SAMASZ

Opinie o SAMASZ

co do palenia. chciałbym otrzymac informacje od pana bhp ilu złapał biurowych, ilu kierowników, ilu dyrektorów ? chyba nikogo bo dostałby taka zjebę że w pięty by mu poszło. niech powie za co z poprzedniej roboty go wujek wyrzucił że kompletnie do niczego się nie nadawał. a prezesi są slepi on kosztem samaszu robi sobie następne certyfikaty za kasę samaszu. a co z besensownymi np. nalepkami na windach? już działaja ale zdjąć już nie ma komu? niech bierze szpachelke i benzynkę i zapierdziela.

Spodnie

O co chodzi z tym BHPowcem ? Co chwila jakieś zakazy jak nie parkingowy to teraz z ciuchami i jedzeniem na stanowisku pracy

Byku
@Spodnie

Dla mnie to jest ewidentne szukanie wuja do czterech liter. Działania kompletnie nie związane z bezpieczeństwem czy higieną pracy. Chłop powinien iść do straży miejskiej tam by się nadawał, a być może próbował i mu nie wyszło to teraz sobie rekompensuje. Kto tam wie. W każdym bądź razie przez takich, czlowiek coraz bardziej się zniechęca do pracy.

RENEGAT
@Byku

Masz całkowita rację !!! A co z Paniami czy Panami z biura ? Gdzie spożywają posiłki ? Jeśli ktoś pracuje jako "biórowy " na hali to gdzie jego ubranie ochronne czy kask ? Przecież to chore.Cukrzycy muszą jeść co dwie godziny i co zabić go za to ? Kto będzie chciał pracować w reżimowej firmie.To po to ludzie w stanie wojennym walczyli o wolność aby teraz komuna wróciła.A gdzie kanapki je behapowiec ?

Siekiera

Człowiek robi stara się a jak na krew pujdzie to nie bo trzeba gonić robotę . W sobotę 6 h nie ma co robić ale przyjdź . Zasada pokaż a zastaw się ????

Zdziwiony

Podobno niektórzy mistrzowie zabraniają pracownikom na liniach chodzić oddawać krew. Nie mogą tego robić. "Okoliczność, że krwiodawstwo należy do sfery prywatnych wyborów pracownika, przesądza o tym, że zatrudniający nie może mu tego ograniczyć czy zakazać. Próbę wpływania na tę sferę można by porównać do chęci uzyskania przez szefa wpływu na liczbę dzieci, którą planuje pracownik, „bo przecież musi płacić pracownikowi wynagrodzenie związane z urodzeniem i wychowaniem dziecka". Pracodawca nie ma wpływu na częstotliwość oddawania krwi przez pracownika czy przeprowadzania związanych z tym badań lekarskich. W szczególności nie może tych okoliczności kwestionować, np. ze względu na ich zasadność i celowość. O tym decyduje wyspecjalizowany personel (lekarze) ze stacji krwiodawstwa." To chyba zamyka sprawę prób ograniczania oddawania krwi przez pracowników firmy.

Witam dzis byłem na rozmowie na cv nie wpisałem ze kiedyś pracowałem na trawiastej 2008 podajże gdzie powinienem napisać 3 ostatnie pracę powiedziałem im że pracowałem Samaszu tylko nie chciałem o tym mówić pisać na cv bo zostałem źle potraktowany własne 2008 przez majstra który zabierał mi z godzin i panią Adele ktora czekala az mnie zwolnia bo mnie nie trawiła za cała prawdę znacie ja stara gwardia ja zna oni mi powiedzieli ze beda przesluchiwac ludzi jakim ja kiedyś byłem pracownikiem i dlaczego się zwolniłem na porozumieniu stron drogi z samaszem rozeszły się przez majstra alkoholika który już tam nie pracuje no i wścibska Adele która zacierała ręce bym był, zwolniony udało się jej wracając do weryfikacji to jest nieporozumienie jakieś przesłuchanie co to ma być zmarnowali mi muj czas a po drugie człowiek ma doświadczenie oni cie traktują jak małolata tak tego nie zostawię zwrócę się do samego prezesa o tej sprawie to jes chore co oni robią Pytam się dlaczego tak postępujecie podczas waszego przesłuchiwania(weryfikacji) co było i nie jest nie pisze się w rejestr człowiek chce pracować a wy stwarzacie problemy sami i nie boję się pisać prawdy tak tego nie zostawię i za udostępnienie mojego zdjęciaz cv ludziom na zakładzie jaki to ja byłem rozumiecie mamy 2023 a oni będą ludzi pytać którzy pracowali w 2008 no bo jak mam to wyobrażać

Pytam się co to ma znaczyć? Albo dostaje to pracę albo nie co to znaczy musimy pana zweryfikować

Przyjmują na montaż? Jakie zarobki? Mam doświadczenie pracowałem w podobnej firmie jakiej lini unikać gdzie są normalni ludzie?

Rio
@Nowy

Omijaj szerokim lukiem

Kolo
@Nowy

Z doświadczeniem czy nie, to bez sobót i nadgodzin nie zarobisz, a tych nie ma od dawna. Szukaj czegoś innego.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w SAMASZ?

Golo

Tak maja szanse bo jest malo chetnych do pracy... Na poczatek dostaniesz z 19 zl brutto odlicz podatki czas na dojazdy i koszta paliwa i nieprzyjemna atmosfere w pracy a jeszcze nie zapominajmy o uciazliwym halasie bo maszyny sa sprawdzane na hali i wszech obecny pyl...w bialymstoku mozna znalezc duzo lepsza prace za lepsze pieniadze nie polecam nikomu

lucek
@Golo

kasa marna , zarcie na stołowce podłe..ze potem trzeba zołądek leczyc ..zmieniłem ta robote i teraz w koncu wiem ze zyje

o

Tak, przyjmują z łapanki, bo coraz mniej chętnych, a ktoś musi utrzymać tych wszystkich dyrektorów i ich zastępców. Płace coraz marniejsze.

Hehe

Zadzwon zapytaj , sie dowiesz sie :)

wh
@lucek

A gdzie teraz pracujesz?

Jarek
@lucek

U mnie taksamo????????????

Zaintryfowany
@Jarek

@Jarek Stwierdzasz czy pytasz? Swoją drogą, Twój wpis to dowód na to, że ilość następujących po sobie znaków interpunkcyjnych jest odwrotnie proporcjonalna od IQ.

zwierzak

Dziwi mnie fakt, że w tak dużej i "starej" firmie brak jest związku zawodowego, który mógłby pewne niezdrowe zapędy hamować. Oczywiście słyszałem teks, że podobno prezes dawno temu objawił "prawdę" że zwolni każdego kto by chciał związek założyć bądź do niego się zapisać, jednak nijak to się ma do prawa i rzeczywistości!. Taki "pracodawca" utrudniający założenie związku, lub w jakikolwiek inny sposób szykanujący pracowników dążących do jego powołania podlega karze z WIĘZIENIEM włącznie! Wniosek taki- zamiast lamentować w internecie może czas zadziałać w realu?

@zwierzak

Myślisz, że związki coś zmienią? Nie łudź się! Będą inne problemy no i oczywiście nowe układy. Najważniejszy będzie przewodniczący, który z czasem obrośnie w piórka. Zresztą Pan A. S. ma racje w kwestii związków sam w nich kiedyś działał i zna to wszystko od podszewki. Dla Pana Prezesa A. S. życzę dużo zdrowia. P.S. Mi się nie podobało to zmieniłem pracę. Ale pamiętajcie wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Miłego dnia:)

@zwierzak

patrzę że kogoś ułańska fantazja ponosi, ZZ zakładaj sobie w państwowych firmach, w prywatnych to dobra wola właściciela i żaden się nie zgodzi na to

Samasz

Co To za nagonka na liderów? Zazdrość kogoś zżera? Popracujcie kilka ładnych lat, wykażcie się chęcią rozwoju, wpadajcie na ciekawe pomysły jak usprawnić swoją pracę, starajcie się poznać maszyny to może i was ktoś kiedyś doceni. Ale nie, większość woli iść na łatwiznę i wykonywać tylko najprostsze i najłatwiejsze zadania, aby tylko dotrwać do końca zmiany. Zero ambicji.

@Samasz

Tak jasne trzeba być mistrza pupilkiem albo włazić w tyłek. A nie się wykazywać.

J
@Samasz

Stary, tacy liderzy z was że nic się nie zmienia na lepsze. Klepanie cały czas sztucznych problemów, prawdziwe omijacie szeroko. Zbieranina ludzików co dzień i gadanina o pierdołach na zebraniach majsterkowiczów który to lepiej doje.ie komuś i mu przyklasną. Białoruś. Ale sami tacy ważni jesteście przecież przez to gadanie wasze kazdy wie co i wiedział dzień wcześniej.

Starszy pracownik

Co to za łeb chudy co chodzi na L 10 z telefonem non stop , z tego co kojarzę to chyba nowy A zachowuje się jak by stary pracownik gdzie ci mistrzowie nic nie widzą. Przyszedł i już co chce to robi jak większość nowych za moich czasów to nie było mowy o takich akcjach A tu robi co chce po miesiącu. Czy dwóch jak przedluza takiemu umowę to naprawdę firma schodzi na psy

Stary pracownik

A co to ca łeb na L10 chudy co chodzi z telefonem non stop . I się panoszy z tego co kojarzę to chyba nowy A zachowuje się jak by stary pracownik gdzie ci mistrzowie nic nie widzą . Za moich czasów nie do pomyślenia widocznie na robocie nie zależy żenada

Stary pracownik

Skąd się wziął ten "Pomyślności" ( Chada) na montażu robi tu może góra 2 lata i jest brygadzistą. A jest taki tępy, że masakra.. to za strzelanie z ucha jest brygadzistą?

Młody
@Stary pracownik

Albo za strzelanie z ucha, albo jakieś prywatne układy z majstrem.

@Stary pracownik

Lepszy ten niż "panicz" z l5

Puszek

Jak widac po ksywce odrazu wiadomo kto pisze jesli masz jakis problem to zapraszam do tego jak nazwałes kurnika i z miłą chęcią z Toba porozmawiam ale znajac życie jesteś zwykłym tchórzem który jest mocny w gadce w internecie. Pozdrawiam

robol
@Puszek

Moja ksywka jest OK ale Twoja to tragedia. Tak jestem tchórzem bo .....tchórze nie są mile widziane w kurniku bo duszą kury:) Jakbyś tego nie wiedział( a dużo rzeczy nie wiesz) A po drugie nie chcę zarazić się dlatego omijam kurnik szerokim łukiem

robol

A co to za epidemia wirusa w kurniku mpd3? To chyba przez te poranne posiedzenia gwiazd zakładowych....Musimy nosić maseczki....

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w SAMASZ?

Hehe

(usunięte przez administratora) sie pyta...chociaz pyta to brzydkie slowo

Widz

No tak kto ma nie lepiej w Samaszu jak automatyk malarni zarabia okolo 5000 tys na czysto siedząc cały dzień na (usunięte przez administratora) nic nie robiąc takich się chwali a jak ktoś tyra jak wół to jeszcze pod (usunięte przez administratora) że nic nie robi więc jeśli ktoś chce dobrze zarabiać to tylko na automatyka startować

@Widz

To trzeba było się uczyć :)

Odp

Dokładnie. Chcesz awansu to teraz poszukują ludzi do DWJ. Raczej wyższe wykształcenie nie jest tam wymagane. Ale wiąże się to z dużo większą ilością pracy i odpowiedzialnością. Więc przemyśl czy jesteś na to gotowy, czy jednak wygodniej jest przyjść do pracy, odbębnić 8 godzin i mieć wyj*bane.

@Odp

Do Działu Wymagania Jakości (bo na pewno nie wspomagania), owszem nie potrzeba wyższego wykształcenia, ale trzeba mieć ZNAJOMOŚCI.Nie trzeba mieć pojęcia o wykonywanej pracy(usunięte przez administratora) Kółko wzajemnej adoracji.

Łucja

Jaka umowa proponowana jest w SAMASZ? Czy można liczyć na umowę o pracę na czas nieokreślony? Proszę o informacje bo dla wielu osób jest to ważna kwestia by można było liczyć na stabilne zatrudnienie.

spawacz

ile zarabia spawacz w samaszu - czy to prawda, ze ma 23,50 za godzinę i czy to prawda, że codziennie dostaje obiad?

Stasio
@spawacz

Prawda nawet i więcej jak dobry

Las
@spawacz

A 23;50 to brutto czy netto?

@spawacz

Tyle dostawał świeżak po kursie w poprzednim roku. W tym roku pewnie więcej (pewnie 25zl). Oczywiście są to stawki brutto. Osobiście wybrałbym inny dział, bo różnice w stawkach między działami są naprawdę niewielkie, a spawalnia to jeden z gorszych działów do pracy. Posiłki są darmowe, codziennie. Darmowy jest również autobus z Białegostoku.

@Odp

dojazd z Białegostoku dodatkowe 2 -3 godziny każdego dnia -do autobusu musisz dojechać, robota ciężka, często nie masz części, albo nie masz instrukcji jak spawać, ciągle czegoś brakuje, posiłek nie rekompensuje, kasa też nie taka fajna jak piszą

@Piotr

potwierdzam i nie polecam pracy spawacza Samasz, zmieniłem na inną, też duża, prawie w centrum Białego i jestem zadowolony. nie tracę czasu na dojazdy, a kasa jak w SaMasz

kowal
@Piotr

Długo wahalem sie nad zmiana roboty ale teraz wiem ze to była dobra decyzja. Praca w białym, zadnych dojazdow, wiecej czasu i normalny socjal ..a nie ochłapy na stołowce .ciekawe czy włascieil albo ten co gotuje jada to co podaja ludziom.

Kuba

Cześć chce złożyć papiery do pracy na montaż ale słyszałem że są linie która polecacie s która nie proszę o rade

Kot

Początek roku brak części i już sie wysyła montażystów na urlop a gdzie postojowe to nie nasza wina ze niema pracy a pracodawca nie może zmusić do urlopu

Logista
@Kot

Z tym brakiem części to od dawna tak jest.W grudniu nie pozwalali wcześniejszym działom produkcji pracować by montaż i inni mieli z czego składać,a teraz jest panika.A co do urlopu to skoro się zgadzacie na wyganianie na urlop to jest to wyłącznie wasza wina.(usunięte przez administratora)

Opal
@Kot

A gdzie jest wasz przedstawiciel w radzie pracowniczej

abc
@Opal

Co ma do zamówień materiału i planowania produkcji rada pracownicza?

Nicki

Czy będą jakieś podwyżki wynagrodzenia? Co roku było o tym głośno już od listopada, lecz w tym jakoś cisza.

xyz
@Nicki

Zacznijmy od tego że to nie jest PODWYŻKA tylko WYRÓWNANIE inflacyjne.I wcale nie będziemy więcej zarabiać bo wszystko podrożało, więc jeszcze dopłacimy do tego interesu.

chłop od pługa
@xyz

Dokładnie tak jak xyz napisał, dostaniesz 100 zł więcej do wypłaty, a na rachunki i jedzenie wydasz więcej niż dotychczas o 300 zł (nie wliczam coli i małpek). Mało tego, zaraz trzeba będzie spłacać tarcze covidowe na co nasz wspaniały rząd zaciągnął kredyty więc dopiero się zacznie. Szanujmy każdy grosz póki coś wart.

Zostaw merytoryczną opinię o SAMASZ - Zabłudów

• Jak się pracuje w SAMASZ?

Zobacz opinie na temat firmy SAMASZ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 98.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SAMASZ?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 66, z czego 14 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 36 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SAMASZ?

Kandydaci do pracy w SAMASZ napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SAMASZ