Opinie o TABAK POLSKA Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy TABAK POLSKA Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie TABAK POLSKA Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja wyrobów tytoniowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TABAK POLSKA Sp. z o.o. w Wrocław

Weronika

Do obowiązków należy obsługa klienta, utrzymywanie czystości na sklepie oraz wykładanie towaru i przyjmowanie dostaw. Ludzie świetni, atmosfera też, ale ta praca wymaga ogromnej cierpliwości, bo czasem zdarzą się klienci, przy których takowa cierpliwość jest niezbędna.

A.J.
@Weronika

potwierdzam

Cezary

Podpowiedzcie czy firma prowadzi rekrutacje? Czas nie jest dobry ,dlatego pytam.

A.J.
@Cezary

tak

ONA

Ja pracuję teraz w KF jestem bardzo zadowolona, z pracy w Tabaku z tez byłam, naprawdę miła atmosfera spokojna praca i ludzie ok.

Były Ajent Kaufland

Oceńcie sami Tabak płaci wam średnio miesiecznie +/- 14tys brutto za prowadzenie punktu w którym musicie zrobić w miesiącu okolo 25 dni pracujących po 15h to wychodzi 365h. Zatrudniając jednego pracownika zostaje do przerobienia jakieś 220h. Także potrzeba jeszcze jedbego na około 100h. Zależy od długości miesiąca i liczyłam bez niedziel handlowych. Trzeba opłacić zus, PIT 5, VAT 7. Oraz na koniec roku dochodowy do pitu :) taka nie miała niespodzianka jak ktoś sie pierwszy raz mierzy z własnym biznesem. Mi wyszlo do zaplaty około 10ty to szczęka mi opadła po informacji od ksiegowej... Caly asortyment na waszej głowie, braki pokrywamy my ajenci, przeterminowane rzeczy pokrywamy my. Nawet jak zrobią zamowienie od górne na święta bombonierki itp. I mi sie to nie sprzedawało też placilam ja bo sie terminowało. Gdy my cos potrzebujemy od kierownika regionalnego 0 wsparcia, kombinuj sam. Ale jak oni coś chcą to milion emaili ze robimy sobie jaja itp. Że jeszcze nie odpisane. Albo telefony dlaczego nie odpisane. A więc Koszty pracownika: 4342 zł na rękę miał 2626zł umowa o prace Koszty pracownika2: 2009 zł na rękę miał 1285zl umowa zlecebie Zus zalezy czy maly czy duży Pit5 około 1100zł Vat7 około 2800zł Najlepiej zapytacie jakiejś księgowej by wam to obliczyla od kwoty zarobku Powodzenia życzę próbującym współpracy z tą firmą :)

@Były Ajent Kaufland

Najbardziej zdziwiło mnie to że gdy wiedziałam ze mam przejąć punkt kierownik regionalny mówił bym nic nie mówiła ludzia którzy tam pracują. Na początku sie zastanawiałam o co chodzi. Ale gdy doszło do przejęcia punktu to wszystko bylo jasne. Wpadliśmy dosłownie na punkt, zrobiliśmy inwentaryzację a kazdy z pracowników dostał wypowiedzenie umowy za porozumieniem stron. A każdy podpisał... później rozmawiałam z pracownikami to mówili ze mogli nie podpisywać, tez tak uważam ale cóż polak madry po szkodzie :)

@Byly ajent kaufland

Nie rozumiem tylko który pracownik zarabia 2600 zł z tego co wiem koszt jednego pracownika na cały etat to 3200 a nie ponad 4200 ?? Normalnie liczac Ty plus jeden pracownik od pon do pt po jednej zmianie plus sobota po 13 H aby co drugi weekend wolny po co ci 2 pracownik ??? Jak sie chce mieć interes i siedzieć na (usunięte przez administratora) w domu to powodzenia

Aga
@Ajent

To pracuj sobie bez dnia wolnego jeśli tylko dwie osoby pracują w danym punkcie powodzenia, że ktoś się zgodzi na taką farsę. Wyjdzie się tylko na swoje jak się będzie tam pracować od 6:30 do 21:30.

@Ajent

Cały etat to nie zawsze najniższa krajowa !!!!, przy pensji 2600 netto kwota na umowie czyli BRUTTO to 3563,00 całkowity koszt pracodawcy 4293, 00 a wystarczy czytać ze zrozumieniem, o ile wiem punkty w Kauflandzie w soboty są czynne od 7:00 do 22: 00 jakim cudem wychodzi Ci 13 h pracy , a tak na marginesie przyjście do pracy przez pracownika po 40 h tygodniu pracy jest niezgodne z kodeksem pracy nie ma zachowanej należnej 35 godzinnej przerwy, nie wliczam w to oczywiście pracujących niedziel ,i urlopu który należy się każdemu pracownikowi zatrudnionemu na etat, więc z moich wyliczeń i 13 letniego doświadczenia w pracy w Tabak Polska uważam że 2 osoby na puncie nie dadzą rady, ale powodzenia Ajencie ,..........

@Ajent

Nie chciałam zdzierac z ludzi i nie zatrudnialam na najniższą krajowa... jak to robią w większości

Byly ajent kaufland

Zgadza się zmiany byly od 6.30 do 22.00 gdyż trafika była otwarta id 7.00 do 21.30 a trzeba rozłożyć gazety z rana a wieczorem zamknąć dzień i posprzątać

@Aga

My pracujemy dwie na punkcie i jakoś nie ma problemu jak ktoś chce pracować to będzie a jak ktoś chce wsiąść punkt i myśli ze pieniądze sama poleca siedząc w domu to niech lepiej da szanse tym którzy pracy się nie boja

@xxx

we dwie? No ciekawi mnie to... Policze dla Ciebie jak wygląda praca od 01.03.2020 do 31.03.2020. Praca od 6.30 - 22.00 czyli załóżmy: 1 zmiana 6.30 - 14.30 8h 2 zmiana 14.00 - 22.00 8h Pracownik może wykonać normę 176h czyli pracuje 5 dni w tygodniu po 8h czyli do wypracowania ma 22dni po 8h Dla ajenta zostaje do wypracowania 22dni po 8h i 4dni po 15h (licząc od 6.30 - 21.30) czyli razem godzin 236h Jak chce ktoś być robokopem i tyle pracować proszę bardzo, ja miałam jeszcze niedziele handlowe więc dochodzi około 3-4 niedziel po 15h czyli dodatkowo 45h - 60h Może i można tyle wypracować. Ale co jak ktoś pójdzie na L4? Jak coś się wydarzy?

@Byly ajent kaufland

Nie musisz mi robić swoich wyliczeń bo ja sobie robię sama wiec zrób sobie dla siebie skoro nie chce ci się pracować Ja chce się czegoś dorobić wiec uważam ze jak wszędzie trzeba pracować czy w pl czy zagranica chcąc do czegoś dojść w życiu.. przynajmniej nie muszę sobie niczego odmawiać a pracy się nie boje zreszta rak sobie nie powyrywam wiec nie wiem w czym problem .. No chyba ze masz taka prace ze płaca ci kokosy za siedzenie na (usunięte przez administratora) . Jak ktoś chce to będzie pracować ten co nie pracuje nie ma nic tak było jest i będzie

@xxx

A jak pójdzie na l4 czy coś wydarzy to można dogadać się ze swoim kierownikiem i godz skrócą przynajmniej jak nie mam problemu żeby poinformować ze jest taka sytuacja Z każdej można wyjść trzeba tylko chcieć

@xxx

Co przepraszam godziny skrócą ???????????????????????? najlepszy kawał ever.

@Monika

Jakoś wcześniej nie miałam problemu ze skróceniem godzin a pracuje już jako ajent bardzo długo. Wystarczy chcieć takie motto :) wszystko się da zrobić trzeba tylko chcieć coś od dawać od siebie a w każdej pracy cię docenia

@xxx

Bardzo długo to znaczy ile? Ja pracowałam 13 lat co prawda jako pracownik ale jak sięgnę pamięcią to jakoś sobie nie przypominam żebym była doceniana wręcz przeciwnie Tabak Polska wyciśnie Cię jak cytrynę i na pewno się nie dorobisz, wspomnisz moje słowa, ale żyj dalej złudzeniami...

xxx

Napewno na kasie w markecie się dorobię :)

Beax
@xxx

Jasne, można i tak, te tak myślałam dopóki nie trafiłam do szpitala na miesiąc. Jesteś zdrowa to możesz tyrać jak koń, pomyśl tylko co zrobiłabyś w takiej sytuacji...

Beax
@xxx

Każdy początkujący ajent myśli tak jak Ty, że jest nie do zdarcia, ja też pierwsze pół roku zatrudniałam tylko 1 osobę i myślałam że ogarnę sama wszystko, a Trafika była moim drugim domem. Jednak czasami sytuacje losowe zmuszają do podjęcia innych decyzji. Nie wyobrażam sobie co byłoby z moim salonikiem, gdy wylądowałam w szpitalu i byłam wyłączona z zycia przez miesiąc, a miałabym tylko 1 osobę pracującą. Każdy z nas ma inną sytuację. Chyba że masz punkt w jakimś za przeproszeniem zadupiu, a targety na poziomie 80 tys....

xxx

Może u ciebie zarabiają kasjerzy lepiej bo mam ciocie która pracuje na kasie w markecie i wcale nie ma tak słodko a narobi się jak dziki osioł ze jak kończy zmianę to nie wie jak się nazywa zwłaszcza jak przychodzi w weekend a kokosów wcale nie zarabia wiec wiem jak wyglada praca na kasie .. a wam skoro jest tak zle to nie rozumiem po co większość komentujących pisze tu swoje żale skoro równie dobrze można się zwolnić z tabak i iść na kasę ;) nikt przecież nikogo nie jest własnością

@xxx

a czy ja ci mówię że na kasie w markecie się dorobisz? jakoś w moich wcześniejszych wypowiedziach nie wspominałam o pracy na kasie ! Mówię tylko że w Tabak Polska się na pewno nie dorobisz, chyba że sama będziesz na punkcie od otwarcia do zamknięcia, ale chyba nie o to w życiu chodzi , moje motto pracować trzeba aby żyć, a nie żyć po to by pracować, jeśli nie masz innych celów w życiu, zainteresowań , pasji, (usunięte przez administratora) dalej i się z tego ciesz Twoja sprawa

xxx

Zostawię twoja wypowiedz bez komentarza życzę dalej siedzenia w fotelu i nic nie robienia i czekać aż kasa wpłynie na konto i liczyć od miesiąca do miesiąca ????

@xxx

chyba się zagalopowałaś nie znaczy że jak już nie pracuję w Tabak Polska to że siedzę i nic nie robię skąd możesz o tym widzieć, nic nie wspominała że czekam na kasę z nieba, po zwolnieniu się z Tabak następnego dnia podjęłam pracę w nowy miejscu pracuje po 8 godzin a o kasie powiem tylko tyle że jak wpływała mi pensja z Tabaka to chciało mi się wyć w właśnie liczyłam od miesiąca do miesiąca, teraz nie muszę ............. ( ale trafiła mi się do konwersacji wyznawczyni Tabak Polska)

Ajent

Nie wiem w czym macie problem ja mam punkt od 8 do 21 jednego praciwnika co druga sobote wolna czyli wolny weekend piszecie bzdury za praciwnika place 3200 swój zus 1200 księgowa 150zl reszta czysty zysk dla mnie. Pozdro

@Ajent

Ja tez nie mam tego problemu bo tez mamy co druga sobotę wolna sobotę i jakoś dajemy radę :) Pozdro

@Ajent

3200 za pracownika, czyli najniższa krajowa ( no tak, co to za problem?) a co jak pracownik idzie na urlop, przypomnę że wymiar urlopu to 20 lub 26 dni i obowiązek zapewnienia pracownikowi raz w roku nieprzerwanego 14 dniowego wypoczynku, co druga sobota mam pytanie to pracownik ma 1 dzień w tygodniu wolny czy sobotę płatną extra? bo przy 8 godzinnym dniu pracy to tygodniowo wychodzi norma 40 godzin pracy, a co jak wypadają pracujące niedziele? bo tak też się zdarza ? zasuwacie cały tydzień bez przerwy ????? (no żaden problem przecież) no czysty zysk ha ha ha

Ajent

Jesteś (usunięte przez administratora) czy tylko udajesz salon czynny 8 do 21 zmiana po 6.5 H tak najniższa krajowa 1950 zł po co płacić komus więcej? Nie rozumiem waszego myślenia czy wy w ogole myslicie ? Ma urlop który sobie wybiera po parę dni nie pod rząd tak płaczesz a co jak pojdzie na l4 a co jak tamto a jakbyś miał własną firmę to co tez się bedziesz zalic ze pracownik poszedł na l4? Żal mi Ciebie I Twoich pracownikow z takim szefem i jego MEGA PODEJŚCIEM

@Ajent

Zgadzam się z Tobą co to wgl za myślenie tutaj wystarczy się dogadać z pracownikiem i wszystko można zoorganizowac bez problemu wiec po co je robić skoro ich nie ma ????‍♀️ Niektórzy tutaj to chyba nie maja wgl pojęcia o pracy a już napewno o prowadzeniu interesu ... pytania i zale jak dzieci ..

@Ajent

Jak mówi mój nick jestem Byłym pracownikiem, a nie obecnym, a na pewno już nie ajentem (czytanie ze zrozumieniem) to ja współczuję wam jako ajentom Tabaka ( totalny wyzysk) i waszym pracownikom (najniższa krajowa bo poco płacić więcej, dogadanie się czyli nie zachowanie praw pracowników zapisanych w kodeksie pracy, brrrry dobrze że już jestem byłym pracownikiem tej firmy

Były Ajent
@Były Ajent Kaufland

Ze swojej strony dodam chociaz jestem juz ajentem innej ale podobnej branzy sklepu ze koszty wynagrodzen sa wszedzie takie same i nie jest to wina tabaka. Wszyscy placa tak samo i tej samej wysokosci podatki.

@Były Ajent Kaufland

Czesciwo ma Pan racje ale zapomnial Pan o innych kosztach ktore pokrywa tabak, lokal, serwis, it, logistyka itp. Ja poza tabakiem prowadze jeszcze swoj sklep w wielkopolsce i doskonale wiem jak to dziala. Tutaj uwazam ze jest ok i jesli mialbym polecic to zrobilbym to.

Telefonicznie pani poinformowała mnie, że w nowootwartym od grudnia tego roku saloniku będę mogła liczyć na około 10000 miesięcznie, konieczna jest działalność gospodarcza. Z tych pieniędzy oczywiście musialabym opłacić pracowników i zus więc nie zostałoby mi nic, 10000 kaucji i wisienka na torcie-weksel in blanco :) Jeśli nie chcesz "pracowac" charytatywnie to zapomnij o współpracy z Tabakiem.

Zasady zatrudnienia

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
cytrynka

pilnujemy wszyscy bo za braki płacimy a Ty pomyliłaś pojęcia na swoim jesteś wtedy kiedy to jest wyłącznie Twój biznes a my jesteśmy na swojej działalności i pracujemy na zasadach Tabaka.

Pracowałam w tej firmie 6 lat od kasjerki do kierownika sklepu, napenwo plusem byly umowy o prace i wynagrodzenia wyplacane na czas, Co do kierownikow to tak jak pisaliscie bylo roznie zalezy na kogos sie trafi, Obecnie szukam pracy ale po 2 kolejnych latach przepracowanych na tym samym stanowisku w innej firmie nie widze zeby bylo inaczej czyli lepiej. Te same problemy.

cytrynka

Witam. Do wszystkich partnerów. Czy wydaje wam się że w związku z ciągłymi podwyżkami płacy minimalnej my jako partnerzy otrzymamy również podwyżkę, aby być wypłacalnymi wobec pracowników.

@cytrynka

Witam, szczerze w to wątpię. Mój pisemny wniosek o podwyżkę do Pana Macieja K. pozostał bez żadnej odpowiedzi... a wystarczyłoby krótkie TAK lub NIE, totalna ignorancja i brak szacunku w moją stronę - przykre to... ciężka praca moja i mojej załogi a co za tym idzie wzrost utargów powinny zostać docenione podwyżką a tu trzeci rok idzie i NIC ...

@Partner#

Witam .tak myślałam że firma będzie nadal nas lekceważyć ,ale na dłuższą metę bez podwyżki nie będziemy w stanie opłacać pracowników .Bo pracy jest naprawdę ogrom inflacja podwyżki prądu żywności. Poczekam co przyniesie 2021 rok i zaczynam rozglądać się za nową pracą.

@cytrynka

Wydaje mi się że firma także śledzi nasze wpisy... Jakoś dziwnie nagle dostałam odpowiedź na prośbę o podwyżkę - negatywną oczywiście =( Podasz mi swój email? Pozdrawiam

@Partner#

Mój email to, cytrynka19623@o2.pl Pozdrawiam

@cytrynka

podałam emaila jeżeli masz ochotę pogadać to pisz Pozdrawiam

Ja to ja

Co to za firma w ktorej nie masz nawet przerwy na jedzenie. Wg (usunięte przez administratora) nalezy sie chpciaz 15 min na 8 godz.Obsługujesz ludzi i w miedzy czasie jesz. Do tej pory nie mialam z tym problemu ale jest coraz więcej zakazen. Robisz gryz obsługujesz myjesz rece i tak po kazdym kliencie. Ostatnio jadlam jedna kanapke przez ok 2 godz bo taki straszny ruch. Szukam innej pracy bo ta to jakieś kpiny

Roisin
@Ja to ja

Hej, nie wiem gdzie pracujesz i kogo masz za kierownika, ale takie sytuacje są niedopuszczalne. U nas nie ma z tym problemu i nigdy nie było. Czy regionalna/-y powiedział Wam wprost, że macie nie robić przerw?

KR

Witam. Dostałam propozycję przejęcia saloniku.... i teraz moje pytanie do osób,które mają z ta firma duże doświadczenie polecacie czy odradzacie z ręką na sercu. Pozdrawiam.

Wyzwolona
@KR

Wierz mi, ze nie warto marnować swojego czasu i nerwów na współpracę z tą firmą. Wystarczy, że poczytasz komentarze osób pracujących przez lata w Tabaku.

Ona
@KR

Uciekaj nie bierz

Partner
@Wyzwolona

Ja polecam pracę jako Partner. Wszystko zależy od prowizji jaką otrzymasz za swoją pracę. Ja mam punkt wysoko obrotowy, więc prowizję mam w porządku. Oczywiście, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i chciałoby się otrzymać większe wynagrodzenie. Moja Kierowniczka Regionalna jest w porządku, pomocna i zawsze służy pomocą. Inwentaryzacja po roku czasu wyszła mi bardzo dobrze. Jeżeli chodzi o obowiązki to jest ich bardzo dużo, ale da się je ogarnąć. Pracuje z dwoma pracownikami, którzy wszystko potrafią zrobić jak mnie niema w punkcie. Jeżeli chodzi o współpracę z działem handlowym to w większości da się wszystko załatwić, choć nie ze wszystkimi.

@Partner

Ja również polecam, mam także punkt wysoko obrotowy, KR w porządku - pomocna, nie czepia się, w razie pytań Tabak również służy pomocą i szybko odpowiada na pytania dotyczące funkcjonowania saloniku. Pracuję z jedną osobą na pełen etat, która ogarnia wszystko (czasem nawet zanim zdążę pomyśleć) - taka moja prawa ręka i jedną na pół etatu zawszę chętną na nadgodziny także nie ma problemów np. podczas urlopów. Jedyna rzecz nad którą ubolewam i po części jest mi przykro to mimo że pracuję jako Partner już dwa lata i obroty znacznie wzrosły procent prowizji którą otrzymuję stoi w miejscu.... :(

Aga

Pytanie do ajentów - macie sytuację że pracownicy trafiają na kwarantannę? Boję się szczerze mówiąc chwili kiedy cała załoga wraz ze mną trafi na kwarantannę i co wtedy ????

Paula

Firma ta jest najgorszą firmą jakąkolwiek spotkałam.Traktuje ludzi jak śmieci w niczym nie pomagają wręcz przeciwnie utrudniają..... Z daleka od tej Firmy. Pani Kierownik jeżeli można ją tak nazwać niekompetentna tylko patrzy co jej system pokazuje ... śmiech...Po inwentaryzacji wręczają Ci dokument -wypowiedzenia umowy. Sprawa idzie na etap Sądowy....Nie można tak tego zostawiać a już na pewno tak traktować ludzi...

Paula
@Paula

Pozdrawiam Panią Karolinę , która jest tak strasznie rzetelna w swojej pracy...i nie widzi co się dzieje w jej Okręgu

Gosc
@Paula

A co się dzieje?

Pozdrawiam Panią Martę, regionalną z dolnego śląska co od maja 2020 nie potrafi zrobić wraz z księgowością aneksu do umowy o zmianę żyranta i współprowadzącego.(usunięte przez administratora)A telefon do dziś nie dzwoni. Za każdym telefonem do nich jest odpowiedź "odzwonimy, załatwione, papiery poszły itp." a dalej nic.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w TABAK POLSKA Sp. z o.o.?

Wolna

Hehe w tej firmie nie ma nic nawet czekolady na święta

anika

hej, dostałam propozycję pracy w centrali - warto?

Siemka czy wiecie czemu ostatnio pozwalniali kierowników regionalnych?

Asd
@Ania

A kogo zwolnili?

Magda

Hej, jak tam u Was inwentaryzacje całościowe? Jakis wyniki?

Prawdziwy ajent

(usunięte przez administratora) w księgowości zmieniają księgową nie bez powodu szukają dziury w całym kierownicy się mądrują a nie potrafią nic na komputerze banda .. prowadza to i będą zarabiać gruba kasę na ludziach co chwytają się tej pracy jako ajent kiedyś może się ktoś za to weźmie dziś (usunięte przez administratora) jak żabka kolporter ruch itp bo jak na to nie patrzeć nie ma na to haka i AJENT jest robotem wszyscy co tu piszą ze jest kolorowo to albo kierownicy albo ludzie którzy zaczynają i nie maja pojęcia jak działa system 3/6 miesiąca trochę psychologii tak są szkoleni na początku masz mieć bajecznie !!! później się zacznie Pozdrawiam czas otworzyć oczy :)

Naiwna

Hej wiecie może ile potrzebuje czasu szkolenia jak biorę sklep jako ajent .chcę wszystkiego być pewna by nic nie zaskoczyło

Anka
@Naiwna

Chyba standardowo dwa tygodnie dużo też zależy kto Cię będzie szkolił bo ja miałam super nauczycielkę więc w zupełności mi starczyło.

Czy zdarzają się nadgodziny w TABAK POLSKA Sp. z o.o.?

Beti

Tak zdarzają się nadgodziny

xxx

Czy wiecie coś ze od maja wracają normalne godz otwarcia czyli do 21.30 dzisiaj dostaliśmy taka informacje :(

Zostaw merytoryczną opinię o TABAK POLSKA Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w TABAK POLSKA Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy TABAK POLSKA Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 55.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TABAK POLSKA Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 8 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TABAK POLSKA Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w TABAK POLSKA Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TABAK POLSKA Sp. z o.o.