Opinie o Adesso w Andrychów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Adesso. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Adesso o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Odzież, galanteria, biżuteria - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adesso w Andrychów

L4

W głowie się nie mieści że nawet przyszłe mamy muszą walczyć... Powiem Wam że w życiu bym się nie spodziewała że tak zostaniemy potraktowane... O jakąkolwiek pomoc też ciężko, inspekcja pracy też za bardzo nie pomaga, skargę złożyłam już w maju... Do września mam dostać wyniki kontroli, a przez tel pani powiedziała mi tylko tyle że mam uciekac z tej firmy... To i ja wiem tylko dlaczego żadnych konkretów jak mamy odzyskać nasze pieniądze. Ręce opadają. Sprawa dla telewizji... Chyba tylko w taki sposób przyspieszymy a jeśli nie to przynwjmniej uświadomimy cała Polskę jak TXM traktuje ludzi.

Mhm
@L4

Również złożyłam skargę do pipu w maju, dostałam odpowiedź, że ze względu jaka panuje sytuacja w firmie mają utrudnione kontrolę. Piszą że należy się posiłkować regulacją prawna i złożyć wniosek do FGŚP jeśli oni nie wypłacą to do Marszałka, lecz on wypłaca tylko zaliczki a jeśli on też nie wypłaci to do sądu pracy. Czyli rozumiejąc to nici z pieniędzy... Mam obawy, że sąd nie zaklepie upadłości niestety po firma nie ma na tyle majątku żeby zaspokoić zobowiązania

@L4

Ja opisywałam sprawę do interwencji. Ale niestety w odpowiedzi zwrotnej otrzymałam tylko zapytanie czy ktoś wystąpi w reportażu na co ciężko dać konkretną odpowiedź.

@Mhm

Może gdyby każda z nas wysłała takie zgłoszenie do telewizji to ktoś się tym zainteresuje. Może dzięki tv chociaż ZUS zacznie szybciej działać, bo jak na razie to tylko jesteśmy odsyłane, że dyrektor potrzebuje czasu bo to trwa. A za co my mamy żyć w tym czasie.

Pracownik na macierzyńskim

Hej. Dziewczyny czy któraś z was dostala świadectwo pracy ? . Są tu dziewczyny którym skończył się macierzyński i chciały iść na bezrobocie bez papierów z firmy ?

@Pracownik na macierzyńskim

Ja nie otrzymałam nic, o wszystko walczę. Nie pracuję od maja a ciągle widnieje, że jestem pracownikiem TXM. Nie mogę się zarejestrować w UP, bo cały czas mam otwarte konto w ZUSie... We wtorek wysłałam skargę do pip do Warszawy i wczoraj dostałam odpowiedź, że według wyjaśnień pełnomocnika p.Anny Kapusty pełna dokumentacja kadrowa oraz centrala firmy znajduje się w Andrychowie i tam zostanie przekierowana moja sprawa.

Km
@Pracownik na macierzyńskim

Świadectwa nie, a co zrobiliście z kluczami od sklepów

Tiga
@Km

My zostawiłyśmy w innym sklepie który był jeszcze otwarty a dziewczyny wysłały z dokumentami do Andrychowa.

...

Dostałam pismo z PIP, że ze względu na sytuację firmy mają ograniczony kontakt i możliwości. Jedyne co się dowiedziałam z pisma to to, że mogę wysłać wniosek do Funduszu o wynagrodzenie zaległe, jeśli odmówią to do Marszałka lecz on wypłaca tylko zaliczkę (nie wiem jak to rozumieć) a jeśli znów będzie odmowa to do Sądu pracy. Więc tak naprawdę txm nadal z nas się śmieje a nikt z tym nic nie robi

Dziewczyny które są na l4 I dostały wyrównanie z ZUSU otrzymaliście tyle ile Wam się nalezy czy mniej?

Sprzedawca

Brak rekrutacji.Pani zajmująca się przyjmowaniem podań chamsko oddała mi moje podanie krzycząc na mnie że Mam dzieci a z matkami są same problemy.Podkreśle że sama je posiada.Można powiedzieć że firma TXM nie lubi matek jako pracowników ale jako klientów to już tak.

Czy ma Pani dzieci.Żadne inne pytanie nie padło.

Jest tu można jakaś dziewczyna na L4 ciążowym i jej dokumenty nie zostały wysłane przez TXM do ZUSu ? Na jakim etapie jest wasza sprawa? Wiecie coś więcej?

Xyz

Chętnie się dowiem . Za miesiąc mam termin porodu a nic nie wiem . I w Zusie cisza

Ja jestem, sprawa jest ciagle weryfikowana. Musiałam wysłać dokumenty które posiadam i dodatkowo odpowiedziec na jakoś 20 pytań pisemnie. Teraz wiem ze są jakieś niezgodności co do mojego uczestnictwa w zusie. Zobaczymy co dalej. Niedługo rodzę a nie mam ani grosza ani na mieszkanie ani na zakupy dla dziecka.

@Onaaa

Ja jestem na L4 ciążowym sama zgłosiłam się do zusu lecz oni nie mogli złapać żadnego kontaktu z formą, dostałam pismo żeby złożyć dokumenty do nich typu umowa, wyciągi bankowe, że nie dostałam kasy za l4 itp.dopiero wtedy rozpatrzą moją sprawę. Czekam na odpowiedź z zusu

@@Onaaa

No to ja tak samo. Ciągle tylko chcą jakiś to nowych dokumentów... Świadków... Dowodów na to że pracowałam w txm itd. Końca tego nie widać. A od maja jedyne pieniądze jakie miałam to 40% wypłaty za kwiecień. Mamy już sierpień jak ponad 3 miesiące przeżyć za 1000 zł.

Pracownik l4

Pytanie do dziewczyn na l4 ciążowym. Czy robiłyście coś same aby ZUS zaczął Wam wypłacać zaległe I bieżące świadczenie? Czy musiałyście dostarczać jakieś dokumenty typu umowy bądź wydruki z konta potwierdzające brak otrzymana świadczenia? Czy może jest wśród Was ktoś kto dostał teraz w lipcu a nie walczył w sensie nie dostarczał nic do ZUSu? Pytam bo ja od prawie 2 miesięcy coś donoszę do ZUSu bo nikt z firmy moich dokumentów nie przeslal aby Ci mogli zacząć mi płacić no a kasy jak nie było tak nie ma...

Xxx ciaza
@Pracownik l4

Cały czas noszę jakieś dokumenty, a kasy jak nie było tak nie ma .... od maja czekam oni mają 30 dni a my 7 dni eh

@Onaaa
@Xxx ciaza

U mnie tak samo. Czekam i czekam

Dziewczyn które są na l4 lub macierzyńskim i dostają już pieniądze z ZUSu to czy zaległe zasiłki też wam wypłacili ? Zostało wam to wyrównane od kwietnia ?

Patrycja

Tak, dostałam w pierwszym przelewie tą resztę za kwiecień, całość za maj i czerwiec, w kolejnym dostałam za lipiec.

Elżbieta
@Patrycja

A czemu tak długo czekałyscie na to?

@Elżbieta

Ja do tej pory nie dostałam ani zaległego ani bieżacego świadczenia, a za niespełna 3 tygodnie mam termin porodu...

Ja dokładnie to samo . Zero pieniędzy ,zero informacji

Porażka
@Xyz

Haha ja już urodziłam miesiąc temu pieniędzy jak nie było tak nie ma.. to są(usunięte przez administratora)jakieś żarty. Bo firma nie wysłała moich dokumentów. Wali mnie to nie moja wina mi sie świadczenia należą…

@Porażka

A składałas wniosek o zasiłek macierzyński w zusie,? Oraz prośby o wypłatę zasiłku chorobowego na ZUS pue ?

Basia z Kościana

Muszę pilnie skontaktować się z kimś z działu kadr z TM np. Pani Ania Kapusta ... sprawa dotyczy naliczenia kapitału początkowego za okres w którym tam pracowałam ... potrzebne do ZUS-u ... czy ktoś na jakieś kontakty, telefony ... otrzymałam numery telefonów z tabelki od jednaj z Pan, ale niestety nie są już aktywne ...

@Basia z Kościana

Ponoć A.K nie pracuje już od czerwca w firmie.

A. K jest pełnomocnikiem firmy

L4

Dziewczyny na l4ciazowym macie jakieś info z Zusu ? Czy podjęli jakaś decyzje ?

@L4

Czytajcie komentarze bo cały czas piszecie o tym samym, jak widać każdy ma inną datę, jedni już dostali info, drudzy nie. Najlepiej kontaktujcie się z ZUS-em bo jak widać to kwestia indywidualna każdego z was biorąc pod uwagę dokumenty

@L4

Ja z zusu dostałam na początku miesiąca kasę a ni skaldlaam nawet nic tylko pismo mi przyszło ze ZUS przejmuje

NIE DOSTAŁAM ŚWIADECTWA PRACY URZĄD PRACY NIE CHCE MNIE ZAREJSTROWAĆ JAKO BEZROBOTNĄ.? CZY KTOŚ MIAŁ PODOBNĄ SYTUACJĘ CO ROBIĆ???

Iwona
@Kasia

Złożyłam sama wypowiedzenie na początku czerwca nie otrzymałam świadectwa, ale na podstawie wyrejestrowanie z Zus zostałam normalnie zarejestrowana w Pup. Tylko trzeba trafić na odpowiednie osoby

@Kasia

UP kazał mi się zgłosić do Zusu po zaświadczenie, lecz w Zusie okazało się że nadal pracuję w Txm... Pani z Zus różnymi sposobami próbowała skontaktować się z firmą ale się nie udało ???? jestem w czarnej... Idź do Zusu i przedstaw swoją sytuację, może u Ciebie jest o tyle lepiej i już nie widniejesz jako pracownik Txm

@Kasia

Ja sama składałam wypowiedzenie pod koniec kwietnia. Do teraz nie otrzymałam świadectwa pracy.

Ss

Czy ktoś dzwonił do Pni Aleksandry Strynkiewicz-Kondracka? która podobno zastępuje teraz zarząd Txm

Xxxx

@Xxxx

Jeszcze nie

Mimi
@Ss

A może ktoś podać do niej numer

....
@Mimi

Panika

Hej dostał ktoś pieniądze

@Panika

Niby od kogo ?

Macierzyńskie

Hej czy jest tu ktoś kto jest na macierzyńskim? Właśnie dostałam pismo z zusu że właśnie ZUS będzie teraz wypłacał pieniądze i te zaległe czy ktoś jeszcze dostał?

@Macierzyńskie

Kiedy składałaś papiery do ZUS ?

Macierzyńskie
@Aaa

Nie składałam nic

Ehhh
@Macierzyńskie

Nie dostlaam pisma ale już pieniążki tak

Nie wiem co robić
@Ehhh

A od kiedy jesteś na L4.

Ehhh
@Nie wiem co robić

Na macierzyńskim jestem od września

@Macierzyńskie

Ja też nie dostałam pisma od zusu. Ale na ZUS pue w zakładce zasiłki mam już padnę daty wypłat, więc sprawdzajcie :) . Z tego co wiem to od początku lipca ruszyły wypłaty dla dziewczyn na macierzyńskim :)

@Pracownik na macierzyńskim

Dziewczyny jest ktoś tutaj kto ma L4 ale nie ciążowe, macierzyńskie .4.07 ZUS wysyłam do firmy pismo o dostanie poprawnie uzupełnionych moich dokumentów w celu ustalenia prawa do wypłaty zasiłku jak i wypłaty jego ale oczywiście minęło 14 dni i firma nie dostała nic a miała czas 7 dni ? Macie może pomysł co zrobić w takiej sytuacji ? Może AK ? Poratujcie

@Była Km

Nic nie zrobisz. Ja jestem na zwykłym l4 już parę miesięcy. Babki w ZUS w Warszawie mówią że z firmą nie mają utrudniony kontakt,praktycznie zerowy. Wysyłają im tylko ponaglenia. Też nie dostaje chorobowego . To jakaś loteria bo jedne dostają a drugie nie. Babka w ZUS mówiła że ostatnie dokumenty napływały w maju i dalej cisza. Trochę lipa bo na tym pue skoro ja widzę na jakim etacie pracuje,kto jest płatnikiem składek i od kiedy do kiedy jestem zatrudniona i widać wszystkie l4 to mogliby wypłacić te chorobowe . W tym ZUS mówiła że trzeba czekać na syndyka i on wyznaczy osobę do wystawienia dokumentów . Więc lepiej nie chorowac w tym kraju . Mówiła też że pewnie dostaniemy decyzję odmowną na składane wnioski o zasiłki i wtedy zostaje sąd pracy. Najlepiej to się zwolnić ,wyrejestrować w ZUS i zarejestrować się w up to chociaż Kuronia dostaniesz . Tylko podpytaj u siebie w up czy wystarczy umowa o pracę i zaświadczenie z ZUS żeby cię zarejestrowali bo w szczególnych wypadkach mogą tak zrobić .

@Ala

Serio ? Odmowa to chyba jakiś żart !!!! I wtedy co do sądu pozywać TXM ?

@Była Km

Serio. Mówię co mówiła ta babka w ZUS. Tutaj ktoś podawał nr do ZUS do Warszawy do działu zasiłków . Najlepiej zadzwoń i pogadaj bo na tej infolinii to guzik wiedzą. Nie mają naszych dokumentów to mają podstawę żeby nam nie wypłacić zasiłków . Jak byłam u prawnika to mi poleciła żeby właśnie zwolnić się z winy pracodawcy i oni mogą sobie nie odbierać tego wypowiedzenia ale to ma moc prawną . Później do sądu pracy i nie szkodzi że ich nie ma ale gdy wszystko się działo to wiązał ich z nami stosunek pracy więc tak czy inaczej odpowiedzą za to . Zadzwoń do tego ZUS ,poszukaj tu nr i niech Ci powiedzą na jakim etapie jest Twoja sprawa. Ja jak tylko podałam jej pracodawcę to od razu powiedziała że nie musi nic sprawdzać no od txm nie przychodzą żadne dokumenty .

@Ala

Trochę naciagasz . Ostatnie dokumenty były wysłane jeszcze w czerwcu ;) i jest już wyznaczony syntyk. Kolejna sprawa można napisać pismo do zusu jeśli się pracowało na cały etat z prośbą o wypłatę świadczenia od najniższej krajowej a gdy dostaną dokumenty to wyrównanie radzę tak spróbować

@Natalii

Nic nie naciągam tylko mówię co mówią mi kobietka w ZUS . Jak już coś to ona (usunięte przez administratora) a nie ja.

@Natalii

Skąd info ze syndyk wyznaczony?

@Hrm

Wybacz nadzorca sądowy dokładnie ale to oznacza że już coś ruszy proszę link https://krz.ms.gov.pl/#!/application/KRZPortalPUB/1.4/KrzRejPubGui.SzczegolyObwieszczenia?params=JTdCJTIyaWRaZXduZXRyem55JTIyJTNBJTIyNjRiNTgzYTAtN2IzNS00NDEwLTljOWQtNmNiMTE0ODMwNTc2JTIyJTdE&seq=0

@Ala

Firma wysłała moje dokumenty z tym ze zle wypełnione niekręcone .Jutro działam

...

Dziewczyny czy jakikolwiek email jeszcze działa txm? Do tej pory nie dostałam świadectwa pracy, list wysłany, odebrany i cisza...

@...

Nic nie działa, nie ma już nawet gdzie zadzwonić. Ja złożyłam skargę do pip już dostałam od nich odpowiedz ze sprawę będą wyjaśniać… radzę tobie zrobić to samo bo na naszą firmę nie ma co liczyć…

...

Skarga złożona, dostałam meila że kierują do Krakowa bo złożyłam na Warszawę ze względu na adres firmy, póki co minęły 2 tygodnie od przekierowania sprawy

@...

Ja dostałam wczoraj poleconym z pip ze kontrole będą przeprowadzać do 30.09.

Hrm

Tylko szkoda, że już nie ma gdzie tej kontroli przeprowadzić...

@Hrm

Wydaje mi się ze centrala w Andrychowie jest dalej. W liście od PIP jest informacja ze pełnomocnikiem TXM jest nasza kadrowa Pani A. Kapusta. Piszą również że cała dokumentacja znajduje się w Andrychowie a nie w Wawie.

Basia

Może ktoś mi pomoże i poda nr telefonu do kadr muszę ustalić kapitał początkowy - kiedyś tu pracowałam z góry dziękuje sprawa jest bardzo pilna ... dziękuję

&&&
@Basia

Podaj swojego emaila wyślę ci wszystkie numery jakie mam

Basia
@&&&

basia2014@o2.pl dziękuję pięknie :)

&&&
@Basia

Wysłane

Desperacja

Dziewczyny zglasajacie są sytuacje do interwencji. Zajmie wam to 5 minut. Trzeba opisać tylko sytuację. Im nas więcej to zgłosić to większą szansa że się zajmą sprawą. Może i txm nam nie wypłaci naszych pieniędzy ale zawsze jest nadzieja że chociaż ZUS po ich interwencji szybciej zacznie działać w naszej sprawie.

Pracownik na macierzyńskim

Hej. Czy któraś z was dostala dzisiaj termin na wypłatę ?

@@@
@Pracownik na macierzyńskim

Hahaha kupa smiechu.. musze przyznac ze dowcip masz pierwsza klasa! W maju dali 40% wynagrodzenia bo ich na wiecej nie bylo stac. W czerwcu nie dali nic a za to w lipcu wyplaca nam wszystko bo Ty tak chcesz? Kobieto obudz sie, pieniedzy od firmy nie dostaniesz, chyba ze moze kiedys fundusz nam wyplaci zalegle wynagrodzenia.

@@@@

Jesteś na urlopie macierzyńskim, na L4 w ciąży ?

@@@@

Nie rozumiem twojego komentarza i po co te złośliwości :). Skoro jestem pracownikiem na macierzyńskim i ZUS mnie przejął jak i inne dziewczyny tylko każdą dostała inny termin wypłaty. Wcześniejsze komentarze przeczytaj w tamtym tyg już były wypłaty i w tym też są. Więc pytam czy ktoś dostał termin na następny tydzień.

Pracownik l4

Składajcie skargi do PIPu. Ja złożyłam w zeszłym tygodniu i dziś dostałam informację zwrotną że działają w mojej sprawie.

@Pracownik l4

Złożyłam również tydzień temu, lecz kierując się adresem firmy złożyłam na PIP Warszawa, dostałam informację zwrotną, że pełnomocnikiem TXM jest A. Kapusta, i przekazują sprawę do Krakowa. Czekam, może coś się ruszy w przyszłym tygodniu.

Jick
@Hrm

Również to dostałam… najważniejsze, że coś się rusza w tym temacie. Cześć kasy za ZUS również jest zapłacona oczywiście chodzi mi tutaj o maj( do końca maja byłam pracownikiem)

@Pracownik l4

Ja też dostałam odpowiedź od PIPu, że mają czas do załatwienia sprawy do września... Do tego czasu to nie będzie co załatwiać, bo zostanę bankrutem ...

Jan
@Pracownik l4

A o co chodzi? Nie ma wypłat czy co?

@Jan

No nie mamy ani wyplat ani nie mamy płaconych świadczeń będąc na macierzyńskim czy l4. Osoby ktorym skonczyl się okres wypowiedzenia nie otrzymały świadectw pracy, istny cyrk. I tak od kwietnia już, a mamy lipiec.

xxx
@Jan

Kolega tu nowy?

@Pracownik l4

Pisałaś do nich ? Czy telefonicznie ?

Nowa

Dziewczyny na jaki adres sądu pracy wysyłacie pozew o zapłatę zaległego wynagrodzenia ?

Gocha
@Nowa

Ja wysłałam na adres swojej miejscowości ale sąd pracy działa bardzo powoli bo trzy miesiące minęły i dalej żadnej odpowiedzi

Była textilka

Czy jest ktoś kto nie otrzymał świadectwa pracy pomimo, że zakończył pracę z końcem maja

BezŚwiadectwaPracy
@Była textilka

Ja również nie otrzymałam. Co robicie w takiej sytuacji??

@BezŚwiadectwaPracy

Ja również nie otrzymałam wystarczy podejść do zusu oni wystawia zaświadczenie z którym trzeba udać się do urzędu pracy i zarejestrują.

Ona

Nie otrzymałam również świadectwa pracy, cały czas widnieje że pracuje w txm, nie mogę zarejestrować się w UP bo niby pracuje, w Zusie nic nie mogą na to poradzić, to jest jakaś masakra.

BezŚwiadectwaPracy

Z tym, że ja mam już nową pracę i jest mi potrzebne świadectwo do naliczenia urlopu . Nie mam pojęcia jak to rozwiązać

@BezŚwiadectwaPracy

No ja po wizycie UP z wypowiedzeniem i skarga złożona na TXM tez nic nie załatwiłam,drugi raz podeszłam do innej Pani i ta kazała udać się do Zusu o to zaświadczenie o okresie zatrudnienia,i powiedziała ze na tej podstawie mnie zarejestrują. Tez jestem miesiąc w plecy bo za czerwiec nic mi nie wypłaca :/

@Ona

A nie możesz pokazać im wypowiedzenia?

Zostaw merytoryczną opinię o Adesso - Andrychów

• Jak się pracuje w Adesso?

Zobacz opinie na temat firmy Adesso tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 874.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adesso?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 853, z czego 45 to opinie pozytywne, 256 to opinie negatywne, a 552 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adesso?

Kandydaci do pracy w Adesso napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adesso