Opinie o Mobilex Sp. z o.o. w Starowa Góra

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Mobilex Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Mobilex Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów i artykułów medycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mobilex Sp. z o.o. w Starowa Góra

Mariusz Nowy wpis

Przenosi się prace do domu tak?

JA Nowy wpis
@Mariusz

chyba sobie żartujesz, nikt nie przenosi pracy do domu, pracę masz taką że wyrabiasz się w normalnych godzinach i to jest ok, jak nie masz pojęcia to nie pisz bzdur.

Karolina Nowy wpis

@Robert, firma Mobilex prowadzi swoją stronę internetową i bloga za pośrednictwem którego opisuje swoje produkty. Aktualnie nie prowadzi rekrutacji, ale zawsze możesz skorzystać z formularza aplikacyjnego. Jest on dostępny na stronie internetowej firmy, w zakładce Praca. Czy jesteś zainteresowany podjęciem w pracy w Mobilex?

Robert Nowy wpis

Zastanawiam się czy firma normalnie funkcjonuje?

suczek

Pracowalem tam i to jest dramat. Bardzo nieprzyjemna firma dla rodziny, wiecej sie jest poza 'domem' niz w nim. Placa, bardzo niska i bardzo nieuczniwy system dodatkow od sprzedazy. W umowie jest np. 2% od np 100tys zl bonus i np 4% od 300tys ale od 'CZESCI' sprzedazy wiec jak ktos wie o co chodzi to wie. Hahaha Placa na czas i odprowadxaja skaldki (jak ja bylem) , rotacja pracownikow kosmiczna i to w kazdym wojewodztwie, pamietam pracownikow zakladajacych tej firmie sprawy o lamanie praw pracowniczych. To wszystko jest pewnie w kazdej firmie, natomiast mi sie juz po Mobilexie nic gorszego nie trafilo. Ponadto bardzo 'podejzane' sa zasady refundacji i gwarancji na sprzed tam sprzedawany. Poprostu wyciaganie kasy od klientow i rzadu i to byl glown powod dla jakiego mi sie tam juz poprostu nie chcialo pracowac. jesli bardzo jestesci zdesperowani to tak przemeczcie sie tam z rok i potem uciekajcie ale watpie ze tyle wytrzymacie.

Fizjol
@suczek

W jakim okresie tam pracowałeś?

logo firmy Dietetyk
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
logo firmy Technik Farmacji
HSS Work Sp. z o.o.
Jasiek

Słyszałem o firmie sporo dobrego. podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

kandydat

dodam, że na rozmowach kwalifikacyjnych Szefowa opowiada o byłych pracownikach co jest mocno krępujące dla kandydata

@suczekczy dużo jest nadgodzin? Czy są one dodatkowo płatne? Czy ktoś jeszcze pozostawi swoją opinię na temat pracy w firmie Mobilex Sp. z o.o.? Każda informacja którą pozostawiacie na forum jest przydatna osobom, które przymierzają się do aplikowania.

@ja w takim razie ile zaproponowali Ci na rozmowie? Czy odniosłeś się do ich oferty? Jaka była odpowiedź z ich strony? Czy ktoś miał jeszcze taki sam problem?

ert

Hej, aktualnie poszukuję pracy, wiecie czy da radę znaleźć tutaj teraz zatrudnienie? @Do xyz, super, że praca jest w porządku bo to się wiąże z odpowiednimi zarobkami adekwatnymi do posiadanych kwalifikacji.

Angrybird

To prawda; firma jak mało która przestrzega zasad kodeksu pracy - i co najważniejsze nigdy nie było opóźnień w wypłacie wynagrodzenia. Składki są odprowadzane od rzeczywistego wynagrodzenia a nie od najniższej krajowej a reszta pod stołem (jak to jest praktykowane w większości firm handlowych). Jak ktoś robi to co do niego należy nie ma problemów z kierownictwem. Najbardziej narzekają ci, którzy chcieliby się nieprzemęczać, posiedzieć w necie i pojeździć służbowym autem.

Masażysta

Ja tam nie narzekam. Firma wiarygodna, płaci na czas, zatrudnia legalnie, bez kombinowania, płaci naprawdę dobrą prowizję jak za wyniki, a pensja podstawowa wcale nie jest taka niska, przynajmniej dla mnie jest ok. Szefowa faktycznie bywa wymagająca, ale jak się starasz to jest ok. Jest sporo jeżdżenia po Polsce, to fakt, ale było mówione uczciwie, że trzeba się nastawić na 2-3 noce w tygodniu po za domem. Nie zamierzam szukać czegoś innego w najbliższym czasie

Masażysta

Arek

Jaki w tym wielki plus, że firma wciąż szuka, niemal co kwartał ? Jak zaczynają wypłacać premie po kwartale to wiadomo dlaczego często szukają. Za minimalną pensję to można liście grabić i siedzieć na portierni i dłubać w nosie , a nie ganiać w upał garniaku i mieć odpowiedzialność za sprzęt, sprzedaż, auto i biuro !

e.margo

heh. "cały czas szukają odpowiedniej osoby, widocznie jeszcze nie znaleźli" :) hahahah. Przepraszam za ten uśmiech...ale to najlepszy MÓJ komentarz jaki mi przyszedł do głowy. Jeśli praca pod totalną inwigilacją, jest dla Was ciekawa i nie zastanawiacie się ile razy podczas delegacji możecie stanąć na siku bo "wielki brat" wam wszystko co do minuty wyliczy. To zgłaszajcie się do MOBILEXU :) POZDRAWIAM wszystkich byłych pracowników :)

e.margo

Praca w Mobilexie była jedną z tych o której chce się jak najszybciej zapomnieć. Rekompensatą tych spędzonych dni tam, byli na pewno współpracownicy, którzy są cudowni, bardzo fajna paczka... Jedynie SZEFOWA...uuu...na pierwszy rzut milutka, rozsądna i logiczna. Lecz po pierwszym miesiącu braku wyników (a ciężko jest w pierwszym miesiącu zrobić cokolwiek) - zmienia oblicze. Ponadto...GPSy w autach, są OK, ale zakres kontroli jaką będziecie mieli w Mobilexie jest mega przesadzony. Każdy dzień rozbijany jest na minuty. ŻENADA! Pensja...hahaha - podstawa składa się na najniższą krajową i premię uznaniową, którą szefowa zabiera lub daje kiedy ma ochotę. Premia sprzedażowa, dopiero w 4tym miesiącu pracy. Więc tak na prawdę, w pierwszych miesiącah jeździcie za najniższą krajową, a jak złapiecie mandacik to od razu nie robi się miło. PS: nie wierzcie na rozmowie w tekst: jest dużo pracy w biurze a dalsze wyjazdy to może raz na tydzień lub rzadziej...realnie wymagania są takie: wyjedź we wtorek, nocuj i zjedź w piątek :D życzę powodzenia wszystkim, którzy mają rodziny!

łuuuukash
@e.margo

ps: zauważcie na stronie firmy w zakładce kontakty, jak często zmieniają się przedstawiciele. :) przypadek? :)

Chris
@e.margo

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w sprawie pracy w charakterze przedstawiciela handlowego i potwierdzam wszystko co wcześniej napisał tutaj e.margo.Miałem nadzieję,że jednak zmienili politykę rekrutacji,ale się pomyliłem.Szukają następnego PH,który będzie sprzedawał na terenie całej Polski obuwie znanej marki,które nie jest tanie 250-300 zł. za nieodpowiednie do tego wynagrodzenie.To,że zmieniają się w tej firmie PH jest faktem,ale okłamywanie potencjalnych kandydatów w sprawie wynagrodzenia jest już nie do przyjęcia.Rekruterka,która na stronie Mobilexu nazwała się Panią Dyrektor nie miała pojęcia ile PH ma w końcu zarabiać,pomimo,że firma zamieściła na stronie pracuj.pl ogłoszenie z konkretnym wynagrodzeniem na tym stanowisku 4000-6000 brutto.Dopiero po moim zapytaniu czy się wszystko zgadza weszły w ruch kalkulatory w telefonach ile to w końcu jest netto to 4000 brutto i okazało się,że tyle to firma Mobilex jednak PH na początku nie zapłaci.Okłamują potencjalnych kandydatów ,aby przyciągnąć jak najwięcej na rozmowę,a później a nóż widelec się uda kogoś zatrudnić za dużo mniej.Kiedy zapytałem dlaczego zamieszczone było min.4000 brutto nie umiała na to pytanie odpowiedzieć.Nie umiały Panie również sprecyzować jaki jest system motywacyjny w firmie Mobilex jaki procent od sprzedaży nie taniego obuwia można zarobić co jest dla PH bardzo ważne odpowiedź brzmiała ...w naszej firmie można zarobić nawet 8000 netto ...co w końcu wprowadziło mnie w śmiech ,więc w takim razie dlaczego szukają tak często nowych PH skoro zarobki okazuje się są najwyższe w całej Polsce i co ludzie rezygnują bo za mało zarabiają?Takie ściemnianie potencjalnego kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej nigdy mi się nie zdarzyło.Kiedy zapytałem ile czasu przepracował ostatni PH w firmie Mobilex usłyszałem na raz niespójne ze sobą wypowiedzi dwóch Pań,które nie mogły w końcu sprecyzować ile czasu to było.Ogólnie dla chętnych do tej pracy mogę powiedzieć,że nic się na tej rozmowie nie zgadzało odnośnie płacy zasadniczej,premii od sprzedaży,która może być po 3 miesięcznym okresie próbnym,ale nie wiadomo ile bo nie ma się do czego odnieść ,nawet samochód służbowy się nie zgadzał bo nie wiedziały czym ten PH ma w końcu jeździć.Ogólnie jestem zdegustowany poziomem profesjonalizmu ,który powinna mieć osoba przeprowadzająca takie rozmowy,a tym bardzie będąca na takim stanowisku jak dyrektor zarządzający w takiej firmie.Współczuję temu ,którego wybrali bo raczej dłużej niż 3 m-ce tam nie popracuje zważywszy na nonszalanckie podejście dyrekcji do pracowników.

@Chris

Okazuje się,że Mobilex znów poszukuje PH na Polskę za 4-6 tys.nie dajcie się zwieść bo to wielka ściema.Byłem na rozmowie przy ostatniej rekrutacji i żałuję,że na nią przyjechałem bo to co piszą jest nieprawdą.Jeśli jesteście zainteresowani tą pracą wymagajcie od razu potwierdzenia przez telefon zarobków inaczej zrobicie sobie niepotrzebną wycieczkę do Łodzi.Potwierdzam wszystko co napisał wyżej Chris,a od ostatniej rekrutacji minął zaledwie miesiąc i już szukają następcy za taką kasę?więc wszystko się potwierdza,a na stronie pracuj.pl wygląda to tak: Znany Dystrybutor obuwia zatrudni: PRZEDSTAWICIELA HANDLOWEGO na teren Polski przedstawiciel handlowy Region: łódzkie Wynagrodzenie: 4 - 6 tys. zł Wymagania: doświadczenie w handlu dyspozycyjność i zaangażowanie umiejętność samodzielnej organizacji pracy prawo jazdy, obsługa komputera Firma gwarantuje: umowę o pracę oraz wynagrodzenie adekwatne do osiąganych wyników pracę w młodym, zgranym zespole szkolenie produktowe samochód służbowy, komputer oraz telefon

Zostaw merytoryczną opinię o Mobilex Sp. z o.o. - Starowa Góra

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mobilex Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mobilex Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mobilex Sp. z o.o.