logo Era

Era

Chorzów

Opinie o Era

EraChorzów 2016-10-09 15:55
Nasi pracownicy otrzymują bogaty pakiet przywilejów rehabilitacyjno – socjalnych
• dostęp do opieki medycznej
•wypoczynek dla pracowników (wczasy), dla dzieci - kolonie
•wycieczki krajowe i zagraniczne
•zapomogi losowe dla pracowników znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej
•korzystanie z pracowniczej kasy zapomogowo-pożyczkowej
•bezpłatne szkolenia zawodowe oraz psychologiczne

Pogromca kitow 2016-10-11 21:11
Powiedzcie lepiej jak kochacie Pieniążki za nich otrzymywane :) tzn jakbyście nie wiedzieli o co chodzi ,to o niebieskich panów na niebieskich banknotach
Gieniu 2016-10-11 22:32
szkoda czasu na to forum.My tu piszemy jak marne zarobki są w erze,sporo osób może to udowodnić a pie4dolona szmatencja ubecja jak za dawnych czasów ...że jest super i że fajnie się tu dostać.W ogóle nie dorośli ci goście ,a co gorsze nawet włoski na jajach im nadal nie porosły
Gieniu 2016-10-11 22:33
strażnik - sosnowiec 2016-10-14 09:52
Od nowego roku wszystkim będzie lepiej, lepsze płace. Na zlecenie 13 zł brutto. Tylko która firma to przetrwa?Dopiero będziecie płakać jak bez pracy zostaniecie.
Już wkrótce... 2016-10-21 11:01
A to ciekawe, bo byłem waszym pracownikiem i dostałem:
-lewą umowę zlecenie na warunkach umowy o pracę płatną 3,70 zł/godz netto i zero dodatków
-parę fikcyjnych szkoleń do podpisania
-lewą umowę zlecenie na fikcyjne zamiatanie chodnika po to żebyście nie płacili za mnie ZUS-u
-śmierdzące ubrania po podobnych mi, którzy nie wytrzymali w tej firmie
-pracę z kolegami, którzy za to samo co ja dostawali dwa razy tyle, bo mieli etat

nowypracownik 2016-10-27 14:27
czy beda jakies bony na swieta albo paczki na mikolaja ? jak bylo w zeszlym roku ? ja pracuje dopiero od maja
Zdecydowany 2016-10-30 12:32
Grupa odezwij się ją też będę pozywal Erę i chciałbym uzyskać z tobą kontakt.
Nikoś 2016-10-31 11:48
"Grupa" nie jest jedynym walczącym z łamaniem prawa pracy w Erze. Jest nas więcej i na różnych etapach. PIP, sąd, ZUSi inne. Jeśli chcesz odezwij się do mnie na nikodem.dyzma@go2.pl
splash 2016-10-31 19:40
Pytaj w socjalnym nie na forum!
grupa 2016-11-15 21:11
Wiec tak w dniu 8.11.2016r Sąd wojwodzki odrzucił apelacje firmy Era i podtrzymal wyrok stwierdzając ze stosunek pracy isnial w okresie Mojej pracy tym samy drodzy panstwo po dwóch latach zakończyłem walkę o Swoje prawa ktore udalo mi sie wygrac pozostało jeszcze kwestia ukarania dyrektora który mnie zatrudnił ale tez napisze tutaj jaki byl wyrok pozdrawiam "nikos" pisalem do Ciebie
splash 2016-11-18 21:34
Jak ukarania dyrektora? To jego tez za tyłek będą ciągnąć?
grupa 2016-11-20 21:16
splash 2016-11-18 21:34:02
Widzisz osoba ktora zatrudnia na umowe zlecenie kiedy istnieje "stosunek pracy" podlega karze od 1000zl do 30000zl i czekam juz na wyrok jaki dostanie ten dyr ktory ze mna zlecenie podpisal napisze po rozprawie ile dostal.
Baju baju w Paragwaju 2016-11-28 11:12
Napisz też co sobie z tym wyrokiem wytarł ;)
Wiesz ja to pracowałem w takiej firmie gdzie kolo oficjalnie zrobił zebranie i oznajmił wszystkim że lepiej łamać prawo i zapłacić 5 tys kary niż przestrzegać prawo i tracić kontrahentów na miliony euro.Wiec głupiś jeśli myślisz że rozwaliłeś system
grupa 2016-11-29 23:22
Baju baju w Paragwaju
nie rozwalilem systemu pokazalem ze firma lamie prawo a ja im to udowodnilem!!! ja chce od nich tylko to co mi sie nalezy!!!
1980 2016-12-03 00:37
No to zrozum teraz, potulna owieczko, żeby nie powiedzieć mocniej, że sens właśnie w tym, żeby poprzez sprawy w sądach i zgłoszenia w PIP m.in. uświadomić potencjalnym klientom Ery, że "ochroniarz" za 3,70 nawet palcem nie kiwnie gdyby coś. Że taka ochrona to żadna ochrona. W związku z czym lepiej wynająć inną firmę, płacącą normalne stawki, bo wtedy ma się prawo czegoś od ludzi wymagać.

I chodzi tez o to żeby odzyskać to czego nam nie wypłacono.
Pensja minimalna w 2016 - ok. 1350
Moje wypłaty - 600-750 zł

I to mi oddadzą choćby za sto lat. Z odsetkami za zwłokę.

Baju baju w Paragwaju 2016-12-04 20:36
A Widziałeś co podpisujesz czy może byłeś naprany? Podpisałes umowę zlecenie .
"klientom firmy Era" - oni mają gdzieś ile zarabia cieć ;) a że palcem nie kiwnie to żadna tajemnica, nie kiwnie nawet jak będzie zarabiał 50 na godzine, mają ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej kontraktowej, delitowej itd i właściwie to każdy ma to w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] co zrobi cieć
Po resztą w każdej jednej ochronie jest to samo, ten sam schemat
grupa 2016-12-11 16:27
Baju baju w Paragwaju 2016-12-04 20:36:55
ale ja mam w d... to co podpisywalem bo skoro by chcieli tak bardzo byc ferr jak to sie przedstawiaja w ogloszenieach nie lamali by prawa pracy ja im to udowodnilem ze za lamania prawa trzeba placic a klienci firmy Era no coz jesli kogos nie interesuje kto pilnujego jego firmy to sa warci tego jakich maja wspolpracownikow. Dyr Lukasz ktory mnie zatrudnil zaplacil kare 2250xl ktore nałożył na niego sad za zatrudnienia na umowe zlecenie gdy ist:nieje stosunek pracy.Niestety w Polsce chyba nie ma firmy w tej branzy ktora nie lamala by prawa pracy :(
ewa 2016-12-11 19:08
Gdyby głupota umiała fruwać to unosiłabyś się wyżej aniżeli gołębica pozdrawiam i bardzo ci współczuję
Xxs 2016-12-13 20:13
Grupa, roszczeniowy chłopaku,nic nie udowodniłeś. Takie kary to oni w kasynie większą kasę wydają w parę godzin. Po prostu na pewno nikt się nie odwoływał bo na pewno nikt nie ma czasu na farmazony roszczeniowego królika.
Xxs 2016-12-13 20:17
PS. Będziesz miał odszkodowanie czy rekompensatę toć daj znać bo na razie gadanie o gruszkach nie wierzbie.Niby twierdzisz że prawo po twojej stronie, wszystkich ukarali, tylko że nic z tego nie masz.
grupa 2016-12-14 00:24
Xxs 2016-12-13 20:13:0 no widzisz dla Ciebie nic dla mnie wiele, moze i przegrywaja w kasynie tyle to ich sprawa ja Swoje dostane a ile no zgodnie z obowiazujacym prawem!!!a mowisz ze sie nie odwolali przejdz do pokoju Radcow prawnych to sie dowiesz ze robili co mogli ale coz prawda byla po wlasciwej stronie. Pokazalem tylko ze nawet wielka firma schyli kark przed zwyklym czlowiekiem jak ja i jestem z siebie zadowolony ze udowodnilem ze lamia prawo!!!!
Fradek 2016-12-14 11:01
No i Brawo. Napisz do ZUSu. Przyślą medal dzielnemu obywatelowi
Xxs 2016-12-14 11:12
Zarobili na tobie ze 100 tys, oddali w formie kary 2 tys do budżetu państwa ,tylko obywatel dalej gołodupiec :)
Mietek 2016-12-14 21:45
Orientuje się ktoś co ze zleceniami od nowego roku? Jakoś nie chce mi się wierzyć aby dali ludziom 12-13 na godzinę
wkurzony Stalowa Wola 2017-01-23 06:35
Wiem, że w Stalowej Woli już kilkanaście osób wygrało w sądzie z firmą - dostali wyrównanie do płacy minimalnej (po kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy złotych), firma wpłaciła zaległe składki emerytalne do zusu i wystawiła świadectwa pracy.
Wniosek z tego taki, że trzeba popytać jak oni to zrobili - i zrobić to samo. Do dzieła ludziska - bo dość już białych murzynów w XXI wieku!
Pracownik Era 2017-01-27 14:53
Ja jako pracownik gospodarczy w Castoramie mam 10 zł/h netto. Nie jest źle. Umowa zlecenie, bez grupy.
Agula 79 2017-01-29 18:07
Mój mąż pracuje w tej firmie od ponad 10 lat.Pracuje Mu się dobrze,zarobki odpowiednie.Jest strażnikiem parkingu w Katowicach na os.1000 lecia.Mąż ma orzeczenie o stopniu niepewności -1 stopień choruje na zanik mięśni.Dziś oznajmił swojemu "szefowi"że będzie musiał wsiąść L4 od połowy Lutego(10 dni) ponieważ nie da rady pogodzić pracy i rehabilitacji...czasami tak bywa poprostu.Niestety spotkała go przykra rozmowa z "szefem"na dodatek w obecności drugiego pracownika tego parkingu.W rozmowie mąż usłyszał od przełożonego że firma nie potrzebuje takich ludzi którzy chodzą na L 4 i zastraszanie iż będzie musiał chyba go przenieść gdzie indziej na parking.To chyba wbrew prawu!Taki przełożony nie powinien chyba pracować na stanowisku które wykonuje!Uważam że dyrekcja powinna się zainteresować tym jak ten przełożony wykonuje swoje obowiązki.Nie zdziwię się jak to nie pierwszy taki przypadek!Zastraszanie i upokarzanie to nie w stylu tak prestiżowej firmy jak ERA.
LICZĘ NA ZAINTERESOWANIE SIĘ TĄ SPRAWĄ!
były erowiec 2017-02-08 17:13
Ludzie wy jesteście od zarabiania, a nie od ględzenia dla ery jesteście maszynka do zarabiania kasy na te biura kierownictwo i ich limuzyny i hotel czary las.
Nick 2017-02-13 18:35
Na szczęście pocieszmy się faktem że na tle bogatych ludzi, Ci z ery kierownictwo, to zwykłe łachmytki :)
Byly pracownik 2017-02-14 00:01
Możecie zgłosić, że jesteście zatrudnieni na umowę zlecenie. Jeśli nadzoruje cię zleceniodawca, bezpośrednio lub przez swoich pracowników (brygadzista, kierownik) to mamy do czynienia z umową o pracę a nie zlecenie. Na umowę zlecenie nie ma się również grafiku... Skargę można złożyć online przez stronę: https://www.pip.gov.pl/pl/kontakt-inne/57468,aby-przejsc-do-strony-formularza-nalezy-wybrac-odpowiednia-jednostke-panstwowej-inspekcji-pracy.html
Tysol 2017-02-21 15:04
Od stycznia 2017 r. obowiązuje minimalna stawka godzinowa dla pracujących w ramach umowy zlecenia. Jeśli Twój szef zapłacił Ci mniej niż 13 zł brutto (ok. 9,7 zł netto) poinformuj nas o tym!
Wypełnij poniższy formularz, a my przekażemy informację
do właściwego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy, która dokona kontroli. Uwaga! Zapewniamy osobom zgłaszającym pełną anonimowość.
patryk sz 2017-02-28 19:53
oszusci zlodzieje nie wyplacaja piniedzy
Alicja 2017-03-06 14:49
@patryk sz jeżeli to prawda, polecam zgłosić tę sprawę do odpowiednich służb.
Mietek 2017-03-10 19:39
Co z tego że obowiązuje minimalna stawka godzinowa na zleceniu skoro powoli rezygnują ze zleceń? Takie firmy jak Era gloryfikują pie4dalaniętych z literką p
Owszem, pieniądze wypłacają ale z tego co mi wiadomo ludzi na zleceniach zastępują niepełnosprawnymi
Wrocław 2017-04-17 10:12
Od 2017 roku na ochronie przynajmniej we Wrocławiu płacą 13 zł brutto (9.70 zł netto) na UMOWIE O PRACĘ na spokojnych obiektach (nie handlowych) więc nie jest już tak źle jak kiedyś. Szef/koordynator we Wrocławiu też jak na razie w porządku i oby było tak dalej. Nie wiem jak to na śląsku wygląda.
RoLks 2017-04-28 11:03
Dziady, nie firma
Alicja 2017-04-28 11:17
@RoLks, co masz konkretnie na myśli? Co jest powodem Twojego negatywnego nastawienia do firmy? Uargumentuj swoją wypowiedź. Byłeś/Jesteś pracownikiem Era?
Rumcajs 2017-04-30 21:40
Macie rację, bo to jest zakład pracy chronionej, praktyki typu poobsadzać obiekty świrami czy ślepcami to normalka w takich zakładach, z tym że w Erze to już przyjmuje wymiar nie normalki tylko patologii. Oni nawet z jakichś powodów uwielbiają ludzi psztryknietych acz nie certyfikowanych czyli bez grupy np emerytów po podstawówce. Patologiczna firma w której absurd goni absurd. Jedynym plusem są wypłaty na czas i to wszytko
Towarzysz Stalin byłby z ERY dumny :-) 2017-05-09 09:00
Jeśli jesteś tak zdesperowany że chcesz przyjąć się do pracy w firmie Era Chorzów to powinieneś wiedzieć że firma ochroniarska Era tak naprawdę nigdy niczego nie pilnowała i nie pilnuje poza pilnowaniem czy na ich konto bankowe wpływa gotówka na czas i w odpowiedniej kwocie a motto życiowe pt."alkoholu i pacierza nigdy nie odmawiam" które w tej firmie obowiązuje od zawsze jest utrwalane głównie przez osoby o Ubecko,Sbecko,Milicyjnej prowieniencji i korzeniach!!!!!!!!
Alicja 2017-05-09 10:15
@Towarzysz Stalin byłby z ERY dumny :-) jeżeli jakiś komentarz został zarchiwizowany to musiał być on niezgodny z Regulaminem Serwisu GoWork.pl
ja wiem 2017-05-13 12:18
PREZESI Z ERY CZY WIECIE ŻE NA OBIEKTACH W ZABRZU OBOWIĄZKOWEJ OCHRONIE LUDZIE STOJĄ BEZ UPRAWNIEŃ ZA WASZĄ FIRMĘ TEŻ SIĘ ZABIORĄ ORGANA DO KTÓRYCH PISALIŚCIE DONOSY NA PORZĄDNE FIRMY OCHRONY DNO I TYLE O WAS I DLA WAS
LUDZIE OMIJA FIRMĘ BO ODPOWIEDZIALNOŚĆ MOGĄ WAS UBRAĆ
olo 2017-05-16 17:39
ty to jesteś prawnik czy pracownik ery cały czas sąd i sąd daj na luz bo zawału dostaniesz.
olo 2017-05-16 17:48
A tak na marginesie to każdy widzi co podpisuje co jest w umowie jak do szkoły jeden z drugim miał pod górke to co mieć do garbatego pretęsje że ma dzieci proste. Czy ktos kogoś na siłe trzyma.
olo 2017-05-20 17:19
No nie moge sami prawnicy co jeden z drugim robił w ochronie kancelarie sobie pozakładajcie.Tyle w temacie.
Piotruś Pan 2017-05-25 09:43
Nazwy i nazwiska w języku polskim się odmienia. Był pracownikiem ERY, nie ERA. Nie tylko on, ja również. Sprawa w PIP a wkrótce sąd. Za łamanie prawa poniosą karę.
Alicja 2017-05-25 10:58
@Piotruś Pan piszesz o łamaniu prawa przez firmę. Czy możesz napisać więcej w tym temacie? O jakim łamaniu prawa konkretnie wspominasz?
Mtek 2017-05-26 22:15
Śmieszna jest ta firma, za przeproszeniem dyrekcja to zwykłe [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] br /> Po ustawowym podniesieniu stawki do 13 na godzine, jeździli po obiektach i skamlali jak te pieski od kontrahentów o podwyżki. Dostali je. Dostali podwyżki do kontraktów dla osób zatrudnionych na zlecenie, I co zrobili? Ludzi zatrudnionych na zleceniu zastąpili paralitykami.
Najpierw dali ludziom umowy na nowych stawkach które sami otrzymali, ludzie zadowoleni, pobrali kredyty itd a te [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wypnęły się i zastąpili ich niepełnosprawnymi, zarobili podwójnie
Rodeo 2017-06-08 23:52
Dziady to może nie, bo tacy mają jakiś honor, ale bidoki i degeneraci jak najbardziej ;)
Piotruś Pan 2017-06-20 12:25
Przepraszam, potrafisz czytać? Cały ten wątek to ślad tego jak w Erze ceni się kasę (z PFRON-u), a jak traktuje ludzi. Pracowałem za 3,70 netto, wystarczy? Nie? Podpisywałem fikcyjne szkolenia. Mało? W 2015 podpisywałem KŁAMSTWO jakobym zrzekał się składek na ZUS. Co ty na to? Nie wiem. Ale wiem co na to PIP (sto procent uznania moich pretensji) i wkrótce dowiem się co na to sąd.
Zostaw swoją opinię o Era - Chorzów
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Era