Eryk Sp. z o.o.

Opinie o Eryk Sp. z o.o.

Tak.

Nie rozumiem jednego, dlaczego łatwiej wylewać żale w internecie, zamiast porozmawiać z pracodawcom o swoim wynagrodzeniu. Takie przedstawienie sytuacji świadczy o twojej nieporadności i problemie z wyegzekwowaniem wynagrodzenia adekwatnego do usług w pracy które masz do zaoferowania. Btw. podaj namiary na te wytwórnie lokalnych biedronkowych talentów, takie wynagrodzenia brzmią zachęcająco, tylko przyznaj sam w to nie wierzysz.

Wlochy

Jaka praca taka płaca :)

Ricky

Na umówiony kontakt telefoniczny, nie odpowiedzieli - nie oddzwonili. Miała zadzwonić panienka HR i nic do dziś. Moje sugestie dla BIC-Electric: Być słownym i mówić prawdę. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Brak kontaktu

Krzysztof
@Ricky

Minęło trochę czasu od Twojego wpisu. Czy próbowałeś się kontaktować z działem HR i dowiedziałeś się jaka jest decyzja odnośnie przyjęcia do pracy? A inne osoby, które aplikowały do firmy BIC-Electric? Jakie są Wasze doświadczenia odnośnie rozmowy kwalifikacyjnej i późniejszych odpowiedzi zwrotnych? Obecnie firma na stronie https://bic-electric.pl/oferty-pracy/ szuka spawacza, elektryka z językiem niemieckim, spawacza-mechanika i montera dźwigów towarowo-osobowych. Warto tam zajrzeć.

Sebo
@Krzysztof

Ludzie tu nie piszą bo są rozczarowani firmą, dużo osób odeszło bo warunki się pogorszyły. Nie polecam innym

Krzysztof
@Sebo

Rotacja pracowników może mieć różne powody. Piszesz o warunkach zatrudnienia, które się zmieniły. Co konkretnie masz na myśli? Dotyczy to wynagrodzenia, czy raczej rodzaju umów o pracę? Twoje doświadczenie jako pracownika firmy będzie bardzo pomocne na tym forum.

@Sebo

Przy ponad 200 pracowników jest oczywiste, że rotacja występuje. Wiadomo, że nie da się zadowolić wszystkich, stąd te trochę negatywny wpisy na tym profilu - bo to właśnie niezadowoleni częściej wyrażają opinię niż zadowoleni. A zadowolonych mamy sporo, niektórzy już ponad 12 lat. Napisz jakieś konkrety, co się zmieniło, popsuło - postaramy się poprawić.

Darek
@Krzysztof

Dużo osób odchodzi bo nie są zadowoleni z wypłaty i ogólnie warunków i to jest przede wszystkim powód

Kalmar
@Krzysztof

Czy elektryk musi być z płynnym niemieckim, czy wystarczy komunikatywny.

Slav
@Kalmar

z biura też odeszły osoby, z którymi fajnie się pracowało.

Izabela
@Slav

Jaka była tego przyczyna? Zdaję sobie sprawę z tego, że dobra atmosfera w pracy jest czynnikiem przemawiającym na korzyść pracodawcy, ale wiem, że inne także mają znaczący wpływ. Jak oceniasz warunki oferowane przez BIC-Electric?

ABC...

Ludzie - rozne charaktery, wyniesione z roznych srodowisk. Jakosc wykonania prac - w "praniu" na projektach raz bywa z tym lepiej raz gorzej, ale efekt finalny jest na wysokim poziomie, zreszta Polacy sa obecnie ambitni na punkcie jakosci wykonywanej pracy, bywa, ze Polak wytyka Niemcowi niedbale wykonanie jakiejs pracy. Firma, Zarobki - Jaka stawke utargujesz takie bedziesz mial profity z pracy + diety za kazdy dzien pobytu w podrozy w wysokosci ustalonej dla Polski lub danego kraju jesli praca jest za granica (a przewaznie jest). Czasami diety moga byc obnizone w przypadku gdy posilki sa zapewniane przez pracodawce tyle, ze pracujac Polsce maksymalnie o 100% natomiast za granica maksymalnie o 75% (takie prawo). Do tego kilometrowka jesli jezdzisz wlasnym samochodem, jednakze firma stara sie, w miare mozliwosci, na jeden samochod przeznaczyc dwie osoby (kierowca i pasazer). Jesli firma zapewnia samochod, odpada kilometrowka. Narzedzia i ubrania robocze - OK. Zakwaterowanie na projektach - generalnie firma stara sie zapewniac sypialnie jednosobowe team leaderom i team managerom pelniacym funkcje na projekcie (chociaz bywa, ze nie zawsze sie to udaje), natomiast pozostalych pracownikow, team leaderow oraz managerow nie pelniacym funkcji na projekcie firma czesto umieszcza w sypialniach dwo lub wieloosobowych (jednakze zdarza sie, ze i oni moga trafic na pojedyncze sypialnie). Firma finansuje udzial w szkoleniach, wiazaca jednoczesnie kursantow obowiazkiem nie opuszczania firmy w okreslonym czasie po ukonczeniu szkolenia lub zwrotu kosztow w przypadku gdy kursant jednak odejdze w tym czasie (zrozumiale, koszty kursow bywaja wysokie). W zaleznosci od projektow rozne sa systemy pracy. Firma generalnie zatrudnia wedlug polskiego prawa pracy. Wysylajac ludzi na projekty zagraniczne, firma stara sie utrzymac system 3 tygodnie pracy/ tydzien wolny. W takim przypadku kazdy tydzien pracy obejmuje 6 dni pon- sob. po 10 godzin dziennie, co daje 180 roboczogodzin. Wolne czwartego tygodnia pokrywane jest z uprzednio wyrobionej nadwyzki, przy normie polskiej 120 godzin na 3 tygodnie jest to 60 godzin nadwyzki, wiec 40 godzin pokrywa czwarty tydzien a pozostale godziny ida do banku godzin, gdzie mozna nimi pozniej pokryc czas wolny/przestoju lub wyplacic gotowke w calosci i wyzerowac stan banku godzin. Jednakze w zaleznosci od specyfiki projektu system praca/wolne moze byc ustalany w inny sposob. Na zakonczenie Przestoje - w przypadku, gdy firma nie jest w stanie zapewnic pracownikowi pracy i nie ma on srodkow w banku godzin firma wyplaca pracownikowi wynagrodzenie jak za czas pracy jednakze wedlug stawki okreslonej w regulaminie, nie sa to kokosy ale pracownik nie zostaje z niczym. Nie zaglebiam sie w szczegoly gdyz mozna by ksiazke o tym pisac. Poza tym nie mam az tak glebokiej wiedzy o firmie. Nie chwale i nie krytykuje firmy, staram sie przedstawic informacje, ktore interesowalyby mnie gdybym szukal pracy w jakiejkolwiek firmie. Jesli macie jakies aktualizacje moich informacji, to zamieszczajcie je prosze.

@ABC...

Dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź. Starasz się przedstawić wszystkie informacje w obiektywny sposób i na pewno Twoje wskazówki będą bardzo przydatne. Mógłbyś jeszcze powiedzieć, jakie projekty realizuje się w firmie i jakiego typu szkolenia są prowadzone? Zależy nam także na Twojej subiektywnej opinii- jesteś zadowolony z zatrudnienia w BIC-Electric? Co odpowiada Ci najbardziej?

C.
@ABC...

Najlepsi pracownicy odeszli, a szkoda, bo zrobili tu dużo dobrego. Ciekawe jak teraz będzie.

@C.

Dlaczego sądzisz, że najlepsze osoby odeszły? Czy w firmie nie zostali doświadczeni pracownicy? Napisz proszę, co dokładnie zrobiły te osoby. Rozumiem, że były zaangażowane w pracę? Jeśli w firmie zajdą jakieś znaczące zmiany, podziel się nimi proszę na forum.

C.
@Agnieszka

Jeden dobry ponoć wraca!

Engineer :)

Firma aktualnie poszukuje nowych inżynierów, serdecznie przestrzegam wszystkich czytających te opinie przed zatrudnieniem, nie będzie pracy dla inżynierów albo was zwolnią albo każą zapieprzac jako najniżej położony monter w hierarchii.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Eryk Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
john

planowałem tam iść na montera ale po lekturze wpisów dam sobie spokój

Bic engineering

Firma otworzyła nową spółkę BIC Engineering, jak na razie wszytsko się rozpadło kompletny brak jakiegokolwiek pojęcia o pracy inzynierskiej, otworzyli firmę i byli pewni ze klienci przyjdą od tak. Serdecznie nie polecam pracy w tej firmie zostałem oszukany i skuszony umową na czas nieokreślony.

Broda

(usunięte przez administratora) Cala firma obstawiona wujkami, kuzynami, szwagrami itp. I wszystko by bylo ok gdyby to byli ludzie do pracy a nie partecze. Przeprowadzki 3 razy w ciagu 3tygodni i to najlepiej w niedziele jedyny wolne dzien. Ogolna ocena dobra. Polecam wszystkim kucharzom, fryzjerom, i menolem. Zero selekcji a jak chcesz przyjsc z doswiedczeniem jako team leder to trzeba sie liczyc z tym ze cale swoje zycie musisz poswiecic dla firmy bez odrobiny wdziecznosci

IT Professional

Nieprofesjonalne podejście do procesu rekrutacji. Mimo spełnienia wszystkich wymagań w zamieszczonej przez BIC-Electric ofercie pracy, brak jakiejkolwiek odpowiedzi, już nie mówiąc o feedbacku. Żałuję czasu poświęconego na rekrutacje. Drogie "kawasiku" z HR - nie rekrutujecie sprzątaczek, okażcie trochę szacunku kandydatom - szczególnie tym aplikującym na wyższe stanowiska.

@IT Professional

Drogi IT Professional, Podchodzimy z pełnym szacunkiem do wszystkich kandytatów, od spawaczy, IT i mechaników, po sprzątaczki, prezesów i elektryków. Kiedy już podjęliśmy decyzję o wyborze najlepszego kandydata, poinformowaliśmy wszystkich pozostałych aplikantów, że nie zostali wybrani. Taka wiadomość powinna dotrzeć również, do Ciebie, jeśli nie, to przepraszamy.

były pracownik - Tedi

Nie polecam !!!!! Cwaniactwo i wykorzystanie praconika. To nie zakład to raczej agencja pracy Uważam , że firma ta nadaje się pod stałą kontrolę duńskich związków zawodowych.

@były pracownik - Tedi

BIC Electric sp. z o.o. jest w stałym kontakcie ze związkami zawodowymi w Danii i jak każda firma delegująca tam pracownikówi jest często przez nie sprawdzana - do tej pory nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, a firma otwarta jest na sugestie ze strony związków zawodowych. Pracownicy zatrudnani są na pdostawie umowy o pracę, jeżdzą na różne projekty, firma opłaca szkolenia i co najważniejsze wiążą się z BICiem na lata, więc proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, BIC nie jest agencją pracy.

Bardzo dawny pracownik
@.

Duńskie związki zawodowe mają w (usunięte przez administratora) pie polskich pracowników. Gdyby Bic odstawiał takie numery jakie robił z duńskimi pracownikami szybko zrobiliby z nimi porządek. Lepiej niech firma się pochwali ilością spraw w sądach pracy i kontroli PIP za łamanie prawa pracy.

Agnieszka

https://bic-electric.pl/oferty-pracy/ Pod tym linkiem możecie znaleźć najświeższe oferty pracy w firmie BIC-Electric. Ktoś z Was ostatnio aplikował? Jak przebiegał proces rekrutacji? Czy jest on wieloetapowy? Czy nowi pracownicy mogą liczyć na jakieś benefity, premie? Zachęcam wszystkich do przedstawienia swojego punktu widzenia, dotyczącego pracy dla tego pracodawcy.

Lukas

Mam ochotę na pracę w Norwegii za ich pośrednictwem. Słyszałem sporo dobrego, czy ktoś może to potwierdzić?

Joanna
@Lukas

Witam, dodam raz jeszcze, że nie jesteśmy pośrednikiem pracy ani agencją pracy tymczasowej. :) Jeżeli chodzi o projekty to są one realizowane przede wszystkim na terenie Europy, choć w ostatnich miesiącach byliśmy obecni w USA, Hongkongu, RPA, Egipcie, Maroku. Projekty trwają od kilku dni do kilkunastu miesięcy. Nie ma możliwości zatrudnienia się jedynie na projekty w Norwegii, ponieważ nie są one prowadzone w sposób ciągły przez cały rok, a kompetencje i umiejętności danego pracownika mogą okazać się niezbędne przy realizacji projektu w innym kraju. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

gos
@Joanna

Czy jest możliwość pracy w Waszej firmie na umowie innej (zagranicznej) niż umowa polska ? Nie mogę pracować na polskiej umowie! a wiem ,że macie ciekawe projekty zagraniczne.

życzliwy
@Lukas

Radziłbym zwrócić uwagę na podatek który ostatecznie trzeba będzie jeszcze dopłacić do Norwegii (jak praca w Bicu to tylko na polskich warunkach żadne duńskie/norweskie

Igor

Czy coś nowego wydarzyło się w firmie?

@Igor

Dziś dostajemy nowy router WiFi i zamawiamy ostatnio inną kawę ;) A na serio, dostaliśmy certyfikat zgodności z normą DS 49001 - odpowiedzialność społeczna biznesu, rozkręcamy nowy dział inżynieryjny, wchodzimy w wysokie napięcia, nasz prezes dostał nagrodę od duńskiego stowarzyszenia eksporterów, zrobiliśmy parę filmów (są na (usunięte przez administratora) jedziemy na summer party i wiele innych rzeczy.

Witold

Dobra firma to i dobra praca!!

Lulek

BIC-Electric jak widzę dokształca swoich pracowników w temacie nauki języka. Super sprawa, omeg pozazdrościć. Szkoda, że nie mają nowych ofert pracy.!

Aśka
@Lulek

Drogi Lulku, oczwyiście BIC rekrutuje na bieżąco, zapraszamy na naszą stronę, na której znajdziesz aktualne oferty pracy: https://bic-electric.pl/oferty-pracy/ . Gorąco zachęcamy do aplikowania :) Dodatkowo małe sprostowanie, nie jesteśmy agencją pracy, tylko Pracodawcą zatrudniającym specjalistów na lata na podstawie umowy o pracę, najczęściej działamy na zasadzie podwykonawstwa na projektach przemysłowych :) naszym największym kapitałem są nasi pracownicy, dlatego słuchamy ich sugestii i inwestujemy w ich rozwój zawodowy poprzez finansowanie różnego rodzaju szkoleń.

Serotonin
@Lulek

Rzeczywiście robią szkolenia z obsługi poziomicy buhahhahahhaha to porażka nie firma banda paprakow

Grouwer
@Serotonin

Nie wiem z jakiej jesteś firmy ale sam jesteś Paproch, nie obrażaj nas mamy okazję testować pracowników z zewnętrznych firm to jest dopiero experyment. Firma daje duże możliwości ludziom którzy są rozwojowi A nie stoją w miejscu po 6 latach pracy.

Jakaąmacie atmosferę w pracy? Warto starać się o pracę?

SPAWACZ

Witam,jakie zarobki na Spawacza-Zbrojarza w Świnoujściu?

Chętny do pracy

Niektóre osoby nie dorosły do pracy w dobrej firmie!!

@Chętny do pracy

U nas pomagamy dorosnąć każdemu! :)

ww

Czy znajomość języka angielskiego jest niezbędna żeby podjąć u was pracę ?

@ww

Nie jest konieczna: wielu naszych techników radzi sobie bez tego, ale to spory plus. Znajomość niemieckiego może być jeszcze większym plusem. Żaby zostać brygadzistą, angielski to już właściwie mus.

Damianoo
@Adam-pracownik

I mowi to koles ktory spi na każdym kroku nie poniżej się takich kierowników ludzie po prostu olewaja

@Damianoo

To pisałem ja - Adam Piotrowski z biura, nie mamy czasu spać. Ale jeśli dzieją się takie rzeczy, Damianoo, zgłoś je w biurze i będziemy działać. Może być anonimowo, jeśli wolisz - "Whistleblower" na naszej stronie internetowej.

Kamil
@Adam-pracownik

Nie jest potrzebna 90% to ludzie bez języka "słaby polski" jest pseudo kierownik co coś tam duka ale nie potrafi podać dalej bo interpretuje po swojemu także język to duży plus bo można mieć dobry ubaw jak się słyszy te dialogi

@Kamil

Kamil, przydałyby się znaki przestankowe, wiedziałbym wtedy jak odpowiedzieć. A tak, to powiem tylko, że BIC zapewnia możliwości szkoleń, przede wszystkim języków obcych. Sprawdź w HR.

bb

firma godna polecenia

wojtas

czy wykonują państwo projekty na platformach wiertniczych ogólnie w branży offshore ?

Zostaw merytoryczną opinię o Eryk Sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w Eryk Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Eryk Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Eryk Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 8 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Eryk Sp. z o.o.