Opinie o RONAL POLSKA SP ZOO w Jelcz-Laskowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie RONAL POLSKA SP ZOO. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w RONAL POLSKA SP ZOO o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o RONAL POLSKA SP ZOO w Jelcz-Laskowice

Maverick

Odkąd stery prezesa zarządu po Jacku C. przejął Marcin F., sytuacja w zakładzie W14 J-L uległa znacznemu pogorszeniu. Lawinowo zatrudnia się obcokrajowców, głównie UPAińców, ale również ciapatych, na warunkach lepszych od Polaków, doświadczonych i umiejętnych ze stażem pracy min. 15 lat we firmie. Obcokrajowcy zaś, zamiast wypracowywać zyski, generują straty materiałowe i związane z tym afery, reklamacje, koszty. W przeprowadzonych rozmowach z nimi (UA) wielokrotnie słyszałem stwierdzenie, że "nie przyjechali tutaj pracować". Jawnie przyznają, że pomimo notorycznego braku wymaganej produkcji, otrzymują tyle samo wynagrodzenia jak za 100%. Widocznie kierownictwo poszczególnych wydziałów lubi roztrwaniać i wyrzucać w błoto firmowe pieniądze ? Dalsze zatrudnianie w szczególności Ukraińców mija się z celem. (70-80% normy, palarnia, stołówka, ławki, toaleta, telefon). Jeżeli obecna fatalna polityka prezesa zarządu W14 będzie nadal kontynuowana, a Polacy masowo złożą rezygnację z pracy, co diametralnie odbije się na spadku jakości, utracie certyfikatów i wycofaniu zamówień, Wszyscy na górze pójdą z torbami. Tak to do Was kieruję te słowa, śmietanko "Rondla". W tej firmie nastąpił poważny krach, a Wy tego nie dostrzegacie ! "Po pierwsze - Polacy" to Wasza nowa dewiza.

@Maverick

Ja tu pracuje już 3 rok. Nie przeszkadzają mi obcokrajowcy, bo jest ich niewielu. Zresztą w każdym zakładzie w Jelczu tak jest. Takie czasy. Zawsze możesz iść do pracy w biedronce ;)

jestem za

poczytałem i trochę mi do śmiechu było a trochę tak nieswojo...powiem Wam ludzie, że to jak tu jest od nas samych zależy, pracuję od kilkunastu lat, fakt, lekko nie jest, praca zmianowa dokucza czasem, pracujące dwa weekendy, trzeba dźwigać, ale gdyby tak się dało, że kasa z nieba lecieć będzie to byśmy wszyscy w chacie siedzieli, pokory trochę Panowie, Kierownictwo faktycznie jedno lepsze, drugie gorsze, słyszy się opinie od innych ale ceni się wysokie zarobki, nie oszukują, odprowadzają składki jak należy, Ukraińcy nie przyszli to dlatego, że chciano nas wykiwać ale dlatego, że nas POLAKÓW brakuje! jesteśmy leniwi i wybredni, taka karma, narzekanie mamy we krwi, paluszek i główka to szkolna wymówka...chcielibyśmy leżeć i po pięć tysi na konto dostawać. tak się nie da. mamy najlepsze ubezpieczenie grupowe, najwyższe bony na święta w gotówce, nadgodziny płacą 100%, nie 50%, jest dyspozycja i premia większa jak średnia krajowa. w tej sytuacji przymykam oko na to co mi się nie podoba, z ludźmi za dużo nie dyskutuję, bo z każdej pierdoły robi się ferment typu tata a marcin powiedział, masakra ile wersji człowiek jest w stanie dorobić do tej pierwotnej. płacą za pranie ciuchów i jeszcze mydło dają, dowożą do roboty, karnety do siłowni i na basen, do tego fajny system nagród pracowniczych za ciekawe pomysły, nawet 2500 można zgarnąć jak się ktoś mózgownicą ruszy, nagrody za wykrycie wad, naprawdę 10-go jest się zadowolonym. każdy dział poszukuje pracowników, idźcie, zgarnijcie 2000 za polecenie, zostańcie choć rok i potem swoje zdanie tu przytoczcie, te beznadziejne opinie pochodzą od ludzi, którzy albo pracowali miesiąc albo tak nawalili, że się z nimi ronal pożegnał a teraz zrozumienia na forum i poparcia szukają, ten kto tu długo pracuje nie narzeka, cieszy się z nagród za wieloletnią pracę, ostatnio było po 180 zł za rok, kupa kasy, kto tyle zapłaci? autoliv a może elica? nigdy, nie wierzcie w to, tylko ten co tu na dłużej miejsce zagrzeje jest w stanie wydać wiarygodną opnię, idźcie i sami się przekonajcie, póki jeszcze pracowników szukają

Kamil K.
@Rafał Hajdaniuk

no własnie czekam na kolejne 3k za polecenie, jedne juz dostałem.

Mr Hyde

Tak czytam te komentarze i mam wrażenie że ja pracuję w innej firmie. W innym Ronalu. Czuję że te pozytywne komentarze są kupione. Owszem są dodatki i stawki godzinowe się zwiększyły. Ale co to za dobroć jak do godziny dają a z premi zabierają. Na stołówce też ceny codziennie inne. Starzy pracownicy się zwalniają a Ukraińcy zaczynają się za bardzo panoszyć. Za 0.50 groszy do godziny chodzą meldują wszystko kierownikowi. Pracuje tu ale czuję że już nie dlugo.

Nurek Dolny Śląsk
@Mr Hyde

@pracodawca dokładnie tak tam jest od wielu lat roku dobrze znany mi temat nic widać się n7e zmienia w kwestiach podejścia do pracownika oferta Super później wychodzi xo wychodzi lecz komu to jie odpowiada bo nie lubi donosić to wiadomo wypowiedzenie proponuję złożyć i z podniesiną głową powiedzieć paoaoa jestem Górą Wy i tak znajdziecie kolejnego osła mnie tu już nie będzie proste Rynek pracy duży możliwości wiele Nazwa firmy tak dobra ale warunki pracy i płacy już nie do końca takie ok. Polska Polska Polska będzie lepiej.

dqvv

Mam studia zaoczne co drugi tydzień. Czy jest możliwość, aby mój grafik był dostosowany tak, abym chodził do pracy akurat w te weekendy, kiedy nie mam uczelni? Zastanawiam się nad złożeniem CV do pracy na stanowisku technika utrzymania ruchu. @Pracodawca

Stanisław P. Nowy wpis
@dqvv

Cześć, z kierownikiem możesz załatwić wszystko.

Niezadowolony

Czytam te wszystkie komentarze i zastanawiam się kto pisze te wszystkie pozytywne komentarze, chyba wszyscy ci co uważają że zakład im(usunięte przez administratora)uratował. Pracuje w W14 ponad 15 lat i takiego (usunięte przez administratora) bałaganu i chaosu jeszcze nie było. Zrównali nas do Ukraińców z zarobkami, brak szacunku przez przełożonych a szczególnie przez naszego kier.Tomasza O. karzą nam przyjść do pracy w Wielkanoc, przepraszam nie wszystkim tylko kopiowanie. Na teraz żadnemu znajomemu nie polecił bym Ronala, sam zastanawiam się nad odejściem. Jak się przyjmowałem to przynajmniej zarobki były największe w okolicy a teraz inni nas dogonili a my stoimy w miejscu. Idziesz do kier. po podwyżkę a on ci mówi że dwa lata nie minęło, a inflacja pewnie w miejscu stoi. Na górze nie rozumieją że gdyby nie my to bo pracy nie mieli, a zachowują się jak szlachta. Pracownikowi narzuca się coraz wiecej obowiązków, starzy pracownicy są wykorzystywani podwójne, bo przecież trzeba jeszcze za Ukraińców wykonać robotę, a oni mają wszystko w (usunięte przez administratora) nic nie można im powiedzieć, nie zwracać uwagi bo zaraz się skarżą, po prostu są biorą kasę i normy wykonują max 80% i jest dobrze jak Polak nie wykona normy to zaraz dlaczego. Jestem czasami naiwny bo myślę że może się w końcu zmieni na lepsze ale wewnątrz wygląda już tak jakby dążyli do zamknięcia zakładu. Dużo by jeszcze pisać, ale może dla niektórych to otworzy oczy bo to w nas jest siła, będziemy się trzymać razem to wygramy a na podziałach tylko szefostwo korzysta.

Stanisław P. Nowy wpis
@Niezadowolony

Nie mama pojęcia dlatego piszesz takie głupoty. Ostatni rok był super, dużo pozytywnych zmian, większą kasa. Ja jestem bardzo zadowolony

Kolop Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 18 dni.

Cześć! Jak wygląda praca na kontroli jakości? Jaka kasa, jak atmosfera? Widziałem ofertę pracy i zastanawiam się czy nie podrzucić CV.

Jestem po rozmowie rekrutacyjnej i pierwszych szkleniach. Jestem mile zaskoczony, świetna organizacja.

;) Nowy wpis
@Marcin

Oni zawsze robią świetne wrażenie ale to tylko tyle a może, aż Odezwij się za rok z fartem .

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie RONAL POLSKA SP ZOO. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Montażysta na dziale silników
Jelcz-Laskowice
Elica Group Polska Sp. z o.o.
logo firmy Grafik / Graficzka
Jelcz-Laskowice
ACANA POLSKA sp. z o.o. sp. k.
logo firmy Spedytor HANDLOWANIE ŁADUNKAMI home office lub biuro
Profesjonalny kierowca
logo firmy Operator Wózka Widłowego
Asistnet Work Group
Jakub Woźniak

jak czytam te komentarze, ktore narzekają na nowego prezesa to tym bardziej popieram te zmianę, bo w poprzedniej wersji bywało różnie, byli równi i równiejsi.... dzisiaj każdy pracuje i jest z tego rozliczany, może to dlatego część osób marszu bo musi pracować. Ja jestem mega zadowolony, bo ostatnio kasa jest większą a ze jest robota pilnowana to i każdy pracuje i przez to pracy jest jakby miej.

To chyba trzeba się cieszyć, że jest dużo pracy. W toyocie zwalniają a tu rozwój. Wolę pracować w święta niż bać się czy po świętach będę miał do czego wracać

Maverick

@Maverick

Mr Jekyll

O (usunięte przez administratora) co tu się odronala????. Teraz będą przeprosiny i kwiaty wręczane. Ludzie obudźcie się. Czytajcie co tu piszą wasi koledzy. Teraz, praca w tej firmie to nic innego jak porażka dla Polaka. Oczywiście z 10lat temu Ronal był dobra firma gdzie można było zarobić dobre pieniądze. Teraz to jest najgorsza firma w Jelczu. Ja złożyłem już wypowiedzenie. Teraz żałuję że tak późno bo dopiero widzę jak oni szanują człowieka który jest tam od samego początku. Zero poszanowania. Tylko usłyszałem że Ukraincy już czekają na moje miejsce. Rozumiem ludzi co już im zostało mało do emerytury i chcą tylko dobrnąć do tego momentu. A reszta jak chce to niech będzie poniżana i (usunięte przez administratora) przez przełożonych nieudaczników którzy jak dostali stanowisko to im się w d.p.ch poprzewracało. Większość z nich nie ma kompletnie pojęcia o tym co się w firmie dzieje. Pozdrawiam dobrych ludzi. O was będę pamiętał zawsze bo z wami nie jedno przeszłem. A dobrych kolegów z pracy się szanuje.

@Mr Jekyll

Chyba pracujemy w innej firmie. Byłem we wszystkich (usunięte przez administratora)w Jelczu. W ronalu są normalne warunki pracy i normalni ludzie. To końcu normalna firma. Nie wiem co ci nie pasuje idź do toyoty to szybko zatęsknisz na ronalem.

Komentarz napisany powyżej nie jest napisany przeze mnie choć ktoś podpisał go moimi danymi.Pracuje w Ronalu już kilkanaście lat i mam szacunek do wszystkich współpracownikow i nie wiem w jakim celu ktoś go napisał.Jak ktoś mnie zna to wie że ten wpis na naszą kadrowa jest jedną wielką bzdura .Jest to napewno przykre dla tej Pani jak również dla mnie .Jak nie masz odwagi podpisać się swoim nazwiskiem to lepiej nic nie pisz bo podszywanie się pod kogoś to zwykłe TCHÓRZOSTWO

Mr Hyde

A ja pracuje tu jus 4 lata i mam wrażenie, że Wasze komentarze pisze konkurencja, która ma problem z rekrutacją, bo jak rozmawiam z kolegami to wszyscy myślą o przejściu do ronalu.

@Mr Hyde

Spokojne, nie ma ludzi niezastąpionych. Jak odejdziesz czego oczywiście Ci nie życzę to zakład się nie zawali, a Twoje miejsce zajmie inny pracownik i to bez znaczenia czy Polak czy Ukrainiec, czy mężczyzna czy kobieta. W tym tygodniu dostaliśmy pieniądze na święta, które można odłożyć na wakacje, albo zrobić święta. Uważam że nasza firma świetnie się rozwija co można zauważyć wewnątrz. Stołówka odnowiona, zakupione zostały nowe maszyny, zakład jest unowocześniany i automatyzowany żeby było nam lżej. Zobacz ile osób odeszło i wróciło. Podać Ci ich imiona i działy? Jeden uważał że co z tego że gdzieś indziej zarabiał więcej jak nie miał kiedy wydawać pieniędzy a drugi chodził i prosił żeby go przyjąć znowu i mimo wypadku jakiemu uległ wracając z pracy i operacji jest w stanie pracować w swoim dziale bo dział został zautomatyzowany. Praca jest naprawdę lżejsza i to bez znaczenia czy się pracuje 8 czy 12 godzin.

@pracownik
@Mr Hyde

Zgadzam się, dokładnie tak i tak wygląda rzeczywistość a to nie wszystko. Wiele spraw nawet nie wychodzi na światło dzienne. Wiem co piszę bo sam przepracowałem prawie 6 lat.

Nurek Dolny Śląsk
@Mr Hyde

Czy urlop w RONAL POLSKA SP ZOO jest płatny 100%?

Niekoszerny

Jak nazywa się system pracy w Ronalu ? Podstawowy system czasu pracy? Równoważny system czasu pracy? Praca w ruchu ciągłym? Przerywany system czasu pracy? Zadaniowy system czasu pracy? Tam są 4 brygady na 3 zmiany czy 3 brygady na 3 zmiany? W mieście krążą wieści o jakichś frajerskich dniach chyba środach lub czwartkach??? Co to jest ?-bo brzmi co najmniej słabo

Sylwia

wszyscy straszyli ze jest ciężko a pracuje na produkcji i powiem wam ze nie jest tak źle. Te negatywy to pisze chyba konkurencja bo tak przyjemnej atmosfery jak w rondlu to nie ma nigdzie. fajna firma

Marcin z Jelcza

wcześniej zmieniałem prace co pół roku tutaj jestem już 4 rok ... wiem ze niektórzy narzekają ale jak robisz swoje to nikt się nie czepia a i kaska jest na czas i dość dobra ..

Pracowałam w wielkiej trójce w Jelczu, ale dopiero w Ronalu (w Rondlu jak to mówią) odnalazłam się. Świetne zarządzanie, dobry rytm pracy, dużo wyzwań, brak monotonii. Świetne miejsce na rozwój kariery.

Markus
@Karolina

No tak nie ma co narzekać jak się pracuje jako biurowa. W jak to pani nazwała (nigdy nie słyszałem takiej nazwy prędzej (usunięte przez administratora)) "Rondlu" kobiety pracują na lakierni, jako sprzątaczki albo w biurach. Na lakierni i sprzątaczki napewo nie są tak zadowolone z pracy więc zostają tylko biura. Pozdrawiam

Sylwia

Pracuje w administracji, jak dla mnie wymarzona praca. Świetne warunki, dobre pieniądze. Jestem bardzo zadowolona.

Wojtek Drifter

Nie ogarniam, przecież Ronal teraz po zmianach to naprawdę świetne miejsce. Dodatki, kasa za polecenie, pakiet medyczny, integracje. Jest naprawdę czad a dodatkowo kumaty kierownik, zawsze można się dogadać. Wcześniej pracowałem w poduszkach i tak był dramat, praktycznie ze wszystkim PO LE CAM

Nowy prezes, nowa jakość pracy. Dobry pracodawca :)

Kuba Chemik z Jelcza

Chciałem podziękować wszystkim za dobra współprace. Przepracowałem w Ronalu dobre 6 lat, świetne miejsce, dobre perspektywy, sety niestety żona mieszka na drugim końcu polski i przedemną przeprowadzką. Chłopaki kończę z końcem grudnia, przed nami jeszcze dobra imprezka :) trzymajcie się.

Marek K.

Świetny zakład, pracuje tu już ponad 2 lata. Dobra opieka, przyjemne bonusy, atmosfera tez ok. Organizacja mogła by być lepsza, ale ogólnie jest ok.

Zostaw merytoryczną opinię o RONAL POLSKA SP ZOO - Jelcz-Laskowice

• Jak się pracuje w RONAL POLSKA SP ZOO?

Zobacz opinie na temat firmy RONAL POLSKA SP ZOO tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RONAL POLSKA SP ZOO?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 19 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

RONAL POLSKA SP ZOO