GEDIA Poland Sp. zo.o.

Opinie o GEDIA Poland Sp. zo.o.

[-3

kochani, po co tyle złości goryczy? przecież wszyscy jedziemy na jednym wózku i to moim zdaniem w całkiem dobrej firmie. ja nie wiem gdzie w okolicach Nowej soli lepsza robotę w Cold- and hotformingu chcecie dorwać, ale narzekajcie dalej to się przekonacie

heniek
@[-3

świat się nie kończy na cold i hot formingu...I warto o tym pamiętać. Zresztą co to za przyjemność w wysokiej temperaturze pracować, i w tym zapyleniu, a na zimnym nie lepiej, hałas, drgania, można łapy stracić...Się tak nie zareklamujecie, sa lepsze na strefie nawet firemki gdzie się człowiek tak nie natyra, zresztą normy już tak wyśrubowane że z doświadczeniem pracownicy rady nie dają, a te super pseudo propozycje podwyżek po kilku latach to jedynie sprawią że nie dość że nikt tu nie przyjdzie to jeszcze obecni zaczną uciekać...O związkach się nie będę wypowiadał, prokuratura powinna a już na pewno pracownicy pokazać faka przy najbliższej okazji. Nie polecam pracy tutaj, a już niedługo się zaczną omdlenia przy upałach to wtedy będzie więcej laurek.

engipengi

Nowe prasy = nowe etaty, z cyrlicą na maszynach i dokumentacji na + składaj wniosek dyszka gwarantowana ;) Jeździcie po kadrach, i innych działach ale mało kto stwierdził że "ryba psuję się od głowy". Na przemyslowej tez fajni ludzie pracuja, to nie jest ich wina ze takich rządzących mieli , a teraz po czesci my. W sumie może i zapisałbym się do związków ale po co ?? Słyszałem tekst, że wszyscy narzekają na związki, a mało kto się zapisał dlatego go...o mogą bo do tej pory to jak w Alternatywach : Kotek do Cichockiego w oczekiwaniu na przydział : - Jeszcze piszą... - Niech piszą, ja i tak nie dostanę. - To na co pan czeka? - Z przyzwyczajenia. Ja już tak 11 lat czekam... To zwiazki powinny wychodzic do ludzi , a nie miec do nich pretensje ze sie nie zapisuja. Zycze tylko Gedii spokoju i rozsadnego kierownictwa bo jak cos gruchnie w firmie to i tak dostana ci najnizej , historia pokazala ze co po niektorzy lądują na 4 a nawet 5 łapach Miłego długiego weekendu - i oby tak jak ja spedzonego z rodziną (luksus?-juz tak) a prawie zapomniałem a na rocznym znów powtórka z alternatyw Redaktor do Cichockiego podczas nagrania: - Przepraszam bardzo, czy pan jest zadowolony? - Nie. - STOP! Dlaczego? Co się stało? - No bo nie ma mnie na liście... - A cóż to panu szkodzi powiedzieć, że jest pan zadowolony? milego

Ramona

@zwiazkowiec, pokazałeś na co Cię stać to teraz ja mówię do Ciebie zamknij mordę... I działaj nawet w sobotę dla interesu pracowników a nie bzdury wypisujesz... MILEGO DŁUGIEGO WEEKENDU. Gedia forever

Związkowiec

To ile nam płacisz tej wysokiej pensji, bo ja u siebie na koncie nie zauważyłem? Po pierwsze, pensje płaci nam pracodawca, po drugie poza kilkoma wyjątkami pracą związkową zajmujemy się poza godzinami pracy, po trzecie, jeśli nie jesteś w związkach to zamknij mordę, a jeśli jesteś to trzeba było odezwać się na walnym, więc teraz też zamknij mordę.

Powinniśmy coś z tym zrobić jako Nowa Sól bo wali od szpitala gnojem od kilku lat, sorry jak pomylono fora

nie

leny

ja uważam ze w gedii jest coraz gorzej od kiedy połączyła się 1 z 2. Można tu wiele by wymieniać... Począwszy od tego ze o podwyżce można pomarzyć a coroczne regulacje to jedna wielka komedia no bo jak można nazwać podwyżką 15/30 zl brutto do podstawy? nawet aneksów do umowy nie dali z tego tytułu bo by chyba więcej za papier i tusz by zapłacili. Podejrzewam ze w tym roku będzie podobnie bo przecież budują nowa hale bla bla bla i przez to maja wiele wydatków ( a w prasie się chwalą o rekordowych obrotach). Na wszystkim zaczęli oszczędzać dosłownie. Zmienili przez to chociażby dobrze funkcjonującą pralnie na firmę która szczerze mówiąc tego nie ogarnia przez co odzież wraca niedoprana (o ile wgl wróci). Niby szukają oszczędności a tworzą coraz to absurdalne nowe sztuczne stanowiska... Oczywiście te lepsze obstawił swoimi ludźmi Ojciec Dyrektor Andrzej M. Gdzie według wielu to on jest przyczyna problemu w firmie. Po prawie 4 latach pracy mam 1630zl brutto podstawy (rozpocząłem od 1500) a nowi pracownicy dostają 1650 na start(sami sie chwalili pokazując kwitek z wypłaty). To jakiś absurd ze kilkuletni doświadczony pracownik mniej zarabia od kogoś co nie potrafi nic... kilka osób się przez to zwolniło i sam bym tak zrobił gdyby nie przeklęty kredyt! W moim przypadku kierownik sam stwierdził ze mało zarabiam ale nie może dać podwyżki bo się dyrekcja nie zgadza. PARANOJA. Praca sama w sobie nie jest zle i da sie wytrzymać ale osobiście nie polecam nikomu tu pracy ze względu na to ze zarząd nie szanuje pracowników. Teraz gdy już nikt nie chce za bardzo się przyjmować to postawili na tania sile robocza z Ukrainy co po polsku nie umieją mówić. Do końca roku ma być ich niby 200. I co ze niby to ma naprawić problem?! Większości ludzie się zwalniają bo widza co się dzieje i chcą zarabiać więcej bo przecież wymogi pracodawcy są coraz większe. 100/200/300zl podwyżki szkoda dla dobrego doświadczonego pracownika? Napisze chyba pomysł aby zaczęli wgrywać język ukraiński na maszyny bo operatorów zaczyna brakować... Może dostane za to bon na 10zl to wykorzystania w Kauflandzie...

Jutro, tj. 21.04 następne targi pracy w Nowej Soli, to na pewno będzie ekipa ds. prania mózgów, także uważajcie tam absolwenci, bezrobotni, szukający pracę. będą pięknie czarować. Ostatnio był zmasowany atak na forum, podważanie opinii, faktów, rozmydlanie. Wszystko co usłyszycie podzielcie przez dziesięć. Tutaj to tylko lojalki i brudne chwyty na was czekają. Najlepiej stanowisko gedii omijajcie szerokim łukiem, będzie więcej lepszych firm, nie tak utechłąnych. Macie tu ostatni wpis ze strony związków zawodowych, a generalnie co roku jest coraz większa paranoja: W piątek 22 kwietnia 2016 r. o godzinie 15.00 rozpoczynamy serial pt. „Negocjacje płacowe 2016″. Mamy nadzieję, że w tym roku serial ten będzie miał tylko kilka odcinków. Osobiście wydaje mi się że w tym roku to będzie brazylijski sitcom, i niestety nie będzie zejścia Ryśka jak w Klanie. Nie polecam pracy tutaj, nie pchajcie sie tutaj, popytajcie pracowników którzy tu pracują(tylko nie tych przy...sów od hr).

jan

Gdzie masz niby taki zapis, gdzie kto kogo do składania co miesiąc zmusza? Jak to możliwe że tylko 1/3 pracowników w ostatnim roku złożyła choć jeden pomysł w ciągu roku? Czyli co, 2/3 załogi ma głęboko ten zapis? Skoro niby istnieje i jak to się ma do tego ze MUSI. nikt nic nie musi!

narzędziowiec
@jan

ten dudek dobrze napisał, jest parcie na te idiotyczne pomysły, przełożeni cisną, bo jest rywalizacja. Każdy kierownik chce żeby to jego dział złożył najwięcej wniosków i wyrobił najwięcej oszczędności, i przeciez są robione z tego statystyki i przedstawiane pracownikóm, więc nie mów że tak nie jest. A to że już część załogi się poddała to inna sprawa, ich postawy nie zmieni już żadna propaganda i zastraszanie. Genralnie jakies bzdury tam składają na sztukę, i sa te wnioski od razu do kosza wyrzucane. Wyjasnij jak to jest że za wniosek który może przynieść wielotysięczne oszczędności zakład płaci jakieś grosze. czemu nie ma płacenia procentu. Zasady tych wniosków są oczywiście też tak zrobione że nie warto się starać bo nic nie dostaniecie z tego, 10 złoty?! Porażka, jak wszystko tutaj.

operator
@narzędziowiec

Z tymi wnioskami to prawda, nie dość że grosze płaca, to jeszcze kombinują. Zobaczysz na prasie że coś można szybciej zrobić, z z tego mnóstwo jest kasy jak to w dużych ilościach się tłucze, i są tysiące oszczędności. A oni co...dostajesz punkt i za ten punkt 10 złoty...Żenada i obrażanie ludzi.Ja już nawet nie patrzę że coś jest źle albo można lepiej, po prostu mi się to nie opłaca, przeżyje bez tych 10 złotych. gdyby nie ta obłuda to mogło by być więcej oszczedności, ale po co się starać jak za to to jedynie kierownicy lepsze telefony sobie kupią i służbowe fury...

jan

Pracy jest pod dostatkiem w nowej soli nikt nikogo z was nie trzyma w Gedii. Tylko no tak łatwiej siedzieć na dupie i narzekać w zaciszu domowym niż konkretnie się postawić w pracy, bo tak wygodniej wazeline walić w robicie a po niej wypisywać głupoty w sieci. Bo się nie ma wiedzy, bo się nie ma odpowiedniego wykształcenia i umiejętności by w życiu cokolwiek osiągnąć. Tak tak, macie rodzimy, żony, dzieci na utrzymaniu nie każdy ma możliwość się zwolnić... Rozwijaj się, nie pasuje, w innych zakładach Cię nie chcą czyli jesteś za słaby, to załóż własną działalność, chyba że na to też jesteś za słaby, bo jedyne w czym jestes dobry to klepania w klawiaturę. A skoro jesteś dobru w klepaniu na klawiaturze naucz się programować, język, C, JavaScript, PHP, czy ma to też jesteś za słaby, a sorry zapomniałem jedyne co umiecie liczyć to procent podwyżki i na zasadzie ile dadzą to i tak będzie mało ale słowem się nie odezwiecie tylko ładnie aneks z uśmiechem podpisze jeden z drugim, a łajnem obsmaruje się w sieci. Pozdro ameby.

@jan

To już widac kogo personalny przysłał z odsieczą na tą stronę...A nie możesz się skupić na tej swoje stronce, i więcej tam wazeliny wypisywać? A, marny efekt. Nikt nie będzie się w zakładzie wynurzał, bo nikt nie jest idiotą(oprócz ciebie). Nic nie da rozmawianie z dyrekcją, bo ona nie słucha. Każda próba dialogu uznawana jest za atak. A generalnie to od negocjacji i rozmów są związki, i te tez nic nie robią i to jest problem. Siedzą i wypisują że chcieli rozmawiać z dyrektorem, ale ten jest zajęty przez najbliższe kilka tygodni, więc my swoje zrobiliśmy...Żenada. Jedyne co prawda, umiemy wyliczyć obiecany nam procent, bo zawsze się nie zgadza jak go dyrekcja wyliczy, tak jak zawsze obiecane podwyżki nigdy nie sa od obiecanego terminu tylko kolejne negocjacje zaczynają się parę miesięcy po okresie kiedy już powinny być wypłacone. Nie polecam pracy tutaj, zakłamanie, Żadnego rozwoju, tylko lojalki i aneksy do umów, i tak się to wszystko kręci.

@walek

związki, związki, związki, do których jakoś mało kto należeć chce, ok, są nieskuteczni itp wg opinii niektórych, niech będzie, wiec znajdź jeden z drugim 10 osób i załóż swój jak tak żle, dyrekcja be, związki be, kasa be, robota be, wszystko be, ale robię tu, bo co tam, przetrzymam swe 8h w robocie a później się wyżyje na gowork... miej jaja jeden z drugim, zwolnij się, ten zakład to dla ogromu ludzi miejsce przejściowe, fakt, ale jest ogrom ludzi co na przerwie wielcy mądrzy, to źle, tamto źle a przychodzi produkcja przechodzi przez halę dyrektor lub kierownik to dawać dawać robimy pokażemy jak się pracuje... albo za 10zł z pomysłów sami sobie kręcą baty pisząc pomysły zwiększania ilości sztuk w pojemnikach gdzie na styk i gdzie trzeba się natrudzić detal wchodzi do pojemnika, albo podkręcając ilości uderzeń pras na minutę, lub wyrabia się normy dla stówki od lidera premii a później do końca projektu trzeba tyle dymać co produkcję, bo się pokazało że się da... takie są fakty, nie tylko "władza" jej do niczego ale pracownik pracownikowi bywa wilkiem. Więc zamiast gadać tu od rzeczy zróbcie coś ze sobą w pierwszej kolejności a później wymagajcie od innych.

dudek
@jan

Znowu jakiś wazeliniarz z kadr zaklina rzeczywistość. Ale to dobrze bo przy okazji wyszło nastepne g..o. Do wszystkich zastanawiających się nad pracą tutaj. Jest stworzony przepis, że każdy pracownik musi, powtarzam musi co miesiąc jakiś pomysł racjonalizatorski złożyć. Firma już na dobiciu, nie ma z czego tu zaoszczędzić, jedynie z pensji i obiecanych podwyżek których sie nie da ludziom, ale wnioski składac trzeba. Więc musimy składać najgłupsze pomysły, typu dodatkowa parasolka na portierni żeby podczas deszczu dojść do samochodu na parkingu, i inne głupoty, byle cos złożyć że niby to poprawi warunki pracy albo da oszczędności. Z tymi pomysłami ze zwiększeniem ilości części w pojemnikach i inne takie, to sprawa wygląda tak, ze składają takie wnioski kolesie z innych działów, jest toksyczna atmosfera i ludzie składają głupie wnioski które mają być wprowadzone na innych stanowiskach pracy niż na ich, byle od siebie. i tak tu jest, a więcej związków w gedii nie potrzeba, co z tego że będzie nawet następne 10 jak nic nie będa robić. Mógłby być jeden który coś robi, a tak mamy kilka i jakby ich nie było. Nie polecam pracy tutaj, zresztą zaraz jak zaczną się wysokie temperatury i praca we wszystkie długie weekendy, omdlenia i tłumaczenia dyrekcji że ci ludzie mdleją bo za dużo słodyczy z automatu jedzą, to na pewno sporo ludzi ucieknie gdzie indziej.

bob

Co to jest (usunięte przez administratora) ?

jan

weźcie na straszcie ludzi jaki to ten zakłąd zły, jaka tragedia tam jest a nie praca, że jak pozytywny komentarz to zaraz ktoś z HR pisał etc a prawda jest taka że cały ten portal jest z bani, gdyby gedia chciała robić sobie PR tutaj to by wykupiła konto premium na tym serwisie i miała opcje usuwania nieprzychylnych komentarzy i ocen, tajemnica żadna. a tak macie jakieś problemy sami ze sobą, kozak w necie (usunięte przez administratora) w świecie, tyle wam powiem. nie pozdrawiam

anty-hr-owiec
@jan

Ponownie dziękujemy działowi HR za wpis. Fajna nowa taktyka, żeby podważyć wpisy bo niby juz dawno moglibyście podpłacić portal. proszę bardzo, podpłaćcie, na razie to na wózki porządne nie ma, i jeżdźą te złomy i straszą.Już widze jak Richard podpisuje kaskę na portal, ta akurat. A jak następnym razem będziesz się podszywał pod pracownika, to pamiętaj że jak ktoś jest prosty, robi karygodne błędy ortograficzne, to nie ma pojęcia co to PR i konto premium...Żenada, popracuj nad tym. Jak już wcześniej pisałem, nie polecam pracy tutaj, zakłamanie, gierki, zero rozwoju i możliwości, tylko właśnie ten PR, choć nieudolny bo bezkosztowy oparty na wazeliniarstwie ambitnych inaczej.

waluś

Do pseudozwiązków. Wy nie jesteście od tego żeby być powiadamiani przez dyrektora. Ja myślę że tego 22 kwietnia to wam powinien powiedzieć że nie ma czasu i na jesień rozmowy przełóżmy. Razem z dyrekcją lody kręcicie drodzy związkowcy, ale byłoby inaczej żebyście za grosze zasuwali, a w związkach udzielali sie społecznie...Ale wtedy nie byłoby ani jednego z obecnych związkowców w tej roli. A tak, nakładacie nam makaron na uszy. Do roboty, jedyne co macie to pracowników reprezentować. Chyba trzeba wymienić cały skład jak sobie nie radzicie...Na pewno a nie chyba.

piper
@waluś

Z tego co wiem, to co cztery lata są wybory. Może wystartujesz i poprowadzisz ludzi ku zbawieniu. Bo krytykować to każdy potrafi. Tylko jak trzeba iść i się postawić to nie ma nikogo. W pracy pewnie cichutko siedzisz, ale tu bohater.....

dudek
@piper

pewnie, my będziemy jeszcze oprócz tyrania na produkcji chodzić i się o swoje upominać, ryzykować utratą, dziadowskiej, ale zawsze pracy, a wy związkowcy będziecie siedziec w ciepełku, i lody z dyrektorem kręcić. Nie ma zgody na to, do roboty, to my wam płacimy wysokie pensje za nic nierobienie, my nie mamy obowiązku chodzić i się z dyrektorem kopać, wy-TAK. Jak ktoś tego nie rozumie, to się do związków nie nadaje, na linkę na czas blachy pakować.

Robson

Żartujecie z tymi wpisami @anty-hr-owiec @walek? Jestem zaskoczony bo słyszałem od znajomego, że to porządna firma w której można ładnie zarobić i pracować w branży

@Robson

tak to jest jak się z dyrektorem hr kolegujesz to takie bzdury słyszysz. Nie daj sobie prać mózgu,brawo ty.... ta firma to katastrofa, zarówno jeśli chodzi o zarobki, podwyżki,możliwości rozwoju i awansu, no i dzięki lojalkom i innym brudnym chwytom,katastrofa jeśli chodzi o możliwość odejścia jak sie już człowiek połapie w co wdepnął. Nie polecam, uważajcie na te wpisy, to wszystko z hr idzie, bo się nastepne targi pracy szykują w regionie, i trzeba jeleni na majowe weekendy złapać i wakacje.

holp
@Robson

He, he, ha alee smie szna o-pi-nia

Michnik

Ale to przecież umowe należy czytać, czytać dokładnie i nigdzie się nie spieszyć, ogólnie to przecież w życiu zawsze coś tam gdzieś tam może być niekorzystne i trudno

@Michnik

Panie R. lub inny zaangażowany pracowniku kadr, a może trzeba być przyzwoitym i nie starać się orżnąć drugiego człowieka? Po tym wpisie przypomina mi się teza że zgwałcone kobiety same są sobie winne...A tak, gedia ma taką opinię a nie inną i trudno, żadne dni otwarte i inne propagandy sukcesu tego nie zmienią.Nie polecam pracy tutaj, popytajcie pracowników to usłyszycie te opowieści grozy.

obserwator

co to za firma? dopiero co była kontrola państwowej inspekcji pracy i dzisiaj znowu? Czy remek umiescił to na stronie niby pracowników, że jest tu tak dobrze że PIP co pare tygodni tu wpada, można by to jakos przekuć w sukces, fotka czerwonego balona z rzutką w ręku w tarcze PIP i napis że moga nam naskoczyć a robole w święta i tak zasuwac będą. Opublikujcie jeszcze te jego wypowiedź ze strony związków że pracownicy nie sa przymuszani do pracy tylko sami z własnej woli sie zgłaszają...dramat.

hanek

Praca ponad siły , spróbuj na chwilę stanąć zaraz włącza się HYDRA i przylatuje lider z mordą że OEE spada . Normy kosmiczne , nie sprawne paleciaki , śluzy optyczne które ruinują psychikę . Zakazaz rozmów podczas pracy spróbuj sie odezwać do kolegi nawet zwolnieniem straszą . Po takiej 8 godzinnej zmianie ledwo wchodzimy do szatni na 2 piętrze . Spora część młodych ludzi ma problemy zdrowotne spowodowane ciężką pracą , siadające kręgosłupy , żylaki , bóle pleców , zgrubienia na nadgarstkach , uczulenia . Kiedy zgłaszamy liderom i kierownikom jakieś problemy to słyszymy .......nie ma problemu .....to wy tworzycie problem . Moje dzieci sie uczą i czasami je straszę że jak nie będą się uczyć to skończą w GEDI .

hanek

Dyrekcja przyzwalała na gnębienie pracowników przez niektórych liderów i pewnego ustawiacza . Nie pomagały żadne skargi , a na zebraniach lider nas objeżdżał za pomijanie drogi służbowej i wyzywał nas od niedorozwojów .

poprawny

A ja sie ciesze. Gedia pozwoli mi przyjsc do pracy w niedziele i poniedzialek wielkanocny. A i nowy grafik jest ok, nie ma to jak przyjsc na majowke i w Boze Cialo do pracy w zamian za wolna sobote. Zyc nie umierac, jeszcze tylko czekam na grudniowy grafik i na od gornie robocze swieta Bozego Narodzenia.

Remek
@poprawny

Masz załatwione...

Ramona

@iii tutaj nie chodzi o niewyplacalnosc pracodawcy względem pracowników ale podwyżki, które od kilku lat nas dotykają są można powiedzieć delikatnie Słabe!!! dlatego też tak napisałem... koniec tematu... trzeba zmykac i za tydzień to robię bo o wiele lepsze warunki finansowe można znaleźć tylo trzeba trochę poszukać i pojeździć na różne rozmowy. Gedia tragedia i tyle.

iii

a od kiedy są problemy w firmie, jeśli chodzi o wypłacanie należności pracownikom? @Ramona, patrząc po dawncyh ofertach każdy by sądził, że firma jest mega

Ramona

Bardzo dobrze napisane! anty hr owiec masz browara. Sieją ferment i głupoty głoszą. PIENIĘDZY NIE BYŁO, NIE BĘDZIE I NIE BĘDZIE WCIĄŻ. Co mądrzejszy niech stąd zwiewa.

Zostaw merytoryczną opinię o GEDIA Poland Sp. zo.o. - Nowa Sól

• Jak się pracuje w GEDIA Poland Sp. zo.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GEDIA Poland Sp. zo.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GEDIA Poland Sp. zo.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 5 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GEDIA Poland Sp. zo.o.?

Kandydaci do pracy w GEDIA Poland Sp. zo.o. napisali 141 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GEDIA Poland Sp. zo.o.