Opinie o Invest Komfort S.A. w Gdynia

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Invest Komfort S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Invest Komfort S.A. o rekrutacji.

Branże: Realizacja projektów budowlanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Invest Komfort S.A. w Gdynia

Obserwujacy

Zastanawia mnie jedno, dlaczego prawdziwe opinie i doświadczenia są usuwane bądź blokowane. Niestety zainteresowany/przyszły pracownik nie może poznać prawdy. Człowiek uczy się na błędach, ale dzięki opiniom innych mógłby w tym wypadku ich nie popełniać.

N.

Pracuję w tej firmie prawie siedem lat, a nie wyobrażam sobie opisanej sytuacji. Nigdy kierownik (ani nikt inny) nie odniósł się do mnie niekulturalnie, nigdy też nie zostałam poproszona o "donoszenie" na pozostałych pracowników (co to w ogóle za pomysły!). W trakcie pracy wielokrotnie otrzymałam premię (bynajmniej za posłuszeństwo) i jest mi zwyczajnie przykro, czytając takie opinie. Podejrzewam, że nigdy nie pracowałeś w IK.

Albert
@N.

Zwłaszcza kierownik budowy Portovej jest mistrzem kultury wypowiedzi.

Pracownik2017

Praca tutaj to duża dawka rozwoju i nauki. Ja jestem zadowolony bo lubię dać z siebie dużo przy nowoczesnych i ambitnych projektach. Siedzenie w pokoju z kawą i czekanie aż wybije 17:00 nie wchodzi w grę. A z benefitów mamy np. atrakcyjny system premiowy i dodatki na święta. :)

Albert
@Pracownik2017

Hahaha... Atrakcyjny system premiowy?? - dla (usunięte przez administratora) z Korei Północnej może się wydawać atrakcyjny

Z.

Jestem bardzo zadowolona z pracy w tej firmie. Naprawdę dużo się nauczyłam przez ostatnie dwa lata.

Kierownik Budowy

Rekrutacja jest długa, mnóstwo niezwiązanych pytań z przyszłą pracą, czynnikiem decydującym o zatrudnieniu są oczekiwania finansowe. Jeżeli nisko się cenisz to dostaniesz pracę.

Większość bezsensownych, typowych. Najważniejsze to czy jesteś gotowy pracować na B2B.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Dla początkujących (dział PI)

Polecam firmę dla młodych, ambitnych, którzy chcą poznać na czym polega budownictwo. Naprawdę można się sporo nauczyć, kasa co prawda średnia. ale w pierwszych paru latach wystarcza. Za to można się spotkac z najnowszymi technologiami i wysokim design-em. Zawsze łatwiej jest zacząc od wysokiego "C" i się przekwalifikować na niższe standardy niż odwrotnie... Niestety firma IK, jako korporacja, nie docenia wartości doświadczonego pracownika, wskutek czego odchodzą w związku z $, praktycznie w każdej, większej firmie budowlanej płaca lepiej. Reasumując, warto tam się nauczyć a potem za pare lat odejśc, by robić lepsze pieniądze.

@Dla początkujących (dział PI)

Zgadzam się połowicznie. Przełożeni uważnie się przyglądają działaniom pracowników, więc jeśli jesteś staranny i chcesz się rozwijać, to awans masz gwarantowany.

@Kasia

To nie prawda, awans w tej firmie dostaje się za wchodzenie w tyłek. Oczywiście wraz z zwiększeniem zakresu obowiązków wypłata nie rośnie. Przełożony oznajmia że o zarobkach porozmawiamy za rok lub dwa. Po tym czasie podwyżka jest poziomu rewaloryzacji.

UWAGA: Nieuczciwy pracodawca

Reaguj. Choć to może być trudne, warto otwarcie i spokojnie zaprotestować. Powiedz: "nie życzę sobie takiego zachowania", "przestań na mnie krzyczeć", "nie zgadzam się z mobbingiem i molestowaniem". Zbieraj dowody. Notuj każdy przypadek nieakceptowanego zachowania. Jeśli masz taką możliwość — nagrywaj (uwaga: to nie będzie decydujący dowód w sądzie, ale może się przydać). W przypadku obraźliwych maili czy SMS-ów koniecznie zachowaj ich kopie — rzecz jasna, przechowuj je poza firmą Invest Komfort. Zadbaj o świadków. Łatwiej będzie Ci dochodzić swoich praw, jeśli znajdziesz świadków. Złóż oficjalną skargę. Jeśli prawo łamie, zwróć się na piśmie do firmy Invest Komfort S.A. Poinformuj o sprawie i poproś o interwencję. Kopię zachowaj. Skorzystaj z porady psychologa. Jeśli na myśl o przyjściu do pracy masz mdłości, negatywne zachowania obniżyły Twoje poczucie własnej wartości, cierpisz na depresję lub bezsenność, to wizyta u psychologa może Ci pomóc. W dodatku jego opinia będzie argumentem w sądzie.

@UWAGA: Nieuczciwy pracodawca

Dzięki za wykład dot. reagowania na mobbing i molestowanie w pracy, ale... skąd pomysł, że takie rzeczy dzieją się akurat w tej firmie? O co chodzi? Jaki jest cel tej opinii? :/ To portal gdzie ocenia się pracodawców...

@Gość

Na prawdę super odpowiedź. Idealnie oddaje atmosferę w firmie. Jak widać Invest komfort wzorowo ignoruje problem mobingu w pracy. Zamiast się zapytać o co chodzi, szukać sprawców, to przechdzi w kontrofensywę i stara się umniejszyć osobie zgłaszającej problem.

Pracownica
@Gość

Autorowi odpowiedzi chodziło prawdopodobnie o to, że ten komentarz to nie jest ani opinia ani zgłoszenie, a poradnik (?) nie odnoszący się do niczego.

@Pracownica

Myślę że ta wypowiedź odnosi się do atmosfery panującej w firmie. Nie chciałbym pracować w takiej atmosferze więc nie przyjąłem oferty pracy w IK.

Alicja

Szczerze mówiąc, Twój wpis nie brzmi zbyt wiarygodnie. Nie przyjąć atrakcyjnej oferty pracy tylko i wyłącznie z powodu komentarza w internecie? Na kilometr pachnie zazdrosną konkurencją albo rozgniewanym, byłym pracownikiem...

Zorientowany
@Alicja

Z opinii większości znajomych z branży oferty pracy w Invest Komfort nie mają wiele wspólnego z atrakcyjnymi.

@Zorientowany

Zdziwiłabym się, gdyby np. rozgoryczeni, odrzuceni kandydaci, oceniali potem propozycję jako dobrą. Zresztą, nie ma co gdybać - zostawmy ocenianie prawdziwym pracownikom, a nie "opiniom zasłyszanym od znajomych".

UWAGA. To grupa funkcjonariuszy z poprzedniego ustroju. Podsłuchują ludzi w mieszkaniach. Tych ważnych i nie tylko. Uważajcie.

MM

Niby po co deweloper miałby podsłuchiwać mieszkańców? A tekst o polityku pachnie konkurencją (albo akcją wyborczą :P) na kilometr. ;)

@MM

A wiesz czym pachnie praca w invest komfort? ... mobbingiem, nieprzyjemnym zachowaniem dyrektora i menadżerów. Ale to moje osobiste odczucia, a powiedz jakie są twoje ?

MM

Normalne. Nikt mnie nie mobbingował. Firma jest hierarchiczna, ale ja od zawsze w takich pracowałem, więc dużego zaskoku nie było.

A

Tak, ja też o tym słyszałem chyba kilka lat temu było jak Kaczyński miał się z kimś spotkać na ostatnim piętrze w Sea Towers w Gdyni.

Faktycznie jest coś na rzeczy, jest nawet wyrok w tej sprawie. Ale mieszkańca musieli mocno nastraszyć.

Kasztan

Szkoda czasu i nie ma co się kłócić - grupa miłośników teorii spiskowych ma chyba trochę inną zdolność do oceny rzeczywistości niż reszta... Poza tym trwa kampania wyborcza. :D

gość

Jestem dumny pracując w firmie, którą w trudnych czasach stać na super gest solidarności i pomoc lekarzom walczącym z pandemią. (usunięte przez administratora)

@gość

Ja wiem że jest polecenie od prezesa IK na chwalenie się tym wszędzie (taki malutki zabieg PR) ale daj już spokój i nie spamujcie tym, nawet na tym portalu. P.S. mimo wszystko to miły gest

Jo

Jest lepiej pamietajmy wszystko można...

Agata

Rekrutacja na specjalistę ds. marketingu – pierwsza rozmowa bardzo przyjemna, HR i Kierownik Marketingu. Po rozmowie otrzymałam telefon z zaproszeniem na drugi etap oraz zapytanie o wspomnianą formę zatrudnienia, czyli chęć założenia przeze mnie własnej działalności. Podtrzymałam stanowisko z rozmowy - bardzo chętnie, ale za rok, gdy poznamy się lepiej i pytanie, czy wybranie umowy o pracę przekreśla mnie w rekrutacji? Odpowiedź: „nie”. Drugi etap: prezentacja inwestycji IK pod kątem SWOT, komunikacji i jego, analizy konkurencji. Brzmi jak darmowe zlecenie, ale na pracy mi zależy więc zrobiłam więc skróconą wersję poświęcając temu tylko kilka godzin. Po tygodniu zaproszenie na trzeci etap, który nie został wcześniej wspomniany, czyli spotkanie z wiceprezesem. Myślę: super! zrobiłam dobrą prezentację i jestem pewnie o krok od nowej pracy! Dzień przed spotkaniem kolejny telefon z HR na polecenie wiceprezesa z pytaniem o formę zatrudnienia, z ich strony preferowana moja działalność i to jest warunek do zatrudnienia. Podtrzymałam stanowisko z pierwszego spotkania. Kolejny telefon z HR: szukamy ludzi, którzy wpasują się w naszą kulturę organizacji, Pani niestety nie jest ELASTYCZNA w formie zatrudnienia dlatego jutrzejsze spotkanie nie ma sensu i zakończmy rozmowę na tym etapie, przepraszam i dziękuję. Jeśli szukasz tam pracy, dostaniesz ją nie dlatego, że się nadajesz, ale jeśli będziesz w miarę dobry i zgodzisz się na ich warunki, które wraz z etapami rekrutacji ulegają zmianie.

Magda
@Agata

Agato, bardzo przykre. Jeśli nie zaznaczyli w ogłoszeniu, że warunkiem zatrudnienia jest własna działalność to niestety prosi się o pozew o dyskryminację. Wniosek jest chyba taki: potwierdziły się słabe opinie i na przyszłość lepiej unikać takich firm.

Renata
@Agata

Jest mi przykro z powodu tego wpisu i takiej interpretacji procesu rekrutacji, który przedstawia firmę w świetle niekorzystnym. Trudno mi się z nim zgodzić, zwłaszcza, że jako osoba z 20 letnim doświadczeniem w prowadzeniu rekrutacji, odpowiedzialna za ten proces w Invest Komfort, na każdym jego etapie byłam z Panią w ścisłym kontakcie i wyczerpująco wyjaśniałam cel i przebieg danego etapu. Mam świadomość, że nasz proces rekrutacyjny był wymagający, stawiamy wysoko poprzeczkę zarówno sobie, jak i kandydatom, gdyż zależy nam na zbudowaniu dobrze współpracującego zespołu nastawionego na tworzenie wysokiej jakości marki. Dlatego też rozmowę kwalifikacyjną uzupełniamy o sesję zadań po to, żeby poznać sposób myślenia, kreatywne podejście i kompetencje kandydata. Weryfikujemy je standardowo poprzez prezentację dając zadanie do wykonania i zaprezentowania. Rzeczywiste projekty zamawiamy w profesjonalnych firmach. Pani komentarz o wykonaniu na naszą rzecz bezpłatnego projektu uważam za mocno niestosowny. Pamiętam dobrze, że nasza ostatnia rozmowa trwała długo, zależało mi bardzo na tym, żebyśmy doszły do konsensusu, zapewniałam Panią o tym, że firmie bardzo zależy na stabilizacji zatrudnienia, że wartością jest etyka i zaufanie. Rozumiem, że dla Pani takie zapewnienie nie było wystarczające. Szkoda, że pominęła Pani ten aspekt w swoim komentarzu, a pozostawiła wrażenie suchej i krótkiej rozmowy i nieprawdziwej przyczyny braku kontynuacji rozmów, którą było Pani nieelastyczne podejście do warunków zatrudnienia. Potwierdzam również, że w Invest Komfort w zależności od specyfiki projektów i możliwości samodzielnego nimi zarządzania proponujemy kilka form współpracy wychodząc w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom kandydatów.

AA
@Renata

Warto poznać opinię dwóch stron. Z wypowiedzi pani Renaty wynika, że wszystko było jasne, a rozczarowanie pani Agaty - być może spowodowane wynikiem rekrutacji. Mieszkam w Gdyni, trzy lata pracowałam w Invest Komfort i wiem, że dla wielu osób to marzenie, żeby tam pracować. Nigdy nie byłam natomiast świadkiem zjawiska masowo odchodzących ludzi ;)

@Renata

Pani Renato, posługuje się Pani pięknym językiem HR'owym lansując piękne frazesy: "stawiamy wysoko poprzeczkę" "firmie bardzo zależy na stabilizacji zatrudnienia" "wartością jest etyka i zaufanie" "proponujemy kilka form współpracy wychodząc w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom kandydatów". Niestety są to tylko i wyłącznie puste hasła zasłyszane od działów HR wielkich korporacji. Większość ludzi pracujących na działalności gospodarczej (niekiedy mocno naciskanych żeby ją założyć) w innych firmach wykonuje tą samą pracę będąc zatrudnionym w oparciu Umowę o Pracę. Własna działalność gospodarcza służy tylko i wyłącznie do obniżenia kosztów osoby zatrudnionej i zmaksymalizowaniu zysków IK; nie ma tu wielkiej filozofii; matematyka jest prosta. Proszę więc nie opowiadać bajek (w które Pani również nie wierzy (: .) o proponowaniu kilku form zatrudnienia, bo jest to kłamstwem. Jednak jako "osoba z 20 letnim doświadczeniem w prowadzeniu rekrutacji" jest Pani 100% profesjonalistką w obracaniu kota ogonem. chapeau bas!!

haerka
@Magda

no tak jest, jeśli w ogłoszeniu brakuje kryteriów do zatrudnienia, a pojawiają się one na kolejnych etapach, to jest to dyskryminacja. niby w czym jest gorsza osoba, która nie chce się zgodzić na "prowadzenie działalności gospodarczej"? gdyby ktoś chciał tak pracować, to założyłby własną firmę i starał się o różne dofinansowania, a nie zakładał działalność, aby móc pracować w dużej firmie.

@Agata

Brałam udział w rekrutacji na to samo stanowisko. Na spotkaniu Pani z HR i kierownik marketingu. Rozmowa była bardzo przyjemna i profesjonalna. Pytanie o oczekiwania finansowe, na moją odpowiedź zrobili wielkie oczy, chociaż nie sądzę żeby to była wygórowana kwota i w tym momencie spytali czy jestem gotowa założyć działalność, wprost powiedziałam że nie (dla nich to taniej, ale na tym poziomie stanowiska się to po prostu nie opłaca), już wiedziałam że właśnie zostałam skreślona i w sumie miałam ochotę wyjść, ale jadnak kultura wymaga żeby zostać do końca. Pani zapowiedziała, że zadzwoni do mnie za ileś tam z informacją zwrotną. Faktycznie równo po tym czasie zadzwoniła, podziękowała za spotkanie, jakoś tam uzasadniła decyzję i się pożegnałysmy. Szczerze mnie tym telefonem zaskoczyła, co było na wielki plus, że nie zostawili mnie bez odpowiedzi (mimo że byla negatywna).

Argument bez sensu - w naszej firmie pracuje bardzo dużo kobiet. Gdyby je dyskryminowano to pracowaliby sami mężczyźni.

Czy pracownicy w Invest Komfort S.A. dogadują się między sobą?

K.

W moim dziale atmosfera jest w porządku. :) Bardzo ważne jest również, że (jak ktoś już wspomniał) jest jasny podział obowiązków. To bardzo pomaga nie tylko w organizacji pracy, ale także utrzymywaniu i nawiązywaniu relacji.

Iwona
@K.

A jak kwestia porozumienia się z kierownictwem, można liczyć na wsparcie w razie problemu?Dzięki za informacje.

Dobry

Gonitwa; każdy patrzy na to żeby mu nie stała się krzywda, szczerych przyjaciół raczej tam nie poznasz

@Iwona

Moim zdaniem tak, jak najbardziej można liczyć na wsparcie. Osobiście od początku mam z kierownictwem dobre doświadczenia.

Gordon

Byłem na rozmowie, bardzo chamskie zachowanie osoby z hr.

Świeżo upieczona pracownica
@Gordon

Ja byłam na rozmowie w ubiegłym miesiącu, zachowanie rekrutujących bardzo profesjonalne. Różnica jest taka, że ja w przeciwieństwie do autora komentarza dostałam pracę. ;) I nie muszę teraz manifestować niezadowolenia w sieci.

Reagan
@Świeżo upieczona pracownica

Gratuluje, skoro nie musi Pani manifestować zadowolenia w sieci to w jakim celu wchodzi Pani na ten portal i je manifestuje ? :)

MB

W dziale realizacji inwestycji stres i słabe pieniądze. Nie polecam

Rafał
@MB

Niewysoka pensja, o której piszesz to podstawa, czy już ze wszystkimi benefitami i dodatkami typu premie?

Anonimka
@MB

Hej, ja też z tego działu. :) Wydaje mi się, że stres to nieodłączny element naszej branży. A co do wynagrodzenia to nikt jak szukałam pracy nie zaproponował mi lepszego.

Katarzyna

Pani Renato, mam pytanie: Czy moralnym jest zatrudnianie na działalności gospodarczej osób których charakter pracy jest identyczny jak u osób zatrudnionych na Umowie o Pracę?

Katarzyna
@Katarzyna

I jak wysoko jest postawiona poprzeczka?

jagoda68

uczciwa firma dobre pieniądze i fajny zespół... pozdrawiam was!

@jagoda68

O tym fajnym zespole to bym podyskutowała....

@Monika

Każdy pracownik może zupełnie inaczej postrzegać atmosferę w pracy, co jest całkowicie normalne. Szkoda, że akurat Ty w nieco gorszy postrzegasz tę, która panuje w Invest Komfort. A co powiesz w kwestii osiąganego tam wynagrodzenia? Czy można je już uznać za adekwatne zarówno do stażu pracy, jaki i do obejmowanego stanowiska? Chętnie poznam Twoje zdanie na ten temat.

Nieprawda od 22.000zloty/m2???

Brak pieniądze,brak pracowników i brak kupujących na zakup mieszkania(od 22.000pln/m2).

Kamil
@Nieprawda od 22.000zloty/m2???

Kali nie umieć po polsku? :P Przepraszam, ale o co chodzi? Jedyne co zrozumiałem to, że nie masz pieniędzy na zakup mieszkania? Ok, ale to chyba nie jest ta strona...

Anka
@Nieprawda od 22.000zloty/m2???

Co za bzdura....

Uwaga nie polecam

Iza
@Anna

Oczywiście, masz prawo do własnego zdania i tu je szanujemy. Ale doceniamy też te osoby, które potrafią je w odpowiedni sposób umotywować. Dlaczego w związku z tym nie polecasz nam firmy Invest Komfort? Piszesz jako jej klient czy pracownik? Wyjaśnij nam to proszę. Przypominam jednocześnie, że Invest Komfort poszukuje kilku nowych pracowników. Ogłoszenia macie do wglądu tu: https://pracodawcy.pracuj.pl/invest-komfort-spolka-akcyjna-sp-k,16956 Aktualnie potrzebują Sekretarki oraz Specjalisty ds. Marketingu. Kto z Was chciałby tam aplikować? Czekam na Wasze opinie!

DM
@Anna

A ja polecam. Pracuję w firmie już od prawie sześciu lat i mam bardzo pozytywne odczucia.

Maciej
@DM

Twoja opinia jest najlepszą rekomendacją dla nowych pracowników. Napisz o swoich pozytywnych odczuciach i jakiej sfery zatrudnienia one dotyczą. Aspekt wynagrodzenia i ewentualnych premii jest bardzo ważny dla osób szykujących się do pracy, więc może byś go przybliżyła?

Zniesmaczona

Brak informacji.! - po rozmowie kwalfikacyjnej mimo zapewnienia o decyzji niezależnie od wyniku brak jakiegokolwiek kontaktu - brak profesjonalnego podejścia do rekrutowanego ;/

Kazimierz
@Zniesmaczona

Rekruterzy często odzywają się tylko do tych osób, które przeszły pozytywnie weryfikację. Niemniej jednak, jeżeli zapewnili o odpowiedzi powinni Cię poinformować o wyniku. Przybliż proszę przebieg rozmowy kwalifikacyjnej, czy była trudna do przejścia i wieloetapowa? Takie informacje będą bardzo pomocne na forum.

Jacek

W branży budowlanej pracuję od ponad 10 lat. Pracowałem już w Holandii, Anglii i Danii. Do Polski wróciłem po narodzinach córki w 2015 r. i od tego czasu pracuję w Invest Komfort. Firma zapewnia wysoką pensję oraz stabilne zatrudnienie, co – jak pewnie wiedzą koledzy po fachu – jest teraz szczególnie ważne w tej branży.

MS
@Jacek

Pracowałem w Invest Komforcie w momencie stworzenia powyższej opinii. Żaden Jacek tam nie pracuje... nigdzie, sprawdzałem na mailach służbowych. Opinia pisana przez p. Martę lub p. Renatę z HR. Większość osób zatrudnionych jest na 'działalności gospodarczej' pozwalającej prezesowi zarabiać 100 zamiast 90 mln rocznie ;) Płace dużo poniżej średniej, wystarczy się rozejrzeć za inną pracą której w tym momencie nie brakuje.

Hanna
@MS

Prawda jest taka, że każdy ma prawo do ochrony własnej tożsamości i nick może przyjąć na forum taki, jaki tylko mu się podoba (oczywiście w granicach przyzwoitości). Piszesz, że większość osób zatrudnionych jest w Invest Komfort na podstawie własnej działalności gospodarczej - czy firma w takim razie oferuje jakąś pomoc na przykład w kwestiach księgowych?

Weronika

Pracuję w Invest Komfort na stanowisku sekretarki. Bardzo cenię sobie organizację pracy oraz jasny podział obowiązków w biurze. Wynagrodzenie również jest co najmniej konkurencyjne - także dla osób na początku kariery zawodowej.

@Weronika

Dzień dobry, Czy obecnie przeprowadzany jest nabór na stanowisko sekretarki ? Jak długo Pani pracuje w tej firmie?

Zostaw merytoryczną opinię o Invest Komfort S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w Invest Komfort S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Invest Komfort S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Invest Komfort S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 31 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Invest Komfort S.A.?

Kandydaci do pracy w Invest Komfort S.A. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Invest Komfort S.A.
3.3/5 Na podstawie 100 ocen.
  • Hryniewickiego 6 C lok. 47
    81-340 Gdynia