Era

Opinie o Era

ciekawt_pra

Dziwne jest to, że mają dużo ogłoszeń, a jak się wyśle CV to nigdy nie odpowiadają. Stopień umiarkowany (niespecjalne schorzenie) to pewnie dlatego olewają. Wysyłam sobie do nich CV raz na kwartał (już tak lekko dla zabawy)

Bojan Toporek

Na Sobieskim 13,80, tylko głupi zostanie przy niższej stawce, przy zapindalaniu na maxa w Erze.

Jak się aktualnie pracuje? Może ktoś podpowie czy warto starać się o pracę w ochronie?

Kapitan
@Zainteresowany

Nigdy i w żadnym wypadku nie warto pracować w ochronie. KAŻDA firma z tej branży to parodia. Po pierwsze nie świadczy ochrony, tylko jej fikcję, po drugie w ciągu dekady i mojej pracy w kilku różnych firmach w tym w Erze (za 3,70 na godzinę) nie spotkałem żadnej, która w ten czy inny sposób nie naginałaby prawa, po trzecie lepiej zamiatać liście niż nosić żałosny mundurek żałosnej pseudoochrony. KAŻDA praca jest lepsza.

Sizka
@Zainteresowany

Praca w ochronie jest oki z chęcią przychodzę do pracy,jest najniższa krajowa bez nocek.Dofinansowania dla niepełnosprawnych tu trochę ściemniają bo patrzą gdzie obciąć żeby dać jak najmniej..

Alicja

@Teresa???????????? czy możesz napisać innym zainteresowanym użytkownikom jak wygląda praca w Era z Twojej perspektywy? Jesteś zatrudniona na umowę o pracę? Możesz liczyć na jakieś dodatki do pensji, może premie? @Nowy w erze czy oprócz przejść z działem kadr, możesz opisać jak Ci się pracuje w tej firmie? Jak atmosfera i podejście zespołu do nowych pracowników?

@Alicja

Praca w Era to 7÷19 i 19÷7 Zmiana 7÷19 To śniadanie 3 opcje do wyboru. Relaksacja. Spacer. Obiad 3 opcje do wyboru. Spacer. Podwieczorek i kolacja 3 opcje do wyboru. Spacer i do domciu Zmiana 19÷7 To kolacja 3 opcje do wyboru. TV alkohole powyżej 40% Zimna płyta. Spanko a potem w zależności od samopoczucie albo spacerek lub seksik. Śniadanie i do domu. Wynagrodzenie 4500+100% dodatek nocny +200% soboty niedziele święta i nadgodziny + 500 PLN premia za przyjście do pracy Kierownik jest tak wspaniały że co piątek przystępuje u niego do spowiedzi i komunii świętej. Polecam:)

Pracownik Ochrony

Mydlenie oczu - wypełnienie KWESTIONARIUSZA OSOBOWEGO, pobranie orzeczenia o niepełnosprawności, rozmowa. Narzekanie Komendanta Adama na Solid Security. Koniec końców, NIE!!! zatrudnienie ludzi.

Podstawy

Nowy w erze

Niestety firma dno. Prży zatrudnienia panie kadrowe zmierzle. Nikt nie pomógł mi uzupełnić dokumentów. ...Pani od wypłat tez bo robią wypłatę proszę czekać. ...... Przychodnia masakra jeden wielki haos. I tak dba się o osoby niepełnosprawne które potrzebują trochę empatii. Jedyny plus udało mi się załatwić dofinansowanie do leków tam pani kierownik pomocna nie pamiętam który to dział. Wypłata na czas.

Witold

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutację?

Zły sen
@Witold

Takie firmy zawsze zatrudniają, ale jeśli nie musisz, np. ze względu na chorobę, to idź gdziekolwiek byle nie od ochrony czy sprzątania. (usunięte przez administratora) Zmarnowałem w Erze pięć lat życia. Nie warto.

ola

witam wszystkich pracowalam na urzedzie miejskim we wrocławiu gdzie jest kierowniczka p.marzenna ta kobieta powinna sprzatac ,a nie byc kierowniczka ,obraza ludzi,nie szanuje ich zle nalicza płace ,wiecej jej nie ma na obiekckicie niz jest ,ma brygadzistki ktore na niczym sie nadaja,czy dyrektor tej firmy nie widzi co ludzie pisza na jej temat,gdy jak byla pani monika calkiem inaczej sie pracowalo.

Andzia
@ola

Zgadzam się teraz jest gorzej sam mykam z tej oszustwo na hajs robię za 3 inni cacy ale ty zly mszczenie sie nie rozumieją masz inna prace nie urząd najważniejszy na niczym sie znają bryg a Baśka to nie porozumienie płacą różnie obcinając godziny srogo a same wychodza wcześnie nie polecam wszystkiego brakuje nie polecam tam iść

Rysiek zapolska

Nie wiem czy kogoś to zainteresuje Era znowu wygrała przetarg na Zapolskiej wiec tak zostało 4 pracowników każdy po winien robić w polimerach tak przygladalem co oni robią to sprzątanie szaf pranie krzeseł jak pytqlem się ich ile dostają Wypłaty każdy dostaje inaczej jeden 1300 inny 1500 nawet 820/900 zł no zgroza po prostu brygadzistki nic nie znają się tylko chodzą wkurzaja człowieka czasem słyszę w pokoju a jestem urzednikiem po za brakuje płynów worków na wszystkim oszczędzając zglaszalem to ale nic nie daje wiec nie polecam wam tam na razie robić to co słyszę czasem to masakra rozmawiałem z jednym pracownikiem to mówi sam brygadzistki totalna porażka szefowa źle nalicza zawsze na wyplate brakuje 100 200 zł każdy ma inne zdanie place i traktowanie

Alicja

@Ygrek Mimo wszystko chciałabym Cię prosić, abyś napisał to, jak wyglądała Twoja współpraca z firmą Era. Nawet jeśli miałbyś się powtarzać, to uwierz mi na słowo - będzie to cenna opinia, która pomoże innym użytkownikom. Dlatego właśnie zachęcam Cię do napisania jej w sposób niełamiący regulaminu.

Alicja

@ygrek Darujmy sobie, proszę, oceny opinii innych użytkowników, gdyż każdy ma prawo do wyrażenia jej na forum publicznym - po to właśnie ono jest. Niemniej jednak, z tego co zrozumiałam, to masz wiele do powiedzenia na temat firmy Era. W takim wypadku, chciałabym Cię prosić, abyś właśnie napisał swoją opinię. Z zaznaczeniem elementów, które Twoim zdaniem były pozytywnym aspektem pracy tutaj, oraz tego co było mniej pozytywne. Będę Ci za to bardzo wdzięczna.

Ygrek
@Alicja

Pozytywy pracy w Erze? Jeden, że miałem przez jakiś czas pracę i śmieszny bo śmieszny, ale lepszy niż nic dochód. Innych pozytywnych aspektów nie dostrzegam. Co do negatywów, to potwierdzam wszystko co tu już pisano. Nie będę się powtarzał po innych. Zmieniłem pracę i branżę i mam nadzieję, że nigdy już do ochrony nie wrócę.

Alicja

@kazik Możesz powiedzieć jaka Twoim zdaniem w firmie Era panuje atmosfera? Od jakiegoś czasu nikt nie napisał nic w tym temacie, więc opinia pracownika, który dalej w firmie pracuje, będzie bardzo cenna.

Era na parkingu pracownikami się fajnie pracuje o wszystko się trzeba prosić o srodki czystości papier itp tak jest w Zabrzu parkingu multikinie porażka kasa zaokrąglana do minimalnej dodatki nocki fikcja firmie zależy jak najwięcej pracownikowi zabrać jak najmniej dać plus tylko wypłaty na czas siedzi się w bez wc toy toyu nie polecam

kiep

W ERZE TAK WAM ŹLE? TO POCZYTAJCIE CO DZIEJE SIĘ W SOLIDZIE Booom 26.08.2017 09:54 @Natalia 25.08.2017 11:28 @Booom - dziękuję za Twoją odpowiedź. A jaka jest tygodniowo norma przepracowanych godzin? Czy jest możliwość przepracowania od... Co do normy godzin . Hmmm .. smieszne pytanie ale fakt normalnym ludziom to siecw glowie nie miesci wiec wykasniam. Tak owej normy nie ma. Tj umowa zlecenie . Solid jako zleceniobiorca od kontrahenta ochrania dany obiekt . I zalozmy ze jest to obiekt handlowy . I solid musi dac na dany obiekt ochrone ktora wyrobi 400 godzin miesiecznie. I pracownik ochrony prscuje ile ma tylko sil nawet po 14 godzin dziennie. Prxez miesiac jak tylko da rade i chce zarobic . Chyba ze nie ma podmianki to ciagnie sam . Sa tu lamane jakie kolwiek prawa jakie kolwiek. Czy jest mozliwosc prxepracowania etatu ? Hmmm no jest ale racxej solid nie szuka ludzi ktorxy prscuja tylko 168 godzin czy jak to na zlecenie 154 bo to jest za malo . Solid ma podpisane kontakty i kontrahent solidu placi aiec wymaga za wyrobienie godzin na danym obiekcie . I od tego tez solid ma placone pieniadze . (Wiem jakie na jakich obiektach ile dostaje ale pozowle tego nie ujawniac ). Co do regularnych wyplat... hmmm co miesiac ten sam cyrk . Mnie osobiscie nic nie prxyjnego nie trafilo . A wiem ze to dziala jak ruletka dzisiaj adam a w nastepnym miesiacu krzychu dostaje z opoznieniem nawet tygodniowym . A czestym przypadkiem jest tzw przeoczenid na nie korzysc prscownika czyli ze zarobil 2ty a fia przelala 1500 i potrm wyjasnianie kto zawinil. I zawsze ta sama gadka . Kierownik inspektor xe to kadry nie naliczyly dzwonisz do kadr a kadry ze kierownik cos sie pomylil stala regulka solidu . Informacjd o zusie sa potwierdzone znam kilku ludzi ktorzy co wiecej nie mieli odkladanych skladek co drugi miesiac a przez,caly rok !!! W ostatnim miesiacu prscy solid odprowadzil mu skladke rowna 1grosz ! Sprawa drugs solid obecnie daje jak na.dwie podfirmy agencje solid i grupe solid lacznie 48 umow jedno miesiecznych 24 sa dla solidu 24tylko teoretycznie dla pracownika . Dlaczego teoretycznie ?? Zaden z moich znajomych nie ma umowy od 1stycznia dlaczego?? Odbywa sie to tsk . Przychodzac do prscy do solidu popdisujesz te 48 umow kazdy miesiac osobno na miesiac grupa solid i agecnja . I np z agencji solid placi co drugi miesiac skladki od nanjnizszej krajowej na zlecenie czyli 2002 zl brutto a od drugiej nic . W urzedsch wyglada to tak jakby pracownik miesiac pracowal w solidzid w agnecji a drugi byl na bezrobotnyn i tak na przemian. Naprawde polecam wam jak redaktorom/dziennikarzom zrobic prowokacje .... umowa zlecenie nie jest wiarzaca wiec proszd udac sie do punktu/fili soidu i podjac zlecenie na obiekt handlowy albo jaki kolwiek . Lacznie z tym ze podpiszecie panstwo 150 roznych klazulek o tym np ze nir bedze sie pan pani sadzic ,ubiegac o umowe o prace, ustalac stosunku pracy, zrxeszac itp . A kiedys bylo xe nawwt grosz czy iles od godziny zgadzamy sie oddawac na rozwoj firmy hahah naprawde to nie sa info z kosmosu . P.s nadmieniam ze na umowe zlecenid . Zleceniodawca nie moxe nam robic grsfikow nie mozemy miec kierowniko nie mozemy rejestrowa czaau prscy co wiecej umowa zlecenie nie moxe miec stalego miejsca prscy . Ocxywiscie gdy te wyszcxevolnione rzeczy sa lamane to umowa zlecenid staje sie umowa o prscd . I wtedy wlasnie idzie sie do sadu pracy o ustalenie stosunku pracy. Ocxywiscid ja jako pra ownik solidu mam kierownika,robiony grafik z godzinami od ktorej do ktorej musze prscowac , rejestruje sie odbijajac plakietks i wiele wiele innych . Pozdrawiam pomocna (6) odpowiedz

oburzona
@kiep

Pozdrawiam prawda czera wszystkie obozy PRACY Zchaper różowanie i sprzontanie jest praca niewolnivcza wyzysk ilościom pracy ipłaca nisza zmożliwych zameńczyć ilościom pracy znaczne iumiarkowane specjalnym sybolem zatrudnić pPAdaczka umysłowe Psychiczne ŚLEPE Wady rozwojowe Dałny najwięsze dowinansowanie osobe! proszę żond polski porzontek wykańczalniami

tak jest
@oburzona

Pozdrawiam pełnomocnika osup niepŁNOSPRAWNYCH NIKkontrolowali forme pracy ilość mczasu i czyności zakres zrobić nim wykonać psełdo zakładach zchaper ochrona od godnej pracy płacy obus pracy firmy sprzontające i sróżjące natycmiast zakazx przetarów tańszy ten robi psełdo usługe zgłosić takie pasożyty komisji UNIJNEJ Praw CZŁOWIEKA!

WIT
@tak jest

Człowieku naucz się pisać!!

Alicja

@Major Jeżeli faktycznie w firmie Era pracowałeś za 3,70 zł/godzina to czy ten fakt został przez Ciebie gdzieś zgłoszony? Niemniej, skoro uważasz, że powinnam zapytać to zrobię to. Dlaczego miałeś aż tyle godzin przepracowanych? Będę Ci wdzięczna za te odpowiedzi.

Bacha

Dziwię się Tym, którzy wypisują tu te głupoty. Pracuję w Era Sp. z o.o. od roku i uważam, że na tle innych firm ( wcześniej pracowałam w 3 innych ) jest to jedyna i chyba ostatnia, która nie oszukuje pracowników na wypłatach. Wszystko zgodne z umową i prawem - co może faktycznie dziwić w tej branży. Jeśli się dobrze pracuje to można liczyć na dobre traktowanie.

Major
@Bacha

Pracowałem nie dobrze, ale wzorowo przez kilka lat. Pochwały słyszałem na każdym kroku. Łapałem złodziei, byłem samodzielny, skuteczny, kulturalny i lubiany. Za 3,70 na godzinę. Za zlecenie na warunkach umowy o pracę. W śmierdzących ciuchach po kimś, na portierniach bez wody i ubikacji, we własnych butach, z własnym telefonem i latarką na służbie. Krótko Ci powiem, weź nie ściemniaj.

Alicja

@Ja i tylko ja, skąd taka niska stawka? To sporo poniżej minimalnej krajowej w 2018. Jesteś pewien że taka stawka widnieje na Twojej umowie o pracę? @anonymous, pracowałeś/łaś dla Ery na sprzątaniu? Rozumiem że masz złe wrażenia, ale możesz powiedzieć coś więcej? Nie do końca wiem co chciałaś przekazać.

niezatrudniajcie sie do ery do sprzatania bo Tam M asakra brygadziska krzyczy p.o. Kim's a w ogule obgaduje A.

ochroniarz

Tak w zasadzie to nie ma na co narzekać, kasa 10-go na koncie, a z szacunkiem do ludzi to różnie, ale to wiadomo że zależy od człowieka…

Clint
@ochroniarz

Wszystkie te firmy chwalą się, że płacą punktualnie jakby to była jakaś łaska. Ma być umowa o pracę a nie śmiecie! Chcesz nadgodzin? Płać mi nadgodziny! Zgodnie z Kodeksem Pracy!

Alicja

@Newsweek, czy jest szansa że firma wróci do poprzedniego systemu funkcjonowania? Skoro współpraca z nową firmą nie wychodzi jej na dobre wygląda to na oczywisty kolejny ruch. Ostatnio mniej wypowiadacie się na tym forum. Jak Wam pracuje się w Era? Nie widzę żadnych ofert pracy dla tej firmy - myślicie że warto aplikować?

Newsweek
@Alicja

Raczej firma nie wróci do poprzedniego systemu. Potrzebują aktualnie na jednostkę wojskową w TG

Newsweek

Co tu dużo mówić. z Firmą w tamtym roku współpracowało się bardzo dobrze. Tyle co się zarobiło dostało się na konto. Socjal bomba. Jednak problemy zaczęły się w tym roku gdzie umowę podpisano z firmą Novia (współpracują z Erą). Są nie wypłacalni. Jednemu z pracowników nie wypłacono opieki. Większość pracowników nie otrzymała części wynagrodzenia. Mało tego podpisywanie z kolejną firemką umów zleceń żeby nie płacili wysokich składek. Umowy podpisywane miesiąc do tyłu. Kierownictwo do bani. W szczególności pozdrowienia dla Pana A.K który zamiast stać za pracownikiem to go gnębi. Zero współczucia, zero empatii. Masz pracować i koniec. Ten Pan dba tylko o tych, którzy wchodzą mu szeroko i głęboko. Wychyl człowieku się przed szereg to albo zostaniesz zwolniony albo będą robić ci pod górkę. Era musi zastanowić się nad swoją kadrą. Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Era - Chorzów

• Jak się pracuje w Era?

Zobacz opinie na temat firmy Era tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 76.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Era?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 68, z czego 14 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Era?

Kandydaci do pracy w Era napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Era