Opinie o ENERGOPROJEKT - KATOWICE SA w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy ENERGOPROJEKT - KATOWICE SA. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w ENERGOPROJEKT - KATOWICE SA o rekrutacji.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ENERGOPROJEKT - KATOWICE SA w Katowice

W zakładce praca na oficjalnej stronie ENERGOPROJEKT - KATOWICE SA jest wiele ofert pracy. Poszukiwany jest m.in kandydat na stanowisko młodszego asystenta ds. projektowania w branży cieplnej. Osoba ubiegająca się o tę posadę powinna mieć wykształcenie średnie techniczne oraz znać podstawy CAD. Pracodawca w zamian oferuje rynkowy poziom wynagrodzenia, benefity w postaci świadczeń medycznych, karty multisport i kursów językowych. Czy te kursy są w pełni finansowane przez firmę? Każdy pracownik tej firmy może z nich skorzystać?

@Karolina

Kursy językowe, organizowane w ramach wewnętrznego systemu szkoleniowego, są w pełni finansowane przez EPK. Lekcje odbywają się na terenie Biura, w kilkuosobowych grupach.

Krzysztof Jarzyna
@Karolina

Fajna ustawka działu kadr albo jakiego wazeliny (Bartek, to nie ty przypadkiem?) :))) Rynkowy poziom wynagrodzenia - buhahaha... ale się uśmiałem. No tak, tak... GUS podał, że najczęściej wypłacane wynagrodzenie w Polsce to około 1500zł na rękę. Wynagrodzenia w EPK są całkiem rynkowe, nawet powyżej rynkowej - dla cad technika pewnie 1800-2200zł na rękę, skoro inżynierowie z kilkuletnią praktyką zawodową zarabiają niewiele więcej. No, a te benefity, mmm miodzio - napiszcie jak to zarząd skasował z dnia na dzień dopłaty do oszczędności emerytalnych. Kursy językowe full wypas - to się EPK wykosztuje. 8 godzin miesięcznie - 4-5 osób w grupie. Nawet jeśli lektor weźmie 100zł za godzinę, to kurs dla całej grupy kosztuje EPK max 800zł, czyli góra 200zł na pracownika. No mega bonus! i jeszcze firma sobie wszystko wrzuci w koszty. A jak znam życie, to Zarząd wrzuci w koszty, a zapłaci pracownia...

bylem_widzialem_nie_polecam
@Karolina

Co jak co, ale marketing nigdy nie był mocną stroną EPK. Takie rzeczy to się wyjaśnia na rozmowie o pracę, a nie na tej stronie. Cała ta szopka pokazuje ile tak naprawdę warta jest praca w tej firmie. Najlepsze są ogłoszenia z ofertami pracy na stronie - firma zrobiła redukcję zatrudnienia z 500 osób do niecałych 300 i nagle szuka nowych, tańszych pracowników. Bo nie liczy się jakość i doświadczenie, tylko ilość sprzedanych projektów. PS. porada dla geniuszy marketingu: każda taka następna akcja z marketingiem szeptanym będzie tylko pogłębiała falę hejtu. Jakbyście mieli chociaż trochę pojęcia o swojej pracy i oleju w głowie - doskonale byście o tym wiedzieli.

@bylem_widzialem_nie_polecam

Życzę Ci, żeby w nowym roku mniej było w Tobie nienawiści, żeby spotkało Cię coś miłego i żebyś polubił Siebie.

bylem_widzialem_nie_polecam
@Łoś

Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z nienawiścią. Po prostu przestańcie robić ludzi "w konia" to nie będę tutaj pisał.

J.Szyszko
@Łoś

Łosiu, jakie piękne, szczere, prawdziwie katolickie życzenia. Nie ma to, jak pod pozorem szlachetnych życzeń, opluć kogoś i nazwać nienawistnym, mającym problemy z samoakceptacją wyrzutkiem. Równie szczere i subtelne, jak ta wasza (Twoja i Karoliny) "obiektywna i bezstronna" opinia o EPK. Trochę mi w tej szczerości przypomina życzenia świąteczno-noworoczne, składane osobiście (!) nam maluczkim przez Panów Prezesów...

@J.Szyszko

Jesteście tak przepełnienie goryczą i nienawiścią, że każde słowo odbieracie jako atak. Nie taki był mój zamiar. Oceniacie innych według swoich intencji i zachowań. Nikt Was w EPK nie trzyma na siłę, jeśli warunki Wam nie odpowiadają - zmieńcie pracę. Dlaczego koniecznie chcecie nas zarazić Waszym zgorzkniałym podejściem do życia?

Igor

Jak komuś nie po drodze z pracą w tej firmie to ma zawsze drugie wyjście!!

hanys
@Igor

Nie każdy, jak Ty, ma wpływowego fatra!

Misiewicz_84

Co tam w EPK? Poprawiło się coś? Warto wysłać cv?

@Misiewicz_84

Nie warto.

janusz_biznesu

2900 netto to chyba z "premią", generalnie lepiej się zarobi na kasie w markecie.

młody
@janusz_biznesu

@janusz_biznesu to jakaś paranoja, wierzyć mi się nie chce że ludzie w EPK tyle zarabiają, uciekajcie stamtąd

gorol
@młody

Co Ty Młody wypisujesz? Energoprojekt został wpisany do Księgi Guinessa jako firma zatrudniająca najmniejszą ilość pracowników na jednego "dyrektora". Masz szanse!

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie ENERGOPROJEKT - KATOWICE SA. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Koniec wakacji. Kolejni wartościowi pracownicy odchodzą. Grelowanie biura trwa. Topornie! Bez polotu! 11 dyrektorów. Kilku nieudaczników. Ha! Kto to utrzyma! Ale zabawa trwa. Zarząd trwa. Rada Nadzorcza trwa. Biuro trwa. Jeszcze trwa (usunięte przez administratora) Jak długo? „Pod Twoją obronę uciekamy się ...”.

mlody

panowie i panie, to ile wy tam zarabiacie? ja mam 24 lata i rok temu skonczylem studia i zarabiam 2900 netto w malej firmie, myslalem ze praca w EPK to wielki zaszczyt bo wszyscy zawsze mowia jaka to super wielka i poważna firma, a widze ze macie tam gorzej niz ja a jestescie 2 razy starsi

Biała myszka
@mlody

Odpowiem Ci obrazowo. Wyobraź sobie, że w Twojej małej firmie szef co miesiąc połowę przychodów oddaje na utrzymanie budynku, służbowego samochodu, zarządu firmy, doradcy, prawnika, informatyków, księgowych, konferencje, marketing, sponsoring itd. To ile zostanie do podziału na pracowników-projektantów? Może jeszcze bardziej obrazowo: Mała firma: 2 pracowników (po 5000zł brutto) + szef (15000zł brutto) + koszt utrzymania biura + poligrafia (5000zł) - wydatki=przychody=30 000zł. W EPK szef tej małej firmy musiałby oddać 15tys. zł przychodu zarządowi (na wydatki j.w.). Do podziału na płace i koszty poligrafii zostało by mu 15tys. W efekcie szef zarobiłby 7000zł, a pracownicy po 3000zł brutto.

hanys

Niestety, po "zgrelowaniu" Energoprojekt tak wygląda

@Lodzia, kwestie sporne należy wyjaśniać między sobą, tutaj no forum piszemy głównie na teram warunków zatrudnienia i umowy. To są najbardziej przydatne informacje dla nowych użytkowników którzy chcieliby podjąć pracę z ENERGOPROJEKT - KATOWICE SA.

Andrzejek

Chyba coś po drodze poszło nie tak. Jak się zatrudnialem 5 lat temu to za 8 godzin uczciwej pracy dostawalem dość żeby utrzymać żonę i dziecko. Obecnie pracuje za dwóch, średnio po 10 godzin dziennie, a zarabiam połowę tego co wcześniej i na życie zużywam oszczędności. Koszmar.

Lodzia

Nice try…  Nie masz pojęcia kim jestem, drogi „bezimienny”. Ale może warto wyjaśnić pewne niedomówienia. Chociaż jesteś niewątpliwie ekspertem od opluwania jadem, to radzę, spróbuj może przeczytać najpierw moje wpisy ze zrozumieniem, a dopiero potem komentować… Gwoli wyjaśnienia – nie „opluwam” EPK, a jedynie zwracam uwagę na problemy, które trawią to przedsiębiorstwo. Te problemy są doskonale widoczne dla tych, którzy swoją pracą je utrzymują, ale nie zauważają ich (a raczej robią wszystko by nie zauważać) ci, którzy z pracy tych pierwszych doskonale żyją. Nie czarujmy się, taki moloch w dzisiejszych czasach nie ma racji bytu, nie ma mowy o tym, by EPK mogło konkurować z mniejszymi firmami. Diagnozy znane są od dawna, recepty na poprawę sytuacji też. Sztuką jest tylko właściwie przeprowadzić program naprawczy – potrzebny jest odpowiedni zarząd. Niestety Zarząd EPK nie staje na wysokości zadania. Naprawa firmy jest pozorowana, bo odbywa się wyłącznie kosztem pracowni produkcyjnych, a styl działań Zarządu można określić tylko jako haniebny. Przedstawiając sytuację obrazowo: EPK to taki czterokołowy wóz, załadowany po brzegi – konstrukcja trzeszczy pod obciążeniem, za słaby ciągnik ledwie sobie radzi, a droga prowadząca do tej pory z górki, teraz zaczyna się wznosić. Pojawia się dwu ekspertów, którzy wiedzą jak poprawić sytuację: trzeba zmniejszyć obciążenie – zdjąć odrobinkę ładunku, paru kolegów naszych ekspertów zsiada z wozu i… dosiada się do szoferki ciągnika. Sytuacja nie poprawia się, więc panowie eksperci postanawiają odkręcić jedno z kół przyczepy – wywalenie ciężkiego koła powinno poprawić bilans i ułatwić zadanie ciągnikowi. Wracając do EPK – zarząd jest na etapie odkręcania już drugiego koła, tymczasem znajomi i koledzy naszych ekspertów wiozą się radośnie na wozie i w szoferce. To taki alegoryczny obraz EPK „odchudzanego” przez obecny Zarząd firmy. Taka reforma do niczego dobrego nie prowadzi, raczej do szybkiego upadku, ale może taki właśnie jest plan? Teraz trochę o stylu wprowadzania zmian. Szanowny Zarządzie, co waszym zdaniem myślą pracownicy działów produkcyjnych, kiedy słyszą, że mają zwiększyć efektywność, mimo że zawaleni są robotą i każdy próbuje ogarnąć po kilka tematów jednocześnie? Co myślą, kiedy do pracowni przyprowadza się „eksperta”, który ma ocenić efektywność pracowników na stanowiskach pracy? Zapytam złośliwie, czy ten niemiecki ekspert badał też efektywność w działach nieprodukcyjnych? Może przysiadł się do jednego z młodych pracowników działów generalnych projektantów by ocenić i ich wydajność? Jak pracownicy działów produkcyjnych mają oceniać Zarząd, jeśli z dnia na dzień ogłasza się, że wypracowane w poprzednim kwartale premie nie zostaną wypłacone, bo firma „oszczędza”, ale jednocześnie wiedzą, że działom GP premie się jednak wypłaca? Co mają myśleć o sytuacji, kiedy Zarząd jednostronnie zrywa umowę na opłacanie składek zakładowego ubezpieczenia emerytalnego pracowników? To wszystko powoduje, że zarządzanie firmą trudno nazwać eleganckim. Ale już faworyzowanie wazeliniarzy, donosicieli i zwyczajne kolesiostwo wywołuje u przyzwoitych ludzi po prostu obrzydzenie. Dlaczego piszę na tym forum? Na początku wydawało mi się, że do takich wykształconych ludzi, jakich EPK ma w Zarządzie dotrze, że w stosunku do pracowników powinni zachowywać się, jeśli nie elegancko, to przynajmniej przyzwoicie. Niestety obserwując rozwój sytuacji, tracę w to wiarę. Mam też nadzieję, że czytające to osoby postronne wyrobią sobie odpowiednią opinię o kadrze zarządzającej EPK, bo o szeregowych pracownikach (może z wyjątkiem kilku „znajomych królika”, paru wazeliniarzy w rodzaju Bartka od pączków i konfidentów-techników IT) złego słowa powiedzieć nie można – to najbardziej fachowi i oddani pracy ludzie, jakich znam. Kariera Lodzi w EPK właśnie dobiegła końca – zastrzegam, że nie wdaję się w dalsze polemiki na tym forum. Pracownikom oraz całej firmie życzę wszystkiego najlepszego.

pracownik_roku

Ależ piękna logika :-), czyli jeśli kiedyś były dobre pieniądze to nie można złego słowa powiedzieć? Hmm... zawsze myślałem, że do pracy chodzi się po to, żeby zarobić, ale widać byłem w błędzie. Proponuję prosty eksperyment - weź swoją wypłatę brutto, podziel przez 166 i porównaj wynik ze stawką 100 zł/roboczogodzinę tak chętnie przytaczaną na zebraniach branżowych. A jeśli wynik ci nie podejdzie kup wazelinę i miłej pracy.

...

Drogi Wojtku, czy tam Lodziu, jak wolisz. Tak Cie bardzo Epk skrzywdzilo że teraz na nie plujesz jadem? Jak pieniązki płynęły szerokim strumieniem to było ekstra a teraz nagle ból pupy?

Traktorowa
@...

Komu kasa płynęła to płynęła. A tobie widać dalej płynie.

Bartek

Lodzia - weź ty się lepiej za robotę chłopie (albo babo)...dawno mnie tu nie było ale widzę że ci już całkiem odpierniczyło na czache :) Jeśli potrzebujesz jakiegoś lekarza specjalisty - daj znać - nie tylko tu mam znajomości :), pomogę, nawet Ci za niego zapłacę bo jak to skomentowałeś pracuje już w dziale Generalnego projektanta i stać mnie :) I daj sobie już spokój...a jak masz jakieś uwagi to wpadnij do mnie...bohaterze :)

szefowa
@Bartek

"Bohaterski" czopku. Pisząc do kogoś kto na ciebie pracuje żeby wziął się do roboty, jest delikatnie mówiąc, nadużyciem, żeby nie powiedzieć chamstwem. Musisz w końcu uświadomić sobie, że ty swoją pensję dostajesz tylko dlatego, że ktoś inny użera się z niekompetentnymi generałami, upierdliwymi cwaniakami i nieudolnym zarządem. Cała rzesza specjalistów od niewiadomo czego ciągnie kasę z pracowni projektowych. Zluzuj więc majty bo chyba za mocno cię ścisnęły. I przestań zgrywać takiego chojraka bo za cieńki jesteś.

Lodzia

(...) Szkoda, że tak świetnie planując wyzysk pracowników, nie potrafią jednocześnie zaproponować nowych kierunków rozwoju firmy... Co zaś się tyczy struktury zatrudnienia, to już nie wspomnę o tej oficjalnej statystyce, chociaż jeszcze raz pogratuluję koledze Bartkowi – Generalny Projektant to jednak większy prestiż, niż donoszenie paluszków na spotkania. Takich projektantów nam trzeba! Pominę też milczeniem sposób, w jaki działy GP pasożytują (bo trudno to inaczej nazwać) na pracowniach. Warto natomiast wspomnieć o dużej grupie świetnie uposażonych „ekspertów” wymykających się statystykom, bo zatrudnionych w ramach umów zleceń lub o dzieło. Jakiś czas temu pracownie obrosły w różnego rodzaju weryfikatorów i innych ekspertów, z których część za swoje wątpliwej jakości usługi (nie chcę uogólniać, bo są i tacy, którzy świetnie znają się na swojej robocie) wynagradzana jest nad wyraz hojnie. I nie jest tajemnicą, że ci „eksperci”, to dobrzy koledzy prezesów lub kierowników. Wynagrodzenie takiego, dobrze ustosunkowanego weryfikatora, przekładającego tylko projekty z jednej kupki na drugą, to w tej chwili pewnie trzykrotność wynagrodzenia projektanta. To jednak fajnie nie dostać premii, ale za to mieć świadomość, że ktoś dokładnie „pooglądał” rysunki z twojego projektu. ;-) Jeszcze komentarz do podsumowania inwestycji w fotowoltaikę. Mam wrażenie (ale może się mylę), że i tu ktoś ściemnia. Podaje się, że na inwestycje zaciągnięto pożyczkę, ale całym bilansie brakuje słupka z kosztami. O ile np. przychody z instalacji należy pomniejszyć o koszty rrso kredytu, utracone zyski z zainwestowanych środków własnych albo koszty konserwacji instalacji? Przychody za certyfikaty pochodzenia, to też przychód „patykiem po wodzie pisany”. Pomiędzy 2015, a 2017 wartość certyfikatów spadła o połowę i lepiej nie będzie. Ceną zakupu energii odnawialnej na poziomie powyżej 400zł też raczej prezesi długo się nie nacieszą – zgodnie z aktualna polityką rządu na energię z OZE mają być organizowane aukcje, a wtedy walczące o przetrwanie elektrownie wiatrowe zaproponują znacznie mniej. I może się okazać, że panele, których trwałość wynosi około 20lat, zwrócą się np. po 25 latach, czyli nigdy…

Lodzia

Niedawno jeden z naszych kolegów-informatyków pisał na tym forum, jaki to on (i jego koledzy) jest ważny i że należy go tytułować inżynierem. Właściwie kolegów z działu IT nie powinno się tytułować informatykami, tylko raczej (z nielicznymi wyjątkami) technikami technologii informacyjnych, a w świetle tego, co napiszę dalej również tytuł inżyniera jest mocno na wyrost. Otóż ostatnio wpadł mi w ręce artykuł o informatykach, błędach w programach i odpowiedzialności programistów za te błędy. Okazuje się, że statystyczny programista popełnia na 1000 linii programu 4 błędy. Jeden błąd na 250 linii oprogramowania! Zadam naiwne pytanie: co by się stało, gdyby prawdziwi inżynierowie popełniali tak często błędy, które na etapie weryfikacji nie były wyłapane i poprawione? Otóż w odróżnieniu od informatyków, inżynierowie odpowiadają za swoje błędy. Jeśli inżynier-projektant popełnia poważny błąd, to odpowiada nie tylko służbowo, ale również karnie i zawodowo (tak jest u instalatorów, elektryków, konstruktorów czy architektów – wszędzie tam, gdzie do wykonywania zawodu wymagane są stosowne uprawnienia). Powiem wprost – gdyby projektanci mieli się równać z wami, specami IT, to nie powinni ponosić ŻADNEJ odpowiedzialności za swoją pracę, bo tak właśnie jest z pracownikami branży IT. Wskażcie mi proszę jakikolwiek program do projektowania, którego autor ponosi odpowiedzialność za ewentualne błędy w działaniu swojej aplikacji. Takie rzeczy się nie zdarzają – każdy (każdy!) program w umowie licencyjnej ma zapisy, w świetle których autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki błędnego działania swojego produktu. Czy można wyobrazić sobie w normalnej praktyce inżynierskiej całkowite wyłączenie odpowiedzialności projektanta za popełnione błędy? Pytanie jest oczywiście retoryczne. Oczywiście są różni pracownicy działu IT – jest kilku bardzo fajnych sympatycznych, chętnych do pomocy i fachowych chłopaków, są też i kanalie donoszący na kolegów z pracy – nie zawsze właściwych zresztą. Ale to chyba tak jak wszędzie. Teraz tacy ambitni, pozbawieni skrupułów s…syni mają swój czas, i w wielkiej polityce i, jak się okazało, w EPK. A teraz trochę o tych wspaniałych prezentacjach, jakimi karmią nas nasi światli managerowie. Trochę to wszystko przypomina powerpointy ministra Morawieckiego – ładne obrazki i na pierwszy rzut oka wszystko ma sens. Ale tylko na pierwszy rzut oka. Trudno mi zgodzić się z tym, że porównuje się spadek z początku lat dwutysięcznych z tym, co mamy teraz. Brakuje mi na tych pięknych wykresach projekcji sytuacji na rok 2017. Gdyby nanieść prognozowaną sprzedaż za 2017r. to trudno znaleźć analogię z sytuacją roku 2000. Co więcej, sytuacja rynkowa jest kompletnie inna. W roku 2000 był dołek, ale i nadzieja na odbicie – nikt nie mówił o końcu epoki bloków węglowych. Teraz taki koniec stał się faktem. Energia ze źródeł odnawialnych tanieje, nowe wymagania ekologiczne BREF/BAT powodują, że inwestycje w energetykę węglową stają się jeszcze droższe. Kogo będzie stać na budowę nowych bloków, jeśli firmy energetyczne zostaną do dna wydrenowane poprzez „inwestowanie” w kopalnie? Wracając do pięknych wykresów – z jednej strony spadek sprzedaży o 42% rok do roku, z drugiej spadek zatrudnienia w tym samym czasie o jakieś 15%, z trzeciej mediana płac niemal bez zmian. To chyba jakiś cud. Nikt mi nie wmówi, że 50% koszty uzyskania przychodu będą lekarstwem. Policzmy: standardowy koszt uzyskania przychodu (1335zł) jest pomijalnie mały, koszt wpływa na wysokość podatku – w tej chwili dla większości to 18%, oznacza to, że uwzględnienie nawet przyjęcie całości dochodu z 50% kosztem, obniżenie podatku wyniesie zaledwie około 9 punktów procentowych, czyli dla zarabiającego netto 3000zł podniesienie pensji o mniej niż 300zł. Wybaczcie, ale dla mnie ta metoda, jako panaceum na problemy finansowe biura brzmi tak samo niedorzecznie, jak to promowanie przez EPK fotowoltaiki, czy inne GRI / skanowania 3D, które dają może zatrudnienie pojedynczym osobom, ale nijak nie wpływają na sytuację EPK. Oczywiście pokazywanie mediany jest bardzo sprytne, co już wcześniej zauważył kolega. Mnie jednak bardziej interesuje, skąd te dane, kiedy średnia dla pracowni produkcyjnych to raczej 2500-3000zł netto czyli brutto 3500-4200zł (dla pracodawcy, tzw. brutto-brutto 4200-5100zł). Rozumiem, że jeśli można podawać zmanipulowane dane z ankiet, to i medianę można zawyżyć o drobne 2000zł). Problemem jest to, że pomimo dramatycznych perspektyw nie widać chęci reformy struktury zatrudnienia. Ale może prezesi czekają do września, kiedy zastopowane we wrześniu zeszłego roku premie przestana podbijać średnie i wpływać na wysokość odpraw? To się nazywa planowanie perspektywiczne – w takim momencie obciąć wynagrodzenia, żeby pracowników zwolnić dokładnie kiedy przestaną być potrzebni (wiadomo, że pracownie na ostatni kwartał mają za mało zleceń), a jednocześnie wypłacić jak najniższe odprawy. Szkoda, że tak świetnie p

Badalupa

Było fajnie, jest źle i podejmowane są decyzje jeszcze gorsze. (usunięte przez administratora)

pracownik_miesiąca

Nie pierwszy i nie ostatni... Generalicja to dobra przechowalnia dla ludzi z odpowiednimi "kwalifikacjami", narobić się nie narobią, a premie biorą. Co mnie osobiście do białej gorączki doprowadza to mityczne 7k brutto przewijające się na naradach propagandowych. Zapewne liczone na zasadzie na generalnych i innych nieprodukcyjnych koło 10-11k, na pracowni 3-4k... i ładnie wychodzi.

Lodzia

Kto by przypuszczał, że ta firma upadnie tak nisko. Że najlepszymi kwalifikacjami w EPK będzie donosicielstwo, przypodobywanie się Zarządowi (by nie powiedzieć wprost – wazeliniarstwo) i kolesiostwo. Przy okazji, koledze Bartoszowi (temu od pączków) gratuluję awansu. Jedna decyzja, a tyle korzyści – spada zatrudnienie w dziale nieprodukcyjnym (marketingu) i wzrasta w (teoretycznie) produkcyjnym dziale generalnego projektanta. No i można nagrodzić młodego, ambitnego człowieka. A jakie awanse czekają naszych dzielnych informatyków, tropiących z sukcesami Lodzie i inne czarownice? Wydawało by się, że wykształceni ludzie z Zarządu nie będą popełniali takich błędów, jak ostentacyjna pogarda dla inteligencji pracowników. Chyba jednak w tym wypadku wykształcenie nie zastąpi elementarnej przyzwoitości.

pracownik_miesiąca

@hotrod: oczywiście, że nie wierzę, moja wypowiedź miała charakter ironiczno-sarkastyczny. @Obserwator: na pracownie niekoniecznie, natomiast jeśli celujesz w etaty typu nic-nie-robić-a-zarobić to klucz towarzysko-rodzinny jest niezwykle istotny.

Wyniki ankiety jak za komuny. Manipulatorzy mogli pójść na całość i ogłosić, że pracownicy uważają, że zarabiają za dużo i wnioskują o obniżenie pensji. Nie chce się już komentować tego co dzieje się w tym biurze.

Lodzia

Dzisiaj krótko o ankietach. Moim skromnym zdaniem ankiety służą takiej samej manipulacji pracownikami, jak te skrycie przyznane części załogi podwyżki. Do wyników ankiety nie ma tu się co przywiązywać. Cytując klasyka: nie ważne kto jak głosuje, ważne kto liczy głosy. Mówiąc wprost – wyniki ankiety (przynajmniej te oficjalne) są takie, jakich życzy sobie Zarząd, który te ankiety zlecił i za które (co prawda wypracowanymi przez pracownie, ale pozostającymi w jego dyspozycji środkami) zapłacił. Ankiety wykonała firma-krzak, a nie jakaś renomowana pracownia, zatem z chęci zysku posunie się do dowolnego przekłamania wyników, bo kto w takich firmach przejmuje się jakimiś kodeksami etyki? A czemu mają służyć te podrasowane wyniki? Przekonywaniu nieprzekonanych do jedynie słusznej linii Zarządu. Co pomyśli taki niezadowolony „szarak”, kiedy dowie się, że w ankiecie duża część pracowników odpowiedziała, że jest w miarę zadowolona z płac (informatycy pewnie nawet szczerze – muszą dobrze zarabiać, bo pełnią teraz służbę na pierwszej linii, wyłapując wyimaginowanych wrogów KC) i Zarządu przedsiębiorstwa? Znowu pomyśli, że chyba z nim jest coś nie tak, bo przecież większość nie może się mylić. A jak wygląda sytuacja? Jakie są perspektywy? Wyjątkowo marne, i dla branży, i dla pracowników szacownego EPK. Właściwie ostatnim dużym projektem , jaki mógłby być zrealizowany miałaby być Ostrołęka, ale kto za to zapłaci? Firmy energetyczne topią pieniądze w kopalniach i już nie mają różowych perspektyw, banki też nie pomogą, bo inwestowanie w brudny węgiel jest mocno passe, a wynik finansowy inwestycji wątpliwy. Mówi się o zapewnieniu finansowania inwestycji przez dostawcę technologii, ale wtedy Energa będzie klientem, a karty rozdawało będzie MHPS (raczej japońskie) lub GE. A w takiej sytuacji na co komu kosztowne usługi EPK? Nawet do autoryzacji niemieckich czy francuskich projektów znajdą się tańsze firemki. A perspektywy pracowników? Nie słychać o dużej chęci redukcji zatrudnienia w działach nieprodukcyjnych, bo przecież odprawy kosztują, i jak tu zwalniać dobrych kolegów czy rodzinę. Pewnie nawet trzeba by zatrudnić jeszcze paru nowych informatyków, bo ktoś musi kablować na kolegów z pracy i demaskować kolejne Lodzie. Zatem śruba finansowa w pracowniach produkcyjnych nie może być poluzowana i 50% haraczu musi iść na Biuro. Ale z czego te wypłaty, skoro już nawet teraz pracownie nie mają pełnego portfela zleceń na ten rok. Sytuację można by nazwać gotowaniem żaby, bo większość ugotuje się w tej firmie czekając na wątpliwą lepszą przyszłość (wypruwając sobie żyły przy robieniu fuch albo przejadając ostatnie oszczędności – oczywiście ku chwale EPK i radości Zarządu) i tylko nieliczni wyskoczą z gorącej wody. To jest wyzysk w najczystszej postaci – płacić pracownikowi głodową pensję, poniżej poziomu przyzwoitości i gwarantującą jedynie przeżycie, ale za to nie zwalniać nikogo, bo szkoda kasy na odprawy, a jednocześnie wyciągać z pracowni naprawdę duże pieniądze.

pracownik_miesiąca

Wbrew opinii wypowiadających się tu malkontentów Zarząd cieszy się wysokim zaufaniem wśród załogi, a co więcej prawie połowa pracujących jest zadowolona ze swoich pensji - przynajmniej według oficjalnej narracji.

hotrod
@pracownik_miesiąca

No właśnie - "według oficjalnej narracji". Wierzysz w to? W tej firmie (i to jest jej duży problem) nie można powiedzieć tego, co się myśli.

Zostaw merytoryczną opinię o ENERGOPROJEKT - KATOWICE SA - Katowice

• Jak się pracuje w ENERGOPROJEKT - KATOWICE SA?

Zobacz opinie na temat firmy ENERGOPROJEKT - KATOWICE SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ENERGOPROJEKT - KATOWICE SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 3 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ENERGOPROJEKT - KATOWICE SA