Era

Opinie o Era

###

tak was drazni slowo ubek,a kiedys niedraznilo?

xyz

Nie polecam tej firmy. Jedyny plus tej pracy był taki, że wypłaty były terminowo i na początku grafik był stabilny. Później bez pytania zaczęli przerzucać z obiektu na obiekt, bo ludzi im brakowało. Człowiek nauczył się na pamięć jednego obiektu i wiedział, że sobie w nim poradzi i nagle przerzucenie i znowu nauka. Radzę kierownikom, żeby sami sobie popracowali przez jakiś czas na tych obiektach, które oferują, ciekawi mnie jak długo by wytrzymali na takim obiekcie, który sami oferują i nagle przedłużenie umowy dali na 5 miesięcy, ale na liście obecności brak, bo znowu inny obiekt. Obiecywali, tak to stały obiekt, za kobietę, która odchodzi na emeryturę, jedno wielkie kłamstwo. Nawet się nie zapytają przy zmianie obiektu, czy dojazd odpowiedni, czy ma pani pieniądze na bilet, czy da pani radę fizycznie. Dla firmy Era liczy się tylko zajęcie miejsca, pobranie PFRONU, jak to w takim zakładzie pracy bywa, nawet nie poinformują, że idziesz na inny obiekt, bo ludzi brak w innym miejscu, wszystkiego dowiaduje się na ostatnią chwilę. Większość ludzi jest z po2, którzy to otwarcie mówią, z niektórymi w ogóle nie dało się wytrzymać, nagabywanie i plotki przez współpracowników, nieprzyjemna atmosfera i fałszywi ludzie. Omijać szerokim łukiem. Praca z psychopatami, nie z normalnymi ludźmi. Po coś te orzeczenia dostajemy, skoro ktoś ma orzeczenie na nogi, nie może mieć obiektu, gdzie dużo się łazi bez zgody lekarza i możliwości, to raz, w ogóle nie patrzycie na zapisy w tych orzeczeniach, najważniejsze - zasilić miejsce, bo ludzi brak i pobrać kasę z PFRONU, człowiek w ogóle się nie liczy. Pff. Dupowłazi pracują 17 lat w jednym miejscu, innych przenoszą i rzucają z obiektu na obiekty. Ohyda!

@xyz

Pracowałam.Mam to samo zdanie

@xyz

Czyli odpisujesz również siebie, gratuluje. Każdy ZCHP ma dotacje z PFRON, więc nie rozumiem pretensji. Pamiętaj że gdyby nie ZPCH to byś wogóle nie pracował

iiii
@John

naucz sie czytac ze zrozumieniem ONA

Pracował może ktoś jako pracownik Gospodarczy??

XYZ
@John

Tak się składa, że ja nie mam po2. Pozdrawiam przemądrzałego kolegę.

To ich człowiek

###

popieram cie i wiem ze nie tylko ja.ta firma to (usunięte przez administratora).We wszystkich firmach ochroniarskich kroluja byli (usunięte przez administratora)i ich potomkowie i pociotki ale nigdzie (a pracowalam w roznych fimach ochr.)niema tak zlej atmosfery jak tam.Zamet miedzy ludzmi wprowadza kierownictwo ze swoimi (usunięte przez administratora),typowe dzialania ubeckie!chyba im brakuje takich akcji sprzed lat!!!

::###
@###

wycieli z mojej wypowiedzi takie slowa jak:patologia,ubecy,slugusy hmm no coz,tak jak mowilam ubeckie metody!

@::###

Nawet słowo (usunięte przez administratora) usunęli ???????????? Śmiech na sali????????????.

Mick Jägger
@::###

Zgadzam się .

Xxxx

Święte słowo. Trzeba byc głębokim (usunięte przez administratora)..., żeby cokolwiek mieć. Albo klepać przy innych pracownikach komendanta w (usunięte przez administratora) Czego byłam naocznym świadkiem na ich obowiązkowych szkoleniach za, które nie płacą ani złotówki.

l

zatrudnij sie to sie dopiero usmiejesz.Istny(usunięte przez administratora)

@l

Wtedy już nawet w (usunięte przez administratora)nie będziemy się śmiać. Dwa lata w tej firmie uczą (usunięte przez administratora)i pokory.

Bo jest prawdziwa

@Xxxx

Każdy kto jest z natury (usunięte przez administratora) i lizusem będzie zadowolony z tej firmy.Ma zawsze słuchać kierownictwa nawet jak jego polecenie wydaje się absurdem.Jeździć z miejsca na miejsce jak jaśnie pan rozkarze.W ogóle z nimi nie dyskutować tylko posłusznie wykonywać polecenia.Dla nich taki (usunięte przez administratora) to SKARB!!!

@Mick

Publikuje kolejny raz bo jakoś d(usunięte przez administratora) wstrętnie blokuje komentarze. 60 godzin pracy w tygodniu. Zero urlopu i traktowanie ludzi jak (usunięte przez administratora)za przeproszeniem. Bo ja traktuje psy na równi z człowiekiem. (usunięte przez administratora)

@Mick

A kto nie jest to wiadomo gonić, zdeptać, zaszczuć. Moja poprzednia wypowiedź została usunięta pewnie przez zarząd lub (usunięte przez administratora)...(usunięte przez administratora). także możemy domyślać się jakie lody kręcą

Iza
@Mick

No ale tak w teorii tylko taki wspomniany lizus to zarobi wtedy jakoś normalnie?

Pracownik Ochrony

Mydlenie oczu - wypełnienie KWESTIONARIUSZA OSOBOWEGO, pobranie orzeczenia o niepełnosprawności, rozmowa. Narzekanie Komendanta Adama na Solid Security. Koniec końców, NIE!!! zatrudnienie ludzi.

Podstawy

John

Zanim się kogoś przyjmie do pracy to wysyła się kandydata na obiekt by zobaczył czy mu odpowiada i czy da radę jest to normalna praktyka i wtedy trzeba się zastanowić i dać odpowiedź. Przykro mi ale posterunków leżących chyba już nie ma nigdzie

zenek
@John

tyle ze decyduja o tym czy sie nadajesz ludzie bez predyspozycji pelni kompleksow i czesto nagle po kilku miesiacach sie nienadajesz.Smieszna firma

@John

Panie "John", jeśli ktoś tam leżał, to nie ja. Choć robi to Marcin. Otwiera szlaban i kimka na foteliku.

gdzie pracujesz?(miasto)

@Jo

Sosnowiec

John

Każdy kto pracuje tylko na dzień i bez nocek będzie miał bez dodatku nocnego. Proszę nie pisać bzdur. Poza tym jeśli się ma rentę to nie nie można mieć ulgi podatkowej z innego źródła dochodu ale o tym nie pomyślisz. Zawsze jest wybór nie podoba się idź gdzie indziej tak jak w restauracji najpierw popatrz jakie są ceny a nie płacz że paragon grozy

Xxx
@John

Pracuje większość nocek. Nie zna Pan sytuacji a komentuje. Kolejny dupoliz na pokładzie?

TOMASZ

uwaga na nszw we wrocławiu ogłosili się na olx że 18 zł netto na rękę umowa o pracy (usunięte przez administratora) prawda (usunięte przez administratora) dali nam umowy na najniższą krajową a niby jakieś wyrównania do 18 zł jakieś tam premie itp. NIE DAJCIE SIĘ ZMANEWROWAĆ (usunięte przez administratora). te ich ogłoszenia to kłamstwo nieprawda specjalnie skłamali że 18 zł netto na RĘKĘ na umowe o prace żeby ludzi pościągć na obiekt---tylko nie przekalkulowali że jak z tymi umowami wyskoczą do ludzi to nikt im nie podpisze i znowu braki w obsadzie i będą kary . my już swoich kolegów żeśmy ostrzegli że takie numery robią , A jeszcze zgłosimy do PIP ze ludzie pracują na obiekcie po dwa tygodnie bez umów -bo niby papiery wysyłają do Chorzowa i takie pierdoły ludzią opowiadają. dziwię się tylko że ten cały dyrektor od bezpieczeństwa taki łysy mały kuleje nie zwraca uwagi jakie przekręty odchodzą na jego obiekcie , niedługo będą kontrole odpowiednich służb na tym obiekcie nie można tak traktować ludzi .

do roboty
@TOMASZ

dziwne to nawoływanie do niepodejmowania pracy w tej firmie - przecież dobrze płacą. Pewnie to robota jakieś konkurencji - słabeeeeee....

Jito
@do roboty

To wy jestescie slabi i placicie najnizsza.jakie dobrze?

Ela
@TOMASZ

Zgadzam Cię w 100%

@do roboty

Robota ludzi, którzy przejęli na oczy.

Przejrzeli

zenek

brawo wy!

Kiki

Nie polecam firmy Era z kilkoma względami. Raz że wypłaty po podwyżce powinny być 2400 na rękę a pracownik kilku letni ma nadal 2100 na rękę a inni dostają prawidłowo. Chorować też Ci nie wolno bo zaraz pretensje ze chorobowe bierzesz bo muszą za ciebie robić i trzeba zmieniać grafik. A przecież masz prawo być na chorobowym mając grupę inwalidzka bo tylko takie osoby zakład przyjmuje. Przy przyjmowaniu nowej osoby jest tak że komendant rozmawia przez telefon z kandydatem albo karze ci przyjechać a potem odsyła cie odrazu na obiekt gdzie pracownik tego obiektu wybiera sobie kandydata do przyjęcia tego który mu się spodoba puzniej informuje przełożonego że ten się nadaje albo też nie. To kto ma przyjmować do pracy bo tu czegoś nie rozumiem komendant jest od przyjmowania nowego pracownika czy pracownik kandydata. Nie wspomnę już o socjalu który od kilku lat stoi w miejscu zwroty za leki do 300 zł z czego tak nie wypłacają całej kwoty tylko połowę za paliwo jakieś marne grosze jest a jeszcze nie karzdy je dostaje. W innych firmach zwracaja całość za leki i dodatki bo mają socjal większy. Po zatem nawet przy wypłacie jest tak że nawet nie przywożą ci kwitków z wypłaty i potem nie wiadomo co na co ci potrącają a kwitki zawsze można posłać na e maila a nie drukować raz na rok przy rocznym rozliczeniu z PIT ci wyślą i ty bądź potem mądry na co ci poszło

Zgadzam się z opinią

Zenon
@Kiki

Nie zgadzam się, dzisiaj każdy ma inne ulgi, zwolnienia i różne potrącenia, trudno więc porównywać wypłaty netto. A w kwestii wiarygodności i właściwego traktowania pracowników, czy różnych dodatkowych świadczeń, na tle innych w branży Era jest super.

@Kiki

To idź do tej innej firmy, poza tym ortografia ...A jeszcze kwestia oglądania obiektu sam tak miałem i uważam że dobrze robią że wysyłają na obiekt

Yh
@John

Jak sie robi w chorzowie

@John

Sory nie ubliżając nikomu jesteś chyba psychiczny albo inwalidą bo era zeruje na was i nie wmawiaj komuś że dobrze robią bo dzięki wam psychole i inwalidzi normalni ludzie roboty nie mogą znaleźć jeszcze wam wszystko wolno przecież bo ułomni jesteście mieć rentę inwalidzką i jeszcze do roboty chodzić to poco macie renty samo za siebie mówi że jesteście inwalidami i psycholami i powinniście siedzieć na (usunięte przez administratora) w domu

pauiol

hevyeybfydm,ddyhm.dl

Mała

Nie polecam tej firmy pracowałam tam o L4 mieli pretensje. Po czy po kończącej się umowie nie przedłużyli umowy dalej. Odradzam każdemu kierowniczkę Izę R.

Były Pracownik
@Mała

Wszystko jest ok do czasu jak weźmiesz L4 przecież w tym zakładzie nie można chorować.Przesuwanie zmian w grafiku w systemie12 godziny jak jesteś na L4.Wydzwanianie czy możesz przyjść za kogoś do pracy chociaż urlop masz planowany.Brak środków czystości na obiektach,brak ubrania roboczego,nawet krzesła żeby usiąść.Nie wspomnę o srodkach do dezyfekcj czy długopisach notatnikach a nawet miotle do posprzątania.Kierownictwo i Szefostwo ludzie niekompetentni możesz prosić o wymianę szyby która jest pęknięta w 4 miejscach i zagraża pracownikowi.Dział BHP to porażką tyle razy zgłoszone i nic.Nawet wymiana grzejnika który jest na gwarancji przełożonym nie podrodze do castoramy.Pracownik się nie liczy w tej firmie tylko dofinansowanie z Pefronu stopień znaczny guch ślepy i 2P żeby jak najwięcej kasy z Pefronu.Nie będziesz się odzywał to będziesz pracować.Taka polityka firmy.Kombinacje za dojazdy do pracy,lekarstwa wszędzie cięcia.Pracownik się nie liczy skoczy się to eldorado w przyszłym roku jak zmienią przepisy orzecznictwa w tym kraju.Będziecie szukać ludzi do pracy.

Mira
@Mała

Ta pani nie zasługuje na miano kierowniczki,już dawno powinni Ją zwolnić z pracy.

Gosc
@Były Pracownik

100% racja

Greg
@Mira

Ludziom to się w główkach powywalalo. Też pracuje w Erze i nic do P. Izy nie mam. Ciężka praca z ludźmi. Jak się wywiązuje ze swoich obowiązków to umowę by przedłużyli ją już pracuje parę lat i nie zmieniam firmy

Karen

Może miałaś dużo l-4

Bebuś

Gdyby pani rzetelnie pracowała to napewno by miała pani przedłużoną umowę. Ja wiele lat pracuje z pania Iza Rudnicka i nigdy nie miałam problemu z p. Iza i przedłużaniem umowy.

Zuzola
@Mała

Ja też bywałam na l4 i nigdy nie mieli o to pretensji i jakos mam przedłużona umowę. Najlepiej swoje żale wyrzucać na firmę albo kierowniczkę. Może trzeba zastanowić się nad sobą... Ja nigdy nie miałam problemu z pania Iza i firma.

Greg
@Zuzola

Też tak uważam

Dobromir
@Mała

Pokaż mi pracodawcę, który jest szczęśliwy jak mu pracownicy wciąż przebywają na L4

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Era?

najlepiej wcale jej niepodpisuj

Halins

Ta firma to porazka

Marzena
@Halins

Niby dlaczego? :P Bez konkretów to trochę marna opinia.

@Marzena

masz nawet kilka odpowiedzi

Krótko i zwięźle: Wypłaty terminowo, umowa o pracę z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony, miejsce pracy bardzo dobre. Traktowanie ludzi przez grupy interwencyjne i patrole piesze - istne chamstwo i brak kultury osobistej. Praca dla ludzi ze stalowymi nerwami, nie dla niepełnosprawych. Chamstwo i wredota na codzień. Współpracownicy - plotkarstwo na każdym kroku jak wszędzie. Z przymusu da się wytrzymać, bo trzeba mieć pracę, jak bym miała możliwość, to stąd odejdę. Każdy musi mieć pracę.

Marzena

w odpowiedzi na Pani wpis informuję ,że ERA Spółka z o.o. nigdy nie świadczyła w opisywanym obiekcie usług . Prosiłabym o usunięcie swojego wpisu . Pozdrawiam

Baśka

Chodze na rehabilitację na Żelazna w Katowicach gdzie sprzata ERA w toalecie totalny syf,brak mydła w dozowniku w czasie pandemi,po czterech dniach nie wytrzymałam i zgłosiła m w rejestracji ,powiadomie sanepid że nie ma na obiekcie serwisu dziennego,gdzie przewija się codziennie mnóstwo pacjentów.A tak się wszędzie reklamują jak to świadczą pięknie usługi sprzątające,wstyd po prostu że takie firmy istnieją

zosiaa
@Baśka

Era nie sprząta i nigdy nie sprzątała na Żelaznej. W placówkach gdzie sprząta ERA nie ma takich problemów - chyba że klient nie zapewnił w kontrakcie tzw. serwisu dziennego.

biuro era
@Baśka

Firma Era Sp.z o.o. nie świadczy usług porządkowych w tej placówce.

Inwalidka

Firma Era nie polecam _Gdansk 1. Umowa zlecenie dla niepelosprawnych 2 .Nie wiadomo jaka stawka 3.kierownik obiektu castorama Oliwa strasznie wydziwia z myciem podlog bo kaze myc samuy plynem do podlog pozniej woda . 4 nie mozna isc zjesc ,kirdy jest sie naprawde glodnym . ogplnie wrazenia kiepskie .Sprzatanie co do minuty scisle wyliczone .lista rzeczy co o tej porze i ile czasu na dana czynnosc i w jakim pomieszczeniu . 6 pomieszczen a praca "na akord" chore .

JABAS

Wrocław szpital na Fieldorfa (usunięte przez administratora) NAS nie wypłacili godzin nocnych pan P i M jak zwykle kłamcy tłumaczą że dyrektor powiedział że stawka jest taka sama czy to w dzień czy w nocy zaś innym znowu tłumaczą że to wina polskiego ładu ŻENADA . znam tą firmę od dawna już się tam kiedyś pracowało i trzeba było co miesiąc prosić się o pieniądze komendanci dwa buce chamscy ,opryskliwi kawał (usunięte przez administratora) MÓWIŁO SIĘ MOIM kolegą żeby uważali na nich bo ta stawka i ogłoszenia to ściema że będą (usunięte przez administratora) . jak nam nie wyrównają wszyscy odejdziemy a jest nas sporo . dyrektor do spraw bezpieczeństwa i oni to jakiś dziwny układ jakieś szemrane interesy ale to odpowiednie służby będą sprawdzać. @do roboty przestań pisać głupoty może to jesteś panem P lub M nikt nikogo nie namawia tylko ostrzega przed (usunięte przez administratora)nie będziemy robić na (usunięte przez administratora)

Katarzyna

Wrocław! Firma to porażka, objekt przy ul Zapolskiej a raczej kadra zarządzająca masakra. Istny (usunięte przez administratora) z brygadzistka bez oglądy i komunikacji międzyludzkiej, oderwana od mopa nadrabia wydzierając się na ludzi i poniżając ich, zapomina że to właśnie dzięki tym ludzia trzyma krzesełko pod tyłkiem. Środki czystość wydzielane, jeden mop na miesiąc do WC, korytarza i biur, dezynfekcja to butelka po płynie do szyb wody i 2 łyżeczki do herbaty środka do dezynfekcji. Wygląda to tak radź sobje sam. Wiaderko to pojemnik po farbie ale jak nie daj Bóg złamie się stelaż to jest już koszmar. No ale oszczędności dla firmy są i taka Pani brygadzistka dzięki temu istnieje zupełnie nie nadająca się do kierowania ludźmi. 4 godz tyranią bo około 20 pokoi, korytarz i 2 i więcej WC 1000zl umowa zlecenie. Ogólnie brak szacunku do ludzi, a władze regionu udają ze wszystko w porządku.

binka
@Katarzyna

Zgadzam się z Panią Katarzyną np. teraz to co się tam teraz dzieje to insty śmiech na sali brak organizacji dwie bryg biorą nawet facetów od polimerów do rejonów, bo nie mają ludzi plus coś złe jest lekko to zaraz panika strach, a chłopaki tyrają za 3, ale urlop da znajomej na 3 tyg nawet kierowniczka o tym nie wiem Ukraina też pojechała na parę tyg i szczęśliwa z życia, ale jak już jesteś chory to, gdzie tam nie uwierzy jak zakład karny, i to nie jest to, że narzekam, bo widzę co się dzieje sama tam pracuje i widzę to na własne oczy i wypłata do tego pomniejszona mam nadzieję, że tam Firma z G Zapolskiej poleci z hukiem i w końcu ktoś będzie kompetentny do tego wszystkiego polomierzy stoją zero reagowania mopy trzeba prać nie da nowego, a gdzie tam maszyny stare zamiast dać nowe, ale to tak jest jak się bierze znajomych na stanowisko bryg, która kompletnie nie zna się na wielu sprawach kiedyś za czasu Jadzi Mirka było lepiej i wszystko w porządku było i dlatego właśnie oni tracą pracowników dobrych, ale to jest ich sprawa, jeśli nawet ktoś chce sobie dorobić w porządku niech idzie, ale niech uważa na Pana Andrzejka, który lizę pupę i wszystko im z resztą jak w większości firm szkoda słów kiedyś naprawdę fajna firma po zmianie bryg i kierownictwu porażka tam, a urząd też powinien w końcu powiedzieć dość i podziękować może ktoś lepszy by przyszedł i ostatni raz powtarzam to nie są bajki widzę wiem, co się dzieje i rozmawiam z tymi osobami to tyle.

krzychu123

Witam wszystkich którzy pracowali w tej firmie albo pracują.Byłem dzisiaj w castoramie w bydgoszczy i pan który pracuje właśnie w tej firmie powiedział mi wszystko co chciałem wiedzieć co jak i gdzie. mam czekać na telefon odnich który jemu podałem.I chciałem się tylko zapyta jak się w tej firmie pracuje ludzie są różni to ja wiem nie oceniaj książki po okładce czy może ktoś coś o tym napisać dziękuję krzychu123

Pablo

Era to jedna z najlepszych firm ochroniarskich w Polsce.Ja co prawda pracuje w Novi ale to naczynia połączone.Mam swój obiekt w którym pracuje już 5 rok w lutym minie 5 lat odkąd się związałem z ta firma.Kasa na czas,dobre warunki pracy, kierownik to zloty czlowiek zero problemu coś potrzebuje nie odmówi tak samo jak potrzeba zrobić dodatkowy dyżur to ide.Umowa o pracę czas nieokreślony.Pracowac w takiej firmie to czysta przyjemność.

Zostaw merytoryczną opinię o Era - Chorzów

• Jak się pracuje w Era?

Zobacz opinie na temat firmy Era tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 77.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Era?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 69, z czego 14 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Era?

Kandydaci do pracy w Era napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Era