logo Gedia Poland Sp. zo.o.

Gedia Poland Sp. zo.o.

Nowa Sól

Opinie o Gedia Poland Sp. zo.o.

on 2016-09-29 23:25:13
Wazne jest to, że każdy dba o pozytywne stosunki między pracownikami.
waluś 2016-09-29 23:31:28
Bullshit. Atmosfera w firmie jak w Korei Północnej, mnóstwo kablów. Jeden na drugiego donosi, ogólne przyzwolenie na deptanie ludzi. Jedynie liderów na transferówkach pozdrawiam, bo OK są goście, znają się na robocie i nie noszą d...y wysoko. A reszta, z w2, w4 i korbówek to szkoda gadać.
Nikt nie dba tu o żadne stosunki. Pracownicy próbują przeżyć, a pociotki i menagiery próbują wycisnąć z ludzi ile si,e da, i przy okazji wykazac się że udało się dodatkowo nie dość że wykonacćcel, to jeszcze premie zabrać. Porażka.
Nie polecam pracy tutaj, brak perspektyw, gniecenie ludzi za grosze.
1
hmmm 2016-09-30 14:37:55
@waluś Twój komentarz wygląda na komentarz typowego pracownika, który chciałby "zarobić, ale się nie narobić..."
waluś 2016-09-30 14:59:31
a twój komentarz wygląda na komentarz d..u.p..o...w..łaza z działu kadr, co włazi tu nawet w środku nocy, kłamie, bo chce się wykazać przed kierownikiem. Racje mają ci co wypisuja że tu grasuje dział personalny.
Kablowanie i atmosfera terroru która jest w gedii nie ma nic wspólnego z pracą i pracowitością...Jedynie w personalnym tak myślą, że praca i nadzór nad pracownikiem powinien na tym polegac, zastraszaniu, oszukiwaniu, intrydze każdego dnia.
Nie polecam pracy tutaj, widzicie jak tu jest.
sdf 2016-09-30 15:44:25
wiadomo jak jest każdy może wyrazić swoje zdanie przecie
hdf 2016-09-30 21:00:05
polecam pracę w tej firmie!
ale tylko moim wrogom!
2
rt 2016-09-30 22:25:00
hej hej no taka jest prawda tylko niestty to jest minus bo nigdy nie wiadomo które komenatrze sa prawdziwe a które nie szkoda ciężko się polapac jest..
zwykły pionek z produkcji 2016-10-01 03:28:31
Firma jaka jest każdy widzi. O ludzi trzeba zacząć dbać bo niedługo zostaną tu tylko Ukraińcy, a oni nie zagwarantują ciągłości produkcji. Tyle się mówi o inwestycjach, nowych technologiach itd. ale ciągle zapomina się o jednym. O pracownikach. Prawda jest dla firmy brutalna. Przez te wszystkie lata chamstwo, buractwo i cwaniactwo różnej maści "kierowników" którzy bezkarnie szmacili ludzi zbiera właśnie swoje żniwo. To dlatego nikt nie chce tu pracować. Nie rozumiecie tego, mądre głowy w kadrach? Nowa Sól jest mała, kilku chamów pracowało na wizerunek firmy latami, a Wy chcecie zrobić drzwi otwarte czy trochę posłodzić na stronie internetowej i grubą kreską zapomnieć nagle o przeszłości? To se ne da pane Hawranek, jak mawiają Czesi ;-) Pracuję tu ponad 10 lat, widziałem już wszystko. Chamy które niszczyły reputację i wizerunek firmy pracują tu nadal, a porządni ludzie odchodzą lub odeszli już dawno. Możecie sobie wprowadzać nowe technologie, maszyny, systemy zarządzania prosto z Japonii. Ale zapominacie tylko o jednym. O nas, pracownikach ...
7
ia 2016-10-01 13:13:17
no sas sa tylko tak jak napisał użytkownik @Ja trzeba po prostu wiedziec gdzie tego szukac i tyle :)
Zawiedziony pracownik 2016-10-02 03:04:14
No niestety pracuję krócej niż 10 lat, osoby z którymi współpracuję nie gnoją mnie. Natomiast fakt jest faktem kasa niewielka i ludzie uciekają i uciekać będą. Jedyne co to może zatrzymać to konkretna podwyżka w każdym dziale stanowisku, oraz zaczęcie wybierania sobie ludzi do pracy a nie brania jak leci. Ale na to aby chcieli przyjść ludzie bardziej "wartościowi" trzeba wynagrodzenie znacznie podnieść i to nie tylko wybrańcom.
meszko 2016-10-02 11:11:20
To dużo wytrzymałeś @zwykłypionekzprodukcji bo aż 10 lat w takich warunkach to może powiedz co się zatrzymywało, bo co nie (ale jak widać niedostatecznie) to już wiadome
ex 2016-10-02 13:33:08
Możesz próbować, nikomu nie przeszkadza, że jesteś kobietą. Twardo negocjuj na początku, jak nie dostaniesz tego na co liczysz, próbuj gdzie indziej, nie wierz, że to na początek a potem... bo to potem raczej nigdy nie nastąpi... nastaw się na max 2-3 lata tutaj i nie czytaj tych głupkowatych wpisów sfrustrowanego, który twierdzi, że na tym forum jest on i hr...
yo 2016-10-02 13:46:57
Hej, ale wiecie jakich średnich zarobków można się teraz spodziewać? Podobno oprócz dobrej podstawy dorzucają jeszcze premie co jest dobrym znakiem. Dzięki
FRANEK 2016-10-02 19:07:15
Dzięki hr-owcu za podpowiedź.
Jasne niech się nastawi na 3 lata, a kto tu wytrzyma 3 lata? Poza tym zaraz dostanie lojaleczkę, to nawet ucieszą się w kadrach jak odejdzie po 2-3 latach, w końcu lojalki są na takie kwoty nakręcone, że toż to kolejne źródło dochodu.
Uwaga na wpisy kadr.
który 2016-10-02 19:08:06
Hej, ale wiecie jakich średnich zarobków można się teraz spodziewać, wiecie może? Na pewno oprócz dobrej podstawy dorzucają jeszcze odpowiednie premie.
geronimo 2016-10-02 19:19:46
Masz tu hrowcu kolejny raz, już tyle razy kwoty i informacje padły na tym forum że nawet niewidomy by się doczytał, ale trzeba zachwalić te premie co ich przez pół roku nie ma a potem są ucinane pomimo wyrobienia celu. Oto kolejny raz wpis o super kwotach i premiach i poszanowaniu pracowników:

"Odnosząc się do pisma Zarządu Gedia Poland w sprawie włączenia części premii OEE i całej premii motywacyjnej do stawki zasadniczej, postanowiliśmy wnieść parę sprostowań.

Zarząd Gedia Poland w w.w piśmie „zapomniał” dodać, że w propozycji zmian dotyczących premii widniał zapis który mówił o obniżeniu dodatków za pracę w czterobrygadówce oraz przesuniętym tygodniu wtorek-sobota.

Jak większość z nas pamięta zarząd naszej organizacji już cztery lata temu wnioskował o włączenie premii motywacyjnej do stawki zasadniczej. Zetknęliśmy się wówczas z kategoryczną odmową ze strony zarządu Gedia Poland. Co się zmieniło przez te cztery lata? A no to, że jak powszechnie wiadomo, rząd na wniosek central związkowych pracuje nad ustawą, która wprowadzi minimalną stawkę za godzinę pracy dla umów o pracę.

Mówi się, że stawka ta ma wynosić minimum 12 zl za godzinę pracy. Tak więc, każdy pracownik który będzie zatrudniony w Gedia Poland Sp. z o.o. wynagrodzenie zasadnicze będzie musiał mieć w wysokosci 2016 zł.

Czyli zarząd naszej firmy chcąc „polepszyć” bezpieczeństwo płac pracowników produkcji, zabezpiecza się przed koniecznością podniesienia większości stawek zasadniczych.

Kolejna sprawa, to fakt o którym Zarząd Gedia Poland „zapomniał” poinformować w swoim piśmie, że w zamian za zgodę na w.w zmiany, zażądaliśmy wpisu do Regulaminu Pracy Gedia Poland, który mówiłby, że w naszej firmie nie będą planowane prace w dni świąteczne dla wszystkich pracowników naszej firmy.

Na takie rozwiązanie Zarząd Gedia Poland się nie zgodził.

Jeśli Zarząd Gedia Poland ma nadzieję, że w najbliższych miesiącach znajdziemy rozwiązanie w sprawie premii, proponujemy, żeby zacząć od rzetelnych informacji do załogi, nie „zapominając” o istotnych punktach swoich propozycji zmian."

albo wpis odnośnie działu logistyki:

Dnia 05.04.2016 r. pracownicy działu logistyki oraz obszaru pakowania wystosowali pismo do kierownika, w którym to piśmie zwrócili się z prośbą o wypłacenie im nagrody za ich ciężką i rzetelną pracę w 2015 r., której efektem był zerowy stan reklamacji od klienta zewnętrznego (na 8 założonych) oraz 96 wykrytych reklamacji wewnętrznych.

Zarząd Zakładowej Organizacji Związkowej nr 04-023 OPZZ „Konfederacja Pracy” w Gedia Poland Sp. z o.o. na prośbę pracowników, którzy są członkami naszego związku ponawia prośbę o pilną odpowiedź na ww. pismo.

Zarząd Związku zwraca uwagę, że nagradzanie, a co za tym idzie motywowanie do jeszcze lepszej i wydajniejszej pracy, powinno być zainspirowane ze strony kierownika wydziału, a nie odwrotnie.
Mamy nadzieję, że Zarząd Gedia Poland Sp. z o.o. będzie miał na względzie dobro doświadczonych i bardzo dobrze wykonujących swoje obowiązki pracowników i z uwagi na szacunek, jakim powinniśmy darzyć pracowników naszej firmy, poprosi kierownika działu Logistyka o odpowiedź na wspomniane wyżej pismo.

Do wiadomości:

Zarząd w Niemczech".

Kolesiostwo, nazwalniali ludzi, inni pouciekali, opinia fatalna, i jest teraz problem.
Nie polecam pracy tutaj, zmuszanie do pracy w święta i na nadgodziny, zabieranie premii,brudne chwyty, dla inżynierów od razu lojaleczki na jakies bzdurne szkolenia, brak stabilności zatrudnienia, brak rozwoju.
1
mo ni 2016-10-02 20:28:19
a ile niby te odpowiednie premie wynoszą to już nie możesz od razu konkretnie napisac? dodam tylko że interesuje mnie u was stanowisko takie jak Inżynier Technik Tłoczenia - Inżynier Jakości, wydaje się super jak na nową sól
CELINA 2016-10-02 21:19:12
To sobie aplikuj, na pewno cie R. z personalnego przeniesie, gratulujemy i powodzenia.
UWAGA NA WPISY DZIAŁU PERSONALNEGO. NA TYCH STANOWISKACH TO TEŻ LUDZI SIĘ PRZEWINĘŁO, TRANSFER OGROMNY, MNÓSTWO UCIEKŁO, CI CO PRACUJĄ DŁUŻEJ WIEDZĄ O CZYM MÓWIĘ.
Nie polecam pracy tutaj, kolesiostwo, lojalki, brak perspektyw, brak stabilizacji, brudne chwyty. Mimo juz chyba comiesięcznych dni otwartych nikt się nie kwapi do pracy tutaj, nawet absolwenci.
Ten wpis który został zamieszczony kilka dni temu mówi wszystko:

" zwykły pionek z produkcji 2016-10-01 03:28:31
Firma jaka jest każdy widzi. O ludzi trzeba zacząć dbać bo niedługo zostaną tu tylko Ukraińcy, a oni nie zagwarantują ciągłości produkcji. Tyle się mówi o inwestycjach, nowych technologiach itd. ale ciągle zapomina się o jednym. O pracownikach. Prawda jest dla firmy brutalna. Przez te wszystkie lata chamstwo, buractwo i cwaniactwo różnej maści "kierowników" którzy bezkarnie szmacili ludzi zbiera właśnie swoje żniwo. To dlatego nikt nie chce tu pracować. Nie rozumiecie tego, mądre głowy w kadrach? Nowa Sól jest mała, kilku chamów pracowało na wizerunek firmy latami, a Wy chcecie zrobić drzwi otwarte czy trochę posłodzić na stronie internetowej i grubą kreską zapomnieć nagle o przeszłości? To se ne da pane Hawranek, jak mawiają Czesi ;-) Pracuję tu ponad 10 lat, widziałem już wszystko. Chamy które niszczyły reputację i wizerunek firmy pracują tu nadal, a porządni ludzie odchodzą lub odeszli już dawno. Możecie sobie wprowadzać nowe technologie, maszyny, systemy zarządzania prosto z Japonii. Ale zapominacie tylko o jednym. O nas, pracownikach ..".
cśśś 2016-10-02 21:39:01
Wiecie czy wypłata jest u nich terminowa? Pozdrawiam
dudek 2016-10-02 22:11:33
Już pisaliśmy ci łazęgo z kadr, dzisiaj pracodawcy biją się o pracowników, nikogo nie przyciągniecie informacja że wypłata jest na czas. Beznadzieja...A gdzie nie jest?
To teraz już było wymienienie ofert, wzmianka o terminowej wypłacie, to dawaj te wpisy o super socjalu(tyle lat tu pracuje i nic takiego nie widziałem, jedynie obiecywanki i zabierane wypracowane premie?), super atmosferze, no i wpis po którym pod włos cię podrapią, jaka to super kadra zarządzająca, fachowcy światowej klasy...Żenada.

Uwaga na bzdury z personalnego, zachwalanie puszki g...wna...
1
biznes 2016-10-02 22:39:34
A wiecie jakich zarobków można się spodziewać? Dzięki
Wiemy ! 2016-10-02 23:20:53
Od 100.000 zł w górę.
A tak na serio, to zobacz na swój przelew bankowy.
Nie musisz się aż tak poniżać, żeby udawać osoby myślącej sprawnie inaczej.
piotr 2016-10-03 10:09:12
@biznes skoro chcesz tutaj złociutki dyskutować o konkretnych kwotach zarobków, to podaj chociaż jakie konkretnie stanowisko pracy cię w tej firmie interesuje, chociaż wiadomo że w Nowej Soli szukasz;)
Wys 2016-10-04 10:49:42
Na start podstawa 1650 na dziale produkcji, w dziale technicznym 2500 w górę zależy od umiejętności, wiedzy i tego jak dobrze potrafisz negocjować. Dochodzą do tego premie, motywacja standardowo 200zl w górę lub w dół. Dyspozycja za brak chorobowego etc kolejne 200 i wyrobienie średnio zależy od działu ale około 560zl teoretycznie, w praktyce w1 ma 600zl średnio w zależności od sekcji od roku, o pozostałych działach się nie wypowiem bo wiem tylko z opowiadań ale nie mniej jak te 560 właśnie. Do tego doliczyć trzeba system pracy 4brygady jeśli tak będziesz pracować to 400zl. W podłączeniu jeśli nie będziesz chorować to na start masz 2600 brutto.
BTW w Lidlu dają 2800 brutto a w biedronce 2550 na start :P
Doliczyć jeszcze do pensji trzeba trzynastke w postaci dwa razy wypłacanej połowy podstawy. Oraz premia w grudniu teraz stazowa 500zl dla tych najkrócej pracujących.
ia 2016-10-04 15:10:37
to teraz jedyna poferta pracy dla tego doradcy klienta- gwiazdy sprzedazy w Szczecinie fajnie ze oferuja tutaj miedzy innymi ndywidualnie dopasowany czas pracy, wspaniałą atmosferę w biurze wynagrodzenie stałe i prowizje oparte o comiesięczny wynik.
wert 2016-10-04 18:27:31
jaka oferta pracy? ja chwile obecna przecież w firmie nie jest prowadzoan żadna rekrtuacja tak mi się przynajmniej wydaje ja tutaj nic nowego nie widze od nich
terry 2016-10-04 19:04:27
cała litania jest ofert, już ten de..bil z kadr tu wypisywał, i w urzędzie pracy, i na stronie niby pracowników. Niby po co co miesiąc dni otwarte robią? Ludzie uciekajż i nie ma chętnych.
Porażka, nie polecam pracy tutaj, chamstwo uskuteczniane od lat zbiera żniwo.
mesz! 2016-10-04 19:30:03
Robią dni otwarte bo to kultura firm międzynarodowych @terry tak to u nich działa i wcale nie znaczy, że nie ma chętnych do pracy..tylko, że firma chce pokazać z jakich technologii korzysta i raczej przyciągnąć studentów a nie normalny pracowników bo tych na całym świecie zatrudnia wiele
dudy 2016-10-04 19:55:59
dzięki kadry za wyjaśnienie. Oczywiście BULLSHIT!!! Porządne firmy nie muszą robić takich podchodów, pracownikom zależy żeby się tam dostać, a jak tu jest:

Nie polecam pracy tutaj, kolesiostwo, lojalki, brak perspektyw, brak stabilizacji, brudne chwyty. Mimo juz chyba comiesięcznych dni otwartych nikt się nie kwapi do pracy tutaj, nawet absolwenci.
Ten wpis który został zamieszczony kilka dni temu mówi wszystko:

" zwykły pionek z produkcji 2016-10-01 03:28:31
Firma jaka jest każdy widzi. O ludzi trzeba zacząć dbać bo niedługo zostaną tu tylko Ukraińcy, a oni nie zagwarantują ciągłości produkcji. Tyle się mówi o inwestycjach, nowych technologiach itd. ale ciągle zapomina się o jednym. O pracownikach. Prawda jest dla firmy brutalna. Przez te wszystkie lata chamstwo, buractwo i cwaniactwo różnej maści "kierowników" którzy bezkarnie szmacili ludzi zbiera właśnie swoje żniwo. To dlatego nikt nie chce tu pracować. Nie rozumiecie tego, mądre głowy w kadrach? Nowa Sól jest mała, kilku chamów pracowało na wizerunek firmy latami, a Wy chcecie zrobić drzwi otwarte czy trochę posłodzić na stronie internetowej i grubą kreską zapomnieć nagle o przeszłości? To se ne da pane Hawranek, jak mawiają Czesi ;-) Pracuję tu ponad 10 lat, widziałem już wszystko. Chamy które niszczyły reputację i wizerunek firmy pracują tu nadal, a porządni ludzie odchodzą lub odeszli już dawno. Możecie sobie wprowadzać nowe technologie, maszyny, systemy zarządzania prosto z Japonii. Ale zapominacie tylko o jednym. O nas, pracownikach ..".

Ale skoro nie szukacie pracowników, to trzeba ogłosić żeby nikt wam ofert nie składał, i na dni otwarte nie przychodził, bo nie są one związane z rekrutacją, tylko z kulturą...BULLSHIT!

Nawet słowo "kultura" w odniesieniu do gedii to jakiś kiepski żart, jak dni kultury radzieckiej...
Fools 2016-10-04 20:45:40
Mi się wydaje, że firma jest w porządku i kadry też
Rumcajs 2016-10-04 21:16:57
O, przynajmniej nicka teraz odpowiedniego dla działu kadr przyjąłeś. Ale na tym się kończą pozytywy, reszta standardowo, zaklinanie rzeczywistości. Dział kadr to też kumoterstwo, to od was mnóstwo shitu wychodzi. Nie cieszycie się w firmie ani szacunkiem ani zaufaniem.
Nie polecam pracy tutaj, zakłamanie, kolesiostwo, można się władować w lojalki( i tym sie kadry wykazują, to wasza inicjatywa i wkład, lojalki, promowanie kapusiów, zatrudnianie po koneksjach).
Kasa mała, perspektyw żadnych, powoli kończy się złota myśl twórców: No bo kto jak nie my, jesteśmy tylko my w okolicy". Już nie, i coraz więcej firm na około, i coraz więcej ludzi woli wyjechać za pracą dalej, niż siedzieć w tym smutnym jak p....pidżama mieście.
asa 2016-10-04 22:08:03
wiedzą jak zachecic przyszlych kandydatow do wziecia udzialu w rekrutacji a tan naprawde bo bardzo wazne by dobrz zaprezentowac sie na zewnatrz i przyciagnac kandydatów
Gandalf 2016-10-04 22:26:49
Więc zaprezentujmy firmę na zewnątrz, pokazując jak jest wewnątrz, najlepiej przez wpisy ze strony związków zawodowych które dbają o godne traktowanie pracowników:

Masz tu hrowcu kolejny raz, już tyle razy kwoty i informacje padły na tym forum że nawet niewidomy by się doczytał, ale trzeba zachwalić te premie co ich przez pół roku nie ma a potem są ucinane pomimo wyrobienia celu. Oto kolejny raz wpis o super kwotach i premiach i poszanowaniu pracowników:

"Odnosząc się do pisma Zarządu Gedia Poland w sprawie włączenia części premii OEE i całej premii motywacyjnej do stawki zasadniczej, postanowiliśmy wnieść parę sprostowań.

Zarząd Gedia Poland w w.w piśmie „zapomniał” dodać, że w propozycji zmian dotyczących premii widniał zapis który mówił o obniżeniu dodatków za pracę w czterobrygadówce oraz przesuniętym tygodniu wtorek-sobota.

Jak większość z nas pamięta zarząd naszej organizacji już cztery lata temu wnioskował o włączenie premii motywacyjnej do stawki zasadniczej. Zetknęliśmy się wówczas z kategoryczną odmową ze strony zarządu Gedia Poland. Co się zmieniło przez te cztery lata? A no to, że jak powszechnie wiadomo, rząd na wniosek central związkowych pracuje nad ustawą, która wprowadzi minimalną stawkę za godzinę pracy dla umów o pracę.

Mówi się, że stawka ta ma wynosić minimum 12 zl za godzinę pracy. Tak więc, każdy pracownik który będzie zatrudniony w Gedia Poland Sp. z o.o. wynagrodzenie zasadnicze będzie musiał mieć w wysokosci 2016 zł.

Czyli zarząd naszej firmy chcąc „polepszyć” bezpieczeństwo płac pracowników produkcji, zabezpiecza się przed koniecznością podniesienia większości stawek zasadniczych.

Kolejna sprawa, to fakt o którym Zarząd Gedia Poland „zapomniał” poinformować w swoim piśmie, że w zamian za zgodę na w.w zmiany, zażądaliśmy wpisu do Regulaminu Pracy Gedia Poland, który mówiłby, że w naszej firmie nie będą planowane prace w dni świąteczne dla wszystkich pracowników naszej firmy.

Na takie rozwiązanie Zarząd Gedia Poland się nie zgodził.

Jeśli Zarząd Gedia Poland ma nadzieję, że w najbliższych miesiącach znajdziemy rozwiązanie w sprawie premii, proponujemy, żeby zacząć od rzetelnych informacji do załogi, nie „zapominając” o istotnych punktach swoich propozycji zmian."

albo wpis odnośnie działu logistyki:

Dnia 05.04.2016 r. pracownicy działu logistyki oraz obszaru pakowania wystosowali pismo do kierownika, w którym to piśmie zwrócili się z prośbą o wypłacenie im nagrody za ich ciężką i rzetelną pracę w 2015 r., której efektem był zerowy stan reklamacji od klienta zewnętrznego (na 8 założonych) oraz 96 wykrytych reklamacji wewnętrznych.

Zarząd Zakładowej Organizacji Związkowej nr 04-023 OPZZ „Konfederacja Pracy” w Gedia Poland Sp. z o.o. na prośbę pracowników, którzy są członkami naszego związku ponawia prośbę o pilną odpowiedź na ww. pismo.

Zarząd Związku zwraca uwagę, że nagradzanie, a co za tym idzie motywowanie do jeszcze lepszej i wydajniejszej pracy, powinno być zainspirowane ze strony kierownika wydziału, a nie odwrotnie.
Mamy nadzieję, że Zarząd Gedia Poland Sp. z o.o. będzie miał na względzie dobro doświadczonych i bardzo dobrze wykonujących swoje obowiązki pracowników i z uwagi na szacunek, jakim powinniśmy darzyć pracowników naszej firmy, poprosi kierownika działu Logistyka o odpowiedź na wspomniane wyżej pismo.

Do wiadomości:

Zarząd w Niemczech".


Kiepsko ten wasz wizerunek wygląda. I wszyscy o tym wiedzą.
łuki 2016-10-05 10:51:27
Widziałem właśnie na stronie internetowej Gedia Poland, że w w ich zakładce kariera jest specjalna zakładka o programie stażowym.Strona była w języku angielskim, więc nie jestem pewny, czy to faktycznie dotyczy Nowej Soli, ktoś może powiedzieć czy to tu działa?
gregory 2016-10-06 07:16:55
po co szukać na angielskojezycznej stronie. Pisali już inni, w urzedzie pracy zawalone ofertsami, na stronie nasza tra-gedia, I w sieci tego pełno...Od lat przybywa I zwiększa się ilość wakatów na poszczególne stanowiska bo ludzie uciekaja I nie ma chętnych.
Generalnie syf, nawet absolwenci się nie kwapią i bezrobotni z urzedu pracy, a zarobki tak niskie, że jak weszło 500+ to mnóstwo kobiet zlało prace tutaj.
Nie polecam, od lat coraz gorsza atmosfera, słabe zarobki, duże ciśnienie, duża rotacja, brak stabilności.
2w 2016-10-06 09:18:37
ale niby w czym i w jaki sposób konkretnie ma się to pogorszenie atmosfery konkretnie objawiać? ciekawe czy w tym roku będą mechatroników jeszcze szukać
mechatronik niezainteresowany gedią 2016-10-06 18:14:10
Dzięki hrowcu za cudowny jak zwykle wpis. Oczywiście że gedia będzie szukac mechatroników, od lat szuka i jedynie uciekają. Ci co jeszcze kilka lat temu na rozmowę przyszli to wyszli ze śmiechem.
A tu jak jest cudownie, wpis ze strony związków zawodowych - ZAPRASZAMY MECHATRONIKÓW.

"Odnosząc się do pisma Zarządu Gedia Poland w sprawie włączenia części premii OEE i całej premii motywacyjnej do stawki zasadniczej, postanowiliśmy wnieść parę sprostowań.

Zarząd Gedia Poland w w.w piśmie „zapomniał” dodać, że w propozycji zmian dotyczących premii widniał zapis który mówił o obniżeniu dodatków za pracę w czterobrygadówce oraz przesuniętym tygodniu wtorek-sobota.

Jak większość z nas pamięta zarząd naszej organizacji już cztery lata temu wnioskował o włączenie premii motywacyjnej do stawki zasadniczej. Zetknęliśmy się wówczas z kategoryczną odmową ze strony zarządu Gedia Poland. Co się zmieniło przez te cztery lata? A no to, że jak powszechnie wiadomo, rząd na wniosek central związkowych pracuje nad ustawą, która wprowadzi minimalną stawkę za godzinę pracy dla umów o pracę.

Mówi się, że stawka ta ma wynosić minimum 12 zl za godzinę pracy. Tak więc, każdy pracownik który będzie zatrudniony w Gedia Poland Sp. z o.o. wynagrodzenie zasadnicze będzie musiał mieć w wysokosci 2016 zł.

Czyli zarząd naszej firmy chcąc „polepszyć” bezpieczeństwo płac pracowników produkcji, zabezpiecza się przed koniecznością podniesienia większości stawek zasadniczych.

Kolejna sprawa, to fakt o którym Zarząd Gedia Poland „zapomniał” poinformować w swoim piśmie, że w zamian za zgodę na w.w zmiany, zażądaliśmy wpisu do Regulaminu Pracy Gedia Poland, który mówiłby, że w naszej firmie nie będą planowane prace w dni świąteczne dla wszystkich pracowników naszej firmy.

Na takie rozwiązanie Zarząd Gedia Poland się nie zgodził.

Jeśli Zarząd Gedia Poland ma nadzieję, że w najbliższych miesiącach znajdziemy rozwiązanie w sprawie premii, proponujemy, żeby zacząć od rzetelnych informacji do załogi, nie „zapominając” o istotnych punktach swoich propozycji zmian."

albo wpis odnośnie działu logistyki:

Dnia 05.04.2016 r. pracownicy działu logistyki oraz obszaru pakowania wystosowali pismo do kierownika, w którym to piśmie zwrócili się z prośbą o wypłacenie im nagrody za ich ciężką i rzetelną pracę w 2015 r., której efektem był zerowy stan reklamacji od klienta zewnętrznego (na 8 założonych) oraz 96 wykrytych reklamacji wewnętrznych.

Zarząd Zakładowej Organizacji Związkowej nr 04-023 OPZZ „Konfederacja Pracy” w Gedia Poland Sp. z o.o. na prośbę pracowników, którzy są członkami naszego związku ponawia prośbę o pilną odpowiedź na ww. pismo.

Zarząd Związku zwraca uwagę, że nagradzanie, a co za tym idzie motywowanie do jeszcze lepszej i wydajniejszej pracy, powinno być zainspirowane ze strony kierownika wydziału, a nie odwrotnie.
Mamy nadzieję, że Zarząd Gedia Poland Sp. z o.o. będzie miał na względzie dobro doświadczonych i bardzo dobrze wykonujących swoje obowiązki pracowników i z uwagi na szacunek, jakim powinniśmy darzyć pracowników naszej firmy, poprosi kierownika działu Logistyka o odpowiedź na wspomniane wyżej pismo.

Do wiadomości:

Zarząd w Niemczech".


Kiepsko ten wasz wizerunek wygląda. I wszyscy o tym wiedzą.
retr 2016-10-06 20:12:01
ja tam nie widze zandych ofert ale zawsze wiesz żeby mieć pewność to można w sumie sprobowac się jakos z nimi skontkaotwac i zapytać o aktualne ofety
yh 2016-10-14 11:14:12
syf kiła i mogiła, jestem przewoźnikiem, wożę tam różne rzeczy i wielki krzyk jak masz się 10 min spóźnić, i kilka tys E chcą kary za godzine opóźnienia walić, ale jak auto stoi pod bramą 2 dni to juz maja to w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] br />
jak kierowca nie ma juz czasu pracy to każą podpisywać odmowę wjazdu!!!!

CO ZA DEBILE!!!
2
Bo 2016-10-14 14:14:13
Ogólnie to Gedia Poland Sp. zo.o. ma oferty do Nowej Soli, aczkolwiek moga być nie aktywne, bo ludzie byli naprawdę zainteresowani, natomiast warto próbować zawsze
FRANEK 2016-10-14 15:50:54
dziękujemy hr-owcu, jak zwykle czujny....
Ludzie byli zainteresowani ucieczką stąd, na pewno nie pracą. Ofert jest całe mnóstwo tylko chętnych nie ma.
A tu jak jest cudownie, wpis ze strony związków zawodowych - ZAPRASZAMY MECHATRONIKÓW.

"Odnosząc się do pisma Zarządu Gedia Poland w sprawie włączenia części premii OEE i całej premii motywacyjnej do stawki zasadniczej, postanowiliśmy wnieść parę sprostowań.

Zarząd Gedia Poland w w.w piśmie „zapomniał” dodać, że w propozycji zmian dotyczących premii widniał zapis który mówił o obniżeniu dodatków za pracę w czterobrygadówce oraz przesuniętym tygodniu wtorek-sobota.

Jak większość z nas pamięta zarząd naszej organizacji już cztery lata temu wnioskował o włączenie premii motywacyjnej do stawki zasadniczej. Zetknęliśmy się wówczas z kategoryczną odmową ze strony zarządu Gedia Poland. Co się zmieniło przez te cztery lata? A no to, że jak powszechnie wiadomo, rząd na wniosek central związkowych pracuje nad ustawą, która wprowadzi minimalną stawkę za godzinę pracy dla umów o pracę.

Mówi się, że stawka ta ma wynosić minimum 12 zl za godzinę pracy. Tak więc, każdy pracownik który będzie zatrudniony w Gedia Poland Sp. z o.o. wynagrodzenie zasadnicze będzie musiał mieć w wysokosci 2016 zł.

Czyli zarząd naszej firmy chcąc „polepszyć” bezpieczeństwo płac pracowników produkcji, zabezpiecza się przed koniecznością podniesienia większości stawek zasadniczych.

Kolejna sprawa, to fakt o którym Zarząd Gedia Poland „zapomniał” poinformować w swoim piśmie, że w zamian za zgodę na w.w zmiany, zażądaliśmy wpisu do Regulaminu Pracy Gedia Poland, który mówiłby, że w naszej firmie nie będą planowane prace w dni świąteczne dla wszystkich pracowników naszej firmy.

Na takie rozwiązanie Zarząd Gedia Poland się nie zgodził.

Jeśli Zarząd Gedia Poland ma nadzieję, że w najbliższych miesiącach znajdziemy rozwiązanie w sprawie premii, proponujemy, żeby zacząć od rzetelnych informacji do załogi, nie „zapominając” o istotnych punktach swoich propozycji zmian."

albo wpis odnośnie działu logistyki:

Dnia 05.04.2016 r. pracownicy działu logistyki oraz obszaru pakowania wystosowali pismo do kierownika, w którym to piśmie zwrócili się z prośbą o wypłacenie im nagrody za ich ciężką i rzetelną pracę w 2015 r., której efektem był zerowy stan reklamacji od klienta zewnętrznego (na 8 założonych) oraz 96 wykrytych reklamacji wewnętrznych.

Zarząd Zakładowej Organizacji Związkowej nr 04-023 OPZZ „Konfederacja Pracy” w Gedia Poland Sp. z o.o. na prośbę pracowników, którzy są członkami naszego związku ponawia prośbę o pilną odpowiedź na ww. pismo.

Zarząd Związku zwraca uwagę, że nagradzanie, a co za tym idzie motywowanie do jeszcze lepszej i wydajniejszej pracy, powinno być zainspirowane ze strony kierownika wydziału, a nie odwrotnie.
Mamy nadzieję, że Zarząd Gedia Poland Sp. z o.o. będzie miał na względzie dobro doświadczonych i bardzo dobrze wykonujących swoje obowiązki pracowników i z uwagi na szacunek, jakim powinniśmy darzyć pracowników naszej firmy, poprosi kierownika działu Logistyka o odpowiedź na wspomniane wyżej pismo.

Do wiadomości:

Zarząd w Niemczech".
O.Dyrektor 2016-10-16 15:14:25
A zarząd związków dziwnie milczy....Czyżby jego członkowie złożyli śluby milczenia i wstąpili do zakonu (księża lepiej zarabiają).
Z drugie strony brakiem reakcji na to co się dzieje w firmie pokazują że mają gdzieś członków związku.
Czas chyba wybrać nowy zarząd....
2 2016-10-17 14:53:38
czy generalnie warto do was do firmy iść pracować jako mechatronik albo automatyk w Nowej Soli i czy jakieś realne możliwości rozwoju i awansu będa "?
heniek 2016-10-17 20:27:06
Warto tu aplikować, poczytaj sobie forum wstecz, o zwolnieniach, zabieraniu premii, obiecywankach bez pokrycia, kolesiostwu, zatrudnianiu i promowaniu rodzin całych, lojaleczkach, i już masz jak tu kariera wygląda.
Zobacz na stronę związków jak tu patologia.

gregory 2016-10-06 07:16:55
@łuki - 2016-10-05 10:51:27
po co szukać na angielskojezycznej stronie. Pisali już inni, w urzedzie pracy zawalone ofertsami, na stronie nasza tra-gedia, I w sieci tego pełno...Od lat przybywa I zwiększa się ilość wakatów na poszczególne stanowiska bo ludzie uciekaja I nie ma chętnych.
Generalnie syf, nawet absolwenci się nie kwapią i bezrobotni z urzedu pracy, a zarobki tak niskie, że jak weszło 500+ to mnóstwo kobiet zlało prace tutaj.
Nie polecam, od lat coraz gorsza atmosfera, słabe zarobki, duże ciśnienie, duża rotacja, brak stabilności.
Hmm 2016-10-19 02:19:04
Szef związków wyjechał z kraju za chlebem :P niewiadomo kiedy i czy w ogóle wróci.
123 2016-10-19 22:31:28
Co ty pieprzysz ( informacja dla administratora - chodzi mi o przyprawę ) "ojcze dyrektorze" na początku miesiąca rozmawiałem z nim w zakładzie. Siejesz plotki i robisz ludziom papkę z mózgu. Jeśli chcesz spotkać się z
przewodniczącym związków to wystarczy pójść na drugie piętro bo biurowca.
A jak chcesz z nim porozmawiać to numer telefonu masz na stronie związkowej.
Pozdrawiam i nie pij tyle.
Pracownik 2016-10-19 23:51:56
Czyżby pan dyrektor czytał czaty o swojej firmie ? Ha ha parę lat temu mówił że takie rzeczy nie interesują go ! Może i dobrze że czyta dowie się w końcu dlaczego Gedia ma tak zła opinie w mieście i okolicy . Tylko czy to Pana dyrektora interesuje ??? Wątpie
ASSEMBLY 2016-10-20 00:28:33
Panie dyrektorze pamięta pan Gedie Assembly ? Pamięta pan wartości które nam wpajano ? Gdzie one teraz są ? Wiszą na pana ścianie w biurze ,tylko tyle z nich zostało kartka w ramce . Nie darmo mówi się o tej firmie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] kołchoz . Kiedyś byliśmy największą wartością tej firmy teraz tylko dodatkiem do robota który jest niestety kosztem jaki trzeba ponieść .
1
O.Dyrektor 2016-10-20 13:26:56
„W dwa miesiące możesz zdobyć więcej przyjaciół, interesując się innymi ludźmi, niż w ciągu dwóch lat, usiłując zainteresować sobą innych.”
obserwator 2016-10-22 00:40:13
w normalnych firmach dyrekcja była by do wymiany tylko za to że mając dawniej nieograniczone wręcz możliwości pozyskania wartościowych pracowników na godnych i ludzkich warunkach to cała ta elita wolała traktować ludzi jak jednorazowe szmaty,licząc na to że zawsze będą nowi desperaci gotowi oddać zdrowie aż do zużycia dla gedii.teraz opinia o tej firmie jest tak zła że każdy szuka roboty gdzieś indziej nawet ukraińcy mają dystans i te groszowe pensje oferowane myślę że czas zmienić nazwę ronda gedii na rondo ofiar gedii
1
Zostaw swoją opinię o Gedia Poland Sp. zo.o. - Nowa Sól
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Gedia Poland Sp. zo.o.