Opinie o Adesso w Andrychów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Adesso. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Adesso o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Odzież, galanteria, biżuteria - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adesso w Andrychów

Dziewczyny mam pytanie. Jestem obecnie na macierzyńskim. Mam do wykorzystania cały urlop wypoczynkowy za rok poprzedni oraz będę mieć za ten. Czy w chwili kiedy całkowicie przejmie mnie ZUS, no bo txm złożyło wniosek o upadłość, czy ZUS uwzględni mi ten urlop? I w jaki sposób? Nie ukrywam, że miałam w planie zostać z synkiem jeszcze na czas tego urlopu w domu. Ogólnie nie wiem co teraz... Może ktoś ma wiedzę? Głupie i nic nie wnoszące komentarze proszę sobie darować.

Pracownica
@Monika

Spróbuj zapytać na infolinii ZUS. Powinni Ci.pomoc albo może powiedzą co masz dalej zrobić, jakie dokumenty złożyć itd. Możesz też umówić się na wizytę w Zus, zarezerwować przez ich stronę godzinę i dzen i.wtedy o.wsxystko zapytać. Zapewne Zus poprosi.cie o potwierdzenie złożenia wniosku o.upadlosc.bo na czymś muszą się oprzeć.( nie tylko na twoich slowach).ale powinni ci też powiedziec ile masz czasu na złożenie dokumentacji i jakich dokumentów. W txm.raczej.jyz niczego.sie nie dowiesz.. Gdy wyznacza Syndyka będziesz mogła zadzwonić do.jego.konacelarii( ale to.potrwa więc radzę spróbuj.kontaktu.bezposrednio.z Zusem.

@Monika

Złożyli dopiero wniosek o upadłość, jeszcze troche minie zanim upadną… raczej sie martw że zamkną market ale to i tak przejmuje cie zus

...

Najbardziej zastanawia mnie to, że szukają do pracy do sklepów, które są zamknięte ???? Chyba do pakowania towaru...

Wykończyli Tesco teraz czas na TXM. Zarząd śmiechu warte.

Tesco

Ciekawe gdzie teraz będą zamykac firmę Ci dziwni ludzie. (usunięte przez administratora) z Tesco.

gość

weź przestań pisać bzdury. Tesco musiało się zwinąć z powodu brexitu. jak chcesz ich jechać to za coś co zrobili faktycznie

@gość

Ty wez przestan, poczytaj troche o powodach upadku tesco w Polsce to moze przestaniesz pisac bzdury.

Tesco
@Ajent

Chodziło mi o ich wspaniałe pomysly. Ktore niczego nie wniosły na poprawę funkcjonowania firmy a wręcz przeciwnie na pogorszenie wynikow. Przeniesione z Tesco. Czy mamy je tu wymieniać? Może niech ludzie ze sklepow powymieniają te exscesy co przeżywaliśmy.

@gość

A kiedy był brexit a kiedy pojawiły się problemy w Tesco??? Człowieku przestań pisać bzdury.Ty chyba z tego zarządu spółki z myśleniem że wina pandemii i nie było wsparcia Państwa.Rząd płacił firmom tym co mieli wskutek pandemii a nie tym co miały problemy przed.Chielibyście tylko na wszystko zrzucić ale nie na swoje beznadziejne zarządzanie tą firmą.

Karola

A co z odprawami? Ktoś dostał?

Iwona
@Karola

Ja czekam trzy miesiące na odprawę

@Karola

Dostałam odprawę przed świętami.

Abc

Jak dlugo czekałaś za odprawa?

Pop

Ja już na odprawe czekam 4 miesiące

Sprzedawca

Brak rekrutacji.Pani zajmująca się przyjmowaniem podań chamsko oddała mi moje podanie krzycząc na mnie że Mam dzieci a z matkami są same problemy.Podkreśle że sama je posiada.Można powiedzieć że firma TXM nie lubi matek jako pracowników ale jako klientów to już tak.

Czy ma Pani dzieci.Żadne inne pytanie nie padło.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Hela

Ktoś coś wie więcej? Moja rks milczy. Niby nie wiedziała :/ chodzic do pracy czy iść na L4 lepiej….

Maja
@Hela

Uciekaj na l4!

@Maja

Po rozmowie z księgowa z txm powiedziała że nie dostaniemy odpraw i żeby sie złożyć na prawnika Każdy kto otrzymał wypowiedzenie i który ma mieć zapłacona odprawę proszę o kontakt abok41320@gmail.com

@Xyz

Powiedziała coś na temat wypłaty za kwiecień czy będzie wypłacona normalnie?

Xyz

Niestety nie tylko tyle mi powiedziała .

@Xyz

i ma rację jak syndyk wejdzie wszystko zamrozi i to on będzie decydować komu i ile.Działa z mocy prawa i nie może nikogo pominąć ale też nie dołoży z własnej kieszeni a zabraknie i niektórzy nic już nie dostaną albo w małej części.

Xyz

Oczywiście że tak ale niektórzy ile będą czekać aby zostało to wypłacone może się okazać że nic nie dostaną i nie lepiej zacząć działać coś w tym kierunku

Wypowiedzenia

Czy wszyscy ajenci dostali wczoraj wypowiedzenia?

@Wypowiedzenia

Wszyscy ajenci zamykają markety?

Ja nie dostałam.

@Wypowiedzenia

Ja też nie dostałam A jakie miejscowości w ogóle dostały. Co tu się dzieje

Perła
@Ajent

Wczoraj dostało co najmniej 25sklepow wypowiedzenia. Dzis wszystkie te sklepy dostały maila na jaki sklep zrobić przerzut. We czwartek powiedzieć że sprzedają do soboty...

Pomorski
@Ajent

Tu tez poleciało dużo wypowiedzeń, wystarczy wejść i zobaczyć kto został do odbioru paczki w sklepie i wszystko będziecie wiedzieć ..

@Perła

Do soboty sprzedaż bo jest tygodniowy okres wypowiedzenia czy jak? Nie powinien być miesięczny?

Perła

Do soboty sprzedaż a od poniedziałku pakowanie towaru. Miesięczny okres wypowiedzenia dlatego papiery dostałyśmy wczoraj. To ile jest wypowiedzenia to zależy od stażu pracy.. Pytanie tylko czy nie będzie tak, że każdy spakuje towar do np 9tego a 10tego wypłaty nie będzie... ja już naliczyłam ok 30sklepow dostało wypowiedzenia. Te co zostały wytypowane że im przerzuty robimy..sprzedadzą tyle towaru ile się uda i oni następni dostaną wypowiedzenia.. nie łudźcie się, że dostajecie towar, bo my też dostałyśmy wczoraj czyli w dzień wręczenia nam wypowiedzenia.... żal mi tylko moich dziewczyn bo tworzyłyśmy super ekipę.. I super dziewczyn z innych sklepów. Szkoda,że nikt nie potrafił zarządzać tą firmą. Pamiętajcie góra myśli tylko o sobie!! Powodzenia kobietki :)

Regi
@Perła

Absolutnie nie siej paniki zostało 88 sklepów w całej pl dostają przerzuty i nowy towar . To że ty dostałaś nie znaczy że dostanie każdy i zamkną wszystkie sklepy ...

Aż się zdziwisz

To życzę powodzenia

Sklep

a to dobre 88 sklepów da radę pokryć milionowe straty.Faktycznie czekaj na cud

Japonki
@Sklep

@sklep maja tyle japonek na sklepach ze napewno odrobią straty xd

@Regi

80 sklepów a było 3x tyle… rzeczywiście damy rade!

Basia
@Sklep

Zarząd opublikował sprawozdanie finansowe. Ciekawe czy są z siebie dumni.

@Basia

Coś więcej możesz powiedzieć?

@Regi

Sprawdź jakie straty wygenerowała ta spolka+ długi upchniete w restrukturyzację która zaczyli w 2019. Juz wtedy nie zapłacili różnym firmom ponad 120 mln. 88 sklepów ma na te wszystkie straty zarobić??!!! To jest bezsensowne pozbawione podstaw myślenie. Sam Zarząd napisał, że nie widzi sensu w dalszym prowadzeniu tej spółki.. Będą wyprzedawać, zamykać aż w końcu zloza wniosek do Sądu o.upadlosc. Syndyk rozpocznie swoje działania i może za 3 lata ogłoszą upadłość w Sądzie. Nie wiem co musiałoby się stać aby tak się nie stali, tu wygrana w totka nie pomoże

Pracownik (na wypowiedzeniu)
@Regi

Zastanawiam się jak długo tutaj pracujesz, że piszesz tak optymistyczne ;) Naprawdę wierzysz we wszystko co mówią RKS bądź RDS( o ile jeszcze jest w firmie)? Sama piszesz, że zostało 88 sklepów A gdzie reszta? Jeszcze w zeszłym roku było co najmniej 190. Jaki towar dostajesz, w jakiej ilości? Zwróć uwagę na to A potem dopiero opierniczaj kogoś za sianie paniki...

Były p
@Pracownik (na wypowiedzeniu)

Ja dostałam towar dzień wcześniej a w kolejny nas zamknęli. Przerzuty też szły do nas z zamkniętych marketów więc to że idzie towar nie ma żadnego znaczenia. Chodzi tutaj o to czy jeszcze Was nie wywalają z lokalu w trybie pilnym bo to że w każdym markecie nie płacą za czynsz to wiemy od RKS.

Rita
@Wypowiedzenia

A niech czytają. Na zdrowie. Co mamy do stracenia w Txm? Premii nie dostaniesz? Podwyżki?

IDA
@Rita

Cześć!Czy ktoś tutaj wie ile pozostało otwartych sklepów TXM w Polsce? Kiedy będzie ostateczne zamknięcie?Przyznam,że chciałabym zeby chociaż przez te dwa miesiące sklep byl jeszcze czynny. ???????????? Do nas maja przyjść dwie torby z nowym towarem.Utargi u nas nadal spoko.Klopoty ze znalezieniem rozmiarów, ale ludzie chętnie przychodzą i kupują.

@IDA

Dwa miesiące raczej nie da rady, nie płacą właścicielom lokalów czynszu więc pewnie za miesiąc już będzie po wszystkim.

Textilka

My jak dostałyśmy wypowiedzenie to miałyśmy miesiąc wypowiedzenia, to w kilka dni spakowalysmy sklep, resztę miesiąca spędziłyśmy w domu i dostałyśmy normalnie wypłatę za ten ostatni miesiąc.

@Textilka

Inni dostali tez trzy miesiące wypowiedzenia. My tez w poniedziałek mamy dwie torby nowego towaru oraz staroci z zeszłego roku. Sklepow otwartych zostanie ok 80-100. Może przytrzymają sklepy i zmniejsza koszta..

Bili

Koszta zmiejszoną ale długi nie znikną a są nie małe.Ta ilość sklepów nie zdoła zarobić na to wszystko.

Nie płacą czynszów więc żaden sklep nie zostanie

Jola

to fakt niestety u nas też od jakiegoś czasu skarżyła się właścicielka i też nie odbierają telefonu od niej.O co tu chodzi to już nikt nie wie.

Textilka
@Jola

U nas tak było, długo nie płacili i też właściciel nie mógł się ani dodzwonić ani na meile i listy nie odpisywali to w końcu wypowiedział im umowę i zostałyśmy bez pracy bo nam sklep zamknęli.

@Jola

Jak to nikt nie wie o co chodzi, textil ma duże długi więc się zwija zanim ogłosi upadłość

@Jola

dobrze się do tego przygotowali to są (usunięte przez administratora) Nikt nie chciał pompować już kasy w tą firmę bo wiedział że to nie ma sensu.Oni sami na taki scenariusz są dobrze przygotowani kosztem innych byle nie swoim.

własnie oglosili

My

Hey a czy ajenci dostali już rozliczenia.

@My

Właśnie nie ciekawe czy jutro dadzą

Wypowiedzenia

Jestem jednym z sklepów które nie dostały jeszcze wypowiedzenia chociaż dużo dziś ich się sypie, nadal jestem na stronie internetowej i mam wystawione dwie torby nowego towaru, nie jest to przerzut z innego sklepu tylko nowe ubrania. Wiem ze i tak nas zamkną ale pytam czy jest więcej takich sklepów jak mój

@Wypowiedzenia

Ja mam podobną sytuację. Nie dostałam wypowiedzenia a w systemie wiszą dwie mm-ki na nowy towar.

@Ajent

A jesteś na stronie internetowej, wczoraj jednej dziewczyny sklep znikł a dziś już otrzymała wypowiedzenie

Basia

U nas identyko sytuacja ...nowy ciuchy 2 torby , na stronie też jesteśmy

@Basia

Robią z nas głupków, powinni jasno określić co planują czy ktoś zostaje żeby wyprzedawać towar a później go zamkną

Nn
@Xx

Jakieś 3 godziny temu w miejscowości oddalonej z 20 km była zawieźć wypowiedzenie, wyglądałam za nią ale 3 godziny by tu nie jechała ????

Tak jestem na stronie

Babra
@Wypowiedzenia

To jest nieistotne czy jesteś na stronie czy nie. Nasz sklep nadal jest na stronie a otrzymałyśmy wypowiedzenia.

@Babra

Chodzi o to czy można zamówić z odbiorem w sklepie…

aga
@Wypowiedzenia

A jaki towar dostajecie? My letnie sztuki z tamtego roku dwie torby.

Babra

Rozumiem, nadal jest napisane odbiór osobisty - TAK

Barbara

Wiem o co chodzi ....można z odbiorem w sklepie

P31

TAK, Mamy dokładnie to samo

Tak my tez mamy towar

My

My też mamy nadany towar. Ciekawe jak długo chcą pociągnąć, jak nie oni to i tak właściciele nam zamkną sklepv

Wypowiedzenia

Dziewczyny uciekajcie na L4 poki mozecie , u nas w regionie multum wypowiedzeń oczywiście ku naszemu zaskoczeniu. Rks falszywa i podła do samego końca . Obłuda jakich malo widać ,ze nie ma sumienia. Jeszcze rzuca głupie teksty i probuje sie kłócić. Region pomorski. Gośka wiedziała co robi uciekając przed tym wszystkim.

Były p
@Wypowiedzenia

Dzień wcześniej przyszedł towar a następnego już wypowiedzenie. Podobno do końca miesiąca pociągną, dłużej nie. Towar z zamkniętych marketów idzie do sklepów gdzie jeszcze ich nie wywalili za nieopłacony czynsz. Nie ma już na co czekać, trzeba uciekać!

@Były p

Dokładnie Tak. Nie ma się co łudzić że będzie dobrze bo nie będzie. Kto nie dostał wypowiedzenia teraz dostanie pewnie w maju...

Kier
@Wypowiedzenia

Rks w jej wypadku to zbyt duże słowo. Moje dziewczyny mają większą wiedzę na temat zasad prowadzenia sklepu i mogłyby ją spokojnie zastąpić. Jest zwyczajnie żałosna w tym co robi, zatrudniono ją chyba tylko po to żeby dostarczała wypowiedzenia, A akurat to wychodzi jej doskonale.

Helga
@Wypowiedzenia

Otóż to. Gośka byla z nami całym sercem. Narzekać to można Teraz.Malwinka pozdrawiam Cię serdecznie. Fajna fucha jeździć i dawać wypowiedzenia. Dałaś się nie powiem co choć nasuwają mi się takie słowa na język ,że całkiem popadła byś (usunięte przez administratora) Każdy wie w co. Żal totalny. Życzę owocnej kariery w TXM nasza M.G

Ajent

Czy ajenci dostali już rozliczenie za kwiecień?

Nie dostałam.

Ajentka

Ja też nie dostałam

@Ajent

rozliczenia nie ale wypowiedzenie tak... po wielu latach współpracy wypowiedzenie przez maila nawet nikt się nie pofatygował wręczyć osobiście. Od Rks nawet telefonu nie bylo juz po fakcie, tak po ludzku by chyba wypadalo cokolwiek powiedzieć czy nie?

@Ajent

Też dostałam wypowiedzenie ale w tamtym miesiącu i też przez emeil, czekam na Oryginał ale oczywiście nie mogę się doprosić. Śmiech na sali. Miesiac wypowiedzenia, Pewnie kasy nie dostanę bo cały kwiecień sklep był zamknięty. Zus trzeba zapłacić i wynagrodzenie pracownikom którzy są na wypowiedzeniach itd masakra

@Ajent

Kasę musisz dostać masz 30 dniowe wypowiedzenie.

hołota
@Ajent

Nie stać ich na to i brak im odwagi przyznać się do porażki. Taką firmę zmarnować.Wstyd

hołota
@Ajent

Współczuję tylko przez takich w długi popadniecie zresztą jak reszta co za free im wszystko dała bez zapłaty bo nie mogą odzyskać.

Rozliczenie ktoś dostal?

Aga

Co w przypadku ogłoszenia upadłość stanie się ze mną i kobietami, które są na l4 ciążowym, urlopie macierzyńskim, rodzicielskim? Zostaniemy bez grosza czy jak to jest? Martwię się???? Może, któraś z Pań się orientuje?

Kasiq
@Aga

Nie martw sie was przejmuje zus i bedziecie mialy pieniadze

@Kasiq

Ahh bo czytając na internecie zrozumiałam ze w przypadku ogłoszenia upadłości dostaje wypowiedzenie i nie mam pracy i świadczenia. Dobrze, że mówisz. Dziękuje

@Aga

A czy Twój sklep został zamknięty? Normalnie otrzymujesz wypłatę?

@Xyz

Tak właśnie dostał wypowiedzenie. Jestem na l4 ciążowym i miesiąc temu z zusu dostałam normalnie wypłatę. Martwię się tylko co będzie z nami kobietami na urlopach bądź zwolnieniu ciążowym. Czy ZUS płaci dalej czy zostajemy bez grosza

A jakie dostałaś wypowiedzenie

@Aga

Normalnie będzie wypłata. Tylko trzeba się dowiedzieć komu później zgłosić, że dziecko zostało urodzone i żeby wydali urlop macierzyński I rodzicielski

@Xyz

Ale mi chodzi o to co będzie jak firma ogłosi upadłość. Wiem ze jak sklep zamknięty ale firma jest dalej mam pieniądze od zusu, a jak już firma zniknie to dalej ZUS płaci? Do zusu potem zgłosić urodzenie dziecka?

XyZ
@Aga

Zus nas przejmuje i wtedy oni wypłacają wszystko. Z tego co wiem

@Aga

Wiesz co chyba tak . Ale sama nie wiem i się martwię.

Ktos

Kujawsko pomorskie 4 sklepy dostało wypowiedzenia, szkoda bardzo.

Brudna

Pani Malwina robiła dziś szkolenia że sztuk i za nie długo jej zrobią takie szkolenie

Texyyy
@Brudna

Ale gdzie robila?

Niki
@Brudna

TA JASNE

Pytanie do dziewczyn które dostały wypowiedzenie: co teraz robicie? Przez miesiąc macie wysyłać towar na inne markety czy jak?

@123

Przerzut na inny market, do następnej soboty sprzedaż tego co się da i pakujemy to co zostanie do odesłania i koniec..

Porażka

Czy słyszałyście co Pani Barbara Sz. Powiedziała na telekonferencji?? Mają być premie dla kierowników, ale mają nic nie mówić zastępca. Zastępca robi to samo co kierownik, a nawet więcej i jaka to sprawiedliwość??? Jak wy nas traktujecie!!! Dla nas na podwyżki nie ma, ale na premie kasa jest dla kierowników?? Pracujemy jako kasjer, zastępca, sprzątaczka, krawcowa! Dziewczyny nie zgadzajcie się na to! Tak jak kierownik dostaje premie to zastępca też powinien!

Zastępca
@Porażka

To już robi się śmieszne ta firma spada na dno... Zero sprawiedliwości my tak samo (usunięte przez administratora)jak kierownik. Widać jak szanują nas w tej firmie

Yx
@Porażka

Śmiech na sali.... Żenada...

@Porażka

Porównując moją pracę do tego, co robi nasza 'kierowniczka' to zawsze czułam się poszkodowana... Zwalała większość obowiązków na mnie. Jak miałyśmy zmianę we dwie to siedziała na zapleczu w telefonie i jeszcze wielce zmęczona. W dodatku już wtedy wiem, że dostawa sporo więcej ode mnie ;) I jaka tu sprawiedliwość?

Xxx
@Porażka

My mamy (usunięte przez administratora)po to aby to kierownik został doceniony? Cos tu nie halo . Jeszcze jakieś śmieszne tajemnice ... A nawet często jest tak że targer jest wyrobiony gdzie kierownika nie ma na zmianie, więc za co ta premia dla niego ?

@Porażka

Normalny kierownik poinformuje swojego zastępcę o rzekomej premii . Jeśli współpraca jest dobra to tak powinno być. Inny weźmie kasę tylko sobie i będzie siedział cicho.

@Zkm

Dokładnie , u mnie jest to samo .... Wielka kierowniczka , a (usunięte przez administratora)robii. Wszystkie obowiązki ja wypełniam ...

Kora
@Xxx

No właśnie u nas zdaża się bardzo często że mam wyrobiony target jak jestem sama. I co ? Niby kierownik ma za moje starania dostać premie ? Bez szału już nie zamierzam tego robić ...Niech firma zobaczy i te dyrektorki jak kierownik obsługuje na zmianie , jak wykorzystuje swoje dziewczyny ... Kierownik nic nie robi tylko dyryguje zrób to , to , to to i jeszcze to ... A sama siedzi

Wiki
@Zastępca

To jest nienormalne .... Dlaczego nikt nie widzi co się dzieje na tych sklepach ... Wiele kierowników nic nie robi , tylko teczki posegreguje na koniec miesiąca i to cała robota ... Reszta obowiązków my zwykle sprzedawczynie kobiety dające się wykorzystywać... Na kamerach wszystko widać kto co i jak robi ... Kawka 3x dziennie , telefon sms-ki, fajeczka , udawanie że coś robi na zapleczu itd .. Koniec tego wypowiedzenie pójdzie na dniach .. nie dajcie się dziewczyny!!!!

@Wiki

Dziewczyny nie wiem na jakie kierowniczki trafiłyście, ale u mnie na markecie takich sytuacji jakie opisujecie nie ma i nigdy nie było. Nie ma podziału ze ktos jest sprzedawca, zastępcą kierownika czy kierownikiem. Moja kierowniczka pracuje równo z nami czyli dostawy towaru, zmiany cen, sciany, promocje, przerzuty, sprzątanie i nawet odkurza market. Nie wiem kiedy wasze znajduja czas na picie kawek i palenie papierosów bo jesli tak jest to zazdroszczę wam aha a dokumenty na koniec miesiąca robi w 10 min. Pakuje i wysyła cala w tym filozofia. Jesli trzeba sie wytłumaczyć z czegoś zawsze robi to ona i nie da zlego słowa na nas powiedzieć. Także moge wam aby współczuć. Pozdrawiam

anka
@Zkm

sporo więcej??? zejdź na ziemię dziewczyno, jakie sporo więcej nic nie wiesz a piszesz bzdury

@anka

Ty piszesz bzdury... Doskonale widziałam kilka razy na rozliczeniu ile dostała. Widać, że Ty niewiele wiesz, pewnie sama jesteś kierowniczką i bronisz swój leniwy tyłek. ;)

@Zkm

Co za bzdury piszesz!. Ja jestem kierownikiem i pracuje tak samo jak sprzedawca. Do tego zarabiam prawie jak sprzedawca. Kierownik jest głową w sklepie, jest za wszystko odpowiedzialny. Za wyniki sprzedażowe, A wyrobienie planu, za porządek w sklepie. Więc jeśli mają być premie dla kierowników to bardzo bym się z tego cieszyła. Bo na chwilę obecną to moje zarobki są małe do zajmowanego stanowiska.

Luli
@Porażka

Jestem tylko ciekawa ile kierowniczek było fair wobec pracowników i przekazało informacje od Pani B ... Premia należy się w takim razie każdemu kto pracuje na sklepie , bo każdy pracownik przyczynia się do targetu, pracuje na sklepie z ludźmi więc nie tylko kierownik:) wiadomo kierownik ma więcej obowiązków, ale za to za co ma być premia to każdy powinien dostać.

Kaja
@Km

Zawiść ludzka nie zna granic. Jestem kierownikiem i mam tylko 2 os na pół etatu co oznacza, że każdego dnia jestem połowę czasu sama, dziewczynom robię zmiany razem, bo nie ogarniają, by było im łatwiej a w miesiącu jestem przynajmniej 2 dni sama bez żadnej pomocy. Gdybym, tak jak któraś bajkopisarka napisała, nic nie robiła tho bym już dawno dyscyplinarkę dostała. W sklepie jest czysto, bo co drugi dzień sama odkurzam, dziewczyny tego nie robią, ewentualnie zamiatają, obsługa odkurzacza chyba zbyt skomplikowana, witryny o matko, też moja działka, my mamy spory ruch od miesiąca a etatyzacja zostanie, ja nie mam kiedy do toalety pójść bo ruch i musiałabym ludzi wypraszac, czekam do 14 aż ktoś przyjdzie, nie dojadam, a wy brednie piszecie, że ktoś siedzi i nic nie robi, to ciekawe jak 1 osoba codziennie sklep ogarnia, no chyba, że macie kilka etatów, o 1 za dużo, dajcie znać, chętnie przygarnę 1 etat bo już sił nie mam a u was obowiązkow będzie tak dużo, że nikt nawet po nosie nie będzie miał czasu sie podrapać.

....
@Kaja

Wystarczy zwrócić się z tym do kogoś wyżej A nie się tu żalic, jaką firma jest każdy wie . Najnizsza krajowa, gdzie trzeba być sprzedawcą, sprzątaczką, krawcowa itp... do tego smieszna etatyzacja. Nikt nikogo na siłę nie trzyma w pracy ale dlaczego premie ma dostać tylko kierownik gdzie na innych sklepach każdy na to pracuje. U Ciebie może jest inaczej , ale nie siedzisz na każdym markecie i nie wiesz co się tam dzieje więc sory , nie możesz stwierdzić tego czy to zawiść czy czysta prawda. Życzę Ci miłego dnia

@Kaja

Podziwiam kierowników siedzących na zapleczu, że mają na to czas. Chętnie oddam swoje stanowisko i wynagrodzenie "kierownika" bo nawet wynagrodzenia odpowiedniego za to nie ma. Jeszcze musisz świecić oczami bo czynsz nie zapłacony,albo śmieci nie opłacone. O premi również powiedziałam zastępcy pracujemy na sklepie we dwie, więc co tu ukrywać,jak i tak target nie realny do wypracowania i o premi można zapomnieć. Na szczęście nie długo kończę tu pracę, już nie mogę się doczekać ostatniego dnia...

@Km

Ja napisałam o swojej kierowniczce. Nie twierdzę, że wszystkie takie jesteście. Uwierz mi, że ta dziewczyna nic nie robi. Jedynie pakuje dokumenty na koniec miesiąca, które również ja segreguje. Jeżeli jest sama to oczywiście nie ma wyjścia i musi zrobić towar np. czy zamieść podłogę. Ale to głównie ja się wszystkim przejmuję, dbam o czystość i wszystkie bieżące sprawy. Za wyniki zastępca odpowiada tak samo. Nie mów mi, że piszę bajki, bo chciałabym nigdy nie przeżyć tych wszystkich sytuacji, tego stresu, poczucia niesprawiedliwości. Na szczęście już się nie męczę w tej firmie.

@Zkm

To skoro już nie pracujesz w tej firmie to po co się tak przejmujesz i piszesz. To trzeba było to sytuację zgłosić do rks. W każdej firmie są wynagrodzenia adekwatne do zajmowanych stanowisk i premie. Więc nie rozumiem o co Wam chodzi. My kierownicy i tak jesteśmy poszkodowani, bo podwyżki żeśmy nie dostali, a sprzedawcy owszem.jesli wszyscy mają mieć wynagrodzenia i premie takie same to po co jest kierownik. Niech każdy rządzi po swojemu jak chce, a wynikiem takiego rządzenia sklep do zamknięcia.

@Km

Podwyżki dla pracowników? Ciekawe kiedy i jakie , chyba tylko na początku roku ze względu na podwyżkę najniższej krajowej. Śmiech na sali co tu piszecie niektórzy...

@Km

Zgłosić do RKS? Dobre żarty :) Zgłaszałam nie raz i tylko obracało się to przeciw mnie... W życiu nie przeszłam takiej gehenny, jak w tej firmie.

@..

No właśnie o tą podwyżce pisze. Teraz sprzedawca ma najnizsza krajowa 2800zl brutto. A kierownik ma o 200zl więcej. To jaka to jest sprawiedliwość. Skoro podnieśli najnizsza krajowa to km też powinni mieć podwyżkę a nie dostali. Więc nie pisz mi głupot tylko weź za pracę.

Wiki
@Zkm

No właśnie , u nas taka sama sytuacja ... Powiesz prawdę to jeszcze Ci grozi że wylecisz za to co mówisz ...... Nic nie wolno powiedzieć na kierownika marketu bo od razu straszą i wychodzi to przeciwko nam zwykłym sprzedawczyni ...

Rrrr
@Wiki

Ja jestem kierownikiem i dostaje wypłaty 2200 zł, gdzie dostaje nie wiadomo ile więcej od osoby na pełnym etacie która dostaje 2000… No faktycznie 200 zł to taka różnica, a pracuje tyle samo a czasem i więcej niż moi pracownicy, którzy olewaja sprawę. Nie mówię ze na każdym markecie tak jest, a i wiem ze na niektórych marketach kierownicy dostają o tysiąc więcej ode mnie

@Rrrr

Ciekawe od czego zależy ta różnica w wynagrodzeniu. To jest śmiech na sali żeby km zarabiał 200zl więcej ood sprzedawcy. Aka odpowiedzialność i więcej obowiązków. I też km stoi na kasie, sprząta. Szok.

Fokaa123
@Rrrr

Ja też mam ok tyle co Ty, jako kierownik, nie wiem czy zapomnieli tam o podwyżce!

tiga
@Porażka

Kiedy i o której godzinie była telekonferencja?

Zoz
@tiga

Telekonferencja z A. K bedzie w poniedziałek o 9.

Rrrr
@Zoz

Jestem ciekawa czy zostaną poruszone tematy podwyżek ślą KM bo to już jest słabe

@Ala

U mnie na markecie też jest super kierowniczka, robi wszystko co my nawet więcej bo gazetkę, rozmawia z centralą i nigdy na nas złego słowa nie powiedziała. Wiadomo kasa by się przydała ale zasługuje na nią. Nie raz zostawała po godzinach żeby dopilnować wszystkiego...

@Luli

No ja prdl.. Jak chcesz być kierownikiem to bądź. Ktoś zabrania? A gdyby inwentaryzacja wyszła na minusie to też byś płaciła? Ja pierdziele czy Wam naprawdę aż żal tych 300 złotych na rok? Jak nie pasuje to wyjazd.

@..

No chociaż na początku roku... A my co??? Dalej 2150???serio na prawdę aż żal wam tej jednorazowej zapomogi w kwocie około 300 zł.. Aż żal patrzeć

@Kierownik

No chyba żal. Ale wyzej ktoś napisał, że ich kierownik zasługuje na premie,bo wszystkiego dopilnuje. Kierownik jest właśnie od nadzorowania nad wszystkim i dlatego zasługuje na premie, szczególnie przy tak marnej wypłacie.

Smile
@Km

Nie rozumiem o co to wielkie halo??Bo w końcu kierownik moze zostać doceniony?! W każdej firmie czy sklepach sieciowych kierownik jest wynagradzany premia uznaniowa a tu wielki żal bo ktos chce docenić kierowników?Nie przesadzajcie więcej uśmiechu i mniej spiny życzę ????

Niki

Albo rzuci zastępcy 100 lub 200 zł i powie że to połowa premii ha ha

Lusi
@Km

Co nadzoruje? Czy podłoga dobrze umyta chyba, ja wszystko robię to co kierownik.... Najsprawiedliwiej y było jakby każdemu dali podwyżki, a nie kierownikom tylko! Każdy robi taka sama robotę! Każdy jest już zmęczony tym syfem.

@Porażka

Ja jestem tego zdania że nie tylko kierownik i zastępca powinien dostać podwyżkę, kasjer również powinien ja otrzymac. Nie rozumiem ich rządzenia i traktowania pracowników. Dla mnie jest śmieszne co się dzieje w tej firmie, nie wiem kto siedzi tam na górze ale ich wymysły nie idą z niczym w parze. Zaczęły się urlopy, zamiast poinformować i przybliżyć czas kiedy ta wyprzedaż może być to wszystko jest na głowie jednej osoby bo druga jest na urlopie. Wystarczyło pomyśleć, dać znać wcześniej pracownikom i każdy jakoś by tak ustalił plan urlopu ta by nie musiała jedna osoba za tym wszystkim latać z jęzorem na brodzie, bo firma chce. O przerzutach nie wspomnę. Ale co to jest dla jednej osoby, ogarnąć klienta, wyprzedaż, przerzut, gazetkę, vm. Toż to pikuś. Jeszcze troszkę i już będę miała to z głowy ????????

Kiero
@Niki

O kurde to ile tej premii ma być 2000 tysiące?? Dziewczyny które są sprzedawcami i tak się rzucają (bo w większości marketów nie ma już zastępcy). Man na sklepie dwa etaty razem z moim całym. Jedna dziewczyna z dwóch ogarnia mi wszystko druga nic kompletnie nic. Ale to ja zostaje czasem po godzinach to ja ogarniam towar porządki papierki tłumaczenia się dlaczego taki słaby wynik to ja musze wymyślać jakieś cele. I to za tak śmieszne pieniądze. Uwierzcie gdyby chodziło o kasę dawno bym to olała bo idąc na hale gdzieś dostała bym 3 na rękę. Ale kocham ta prace tych ludzi nie odejdę ale w końcu chce być doceniona przez moją firmę o chyba należy nam kierownikom się coś gdzie od tak dawna nie ma żadnych powyżek. A wy gadacie tak jak my byśmy co miesiąc dostawały po kilka tysięcy premii. Dziękuję amen. (usunięte przez administratora)

Abc
@Porażka

Za mało się starasz, w tej firmie na sklepach trzeba mieć gumowe ucho a nawet jeśli trzeba to anonima trzeba dać do centrali. Ta firma to jedna wielka patologia, niestety, prawda jest taka że Txm już powinno jej nie być ale jakimś cudem jeszcze jest ale mam nadzieję że koniec jest bardzo blisko.

@Abc

A ja się wciąż zastanawiam , tyle narzekania A wciąż się trzymacie tej firmy... po co ? Wypowiedzenie i wasze życie będzie lepsze . Same negatywy tu A jednak nadal tu pracujecie. Nie rozumiem was .

@Ala

U nas też tak jest równa praca

Prc

W Małopolsce też w co najmniej w 3 sklepach zostały dziś dostarczone wypowiedzenia z powodu likwidacji.

Natalia

My również otrzymałyśmy dzisiaj wypowiedzenie, region pomorski.

Iga
@Natalia

Czyli Teresa była dzisiaj u Was? Czy kto Wam wręczył ?

Rozi
@Iga

Na pomorskim regionalna to M.G

@Natalia

Jaka miejscowosc ?

Zapewne czeka to każdy market pytanie czy mamy czekać dni czy tygodnie na wypowiedzenie. :)

Km

Jaki macie okres wypowiedzenia miesiąc czy trzy miesiące

Xxx
@Km

Uciekajcie póki możecie , póki dostaniecie jeszcze pieniądze za pracę i za wypowiedzenie :( Smutno żegnać się z tą firmą, lubiłam ta prace... Powodzenia dziewczyny !!

@Xxx

Pytanie czy dostaniemy wynagrodzenia za kwiecień....

Anna ru

A czego mamy nie dostać?

Wielka bida
@Anna ru

Jak ogłoszą upadłość to możemy nie dostać kasy za kwiecien

@Wielka bida

Współczuję Dziewczyny. Mam to już za sobą ale pamiętam jak dostałam wypowiedzenie. Nie wiem czy to dla Was pocieszenie, ale praca jest na rynku, ja znalazłam i Wy znajdziecie. Życzę wszystkiego dobrego i trzymam kciuki za Textilki.

Nie strasz bo sie zesrasz
@Wielka bida

Co ty gadasz, gdy ogłoszą upadłość wszystko zajmie syndyk i będzie wyprzedawał.. predzej czy pozniej dostaniesz

Hino

Dziewczyny wiecie co się dzieje w firmie? Pierw odsyłanie spinek gumek do producenta, teraz ręczniki. Komuś coś wiadomo?

IDA
@Hino

U nas tez kaza odsyłać ręczniki i pościel. Jeśli ktoś tutaj coś wie, to proszę o komentarz, czy sklepy ktore odsyłają te rzeczy będą zamykane???

@IDA

Wszyscy odsyłamy więc pewnie wszystkich od razu nie zamkną :/.

Rozi
@IDA

Wszyscy odsyłają z tego co się zorientowałam , także raczej wszystkich na raz nie zamkną … chodź kto tam ich wie jak to upadek upadku .

Ppp
@Rozi

Już całkiem pusto w tych sklepach...

@IDA

Właśnie mamy odsyłać towar, ale przecież nie ogłosili jeszcze nawet upadłości ???? nikt nic nie mówi , nie wiadomo co się dzieje. Jest ktoś, kto może wie coś ?

@Hino

U nas co lepsze klienci nam oznajmiają że lokal w którym jest nasz sklep jest na wynajem już, czyli odliczamy dni

Ala

Dziewczyny , sprawdzcie sobie na stronie txm czy w waszych sklepach można odebrać przesyłki , jesli nie , to sklep jest do zamknięcia

Txm

Ale bzdura !!!!

@Txm

Tak? To dlaczego w niektórych sklepach nie można odebrać przesylki ? A wcześniej można było

@Txm

To nie jest bzdura,u nas też tak było a dwa tygodnie później było zamknięte

Oki
@Ala

Dokładnie , u nas też tak było ... Zablokowali dla klientów wysyłkę paczek internetowych i niedługo nas zamknęli

@Oki

To już chyba nie ma znaczenia. Sprawdźcie dzisiejsze ogłoszenia Zarządu. Można wygooglac, nie ma już podstaw do.spekulacji- zamknąć czy nie zamknąć. Bo.wg.mnie będzie likwidacja

Wielka bida
@Bida

Zgadza sie. Mozna to znalezc na bankier.pl

@Wielka bida

Jak to znaleźć, mi nic nie wyskakuje

@Hino

Najpierw ręczniki i pościele, teraz odsyłamy zabawki? To co na tym sklepie ma zostać? Dlaczego nikt nam, pracownikom nie wytłumaczy dlaczego jest taka sytuacja i że zmierzamy ku końcowi? Z dnia na dzień nikt nowej pracy nie znajdzie.

@Xx

To ogłoszenie z 29.03?

Txm

Nie powiedzą bo boją się, że posypią się zwolnienia lekarskie i że nie będzie komu pakowac towar do odsylki. To juz koniec i nalezy się z tym pogodzic.

@Hino

Wg.mnie odsyłanie do.producenta to pomniejszanie masy upadłości a i producent może spróbować sprzedać towar u siebie i nie być tak mega stratny. Qg.mnie Zarząd czyści te sprawy,które jeszcze może i nie chce aby padł.na niego choćby cień.podejrzenia że to.przez Ich niegospodarność. Poprosili RNadxorcza na wyrażenie zgody ma pomniejszenie wyniku spółki o 31mln!!!!!.31 kolejnych mln straty. I RN ma to klepnąć Zarządowi, który nie widzi możliwości.prowadzenia dz.spolki wg.biezacego.modelu... wg.mnie upadłość jest faktem tylko nie znamy jeszcze daty jej ogloszenia. Czy będą przekształcenia, próby przejęcia majątku w tym ,,dobrych" lokalizacji przez in.marke np.Uniq me? A kto to.wie? Dla mnie TXM taki jak był już nie istnieje.

Yyyy
@Bida

Mi też się wydaje że Uniq me zostanie w wybranych sklepach . Jednak to koniec TXM . Pewna epoka Textila umarła już.

D

Czy ktoś umie wytłumaczyć to sprawozdanie,Nic z tego nie rozumiem, po co je wydali?

@D

To moje zdanie - tzw.dupochron dla Zarządu. W prawie / ustawach , przesłanki do.ogł.upadlosci są opisane. I jak.sie Zarząd nie zastosuje to.wierzyciele mogę ścigać nie tylko.spolke ale i osobiście Zarząd.. A Zarząd.napisal.sobie ze nie widzi na ten moment.opcji na prowadzenie działalności.ale prosi.jeszcze Radę nadzorcza sby się odniosła do tematu ..bo jakby co to Zarząd nie będzie winny. W sklepach nie ma nowego towaru narastają długi z każdym.dniem ale zawsze przy upadlosci zostaje pytanie kto do tego.doprowadzil... długi są ogromne bo to długi skumulowane- z procesu restrukturyzacji od 2019 + bieżące. Razem.qg.mo8ch obliczeń jakiej 170 mln straty. No i jak.widac chętnych nie ma by się podpisać pod samym.wnioskiem o upadłość.. piątek.jest publikacją raportu za 2021 i jestem mega ciekawa jak będzie wyglądał. Ja generalnie wiem że w ramach txm, tak jak.one działało.przez lata szansy nie ma. Na nic. Pracownicy są grupa uprzywilejowana w razie upadłości prędzej czy później.otrzymaja swoje pieniądze ale cała reszta ( ajenci partnerzy handlowi, dostawcy) nie zobaczą nic. Takie jest moje zdanie.

Pusty bęben
@Bida

W Amber Gold też pracownicy nie otrzymali wszystkich pieniędzy za wynagrodzenia należne. Syndyk wypłacał sukcesywnie musieli czekać. Różnie może być.

Zostaw merytoryczną opinię o Adesso - Andrychów

• Jak się pracuje w Adesso?

Zobacz opinie na temat firmy Adesso tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 874.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adesso?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 853, z czego 45 to opinie pozytywne, 256 to opinie negatywne, a 552 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adesso?

Kandydaci do pracy w Adesso napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adesso