Telewizja WTK

Poznań

Opinie o Telewizja WTK

widz 2011-11-01 18:50:45
Typowy prywaciarski pitulitum jako widz oceniam na mierny, jakość programów technicznie i merytorycznie pod psem nawet nie chodzi o obraz (ileś late temu przeszli wreszcie z svhs na cyfrę :) ) a raczej o jakość zdjęć i montażu, tną zdjęcia jak by do przekazu podprogowego ujęcia potrafią mieć po sekundę a nawet mniej, ja rozumiem program informacyjny i że niby chcą pokazać w obrazie o czym mowa, jednak u nich to jest normalnie teledysk. Do tego tego z brzydkimi ujęciami oraz szwenkami, zresztą czego się spodziewać po telewizji gdzie montażem w ramach wiecznego cięcia kosztów na każdym i wszystkim montują dziennikarze z tego co wiem. Tematu jakości samego dziennikarstwa lepiej nie poruszać kompletne dno, oni chyba istniej tylko dzięki temu że właścicielem jest monopolista kablowy na rynku poznańskim i wpycha każdemu ich program nawet w najtańszym pakiecie do tego wieczna nachalna reklama której w samym poznaniu jest już tak wiele że chyba brakuje ich plakatów tylko w toaletach publicznych
widz 2012-10-17 17:19:55
dokładnie podzielam twój pogląd ,byłem tam przez chwilę i ....koszmar.
Pseudo podróbka tvn ,telewizja robiona bez pomysłu i polotu.Dziennikarze zdegustowani i zdemotywowani.
Miliony przewalają na dotacjach unijnych siedzą w kieszeni u marszałka i trzęsą [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] żeby inea nie padła bo telewizja zupełnie się nie zapina budżetowo.
A pan prezesik ....masakryczny [usunięte przez moderatora]
były 2012-12-05 09:57:48
masakra reporterzy, masakra ilość newsów i ich jakość ,kiepskie oświetlenie kiepskiego studia.Generalnie rzeźnia nie polecam pracy bo będziecie ciągle żyli w niepewności o jutro .I ostatnio obsuwy w wpłatach i brak możliwości rozwoju bo kumoterstwo znajomków jest nie do przejścia
Operator 2013-01-22 02:23:40
Chcecie zostać białymi murzynami zapraszam do wtk, światek piątek sobota i niedziela za drobne ups wogule temat jakichkolwiek pieniędzy to temat tabu w tej firmie. Wieczna rotacja dziennikarzy tj murzynów którzy liczą jak każdy normalny człowiek na to że coś osiągnie (tu jedynie garba idzie się dorobić). Do tego skakanie między 3 kamerami na raz w pojedynkę bo pan prezes ma ważniejsze wydatki typu wycieczka lub nowy samochód zamiast zapłacić dodatkowo innym operatorom aby po ludzku zrobić program
starzystka 2013-04-17 10:31:31
ja byłam w WIELKOPOLSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ w skrócie WTK stażystką i powiem jedno .Masakra to co mówią pracownicy na "zapleczu" przeraziło mnie.Ja tam nie zostałam mimo że mi opowiadano cudowne kawałki.Boję się że po miesiącu bym zmagała się z takimi bolączkami jak inni pracownicy.łamanie praw pracowniczych notoryczne bezpłatne nadgodziny, prezes bez decyzji "SŁUP" drugi bez mózg ...masakra...naprawdę lepiej iśc do radia afera .Może nie ma perspektyw na pracę ale przynajmniej jest fajna atmosfera.
Można jeszcze spróbować w ONTV ale tam podobno jest mało pieniędzy...ale podobno bo nie wiem.Przynajmniej jest tam miło ...ale tylko słyszałam ...więc szkoda czasu na te media
Kinia 2013-04-18 11:15:45
DNO DNA.CZARNO BIAŁA TELEWIZJA Z BRZYDKIMI LUDŹMI BEZ POLOTU I POMYSŁU.STACJA KTÓRA DOGORYWA PRZEZ NIEUDOLNE RZĄDY PREZESA.TANIA PODRÓBA TVN ...MASAKRA KTÓRA ZABIERA MI TYLKO KANAŁ NA WINOGRADACH.
Monika z Poznania 2013-04-18 14:06:22
a czy ktoś jest zadowolony z pracy tam ??
K.k. 2013-04-19 08:05:47
Ludzie trzymajcie sie z dała mam spotkanie oddzwonie Wtk.zwolnienia brak kasy i zarozumiala kadra która myśli tylko o sobi.w Wtk ni do sie po ludzku pracować.przeszlam tam 2 lata temu z innego medium i żałuje bo oni sie rozwijają a tu jestem trybikiem bez przyszłości z marna pensja
nikita 2013-05-06 10:17:50
wtk jest stacją która już najlepsze chwile ma za sobą.
Nie mają pomysłu na siebie a podrabianie tvn się nie udało.
Co do pracy to jest ciężko , kiepskie pieniądze ,nigdy nie wiesz za ile pracujesz, i strasznie zarozumiały prezes ,drugi to ....szkoda gadać.

Generalnie szkoda czasu lepiej iść do normalnej pracy
non 2013-05-22 02:37:16
Pensja dociera na czas i zawsze docierała. Co do zarobków to jeśli ktoś jest dobry i dużo pracuje to zarobi. A odnośnie zwalniani itp. to cóż media regionalne ostatnio nie mają lekko, polecam poczytać informacje na tema tvp poznań ale wtk trzyma się całkiem dobrze mimo tego co piszą ci powyżej
non 2013-05-22 03:08:39
Co do umów to część ludzi (głównie technika) pracuje na umowę o pracę i trzeba przyznać dobrze zarabia
Ksrol 2013-05-22 05:57:25
Dzieki za info a szukaja trraz kogos ?
non 2013-05-22 20:37:54
Operatorów i reporterów zawsze ale na rozmowy zapraszają tak raz na trzy miesiące większa grupę. Obecnie chyba poszukiwany jest programista. Generalnie polecam stronę http://www.wtk.pl/wtk-job
non 2013-05-22 20:40:55
chodzi o stronę wtk tam jest w zakładce Grupa WTK pozycja Praca i staże
Włodek 2013-06-24 03:52:10
od lat jest tak że operatorzy przychodzą i odchodzą bo w takich telewizjach zapierdziel jest niezły i trzeba mieć kondycję. Słabe jednostki szybko odpadają i stąd ciągle jest rotacja. Część ludzi zdobywa doświadczenie i przechodzi do większych stacji. Standardowo trzyma się tam 7-8 operatorów i zwykle raz na pół roku może raz na rok potrzebna jest nowa osoba. Płaca nie jest szałowa ale są takie miesiące że wyjdzie sie 3 tys na rękę ale to oznacza nawet pracę codziennie po 8-10 h. Zarabia sie od dyżuru czyli im wiecej dyzurów tym lepiej. A co do formy umowy itp. to bym nie narzekał bo takie są realia branży zwłaszcza w Poznaniu tak więc dyktować warunków raczej sie nie da, zwłaszcza dla kogoś bez dużego doświadczenia. Moim zdaniem wtk to dobra szkoła jeśli chce się zdobyć doświadczenie w zawodzie
zz 2013-06-24 03:58:35
Dla operatorów polecam jako pracę na start. Nauczysz się jak się pracuje w stacji informacyjnej a to może ci potem dać wiele. Z tego co wiem to pracują na Panasonic HPX 500 czyli na kamerach które mogą im pozazdrościć kumple z innych regionalnych oddziałów (gra na karty nie na kasety).
zz 2013-07-01 23:50:25
Umowa o pracę jeśli się sprawdzisz, na dzień dobry umowa o dzieło ale kasa jest zawsze na czas. Nadgodziny płatne ale bez szaleństw :), woda, kawa, karnet na siłownie i pakiet pracowniczy w INEA jeśli jesteś pod zasięgiem plus pewnie teraz też wejściówki na wszystkie mecze Lecha na Bułgarskiej
zz 2013-07-02 13:51:07
Chyba dawno odszedłeś z wtk bo się pozmieniało od tego czasu
fistaszek 2013-07-04 12:22:42
masakra i tyle ,bez pomysłu i polotu, dla mnie trup ...
2013-08-22 23:12:11
Z tego co wiem to głównie dzieło ale z czasem można wynegocjować umowę o pracę
2013-08-23 21:32:07
Odnośnie szkoleń to zależy gdzie chcesz pracować. Wiem, że bywają dla praconików IT (programistyczne) oraz techników telewizyjnych. I to zwykle jeśli wprowadzane są jakieś nowe rzeczy. Dziennikarze miewają spotkania odnośnie emisji głosu itp.. Pewnie księgowość też coś tam miewa. A co do operatorów to chyba nawet nikt takich nie organizuje. Oczywiście nowy operator na start dostaje przeszkolenie i robi jakieś 2 tygodnie na stażu by poznać sprzęt etc.
Kinia 2013-10-25 22:43:40
Pracowałam w epoznan jako wolontariusz z obietnicami zatrudnienia.nadal wymaga się odemnie żebym pracowała tylko zamiast umowy o prace dano mi 180 zł na umowę o dzieło ....wyzysk w epoznania i wtk to normalność .pensje na granicy 900 zł.przykro patrzeć jak taki potencjał jest marnowany
Camera 2013-10-28 01:25:56
Lepiej się trzymać z daleka od tej pseudo firmy, [usunięte przez moderatora], praca z darmo na próbę to tutaj norma. Ci co pracują za te drobne (oczywiście bez umowy o pracę) muszą teraz jednocześnie za te same kieszonkowe ciągnąć dwa kanały tv tj wtk oraz lech tv. Dno dna i tyle nawet na kasety dvcpro nowe [usunięte przez moderatora] do kamer, jako operator musisz kupić z własnej kieszeni te nośniki jak nie kupisz i będą dropy z powodu zajeżdżonej taśmy to ci całe kieszonkowe zabiorą tj wypłatę ;)
an 2013-10-28 22:12:28
Hmm WTK od 3 lat nie gra już na kasety a na karty P2 i nie mają ani jednej kamery która gra na taśmy w użyciu ... tak że Camera lekko kłamiesz
Camera 2013-10-28 23:29:58
Ja wiem jak było jak ja tam robiłem, teraz z tego co wiem nie zmieniło się wiele :). Ta firma to dno i wodorosty, zresztą szczerze odradzam naprawdę, jeżeli dla was nie posiadanie umowy o pracę jest czymś normalnym to przepraszam bardzo ale to z wami coś jest nie tak, ja rozumiem wszystko rynek itd itp co za problem dawać umowy 3 miesięczne jak ma się nie pewną sytuacje, ale nie najniższa krajowa to zbyt wiele a już tym bardziej na umowę o pracę dla tej firmy nie mówiąc już o innych aspektach oszczędzania dosłownie na wszystkim i wszystkich. I nie ma co tłumaczyć sytuacji tej firmy kryzysem medialnym, ponieważ od dnia otwarcia w wersji dla jeleni robiących na nich w tej firmie panuje kryzys i wieczny brak gotówki na wypłaty, od kiedy pamiętam w tej firmie panuje pojęcie pracy pod tytułem wolontariat, do cholery do pracy nie przychodzi się pomagać biednemu przedsiębiorcy tylko zarabiać na życie ten kto tego nie rozumie cóż współczuje :). Ja bynajmniej teraz zarabiam kilkukrotnie więcej i robię 10razy mniej niż w wtk w swoim zawodzie i mam umowę o prace czyli jednak się da pozdrawiam jeleni
szukajacy 2013-10-29 13:02:02
Tej Camera napisz gdzie pracujesz, w sensie gdzie masz tak fajnie to moze inni się zainteresują
meron 2013-11-16 07:38:42
pensa na poczatek to pewnie jakies 2200 zl na reke potem rosnie w zleznosci ile sie robi itd.. kasa zawsze na czas wiec nie jest az tak zle
Ala 2013-11-27 13:05:26
2200 w twoich snach :) do tylu dojdziesz i to na umowę o dzieło albo firmie jednoosobowej po wielu latach użerania się. Nie mam dobrej opinii o tej firmie w normalnym kraju nie miała by prawa istnieć. Nawet góru (usunięte przez administratora) tego ścieku chciało odejść, jednak do firmy której startowała jej nie wzięli i całe szczęście bo zrobiła by z niej drugi wtk
mateusz 2014-02-13 16:08:53
(usunięte przez administratora)nie polecam ta firma chyli się ku upadkowi
arti 2014-03-31 22:09:25
mniejsze telewizje często żyją na granicy opłacalności, bo niewiele osób ogląda już niekomercyjne kanały
akloc 2014-04-05 06:49:34
Dziwisz się? A jaką ofertę programową ma taka WTK, czy jest tam coś co by Cię porwało? Nie mają szans konkurować z TVP czy TVN
Obiektywny 2014-04-22 00:07:57
Bo od tego jest TVP Regionalna, a nie twory typu WTK które po prostu nie powinny istnieć wedle przepisów pracy (nagminnie łamane w wtk wogule w sumie nie istnieją) i zdrowemu rozsądkowi. W tej tv nigdy nie szanowali pracowników, i nie mówcie że jest inaczej bo jak na razie mimo tragicznej sytuacji w TVP. To pracownicy pracujący w tymże przybytku zwanym tv WTK skomlą na kolanach o pracę w TVP
Alfonso 2014-05-21 10:18:04
Mówisz sprawdzić ? Problem w tym że gdy istnieje taka firma prywatna utrzymywana na siłę z kasy państwowej (a wtk nią jest bo gdyby nie POwiązania i kasa z ratusza to by padła na pysk) to na rynku zaczyna się robić syf, i tak też jest na rynku medialnym w polsce. Aktualnie naprawdę więcej się zarabia w fabryce pod poznaniem jako operator maszyn (z umową o prace itd) niż w tym całym WTK który pośrednio jest utrzymywany z moich podatków, a ludzie tam aktualnie pracują już nawet na[usunięte przez admina]i leczą się za moją składkę nfz bo są porejestrowani na bezrobociu
OSTJ 2015-01-31 02:35:50
Odnoszę wrażenie, że Telewizja WTK nie będzie w stanie wyjść nigdzie dalej niż lokalny światek. Chyba, że taki jest ich pierwszy i główny cel. Poza tym wydaje mi się, że nie będzie możliwości utrzymać na stałe wszystkich pracowników właśnie przez to, że nie ma zbyt dużych szans rozwoju u nich , nie sądzicie?
ge 2015-09-07 00:08:28
Bardzo dobra firma na start kariery- przynajmniej tak bylo kilka lat temu. Prezes otwarty na pomysly pracodawcow. Niestety male zarobki w porownaniu do czasu pracy (czesto niernomowanego np. przy realizacji programow). Polecam mlodym!
pokl 2016-05-13 22:34:10
bewe, szkolenia to nie wszystko. Uwierz mi, że głównym problemem jest to aby ludzi na dłużej zatrzymać w firmie.
Zostaw swoją opinię o Telewizja WTK - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Telewizja WTK