Wika Polska Sp. z o.o.

Opinie o Wika Polska Sp. z o.o.

Ciekawa

Ogłoszenia o pracę cały czas się pojawiają. Czy tzn. że przyjmują mimo sytuacji w kraju? Ktoś w kadrach pracuje?

Bezkonekt

Pół biurowca pracuje w domu, reszta pozamykała się w swoich biurach, kontakt przez skrzyneczkę, wszystko dla bezpieczeństwa. A co mamy powiedzieć my pracujący na produkcji?! Kto się przejmuje naszym bezpieczeństwem?Człowiek pracuje obok człowieka, często bez nawet metra odstępu. Jeszcze soboty pracujące żebyśmy dłużej byli narażeni.

Ona12
@Bezkonekt

Tak to prawda,biurowiec chroniony,A nas na produkcji mają gdzieś.Jedynie sobotę po południu kierownik nam anulował

Pikapika

Dwie osoby w klingenbergu (w mieście, nie w zakładzie) są zarażone koronawirusem, a w zeszłym tygodniu kilka osób wróciło do sgf i normalnie pracują bez żadnej kwarantanny. Coś czuję, że nie tak to powinno przebiegać w obliczu pandemii i w zakładzie, gdzie pracuje tyłu ludzi.

Kika
@Pikapika

W zakładzie w klingenbergu są osoby obiete kwarantanną wiadomość z przed 5-ciu min a na sgf nabrali wody w usta...

Obserwator
@Kika

Jeżeli dyrekcja Wiki nic z tym nie zrobi dzisiaj. Mam nadzieję że nagłosni to dd Włocławek lub inny portal i te osoby zostaną poddane kwarantanne przez sanepid. No bo po co coś robić w tym kierunku niech się wykoncza głupie polaczki a norma musi się zgadzać

Kika

Dokładnie tak się czuje jak psia karma, nie chodzi o wstrzymanie produkcji ale o info co się dzieje w firmie nie tylko w Pl ale też w Niemczech chyba mamy prawo wiedzieć jakie zagrożenia na nas czekają tym bardziej że ludzie wracający kręcą się po działach.

Arfo
@Kika

To ja Ci powiem co się dzieje. Tak jak ktoś napisał wcześniej. Osoby na dość wysokich stanowiskach wracają z Klingenbergu gdzie są 2 potwierdzone przypadki i co? Nic, olewają kwarantannę i normalnie do pracy. W biurowcu WPL przychodzi pani, że była wycieczce na której 3 osoby zachorowały na koronawirusa a decyzja jaka? Ona i 2 osoby do końca tygodnia na samoobserwacji (Nie mylic z kwarantanna). Pani z wycieczki wróciła tydzień temu i miała kontakt z połową biura a do domu odesłano dwie osoby. Propaganda byle nie doprowadzić do paniki i grupowych l4.

Nikt

Może ktoś przyjrzy się pracy na M 8?Ta grupa która jeszcze pracuje ma już dość. Została nas jusz garstka, praca ponad nasze siły a normy muszą być. Nie mamy judzsz sił. Wkoncu to pęknie. Ludzie są wylaczenii, każdy ma rodzinę i musi myśleć o nich. Nie tylko żyjemy pracą. To Nie Jest Nasz DOM. OBBUCCIE SIĘ,!!! JESZCZE TROCHĘ I NAS ZABRAKNIE

Monter

Telefon z zaproszeniem na rozmowę.Rozmowa krótka i rzeczowa .Opis obowiązków,stanowiska pracy.Pytania o poprzednie prace jak i stan zdrowotny.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Karol

Jestem oburzony tym co się dzieje na dziale M11 gdyż nie dość ze nie ma płynu do dezynfekcji to jeszcze brak mydła do mycia rąk , ale zapewne kierownik wraz ze swoim bratem musieli wziąć do domu co trzeba a robole co tam z nimi jeden zachoruje to się go zwolni i nowego zatrudni. Brak słów to się nadaje do gazety żeby pokazać jak się traktuje ludzi.

Marna
@Karol

Myślę że to bardziej wina pan sprzątających to one się tym zajmują... Na rurkach i sprężynach SGF zawsze dyfuzory pełne, zgłaszajcie przełożonym o tych sytuacjach ☹️

aaaa
@Marna

Racja prawdę piszą :) coś ciągnie do AAAAA ;) ciekawe dlaczego. Szacun

Ziom

Witam firma Wika produkuje badziewie nie manometry po nie całym sezonie oprysków manometr stracił glicerynę .odesłany na gwarancji stwierdzili że pracował na zbyt wysokim ciśnieniu. W opryskiwaczy 2-3 bar. I to go niby uszkodziło śmiech na sali nie uznali reklamacji. Produktu i firmy nie polecam

Lepionka
@Ziom

Myślę, że gdyby pracownik firmy znający sytuację na produkcji miał kupić coś ze swojej firmy to by się głęboko zastanowił.

Ble

pracowałem na dziale M8, nie polecam go ponieważ kierownik patrzy tylko na norme

Ona i on
@Ble

A żeś Amerykę odkrył,A na co ma patrzeć?

Ona

Witam. Jak jest na dziale m3? Jak atmosfera i czy praca montażysty siedziaca czy stojąca?

Witam mam pytanie, dlaczego Mistrz z M11 Pan Kazimierczak Marek po powrocie z Litwy z 3/4 pracownikami nie poddali się 2tygodniowej kwarantannie na obecność "KORONA-WIRUS" ?!. Jak długo będą lekceważone takie sytuacje? Dlaczego pracodawca nie zapewnił im badań po powrocie ?!.

Pankrac

Jakieś opinie o wydziale POM? mam propozycje pracy tam i nie wiem teraz. Jak kierownictwo i ludzie? Slyszalem potrzebujom na malarnie proszkiwa.

gosc

A jak praca na wydziale m-6.warto tam podjac prace

Luźny
@gosc

Na żadnym dziale obecnie nie warto, dostaniesz 2700 Brutto, plus pracujące soboty które firma odda w wygodnym dla siebie terminie Tzw zrownowazony system pracy.

Paolo Cotza
@gosc

Nie polecam. Kierownik to dzban nad dzbany .

byly
@Paolo Cotza

Kierownik jak kierownik ale brygadzistka na magazynie to jest dopiero rarytas

nowy

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy warto pracować tam jako inżynier no jakości czy w laboratorium, jakie tam są zarobki oraz atmosfera pracy i czy jest różnica między praca na Łęgskiej a SGF. Pozdro

Łucja
@nowy

Postawiłeś już bardzo sprecyzowane pytania. Musimy poczekać, aż jakiś pracownik WIKA POLSKA na nie odpowie. Dowiedziałam się, iż pracodawca, jeśli chodzi o wspomniane przez Ciebie stanowisko, od kandydatów wymaga między innymi: wiedzy na temat narzędzi jakościowych, dobrej znajomości języka angielskiego i/lub niemieckiego, umiejętności organizacji pracy oraz pracy w zespole, a także odporności na stres. Czy spełniasz wszystkie te oczekiwania?

@nowy

Jak jest na m7

Łukasz
@Nowy

Mógłbyś bardziej szczegółowo napisać co masz na myśli. Jeżeli jesteś zainteresowany zatrudnieniem to na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/wika-polska,14040 jest kilka nowych ofert rekrutacyjnych. Watro tam zajrzeć i wybrać coś dla siebie.

@Łukasz

Jaka jest atmosfera czy spoko ludzie robią na M7

Hanna
@Nowy

Niestety - nie jestem pracownikiem firmy WIKA POLSKA, a zatem nie potrafię Ci udzielić precyzyjnej odpowiedzi na to pytanie. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko czekać, aż jakiś pracownik firmy zechce opowiedzieć nam o tamtejszej atmosferze. Od Twojego pierwszego pozostawionego tu posta minęło już trochę czasu, dlatego jestem ciekawa, czy już w ogóle tam aplikowałeś?

Xyz

Atmosfera ok, ludzie są spoko, polecam pracę na M7, jeden z lepszych działów☺️

Hanna
@Xyz

Super, bardzo Ci za udzielenie konkretnej odpowiedzi. Dobrze, że pracując w firmie WIKA POLSKA można liczyć na przyjazną, zdrową atmosferę, ponieważ to właśnie ona (w dużej mierze) wpływa na jakość wykonywanej pracy. A pozostając jeszcze w temacie atmosfery: zdradzisz nam, czy pracodawca organizuje Wam co jakiś czas spotkania, a może też jakieś wyjazdy integracyjne?

@Nowy

M7 to ogólnie jeden z najlepszych działów, ludzie przyjaźni, atmosfera spoko, a praca nie jest ciężka.

@Hanna

Oczywiście mamy imprezy integracyjne lub wycieczki i wigilię, czyli napewno dwie imprezy w roku.

Jakub
@Aa

Widzę że znasz firmę od środka, więc może mi pomożesz? Jestem ciekaw czy osoby bez doświadczenia również są mile widziane w firmie oraz czy są dla nich organizowane jakieś kursy i szkolenia? Liczę na Twoją odpowiedź, będę wdzięczny.

@Jakub

Oczywiście, wiele osób nie ma tu przed pracą takiego doświadczenia, najważniejsza jest chęć pracy i otwartość na nowe doświadczenia.

Jakub
@Aa

Dziękuję za odpowiedź. Dobrze wiedzieć, że firma daje szanse takim osobom. Mógłbyś dodać jeszcze, czy przed podjęciem obowiązków jesteśmy odpowiednio przeszkoleni przez pracodawcę, czy może obowiązek ten spada na doświadczonych pracowników, którzy pracują już w firmie WIKA POLSKA? Liczę na Twoją odpowiedź.

@Jakub

Nie ma tu niewiadomo jakich szkoleń, kolega z gniazda pokaże co i jak robić, wiadomo na początku normy się nie wyrobi, na to jest dany czas. Później w trakcie pracy są różne szkolenia, BHP, Kajzen itd.

Rŕrrrrrr
@Nowy

HAHAHI PRACOWAŁA TAM TROCHĘ I WIDZIAŁAM I SŁYSZAŁAM. ZGODZE SIĘ 60 % LUDZI NA M7 NAWET OK A 40 % TO CI CO TRZYMAJĄ CAŁE ŁAPKI W OD....IE WIADOMO KOMU NP. TAM GDZIE MECHANIZMY SĄ ROBIONE A CI Z AUTOMTU TO JUŻ CAŁKOWICIE TYLKO TELEFONY I ZAMIAST PILNOWAĆ ROBOTY I BUBLE IDĄ NA INNE GNIAZDA SAMA MIAŁAM OKAZIE JE ROBIĆ

Obiektywny
@Rŕrrrrrr

Praca jak praca, ciężka nie jest. Natomiast podejście dyrekcji związków oraz kierownictwa do pracowników? Jak do (usunięte przez administratora) - my służymy od zarabiania pieniążków na wyżej wymienionych panów (usunięte przez administratora) Pewnie Pan spędza z rodziną - no to jest Pan szczęśliwcem, my zasuwamy na Wasze pieniądze, za co? Za oddanie dnia kieyd to Wam pasuje. Związki zawodowe to już kompromitacja, dlaczego teraz Panowie nie zrobicie zebrnia z pracownikami? Nikomu nie polecę tej firmy ze względu na ciągle robienie w balona pracownika.

aldona

Witam, ludzie Otwórzcie oczy za grosze pracować Soboty za darmo będziecie robić , i na rano i na popołudnie a niedługo wprowadzą niedziele , pracowników nie doceniają ci którzy słabo robią wysyłani są na stanowiska proste , bo na innych nie wykonają normy to po co oni tam są -po ty by trzymać palca w (usunięte przez administratora) zakład robi z wami co chce , to teraz zobaczycie jak pracuje się w soboty niedziele za darmo .

Antek

Nic specjalneg, zarobki bardzo niskie, atmosfera do bani każdy każdego potpiepsza wiem bo tam pracowałem 15 lat NIKOMU NIE POLECAM TAM PRACY .Lebiej ulice zamiatac tam chociaż WIENCEJ PŁACOM ????????

nie

atmosfera całkiem do duby ,na malarni proszkowej robiłem ponad norme a guwno z tego majom ale się tego cieszo nie polecam tam pracy bo robiłem przez klkadziesziont lat jeden drugiego potpiepsza zarobki marne najniższa krajowa ni polecam lepiej siedzieć na kuruniwce ha!ha!ha!

Ex- pracownik

Ale żal...hehehe to tylko utwierdza jaka specyficzna atmosfera tam panuje:( gratuluje szczerości teraz wiem jakie osoby robią tam karierę...

Martusia....

Co wy narzekacie wszyscy. Jest fajnie wystarczy od czasu do czasu komuś odpowiedniemu dać... . I wszyscy chodzą zadowoleni. Ja tak robię. Jest super, wszystko mogę nawet parę osób już dzięki mi wyleciało które mi przeszkadzały wystarczy się troszkę wysilić. Choć ostatnio mi nie poszło bo ten..... email. Ale może ktoś inny się skusi. Ja kocham to co robię.

@Martusia....

Nie bardzo zrozumiałem Twoją wypowiedź. Piszesz, że jesteś zadowolony z zatrudnienia, jednak z widać też, że Twoje relacje ze współpracownikami nie są dobre. Czy jest możliwość poprawy tych stosunków, żeby praca przebiegała w bardziej przyjaznej atmosferze?

Nicolaus

A jak się ma praca na M3 podobno tragedia.wyzysk ludzi.

Honorata
@Nicolaus

Myślę, że każda opinia powinna mieć jakieś uzasadnienie, żeby nikogo niepotrzebnie nie zmylić. Jakie stanowisko konkretnie masz na myśli? Też jestem zainteresowana pracą w WIKA.

Pracowałam w Wika krótko tylko okres próbny, niestety jak dla mnie była to najgorsza praca w życiu. Owszem niektórzy tam pracują i chwała sobie pracę czego nie neguje. Stanie na baczność przy kaizenie, brak parkingu na popołudniowa zmianę, dość specyficzna atmosfera, monotonia która mnie wykanczała tragiczne wynagrodzenie 1700 plus 20%za zmianę w nocy to nie dla mnie. Jestem bardzo rozczarowana praca w tym zakładzie nie wiem skąd tyle pozytywnych opinii od pracowników, możliwe że nie znają innej pracy lub wstydzą się przyznać że mało zarabiają. Ja nie polecam tam pracy ból kręgosłupa, żylaki, spuchnieta nogi za marne grosze

Honorata

Każdy ma prawo do własnej opinii i normalne jest, że są one różne. Rozumiem, że Tobie praca w firmie WIKA POLSKA S.A nie odpowiadała. A możesz napisać coś więcej na temat godzin pracy w firmie? Czy jest możliwość wzięcia dodatkowo płatnych nadgodzin?

Zycie

Zwiazki zamiast się zebrac i szybko spotkac z szefami to mają czas na wszystko. O 14 do domku trzeba wyjsc. Do 30 wrzesnia beda myslec zamiast dzis dac odpowiedz. I mysla ze tepi ludzie uwierzą ze on jakos o ludzi dbaja. Pismo bez znacznia jakies wypisuja. Kto tu dba o ludzi. Bardziej firma niz związki.

Zostaw merytoryczną opinię o Wika Polska Sp. z o.o. - Włocławek

• Jak się pracuje w Wika Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Wika Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wika Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 3 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wika Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Wika Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wika Polska Sp. z o.o.