Mostostal Warszawa S.A.

Opinie o Mostostal Warszawa S.A.

zainteresowany MK 2016-05-02 14:19
dzięki za odp... ale jest to kwota bez nadgodzin?
Takitam 2016-06-07 21:11
Pytanie: Nie poszukują teraz asystenta Kierownika Kontraktu? Inżyniera Projektu?
KIM 2016-06-10 15:16
Dostałem u nich pracę inżynier-majster budowy za 2500zł netto-czytaj do ręki,bez kwatery. Na budowie była to najniższa pensja. Robotnicy mnie wyśmiali. Nadgodzin jest duuużo. Niestety są niepłatne. A jak byłem wcześniej u nich na tych śmiesznych rozmowach kwalifikacyjnych to patrzyli się na mnie wilczym wzrokiem.Wiadomo polaczki.
KIM 2016-06-13 20:34
Napisałem wyraźnie. Pensja inżyniera,majstra budowy po studiach które są bardzo ciężkie i już z paroletnim doświadczeniem w zawodzie 2tyś zł netto,na czysto,do ręki. BEZ dodatków. Godzin duużo i niby do odbioru,spróbuj odebrać. pensja Tyle co salowa w szpitalu albo sprzątaczka w hipermarkecie. Bardzo nieprzyjemni w rozmowie na budowie,patrzą wilczym wzrokiem. Cieśle-zbrojarze u podwykonawców zarabiają 3,5-4 tyś na rękę,kwatera i dojazd busem służbowym,robotnicy się nabijają na budowie z inżynierów i ich zarobków. Taka jest prawda. Idź przekonasz się.
KIM 2016-06-16 15:41
Inżynier budowy lub odpowiednio majster budowy to NIE JEST FIZYCZNE stanowisko a NAROBIĆ TO FAKTYCZNIE TRZA SIĘ DUŻO NAROBIĆ!!!
maka 2016-06-16 15:44
W biurze to co innego-8 godzinek,soboty wolne,ciepło i klimatyzacja,może i więcej płacą w całej Polsce,ha,ha,ha,ha,ha,ha !!!
KIM 2016-06-16 18:02
A KIEROWNIK chce żebym robił a nie pasuje mu odmówić,żalił się że 9,5 roku czekał na awans,szkoda mi go i pomogę mu.Byłem kiedyś wolontariuszem to teraz ciutkę też można. Wychowałem się na filmach Człowiek z żelaza,Baza ludzi umarłych,Wajdy i Hłaski. Nożeczywiście młode pokolenie chce tyle co ludzie na zachodzie Europy i JA to popieram,ceny u nas przecież takie same co w Niemczech,benzyne to nawet dużo droższą mamy -do naszych zarobków,a chleb też drogi w Polsce,za 1kg w Deutschland płaciłem 90 centów,to w Polsce płacę dużo więcej. Robie bo robie na tych budowach,od małego nauczony roboty w polu i na budowie,dziadek był cieśla dachowy,brał mnie w wakacje na dachy,od 16 roku życia robie,na wyjazd nad morze za swoje,motor za swoje.Fakultet mam ukończony dobry,sam prof.Witkowski mnie chwalił bardzo za statykę,mechanikę budowli,było tak że z konstrukcji metalowych tylko JA jeden odpowiedziałem,rozwiązałem zadanie na tablicy,dr hb. nie mógł wyjść z podziwu, a u prof.Paulo też miałem same 4, do stypendium brakło mi 0,2 pkt na 4 roku. Tata mi nie pomagał,sam musiałem iść do przodu,przełamać los. Dziekan mnie bardzo cenił na wydziale,do tej pory mam kontakt. Na budowie to śmieją się Ci zbrojarze że zarabiam 2tyś. No co ja poradzę-taki los? Wierzę bardzo w plan Morawieckiego,bardzo wierzę,wierzę w Polskę naszych marzeń i snów! W PIS bardzo wierzę! W siebie najbardziej i w Transcendentnego Dyrektora na Samej Górze! Kolega mnie ciągnie do Anglii za foremana,2400 funtów na miesiąc.Może i warto. Szkoda że w Polsce tak jest-jak jest.
fart 2016-06-16 18:54
to przyjmuj się szybko póki to widzisz!!!!
rokita 2016-06-16 19:00
ty dobze widzis chyba w okularach patrzysz,a tak na marginesie to sam z siebie te bzdury piszesz czy na Konstruktorskiej ci kazali od PR? leć z uprawnieniami zobaczysz jakie kokosy że w koszu nie pomieścisz,jak się komu poszcześci bedzie kierownikiem robót od rana do nocy a i w sobotę też trzeba a co zdziwko? hi,hi,hi,hi,hi,hi,hi
gość 2016-06-16 19:03
przyjmuj się szybciutko,posada jak marzenie od rana do nocy na budowie.
beny 2016-06-16 19:07
to może dla ciebie w sam raz robota,wzrok masz trochę słaby ale w okularach można,a kasa jaka chyba ogromna, ale trzeba się spieszyć,może przyjmą,jakie to byłoby szczęście,
zen1 2016-06-16 22:01
o ta oferta wyśmienita,rodzinę utrzymasz za to i siebie,a jaki prestiż,ja staję w kolejkę jako pierwszy. maliniak z 40 latka uśmiałby się. na ciecia za 2500 nie macie nic?
bugi 2016-06-16 23:14
a ty w ogloszeniach robisz? pisać potrafisz? jesteś fizyczny pracownik czy raczej psychiczny
KIM 2016-06-17 08:52
Zakładam że jest Pan inteligentnym człowiekiem,jeśli jeszcze ma pan wątpliwości to może trzeba się przyjąć do roboty. A wszystkim którzy nie dostają kasy za nadgodziny i inne sprawy jak są poważniejsze-ostro do PIP,Związków Zawodowych,Sąd Pracy,jeśli jest dowód. Nie odchodzić z podkulonymi ogonami tylko walczyć o prawdę i uczciwość. W innych firmach widziałem jak podostawali wyroki i grzywny za takie sprawy,a nawet za mobbing psychiczny to zaraz siedli na d. A na kierownika trzeba myślę próbować. Kierownik to chyba nic nie robi tylko wydaje polecenia. W muratorze ostatnio czytałem że kierownik bud. zarabia w Polsce 8 tyś zł, ale nie pisali czy za 2 czy za 1 miesiąc. ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
ghdg 2016-06-17 12:53
te skórę trzeba mieć grubą,nie zazdroszczę
ghgwb 2016-06-17 14:20
przejdź piętro niżej do kadr to może ci powiedzą albo do asystenta zarządu,albo na przerwie zapytaj na parterze w barze,tu na forum to nie
wolny 2016-07-31 11:50
Omijajcie ta firmę jak chcecie pracować w normalnych warunkach, zatrudniłem się na inżyniera bud., przepracowałem 3 miesiące okresu próbnego potem, prawdopodobnie w wyniku braku innej na dany moment opcji, przedłuzyłem umowę. Po 4 miesiącach się zwolniłem.
Płaca w Warszawie 3500 brutto, podobno niektórzy są w stanie więcej wynegocjować ale to zakres 500 zł brutto więcej
Godziny - około 10-11 godzin dziennie, nie wolno się wychylać z rozliczeniami i nikt nie dostawał za nadgodziny rekompensaty, urlopów raczej nie dają, większość ma ogromne ilości zaległych dni
Jest naprawdę słabo, nie wierzcie w nic co opowiadają na rozmowach rekrutacyjnych.
do ryś 2016-08-11 19:33
Bo wszyscy co chwile popracują się zwalniają i cały czas potrzeba narybku na wypełnianie stanowisk.
Obserwator 2016-09-13 17:53
Prosze tak nie narzekać. Wysokie szczeble na budowach to dodatkowe profity od hurtowni. Jest dodatkowa kasa, wyjazdy, itp. Pewnie nie wszędzie tak jest, ale Panowie z samego centrum Polski wiedza o co chodzi:)
inż budowy 2016-09-20 14:31
jestem inż budowy do pensji trzeba doliczyć opiekę medyczną kartę multisport, dofinansowanie na kulturę. Wracając do firmy ogólnie nie jest źle, ale da się wyczuć lekki chaos, nikt nic nie wie decyzje są zmieniane 3 razy w tygodniu mam dosyć ale na pensję nie narzekam :)
wendy 2016-09-25 14:41
co to znaczy dobre benefity? bo jeżeli to multisport, dofinansowanie biletów, "opieka" medyczna i karty na świeta to nie jest więcej jak 1000 zł rocznie
adam 2016-09-29 11:35
Pojawiła się ostatnio oferta - Specjalista ds. Ofertowania - branża ogólnobudowlana, miejsce pracy: Kraków. Na jakie zarobki może liczyć kosztorysant z 2-3 letnim doświadczeniem w tej firmie? Jakie są warunki pracy, atmosfera?
zainteresowany MK 2016-10-18 17:43
kurcze tyle różnych opinii... ale z rozeznania małego wiem też że nie jest aż tak źle... zależy od budowy chyba, miejsca gdzie się trafi
dud 2016-10-18 21:40
O takich rzeczach i tak najlepiej dowiadywać się bezpośrednio u nich @romek, bo przecież wiedzą jak zadbać o niezłe zatrudnienie. Ważne dla mnie jest to, żeby wypłata była adekwatna do powierzanych zadań, wiecie czy jest to w pełni możliwe? Pozdrawiam
Nicki Cruz 2016-11-17 15:11
ale jaja,ale jaja,ale jaja,ale jaja!
Nicki Cruz 2016-11-17 15:14
ale jaja,ale jaja,ale jaja,ale jaja !!
Mark 2016-11-27 11:18
To co tu czytam to aż głowa boli. Pensja dla inżynierów 2,5-3 tyś po 11 godź dziennie praca?? To szok jakiś!! To jest pensja równa pomocnikowi zbrojarskiemu lub ciesielskiemu. Fachowcy cieśle-zbrojarze mają teraz po 20-23 zł netto na godź. miesięcznie to jest 4 tyś netto. To jest chory system płac i rachuby,degradacja kadry technicznej,dno. żeby kierow. robót zarabiał tyle co cieśla czy murarz 4 tyś. To jest chore. Świat do góry nogami!!! Szacunku nie ma. Pyskują do człowieka,zęby szczerzą kły...
bezrobotny 2016-12-01 21:22
Firma próbuje ostatnio poprawić swój PR ale ta ilość ogłoszeń o pracę, pomimo braku zleceń, jest zastanawiająca...
kret 2017-02-19 12:46
Ludzie ... brak słów...
Startowałem na inż. budowy, mam doświadczenie, zrobiłem uprawnienia ale jeszcze nie czuję się na siłach na wyższe stanowiska. Powiedziałem kwotę, uważam, że realną tj. 5000 brutto.... Pan kierownik stwierdził, że za dużo i że nie mam szans bo on ma na moje miejsce za 2500 brutto ... Ludzie proszę was, szanujcie się, kto się zgadza za te pieniądze... to nie jest prestiż zarabiać jak na kasie w biedronce będąc inżynierem
Gim 2017-02-19 18:23
To się potwierdza co i mnie mówili w grudniu. SZOK-5000 brutto z uprawnieniami to taka najniższa pensja a oni proponują 2500brutto to jest tragedia...
Dobrze że to ludzie piszą na forum. Dno w wynagrodzeniach... Na rozmowie to pytali się dlaczego odszedłem z poprzedniej firmy to Ja nie narzekałem że mi mało płacili, a ile chcę zarabiać u nich pytali to też z nich jaja robiłem że tak jak na przetargu budowlanym że najniższą cenę chcę 2000 to oni że dadzą 2500 brutto... pieprzył coś że u nich się dużo godzin pracuje że raz w tygodniu do 22 nawet i że oddają dni wolne za nadgodziny a wiedziałem od znajomego że nie chcą oddawać...
oliv 2017-03-16 17:42
Za nadgodziny dają ryczałt 500zl brutto i codziennie 2-3h dłużej w pracy + soboty też opłacone przez ten smieszny ryczalt. Firma DNO
Drabina 2017-03-17 20:20
Zero nowych kontraktow, a szukaja tyle ludzi....o co kaman? A no o to, jak sie dowiedzialem w rozmowie tel, ze szukaja pod PRZYSZLE kontrakty. No jak licza ze same PRZYJDA to niech sie juz pakuja. Z ta ekipa co to od 2016 przybywa i przybywa to tylko rozmontuja firme w drobny mak. Kto to dopuscil zeby ten ktos z nikad tam wpadl...nawet go wyguglac trudno, nikt go nie zna w swiecie budowlanym...jak licza hiszpanie ze on i ta ekipa kontrakty przyniosa to sie przelicza. Poltora roku i nic. I nic nie bedzie. Tylko koszty i straty.
bidon 2017-03-17 21:11
Sama karta przedplacona na swieta to 800 zl, a dla dziecka 300. Opieka medyczna ok 100 miesiecznie placi pracodawca, a cena rynkowa pakietu 3 razy wieksza. Co kwartal 150 zl na bilety do teatru. Multisport dofinansowuja ok 6o pare zl. To podlicz. Ponad 2 tysie leciutko wychodzi. A to nie wszystko bo sa samochody, telefony bez limitu z internetem, imprezy firmowe, bonus roczny ok 2-3 pensje. A za nadgidziny placa ryczalt. Ja nie narzekalem. Ale jak przyszla ferajna z budimexu to wszystkie zasady poszly w p.... rzeszlosc;) i zaczelo sie kolesiostwo i wszystko po uwazaniu. Systemy zostaly na papierze tylko. Ale pensje sa dobre to na pewno.
patryk 2017-03-17 21:22
Ok 5 tys
Maja 2017-03-29 15:02
@bidon czy benefity o których wspomniałeś dalej są oferowane pracownikom firmy? Chętnie również dowiemy się więcej na temat możliwości rozwoju w Mostostal Warszawa S.A.
Pidżej 2017-04-19 13:41
a kierownik robót i budowy ?
Spitusek83 2017-05-16 22:15
Witam... Pojawiła się oferta na Specjalistę ds. Ekonomiczno - Finansowych w Poznaniu...

Może ktoś coś powiedzieć na jakie zarobki można liczyć i jak się ogólnie pracuje w biurze w Poznaniu???
asd 2017-07-08 22:33
to nie jest prawda, nie ma czegoś takiego jak ryczałt za nadgodziny w mostostalu, nigdy nie było
karta na święta w 2016 roku to było trochę ponad 400 zł, w 2015 było 800
premie to jest co najwyżej raz w roku w wysokości 1x pensja lub mniej

o warunkach, których piszesz, jak pracuje parę lat w tej firmie, nie słyszałem
MKat 2017-07-09 00:01
To wszystko ściema Mostostal Waw to złodzieje
niezadowolony 2017-07-26 18:01
MW czołga sie do grobu, wysokie pensje dyrektorów, reszta się tylko może oblizywać..
mimo upływu lat nie wiele się zmienia.. ale dotąd nie ogłosił upadłości mimo ciężkich chwil..
jedni tyrają inni leżakują w zależności od układu.. a układów masa cała.. wszystkie polegają na wyzysku..
czasami można prywatnie dla dyrektorów dorobić, ale nie zawiele.. dziwne że Hiszpanie to tolerują
Patryk 2017-08-07 09:33
Opieka medyczna to 12*ok. 65 zł = 780 zł (to cena wg cennika, ale jakbys chciał taki pakiet jako indywidualny Kowalski to cena skacze kilka razy w gore), a jak masz wyzsze stanwoisko to ceny rosną i pakiety większe są, ale nawet ten najniższy jest bardzo bogaty - inne firmy mają znacząco mniej; bilety do teatrów 4*150 zł= 600 zł, Multisport dofinansowują ok 60 zł miesięcznie = 60 zł *12= 720 zł, Karta dla pracownika na święta zależy od dochodu na osobe, ale ok 600 zł, a na dziecko ok. 300 zł. Można dostać dofinansowanie do wczasów do 700 zł na osobę (zależy od dochodow) plus na dzieci też jest, ale niższe. Można też się korzystnie ubezpieczyć na życie za ok 45 zł miesięcznie. No i firma ubezpiecza sama od NNW. No i są dodatkowe dni wolne. Jak to wszystko policzysz to i 3 tys wychodzi (zależy od dochodow oczywiście w pewnej części).
wendy 2017-08-20 19:56
Oho, widzę że pracownik HR broni firmy. Otóż w kategorii benefitów trzeba dodać, że 600 zł można dostać na święta przy bardzo niskich pensjach, raczej dodatki na święta to 400 zł. Być może opieka medyczna, multisport i bilety ( biletów nie jestem pewny/a) razem wynosi 2000 zł rocznie ale pracownik płaci za to podatek.
Sumarycznie to ok., dajmy na to, nie 3 tys. a 2500, co w przeliczeniu na miesiąc, przy wyżyłowanej na rozmowie o pracy pensji, wynosi 2500/12 = ok. 208 zł benefitów miesięcznie z drobną korekta o podatki. Dodajmy, że nie jest to gotówka tylko świadczenia, z których nie każdy korzysta.
Czy to jest wartościowy dodatek za nadgodziny (minimum 40 w miesiącu, bo przecież praca od 7 do 17 to niepisany wymóg) i zmuszanie do dyżurów po 17 bez możliwości wynagrodzenia lub nawet zwykłego odbioru godzin? Niech każdy oceni. Dodam, że obligatoryjne są też dyżury w soboty, za które nie dostaje się wynagrodzenia ale wielkodusznie można odebrać dzień wolny. Odbiór dnia wolnego za sobotę też jest skonstruowany ze szkodą dla pracownika ale o tym nie będe teraz pisał/a
Natomiast dofinansowanie wczasów, przynajmniej dla pracowników budów istnieje co najwyżej na papierze dlatego, że znakomita większość ma zaległy urlop, którego nie może wykorzystać z winy pracodawcy, a to wg regulaminu dyskwalifikuje kandydata do uzyskania dofinansowania wczasów.
Zaległe urlopy w firmie są legendarne, pracownicy prześcigają się kto ma więcej. Rekordziści podchodzą pod 100 dni.
Kajetan 2017-08-22 15:34
Hmm....zastanawiam sie czemu tam pracujesz skoro tak narzekasz? I to publicznie;) firmy nie daja -zle. Ta firma daje - tez znajdziesz minusy ( podatek:))) naprawde smieszne:)
Skowron 2017-08-22 22:46
Jest angielski bezplatny. Jest taki fajny nowoczesny cykl szkolen roznorodnych dla inzynierow, ktore trwaja ok roku - info na stronie www.mostostal.waw.pl. Dofinansowanie studiow. Duzo szkolen wewnetrznych jest, sa wewnetrzni prowadzacy oraz zewnetrzni, ale tez z otwartych korzystaja pracownicy bardzo czesto. Ale co wazne najwiecej mozna sie nauczyc w praktyce, a w Mostostalu Warszawa jest duzo b.dobrych inzynierow z duzym doswiadczeniem i ambitne ciekawe wyzwania, wiec jesli ktos lubi sie uczyc to i formalna nauka jest ( szkolenia i warsztaty) i przez nowe doswiadczenie mozna sie rozwijac. Tylko checi potrzebne sa:)
Skowron 2017-08-22 22:52
Jesli chcesz bez podatku to moge polecic prace w Dubaju. Do tego cieplutko i widoki jakie;) nie ma sie co zastanawiac, naprawde Wendy, lec!!!
Skowron 2017-08-22 23:18
Jeszcze jedno - nie znajdziesz firmy budowlanej gdzie nie ma nadgodzin, taka branza. Moze krotko pracujesz w zawodzie by to wiedziec. To nie Mostostal czy kierownik budowy ale polskie prawo pracy mowi ze za prace w sobote NIE WOLNO zaplacic tylko musi byc ODBIOR. Zaplacenie za sobote jest zlamaniem prawa. I taka ogolna refleksja: jesli gdzies sie komus nie podoba to lepiej, zdrowiej zmienic; terapia pt."publiczne rozdrapywanie na forum" nie pomoze, szczegolnie ze widac iz niektorzy nawet skargi na podatek i skladki na zus zle adresuja;) powodzenia gdzie indziej!
wendy 2017-08-24 00:08
kto powiedział, że pracuję ;) więc spokonie, uspokójcie hormony dziewczyny

Jeśli chodzi o angielski i szkolenia tzw. menedżerskie są dostępne dla małej grupki. Szkolenia techniczne są organizowane w centrali, pracując w regionach zapomnijcie o tym. Czyli z tym "korzystają b. często" bym na pewno się nie zgodziła
Dofinansowanie studiów? nie znam nikogo kto takie uzyskał, próbowałem się dowiedzieć czy jest to możliwe to uzyskałam odpowiedź, że "tylko wtedy, jeżeli będzie na to zapotrzebowanie". To tak jak z dofinansowaniem wczasów, niby jest opcja ale prawie niemożliwa. Doświadczonych inżynierów jest coraz mniej.

@Skowron
fajnie, że bronisz firmy ale mydlenie oczu o najlepszym miejscu pracy w perspektywie nadgodzin, że KAŻDY MA, jest delikatnie rzecz ujmując, hipokryzją. Znam firmy, w tym duże, które przynajmniej ryczałt wprowadziły, a tutaj dalej wyzysk. Obecnie pracując na budowie mam wypłacane wszystkie nadgodziny tak, że ten.... odnośnie sobót pisałem w kontekście, że absolutnie nieuczciwe jest, że, aby odebrać i udokumentować sobotę, pracownik zmuszany jest do podpisywania miesięcznych godzinówek, w których oświadcza, że codziennie pracował 8 h. A spróbował który się wychylić i wpisać inną wartość jak 8h!
Nie są to też skargi ani na zus ani na podatki, tylko wyliczenia realnej kwoty za benefity, które tak chwalicie.
Ponadto nie jest to rozdrapywanie ran na forum, tylko informuję, zwłaszcza młodych inżynierów, żeby jednak się zastanowili zanim popełnią tą życiową decyzję i wyeliminują całkowicie swoje życie prywatne łącznie z zarywaniem, za darmo oczywiście, nocek.
Skowron 2017-08-24 11:44
Bzdury piszesz i tyle w temacie.
Andrew 2017-08-24 16:03
Chciałem aplikować, ale po przeczytaniu komentarzy widzę, że to strata czasu. 2500 brutto... W 2017 roku. No ludzie.
Murłata 2017-09-01 22:13
Jestem pracownikiem na stanowisku Inżyniera budowy od ponad pół roku.
Napiszę o faktach i trochę o subiektywnych odczuciach.

Pensja 4000 zł brutto plus 1000 brutto za mieszkanie (praca poza miastem siedziby firmy) co daje 5000 brutto.
Za kartę multisport (jest ona dofinansowana) płacę coś ponad 30 zł na miesiąc więc to odejmują z pensji.
każdej osobie przysługuje obiad w cenie 12 zł dziennie ( doliczają do podatku jako mniejszy koszt uzyskania przychodu)
150 zł masz oddawane raz na 3 msc na wydarzenia kulturowe (z wyłączeniem kina)
Jeżeli chodzi o nadgodziny to można prowadzić karę ewidencji czasu pracy i niby po zakończeniu budowy można sobie iść na długi płatny urlop ale jakoś w to nie wierzę i tego nie prowadzę.
Mi trafiło się naprawdę super kierownictwo bo kiedy tylko chce wyjść wcześniej to nie ma problemu (aczkolwiek nie nadużywam tej supermocy)
Praca to najczęściej 9 godzin, za to w poniedziałki mam czas żeby dojechać sobie na budowę ( poniedziałki pojawiam się w okolicach godziny 11.00 - taka umowa między nami.)
Z opieki medycznej (opłaconej do tej pory nie skorzystałem), nie widziałem też na oczy żadnych premii czy innych bonusów.
Pracuję jedną sobotę w tygodniu i odbieram sobie za nią dzień wolny na tygodniu.
Atmosfera w pracy mi odpowiada, jeszcze nie zaliczyliśmy żadnej wtopy więc i nerwów nie ma (póki co)
Telefon, laptop służbowy ale to chyba norma...

Wydaje mi się że trafiłem na budowę na której mamy sporo luzu, kolega z budowy sąsiedniej to telefon nie przestaje dzwonić.

Panowie.... najważniejsze to pokazać że ma się życie prywatne i czas prywatny to świętość no ale zależy wszystko jak kierownik budowy wszystko ustawia no i jaki to kontrakt, jakie terminy. Jak miałbym tam siedzieć 10-11 godzin dziennie to bym nie robił tego za te pieniądze.
Zostaw swoją opinię o Mostostal Warszawa S.A. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Mostostal Warszawa S.A.