Opinie o PKM w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie PKM. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w PKM na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKM w Katowice

Ana

Nie polecam jeździć autobusem 688 popołudniowe kursy kierowca nieodpowiedzialny i bardzo nie miły do pasażerów.

Pkm

Firma ok wypłaty na czas autobusy są w miarę ok

Czy PKM ma ściśle ustalone godziny pracy?

E

Jasne, cała doba.

makepeace

Kierowców zatrudniają chyba po wyrokach, bo taki jeden z linii "70" jest nienormalny. Znajoma przez jego hamowanie ucierpiała miała stłuczenia głowy i skręcenie szyi. Kierowca, pojechał dalej i nie raczył wezwać pogotowia ani policji.

syfon
@makepeace

to chcialem zabic ta kobiete

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie PKM, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Magazynier
Jędrzejów
DP CLEAN TECH POLAND SPÓŁKA AKCYJNA
logo firmy Operator CNC
Żary
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.

Chyba kierowcy mają czegoś dość gdyż zaczeli jeździć w kamizelkach. Ponoć kierowcy zarabiają 15 zł na godzinę odpowiadając za autobus a osoby liczące pasażerów 30 zł na godzinę. Czy to prawda,? Czy urzędnicy miasta Katowice nie uważają że to żenujące?

@Marta

no tak ten ktory za nic nieodpowiada zarabia wiecej 604628455

Al Kandzino

Ostatnio w mediach było głośno odnośnie pracy w PKM, że szukają, że przyjmują... To co jest podane czyli 19.50 brutto to kłamstwo. W zeszłym tygodniu stawka ja umowie próbnej była 16.50 brutto za h! Stawka 19.50 to dodane premie ( regulaminowa i uznaniowa ), które bardzo łatwo stracić. Generalnie nowy pracownik za nominał godzin może nie zarobić nawet 3k.

@Al Kandzino

chca ciebie (usunięte przez administratora)zadzwon to ci powiem 604628455 pracowalem 8 lat tam

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w PKM?

daj sobie spokoj z ta praca pracowalem 8 latek

Ferdynand

Bardzo fajna firma. Zawsze jest ponad 2000 zl za nominał godzin.

xyz
@Ferdynand

no ale to jest praktycznie minimalna krajowa ...

były kandydat
@Ferdynand

no to faktycznie sporo... da się w dzisiejszych czasach z tego wyżyć albo zarobić gdzieś mniej?

Grzegorz
@były kandydat

Kandydowałeś do firmy PKM? Jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna i czego wymaga się tu od pracowników? Liczę że powiesz coś więcej na ten temat.

Mateusz

Nikomu nie polecam pracy w tej firmie. Zarobki są żenująco niskie, natomiast praca na stanowisku kierowcy autobusu ciężka i odpowiedzialna. Zarobki na początek 16,80 zł brutto na godzinę, co daje ok. 3000 zł brutto miesięcznie. W ostatnich latach zakupiono trochę nowych autobusów, zdarzają się przypadki że trzeba wyjeżdżać pojazdami które nie są w pełni sprawne technicznie. Notorycznie brakuje kierowców, firma szuka poprzez Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach (na dzień 19.07.2019 jest informacja o 30 wolnych etatach), wymagania praktycznie żadne: bez doświadczenia w prowadzeniu autobusów, wykształcenie min. podstawowe (!!!) więc nie ma się co dziwić że nikt nie chce tam pracować. Firma jest polityczną przechowalnią różnych osobistości. Po likwidacji KZK GOP utworzono specjalnie dla byłego dyrektora tej instytucji stanowisko :Wiceprezes Zarządu ds. techniczno-eksploatacyjnych - nigdy czegoś takiego nie było w PKM Katowice, no ale trzeba się odwdzięczyć za lata przychylności i współpracy. Podsumowując: jeśli chcesz wstawać do pracy nawet o 2 w nocy, kończyć koło 1 w nocy, jeździć w upale starym gratem bez klimatyzacji jest to praca dla Ciebie. Nie dziw się że wielu kierowców jest chamskich. Biorą tam byle kogo, byle masz prawo jazdy kategorii D.

Twój stary
@Mateusz

Synek co ty (usunięte przez administratora) w tej firmie pracuje już z 13 lat i to co piszesz to jakieś bzdury

Jacek

Czytam te opinie i po prostu wierzyć mi się nie chce że w PKM Katowice jest tak fatalnie. Pracowałem tam kilka lat, przełom lat 80 i 90, i miałem zamiar wrócić teraz bo są przyjęcia, ale po przeczytaniu tylu negatywnych opinii raczej odpuszczę. Nie powiem że kiedyś było super, jeździliśmy starymi jelczami i ikarusami ale jakoś się to wszystko kręciło. Pracowaliśmy max po 10 godz.bo tyle mógł pracować kierowca dziennie, ale nie przekraczaliśmy normy w miesiącu, pilnowały tego miłe planistki. Pensje nie były takie złe, bez problemu można było dorobić sobotami i niedzielami, bo w miesiącu zawsze przypadały po dwie, zapomniałem dodać, kasa była jeszcze ze sprzedaży biletów. Były premie za oszczędności paliwowe, był fundusz socjalny, paczki na święta i dla dzieci na mikołaja, no i oczywiście bilety darmowe dla całej rodziny. Widać że dobra zmiana dotarła też do PKM-u. Pozdrawiam wszystkich obecnych, byłych oraz przyszłych kierowców PKM Katowice i życzę szerokości ps. Wiem że nie wniosłem nic nowego w związku z zatrudnieniem w pkm, ale musiałem się wypowiedzieć

@Jacek

W tych samych latach też procowałem w PKM Katowice (dawniej WPK), to były czasy! Pozdrawiam

OddajcieMiHajsZaPizze

Bardzo pozdrawiam kierowcę 37, który nie dość że był dzisiaj spóźniony o jakieś pół godziny, to jeszcze nie wiadomo czemu dodaje gazu tuż przed wejściem w zakręt. Nie wiem czy podczas szkolenia chcecie zrobić z kierowców rajdowców, ale zbyt mądre to nie jest bo połowa ludzi w autobusie się wywraca. Przez co pomimo tego, że siedziałem szarpnęło mną niesamowicie i gdybym się nie złapał szybko czegoś nie złapał to jeszcze dzisiaj byłbym na ratunkowym z rozwaloną głową. Niestety moja pizza nie miała tyle szczęście i poszybowała na drugi koniec autobusu finezyjnie się rozwalając na podłodze. Powodzenia przy sprzątaniu.

pragne podziękować kierowcy autobusu 297 który jechał dnia 11.07 2020r o godz 16,47 z awf jak równierz dyspozytorni na ul mickiewicza za torebkę którą żona zostawiła w autobusie jeszcze są życzliwi ludzie to się chce żyć a nie umierać dziękuje z całego serca

Yogi

Ja napiszę tak, wszyscy którym nie podoba się praca w PKM Sosnowiec to lenie i nie znajdą pracy nigdzie, nawet jakby mieli siedzieć w domu za 10 tyś to i tak by narzekali. To są tacy ludzi którym praca będzie zawsze śmierdziała bez względu gdzie się zatrudnią, i jestem pewien że każą prace opluwają tak samo jak w PKM Sosnowie, pamiętajcie leń zawsze będzie leniem.

Nabity w butelkę

Dzięki tej pracy jestem niewyspany, weekendy stracone, świata również. Robię wiele nadgodzin. Patrzysz jak znajomi się spotykają po swojej innej pracy już od piąteczku, a Ty siedzisz jak jeleń w pracy i liczysz na dobrą wypłatę. Dostajesz pieniądze na konto, patrzysz i nie wierzysz.. I zdajesz sobie sprawę że przy okazji jesteś baranem...

Wojtek
@Nabity w butelkę

To może przynajmniej napisz jakie zarobki.

radosny

Firma jak najbardziej spoko, wystarczy mieć chęci do pracy, a to towar deficytowy u niektórych osób!

Witam. Jak obecnie wyglada sprawa przyjęcia do pracy na stanowisko kierowcy? Jest realna szansa czy obecne dziwne czasy, głównie cięcia w rozkładzie spowodowały że już zapotrzebowania na kierowców nie ma?

On

Jak się dostać do pracy woj śląskie ?

Dipol

O nie... Po przeczytaniu opini rozwiałem swoje wątpliwości i nie chce tam zaczynać pracy. Praca nie jest lekka (ludzie, odpowiedzialność, szerokie godz pracy, masa straconych weekendów) Myślę, że kierowca nawet na dzień dobry powinien zarabiać bez problemu chociaż 3,5 tys na ręke. Nie wiem kogo to wina ze rzeczywistość jest aż tak inna... Ja dziękuję sugerując się tym że opinie pokazują prawde

Bardzo przykro czyta się sugestie a'la nepotyzm w PKM. Czy faktycznie Zarząd go urządza? Może niech odpowie sam Zarząd.

Może P.Prezes wypowie się dlaczego dała planistom podwyżkę 300 zł, a kierowcom, którzy najwięcej w tej "firmie" robią dla biurokratów- 0 zł? Kierowców traktuje się jak zło koniecznie, a P. Prezes obdarowywuje swoich potomków na różnych stanowiskach. Biedni kierowcy nie szanują pasażerów, ta ja ich nie szanują z góry. Musicie zrobić strajk, jak w latach 90., bo inaczej bedą bardziej wami wycierać, jak szmatę do mycia podłóg.

alois
@Zainteresowany

ale za to przybywa kierowników!

@alois

Nie dziwne w biurokrkcji. Układy, znajomości, robieszenie zamieszania i wymyślanie przeróżnych bzdetów, po to, zeby "kierownicy" mieli co robić.

Zostaw merytoryczną opinię o PKM - Katowice

• Jak się pracuje w PKM?

Zobacz opinie na temat firmy PKM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PKM