SAMASZ

Opinie o SAMASZ

Banek

Chyba najwyzsza pora szukac sobie nowej roboty bo tutaj nie idzie zarobic nawet na zycie...

Janek
@Banek

To szukaj, a nie piszesz smuty w necie (za który pewnie zapłaciła Ci dziewczyna/żona/rodzic/chłopak/partner skoro tak kiepsko zarabiasz).

@Banek

Tu nie ma i nie będzie dobrej roboty w tym pier dolniku,bo to Polska B(może nawet C). Pozdrawiam.

eee

Liderzy muszą przemieszczać się po zakładzie żeby usprawnić produkcję tak to prawda ale jeden przemieszcza się żeby sprzedawać papierosy bez akcyzy albo zbierać hajs zaległy. Czy to jest normalne? i ma przyzwolenie chyba

xyz
@eee

Nie było was chyba na spedycji, tu byście dopiero mieli o czym pisć

Antek

To co bhpowiec gania za papierosy?! Jeśli tak to żenada od tego jest kierownictwo!!!

Hey

Nasz Rudy z BHP robi karjere na parkingu .Kawasaki w nagrode zielone

TIG

Chyba panienki z montażu znowu się nudzą

Witam dzis byłem na rozmowie na cv nie wpisałem ze kiedyś pracowałem na trawiastej 2008 podajże gdzie powinienem napisać 3 ostatnie pracę powiedziałem im że pracowałem Samaszu tylko nie chciałem o tym mówić pisać na cv bo zostałem źle potraktowany własne 2008 przez majstra który zabierał mi z godzin i panią Adele ktora czekala az mnie zwolnia bo mnie nie trawiła za cała prawdę znacie ja stara gwardia ja zna oni mi powiedzieli ze beda przesluchiwac ludzi jakim ja kiedyś byłem pracownikiem i dlaczego się zwolniłem na porozumieniu stron drogi z samaszem rozeszły się przez majstra alkoholika który już tam nie pracuje no i wścibska Adele która zacierała ręce bym był, zwolniony udało się jej wracając do weryfikacji to jest nieporozumienie jakieś przesłuchanie co to ma być zmarnowali mi muj czas a po drugie człowiek ma doświadczenie oni cie traktują jak małolata tak tego nie zostawię zwrócę się do samego prezesa o tej sprawie to jes chore co oni robią Pytam się dlaczego tak postępujecie podczas waszego przesłuchiwania(weryfikacji) co było i nie jest nie pisze się w rejestr człowiek chce pracować a wy stwarzacie problemy sami i nie boję się pisać prawdy tak tego nie zostawię i za udostępnienie mojego zdjęciaz cv ludziom na zakładzie jaki to ja byłem rozumiecie mamy 2023 a oni będą ludzi pytać którzy pracowali w 2008 no bo jak mam to wyobrażać

Pytam się co to ma znaczyć? Albo dostaje to pracę albo nie co to znaczy musimy pana zweryfikować

Głos sumienia

Kolegi rozumiem nie zaproszono? Moje kondolencje. Odreaguj na fajosku, koniecznie zachowując regulaminowe 2 metry (choć na pewno nie muszę Ci o tym przypominać). Ludzie... weźcie poczytajcie to forum i zastanówcie się, co mówi ono, ale nie o kadrze, biurze, liderach czy mistrzach, ale o autorach wpisów. Tyle żółci, zajadłości i braku zasad to dawno nie widziałem.

ojko

Przydałoby się zacząć od zwalniania tych podobnych do ''liderów'' którzy spacerują bez interesownie po zakładzie....ale im chyba wolno jak są pupilkami. Zakład traci tylko pieniądze na ich wypłaty które można przeznaczyć na inne cele

@ojko

Pupilków nie zwolnią, bo wiadomo że mają takie "przywileje" w zamian za raporty co dzieje się na poszczególnych działach. Może gdyby czarną listę prowadził ktoś inny, niezależny to byłoby inaczej. A tak spółki mistrz-lider nie wpłyną korzystnie na rzetelną weryfikację pracowników. Dobrym rozwiązaniem byłyby anonimowe ankiety, w których możnaby było wskazać najsłabszych pracowników, w tym liderów. Warunek musiałby być taki, że mistrzowie nie mogliby mieć wpływu na te ankiety.

kolec

Jaka fama? Już majstry wypowiedzenia rozdają i w cale nie ukrywają , że poleci trochę osób.

Michal
@kolec

Juz powoli sie zaczyna zwalnianie dzis na montazach poszly 3 zwolnienia...

@Odp

Nie zapominaj ze liderzy i mastrowie sa od tego zeby sprawdzac jak ludzie pracuja a ktorzy sie nie nadaja do pracy...moze zamiast narzekac na przelozonych lepiej wziasc sie do rzetelnej pracy ? Nie od dzis wiadomo ze z firmy leca wpierw ludzie co chca dostac wyplate za siedzenie na(usunięte przez administratora) i palenie papieroskow...nikogo kto pracuje na zwalniaja wiec proponuje dobrze wykonywac swoje obowiazki i nie martwic sie o (usunięte przez administratora)

amaro
@Marcin

Tak. masz rację. Liderzy i majstrowie są od pilnowania i organizacji pracy ale z tym drugim są problemy. I w przeciwieństwie do Ciebie rzetelnie wykonuje swoje obowiązki a nie jak Ty w kiblu przez pół zmiany posty pisze

@amaro

Mistrzowie bardzo dobrze wykonuja swoja prace nie zapominaj ze jest taki dzial jak planowanie produkcji i tam sa problemy mistrz nie wyczaruje elementow jak ich nie ma..(usunięte przez administratora)

Kiszczak

Przecież wiceprezes mówił, że nie będzie zwolnień. (usunięte przez administratora)

amaro
@Marcin

Tak wszyscy?hmmm. Ale ty musisz być pupilkiem że tak piszesz. Jedynie DWÓCH mistrzów na cały zakład wykonuje rzetelnie swoje zadania a reszta hmm.....

Hala od strony laserów jest bardzo zabrudzona (pył z cięcia blachy unosi się w powietrzu). Wszyscy wdychają te zanieczyszczone powietrze.Nagłaśniajcie temat bo nic się nie zmieni,a za kilka lat będziemy z dmuchawkami chodzić (niektórzy pewnie już chodzą). Zarządcy firmy straszą nas chińskim wirusem i wprowadzają bezsensowne przepisy utrudniające wszystkim życie,a bhpowiec zajmuje się ściganiem zbrodniarzy, którzy wyszli zapalić kilka minut wcześniej lub w niedozwolonym miejscu, zamiast zająć się ważniejszymi sprawami.

Hala od strony laserów jest bardzo zabrudzona(pył powstały z cięcia blachy).Unosi się w powietrzu i cała część hali go wdycha.Filtry nie są wymieniane.Kadra zarządzająca wymyśla różne zakładowe przepisy ,, chroniące" nas przed chińskim wirusem,a nie widzą co się dzieje i działo na co dzień.Rozgłaszajmy temat bo za kilka lat będziemy z dmuchawkami chodzić (Pewnie niektórzy już chodzą).A bhpowiec zajmuje się tylko tym,by ludzie palili w dozwolonym czasie i miejscu,zamiast zająć się ważniejszymi problemami.

Firma dobre lata ma juz za soba to co sie teraz dzieje w firmie to porazka z takim podejsciem do ludzi to dlugo nie pociagnie ciagle zastraszanie i ciagle zmiany ktore sa bez sensu bo ludzie na stanowiskach nie wiedza co robia mistrzowie jak i liderzy sa na stanowiskach ze wzgledu na swoje prywatne znajomosci ci ludzie nie wiedza co robia i modla sie tylko zeby prezes sie nie dowiedzial co sie dzieje bo by zostali zwolnieni dobrym przykladem jest podejscie roznych dzialow do pracy jak mistrz nie radzi sobie z ekipa np. na montazach i malarni gdzie ludzie robia co chca i kreca sie bez sensu albo robia rundki na czas na hulajnogach zwlaszcza na 2 zmianach

Krystian

A skad ty to wszystko wiesz ? Moze najwyzsza pora zajac sie praca a nie obserwacja ? Liderzy sa od pilnowania zalogi i utrzymania ciagu produkcji wiec to jest logiczne ze musza chodzic po wielu dzialach zeby produkcja jakos szla najwyzsza pora pozwalniac (usunięte przez administratora)ktorzy nic nie robia i donosza na kolegow z pracy...

gienio

Czarna lista jest ok hehehe. tylko czemu na niej nie ma majstrów i liderów którzy cudownie mydlą oczy Górze i okradają ją. chałtury na 2 zmianie są w modzie za pozwoleniem majstra i lewe kwity na wyniesienie fantów ehhh. Szefie produkcji chyba najwyższy juz czas zająć sie tym i lepiej kamery przeglądać. Już kiedyś była aferą z pewną rodziną a na obecne przymykane jest oko

edek

Kasowanie wpisów. Super!!! Brawo wam!!!!!

edek

A tak propo to Duży plus za rozwój firmy. Rozkęcili sie bardzo szybko na nowej hali. Inwestycje w maszyny, w malarnię na bdb poziomie. Tylko prośbe mam ... zróbcie coś w końcu z tymi głąbami majstrami i liderami bo jest tragedia. Czas najwyższy wziąść z zewnątrz ludzi niż utrzymywać darmozjadów i legatów co chodzą z podniesioną brodą jak lordy co nie umieją zarządzać ludzmi i mają problem z organizacja pracy. Okradają firme swoim nieróbstwem

Korono

No i jest...przestrzegamy zasad antywirusowch, odleglosci, nie podajemy rak, etc...ale juz na palarni to nie obowiazuje.Wazne sa obowiazujace godziny na palarni....gdzie tu logika??? Wazna sluzba ByHaPy ma zajecie , pilnowac palacych ????

Wiesław
@Korono

Gdybyście nie chodzili non stop na fajka gdy poluzowano zasady, nie byłoby tej zmiany. Ale jak się dostaje palec, a próbuje wyrwać całą rękę (podczas gdy na palaczy pracuje w tym czasie reszta ekipy) to takie są skutki. I nie wyjeżdżaj tu z troską o brak infekcji, bo kieruje tobą wyłącznie chęć palenia kiedy się chce i jak długo się chce, a ja nie będę zapierdzielał za dwóch bo kolega na fajosku.

@Wiesław

Dobrze gadasz. Jedni idą jarać a ci co nie palą w tym czasie (usunięte przez administratora). Albo nie płacić dla palaczy za ten czas albo wprowadzić dodatek dla niepalących

......a.....
@Jojo

Hehehe, zebys jeszcze ty zapiee....alal...pracowity sie odezwal. A moze oprocz dodatku to i lozko Ci wstawic?

@......a.....

Byś się zdziwił. Patrzę, że trafiłem w czuły punkt. Otóż nie każdy chodzi do pracy żeby się opier*alać, w przeciwieństwie do ciebie niektórzy pracują rzetelnie i uczciwie. W jednym się z tobą zgodzę. Sporej liczbie pracowników przydałoby się łóżko

@......a.....

Zdziwiłbyś się. Ale widzę, że trafiłem w twój czuły punkt. Czyżbyś był palaczem (usunięte przez administratora) który chodzi zajarać co pół godziny? Otóż na szczęście dla firmy, nie każdy przychodzi do pracy żeby ściemniać 8 godzin. Jest wiele osób, które pracują uczciwie i rzetelnie. W czasie twoich wielu wycieczek na fajkę, ktoś w tym czasie pracuje. Uważasz że to jest fair? W jednej kwestii zgodzę się z tobą. Wielu osobom przydałoby się łóżko, w tym tobie :) . Przyjdzie czas, kiedy firma będzie szukać oszczędności i redukować etaty. Więc proponuję w pierwszej kolejności pozbyć się tych wszystkich łazików i szwędaczy. Na wydajności firma nie straci na pewno, a wręcz zyska i wydajność i pieniądze, bo nie będzie trzeba utrzymywać spacerowiczów. Są kamery, więc nie będzie problemu z weryfikacją kto pracuje a kto udaje.

@Jojo

Widze ,ze sami pracowici niepalacy sie odzywaja :) ,chwala wam za to !!!! Oby wszyscy niepalacy byli tacy pracowici i utrzymujacy firme ???? jak wy... o wy szczerze i uczciwie pracujacy. Proponuje zatem zebyscie tez z przerw zrezygnowali , nie stali tlumnie przy klocku na fajrant, a zostawali te skromne 15min dluzej ????. A ja Wam niepalacy powiem ze pale bo lubie i swoja robote robie. A co do oszczednosci ,firma na tym nie zarobi, ze palacych bedzie lapac.Bardziej zarobi jak wylapie bumelantow, "chorowitych" , bublarzy zarowno wsrod palacych jak i nie palacych.

Biurowy
@Jojo

Z tego co slyszalem na zebraniu juz jest szykowana lista osob ktorych nalezy zwolnic po sezonie brygadzisci i majstowie dodaja tam caly czas ludzi ktorzy sie nie nadaja do rzetelnej pracy wystarczy poczekac do konca sezonu a problem z takimi sie skonczy kamery robia swoje a na niektorych dzialach a szczegolnie na montazach ludzie siedza caly czas na telefonach i chodza do toalet nagminnie co jest zauwazane przez przelozonych no niestety jak ktos caly czas sie kreci od magazynu do palarni i nic nie robi zostanie nagrodzony wszystko jest nagrywane i sprawdzane i bedzie to pokazywane przy zwolnieniach z tego co slyszalem najwiekszym problemem sa ludzi co dlugi czas pracuja i maja gdzies prace a wola se pogadac i po spacerowac....

Robo
@Biurowy

Niektórzy brygadzisci też powinni znaleźć się na tej liście.

Mag135

Witam. Jakie stawki dla spawaczy? Praca w akordzie czy godzinowo? Jak atmosfera w pracy? Pozdrawiam.

@Mag135

Stawka zdecydowanie za mała w porównaniu z innymi działami. Lepiej iść na inny dział, różnica w stawkach naprawdę niewielka a się nie trujesz.

Karakan
@Odp

Nad spawalnią unosi się chmura pyłu i nie tylko spawacze sie trują.A co z ludźmi z magazynu MPD2 i śrutownicy?Innym powietrzem oddychają?

@Karakan

Myślę, że innym. Chyba co innego oddychać oparami bezpośrednio z elementu spawanego (często w oleju czy rdzy) a co innego chmurą pyłu wysoko w powietrzu tak jak mówisz.

Karakan
@Odp

Dym nie unosi się tak wysoko(na wysokość stanowisk spawalniczych). Zdaje mi się,że według Ciebie gdy człowiek idzie z psem na spacer to mają w sumie 6 nóg,czyli średnio po 3;). Pozdrawiam serdecznie.

@Karakan

Chyba u ciebie nie wszyscy w domu

Korona

Jestem bardzo zadowolony z postawy firmy w związku z zaistniałą sytuacja firma nie bagatelizuje wirusa jeszcze tylko żeby każdy(usunięte przez administratora) który uważa że to żarty się do nich stosowal było by dobrze

Zabu
@Korona

Co ty gadasz za glupoty. Temperatury nie mierzą, maski jednorazowe ktorys dzien noszone -te sama!, BHP lezy. I jeszcze pajaca co w niemczech byl bez kwarantany do roboty wzieli spowrotem i caly dzien latal po firmie. Zero szkolenia, srodkow i zainteresowania. BHP jest w teorii a przez to nasze zdrowie teorią niedlugo będzie!

Co sądzicie i planowanych decyzjach Maćka aby zabrali autokary na ten okres epidemii

Jolo
@123

Bardzo dobra decyzja jestem za tylko pytanie czemu tak pozno...

Robert
@123

Bardzo dobra decyzja ludzie juz dawno by se poradzili bez autokarow tylko czemu tak pozno..

@123

Jedyne rozsądne wyjście z autokarem. Ale dlaczego nie zrobią nic z tym tłumem przy czytniku?! Jeden czytnik to i tak zdecydowanie za mało nawet gdy nie było jeszcze epidemii. Teraz tym bardziej powinni zrezygnować z czytników przy wyjściu z hali skoro i tak odbijamy się na kołowrotkach i podpisujemy listy obecności. Kolejna sprawa to wyjście z pracy przez portiernię w soboty. To też głupota. Czy nie widzicie jakie kolejki tworzą się żeby wyjść z pracy? W obliczu epidemii również z tego powinno się zrezygnować i pozwolić ludziom sprawnie wyjść przez 3 kołowrotki unikając w ten sposób tłumu. Skoro na stołówce dało się rozwiązać problem dużego skupiska ludzi to dlaczego nie chcecie zrobić nic z tłumem przy czytniku i w portierni w soboty?

Srmasz
@123

No spoko to niech kupuje samochody dla łudź...

RENEGAT
@123

Witam! Nie wiem czy ktoś to z zarządu czyta ale może ? Więc pracuję na dziale CNC i cały czas jest problem z narzędziami pomiarowymi a najbardziej suwmiarkami,są po prostu (usunięte przez administratora) Jaka poważna firma kupuje suwmiarki bez atestu firmy na name,chyba Lidl do sprzedaży.Jeśli mamy produkować na cały świat to po prostu niech szef produkcji wpłynie na osobę odpowiedzialną za zakupy i zobliguje go do normalnych zakupów.Nie musi być to od razu Mitutoyo ale coś podobnego.Jest wiele dobrych firm.Zakup takich suwmiarek poprawi komfort pracy i wpłynie na zmniejszenie braków a zwiększenie jakości.Chwalimy się tym,że 65% idzie na zachód a używamy suwmiarek,że szkoda....A może Pan prezes przeszedłby się kiedy po dziale CNC i porozmawiał z pracownikami o ich problemach bo to oni wypracowują ten zysk.Pozdrawiam wszystkich pracowników firmy Samasz z okazji Świąt Wielkiejnocy.

Robol
@RENEGAT

Cała firma stoi na cnc. Chwała wam

robol2
@RENEGAT

Chwała wam pracownikom cnc, bez was byśmy z głodu pomarli. Jeszcze raz chwała wam, reszta zakładu nic nie wyrabia, może przez to, że nawet ujowych suwmiarek nie mamy.

Dw 04

Cze chłopaki pracowałem w samaszu na montarzu w białym. Jest sens składać papiery do zabidowia czy taki sam bajzel jak był

Stolec
@Dw 04

Gorszy!

Rozsądek
@Stolec

Jest dużo lepiej, wszystko jest zorganizowane. Montaż trzyma poziom.

Srmasz
@Rozsądek

Ten rozsądek to pewnie ktoś z biura. I nie ma kontaktu z montażem hahahaha. Mało tego ona nawet nie ma pojęcia :)

Moze by tak...?

Moze by tak, pomyslec o rozdzieleniu zmian? Chociazby minimum 30 min. interwalem czasowym? Tak zeby , zmiany mialy ograniczona mozliwosc kontaktu. Przykladowo 5:30 - 13:30 ; 14:00 -22 ....

Ulalalal

Kiedy planujecie zamknąć firmę? Staracie się ale w szatniach i tak jest młyn.

Italiano
@Ulalalal

Zamkną niedługo .zacznie brakować części maszyn made in italy .a jest tego trochę i niebędzie z czego składać

Zostaw merytoryczną opinię o SAMASZ - Zabłudów

• Jak się pracuje w SAMASZ?

Zobacz opinie na temat firmy SAMASZ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 98.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SAMASZ?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 66, z czego 14 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 36 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SAMASZ?

Kandydaci do pracy w SAMASZ napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SAMASZ