ELPLC S.A.

Opinie o ELPLC S.A.

robert

Proszę przesłać na biuro@elplc.com - tutaj ja mam bezpośrednio dostęp. Być może koleżanka mi nie przekazała jak Pan wysłał na sekretariat (przychodzi bardzo dużo wiadomości więc może gdzieś przeoczyła).

Mat

Prawdę mówiąc wysyłałem już do Państwa CV około 2 miesiące temu, jednak nie otrzymałem odpowiedzi. Nie miałem wtedy jeszcze zrobionego kursu, o którym wcześniej wspomniałem, dlatego też zastanawiam się nad ponowieniem próby.

robert

Bardzo duża zależy tylko od Pana podejścia do pracy i chęci nauki. W małej części też od Pana planów na przyszłość. Gdyż jeżeli kogoś uczymy to chcemy aby z nami pracował dłużej gdy jego umiejętności są na zadowalającym poziomie. Nie uczymy tych, którzy w planach mają wyemigrować ! uczciwie o tym mówimy na wstępie.

Mat

Jaka jest obecnie szansa przyjęcia na staż na stanowisko programisty PLC? Jestem po studiach na kierunku elektrotechnika oraz po kursie programowania sterowników Siemens Simatic S7 300/400.

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy ELPLC S.A.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Mechatronik / mechanik? Podziel się swoimi doświadczeniami.
robert

Odwiedź nas Damianie, pogadamy o starych czasach :)

Damian
@robert

Ok muszę się w któryś dzień wybrać a wcześniej podam dzień i czas czy pasuje ;) pozdrawiam

Damian

Cze Roberto masz jakieś stanowisko dla starego znajomego z CP Ps.najlepiej jakieś kierownicze ;) :)

robert

W chwili obecnej 3 CNC - pozostałe inne maszyny w ilości z tego co pamiętam 22 sztuki. Czterech kolegów jest po kursie EdgeCAM i potrafią piać programy (jest na to czas gdy leci obróbka). Co do tolerancji to chyba na DIXI (nie CNC) jesteśmy w stanie robić do 0,01 (ale nie jestem pewien). Na CNC chyba 0,02. Niestety nie jesteśmy w chwili obecnej wyrobić wszystkiego sami więc 30% zlecamy do innych narzędziowni - sprawdzonych. Szukamy cały czas nowych do momentu aż kupimy kolejne maszyny. Na zewnątrz wykonywaliśmy lecz firma urosła i teraz nie ma na to już "mocy".

robert

Na obrabiarkach 2 zmianowy.

@robert

Z ciekawości zapytam. Nie musisz odpowiadać. Ile posiadacie obrabiarek CNC i jakie? Wnioskuję po powyższym poście, że operator jest również programistą, tzn nie ma u was stanowiska pracy: programista cnc (CAM)!? Jaki zakres tolerancji narzucacie na detale? Czy realizujecie tylko wewnętrzne projekt na potrzeby własne czy świadczycie ewentualne usługi obróbką skrawaniem? Z góry dzięki za odp.

Adas

Jak w firmie jest system pracy? jedno zmiano czy trzy zmianowy?

robert

jestem dostępny w siedzibie spółki - zawsze wcześniej można się zapowiedzieć(usunięte przez administratora)

robert

Na chwilę obecną potrzebujemy doświadczonych, uczymy jednego kolegę który pracuje na konwencjonalnej teraz pracy na CNC i pisania programów na EdgeCAM. Tak "OSN" brakuje i będzie brakować ludzi, lecz problem jest inny - młodzi ludzie szkolą się co nie jest tanie dla pracodawcy i uciekają do pracy za granice Polski. Mieliśmy już takie dwa przypadki i teraz podchodzimy do tego z rezerwą.

@robert

Panie Robercie, nie wiem czy to dobre miejsce, ale mógłbym prosić o jakiś kontakt do Pana?

rafl

Do Robert: A poszukujecie też osób z kursem CNC do przyuczenia?

@rafl

Przecież pisze Gość, że szukają z doświadczeniem!!! Po kursie to można jedynie prosty program napisać i to nie bardzo. A gdzie ustawienie i co najważniejsze sposób zamocowania fabrykatu do obróbki a później zbazowanie. (co prawda nie wiem jakie posiadacie obrabiarki ale nawiąże do centrum obróbczego powiedzmy 5-axis) To są naprawdę ważne rzeczy i proszę mi wierzyć na zdobycie takich umiejętności potrzeba kilu lat w branży. Przy tym wpisie już abstrahuje od parametrów obróbki bo to kolejne lata stania przy maszynie i nasłuchiwania jak pracuje dane narzędzie z zadana prędkością skrawani oraz posuwem przy takim a takim materiale oraz optycznego oceniania powierzchni obrobionej. Oczywiście przyjęcie młodych ludzi i wyszkolenie ich jako tako też zajmuje sporo czasu ale drodzy PRACODAWCY (i wcale nie mam tu namyśli Pana Roberta) musicie to robić bo starszych z doświadczeniem ubywa a młodzi nie mają pracy i nie zapowiada się, żeby było lepiej.

@osn

Do tego zmierzałem właśnie, o czym napisałeś że młodych też trzeba przyuczyć bo jak mówisz starszych z doświadczeniem ubywa.

Robert

szukamy z doświadczeniem na chwile obecną,

Robert

Cały czas są przyjęcia - do końca roku planujemy zatrudnienie zwiększyć do 70 osób. W tym tygodniu stan zatrudnienia wyniesie 64 osoby więc pozostaje jeszcze 6 osób. Poszukujemy projektantów mechaników (konstruktorów), mechatroników, frezerów CNC, automatyków, osoby do zaopatrzenia i logistyki, programistów PLC, programistów PC (Visual Studio), projektanta elektryka - automatyka, osobę do pisania wniosków o dofinansowanie UE, osobę do kadr, do sekretariatu.

@Robert

Do Roberta: czy przyuczacie do obsługi CNC czy raczej chcecie kogoś z doświadczeniem.

Robert

Rotacja? ciekawe bo w ciągu 3 lat pracę zmieniła 1 osoba gdyż znalazła miejsce w korporacji. Widzę, że konkurencja lub ludzie "którym jesteśmy solą w oku" co bardziej prawdopodobne "zazdrość" więc cały czas próbują nas szykanować. Napisałem zatrudniliśmy 10 nowych osób (teraz już 11) - było nas 50 teraz jest 61 i do końca roku będziemy dalej przyjmować osoby z doświadczeniem. Nie podpisujemy umów zlecenie - każda umowa jest umową o pracę !

robert

Jeżeli doświadczenie jest w naszej branży to duże szanse na zatrudnienie. Proszę złożyć CV. W tym tygodniu zatrudniliśmy kolejna osobą z wiekiem 50 lat a doświadczeniem 22 lata przy składaniu i uruchamianiu maszyn. Od lutego bieżącego roku zatrudniliśmy 10 nowych osób.

robert

Pracuje u nas kilka osób w wieku 50+ - dużo zależy doświadczenia i stanowiska na jakie aplikuje dana osoba.

Czy w wieku 50+ z wykształceniem zawodowym ale dużym doświadczeniem może mieć szansę na prace w tak renomowanej firmie?

robert

Od 4000 zł brutto - czy ktoś określił górną granicę? czytaj ze zrozumieniem. I na jakiej podstawie twierdzisz, że taka stawka jest za niska dla kogoś kto doświadczenia ma tyle co nic (czyli poniżej roku i zaprogramował może ze dwa sterowniki z jakim skutkiem to już nie muszę pisać). Tak, ale powinno się płacić nawet studentowi po szkole minimum 6000 zł bo przecież on skończył szkołę. Gratuluję. Jeżeli takie Twoje rozumowanie to nie masz pojęcia ile zarabiają programiści w Tarnowie, Krakowie czy innym mieście. A czy Ty w ogóle jesteś programistą? Z tego co rozumiem to nie, bo w innych wątkach szukasz pracy jako programista - to samo IP.

s7

4000 brutto dla programisty plc? są chętni? masakra nawet jak na tarnow to żenada.

Zostaw merytoryczną opinię o ELPLC S.A. - Tarnów

• Jak się pracuje w ELPLC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ELPLC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ELPLC S.A.?

ELPLC S.A.