczy, nie wymaga się od nich zbyt wiele więc i nie ma stresu. Również plusem jest to, że stawki w firmie są w miarę płaskie, nie ma większych różnic płac między osobami pracującymi na tych samych stanowiskach. Co do reszty, to jest podobnie jak w innych korpo, możliwość pracy z domu, nawet na stałe, po kilku miesiącach w wielu zespołach. Kawa darmowa jest kiepskiej jakości (chyba, że ktoś lub kwas), za lepszą trzeba płacić 20 gr xD A co do komentarzy wyżej to co @Zohan napisał to też sama prawda

AverageBlond
@San

Fakt, jest spokój ale to trochę za mało ambitnie na dłuższe marnowanie życia. Ciężko przebić własne bardziej ambitne pomysły bo trzeba zrobić target, statystyki albo się wyspowiadać 20 osobom zanim cokolwiek ruszy :( Bo po co to ? Jak wszędzie zależy od punktu widzenia. Firma WYGODNA ale jak $ się nie zgadza to i wygoda nic nie da. Osobiście nie narzekam, uciekam do niebieskich.

Zohan

Zdecydowanie odradzam TR wytrzymałem rok o pożegnałem się z nimi, zadufani w sobie menago którzy awansowali bo chyba przyjęli coś na klatę a teraz nie dają rady, nie mówiąc o tym że musiałem tłumaczyć menadżerowi całość procesu i co i jak działa bo facet nic nie kumał!, prywata na maxa i traktowanie jakbyś był tanią siłą roboczą, z uśmiechem na twarzy plucie prosto w oczy i udawanie że to deszcz no ale przecież pracujesz dla takiego prestiżowego pracodawcy to weź z połykiem i śpiewaj peany na cześć szefa. Motto pracy w TR - you're not paid to think, shut up and do your job, a mindless worker is a happy worker!

Piotrek

Zaczęłem pracę w Thomson Reuters, zastanawia mnie jak wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o świąteczne premie? W poprzedniej firmie, co roku otrzymywaliśmy 300zł dodatkowo do wynagrodzenia w okresie świątecznym. Jak wygląda to w TR?

DM4life
@Piotrek

@Piotrek Odpowiedzi na takie pytania szukasz na gowork? :D Nie łatwiej w HR? :)

abc

Czy to prawda, że na stanowisku Technical Customer Service Executive zarabia się 6700 brutto? O takim wynagrodzeniu pisze rekruter.

wa-wa
@abc

Tyle to w tej firmie ( R - bez T) zarabiało się na podobnym stanowisku w 1996 roku.

Zostaw merytoryczną opinię o Thomson Reuters Polska Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Thomson Reuters Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Thomson Reuters Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Thomson Reuters Polska Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Thomson Reuters Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Thomson Reuters Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Thomson Reuters Polska Sp. z o.o.