Opinie o UTC Aerospace Systems Wrocław w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy UTC Aerospace Systems Wrocław. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie UTC Aerospace Systems Wrocław o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pojazdy specjalistyczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UTC Aerospace Systems Wrocław w Wrocław

Głodny

W kantynie zmieniła się kadra. Od tamtej pory jest równia pochyła w dół... O godzinie 9 nie ma już kanapek ( praktycznie nie ma niczego już)... W kanapkach majonez, majonez z majonezem, szynka ma 60% mięsa, A takich parówek jakie pojawiły się ostatnio to bym psu nie dał. Kiedyś było prawdziwe pire z mlekiem masłem bez twardych ziemniaków. Kiedyś był dorsz teraz jest panga. Zupy były dwie i dobre, teraz jest jedna a w niej ziemniaczki aldente... Szkoda, bo dobrze sie zapowiadało.... Znowu zacząłem przynosic kanapki z domu....

QWERTY
@Głodny

Za jedzenie w kantynie płacisz czy firma je finansuje albo dofinansuje? Pracownicy mają jakiś wpływ na to żeby było robione z lepszych produktów czy nic z tego?

@QWERTY

Pracownicy nie mają żadnego wpływu na pracę kantyny, od 10 lat kantyna jest syfiasta. Poziom poniżej najtańszych barów mlecznych, niezależnie jaka firma czy ekipa ją obsługuje. Jedzenie jest lekko dofinansowane, zupa i drugie danie 10zł. Ale to za wodnistą zupę bez smaku, kotlety cieńkie jak papier, 2 kulki ziemniaków i jakieś 100g surówki.

Joe
@QWERTY

Firma obslugująca kantynę to dno. Pomijając fakt, że o godzinie 8 jest kolejka na 30 minut stania , bo "biuro" zaczyna prace od sniadania, to organizacyjnie firma to porazka. O godzinie 8 30 na śniadanie już nie ma co jeść. Tak samo jest z obiadem, 14 30 i mozesz co najwyzej zamowic ziemniaki z ryżem..ale płacisz jak za normalne danie. Produkty, z których są przygotowywane posiłki są z najniższej półki. Kiełbasa i parówki - to cieżko uwierzyć, że coś takiego jeszcze jest dopuszczone do obrotu. A cena jak za produkt premium. W szpitalach lepiej karmią. Ktoś musi chyba brac w łape za to ze taka firma ma prawo działać na terenie kampusu. I jest to brak poszanowania dla pracowników Collinsa, że Zarząd godzi sie aby im podawać na talerzu takie (usunięte przez administratora) !!! Oby ludzi poszli po rozum do głowy i przestali finansować to (usunięte przez administratora) może wtedy coś się zmieni.

Renia
@Xyz

Hej :) Pomijając już jedzenie i warunki na kantynie, jak ci się pracuje w firmie? Biorę się za aplikowanie tutaj, ciekawi mnie czego mogę się spodziewać? :) Masz jakieś rady co do rozmowy kwalifikacyjnej? Jest się czego bać? Może jest coś ciekawego, o czym powinnam wiedzieć?

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w UTC Aerospace Systems Wrocław?

Technik przeglądów lotniczych

Rozmowa na stanowisku technik przeglądów lotniczych. Bardzo opieszała i wieloetapowa procedura rekrutacyjna. Ogłoszenie na stanowisko nieprecyzyjne. Zakres przedstawionych obowiązków: montaż, demontaż, regeneracja detali, konserwacja, obróbka skrawaniem. W skrócie potrzebują kogoś, kto jest mechanikiem oraz operatorem maszyn skrawających w jednym. Wymagana znajomość języka obcego (angielski). Praca raczej dla mechaników starej daty, osoby 50+, po technikum. W tym przypadku wymagana znajomości języka angielskiego jest niezrozumiała. Naprawy na podstawie instrukcji w języku angielski. Jest to dziwne, ponieważ nie powinno być problemu w przetłumaczeniu instrukcji. Moim zdaniem bardzo ciężko będzie znaleźć osobę w młodym wieku z takimi umiejętnościami chcącą pracować w Polsce. Znacznie bardziej dochodowe w tym przypadku jest podjęcie pracy na kontrakcie za granicą. Pani z HR bardzo miła. Potencjalny przyszły przełożony również zrobił na mnie raczej dobre wrażenie. Szukają kogoś, kto zwiąże się z firmą na bardzo długi okres. Raczej pilnie nie potrzebują pracowników na to stanowisko. Rozglądają się za nowymi osobami do planowanego w przyszłości nowego działu - casting.  Na rozmowie o pracę nie padło pytanie o zarobki. Bardzo duże zdziwienie wywołała u mnie informacja o tym, że na kandydacie, który przejdzie do dalszego etapu, zostaną przeprowadzone badania psychologiczne, psychiatryczne oraz zostanie przeprowadzony wywiad środowiskowy w miejscu zamieszkania. No cóż, tego spodziewałbym się bardziej gdybym ubiegał się o stanowisko mechanika w wojsku. Na koniec rekrutowany dowiaduje się o benefitach takich jak owocowe poniedziałki, dodatek na święta oraz fotele do masażu. Potencjalni zainteresowani powinni nastawić się na bardzo długą procedurę rekrutacyjną.

Technik przeglądów lotniczych

Jeśli komuś odpowiada taka forma pracy to nie widzę w tym problemu. Mi osobiście takie coś nie odpowiada. Tak jak wspomniałem nie szukałem pracy w zbrojeniówce ani jako technik w wojsku.

Paulina
@Technik przeglądów lotniczych

Mówisz, nie padło pytanie o zarobki, więc pewnie oni też żadnych widełek nie podali? Niestety w ogłoszeniu piszą tylko tyle, że wynagrodzenie jest atrakcyjne. Czyli te badania psychologiczne itp. byłyby w trakcie rekrutacji już, a nie przed samym zatrudnieniem? Wiadomo ile ostatecznie tych etapów ma być?

@Paulina

Szczerze, nie mam pojęcia ile etapów zawiera cały proces rekrutacyjny oraz kiedy ma miejsce wywiad środowiskowy i badania psychologiczne. Z mojej perspektywy podjęcie pracy w Collins nie miało sensu. Na koniec rozmowy kwalifikacyjnej (podejrzewam, że to był pierwszy etap rekrutacji) poinformowałem, że zaczynam pracę w innej firmie oraz przekazałem e-mailem informacje Pani z HR, że nie jestem zainteresowany pracą i chciałbym zrezygnować z procedury rekrutacyjnej. Moim zdaniem pytaj pracowników tej firmy. Powinni Ci udzielić więcej informacji. Pozdrawiam

Random
@Technik przeglądów lotniczych

Miałem podobnie odczucia. W odpowiedzi zwrotnej dostałem informację, że bardzo dobrze wypadłem, ale trochę słaby angielski, co jest nieprawdo bo instrukcje techniczna przetłumaczyłem, poza tym w pierwszym etapie też przeszedłem- rozmowa tel. plus sprawdzenie angielskiego. Osobiście uważam, że to ciągły casting.- Kolejne ogłoszenia na to stanowisko nie wymagało nawet CV ( co najmniej śmieszne). Mnie na rozmowie pytali nawet o wpisane hobby w CV. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem

Student

Nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie, a byłbym zainteresowany praktykami w UTC Aerospace System w okresie wakacyjnym. Czy firma umożliwia zdobycie praktyk, czy są one płatne i przede wszytskim czy można zdobyć jakieś fajne doświadczenie? Jak wygląda proces rekrutacji i zgłoszenia? Z góry dziękuję za pomoc.

M
@Student

Są praktyki i są płatne. Co jakiś czas pojawiają się ogłoszenia na pracuj.pl i wtedy należy wysłać CV. Można zdobyć fajne doświadczenie.

@Student

Tak, praktyki są płatne, trwaja 3 miesiące, doświadczenie można jak najbardziej zdobyć, ale to jeszcze zależy gdzie trafisz. Jeśli dobrze i sam też będziesz reprezentowal jakis poziom to doświadczenie z tej firmy jest bezcenne i mówię tu zarówno o pozytywnych jak i neggatywnych rzeczach:)

@Xyz

To gdzie trzeba trafić, żeby wszystko super było, skoro piszesz, że to od tego wszystko zależy?

@Jolanta

Nie piszę że od tego wszystko zależy. Najwięcej zależy od Ciebie. Firma ma ponad 1000 osób, dziesiątki zespołów i profili działalności, od galwanizerni do obliczeń FEM. Chyba nie oczekujesz że opiszę po kolei każdy zespół i linię produkcyjną i najlepiej żebym jeszcze ocenił wartość ewentualnych praktyk w skali od 1-10, znormalizowaną oczywiście pod przeciętnego studenta z uśrednionymi oczekiwaniami rozwoju w danym kierunku?

Kapitan Bomba
@M

To zależy pod czyje skrzydła trafisz. Jeśli fajnym doświadczeniem nazywasz funkcję przynieś-wynieś-pozamiataj :)

Praktyki
@Xyz

Jakie wynagrodzenie przysługuje na praktykach?

specjalista ds. jakości

Rekrutacja przebiegła w miłej atmosferze

Pytania typowe dla hr: gdzie sie pan widzi za 5 lat, jakie ma pan wady i zalety itd. Był też test do rozwiązania w jakiej kolejności, co bym zrobił w ciągu dnia: przeczytał maile czy pomogl koledze z problemem itd.

Firma intensywnie zatrudniała pracowników, aż nagle się okazało że zamówienia spadły i Ci nowi pracownicy są mało potrzebni. Ciekaw jestem kto jest za to odpowiedzialny.. i czy nie dało się tego przewidziec?

Olcia

Witam Jak obecnie wyglada rekrutacja osoby produkcyjnej i ile na początek firma oferuje?

MrGreen
@Olcia

Zależy na jakie stanowisko takie pytania, ale zawsze kilka twardych kilka miękkich. Jak się nie spodobasz to nie licz na odpowiedź zwrotną. Poza tym to i tak najmniejszy problem, bo zamówienia spadły prawie do zera i będą zwolnienia a nie nowe przyjęcia. Dyrektor ogłosił za to, że zrobi wszystko aby nie było nadgodzin, żebyś mógł realizować się w domu a nie wkręcając śrubki w pracy a przy OKAZJI dorobić do wypłaty, bo przecież 4800 BRUTTO to wg dyr. KARAKANA Wystarczająca pensja jak na (usunięte przez administratora)

Hanna
@MrGreen

Jakich działów dotyczą planowane zwolnienia? Zastanawiam się nad praca w tym miejscu i na portalach jest bardzo dużo różnych aktualnych ofert pracy w tej firmie, więc informacja o problemach mnie zaniepokoiła.

Biurowy

Szef buduje sobie core room, a my dalej w kiblu myjemy naczynia i sztucce, ale wkrótce ankieta, to wypowiemy się...

Z jednej strony firma jako całość generalnie ok, ale z drugiej strony praca w dzialek zakupów to jakiś dramat - nikt nic nie wie plus ataki z każdej strony. Zero wsparcia ze strony kierowników, a dyrektor zajmuje stanowisko chyba tylko dlatego, że jest kumplem generalnego z poprzedniej firmy.

Paulina

Trochę słabo, że nie mogliście liczyć na pomoc ze strony kierowników. Nikt nie próbował tego zgłaszać wyżej? Być może by to pomogło i zaszłyby jakieś zmiany na plus :) Ciekawi mnie czy tylko na dziale zakupów jest taka atmosfera?

Ombudsman
@Paulina

Na dziale NDT jest bardzo fajna atmosfera, wystarczy poznać miłą starszą panią (kierowniczkę). W zasadzie to nie wiem dlaczego ludzie z tego działu uciekają przecież problemy %%% i totalny brak kultury osobistej przełożonego to nic takiego.

wielbiciel Pani kierownik
@Ombudsman

Adrian daj spokój. Co było a nie jest nie pisze się w rejestr. Kierownictwo naszego wydziału naprawdę jest ok.

Hmmm

Przeczytałam poniżej, że kandydat na mechanika dziwił się, że musi przejść badania psychologiczne i psychiatryczne. Czy to dotyczy wszystkich stanowisk, także "biurowych"? Czy jeśli leczyłam się psychiatrycznie na depresję przez 3 lata, nie dostanę pracy w Collins Aerospace?

M
@Hmmm

Wszyscy przechodzą talię badania w 100proc. Historia choroby jest nieistotna. Ważna jest obecna sytuacja.

PW

Zamordyzm z WABCO przeniesiony w czystej postaci!!! Kiedy Stany zauważą, że ludzie traktowani są jak (usunięte przez administratora) - zdecydowanie nie polecam...

Tommy
@PW

I bardzo dobrze, w końcu się skończyło kolesiostwo i układy kierowników i dyrektora z pracownikami. Tamci poszli won w końcu.

Toktoto
@Tommy

Zgadzam się w pełni, koniec tej (usunięte przez administratora) zwłaszcza na 28 gdzie były kierownik i dyrektor faworyzowali tylko swoich pupili najczęściej z Oleśnicy i Twardogóry, przerobionych na ich konfitury. Pozostali pracowali za siebie i za nich. Skończyło się wam hehehehe

Gabriela

Z jednej strony cieszę się, że chyba nie narzekacie tu jakoś mocno na dział HR, a z drugiej żal, że nie ma wpisów żadnych o specyfice ich pracy. Ponieważ interesuje mnie stanowisko Junior HR Business Partner i chciałabym wiedzieć nie tylko, na ile osoba na nim powinna znać branżę lotniczą, by się nie wygłupić, ale też jakie zarobki firma proponuje.

NiktWażny

Pracowałem w tej firmie ponad 7 lat i niestety trochę za długo, żeby wystawić jednoznacznie pozytywną opinię. Firma ma swoje słabe i mocne strony, ale w ostatnim czasie niestety te słabe zaczęły mocno przeważać. PLUSY +Sporo benefitów, w tym bonusy na święta BN i WN. +Są w firmie działy, w których łatwiej się wybić w górę drabinki korporacyjnej. +Ludzie są dla siebie z reguły bardzo życzliwi, chętnie pomogą. MINUSY -Korporacja: pracowników wykonujących swoją pracę w sposób wzorowy, zaangażowanych i robiących znacznie więcej, niż określone minimum nikt nie zauważa, nie docenia. Ale cwaniaków kombinujących po najniższej linii oporu, wywołujących specjalnie pożary, żeby je później z rozgłosem gasić firma potrafi docenić, awansować w górę drabinki korporacyjnej. Im większe (usunięte przez administratora) tym większy potencjał do rozwoju. Obserwowałem takie zachowania przez te 7 lat i miałem już serdecznie dosyć. -Absolutny brak potencjału rozwojowego, jeśli trafi się do kiepskiego działu (większość działów wspierających). -Bardzo słabe zarobki, wręcz nierynkowe. Firmy z okolicy potrafiły zaproponować 3/4k więcej na podobnym stanowisku. Wyjaśnienie dlaczego tak to wygląda opisałem poniżej. -Wdrażane zasady lean manufacturing bez jakiegokolwiek pojęcia od strony praktycznej, decyzje podejmowane z biura przez teoretyków, bez wiedzy o specyfice produkcji, co doprowadziło do tego, że zamiast usprawnić procesy, zostały one wręcz upośledzone, a działy wspierające sparaliżowane dodatkową biurokracją. Można powiedzieć, że zrobili z tego wręcz przeciwieństwo tej metodyki, antyreklamę. -Decyzje podejmowane w sposób chaotyczny, często bez właściciela danego procesu (zainteresowany dowiaduje się jako ostatni), przez teoretyków. -Firma chwali się, że tworzy technologię, ale to jakiś niewielki wycinek procesu z nastawieniem na taniego inżyniera w PL vs drogiego w US. Gdyby obiektywnie na to spojrzeć, to tak naprawdę wrocławski oddział firmy ma być możliwie najtańszy, aby amerykański producent mógł mieć jak najwyższą marżę na sprzedawanym produkcie (logiczne dlaczego korpo tworzą swoje oddziały w tańszym kraju). Czyli wyrób ma powstać przy możliwie niskich nakładach finansowych (tania siła robocza), przy w miarę akceptowalnej jakości tak, żeby dało się na tym jak najwięcej zarobić. Wnioski łatwo wyciągnąć jak to wygląda "od kuchni" i dlaczego perspektywy "zrobienia kariery" są tak mizerne. Dużo można byłoby jeszcze tutaj napisać, ale chyba więcej nie ma sensu. Odchodziłem z poczuciem porażki zawodowej, na szczęście okazało się, że nie jest za późno na wyciągnięcie wniosków i naprawienie błędów :)

Dzień Dobry, zastanawiam się nad złożeniem CV na jedno z stanowisk, lecz zastanawiam się nad pewnymi kwestiami. Na ile zmian jest ta praca? Czy wszystkie działy pracują w takim samym trybie? Czy można negocjować swoją stawkę czy każdy zarabia tyle samo? Jak często można się spodziewać podwyżek w firmie, czy pracodawca wyrównywał wypłaty do ostatniej inflacji? Pozdrawiam

Dariusz
@Zainteresowany

Z tego co wcześniej pisali to czterobrygadówka i kasa na poziomie 3200 zł netto. Może po nowym roku coś się poprawiło. Na jakie stanowisko chcesz wysyłać CV? Napisz jak się zdecydujesz i coś będziesz wiedział po rozmowie.

Odpowiadam
@Zainteresowany

W zależności od wydziału różne zmiany, na niektórych liniach tylko jedna, wiec wszystko zależy na jakie stanowisko aplikujesz. Stawki są różne w zależności od stanowiska, doświadczenia i tego co sobie wynegocjujesz. Podwyżki raz w roku.

Gabriela
@Odpowiadam

czy ktorys wydzial pracuje na 3 zmiany, czy wszyscy na 1 lub 2 ? nie lubie pracowac w nocy ...

Mazak

Chialem tylko zapytac, czy stolowka firmowa dalej na takim poziomie? W sensie stara kielbasa, smierdzace ziemniaki itd. Jedyna firma gdzie na hali najbardziej smierdza wyziewy z kuchni:) Swinie w PGRach lepiej karmili:)

Leon

Kiedyś firma Hamilton kojarzyła się z prestiżem i dobry wynagrodzeniem. Teraz niestety jest już to tylko zwykły zakład produkcyjny gdzie stawki są takie same jak wszędzie. Co się stało?

@Leon

Kiedyś czyli kiedy tak właściwie? Był to jakiś konkretny okres według Ciebie?

Leon
@Jolanta

Ok. 10 Lat temu jak Amerykanie przejęli firmę i przez kolejne trzy lata. Później już równa pochyla w dół do dnia dzisiejszego.

@Leon

No ale, że w dół...? Przewidujesz, że z czasem mogą się niestety zwinąć?

niktważny
@Jolanta

Pracuję tu od prawie trzech lat i jak przychodziłem było podobnie.

Były
@Jolanta

Nie zwiną się… ale rotacja wśród będzie rosnąć.

@Były

Wszystko zależy od tego gdzie trafisz, ja osobiście uważam że nie jest tak źle, do collins trafilem z innej produkcyjnej firmy gdzie o warunkach bhp oraz corocznych podwyżkach można było zapomnieć, do tego praca zmianowa i rozliczanie z każdej minuty pracy. Nie wiem jak wyglądają zarobki w porównaniu do innych firmy, (ja mam więcej niż wczesniej) ale sam komfort pracy w collins jest dobry

I miejmy nadzieje ze tak pozostanie ;D pozdro a ty pilnuj swych ludzi :P władza hahaha

@Były

aha... i im w sumie to na rękę? tzn., zastanawiam się po prostu co jest bardziej opłacalne, rotacja i koszty przyjęcia kogoś czy po prostu polepszenie warunków?

Pracownik 2
@Jolanta

Rotacja w tej firmie to chleb powszedni..

@Pracownik 2

aha no dobra. a wiadomo akie firma ma ostatecznie plany na kolejny rok? skoro rotacje tak nie wadzą to będą powiększać liczbę stanowisk? szykują się jakieś przyjęcia?

Janusz P.

Chciałbym podzielić się wiedza na temat firmy Collins Aerospace Wrocław. Ten wpis będzie najbardziej wartościowy dla inżynierów rozważających prace w tej firmie. Po pierwsze, zatrudnienie w firmie Collins Aerospace Wrocław będzie niestabilne ze względu na to, iż jest ona odpowiedzialna za katastrofy Boeinga 737 Max. To oni zaprojektowali i wyprodukowali wadliwe oprogramowanie i czujniki, które doprowadziły to śmierci wielu osób. Proszę sobie poczytać: https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-05-05/boeing-left-airlines-faa-in-dark-on-737-alert-linked-to-crash oraz https://www.kcrg.com/content/news/Avionics-for-Boeing-737-Max-line-made-by-Cedar-Rapids-company-507214011.html Sprzęt Collinsa w przeszłości doprowadził prawie do katastrofy Airbusa: https://www.thegazette.com/subject/news/business/angle-of-attack-sensors-on-airliners-get-fresh-scrutiny-united-technologies-rosemount-aerospace-20190318 Nie sadzę, żeby ktokolwiek chciałby mieć wpis w CV, że w takiej firmie pracował. Dochodzenie nadal się toczy, ale kiedy zostanie zakończone to w tej firmie z pewnością będą masowe zwolnienia. Po drugie, pomimo że Collins Aerospace Wroclaw twierdzi, że jest globalnym centrum R&D, oficjalna strony firmy w ogóle nie wymienia polskiej lokalizacji. To świadczy o tym jak nieznaczący i prowincjonalny jest ten odział firmy: https://www.rockwellcollins.com/Worldwide/Europe.aspx Po trzecie, zarobki są na bardzo niskim poziomie. Kierowca tira może zarobić więcej od inżyniera po skończonych studiach magisterskich z wieloletnim doświadczeniem. Po czwarte, w ofertach pracy tej firmy możemy przeczytać, że nowo zatrudniony może się spodziewać wsparcia doświadczonych profesjonalistów oraz szkoleń zawodowych. Prawda jest taka, ze firma zatrudnia w większości inżynierów zaraz po studiach z co najwyżej kilkuletnim doświadczeniem. O szkoleniach zawodowych można zapomnieć, ponieważ nie ma na nie czasu. Lider jednego zespołu, który uchodzi za najbardziej doświadczonego inżyniera w firmie jest absolwentem Akademii Humanistycznej, filii w Bielsku-Białej. Proszę wyciągnąć własne wnioski.

Olo
@Janusz P.

Chyba źle przeczytałeś artykuł :) Collins Aerospace Wrocław nie projektował tego ani nie produkował. Jesli chodzi o zarobki to są adekwatne do wykonywanej pracy (wyjątki potwierdzają regułę). Musisz byc bardzo wkurzony na kogoś, że aż tak negatywnie wszystko przedstawiasz. Ta firma nie jest idealna, ale nie jest zła. Pracowałem w wielu gorszych.

Aerosfero
@Olo

Też pracowałem u wielu gorszych pracodawców, ale także u wielu o rząd wielkości lepszych... których wokoło nie brakuje ! Czy należy porównywać do gorszych ( równać w dół ) czy do lepszych ?

Brytan
@Janusz P.

Są już artykuły, że Boeing 787 Dreamliner ma taką samą wadę co 737 MAX, czyli pętla się może zaciskać. Jeśli nawet tego nie robili we Wrocławiu to jak cała grupa dostanie za swoje, to i tak się mocno na wszystkich odbije. Zasada łańcucha dostaw, Boeing traci zamówienia to jego dostawcy również. Wygląda to logicznie ???

Olo
@Aerosfero

Oczywiscie, że masz rację. Wiele osób pisze komentarze w złości lub pod wpływem emocji. Zwykle te osoby komentują.

Aerosfero
@Olo

Jasne, że rzadko się pojawiają pozytywne opinie, bo jako naród mamy taką przypadłość, że wolimy narzekać niż chwalić. Natomiast jak masz dwie, na pierwszy rzut oka, równoważne oferty pracy, to ( przynajmniej ja) sprawdzam opinie o obu firmach i która więcej negatywnego głosu, to znaczy, że coś jest na rzeczy. Może to również po prostu oznaczać, że pracuje tam więcej sfrustrowanych osób, ale to też dobrze nie wróży dla atmosfery w takim środowisku.

borsuk
@Janusz P.

Te katastrofy nie mają raczej znaczenia bo raz że we Wrocławskim Collins nic się w zasadzie nie projektuje a dwa że utrzymanie tej jednostki to dla korporacji drobne. Poważniejszy problem zła atmosfera w pracy spowodowana głównie przez kierownictwo (zwłaszcza w GEC). Wielu porządnych, ambitnych inżynierów zwolniło się z Collins/ UTC bo byli poniewierani lub marginalizowani przez kierownictwo. Paru zostało i zaciska zęby żeby jakoś przetrwać, ale czy to o to chodzi w pracy? Smutne bo firma ma wszystko żeby być dobrym pracodawcą, nowoczesne budynki, bonusy poza placowe, pieniądze. Tzw polskie pieiełko niestety na razie tam wygrywa.

Jan
@borsuk

Masz 100% racji. Same budynki nie wystarczą ( szklane domy ), firmę tworzą ludzie, atmosferę w pracy przede wszystkim tworzą ludzie, a ryba psuje się od głowy itd.

PJ
@Janusz P.

Co za wierutne bzdury- system oczujnikowania AOA pochodzi faktycznie z firmy ROCKWELL COLLINS, czyli firmy, która istniała przed powstaniem Collins Aerospace, powstałej z fuzji UTC Aerospace Systems (do którego należał wrocławski zakład) oraz Rockwell Collins właśnie. To raz. Po drugie dev oprogramowania, które de facto spowodowało katastrofę wynika ze zlecenia i wadliwej specyfikacji oraz outsourcingu samego Boeinga. Proszę nie rozprowadzać bzdur i plotek.

Iksde

Idź jeździć tirem :)

Pracownik z 10 letnim stażem
@Janusz P.

Opisywanie opinii jest faktycznie dla ludxi mocno pokrzywdzonych. Z tej opinii wiemy kto to pisze :) Nie ma pan na imie Jsnuaz . Został pan niedoceniony przez brak jakiej kolwiek wiedzy i doświadczenia . Sama szkoła nie wystarczy aby zostać specjalistą .A kodeks etyczny nie pozwala na pewne zachowania . Zycze powidzenia na dalszej dradze kariery .

Igor

Ostatnie zmiany w GEC (centrum inżynieryjne) to już (usunięte przez administratora) Tworzą dodatkowy poziom dla kierowników, którzy mają tragiczne oceny pracownicze. Wogóle wygląda jakby ten dział istniał dla kierowników, którzy na koszt firmy robią sobie wycieczki po świecie, ekskluzywne imprezy i ciągłe remonty biura by można robić zdjęcia na LinkedIn jaki to GEC jest fajny. Proces awansów w formie talent show i gala oskarów przypominają już Monthy Python. Jest masa odejść, zwłaszcza doświadczonych pracowników. Wszyscy mają już powoli dość, a kierownictwo się bawi na koszt firmy w podróże dookoła świata i gadżeciarstwo. Szkoda, że do zakupu części na prototypy nie przykłada się takiej wagi jak do zamówień na nowe meble.

@Igor

Paniusie od HRów wyczytały że ładne biuro, darmowa kawa, jakiś badziewny gadżet od czasu do czasu i kwiatki na parapetach mają większe znaczenie niż podwyżki które chociaż trochę nadążają za inflacją i praca która ma sens, a nie odgrywanie w kółko tego samego teatrzyku z jakimiś pozorowanymi działaniami. Nie rozumieją tylko że pokolenie które obecnie dominuje w GECu ma na to wywalone, ale widzi że to są wyrzucone pieniądze które mogłyby być w ich kieszeni. Z kolei młodzież która przychodzi często nie ma się od kogo uczyć, bo przez brak jakiejkolwiek stałości w strukturze osobowej i wszechobecny chaos w zarządzaniu który zawdzięczamy kierownictwu, ludzie którym gdzieś w tym wszystkim udało się chwilę popracować nad poważniejszymi rzeczami i nabrać doświadczenia są naprawdę nieliczni. Cała reszta coś tam sobie dziubie aby tylko się za bardzo nie wychylać, bo wiedzą dobrze że to się nie opłaca. Firma ma ogromny potencjał, ale jest zarządzana fatalnie, wciąż nie jestem w stanie uwierzyć ile czasu można robić te same błędy, ale dopóki nie ma jakiegoś mechanizmu który zmusza do wyciągania z nich wniosków to chyba w nieskończoność.

Witam. Jakieś opinie o pracy jako magazynier? Właśnie zastanawiam się nad rekrutacja na stanowisko magazyniera

Mistrz

Dyrektor Produkcji BB wprowadza terror na produkcji - krzyk i poniżanie ludzi w obecności innych pracowników to codzienność. Pytanie jak długo to organizacja wytrzyma, gdyż moment eksplozji jest blisko. Prezes nic nie widzi, gdyż wszechmocny dyrektor produkcji cały dzień przesiaduje w gabinecie prezesa.

niktważny
@Mistrz

A moim zdaniem nie jest taki zły. Gadaliście że chce pleksę w szafkach śniadaniowych pozakładać a on jedynie zrobił z szafkami porządek. Potem żeście na nim pomstowali że zabroni wychodzenia na papierosa, a on jedynie poprosił i przypomniał, żeby nie palić na terenie firmy. Dużo z nim nie rozmawiałem, ale zawsze się przywita i w ogóle wydaje mi się że mogliśmy trafić na dużo gorszego.

Już prawie były :D
@niktważny

To, co ty od niego usłyszysz i zobaczysz, to jedynie miłe słowa i uśmiech. Idź na zebranie z nim i zobaczysz wspaniały przykład mobbingu. "Jest zakaz wychodzenia na papierosy, zawsze można zwolnić dla przykładu" Teraz mu się ciut uspokoiło z pomysłami zwalniania pracowników, bo nie ma chętnych do pracy. Każdy nowy kandydat jak słyszy stawki, to wychodzi i się śmieje. Co do fajek, to nie masz pojęcia ile one nerwów kosztują kierownika i mistrza jak błazen zaczyna swoje wywody.

Colombo
@Już prawie były :D

Polują na tych co sporadycznie zdarzy im sie wyjsc na parking puscic (usunięte przez administratora) a tych co notorycznie palą po kiblach (czyt. szczerbata gwiazda LPM3 bodajże) i przez ktore jest afera , złapać nie potrafią !! Chyba chodzi o wprowadzenie atmosfery zastraszenia a nie wyeliminowania faktycznego "zródła"

Pracoszukacz

Witam. Czy w tej firmie przysługują jakieś dodatki np za pracę zmianowa , jakieś premie frekwencyjne, miesięczne czy tylko tyle co jest napisane w umowie ? Pozdrawiam wszystkich

@Pracoszukacz

5% premii kwartalnej, płatne nadgodziny zgodnie z prawem pracy, bonus na Wielkanoc i Boże Narodzenie, dodatek za prace w sb i święta

Zostaw merytoryczną opinię o UTC Aerospace Systems Wrocław - Wrocław

• Jak się pracuje w UTC Aerospace Systems Wrocław?

Zobacz opinie na temat firmy UTC Aerospace Systems Wrocław tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 74.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UTC Aerospace Systems Wrocław?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 41, z czego 3 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UTC Aerospace Systems Wrocław?

Kandydaci do pracy w UTC Aerospace Systems Wrocław napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UTC Aerospace Systems Wrocław