Sgf/Wika

Opinie o Sgf/Wika

Magda533

Czy to prawda,że po nowym roku mają zwolnić 12% pracowników?

Dorota Nowy wpis
@Magda533

Skąd wgl taka informacja? I czemu akurat 12%, to po równo miałoby być z każdego działu czy jak?

Magda533 Nowy wpis
@Dorota

Nie wiem tak mówili u nas na elemesie do liderów

Dorota Nowy wpis
@Magda533

Aha. A oni to w ogóle jakoś oficjalnie ludziom tu tego typu ogłaszają czy zawsze pocztą pantoflową w firmie wszystko idzie? A jeśli chodzi o kondycję finansową firmy to coś wiadomo? Pogarsza się u was?

Magda533 Nowy wpis
@Dorota

Podobno jest kiepsko z zamówieniai na nowy rok,mówiła to osoba,która pracuje w biurze

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Sgf/Wika?

Martynka

Tylko znajomości ewentualnie jakieś bliższe rodzinne związki chyba że poprostu nie masz ambicji ani honoru i po palcu wchodzisz w odbyt przełożonemu,

Czy pracodawca Sgf/Wika motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

lol

Nie, aczkolwiek bardzo demotywują do rozwoju, czy do efektywnej pracy. Wykańczają psychicznie ludzi. Za grosze wymagają całkowitego poświęcenia się pracy. Ukracają coraz więcej, a na podwyżki nie ma pieniędzy, bo niby firma w kryzysie, a na kilku stronach wiele ofert pracy, a nas straszą zwolnieniami przez brak zamówień. Opowiadają bajeczki o kryzysie, po czym puszczają filmik, że najdroższy sprzedany manometr starczyłby na tydzień ekskluzywnych wakacji w Maroko. Poniżają tym pracownika nic więcej. Zanim aplikujecie zastanówcie się kilka razy .

Negatywnie

Nie polecam pracy w SGF. Wszystko co było dobre minęło.

Obiektywny

Niestety, w SGF jest coraz gorzej. Możliwości dorobienia związane są z wbijaniem zębów w parkiet i zarzynaniem się do granic. Dział HR udaje, że coś robi i szuka dookoła winnych aby się kamuflować. Realne działania są na pokaz, a dobrych ludzi ubywa. Dokładanie pracy jest tam jedynym, pewnym standardem. Oczywiście są też zadowoleni, ale więcej jest tych co milczą... Nie polecam pracy w tej firmie.

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Sgf/Wika spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
Dagmara

@lol a nie ma jakiś szkoleń dla was ?

Abc

Wika jako zakład ok. Ale zero dla tych śmiesznych kierowniczków chodzą jak pawie a powinni gumioki włożyć i w pole.. bo tam ich miejsce zresztą stamtąd się wyrwali i tam powini wrócić a nie nam miastowym zabierać miejsca pracy za widły panowie kierowniki

WIKA Polska SGF pozwala swoim pracownikom 9 pracownikom z wydziału produkcji, nie pracownikom z biurowca) zarobić dodatkowe pieniądze ogłaszając pracę 12 godz. zamiast 8 godzin ( zmiany 6- 18 i 18-6 )od początku grudnia do świąt, plus soboty.

życzliwy

prawne porady wynikające z problemów w spółce ,co jakiś czas coś będzie,tak jak np: okresowe badania . Pracownik musi poddać się okresowym badaniom lekarskim. Pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16. Na czas niezbędny na przeprowadzenie tych badań pracodawca powinien go zwolnić od pracy. Okresowe i kontrolne badania lekarskie przeprowadza się w miarę możliwości w godzinach pracy. Za czas niewykonywania pracy w związku z przeprowadzonymi badaniami pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia, a w razie przejazdu na te badania do innej miejscowości przysługują mu należności na pokrycie kosztów według zasad obowiązujących przy podróżach służbowych. Pracodawca lub osoby działające w jego imieniu przede wszystkim powinni kierować pracownika na badania w godzinach pracy. Dopiero gdy nie jest to możliwe, podwładny będzie miał obowiązek je wykonać poza godzinami pracy. Będzie tak w sytuacji, gdy np. osoba pracuje w systemie czasu pracy, gdzie dniami roboczymi są wyłącznie soboty i niedziele. Podobnie w sytuacji, gdy pracuje wyłącznie w porze nocnej (22 – 6). W pozostałych przypadkach, jeżeli z uwagi na organizację pracy pracownika można skierować na badania w godzinach pracy, należy stosować tę zasadę. Ma ona pierwszorzędne znaczenie w zakresie zlecenia wykonania badań. Jak wskazuje się w orzecznictwie (wyrok SN z 10 maja 2000 r., I PKN 642/99), polecenie wykonywania badań lekarskich jest poleceniem służbowym dotyczącym pracy i jako takie powinno być wykonywane w godzinach pracy. Wykonywanie badań okresowych poza godzinami pracy stanowi uszczuplenie okresu odpoczynku przysługującego pracownikowi. Praktyka polegająca na zlecaniu wykonywania badań okresowych w czasie wolnym od pracy, gdy możliwe jest wykonanie ich w godzinach pracy, narusza przepisy prawa pracy. Naruszone zostają normy dotyczące prawa do 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku dobowego i 35 godzin odpoczynku tygodniowego. Niezgodne z prawem będzie także zwalnianie pracowników na badania, a następnie zobowiązywanie ich do odpracowania czasu poświęconego na przeprowadzanie badań. Zobowiązywanie pracownika do odpracowania tego czasu może oznaczać, że taka praca będzie uznana za pracę w godzinach nadliczbowych. PODSTAWA PRAWNA Art. 229 par. 2 i 3 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 z późn. zm.).

Zostaw merytoryczną opinię o Sgf/Wika - Włocławek

• Jak się pracuje w Sgf/Wika?

Zobacz opinie na temat firmy Sgf/Wika tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sgf/Wika?

Sgf/Wika