Opinie o Adesso w Andrychów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Adesso. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Adesso o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Odzież, galanteria, biżuteria - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adesso w Andrychów

Cyz

Dziewczyny czy ZUS dobrze wypłacił wam za l4ciazowym i macierzyński ? Ile pobrał podatku od danej kwoty ?

@Cyz

No ja też jestem ciekawa jak to ZUS policzyl bo ja dostałam dziwne kwotę

@Pracownik l4

ZUS pobiera 17% podatku od wypłaty zssilku.jest to nie sprawiedliwe, bo jesteśmy stratne

Km

Czy ktoś wie czy Sad zatwierdził upadłość spółki txm.

Były KM
@Km

Nie jeszcze,piszcie wszystkie do prezesa sądu rejonowego w Warszawie o przyśpieszenie postępowania czas ucieka na pozyskanie środków z FGŚP .

@Były KM

Z ciekawości zapytam dlaczego czas ucieka na pozyskanie środków?

Dziewczyny które miały wypowiedzenie do 30 września dostaliście świadectwa pracy ?

Xyz

Hej czy komuś ZUS już wypłacił pieniądze ?

Była
@Xyz

Tak, długo to trwało ale udało się w końcu. (L4 ciąża)

@Była

Otrzymałaś wkoncu od zusu zaległe chorobowe ciążowe? Kiedy? I jak długo trwało zanim ci je wypłacili?

Natalii
@Xyz

Tak chorobowe wypłacone . Ja od czerwca ciągle coś dostałam składałam itd pieniądze dostałam w tym miesiącu dopiero wszystko zaległe łącznie za kwiecień część

Xyz
@Natalii

A macierzyński płacą ?

@Natalii

Ja też od czerwca donoszę co się tylko da ale jeszcze nic nie dostałam

@Xyz

Płacą mi płaci ZUS przejęli mnie od czerwca i zaległości wyplacili

@Kasia

Czy mozna się z tobą skontaktować prywatnie?

IDA
@Pracownik l4

Ja dostalam odpowiedź od pip odnośnie pieniędzy, ale nic z tego nie wyniknęło. Kazano mi się zgłosić do wojewody lub sądu pracy

Sprzedawca

Brak rekrutacji.Pani zajmująca się przyjmowaniem podań chamsko oddała mi moje podanie krzycząc na mnie że Mam dzieci a z matkami są same problemy.Podkreśle że sama je posiada.Można powiedzieć że firma TXM nie lubi matek jako pracowników ale jako klientów to już tak.

Czy ma Pani dzieci.Żadne inne pytanie nie padło.

Były km

Mam pytanie, czy ktos wie gdzie firma teraz urzęduje, żeby pismo do nich wysłać.

Wazne

Błąd w świadectwie pracy, do kogo się odwołać? Jeśli macie jakieś informacje bądź jesteście w podobnej sytuacji byłabym wdzięczna za informacje ????

Pracownik l4

Dziewczyny jak długo po skończeniu okresu wypowiedzenia czekałyście na świadectwo pracy?

Były kierownik

Ja wczoraj dostałam świadectwo a wypowiedzenie zakończyło się 31lipca tego roku

!!!

Dziewczyny jest w ogóle jakaś szansa na zdobycie tego wniosku Z-3 ? Jestem w stałym kontakcie z ZUSEM i przy każdej rozmowie pani mi mówi że to tyle trwa bo nie mają żadnego kontaktu z firmą itd. A teraz każą nam wziąć od nich wniosek. Jak mam do zrobić ? Od maja ciągle tylko donoszę im papiery i udoeanidam, że też zostalam (usunięte przez administratora) przez TXM....

Jan
@!!!

To nie da się w ogóle z firmą skontaktować? Z dnia na dzień się zwinęli czy co?

@!!!

Zadzwon do redanu i poproś o rozmowę z panią Agnieszką teraz tam siedzi i pracuje jako dyrektor. Lol

Km

Czy ktoś komu skończyło się wypowiedzenie z końcem sierpnia dostał świadectwo pracy

Tiga
@Km

Witam Niestety nie, wysłałam wezwanie do wydania świadectwa. Czekam

Ala

Ja dziś dostałam świadectwo pracy, oczywiście brak na nim pieczątki i czytelnego podpisu

Dostałaś? Pisałaś o nie? Wysylalas wypowiedzenie? Ja juz nie sił na to

@Ona

pisałam tylko do PIP ze nie mam , zaczynają wysyłać świadectwa bo nie tylko ja dostałam , szkoda tylko że bez czytelnego podpisu i pieczątki bo w UP nie chcą go przyjąc i może byc problem , sprawdzajcie dobrze swoje , ja muszę pisać o wysłanie z pieczątką

@Ala

A świadectwo dostałaś od txm czy ktoś inny je nam wystawia?

@...

nie wiadomo kto je wystawia , nieczytelny podpis , brak pieczatki TXM i nadany z Łodzi

Xxxx

W większości przypadków w świadectwie pracy napisane jest że urlop wykorzystany. Sporą ilość dziewczyn wydrukowała sobie urlopy przed zamknięciem sklepu. Podobno safo normalnie działa to jak masz jak to sprawdź sobie i ewentualnie wydrukuj bo z tym do sądu pracy będzie trzeba pójść. I do rzęs daty sprawdzajcie bo są dziewczyny które np zaczęły pracę w 2016 r a na świadectwie jest napisane że umowę z txm mają zawarta od roku 2018 .... Cyrk i (usunięte przez administratora) na kołach

IDA
@Ala

Ja również dostalam świadectwo bez pieczątki.Czy jeśli przyjdzie się rejestrować (obecnie pracuje) to mogą być problemy?Prosze o odpowiedź. I do kogo pisać zeby przysłano poprawne świadectwo z pieczątką? Czy moze znow zgłosić się z tym do PIP?

@IDA

Od 2016 roku pracodawca nie ma już obowiązku stawiania pieczątek. Jest to zarządzenie ministra pracy i polityki społecznej także świadectwa są ważne . Nikt nie może odmówić jego przyjęcia

Byly pracownik
@IDA

Ja dostalam świadectwo tak jak każdy beż pieczątki i czytelnego podpisu, w urzędzie pracy panie miały jakieś wątpliwości o to ale nip pracodawcy jest pokazałam im kopertę że dostalam to poczta i mnie zarejestrowały. Ciekawe czy przy podliczeniu lat pracy przy emeryturze nie będzie problemu...

@Byly pracownik

Dziewczyny powiedzcie jak to wyglada z urlopami , wypłacają za urlop ? Co piszą wam na świadectwie pracy?

L4

Czy któraś z Was dziewczynki wyszarpała pieniążki za L4 od ZUSu? Wiem że wszystko opiera się na oświadczeniu Z3 którego nie ma kto nam wypełnić a o który ZUS się upomina... Nie pytam o L4 ciążowe bo mam nadzieję, że przyszłe mamy nie muszą się tak szarpać o swoje. Pozdrawiam wszystkie byle pracownice i trzymam za Was kciuki.

@L4

L4 I tu Cie zaskoczę bo obecnie jestem na l4 ciążowym które mi się kończy bo zbliza sie termin porodu i do tej pory nie otrzymałam nic poza tymi marnymi 40% w kwietniu! Od czerwca pisze pisma, wysyłam jakieś dokumenty bo co chwilę coś chcą i narazie stanęło na tym że moje dokumenty poszły do weryfikacji ubezpieczenia. Apogeum mojego wkur... zaczyna osiągać stopień najwyższy. Ręce opadają...

@Pracownik l4

U mnie ta sama sytuacja... Ręce opadają... Nie wiadomo co robić już... Ehh...

L4....:-(
@L4

Właśnie chciałam zapytać chy któraś z was dostarczyła Z3 do zusu????jak to załatwić? mi decyzję zaakceptowali, tylko chcą abym dostarczyła z3

@L4....:-(

Z3 wystawia pracodawca to pracownik nic zrobić nie może. Oni zaakceptować mogli że wypłaca Ci zaległe jak i bieżące l4 ale to dopiero zacznie się batalia. Większość z nas z l4 cały czas dosyla papiery do ZUS . Umowy,aneksy,wyciągi z konta. Ja tak dosylam od maja. A ZUS w takiej sytuacji ma 60 dni na decyzję od momentu otrzymania ostatniego pisma

@L4

Ja się w…… to przejadę się do tej Łodzi i Krakowa i znajdę tego kogoś kto wystawia rozwiązania umowy świadectwa i nich wystawi mi Z3

@Była Km

Prezes wystawia te papiery . On jest z Łodzi. Trochę późno . Ale mówi się lepiej późno niż wcale. Powinni to nam wysłać już w maju. Zaraz wrzesień a ten się wziął dopiero za wypowiedzenia . Większość z nas to jeszcze będzie się bić i sprostowanie świadectw pracy bo piszą że wykorzystany urlop a jak by nie patrzec należy nam się ekwiwalent za urlop ... Najśmieszniejsze jest to że w wypowiedzeniu piszę że możemy wziąć dwa dni urlopu na poszukiwanie pracy ;)

@L4

ja dostałam pieniądze napisałam pismo POG do zusu wyjaśniłam całą sytuacje że z firmą nie ma kontaktu itd i w ciągu 2 dni miałam decyzje

@@@
@celina

Mozna wiedziec ile dostalas?

@celina

I otrzymałaś wszystkie zaległe środki?

@Pracownik l4

tak dostałam wszystkie zaległe środki

@celina

A za pierwsze 33 dni chorobowego ? Bo mi Zus odmówił wypłaty bo to obowiązek pracodawcy , aż dziwne bo moja sprawa toczy się w Zus od czerwca oczywiście bez decyzji pozytywnej

Kaś
@celina

Nie sluchajcie jej.. to jest nie prawda, ze w ciagu dwoch dni jej wyplacili pieniadze. Kumpela mowila ze minimum czeka sie 5 dni. Znajac podejscie ZUSu to jakichkolwiek wyplat to oby zmiescili sie w 30 dniach.

@celina

A czy też tak musiałaś wszystkie dokumenty dosyłać? Typu umowy aneksy wyciągi z banku, uzupełniać jakieś druki od zusu? Czy nie?

@Była Km

też mi odmówił za pierwsze 33 dni ale reszte dostaje już normalnie w ciągu dwóch dni od złożenia pisma miałam decyzje a pieniądze ok tygodnia... do pisma załączyłam też skan świadectwa pracy

@Kaś

czytaj ze zrozumieniem miałam decyzje a nie pieniądze

@Pracownik l4

Tak ja musiałam wszystko dosyłać wyciągi umowy aneksy itp.nadal czekam za decyzja z Zus teraz otrzymałam pismo o zakończeniu postępowania i na podstawie zgromadzonych dokumentów jakie dostałam będzie wydana decyzja całość się toczy od czerwca ale mam nadzieje ze decyzja będzie pozytywna .

Lol

Czy jest jakaś opcja kontaktu z firmą, z kimś kto wysyła świadectwa pracy?

Pracownik l4

Pani Anna podobno jest wyznaczonym pełnomocnikiem w firmie taką informację otrzymałam od PiPu. Ale oczywiście jak chce się z nią skontaktować to nie ma komu odebrać ani odpisać na maila, najlepiej tak...

Ewaa
@Pracownik l4

A ja dzisiaj się dodzwoniłam, niewiele to dało, jest ona nadzorca, dopiero jak klepna upadłość (o ile klepna) to ona będzie miała prawo rozwiązywać umowy i rozliczać pracowników z zaległych wynagrodzeń. Ile to potrwa nie wie, pozostaje czekać, na decyzję sądu co do upadłości...

O.n.a

Do kogo się dodzwoniłaś?

@Onaaa

Na który nr dzwoniłaś?

l4
@@Onaaa

Potrzebuje kontaktu z kimś z firmy???? Telefon lub mail pomocy ? Zus chce z-3 od pracodawcy.

Tiga
@l4

Aleksandra Strynkiewicz-Kondracka tel: 22-881-89-58 Ta Pani jest nadzorcą.

@Tiga

Ta pani to nic nie zrobi bo jest od zabezpieczenia majątku . Ona sama ma problem z tym badziewiem. Wejdzie syndyk to on wyznaczy osobę do wystawienia dokumentów

@l4

Ja jestem w trakcie wyjaśnia dokumentów w Zus ale otrzymałam także pismo ze wszczęto postępowanie przeciw TXM S.A ponieważ nie składają żadnych dokumentów rozliczeniowych ani tez nie wyrejestrowali mnie mam nadzieje ze dobiorą im się do d…!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Onaaa
@Ewaa

Czy mogła byś podać nr na jaki dzwoniłaś?

A u mnie to hit sezonu. Napisałam wypowiedzenie z ich winy w czerwcu. Koleżanka napisała tak samo jak ja. Koleżanka otrzymała świadectwo pracy, a ja wczoraj otrzymałam z firmy wypowiedzenie. Dodam, iż wysłałam poleconym z potwierdzeniem odbioru. Ktoś to odebrał, tylko co z tym zrobił?

Właśnie dziś dziewczyny dostalam rozwiązanie umowy o prace z dniem 30 .09.2022

Wypowiedzenie

Dziewczyny, ja dzisiaj dostałam wypowiedzenie z TXM z terminem wypowiedzenia do 30 września, 19 września mam termin porodu. Oczywiście bez pieczątki, na dole wypowiedzenia jakiś dziwny podpis. Na kopercie pieczątka pocztowa z Łodzi ale napisane, że nadawca TXM aleje Jerozolimskie Warszawa. Jeżeli komukolwiek to pomoże u mnie napisane jest, że TXM reprezentuje teraz nijaki Marcin Łużniak. Ale żadnego kontaktu podanego do niego nie ma.

@Wypowiedzenie

A masz podany powód rozważania umowy czy z winy pracodawcy ?

Wypowiedzenie
@Była Km

" W związku z faktem złożenia w dniu 30 kwietnia 2022roku wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej przez TXM S.A., prowadzonym postępowaniem o ogłoszeniu upadłości TXM S.A. oraz faktycznym zaprzestaniem prowadzenia działalności gospodarczej" Tylko moim zdaniem powinni mnie zwolnić z dniem porodu. Już pisałam w tej sprawie do ZUSu jak to w tym przypadku ze złożeniem wniosku o zasiłek macierzyński.

@Wypowiedzenie

Dziękuje za odpowiedz

Była Km

Dziewczyny czy wiecie może kto jest wyznaczony przez sad jako nadzorca sadowy ? Jeśli macie jakieś img napiszcie proszę , jakieś ewentualne namiary Z góry dziękuje

Dziękuje

Załamana

Dziewczynyczy wy również otrzymalyscie odpowiedź z inspekcji pracy aby same zgłaszać się po pieniążki do funduszu świadczeń pracowniczych? Wszystko fajnie, tylko aby złożyć wniosek musimy mieć wyliczenie od pracodawcy ile zalega nam pieniędzy. Oczywiście na tą chwilę nie ma takiej osoby która mogła by to zrobić... Na co nam pracownikom taki fundusz skoro i tak nie możemy z niego skorzystać gdy tylko pracodawca zaczyna zalegać z wynagrodzeniem, ja potrzebuje pieniędzy teraz, teraz muszę płacić rachunki i nakarmić dzieci a nie za rok czy za dwa...

Halina
@Załamana

jak duże macie te zaległosci w wypłatach, jeden miesiąc czy wiecej skoro już pip się za to zabrał ?

@Halina

PIP się za to zabrał bo zaczęły napływać skargi, mi wiszą 60% za kwiecień cała za maj i czerwiec...

@Halina

A mi wiszą 60% za kwiecień, cały maj, czerwiec,lipiec No i mamy już 18 sierpnia a kasy jak nie było tak nie ma. A co najlepsze jestem od marca na l4 i zus do tej pory mnie nie przejął bo ciągle im jakiś dokumentów brakuje...

@Załamana

Zgłosiłam się do funduszu, wszystko by było super pieknie, ale.... Dostalam odpowiedź że do wniosku muszę dołączyć świadectwo pracy... Którego nie mam:( i zapewne nie odzyskam

@Ona

Może napisać jaka jest sytuacja, dołączyć wypowiedzenie i my dodatkowo dostaliśmy oświadczenie, że od dnia 30 czerwiec nie świadczymy pracy txm. Mogę jakiś kontakt do Ciebie, mam parę pytań o fundusz, może być email?

magdalena35_27@onet.pl

@...

Tego samego dnia oddzwonilam i powiedziałam jaka jest sytuacja, ze nie mam swiadectwa pracy i pewnie nie odzyskam, to kazala mi złożyć pozew do sądu o świadectwo pracy...

@Ona

Ja w dniu dzisiejszym dostałam świadectwo pracy, oczywiście z Warszawy. Bez pieczątki tylko z podpisem.

Lili

Ja dostałam świadectwo także dzisiaj, a na kopercie pieczątka łódź i odręcznie adres napisany

Lili

Dziewczyny wiecie coś w sprawie braku pieczątkę na świadectwach pracy i dziwnym podpisie?

Oburzona

Dziewczyny czy według tego mam rozumieć, że fundusz dopiero nam wypłaci gdy sąd zaklepie jedną z wymienionych pozycji w linku? Czy już teraz może nam wypłacić gdy sąd rozpatruje? https://wupwarszawa.praca.gov.pl/-/1488842-wyplacanie-swiadczen-pracowniczych-w-zwiazku-z-niewyplacalnoscia-pracodawcy

Były pracownik.

Hej dziewczyny. Co tam się dzieje na sklepach? Jeszcze jakieś istnieją? Ja złożyłam pozew do sądu o odzyskanie zaległego wynagrodzenia i należną odprawę. Pewnie nic z tego nie wyjdzie ale chociaż papier wysłałam.

Była
@Były pracownik.

A wysłałaś kopie pozwu do Nadzorcy bo juz taki jest?

Iwona
@Były pracownik.

Ja też złożyłam pozew do sądu w kwietniu i dalej czekam

@Była

Jeśli mogę prosić o informacje kto jest Nadzorca ? I kiedy został wyznaczony chodził o to czy to info jest wiarygodne

@Była

Nie wysłałam, dasz mi namiar? ☺️

Aaa
@Iwona

Ja tak samo. Pozew do sądu poszedł na koniec czerwca a do tej pory nie mam żadnej informacji co dalej...

@Aaa

A jak złożyłaś pozew do sądu to dostałaś odpowiedź zwrotną z nakazem zapłaty przez TXM?

Aaa
@Ona

Nie nic nie dostałam. W do pozwu dołączyłam wezwania do zapłaty które były wysyłane do txm, kopie umowy oraz pozew w 2 egzemplarzach jeden dla sądu drugi dla txm. I cisza....

Gosia

U mnie to samo

Byly
@Aaa

Ale dziewczyny czego wy się spodziewałyście wysyłać pozew do spółki, która złożyła w.o upad.? Że kto wam odpowie skoro Zarządu ta spolka nie ma. Sąd nie wyznaczył syndyka nie zatwierdzono nawet upadlosci txm. Jeśli oddala wniosek to przecież nie będzie komu działać w imieniu spółki. .. Po co, wysyłaliście pozwy? Ktoś Wam coś obiecał, że otrzymacie? Jeśli to.pizwu do sądu pracy to przecież z mocy.prawa wszystkie zaległości.wyn.ze stosunku.pracy są chronione i zaspokajane w pierwszej kolejności. Wystarczyło je zgłosić do syndyka albo po prostu do.spolki. pi vo Wam był.pozew? To naprawdę ciekawe...

@Aaa

Ja zrobiłam to inaczej, a pomógł mi w tym adwokat. Napisał mi pozew o zapłatę do Sądu Rejonowego Wydział Pracy i Ubezpieczeń społecznych. W pozwie jest wszystko rozpisane ile Txm zalega mi pieniędzy i za jakie miesiące (mowa tu tylko o wypłatach i odsetkach do dnia zapłaty). Krótko bo w przeciągu tygodnia dostałam odpowiedź z Sądu ze TXM dostał nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym(mieli na to dwa tygodnie)Jak się domyślacie pieniędzy nie otrzymałam. Po tym czasie zadzwoniłam do Sądu i Pani powiedziała żebym napisala znowu do Sądu o nadanie klauzuli wykonalności. Tak zrobiłam, wniosek wysłałam. Odpowiedz znowu była szybka, i otrzymałam doręczenie odpisu orzeczenia wraz z klauzulą wykonalności. Z tym ponownie udałam się do adwokata i wspólnie napisaliśmy Wniosek Indywidualny o wypłatę świadczeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Pieniądze sa wypłacane podobno w większości wypadkach. Teraz czekam za odpowiedzią. Mam nadzieję że się uda, bo kupe kasy mi wiszą. Dam znać czy wszystko się udało. I wtedy będę mogła Wam jakoś może pomóc.

Super, daj znać :)

Byly
@Ona

Fajny trop...oby tylko Fundusz nie odrzucił. Txm.to bankrut nawet jeśli nie ma tego jeszcze ogłoszonego. Z Funduszu ma prawo skorzystać każdy uprawniony a więc każdy pracownik. Z tego co.wiem to syndyk ma prawo wstrzymać wszystko to co było by pokrzywdzenie innych wierzycieli równorzędnych w prawach. Ale fajnie ze to.spisalas i masz to.uznane jakby w Insstancji. Boże niech to w końcu ruszy....

Japonka

Czy jest możliwość kontaktu z Tobą poza forum. Pozdrawiam

@Japonka

Podaj maila to się skontaktuje

Zostaw merytoryczną opinię o Adesso - Andrychów

• Jak się pracuje w Adesso?

Zobacz opinie na temat firmy Adesso tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 874.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adesso?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 853, z czego 45 to opinie pozytywne, 256 to opinie negatywne, a 552 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adesso?

Kandydaci do pracy w Adesso napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adesso