Opinie o Famed Sp. z o.o. w Żywiec

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Famed Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Famed Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów i artykułów medycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Famed Sp. z o.o. w Żywiec

puk puk...

jakie opcje walutowe?są to kontrakty,opcje na huragan!!!

o!

Bermuda Hurricane Steered? Extortion? Protection Racket? 10 17 14 to trzeba wpisać w guglu i zaraz od góry macie=wyskoczy pierwszy link opcje walutowe na pogode.

co za kraj!!!

no i (usunięte przez administratora) uwidzicie,bo zmodyfikowało linki

dddd

posępny zniwiarz odchodzi przed 1 LISTOPADA (zastanawiające???)

logo firmy Kosmetolog / Asystent Lekarza
Rsp-Gastro Sp. z o.o.
kali

to on ma maturę? chyba kupił1

gg

oni to lubią...kierowniczki (to nie rodzaj żeński) apropo Czy to prawda że famed sponsoruje studia młodemu bertkowi ???ktoś wie co on studiuje?

osioł
@gg

150S teraz bydzie

lala

''żal'' tylko kierownictwa bo znowu na nowo będą musieli włazić w 4litery nowemu prezesowi i pociskać mu kit, ...i jak pisałam kiedyś wcześniej guma w pysku, łapy w kieszeni, papieros lub e-papieros w pysku to najlepsze ''zalety'' kandydata na kierownika dyrektora członka zarządu....brak szacunku dla innych na dokładkę...

hi hi hi

W pierwszym wywiadzie dla włoskiej prasy, opublikowanym dzień po szczycie Azja- Europa w Mediolanie, szefowa polskiego rządu poinformowała, że nasz kraj gotów jest pomóc Ukrainie w realizacji reform w ramach walki z korupcją. to jest (usunięte przez administratora) kpina

realista

zobaczymy,czy nasza firma się obroni na rynku,może trzeba będzie likwidować?skala patologii przerasta możliwości famedu-tak mi sie wydaje.

CIĄG DALSZY

Ale takie problemy dotyczą tylko interimów freelancerów, wyszukujących projekty i pracodawców na własną rękę. Nie mają ich osoby znajdujące się w bazach danych firm pośredniczących w zarządzaniu czasowym, takich jak VDG International, Deloitte czy ITC Polska Interim Management – ponieważ podpisują umowę cywilnoprawną właśnie z pośrednikiem. – Jesteśmy jednak nie tylko po to, by wyszukać przedsiębiorstwo dla interim managerów – zaznacza Justyna Adamczyk, partner zarządzający firmy konsultingowej VDG International. – Pomagamy im w omijaniu wszelkich raf związanych z projektem. Gwarantujemy też menedżerom, że czas trwania projektu i warunki pracy będą takie, jak je wspólnie wynegocjowaliśmy. Że mają wsparcie merytoryczne z naszej strony i otrzymają należne im wynagrodzenie. Jesteśmy więc dla interim managerów buforem bezpieczeństwa. To my ponosimy ryzyko ewentualnych rozliczeń, windykacji itd. Z kolei szefowie Kolaja & Partners zatrudniają interimów u siebie na etatach. W ten sposób Anna Grygiel, absolwentka m.in. wyższej uczelni w Niemczech, ma w tej firmie stanowisko senior managera, a w ramach realizowanego przez K&P projektu pełni obecnie funkcję członka zarządu i dyrektora ds. operacyjnych firmy Lotos Park Technologiczny (LPT). Justyna Adamczyk uważa jednak, że menedżerów, którzy są w jakikolwiek sposób związani etatem, nie można nazwać interimami. – Menedżer czasowy, w myśl definicji obowiązującej w tej branży na całym świecie, nie jest niczyim pracownikiem – podkreśla stanowczo. – Etat z założenia przeczy idei interim managementu. A jeśli ktoś go piastuje, nie jest interimem, tylko konsultantem. W Kolaja & Partners nie zgadzają się z taką argumentacją. – W interim management największe znaczenie ma odpowiedzialność za podejmowane decyzje oraz to, że okresowo prowadzi się zarządzanie firmą klienta lub jakimś jej obszarem – ripostuje Anna Grygiel, która wpisana jest do KRS jako członek zarządu LPT i odpowiada za realizację strategii przyjętej dla spółki. W tym m.in. za marketing i sprzedaż nowych produktów i usług, przygotowanie pod względem finansowym i operacyjnym nowej działalności oraz pozyskiwanie inwestorów i nowych klientów. Jako członek zarządu LPT uczestniczy w spotkaniach kierownictwa Grupy Lotos. Udział w nich, podkreśla Anna Grygiel, ma znaczenie o tyle, że na posiedzenia tej rangi nigdy nie wpuszcza się konsultanta. Justyna Adamczyk podkreśla, że na Zachodzie interim managementem zajmują się przede wszystkim menedżerowie ok. pięćdziesiątki. Doświadczeni fachowcy, którym do emerytury pozostało tylko 10 – 15 lat. – Między innymi dlatego, że tak naprawdę dopiero w tym wieku nabiera się odporności psychicznej, która pozwala na to, by wejść do firmy i zarządzać nią bez brania na siebie emocji – wyjaśnia. – Ale także dlatego, że trzeba mieć ogromne doświadczenie, wręcz zjeść zęby na swojej specjalizacji. Zachodni interim managerowie zawodowo osiągnęli już to, co chcieli osiągnąć, a teraz pragną przede wszystkim czerpać przyjemność i satysfakcję z pracy. Nie są na tzw. dorobku, nie spłacają kredytu za willę czy samochód. Menedżerowie z kredytami nie są dobrymi interimami, bo nastawiają się na przetrwanie, nie mają swobody skupiania się tylko na meritum. – Gdy pracowałem jako interim, nie miałem rodziny, nie byłem uzależniony finansowo od kredytu – mówi Jacek Weremiej, który po drugim projekcie zrezygnował z zarządzania czasowego na rzecz stałej posady w Philipsie. – Według mnie, praca interima sprawdza się właśnie w przypadku osób stanu wolnego, bez zobowiązań finansowych. Ale Weremiej, Plasa, Grygiel są osobami młodymi, przed lub około czterdziestki. Ich kontakt z interim management – wbrew zachodnim wzorcom – zaczął się przed ustabilizowaniem życia prywatnego i zawodowego. Czy nadużywają więc miana „interim”? Andrzej Cholewiński, prezes ITC Polska Interim Management uważa, że w niektórych przypadkach może tak być. – Termin ten został ukuty dla osób, które mają najczęściej 40 lat i więcej oraz przynajmniej 10-letnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich – twierdzi. – Wszystko to, co nie spełnia tych dwóch warunków, nie jest interim managementem, tylko jego hybrydą. Agata Szymborska-Sutton Cennik dla zarządzania czasowego Według firmy Deloitte, stawka dzienna interim managera na rozwiniętych rynkach europejskich wynosi średnio: - zarząd – powyżej 1 500 euro - kierownictwo wysokiego szczebla – 1 125 – 1 500 euro - kierownictwo średniego szczebla – 900 – 1 125 euro Rafał Wierusz-Kowalski, ekspert Deloitte przestrzega jednak, że stawek tych w żadnym przypadku nie powinno się odnosić do rynku polskiego. W naszym kraju nie ma jeszcze rynku usług interim management z prawdziwego zdarzenia, więc trudno jest stworzyć tutaj jakikolwiek cennik. W Deloitte płaci się zwykle interim managerom tyl

ytytyytyytyt

nterimowie: Trudne wyzwania - oto, co ich – oprócz atrakcyjnych zarobków – napędza i motywuje. Stała praca to dla nich marazm i rutyna. I tylko czasem, gdzieś tam w środku czai się obawa: czy i jak szybko znajdzie się nowy projekt? Gdy w 2003 r. firma Deloitte zaproponowała Jackowi Weremiejowi, by jako interim manager objął czasowo stanowisko dyrektora finansowego Remy 1000, prowadzącej sieć sklepów samoobsługowych, ten wahał się tylko przez chwilę. – Nie ukrywam, że o przyjęciu tej oferty zdecydowały przede wszystkim bardzo korzystne warunki finansowe – wspomina Weremiej. Dla Tomasza Plasy częste „zawodowe” przeprowadzki z miasta do miasta nie są niczym nadzwyczajnym. W ciągu kilku lat stały się po prostu normą. Co prawda, od niedawna dysponuje już stałą bazą – własnym mieszkaniem w Warszawie, ale bywa w nim tylko w weekendy. Podobnie jak Anna Grygiel, która do pracy wyrusza już w niedzielę wieczorem, by z powrotem pojawić się w domu pięć dni później. Pracoholicy? W pewnym sensie tak, bodla nich taki sposób wykonywania profesji to pasja. I tylko tak – jak twierdzą – uzyskują zawodowe spełnienie. Ale Plasa, poliglota, absolwent m.in. prestiżowej francuskiej uczelni INSEAD, przyznaje, że kuszące są także zarobki interima, które w Polsce mogą być nawet trzykrotnie wyższe niż na podobnym stanowisku stacjonarnym. Atrakcyjna pensja wynagradza mu niedogodności związane z ciągłym życiem na walizkach, niemal w biegu, rekompensuje trudy pracy nakręcanej adrenaliną, ogromne stresy – bo od interima z założenia wymaga się więcej… Interimowie mówią o sobie: jesteśmy menedżerami do wynajęcia, ekspertami do zadań specjalnych. Bo idea interim management, a więc zarządzania czasowego, jest w skrócie taka: do zadań, do których firma z jakiegoś powodu nie chce lub nie może wykorzystać swojego etatowego menedżera, wynajmowany jest menedżer czasowy, o wysokich kwalifikacjach i dużym specjalistycznym doświadczeniu. Na sześć, osiem, dwanaście czy osiemnaście miesięcy. Czasami nawet na dłużej, ale to rzadkość. Robi swoje i wychodzi z firmy. Ale gdy to robi – koncentruje się tylko na biznesie sensu stricto. Nie zależy mu na tym, by mieć dobre układy z prezesem i pracownikami. A ponieważ nie baczy na te relacje, łatwiej mu podejmować decyzje niepopularne, lecz konieczne dla kondycji przedsiębiorstwa, np. o zwolnieniach lub redukcji wynagrodzeń. – To zajęcie dla ludzi twórczych, idących mocno naprzód – mówi 44-letni Piotr Piwiński, niegdyś dyrektor w skandynawskiej spółce zajmującej się wyposażaniem biur. Pracował na tym stanowisku 14 lat, rozstał się z nim i firmą rok temu. Dziś ma za sobą dwa zakończone projekty – wprowadzał na nasz rynek przedsiębiorstwa z branży meblarskiej. Nużyła go powtarzalność i monotonia stałej pracy. – Jestem człowiekiem ruchu, lubię pracować intensywnie – tłumaczy Piotr Piwiński. – Tego na etacie brakowało mi najbardziej. Tomasz Plasa mówi, że w kolejnej firmie czuje się dobrze tylko do momentu, do którego praca daje mu możliwość rozwoju osobistego i jest stymulująca. Specjalizuje się w restrukturyzacji przedsiębiorstw i podkreśla, że to jego pasja. Istotnie, już sama opowieść o tym, czym się zajmuje, wywołuje w nim ożywienie. – Sanacja i restrukturyzacja firm pociągała mnie od zawsze – opowiada. – Zaczynałem jako konsultant, ale po kilku latach uznałem, że to mi nie wystarcza. Bo konsultant, choć uczestniczy często w naprawdę ważnych, dużych projektach przedsiębiorstw, wskazuje tylko rozwiązania. Nie podejmuje decyzji o ich wdrożeniu i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Podejmowanie decyzji i odpowiedzialność to domena niezależnego menedżera. Zdecydowałem więc, że moja kariera będzie zmierzać właśnie w tym kierunku. Dotychczasowy dorobek Tomasza Plasy prezentuje się następująco: od 1997 r. zdążył być trzykrotnie prezesem zarządu, a dwukrotnie dyrektorem ds. restrukturyzacji. Jak twierdzi, zawsze z sukcesem. W pięciu przypadkach na pięć udało mu się doprowadzić firmę do zyskowności, m.in. przedsiębiorstwo Rauschert-Elektrim-Mysłakowice, produkujące ceramikę techniczną, Fabrykę Dywanów Kowary, a także spółkę Mahle Krotoszyn. Z definicji interim managerowie nie są zatrudniani na etatach – m.in. na tym polegają korzyści wynajmujących ich firm. Menedżer czasowy nie ma więc prawa do świadczeń socjalnych, pełnopłatnych urlopów, opieki zdrowotnej, nie płaci się za niego składek na ubezpieczenia społeczne itd. – Tak to funkcjonuje na Zachodzie, polska rzeczywistość wymusza jednak często inne rozwiązania – twierdzi Tomasz Plasa. – W myśl rodzimego prawa, na stanowiskach prezesów czy członków zarządu nie może być osób świadczących usługi w ramach działalności gospodarczej. Wtedy często jedynym rozwiązaniem jest... umowa o pracę. Od tradycyjnej różni się ona jednak tym, że nie ma w niej ujętych żadnych wysokich odszkodowań czy odpraw, a

ajajaj

Żniwiarzu czy ci nie żal???

no to sie porobiło

Prezes żegna się z firmą, co dalej co dalej? Czy awans do zarządu kolegi balonowego chłopca nie spowoduje że ekspert od 5SSSSS skoczy na stanowisko opuszczającego? Czy prawdą jest że robi nam się firma rodzinna? Podobno jakieś koligacje znowu się pojawią (vide galfamed) no no no co na to związki? jaka będzie odprawa prezesa? czy starczy na podwyżki listopadowe? oto nurtujące pytania

yy
@no to sie porobiło

no skoro pan prezes do końca miesiąca to może wypadało by go pożegnać jakimś...zniczem...

yy
@yy

czyżby więcej Żubrów w zakładzie ???

Nawałka

gwiazda biała ...! orzeł biały ...! to są nasze!!! ideały!!

abc
@Nawałka

eee tam,teraz z famedu będzie schodził sprzęt turystyczny,tzn UR w charakterze kijków do nordic walking.

z czym do ludzi?

W 1944 Luftwaffe trapił poważny brak paliwa lotniczego. Lippisch zasugerował, że P.13a mógłby być zasilany koksem. W początkowej fazie projektu zaproponował, aby zbiornik paliwa (druciany kosz z koksem) zainstalować zaraz za wlotem powietrza, umieszczonym w nosie. Przeprowadzono testy w tunelu aerodynamicznym, poprawiając samolot tak, by uzyskać równiejsze i bardziej wydajne spalanie paliwa. Ustalono, że koks powinien mieć formę małych granulatów, a nie nieregularnych grudek, zaś kosz zastąpiono bębnem obracającym się z prędkością 60 obrotów na minutę. Silnik miał zostać włączony po osiągnięciu prędkości 320 km/h. Przy starcie samolot korzystał z dodatkowego napędu rakietowego. Przepływające przez silnik powietrze miało porywać gazy spalinowe z płonącego koksu do komory sprężania, gdzie miały się mieszać z (pobranym z innego wlotu) powietrzem, a następnie zostać wyrzucone z tyłu samolotu, tworząc siłę odrzutu. Silnik (system zapłonu i bęben paliwowy) został zbudowany i przetestowane przez ekipę projektantów w Wiedniu pod koniec wojny. Nie wiadomo, jakie uzbrojenie miałby nosić samolot. Sugerowane działka MK 103 okazały się za ciężkie dla tak małego samolotu, dlatego można przypuszczać, że w razie wprowadzenia P.13a do służby użyto by ciężkich karabinów maszynowych. Do końca wojny udało się (choć nie całkowicie) zbudować prototypowy szybowiec - DM-1, który przechwyciły nacierające na III Rzeszę siły amerykańskie. Po przyłączeniu się do aliantów ekipa Lippischa dokończyła szybowiec i został on przetestowany. Według świadków, wynik testu był bardzo udany i NASA wykorzystała niektóre z elementów samolotu do budowy własnych maszyn w latach 50.

ABC

Cześć degeneraci

nostalgia...

echhh China Lake Pump-Action Grenade Launcher i tutaj w wielkim stylu wchodzi cichociemny-ksiądz jebaka...far cry trójka...

echhh

niedługo sie zacznie,dobrze że mam china lake po dziadku,a potem to już zbowid...

info

nieco zaskoczony jestem tym iż nasza firma zbliża się do standardów światowych i wypłatę przelała przed 10-tym. Dziękuję

czarnuch
@info

...prezes podobno wymyślił kierownikom nową rozrywkę to tzw. ''TARG NIEWOLNIKÓW'' który odbywa się o 7:00 u bercika!!! w skrucie polega to na wymianie murzynów między wydziałami czyli nie masz co robić ,kierownik nie może już na ciebie patrzec, to poniewierają tobą po całym zakładzie...baty do poganiania ma rozdawać w poniedziałek!!!

gon
@info

...przelali bo boją się że ludzie pójdą z 55'.............i mają rację!

gon to dzbon
@gon

Jesteś niezłym okazem, jeśli dostajesz wypłatę wcześniej, ale i tak Cię boli i tak węszysz spisek...

pijok
@gon to dzbon

Ty to nazywasz wypłatą? Smiech na sali, to starcza na to zeby nie zdechnąć z głodu i tyle. Wypłate to dostają oba berciki i reszta takich samych nierobów...

niedożywiony
@pijok

Dlaczego odpowiedzialni za wyżywienie w naszym zakładzie dają przyzwolenie firmie Straszny Dwór na to,żeby nas karmiła pomyjami?Pomyje to i tak jest komplement!!!Mój pies by się za to nie zabrał-słowo daję!

HMMM

teraz,po ósmym piwie,dochodzę do tego-jak było z tymi bułkami.TO BYŁY NAJPRAWDOPODOBNIEJ BUŁKI ZE SAŁATKĄ ŚLEDZIOWĄ!!!ale zakupione przeze mnie jako bułki ze śledziem,co częściowo tłumaczy panią sprzedawczynię,która była w stresie porannego szczytu zakupów.Tym niemniej-jeżeli byłem celowo wprowadzony w błąd-BĘDĄ CIĄGNĄĆ rekompensatywnie!!!

Pan z reklamy
@pijok

Ale na snickersa masz? To zjedz. Kiedy piszesz bzdury, nie jesteś sobą. Jak za mało zarabiasz, to poszukaj innej pracy.

dr ebol

O szczegóły to trzeba zapytać Wesołego Romka. Wyslemy go do Gdańska do tego centrum medycyny tropikalnej. On tam zapoda tą kuracje każdej pielęgniarce i przez to unikniemy epidemii a Famed od ręki wygra przetarg do tej placówki. Romek jesteś wielki.

Zostaw merytoryczną opinię o Famed Sp. z o.o. - Żywiec

• Jak się pracuje w Famed Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Famed Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Famed Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 3 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Famed Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Famed Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Famed Sp. z o.o.
3.9/5 Na podstawie 2445 ocen.
  • Fabryczna 1
    34-300 Żywiec