Rationel Polska

Opinie o Rationel Polska

Czółko

Czółko to konfident nr 1 ? ...ten karzeł sprzedaję całą moją zmianę? ..dla 200zł L.U. obciągnie każdemu. Dobrze, że zwolniłem się z tego kołchozu. Jak go spotkam w ciemnej ulicy to ...?

zblw
@Czółko

Człowiek łomana , sprz...wca.

FernandoDeLaVega

Z miesiąca na miesiąc coraz gorzej. Atmosfera w pracy, fatalna. Silna presja na wyniki,gdzie niby jakość jest najważniejsza. Propaganda Dovisty sięga już chyba granic kosmosu. Chcą być pracodawca pierwszego wyboru z stawką 2550brutto, żenada. Na ogłoszeniach mają 2850 ale nikt nie wspomni że w tym jest 300zl premi za obecność jeśli zachorujesz powyżej 2dni zabierają ją. Mydlą oczy "wysokimi" premiami których nikt nigdy nie otrzymał. Jakość drewna jest wręcz porazajaca, sęk na sęku, ubytki zalewanie woskiem albo gładzią szpachlową. Aż dziw że ktoś to kupuje. Tutaj nie zarobisz by utrzymać rodzinę, nie ma szans dlatego wyjechalem do Niemiec pracuje w tej samej branży i zarabiam 5x wiecej. Pozdrawiam.

Were
@FernandoDeLaVega

Tylko, że w Niemczech wszystko 5x droższe jest -:)

As
@FernandoDeLaVega

Niestety firmy w okolicach płacą podobnie. Tu nie jest lekko trzeba się sporo narobić więc i kasa powinna być spora. Aby nie było rotacji to rzecz bardzo ważna.

Elf
@Were

A byłeś w Niemczech, że mówisz, że tam 5x drożej? Mylisz się. Przykładowo w Lidlu Kinderkanapla w PL kosztuje 1,30zl a tam 0,78zl.

Xyz

HR słaby mimio stanowiska HR business partner i szeroko rozwiniętej drabiny w dziale. Oprócz egzekwowania ankiet i wręczania dyplomów nic więcej nie robią. Atmosfera średnia głównie dzięki prezesowi i dyrektorowi (kierownikowi). Ludzie się ich boją środowe przejścia są dla nich koszmarem, trzęsą portkami czy dziś stracą pracę czy nie. Najciekawszym przypadkiem jest T2 gdzie kierownicy zmieniają się jak rękawiczki, a nawet sam dyrektor stał się kierownikiem. Ludzie wynoszą wszystko co się da. Plusem są wypłaty na czasie, ale nie ma co się łudzić że wypłaca premię jakościowa. Bo zarząd zrobi wszystko by pokazać jaka kiepska jest jakość i że ta premia się nie należy. Plusem są dojazdu ale tylko dla pracowników fizycznych, dla tzw white dojazd na własną rękę. Paczki dla dzieci i pracowników na święta są zawsze. Jak wszędzie lepsi i gorszej zarządzający dziełami przyprodukcyjnymi.v

HR
@Xyz

hr fatalny na t2 ... kazdy wie w jakim obszarze jest mobbing...zglaszasz i słyszysz...on tu robi 12 lat wiec nic nie mogę zrobić..patologia...tu niggy nie bedzie dobrze...uciekłam z flexa ..źle...kasa mniejsza a tam nikt nawet nie podniósł głosu..dovista upada...brexit

Waldek
@HR

Niestety zle opinie o hr w firmie krążą od dłuższego czasu. Poza firmą wizerunek też fatalny. Odnoszę wrażenie, że dyrektor nie daje sobie rady w tym obszarze. Poza tym otacza się raczej słabymi ludźmi którzy boją się zwrócić uwagę, że coś jest nie tak. Efekt widać we wpisach na forach, prowadzonych rekrutacji i opiniach w okolicy.

Elf
@Waldek

Byli tacy, co się nie bali i stawali na głowie aby było lepiej, ale ich usunięto, bo przecież nie może być dobrze. Nie ma tam miejsca dla ludzi, którzy poświęcają swoje życie osobiste za marne pieniądze.

T5

Dziś zarząd podał że zwolni 30 ludzi z biura i 30 z działów pośrednio produkcyjnych. A to nie mało bo chodzą ploty że do końca roku na T5 ma być jedna zmiana i 200 zwolnionych.

Ares
@T5

Mają zwalniać 300 osób?? Na firmie jest az tak fatalnie ? Ma ktoś info ??

misia
@Ares

I co z tymi zwolnieniami? Zwalniają nowych-nowoprzyjetych czy tych co na zwolnienia chodza i olewają robotę??? Zwalniają tylko z T5??

Dżoker
@T5

To dlaczego Madzia W z biura jeszcze pracuje i jako jedyna z szaraków jeździ służbowym samochodem? Co prezes na to? Przysługa za kablowanie. To tak tną koszta? Magda. Miej honor. Oddaj auto i naucz się po angielsku.

Dorota
@Dżoker

@Dżoker Nie używaj danych personalnych na forum publicznym. Nie jest to fajne i nie jest to też zgodne z regulaminem Gowork.pl. Napisz lepiej, ile można zarobić w Rationel? Z góry dzięki.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Rationel Polska? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
Piłczyński

Nie no to trochę przeginka..! Jocker !!!!!!!gdzie jesteś ..?na której hali się schowałeś?

Świniak
@Piłczyński

To gdzie ja pracuję to nie Twoja sprawa lepiej zajmij się swoim wydetym brzuszkiem i zwozeniem stoojaczkow sztaplareczka

świndi świnderson
@Piłczyński

Sam szef to napisalł.. nie spodiewalem sie, mysli ze jest blyskotliwy a tak naprawde robi tylko co chwile swinskie usmieszki i nic wiecej mysli ze jest fajny a tak naprawde to glupek i tyle ;)

Pracownik z 12 letnim stażem

Niestety, ale po 12 latach pracy musiałem odejść bo zarobki nie rosły sukcesywnie do wymagań i ciągłego naciskania na wyniki. Brak nadgodzin = pensja około 2500 netto i to w najwyższej (czwartej) randze, a po 4 miesiącach gdy się zatrudniałem zarabiałem 2100 także nieznaczna podwyżka ponadto brak szacunku dla pracownika i jego rodziny. Firma w swojej polityce chyli się ku upadkowi...

@Pracownik z 12 letnim stażem

Po 12 latach pracy Ty jeszcze na produkcji siedziałeś? Mało ambitny jesteś. Dlatego tez zarabiasz mało.

Pracownik z 12 letnim stażem
@Klon

Bo nie jestem karierowiczem i dupowłazem

@Pracownik z 12 letnim stażem

Nie trzeba być. Wystarczy pracować sumiennie a sukcesy przychodzą same ????

Dorota
@Klon

Myślisz, że w Rationel Polska jest realna szansa na awans? Z chęcią poznam Twoje zdanie. Jeśli możesz, powiedz też, jak oceniasz warunki pracy w firmie, czy poleciłbyś tę firmę?

@Dorota

Idź i sprawdź, przekonaj się. Zawsze znajdą się tacy, co marudzą. Ale o tym, że wypłata na czas, nie najniższa krajowa, transport darmowy, kasa na święta, dwa urlopy w roku i inne bonusy, to już nikt nie wspomni.

Baal

Praca w ochronie firma Skorpion jedna wielka pomyłka.Starzy pracownicy robią z nowych ludzi odlotów.Dofinansowania na dojazd itd każdy ma amnezja jak wypisać kwity.Dowodztwo nieudolne jeden z bólem kręgosłupa inny hemoroidy ustne w całym tym cyrku może dwoch normalnych niektórzy bez matury w sumie dobrze ze umieją czytać i pisać.Jesli chodzi o niby kolegów kapusie i gumowe ucha.Trzeba uważać co sie mówi i do kogo.Jest parę osób normalnych reszta kapusie i nieudacznicy.

Faotaliana
@Baal

Dołożę swoje dowództwo trepy z uciskiem na psychice oraz byli milicjanci z mania wyzszosci.Ludzie z kierownictwa firmy ktorzy biora kase za nic wzdeto nadeta Pani z kierownictwa oraz osoba ktora powinna zajmowac sie ochrona ciągle nieobecna może to jakiś duch nigdy nie był nawet w budynku ochrony.Jeszcze o dowództwie nie unika rozmawiać z ludźmi ciągle dra mordy szczegolnie byle trepy.Reszta ludzi bawią się w odnoszenie jeden na drugiego najlepsze są w tym panie szczególnie jedna.(usunięte przez administratora)Osoby na stanowiksch kierowniczych bez matury w mysl zasady nie matura lecz chec szczera.I dodam na koniec nie pomoga dobre checi z gowna bata nie kręcisz.

Grip

Witam pracuje 2 lata z 2 rangi i 2400 zł na start teraz mam 4 range i 3400 podstawy z nadgodzinami 2-3 razy w tygodniu mam około 4 tys na reke z pras przeszedłem na linie profilujacej i jestem bardzo zadowolony z pracy. A za 2 lata zamierzam iść na narzędziowa. Wszystko się da tylko trzeba coś robić a nie narzekać i brać chorobowe :)

Gosć
@Grip

To dalej rób po 12 godzin 3 razy w tygodniu. Takich potrzebuja.

malgOSIa

Słaby HR, skoro takie rzeczy mają miejsce. DO tego brak profesjonalizmu. Ale cóż....

@malgOSIa

żenująco słaby...dlaczego bójki na hali T2 (2 w przeciągu 2 lat) schowano pod dywan??? żenująco niski poziom..nie polecam... był Przemek to było ok... było...ktoś się wkurzy to pójdą filmiki do Uwaga TVN (tytuł (usunięte przez administratora) a firma leży ???). Każdy wie o co chodzi.

@nick

żenujące jest to, że nikt nie reaguje..niebezpieczne miejsce pracy ? proszę sobie samemu odpowiedzieć...

TVN
@nick

Proszę podać więcej szczegółów na kontakt@

Julia92

Witam, mam pytanie o warunki pracy i placy na stanowisku mlodszego kosztorysanta w Dovista. Jak wyglada sama specyfika pracy, atmosfera itp. Z gory dzieki za odpowiedzi!

Jaj

Podbijam! Ktos wie?

Ojeju
@Jaj

Większa rotacja ludzi niż na produkcji ????

@Julia92

Atmosfera to porażka na produkcji

Lenovo
@Julia92

Rowniez chcialabym wiedziec, prosze o odpowiedz :)

Szef
@Julia92

Z tego co wiem min średnie...1 zmiana i musisz dojechać swoim autem :)

dar
@Szef

jaka kasa ?

On

Wojna na aluminium T2? Zawsze była, jest i będzie. Szanować się wzajemnie, a nie donosić i robić kwas, bo atmosfera słabiutka.

Witold

Żeby dobrze zarabiać to trzeba się dobrze napracować, polecam firmę.

Zapracowana
@Witold

Hehe dobry zart

mik

A jak jest na stanowiskach nieprodukcyjnych? Np. w jakości jakie stawki proponują?

@mik

2500brutto na start. Może uda się 3k ogarnąć jak umiesz się dobrze sprzedać.

ger
@mik

jakosc 2800-31500 brutto nadgodzin tu nie ma wiec skladaj papiery lepiej do Lidla..

do hardy

hardy pochwal się gdzie pracujesz skoro tam tak dobrze płacą to na pewno zechcesz się pochwalić i rozreklamować tą firmę

HARDY

moge byc połamany ale zyje godnie za dobre pieniadze o ile tak nazwac płacone w polsce bo wiadomo w naszym kraju nie dadza zarobic zbyt wiele ale moja firma płaci uczciwie i na termin i nie musze liczyc dni do wypłaty

takasobieładnaiinteligentna

Hardy gratuluję ŻYCIA (i zakupów :D). A ogólnie to słaby nie jest zakład, tylko Wy wszyscy narzekający jesteście słabi. Jako ludzie jesteśmy istotami myślącymi, mamy coś takiego jak mózg (choć czasami mam wątpliwości, czy oby każdy został nim obdarowany-ale nie schodźmy z tematu). MÓZG pozwala myśleć! A (teraz ciekawostka) jako ludzie mamy też wolną wolę i możliwość wyboru. :D Jeśli aż tak źle jest w Doviście, to co tu jeszcze robicie? Odpowiem Wam co tu robicie. Jest to taki sam zakład, jak każdy inny. Ma swoje plusy i minusy. A Wam jest po prostu wygodnie - bo praca nie najgorsza, kadry nie najgorsze, wypłaty SĄ (co nie zawsze się zdarza gdzie indziej), social i inne duperele. Wiadomo, że możecie opowiadać "kiedyś było lepiej" - ale to też wszędzie było lepiej. Jak byłam dzieckiem to dopiero były czasy (pracować nie trzeba było...). PRL - to dopiero były czasy... PS Znam takich, co wspominają, że jak wojna była - to dopiero były czasy... ale oni twierdzą, że strzelanie do ludzi jest dobre - więc może to zły przykład. Polacy po prostu mają mentalność do narzekania. Trzeba się przyzwyczaić :) Miłej pracy - moglibyście docenić, że ją w ogóle macie... Pozdrawiam Robaki

Agniecha
@takasobieładnaiinteligentna

No właśnie. Racja. Firma jest uczciwa a co najwazniejsze czuje sie bezpiecznie - stała praca. Jesli sie starasz i sumiennie wykonujesz swe obowiązki to góra zawsze Ci pomoże. Pozdrawiam was wszystkich i sukcesów w pracy życzę :)

tom
@takasobieładnaiinteligentna

Witam, Nie jestem pracownikiem "wioski okiennej" ale rozumiem ludzi pracujących za 400 euro . Produkcja eksportowa więc wyroby fabryki osiągają ceny zachodniej europy i tu nasuwa się pytanie : to dlaczego zarobki nie przypominają chociaż w połowie tych europejskich? i tak fabryka była by konkurencyjna, pracownicy bardziej zadowoleni itd . Pzdr

O czym wy w ogóle mówicie? Praca w biurze w Doviście to świetna praca, wysokie zarobki, premie, dodatki na święta i wyprawki dla dzieci. Mam wrazenie, ze te negatywne opinie wypisują ludzie, którzy nigdy nie pracowali w Doviście albo zostali zwolnieni z wiadomych przyczyn!

Ona
@Kasia

Prawdę piszą.

Peacodawca Roku ahahaaa

Pracownicy kilkuletni, dostaliśmy dziś 2200 zł wypłaty..to jakiś smiech na sali...polikwidowano nadgodziny na stałe ponoć.....robi się tu 2 Flex.. we Flexie przynajmniej pszespisz nocki a tu wieczny zapier... (lub made in China za miskę ryżu)...w Biedronce 3000zł na start bez nocek i sobót za np wolny wtorek w lutym...kobiety więcej mają w marketach...jak tak dalej będzie..ludzie czasem nie zrobią buntu i nie będą robić buntu ??? To pozwalniajcie bo za te 2200 na rękę to kazdy wacet będzie wolał z kobietą 500 plus brać niż tyrac w tym kołchozie...kadra zarządzająca robi fatalny błąd...ok.. bierzcie i sobie i 100 autokarów z Ukraińcami .. oni też już to mają gdzieś...Niemcy otwarte..kadra zarzadzajaca obudzi się z reką w nocniku ? Pazerstwo ma 2 końce..firma zaczyna być pośmiewiskiem w Tczewie..

Peacodawca Roku ahahaaa
@Peacodawca Roku ahahaaa

Teraz za terminowosc dostaliscie po zgniłym jabłku w styczniu a w lutym prince polo za 1zł... i wmawiano nam, ze przychodzi się tu dla kolegów a nie pieniędzy(usunięte przez administratora)

@Peacodawca Roku ahahaaa

Przecież korporacje zawsze nastawione są na oszczędności. Po to ktoś zakłada firmę aby zarobić. A ze w PL najniższa krajowa to 14,70zl brutto, to już Wasza wina Polaczki, bo tak wybieracie w wyborach ????

Dovista upada
@Peacodawca Roku ahahaaa

Prawda jest taka że wszyscy gadacie negatywnie,a i tak tam siedzicie i dalej marudzicie, idźcie wszyscy na L4 albo Róbcie jakiś strajk ,może otworzą oczy w końcu te kłamcy z całego śmiesznego zarządu

Roman Barbarzyńca

Ogólnie praca nie jest zła, ale ludzie, którzy mają chyba za duże ambicję i chcą rządzić sprawiają, że ta firma coraz gorzej funkcjonuje . Dużo się wymaga od pracowanika, a nic nie dają w zamian. Nadal zdarza się, że pracownicy stosują mobing jak i przełożeni. Łamią dobę pracowniczą, byle byś przyszedł do pracy, ale jak się chcę dzień urlopu musisz zgłosić 2 tyg. przed. Dobrze, że kopa dostał Baniol i Oko ???? dużo by można pisać, ale jeśli chodzi o wynagrodzenie, to są śmieszne pieniądze jak na taką Duńska firmę. Jak macie wybór między Dovista, a inną firmą, to lepiej wybierzcie tę drugą opcję.

@Roman Barbarzyńca

Witam . Kiedyś słyszałem dobre opinie a od kilku mies. się ponoć nieźle popsuło ? Jak z wynagrodzeniem ? Aż tak źle ? Proszę o rzetelną odpowiedz.

@Andrzej

2200brutto na start. Po 3 miesiącach 2600brutto za 168h + premia do 700zl brutto + nadgodziny w tygodniu i soboty do banku godzin czyli za wolne.

@Roman Barbarzyńca

No, a teraz pewnie się z Was śmieją zarabiając gdzieś lepszy hajs. Hahaha ha.

Ehh
@Roman Barbarzyńca

A teraz wszyscy pracują gdzieś za lepszy hajs i się z Was śmieją.

Dovista upada
@On

Hahaha chyba Pan żyje dobrymi wspomnieniami ;)

Aluminium

Człowiek ,,dusza''' -) Damy radę :)

Gts

To ,,ktoś'' kto zainspirował, że się da po normalnemu, (usunięte przez administratora)przywrócił w szybkim tempie b. dobrą opinię T2. Szanujemy to.(usunięte przez administratora), damy radę !!!

Piona

Najlepszy Brygadzista jakiego miałem..do dzisiaj nie mogę pojąć o co kaman..(usunięte przez administratora)

WOBA

Od maja nic sie nie zmieniło,jesli chodzi o wyzsze pensje ze strony zarzadu chyba wyglada to tak ze nie jest to konieczne,ale za to wiemy ze do 2020 mamy robic 2x tyle co terez i z jeszcze lepsza jakością. Podkreślę ze od kilku miesiecy nie ma premii bo niewyrabiamy z jakoscia i produktywnoscia na czas,czyli wychodzi sucha podstawa.Przyjmują tylko na faryke T5 bo od nowego roku rusza tam 4brygadówka. Pozdrawiam

Były pracownik z T5
@WOBA

T5 to dno i 2 metry mułu.. Szczególnie cały dyrektor "WOBA" stosuje mobing wobec pracowników oraz potrafią niesłusznie Cię wywalić chodź napieprzałeś sporo nadgodzin i dobre wyniki. Nie polecam DOVISTY. Lepiej szukać czego innego.

Robson
@WOBA

tak ruszyła ta 4brygadówka...zrobili ludzi w uja...POTWIERZONE INFO ..4BRYG. ODWOŁANA !!! A prawda jest taka, ze odrazu o tym wiedzieli...naprzyjmowali ok 100 osob na t5..tam w miare da sie pracowac itp...pozniej po 3 mies. te osoby popodpisywali umowy na 3 lata...i co ? Odwołano im obietnice 4brygadowki na t5 i jak psów poprzerzucano ich na Sybir..czyli na T1, T2, T3... tam gdzie robi polowa Ukraincow..za 2450 brutto niezle pokombinowali..ZABIEG SOCJOTECHNICZNY , OB...ÓZ PR...Y

DovistaT3
@Robson

Czy T3 to "Sybir" - śmiem zaprzeczyć. Pracuję co prawda rok na tej hali ale nie narzekam - co do T2 jest ciężej. Każda fabryka robi co innego. Ukraińców jest coraz mniej nie przedłużają kontraktów - wolą Polaków. Wszędzie trzeba pracować - takie życie. Kobiety rzadko gdzie i kiedy zarabiaja 2000zl na rękę (gołej wypłaty) do tego dochodzą różne premie. Na T3 są często premie. Kto pracuje tu ten wie najlepiej jak tu jest. Co do logistyki tej firmy jest sporo do poprawienia! Ważniejsza produkcja niż ludzie no ale taki jest fakt że gdzie pieniądze tam brak sentymentów.

Cygan
@Robson

Ludzie co z wami!!!!! Czy DOVISTA to jeden jedyny zakład w tych okolicach. Tragedia co wy wypisujecie na tych forach. dobra, zgodzę się z wami że 6-7 lat temu trzeba było TAM pracować bo nie było pracy ale na chwile obecną wszędzie gdzie zapukasz to masz prace i zarobisz bo dobry pracownik to SKARB!!!!! i praktycznie w każdej branży zarobisz tylko trzeba CHCIEĆ pracować, nie walić w Hu...a. Wszystko jest w waszych rękach, Ja sie już nauczyłem jak nie tu to gdzie indziej. Musicie też wiedzieć że każdy zakład nauczy WAS czegoś nowego i nabierzecie doświadczenia w czymś co morze zaskoczyć nowego pracodawce w NOWEJ pracy, wiec LUDZIE trochę więcej motywacji i tego samozaparcia. Pozdro

Kobieta logistyk
@DovistaT3

Kobiety już wszędzie zarobią 2000 , więc żaden szał. A jeżeli logistyka firmy opiera się typowo na produkcji to nie jest do poprawy. Do poprawy jest kadra zarzadzajaca ludźmi ;) pozdrawiam

@Kobieta logistyk

firma nadal płaci 2350 brutto (1700 netto ) na start wiec to jakies POSMIEWISKO NA CAŁY TCZEW...przy 3 zmianach ...uciekam do Etac Tczew 3100 brutto na start, kadra zarzxadzajaca sie popsuła ??

Kumaty
@nick

Najniższa krajowa to 2250zl wiec za chwile firmy tez nie będą więcej płacić. Polska to tania siła robocza dla zachodnich firm. Jak myślicie, dlaczego te firmy tu ppwstają? Bo euro to 4,30zl wiec zachód produkuje u nas za 4x mniej co przekłada się na zysk z samej produkcji 4x więcej dla właściciela firmy.

Fasola

Opinie na tematt2 Moje sugestie dla Rationel Polska: Żeby zaczęli traktować poważnie pracownikow

Operatorek
@Fasola

Przecież wszystkich traktują...poważnie ????

Zostaw merytoryczną opinię o Rationel Polska - Wędkowy

• Jak się pracuje w Rationel Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Rationel Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rationel Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 1 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Rationel Polska