Opinie o Compal w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Compal. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Compal o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT
Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT Łódź

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Compal w Łódź

Zielony

W compalu tak dobrze płaca ze techników ściagają z Ukrainy ;-) w sumie nikt normalny za tak niskie pieniądze nie przyjdzie pracować jak troche dalej płaca dwa razy lepiej :-p

dxdiag

@RPL A-31 DELL wyczerpałeś temat serdecznie dziękuję. ;]

Cinque

Oczywiscie ze ma wplyw. Kazdy placownik ma kimono i musi sie w pol klaniac wyzej postawionym. Na przerwach panie maja obowiazek robic masaz tajski mezczyznom a do tego nasza firma ma korzenie z ameryki poludniowej, bo kazda kobieta jest wydepilowana po brazylijsku.

Biały murzyn w zielonym z hali

Ha! ha! Jaki "wielki szacun dla firmy za to że przeniosła z Anglii zakład do Łodzi" ??? Nie przenieśli się tylko uciekli z Anglii do Łodzi po tym jak paru Tajwańców zostało pobitych przez Anglików z powodu złego traktowania i bardzo niskich płac. Doskonale pamiętam kartony z firmowymi gratami z Anglii na których po angielsku były powypisywane groźby i że mają się wynosić z Anglii. A czy taiwańska marka ma jakiś wpływ na kulturę i atmosferę pracy na zakładzie? - Oczywiście że ma! - Praca za miskę ryżu i traktowanie szeregowego pracownika jak niewolnika i psa - pani K.L. jest doskonałym tego przykładem. Mogłaby chodzić w mundurze SS i nawet byłoby jej do twarzy. Dosłownie!

Baleron
@Biały murzyn w zielonym z hali

Bez przesady chlopie. 2 mundury, w jeden nie wejdzie:)

dxdiag

Witam, pytanie do techników. Czy po technikum elektronicznym, można się tam dostać? Słyszałem że rozmowa z technikiem jest zaporowa i nie da się przejść bez znajomości... No właśnie czego? Technika, kogoś z wewnątrz? Czy po tech. elektronicznym można tam startować? Koledzy przechodzili te testy z agencji pracy na 100% a wykładali się na rozmowie z technikiem. Kogo tak naprawdę szukacie do pracy? Ludzi którzy dobrze lutują SMDeki potrafią czytać schematy - monterów? Czy elektroników serwisowych którzy obudzeni o 5 rano potrafią powiedzieć z pamięci wszystkie parametry np 8086? Czy firma szkoli pracowników do pracy czy liczy na gotowych fachowców, wyszkolonych no właśnie gdzie? Zastanawiam się czy prosto po szkole warto interesować się tym zakładem pracy.

Rplpass
@dxdiag

Kolego. Jesli wiesz gdzie jakie elementy sa na plytce, potrafisz je wskazac i powiedziec do czego sluza. Do tego potrafisz czytac schematy i zaznaczyc na nich wartosci logiczne tranzystorow. To nie powinienes miec problemow na egzaminie ustnym z technikiem. Ale polecam sie przygotowac do tego, bo im wiecej punktow zdobedziesz tym lepsze pieniadze dostaniesz za swoja prace pozniej, wiec jest o co walczyc. Bo zeby doatac podwyzke to trzeba sie wykazac. A wiadomo, ze lepiej startowac z wyzszego pulapu.

RPL A-31 DELL
@dxdiag

Jeżeli znasz się na elektronice to nie powinieneś się bać. Powinieneś umieć czytać schematy elektroniczne, potrafić odróżnić diodę od tranzystora, cewki, MOSFETy na płycie i na schemacie czy znaleźć kości flash BIOSów na płycie, oraz umieć wskazać jakie stany logiczne występują na MOSFETach gdy wystepują określone stany na wejściu itp. Dobrych techników u nas brakuje, bo najlepsi odchodzą gdy znajdą lepiej płatną pracę. Tak więc zapraszamy! Spróbuj, a jak nie będzie w danym momencie miejsca (co praktycznie nie ma miejsca) to czekaj i sledź ogłoszenia na stronach agencji pracy. Jak chcesz zobaczyć jak wygląda typowy schemat płyty głównej to wpisz sobie w Google np. Compal LA-3301P albo Compal LA-5471P to natrafisz na pliki PDF schematów typowych płyt głównych laptopów. W naszej firmie zostaniesz nieco nakierowany na to jak się naprawia, ale diagnozować usterki musisz umieć samodzielnie znając zasadę działania typowej elektroniki. Pozdrawiam!

Xyz
@dxdiag

Przyjmują po technikum,ale musisz mieć wiedzę po tym technikum.Sa osoby które ukończyły tylko technikum elektroniczne i rozmowę przeszli pozytywnie.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Test Automation Engineer
SMART-HR

Jjjj

To widac masz 2 lewe rece i brak mozgu, wiec nawet do compala sie nie nadajes

Zielony z A-31

U nas nie ma żadnej produkcji. To jest serwis elektroniki i jej testowanie.

Pracownik w zielonym fartuchu

Standardowe zarobki w naszej firmie to 1850 zł brutto + bonus za nienawalanie do pracy (ATT Bonus) w wysokości od 50 do 200 zł brutto w zależności od stanowiska.

Wtajemniczona w temacie

Te komentarze tak mocno promujące stanowisko Asystenta Managera IT są wypisywane przez ludzi z naszej firmy - sama osobiście słyszałam jak jakiś czas temu przy jednym z "bufetów" rozmawiało o tym dwuch niebieskich. Mówili nawet kto konkretnie to wypisuje, ale siedziałam za daleko i nie usłyszałam o kogo chodziło, w dodatku jeszcze ten szum na hali. W każdym bądź razie jest to jakaś odgórna akcja, która jest prowadzona w momencie wystawienia oferty pracy na to stanowisko, tak aby potencjalny nieświadomy rekrut dał sie na to nabrać jak natrafi na to forum. W tym celu właśnie są wypisywane te monotematyczne komentarze. Faktem jest, że nasza firma mocno boryka się z brakiem chętnych do pracy z powodu bardzo niskich zarobków jakie oferują na stanowisku asystenta managera IT. Każdy kto się zatrudni na tym stanowisku i zobaczy ile zarabia to szybko z tąd ucieka.

Oho! znów się zaczyna!

W tej firmie nikt się nie ma dobrze jak na Łódź! W tej firmie na wszystkich stanowiskach zarabia się najmniej w Łodzi dlatego jest taka mega-rotacja personelu, więc przestań majaczyć i wypisywać kłamstwa! "firma potrafi zadbać o ludzi" - Tarzam się ze śmiechu! "daje umowy od peirwszego dnia" - Taa... Wielu dostawało nawet po tygodniu! "niezłe systemy mają lekarskie i inne takie" - Doskonale widac to po twoim psychiatrze! Dobra rada: Idź lepiej na dwór się przewietrzyć, bo od niedotlenienia mózgu znów zaczynasz majaczyć! Prze kilka ostatnich dni był spokój, a teraz znowu udzielił ci się "Asystent Menadżera IT".

Rem

No na pewno nie jest czyms zlym, ale tylko w wypadku gdy zatrudnia sie osoby, ktore maja jakies podstawy. A nie ze na linie przychodza ludzie, ktorzy z komputerow to mieli doswiadczenie na liczydle a na repair 1 nie potrafia zalutowac tranzystor z osmioma nozkami. Zanim tacy sie wdroza mija conajmniej 3 miesiace. Przydalyby sie jakies szkolenia wstepne, tylko konkretne, lub zatrudnianie ludzi juz cos potrafiacych czyli wiekszy odsiew skoro mozecie pozwolic sobie na taka rotacje. Ale zeby miec takie wymagania to najpierw wypadaloby cos oferowac w zamian a nie najnizsza krajowa plus smieszny bonus, ktory mozna stracic przez widzimisie lidera, bo ktos sie spoznil o 2 minuty wracajac z przerwy. A 5 minut stracil na stanie w kolejce do bramki, by na ta przerwe wyjsc. Ale to juz inny temat.

A-31 DELL

Popytaj w agencji pracy Balans Poland, byc może się zgodzą. Mielismy już w firmie praktykantów.

były zielony

były zielony, ja jako ogarnięty pracownik miałem 1600 zł

były zielony

ale nie na repair 1

Były zielony

Ciesze sie ze juz nie pracuje w tej firmie :-) gdyby wszystko było fajne i takie super to by nie było takiej rotacji pracownikow, ale to dobrze, popracować troche, zdobyć doświadczenie i dalej do przodu :-) w serwisie komputerowym gdzie składam kompy, proste naprawy repair 1, instalowanie systemów, backup itd... wyciągam 2500-3000 zł, na compalu świat sie nie kończy, dla kogoś po studiach bez doświadczenia dobra praca na początek.

Hako
@Były zielony

To nie ma sie czym chwalic, bo w compalu ogarnieci ludzie dostaja sporo wiecej.

Radek

Poprawcie swojego bota spamującego to forum: "powinnaś", "kochana" - rozmawiacie z facetem, co wyraźnie widać po moim imieniu w poprzednim i w tym komentarzu, a wasz bot zwraca się do kobiety. W dodatku strasznie majaczy ten wasz bot-spamer. Widać, że to jakiś automat bo odpowiada w ciągu 4 minut, a zdania formuuje bez składu i ładu. A umowę podpiszę w przyszłym tygodniu w jednej z łódzkich firm informatycznych, bo wczoraj byłem na rozmowie rekrutacyjnej i teraz tylko będę robil badania lekarskie.

A-31 DELL
@Radek

To najprawdopodobniej osoba niezrównoważona psychicznie. Pisze swoje "komentarze" od około 2-3 tygodni. Regularnie obserwuje to forum od bardzo dawna. Wcześniej tego nie było. Widać, ze to jedna i ta sama osoba, tylko podpisująca się różnymi nickami, albo przypadkowo ponaciskanymi literami na klawiaturze. Jego (albo jej) wypociny to charakterystyczny zlepek słów. Nawet nie rozpoznaje do kogo pisze, i często odpisuje nie na temat... Albo to ktos przypadkowy, ewentualnie ktoś z naszej firmy komu się coś odkleiło w główce. Nie zwracać uwagi i tyle.

Radek

Byłem na rekrutacji na stanowisko Asystenta IT w tej firmie. Sczerze odradzam! Przed przyjęciem obiecali "zarobki adekwatne do stanowiska" a okazało się że pensja na umowie którą dali mi do podpisu to minimalna krajowa plus bonus za niechorowanie. Na szczęście się wycofałem i nie podpisałem tej umowy. Przestrzegam przed tą firmą!

Były asystent IT

Zatrudniłem się w IT jako asystent, popracowałem dwa tygodnie i odszedłem. Sczerze odradzam! Praca minimalna plus premia. Byłem pomagierem w dziale IT i wykonywałem takie polecenia: "Przynieś skrętkę!" "Rozwiń skretkę" "Przytnij skrętkę i zaciśnij erjotkę!" "Przynies drabinę! A nie, już nie potrzebuję! Odnieś spowrotem!" "Sformatuj mi paczke dyskietek!" A w każdy piatek 30 minut przed końcem roboty kazali mi zamiatać i szmatką przecierać ekrany wszystkich komputerów na dziale. Managerem jest Francuz, z zawodu kucharz co przyjeźdża BMW do pracy i udaje pana. A spróbuj mu się przeciwstawić... Sczerze odradzam.

Precz z trollami i spamerami!

Jeszce nie znudziło ci się bełkotać spod różnych nicków?

Były asystent IT

Taa... Jasne!

A skąd ty taki "doinformowany" kogo u nas w firmie potrzeba, i skąd wiesz że to akurat do nas że wszedłeś na forum naszej firmy??? Współpracująca z nami agencja pracy tymczasowej nie podaje nazwy firmy do której rekrutuje przed podpisaniem umowy, a bezpośrednio na firmę nie przyjmujemy... No to więc wszystko jasne! Te komentarze piszą ludzie z naszej firmy! W dodatku ten sam charakterystyczny bełkot podpisywany różnymi nickami. Widac ostro sie wam nudzi!

NAUCZ SIĘ CZYTAĆ !!!

"Widełki" masz podane kilka postów wyżej!!! Czytać nie umie???

Zostaw merytoryczną opinię o Compal - Łódź

• Jak się pracuje w Compal?

Zobacz opinie na temat firmy Compal tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Compal?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 1 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Compal?

Kandydaci do pracy w Compal napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Compal