Opinie o DLJM System Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy DLJM System Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie DLJM System Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wykonywanie instalacji elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DLJM System Sp. z o.o. w Kraków

Co takiego się stało, że ta firma jest aktualnie w trakcie postępowania upadłościowego? Trochę nie rozumiem, bo z tego co piszecie to były pobierane dotacje unijne, a firma mimo wszystko wpadła w długi i przestała płacić pracownikom. Wspominacie, że w sądzie toczą się rozprawy, a czy pracownicy odzyskali swoje pieniądze czy jeszcze trzeba uzbroić się w cierpliwość?

Słabo z aktualnymi ofertami pracy, nie licząc ogłoszeń sprzed ponad 5 lat dla elektryka i automatyka, gdzie chwalono się atrakcyjnymi warunkami zatrudnienia. Nie wyjaśniając zresztą, na czym ta atrakcyjność miałaby polegać. A tu tymczasem historie o niepłaceniu i przesłuchaniach. Tymczasem zgodnie z e-krs firma działa. Pytanie, w jakiej jest sytuacji i jak się mają - finansowo zwłaszcza - zatrudnione tu osoby? Jeśli ktoś tu aktualnie pracuje, to niech wyjaśni, czy płacą w terminie?

RAMZES Nowy wpis

Firma w trakcie postępowania upadłościowego, ma nadzorcę sądowego. Majątek wyprowadzony albo zlicytowany przez komornika.

ByKo

Czy ktoś wie czemu policja znowu wzywa na przesłuchania w sprawie DLJM ?

Małgorzata
@ByKo

Pisali wcześniej, że w styczniu ma być kolejna rozprawa z powodu zaległości finansowych. Byłeś pracownikiem? Ta firma nadal działa mimo tych rozpraw?

inna2333
@ByKo

sprawdzają dotacje unijne

Bronisław
@inna2333

Czy firma w jakimkolwiek stopniu stara się regulować zaległe należności, chociażby względem pracowników, jeśli jeszcze jakichś ma? Z KRS wynika, że firma funkcjonuje i dysponuje 500 000 zł kapitału zakładowego.

były pracownik Nowy wpis
@Bronisław

Firma nie stara się regulować zaległych należności, a przynajmniej o takim przypadku nie słyszałem od żadnego z byłych pracowników. Byłoby to zresztą bardzo zaskakujące - założeniem tego biznesu jest niepłacenie pracownikom i kontrahentom.

Czy firma DLJM System Sp. z o.o. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Firma nie tylko nie udziela pożyczek - "nie udziela" również pensji.

Zuzanna

Jak to? Jakies opóźnienia w wypłatach macie?

@Zuzanna

Trudno to nawet nazwać opóźnieniami - pensji po prostu nie ma, taki model biznesowy przyjął prezes.

Marzena

Nie jest to zbyt ryzykowne? to firma w takim razie miałaby nie działać już skoro podobno się tu wcale nie płaci?

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie DLJM System Sp. z o.o.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy PRACOWNIK SERWISU

Widzę że moja opinia z 30.03.2020, która utrzymała się na tym portalu prawie dwa lata, została znowu usunięta. Pewnie w związku z odbywającą się właśnie sprawą karną prezesa (usunięte przez administratora) Opinia jest oparta na faktach, mam papier o zaleganiu przez prezesa z pensją. Nie szkodzi, zamieszczam ją piąty raz: Jestem jedną z osób zatrudnionych w lecie 2019. Prezes Dariusz Miziński wraz z p. Adamczyk zatrudnili wtedy w Krakowie 10 osób, a we Wrocławiu 5. Po pół roku prawie nikt nie został, ludzie odeszli z powodu niepłacenia im pensji (prezes nie wypłacił wszystkich zaległości do dzisiaj). W mojej opinii model biznesowy prezesa wygląda następująco: pozyskać do jakiegoś projektu dotację z UE, zatrudnić wymaganych przez projekt ludzi i płacić im tylko tak długo, jak to niezbędne (czyli dzięki ich pracy da się otrzymywać kolejne transze dotacji). Potem powiedzieć, że nie ma kasy na wypłaty (w międzyczasie "magicznie" zniknęła), ale może pieniądze pozyskamy jeśli pracownicy napiszą wniosek/dokumentację do kolejnego projektu z dotacją od UE. Wciąż nie płacić i czekać aż sami odejdą, wtedy zatrudnić kolejny zespół i tak w kółko. Sam zwolnić ludzi zapewne nie może, bo jak by to wyjaśnił instytucjom dotującym? A tak może powiedzieć: przecież odeszli z własnej woli, nic nie mógł zrobić... Prezes posiada rozmaite spółki, którymi żongluje w zależności od potrzeb (Halbud, Halbud II przechrzczony na Qyoumed, DLJM System, DLJM Lab przechrzczony na Qyoubit, Green Development, Magnum itd.). Nie można odmówić mu charyzmy i daru przekonywania, jednak nie polecam zatrudnienia w żadnej z jego firm. Kwestie dodatkowe: Moim zdaniem, w okresie mojej pracy budynek Balicka 123 był w kiepskim stanie - mnóstwo mniejszych i większych usterek (część klimatyzacji, niektóre okna i rolety, kanalizacja, winda itp.). Zimą w pomieszczeniach było bardzo zimno - ogrzewanie nie szło z MPEC (mimo że budynek jest podpięty) tylko przez klimatyzację, która nie dawała rady. Większa ulewa oznaczała zalane piwnice. Infrastruktura IT w budynku leży, zgaduję że nieopłaceni pracownicy z poprzedniej fali (2016?) odchodząc uszkodzili co się dało.

Czy prezes już próbował wkręcić sąd, że niebawem odda wszystkie pieniążki?

Ja rowniez jestem osoba poszkodowana przez pana Mizinskiego. Szukam namiarow na niego. Firma przy Balickiej juz sie zwinela, Jest jeszcze adres na Meiselsa, ale zadnego oficjalnego szyldu. Czy ktos wie, gdzie szukac Prezesa ????

Ok

Dla jakiej firmy pracowałeś?

Witold

Z Twojego wpisu wnioskuje, że odbył się już rozprawa sądowa. Wiadomo, kiedy odbędzie się następna?

Inny pracownik
@Witold

Kolejna rozprawa w styczniu 2023. Może wreszcie prezes pójdzie za kraty?

Jacek
@Inny pracownik

To już niedługo. Myślisz że będzie aż tak grubo że aż więzienie? Może po prostu zawiasy i zwrot niezapłaconych środków. Tobie dużo zalega?

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu DLJM System Sp. z o.o.?

Trzeba być jasnowidzem, żeby odszukać siedzibę spółki (np. w KRS już zniknęły dane adresowe).

Marzena

A można się dowiedzieć dlaczego?

Były_pr

W KRS pojawił się wpis o postępowaniu UPADŁOŚCIOWYM .

Były Prezes
@Były_pr

Nie cieszcie się tak, po ogłoszeniu upadłości nic nie dostaniecie. Były Prezes.

Były_pr
@Były Prezes

Czyżby? Art. 300. - [Udaremnienie lub uszczuplenie zaspokojenia wierzyciela] - Kodeks karny.

Jakub
@Były_pr

To co, nie płacili wam od dawna? Jak to było?

byly_pracownik

Czy ktoś z byłych pracowników składał zawiadomienie do policji/prokuratury z art. 218 Kodeksu Karnego?

był
@byly_pracownik

Tak. Prokuratura i policja wiedzą, że pokrzywdzonych osób jest nawet kilkanaście osób. Dopóki każdy nie zgłosi się osobiście nie podejmą żadnych działań w jego sprawie.

Ktos
@był

Najpierw sąd pracy, prawomocny wyrok,wezwanie,brak zapłaty i zawiadomienie...gwarantowane zarzuty

poszkodowany
@byly_pracownik

tak sprawa jest w prokuraturze ale tylko 2 poszkodowanych walczy od listopada 2016 roku... są wygrane wyroki sądowe i nakazy zapłaty sprawy u komornika i ...nic. Papierem z wyrokiem pracownik się nie wyżywi.( dłużnik DLJM System ). Jeśli każdy poszkodowany zgłaszałby się do prokuratury byłoby łatwiej, ale chyba brak wiary w państwo polskie zniechęca. sprawa w prokuraturze wygląda tak,że poszkodowany sam walczy w sprawie bo prokurator.... wogóle na rozprawy nie przychodzi.

okradziony
@Ktos

Nic to nie daje- mam wyrok RP od 6 lat z klauzulą wykonalności i ani złotówki spłaty , złożono sprawę do prokuratury (usunięte przez administratora) niestety tacy "biznesmeni" mają raj w tym kraju są bezkarni.

Hyt
@okradziony

Prezes M. ma już przynajmniej jeden prawomocny wyrok karny za naruszanie praw pracownika. Niestety prokuraturę i policję trzeba cisnąć, żeby napisali akt oskarżenia... bo w sądzie to już raczej gładko.

Alf

Okazuje się że prokuratura podejmuje działania w sprawie Mizińskiego i prędzej czy później skończy się zabawa i nawet żonka nie pomoże. Składajcie ludzie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez Mizińskiego do prokuratury jeśli zostaliście przez niego poszkodowani nawet na małe kwoty, czym więcej będzie dowodów i oszukanych przez niego ludzi tym gorzej dla niego. Trzeba pójść na policję i zgłosić sprawę i zawnioskować o ściganie Mizia ...

Ktosik
@Alf

Drogi Panie Alf, nie jest Pan anonimowy pisząc i dodając posty, nazwisk nie podaje się bo póki nie jest skazany prawomocnie to pamiętaj że jest niewinny.... Pewne zasady nawet jeśli kto Cię okradl,pobił...bo tym działasz na swoją niekorzyść a prokuratura nie lubi rozwiązywać prywatnych sporów, od tego są sądy cywilne...doświadczenie uczy że to mały kaliber a Ty chcesz szczekać z armaty. Wygraj sprawę cywilną, pokaż że masz faktyczny wyrok, brak zaspokojenia chodzbym złotówki , wtedy możesz próbować zwiększyć swoje szanse w walce z Panem M...

Alf
@Ktosik

Nie strasz Ktosik!!! Tu nie chodzi o roszczenia cywilne. Fakty są takie że Miziński nie płaci za pracę, kontrahentom, pracownikom, współpracownikom i skutecznie unika odpowiedzialności. Przestępstwo to przestępstwo. W każdej sytuacji kiedy zachodzi uzasadnione podejrzenie pełnienia przestępstwa, a w tych przypadkach jakie są opisywane na forum i które dotyczą nas, ewidentnie jest łamane prawo, trzeba zgłosić to na policję lub bezpośrednio do prokuratury w celu zbadania. Działalność Mizia budzi dużo wątpliwość zarówno ze względu na unikanie płatności jak i rozporządzanie mieniem w tym finansowanym ze środków unijnych. Podsumowując, jeśli czujesz się (usunięte przez administratora) przez Mizińskiego zgłoś tą sprawę na policji, opisz szczegółowo swój przypadek, zgromadź dowody i przedstaw do sprawy. I pamiętaj że jeśli nie będziesz bezczynny to masz szansę na wygranie z cwaniaczkami bo chroni cię prawo.

okradziony
@Alf

nie chroni cię prawo bo to państwo jest z tektury... od 6 lat mam wyrok o niezapłacone wynagrodzenie. Czy tym wyrokiem mam się wyżywić ? a facet dalej dostaje z pieniędzy podatników dotacje- tylko na inne firmy ,które założył-czy wg ciebie tak poszkodowanych ma chronić prawo ?

Czy nowo zatrudnione osoby w DLJM System Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tak. Umowa jest, ale co z tego - prezes i tak nie płaci pensji.

KR

Witam, osoby poszkodowane zapraszam do kontaktu tel. 571. 398. 852.

On

Jesteś prezesem DLJM ?

wierzyciel

Miziński dostał kasę z tarczy COVID - na Magnum firmę zadłużona wobec Urzędu Skarbowego - to kpina - państwo polskie wynagradza dłużników za pieniądze wierzycieli

Czy w firmie DLJM System Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

TenKtoryWie

Szkolenia są możliwe, jednak pod konkretną inwestycję lub potrzebę rozwoju pracownika w danym obszarze jego zadań.

Czy w DLJM System Sp. z o.o. panuje luźna atmosfera?

TenKtoryWie

Kulturalna atmosfera, nie ma drees code, luźźne godziny pracy

nieistotne

Widzę że w Halbudzie nowy prezes. Można dzwonić upomnieć się o należności, chyba że to słup.

@nieistotne

Słyszałem, że w tym tygodniu budynek Balicka 123 został sprzedany. Może to okazja odzyskać należności? Niektórzy byli pracownicy Halbudu dostali już część zaległości w wakacje.

poszkodowany

nie pracownicy ale on LM sam wydarł co się dało- a budynek od początku był wadliwy

Czy rozmowa rekrutacyjna w DLJM System Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Uczestnik rozmowy rekrutacyjne

Nie. Moja rozmowa była wyłącznie po polsku, zresztą wątpię żeby prezes (usunięte przez administratora)albo p. (usunięte przez administratora)znali angielski na wystarczającym poziomie zawodowym.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w DLJM System Sp. z o.o.?

Pracownik były

Przez pierwszy miesiąc atmosfera jest bardzo dobra, do 10 gdy okazuje się że na koncie nie ma wypłaty i nie wiadomo czy i kiedykolwiek będzie.

Dodawaj pieniądze, nikt już się nie nabierze na nowe projekty naciagaczu!! Sprzedaj autko , jeździj mpk A żonce kup rower bo chyba jej się ostatnio przybyło za Naasze pieniążki:) hehe

Zostaw merytoryczną opinię o DLJM System Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w DLJM System Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DLJM System Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DLJM System Sp. z o.o.?

DLJM System Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 38 ocen.
  • Balicka 123
    30-149 Kraków