ELPLC S.A.

Opinie o ELPLC S.A.

Alex

Rotacja niesamowita.Nawet kierownicy mają dosc bo się sami zwalniają.

Walek
@Alex

Bo ludzie nie porzucają pracy, porzucają menedżerów (usunięte przez administratora)

Walek
@Walek

I gdy stawiają Targety nie do zrealizowania :)

Bogdan
@Walek

Czy powodem dużej rotacji są zbyt duże targety? A może są jeszcze inne przyczyny?

Pytanieautomatyka

Niektórzy piszą, że dobre zarobki, czyli jakie konkrety. Jestem automatykiem programistą 7 lat doświadczenia i osobiście nigdy nie pracowałem za mniej niż 5 koła podstawy, może w pierwszej firmie zaraz po studiach na okresie próbnym. Poniżej 5 koła nie uważam że są to dobre zarobki przy dzisiejszych cenach wszystkiego. Więc jeśli ktoś może pomóc, to ile można zarobić jako automatyk w tej firmie?

pomocny

Okolice średnie krajowej.

Pytanieautomatyka
@pomocny

Ok dzięki,(usunięte przez administratora)

@Pytanieautomatyka

Rekrutacja to nie marnowanie czasu, a sprawdzenie swoich kwalifikacji i możliwość lepszej pracy. Jeżeli jesteś zainteresowany zatrudnieniem powinieneś spróbować i sam ocenić, czy Twoje wymagania odnośnie wynagrodzenia będą spełnione. Zarobki w firmie kształtują się na różnym poziome w zależności od stanowiska, więc najlepiej takie aspekty zatrudnienia negocjować z rekruterami. Napisz jeżeli jednak będziesz aplikował.

ee

koło trójki

Sławomir
@ee

Przedstawiłeś stawkę brutto, czy netto? Dodatkowo chciałbym wiedzieć, czy poza pensją podstawową można liczyć na ewentualne świadczenia dodatkowe. Często jest tak, że dodatki sprawiają, że pensja staje się dużo bardziej atrakcyjna, więc ciekawi mnie, czy w przypadku pracy w firmie "elPLC" również tak jest.

Uuu
@Sławomir

Panie Slawomirze. Nic brak świadczeń dodadkowych

@Uuu

Ale bzdury wypisujesz - daj dowody a nie puste słowa. Wystarczy, że wejdziesz na stronę ELPLC i zobaczysz co oferuje firma. ELPLC płaci pracownikom za usługi LuxMED, są duże dopłaty do kart Multisport, pracownicy mają karty do automatów z napojami gdzie koszty pokrywa pracodawca oraz wiele innych świadczeń. Podaj mi taką firmę w okolicach żeby porównać warunki - czekam. Warunki finansowe o których piszecie powyżej, widać nie macie w ogóle pojęcia - niestety ten co pisze nie może o tym wiedzieć bo tu nie pracuje. Oczerniać i narzekać to jest współczesny niezadowolony lub zazdrosny.

Miśka
@pracownik

Ale kłamiesz ,gościu opieka luxmedu za 1zl ,obiecanki cacanki a głupiemu radość

Roky
@Miśka

Cóż za rzetelna wypowiedź, aż śmiać się chce. Trzy wpisy w 10 min. Żenada.

Szczerze

(usunięte przez administratora) dodam też swoją, może kogoś uchroni od złej decyzji. Wady: -bardzo słabe zarobki, nieproporcjonalne do umiejętności i doświadczenia -brak dodatkowych korzyści poza minimalną dopłatą do Luxmedu -niespełnione obietnice premii -nerwowa atmosfera -brak odpowiedniej ilości czasu na powierzone zadanie -owszem można chwilę pograć w ping ponga, ale dwa dni później są pretensje że coś jest jeszcze nie zrobione, niestety nie zdarza się tak, żeby było trochę więcej czasu, zawsze jest gonitwa -wykluczajace się decyzje przełożonych -monitoring z podsłuchem Zalety: -jeśli ktoś będzie miał szczęście i trafi pod opiekę kogoś pomocnego to można się dużo nauczyć, wystarczająco żeby znaleźć nową, lepszą pracę. Niestety przez wyśrubowane czasy większość osób nie ma czasu pomóc innym, bo sami próbują ze swoją robota zdążyć. Serdecznie nie polecam!!!!

Szczerze

Nie pracownik dopłaca 1zł tylko firma dopłaca 30zl, a pracownik resztę, w zależności co chce mieć w pakiecie-do najbardziej okrojonego 1zł, Także oto cała premia:) całe 30zl dołożone :)

@Szczerze

Okrojony pakiet powiadasz ? To ja Ci powiem, że tym po Twojemu okrojonym pakiecie masz większy dostęp do specjalistów w dobrym terminie niż wystoisz w kolejkach na NFZ. Ale, co tam i tak źle bo prawie za darmo. Może jak sobie sam zapłacisz za całość to docenisz. Nie pasuje Ci to zmień pracę w innej Ci zrobią bez dopłaty. I ciekawe, że to ma być premia. Z tego to się najbardziej uśmiałem. Widać trafił się nam geniusz. Załóż więc firmę, zatrudnij pracowników i daj pracownikom przynajmniej pół takich pakietów co ELPLC. A może to dlatego, że Twoja kariera kończy się w ELPLC to teraz się popisujesz inteligencją :)

Romek
@Szczerze

Dżiwna praca, tak jak piszesz. Można się poopierdzielać ale inni wymagają jednak abyś swoje zadania wykonał. Nikt nie chce zrozumieć, że w tym tygodniu nie chce ci się pracować... Nerwowo i częste zmiany decyzji... Może jest to związane z profilem firmy. Jest to produkcja jednostkowa, sami klienci wymuszają zmiany harmonogramów, więc i zmiany na montażu. Zawsze można do dużej korporacji, gdzie można wypoczywać jak się nie ma ochoty pracować, pracodawca opłaca wszystko, dojazd, posiłki, sponsoruje prywatne zainteresowania pracowników, płaci lepiej niż na zachodzie i nie interesuje się wynikami pracy.

Czy w "elPLC" Sp z o. o. panuje luźna atmosfera?

Hokusxpokus

To zależy co kto rozumie przez pojęcie "luźna atmosfera"

Kamila
@Hokusxpokus

Hmmm to może ja podam przykłady, co według mnie oznacza luźna atmosfera: - Czy można w dowolnej chwili pójść na przerwę, zamiast czekać na z góry ustaloną godzinę? - Czy można swobodnie porozmawiać z przełożonym bez strachu, że czekają nas problemy? - Czy w czasie pracy można porozmawiać swobodnie z innymi pracownikami czy raczej obowiązki wykonuje się w atmosferze napięcia? Możesz się do tego odnieść? Dzięki.

mark
@Kamila

i o wiele więcej, można np. skorzystać z foteli do masażu, zagrać w ping ponga, korzystać z elastycznych godzin pracy itd.

Bywalec

Śmieszne to brzmi, ale to poniekąd prawda. Praca jest specyficzna, bo dotyczy dedykowanych pod klienta urządzeń. Wiadomo że jak jest nerwowo i terminy gonią to jest zapiepsz i każdy się dwoi i troi a kierownicy co chwilę się interesują, ale jak jest luźno na produkcji to nikt nie ukrywa że można oddech złapać i nie rozlicza z każdej minuty. Jak dla mnie uczciwe podejście do rzeczy.

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy ELPLC S.A.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Mechatronik / mechanik? Podziel się swoimi doświadczeniami.

Nn

W sedno. Dlatego kilka osób nie przedłużyło umów i się zwolniło, nie zależnie od działu. A sluchajac plotek to niestety nie koniec. Nie ważne jest to ile i jak robisz tylko jak długo jesteś na pokladzie. Pracowało się ogólnie dobrze, jednak kadra kierownicza niższego szczebla powinna mieć więcej do powiedzenia.

Kamila

@Pocałujcie widzę, że jesteś niezadowolony z pracy w elPLC. Proszę, podziel się z nami czy pracownicy rozmawiali z przełożonymi o złych warunkach pracy? Czy przyniosło to jakieś pozytywne zmiany w zespole?

ciekawy

Witam Jest możliwość pracy w tej firmie na podstawie umowy B2B? Ktoś może tak pracuje, albo coś wie?

kaczor
@ciekawy

nie, brak.

@kaczor

Jesteś osobą, która pracuje obecnie w firmie "elPLC"? Pozwoliłem sobie zapytać Cię o to, ponieważ szukam informacji na temat warunków wynagrodzenia w tym miejscu pracy. Interesuje mnie, czy pensja składa się z samej podstawy, czy może również z ewentualnych dodatków? Jeżeli możesz, to odpowiedz na moje pytania.

Odpowiedz_do_Andrzeja.
@Andrzej

Jest tylko podstawa + obietnice premii (premie są obwarowane warunkami nie do spełnienia) Krotko - za dużo pracy, a za mało czasu na jej zrealizowanie (chyba że będziesz pracował za darmo po godzinach) - to może Ci się uda. Obietnice nic nie kosztują.

Halina
@Odpowiedz_do_Andrzeja.

Nie ukrywam, że zmartwił mnie trochę Twój wpis. Premie bowiem w sposób szczególny motywują każdego pracownika do wzmożonego działania, a więc szkoda, iż w "elPLC" jest z tym problem. A jak rzecz ma się, jeśli chodzi o jakieś dodatkowe benefity? Czy pracodawca oferuje może jakieś świadczenia urlopowe, dodatkowe ubezpieczenie medyczne czy też dopłaty do wypoczynku dzieci?

do_Halina
@Halina

Benefity dodatkowe - brak świadczenia urlopowe - brak dopłaty do wypoczynku dzieci - brak dodatkowe ubezpieczenie medyczne- które jest odliczane od wypłaty.

Halina
@do_Halina

Rozumiem. Bardzo dziękuję Ci za klarowną odpowiedź. Wielka szkoda, że pracownicy "elPLC" nie mogą liczyć na dodatkowe benefity. One sprawiłby bowiem, iż byliby oni dużo bardziej zmotywowani, a co za tym idzie - po prostu wydajniejsi. A co ze szkoleniami? Uczestniczycie w jakichś od czasu do czasu? Jestem ciekawa.

Witold

Czy firma prowadzi może rekrutacje?

Hanna
@Witold

Witold, firma elPLC posiada bardzo szeroki wachlarz działów. Jakim Ty jesteś zainteresowany? Dla ułatwienia można wybierać w dziale: montażu mechanicznego, programowania, projektowania, obróbki, montażu elektrycznego, a także w logistyce, księgowości oraz kadrach i marketingu. Ciężko więc jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Najlepiej będzie, jeśli odwiedzisz tę stronę -->> http://elplc.com/Kariera_w_ELPLC.html i klikniesz w interesujący Cię dział w celu zaczerpnięcia szerszych informacji. Będę wdzięczna, jeśli opowiesz coś więcej o tej firmie, gdy się do niej dostaniesz, bądź odbędziesz rozmowę rekrutacyjną.

pocalujcie
@Witold

Jak się pracuje w ELPLC: Kiepsko. Plusy: - Goła wypłata (jest na czas. Jej wielkość nie jest plusem raczej minusem). I Tyle plusów. Minusy: - Okropna atmosfera pracy - Ogromna ilość pracy (w jednym czasie pracuje się przy klilku różnych projektach). - Pośpiech, pośpiech i jeszcze raz pośpiech na każdym stanowisku - Ogromna presja przełożonych - Wieczne nie zadowolenie przełożonych co do jakości wykonanej pracy i ilości którą się zrobiło - Brak jakiej kol wiek premii (choć w umowach są zapisane, i firma się nimi bardzo szczyci. Że tym mobilizuje pracowników do pracy) - Brak motywacji do lepszej pracy (jakieś dodatki, np. karty multisport) - Brak przejrzystość firmy (pracownicy pracujący na tych samych stanowiskach, z tym samym doświadczeniem mają inne stawki płacowe). Brak widełek zarobków min. i max dla danego stanowiska pracy. - Fatalne zarządzanie (ciągłe wykluczające się decyzje, kadry kierowniczej oraz notoryczne zmiany zdania) - Marnowanie prywatnego czasu (częste wyjazdy w delegacje – bardzo często dni wolne od pracy. Czas ten nie jest płatny). - Częste naciskanie na pracę w nadgodzinach oraz dniach wolnych od pracy (wypracowane nadgodziny są jedyną premią, którą można dostać w ELPLC). - Naciski kadry zarządzającej o nie ujawnianiu swoich zarobków.

@pocalujcie

Piszesz, że nie ma premii i innych dodatków, które działają mobilizująco do pracy. Może zaproponowałbyś atrakcyjne szkolenie, które byłoby inwestycją w Twoją karierę, a zarazem sprawiłoby, że byłbyś mnie zniechęcony, a bardziej zmotywowany. Co tym myślisz? Inni pracownicy "elPLC" dawno nie wypowiadali się w tym wątku. Piszcie, czy macie podobne zdanie do kolegi, czy zupełnie inne?

@pocalujcie

A na jakie zarobki można u was liczyć?

@Kandydat

Jesteś zainteresowany zatrudnieniem? Pojawiło się ogłoszenie rekrutacyjne na stanowisko dyrektor operacyjny w trzech lokalizacjach. Niestety nie znam dokładnych danych dotyczących warunków wynagrodzenia, ale pracodawca oferuje system premiowy uzależniony od wyników pracy i atrakcyjne świadczenia pozapłacowe. Niewiele osób wypowiadała się ostatnio w tym wątku. Zachęcam Was do większej aktywności.

Makao
@Andrzej

Szkolenia sa rzadko, raczej powinny być lepsze zarobki żeby kogoś zmotywować.

Czy mógłby ktoś polecić firmę "elPLC" Sp z o. o. osobom szukającym prace? Jakieś zalety pracodawcy potrafilibyście wymienić?

Na + Chcesz się czegoś nauczyć nowego? To firma dla ciebie. Brak nudy w pracy. Zawsze wielkie i ciekawe projekty. Wypłata na czas. Atmosfera na poziomie (ale często nerwowo) Na - - Zarobki - na średnim poziomie (rynek pracownika i płacą więcej w konkurencjach) - Brak systemu motywacyjnego (premiowania) - Za dużo pracy (wielokrotnie pracujesz przy kilku projektach jednocześnie) - Chaos informacyjny - Fatalne zarządzanie

Hanna

@Daniel, a jakie stanowisko Cię interesuje? Aplikowałeś już do pracy w "elPLC"? @Frost, myślę, że warto bezpośrednio skontaktować się z firmą i dopytać. Pracodawca nie musi zaglądać na forum. @Anonimowy, a możesz powiedzieć coś więcej na temat pracy w "elPLC"? Twoja opinia w tym momencie niewiele mówi osobom zainteresowanym pracą w tej firmie.

Daniel

Świetna firma dobrze by było dostać się tu do pracy.

Frost

Witam. Czy planują Panstwo w tym roku jakies przyjęcia na stanowisko operator programista Cnc?

Eryk

To może dobrze, dobre zarobki!

Anonimowy

Korporacja.... Nic dodać nic ująć....

Janusz

Słyszałem , że to świetna firma i mam zamiar aplikować. Podpowiedzcie jaką macie atmosferę i może coś jeszcze?

Robert S.

Nadszedł okres, kiedy firmy - jak elplc - mają mnóstwo zleceń i zarabiają krocie. W dużych miastach jest konkurencja, firmy walczą o pracowników dobrych i tych słabszych, bo zwyczajnie potrzebują rąk do pracy. Przuczają, szkołą ich bez żadnych "lojalek", bo oferują rynkowe warunki i płace, minimalizując ryzyko niezadowolenia i odejścia. W mniejszych miejscowościach pracodawcy wykorzystują ograniczoną świadomość (wychowanie w wiejskim albo małomiasteczkowym środowisku) lokalnych pracowników i zaganiają ich do ciężkiej, odpowiedzialnej pracy za groszowe stawki, z umowami ograniczającymi albo uniemożliwiającymi swobodną zmianę pracodawcy lub założenie własnej działalności po zdobyciu doświadczenia podczas "odrabiania pańszczyzny". Firma elplc zatrudnia coraz więcej osób, bo na rynku taka jest aktualnie sytuacja w branży, ciekawi mnie co się stanie z tymi ludźmi, kiedy nastąpi kolejny kryzys gospodarczy (średnio co 10 lat, czyli już blisko) i zlecenia spadną o połowę albo bardziej. Czy dostaną swoje niewielkie pensje nadal, wypłacane z dotychczasowych zysków firmy, czy stracą nawet to niewielkie źródło utrzymania? Może dyskusja o wysokości pensji - jaka poniżej pojawiła się na tym forum, póki rynek na to pozwala nie powinna być "zamiatana pod dywan".

Na stronie firmy eLPLC są nowe oferty pracy. Możecie napisać, jak wygląda praca w tej firmie ? Powyżej naczytałem się baardzo negatywnych opinii, czy to jest prawda ?

Mariusz
@Kandydat

Jeżeli sugerujesz się wypowiedzią jednej i tej samej osoby dodatkowo na portalu GoWork to sam sobie odpowiedz.

@Mariusz

Kolego Mariusz - pracujesz tam pracowałeś ? Możesz coś napisać ?

Jakie masz doświadczenie w tej branży? Czy to Twoja pierwsza praca?

Panie_Paweł.

Jeśli tak błyskawicznie rośniecie jak kasowane, są nie korzystne komentarze na temat firmy eLPLC. To gratulacje :D. Pocztą pantoflową, każdemu znajomemu zasugeruję aby poczytali sobie goworka, przed wysłaniem CV do Was.

2 letni Pracownik

Witam osoby odwiedzające ten portal które chcą się czegoś dowiedzieć o firmie. Z zainteresowaniem śledze wpisy znajdujące się od ponad pół roku aż wkońcu nie wytrzymałem i postanowiłem również się wypowiedzieć. Należy pamiętać przedewszystkim że wystawiane opinie są opniami jednoosbowymi, strasznie mnie irytuje wpis "pracownicy maja źle". Żyjemy w takich pięknych czasach że nikt nikogo na siłe nie trzyma a skoro lepiej pracuje się w Lidlu czy w infosterze( Boże... osoba która wspomniała we wcześniejszej opini że tam jest lepiej chyba tam nie pracowała) to może tam spokojnie starać się przyjąć. Istotą zaletą ale( jak widać po wpisach niektórych osób również wadą) jest traktowanie pracowników inwidualnie. Zarobki w Tej firmie są dobierane do doświadczenia kandydata ( może Pan z ofertą 2000 tyś, nie posiadał odpowiedniego), lecz również do otaczającej nas rzeczywistości. Proste jest że są firmy oferujące dużo wiecej, ale są również dużo mniej ( sam w takiej pracowałem a miałem wtedy dużo wiecej obowiązków ). Za podobne stanowisko proponowano mi prawie 2x wiecej w Krakowie ale SAM wybrałem prace na miejscu co jest DLA MNIE wygodne i NIE narzekam. Kilka słów o pracownikach inaczej ubranych. Są to studenci. Tak... firma ma na tyle duże możliwości i chęci że pomaga studentom w zdobywaniu praktyki, Biedronka chyba już nie... :) Podsumowując. -Mamy mnóstwo pracy , fakt każdy narzeka ale nie oszukujmy się to nie PRL żeczy sie stoi czy się leży.. -Mamy możliwość rozwoju osobistego( nie awnsu bo ilu można mnieć kierowników) i nauki co w dzisiejszych czasach jest bezcenne ( nie rozwijająć się tak naprawde nie stoisz w miejscu tylko się cofasz) -Atmosfera w pracy tak naprawde mieszana ktoś narzeka komuś się podoba kwestie indiwidualne. -Socjal może nie powala ale góra się stara ( nowy system premi + ubezpieczenia itp. a i owoce - bym zapomniał dziekuje poprzedniemu Panu za porównanie mnie i kolegów do zwierząt, wiele firm oferuje takie zdrowe dodatki jako urozmaicenie a jak Panu zależy tylko na kasie proponuje jak kiedyś Pan będzie miał taką okazje zabrać kilka owocków i sprzedac komuś np. na burku) - Wynagrodzenie na Poziomie Tarnowa Tyle w temacie dziękuje.

Miałem Ci odpisać lecz daruję sobie bo to jest tak: uderz w stół a norzyce się odezwą.

Konrad

Rośnie w siłę. Zatrudnili kolejne osoby i rekrutują następne. Prace kontraktują już na 2019.

Krzysztof

Z tego co słyszałem chcą kupić inną mniejszą firmę z branży. Prowadzą już rozmowy.

Marian

Jak się teraz pracuje w firmie? Słyszałem, że to super firma. Bardzo trudno dostać się tu do pracy?

Stanisław
@Marian

Przyjdź, złóż CV. Każdy ma szanse.

Zostaw merytoryczną opinię o ELPLC S.A. - Tarnów

• Jak się pracuje w ELPLC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ELPLC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ELPLC S.A.?

ELPLC S.A.