Opinie o Schraner Polska Sp.z o.o. w Łęczyca

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Schraner Polska Sp.z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Schraner Polska Sp.z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Schraner Polska Sp.z o.o. w Łęczyca

Przyszedłem wcześniej na rozmowę kwalifikacyjną 15 minut wcześniej niż zostało zaplanowane - spotkanie na 9:00 (chcieli się umówić między godziną 8:30 a 9:00). Okazało się że dyrektorek nie miał czasu na rozmowę kwalifikacyjną (był zajęty planowaniem produkcji i coś słyszałem o kimś gadce na temat jakiegoś pracownika w negatywnym znaczeniu - prawdopodobnie (usunięte przez administratora) więc straciłem swój cenny czas czekając dodatkowe 10 minut. Wstyd że nie jesteście profesjonalni w tym co robicie i wasze podejście do człowieka świadczy o braku szacunku do jej/jego czasu jak i jej/jego osoby. Mam nadzieję że osoby które są zainteresowane pracą głęboko się zastanowią czy warto do takiej firmy marnować cenny czas i szacunek.

Kaziuu
@Byly

Mylisz się!!! karierowicz to bardzo złe określenie. To nie karierowicz, tylko zwykły łęczycki zakompleksiony cwaniaczek. Nie szanuje ludzi, przyjemność sprawia mu gdy komuś coś zrobi na złość. Wyłacza ogrzewanie i ciepłą wode w weekend albo na nocnej zmianie. Ufajtany (usunięte przez administratora) pracownik musi zimą kąpać się w zimnej wodzie. Planowana produkcja wygląda tak ze w niedziele po poludniu prAcownik dowiaduje się że ma być na 6 rano w poniedziałek w pracy. A spróbuj nie odebrac tylko telefonu to masz po premii. A sporobuj powiedziec to głosno to ci zabierze premie dwa miesiace pod rząd.

Byly

Wiadomo jak Duet Pani K. i Pan D zamierzają rządzic tą firmą?bo ich rządy nie przynoszą żadnych korzyści dla firmy,firma się nie rozwija,brak pracowników,maszyny nie obsadzone.Z samego wyciągania kasy z dofinansowań daleko nie zajedziemy

Wakat

Pojawił się wakat na Kierownika Zmiany, czy to jest nowe stanowisko czy ktoś może zrezygnował/podziekował ? Praca na produkcji odbywa się na 2 czy 3 zmiany ?

Czy Schraner Polska Sp.z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

@pracownik

Akurat Ci się nie udało. Dyrektor praktyki ma złe i decyzja o odejściu m.in. była przez niego i teksty dyrektorki ale i ty nie pracowałeś w takim korpo bo tam dopiero by Cię dojechali, chyba że pracowałeś jako kierowniczek prowadząc (usunięte przez administratora) i ustanawiając własny kodeks pracy bo właśnie tak jest w korpo. Ciągła walka, sądy i PIP.

@Byly

Faktycznie te maszyny są tak bardzo nie obsadzone? Niby widzę jakaś ofertę na produkcje teraz ale nie piszą, że więcej kandydatów potrzeba a często widzę takiej wstawki. To ilu osób teraz tak w praktyce brakuje? Pytasz o plany na przyszłość, bo chcesz wrócić?

@luzny Nowy wpis
@Byly

Jak dla mnie firma dla ludzi którzy wolą stać w miejscu i się nie rozwijać, pan dyrektor szuka oszczędności w ludziach, niestety przez takie podejście firma więcej traci, mimo tego Pani dyrektor nie reaguje. Podsumowując nie da się w tej firmie ani zarobić a w dodatku przez zbyt wysokie ego Pana dyrektora rozwinąć.

no właśnie teraz się zastanawiam, co tu może być tak w ogóle na rękę w tym co opisujesz? Dużo teraz wpisów tego typu się pojawiło z tego co czytam. Zastanawiam się wiec czy konsultował to ktoś bezpośrednio? Macie w ogóle na to możliwość? Gdzie problemy się zazwyczaj zgłasza?

Wakat Nowy wpis

To u was kontrolerzy jakości nie szkolą pozostałych? W mojej poprzedniej firmie wchodziło to w zakres moich obowiązków ale teraz jak tak czytam ofertę w internecie to faktycznie chyba tego nie ma. a ile na tym stanowisku się zarabia? Czy wynagrodzenie będzie zależne od stażu pracy? są podwyżki z tego tytułu?

Byly

U nas kontrolerzy przychodzą, popracują i odchodzą,bo najlepszym kontrolerem jest dyrektor.On zna się na wszystkim,a jeśli chodzi o wynagrodzenia to są one marne,więc omijaj z daleka ten zakład

Pewnie w jakimś PG albo innej gwn korpo pracowałeś. Kontroler z czego ma szkolić? Ze wszystkiego pewnie, może jeszcze będzie uczył kowala pracy? Kontroler jak nazwa zawodu brzmi kontroluje i tutaj obowiązki akurat są dobrze rozdysponowane, bo jest takim samym pracownikiem produkcyjnym jak inni, szkolić to może specjalista albo kierownik.

Widzę, że dyrektor przez komentarze spać nie może po nocach. no no ! Jakby Dyrektor popracował chociaż w jednej takiej gwn firmie albo korpo to przynajmniej by wiedział jak wyglada prawdziwa praca i szanowanie ludzi. Przydałoby się. aLE nawet 5 minut by nie zagrzał na żadnym miejscu z takimi praktykami i krętactwem. Ma szczęcie że zarząd nie wie co jest prawdą a co nie.

@Kandydat

Czyli sam dyrektor zajmuje się planowaniem produkcji? Chciałam z ciekawości popatrzeć czy kogoś właśnie do biura nie potrzebują, ale na takim portalu są głównie oferty na produkcje w kontekście fizycznym. Zna ktoś aktualną strukturę biura by mi ja opisać?

@Kandydat

Ten człowiek nigdy nie miał szacunku do pracowników,do ludzi.To zwykły karierowicz.Razem z Panią Dyrektor tworzą bardzo zgrany duet który robi pracowników w balona.Nie mają szacunku do pracowników.Ostrzegam przed pracą w tym (usunięte przez administratora)

Kaziuu

Góral

W tej firmie nic sie nie dzieje,nuda i bieda,słaba produkcja jak na taką firme.Słabe wynagrodzenia,ludzie tyraja za grosze.

Andzia
@Góral

W sumie to czego można innego oczekiwać na produkcji w trakcie pracy, że piszesz, że jest nudna? Integracje i ogólne imprezy można robić po robocie? Organizujecie sobie jakieś, żeby morale zwiększyć?

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Schraner Polska Sp.z o.o.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Schraner Polska Sp.z o.o.?

Jadźka

Rozwiniesz mimo wszystko ten temat, w jaki sposób jeśli już? I co na to sami pracownicy? Nie dbają o nią miedzy sobą? Jakie są aktualne relacje miedzy działami i ile ich jest?

@Jadźka

Atmosfery w tym zakładzie nigdy nie było i nie będzie,ludzie rzeźbieni przez pseudo dyrektora za pomocą śmiesznych premi.Niektorzy pracują tam kilka lat i widać jak im psycha siada.

Beata
@Odpowiedz

A te śmieszne premie to ile mogą wynosić? kiedyś ktoś już o nich pisał i chyba miały być nawet wysokie. Co do kilkuletnich pracowników po czym wniosek ze widać takie rzeczy? I podwyżkach też była wzmianka, jakie występują?

Czy w Schraner Polska Sp.z o.o. możliwa jest praca na podstawie B2B?

Seba

Na którym z obecnie oferowanych stanowisk praca odbywa się w systemie jednozmianowym lub na dwie zmiany ?

Orientujecie się na którym z obecnie oferowanych stanowisk, praca odbywa się w systemie jednozmianowym lub na dwie zmiany ?

Kardynał

-elektromechanik-jedna lub dwie zmiany -konstruktor-technolog-jedna lub dwie zmiany -kontroler jakości-dwie zmiany -operator maszyn-dwie lub trzy zmiany

@Kardynał

Te wszystkie zmiany o których mowa są w ósemkach ?. A jeśli chodzi o Specjaliste ds.jakosci albo Specjaliste B+R, bo te stanowiska najbardziej by mnie interesowały

Kardynał

tak w ósemkach,ale czasami trzeba zostac dłużej jak sie nie wyrobisz lub jest wiecej pracy

Jeśli chodzi o specjalistów j.w podobnie ?

@Kardynał

A z czego wynika obecnie, tak duża ilość wolnych wakatów ?

Renata

Sądzę że ten pan raczej oczekiwał troszkę szerszej odpowiedzi. a skoro twierdzisz że tak straszą to czym z aktualnej sytuacji? co obecnie się tu dzieje że lepiej nie składać papierów? jesteś wgl na bieżąco?

Były
@Renata

w Łęczycy straszą dzieci w szkołach że jak nie będa sie dobrze uczyły to bedą pracowac w schranerze. Renata co jeszcze chcesz wiedziec

@Były

Nie interesują mnie dzieci. jakkolwiek to brzmi. ale skoro już o takim wieku mowa to jaka jest średnia wieku wszystkich pracowników? I staż pracy?

Wiecie może, czy w Schraner Polska Sp.z o.o. szukają chętnych na staż?

Kardynał

Taaaaaa szukają.Dawaj szybko do nas na ten staż bo juz mało miejsc zostalo.Czas ma ogromne znaczenie.10 osob na jedno miejsce jest

Czy w Schraner Polska Sp.z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

Jadwiga

Paczek nie ma,ale sa pączki na tłusty czwartek

@Jadwiga

Ciekawa jestem czy to może być spowodowane. Jakieś powodu religijne? Bo rozumiem, że już żaden inny dzień nie jest w żaden sposób celebrowany?

Maniek Kitajec

A skąd niby dyrektor ma wiedziec jak zarzadzac firmą skoro nigdy w żadnej nie byl dyrektorem.Nie potrafi zarządzac ludzmi,rozmawiac z pracownikami.Jest jak dziecko we mgle.Dzieli pracownikow na lepszych i gorszych.

Bożena
@Jadwiga

Hahahaha też dobrze. Jakaś konkretne liczba pączków na głowę? Szukają obecnie Kontrolera Jakości i nie wiem czy się opłaca aplikować. Jak mniej niż 4 pączki na głowę to słabo :D Może na rekrutacji pytają, czy ktoś jest wielki fanem pączków?

@Bożena

Tylko jeden, chyba, że będą jakieś zwroty ????. To ogłoszenie wisi od 2019 z mniejszymi bądź większymi przerwami. Myślę, że dostali jakoś rabat za wystawienie ogłoszenia na stałe ????????.

@Bożena

Jeśli chodzi o pączki to zawsze jest nadwyżka można jeść aż pekniesz ????To tradycja firmy od wielu lat i jak dla mnie to jest fajne.Jeśli chodzi o kontrolera jakości to ciężko znaleźć kogoś ogarnietego przeważnie są to ludzie młodzi bez doświadczenia niektórzy nawet suwmiarki nie umieją obsłużyć ale firma uczy i daje szansę rozwoju ale jeśli nie widać progresu ani zaangażowania trzeba się pożegnać z takim pracownikiem dlatego ogłoszenie pojawia się często bo ktoś jest a niedługo go nie ma.

Juras

Czemu post został wykasowany? Nic złego w nim nie było, większość osób z kontroli zwolniła się sama i to jest prawda. Nie prawdą jest, że osoby nie potrafią obsługiwać suwmiarki ponieważ jest to weryfikowane na rozmowie kwalifikacyjnej.

Paulina
@Juras

A w jaki sposób jest to weryfikowane? Musisz przedstawić zaświadczenia czy jakiś praktyczny egzamian?

@Paulina

Paulinko, widziałaś kiedyś zaświadczenie o umiejętności posługiwania się suwmiarką? Z ciekawości pytam.

Hanka
@Juras

Dajcie pracownikom suwmiarki i mikrometry z noniuszem i zobaczymy czy potrafia mierzyc.hahahahahah

@Hanka

Haniu, słońce Ty moje, światło mego życia, skąd wiesz jakich suwmiarek używa operator w Schraner. Pracujesz tam? Wypowiedz się czy robiłaś taki test bo jestem ciekaw :D

@Juras

Ja nie wiem, więc możesz napisać skoro już o tym wspominasz. To jak tu ze sprzętem sytucja wygląda?

@Renata

Hani pytam, chyba, że Hania i Renata to ta sama osoba tylko z rozdwojeniem jaźni.

Izabela
@Juras

A ja bym się chętnie dowiedziała też, to może jednak coś powiesz, zanim koleżanka Ci odpowie? Szczerze to nie widziałam, że ten zakład na tej strefie małej jeszcze w ogóle działa. A jak ty nie chcesz powiedzieć, to zresztą może są jakieś dni otwarte tam albo w urzędzie pracy przy Biedronce i można się samemu o pracy dowiedzieć?

@Izabela

Ależ oczywiście, są nabory, można złożyć CV i samemu się wszystkiego dowiedzieć. Jeśli się już dostaniesz nie zapomnij wpisać się na forum czy wszystko co w pracy zgadzało Ci się z rozmową :')

@Juras

Oj tak koniecznie napisz,bo wiesz rozmowa a pozniejsza rzeczywistosc różnia sie od siebie.czekamy:)

@Izabela

Najwiecej o pracy w tej firmie dowiesz sie na tym forum,tylko czytaj uwaznie wpisy

@Maniek Kitajec

można dopytać o jakiś przykład? bo to pisane na swoim doświadczeniu pewnie. każdy ma tak samo? tylko właśnie, to co na umowie jest przyklepane to akurat ciężej zmienić czy za dużo na dokumencie informacji to nie ma?

@Renata

Rozumiesz różnicę między rozmową kwalifikacyjną i dogadanie szczegółów a umową o pracę? Nie każdy ma ten komfort, że zwolni się z pracy, tu mu nie pasuje umowa to sobie miesiąc posiedzi na bezrobociu i będzie szukał nowej.

@Juras

Bezrobocia nie ma.Nie pasuje ci to idziesz do innej pracy.Ten kto pracuje w tej firmie robi to tylko z wlasnej woli

@Maniek Kitajec

Tak, ale iść do takiej samej też żaden sukces, i co dzień zmiana pracy? Tak można i przez pół roku się błąkać bez kasy, lepiej posiedzieć cicho i uciekać jak się znajdzie lepsza robotę.

@Juras

Jak chcesz tylko pracowac,przychodzic na 8 godzin do pracy i do domku to taka praca jest dla ciebie,Jak jestes ambitniejszy i chcesz cos innego osiagnac to sorry,ale nie w tej firmie.Sa firmy ktore daja mozliwosc rozwoju jak sie troche postarasz.

@Juras

nie no myślałam, że tu szybciej to się załatwia... To jeszcze raz, twierdzisz, że nawet miesiąc można czekać po rozmowie czy to przesada by była? Równolegle badają też innych kandydatów? Ilu średnio aplikuje na jedno stanowisko?

Seba

Na których z obecnie aktualnych ofert praca odbywa się na jedną zmianę lub w systemie 2 zmianowym ?

Dorota

W tej firmie ciężko nawet być głupim,jest poprostu za duża konkurencja

Maniek Kitajec

Firma chwali sie nagrodami i certyfikatami a w kiblu najtanszy szary papier,tyłek można sobie podrapać

Łucja
@Maniek Kitajec

Hmm a na wynagrodzeniach dla pracowników też oszczędza, jak na tym papierze? :P Czy raczej kasa jest dobra?

Dyrektor zatrudniaj szybko mechaników a nie statystów, bo utoniemy

Olga
@pracownik

a co się dzieje, że tak piszesz, że utoniecie?

@Olga

Nic sie nie dzieje,nie utoniemy,płyniemy dalej,chociaż nikt nie wie dokąd.Ahoj!

@pracownik

A to jest sens tak bez konkretnego celu pracować? :(

Jak oceniacie prace w firmie?poprawilo sie cos w ostatnim czasie?

Mocną stroną zakładu są kierownicy, zupełny brak wiedzy o zasobach ludzkich, z umiejętnościami też są pokłuceni, żadnego pojęcia o prowadzeniu rozmów i sposobu wydawania poleceń,(szczota -- drze morde i wulgaryzmy] Najlepiej im wychodzą kłamstwa, obrabianie tyłków i doractwo, jezyka polskiego też nie mieli w szkole, wystarczy poczytać tablice przy toaletach, Są też ludzie oddani firmie, to buble, którzy wolą być pachołkami pana dyrektora,niż zap...dalać na roli w (usunięte przez administratora) u tatusia. Atutem jest ich niewiedza w każdej sprawie.

@pracownik

Dobra robota i dobre ludzie są.Nie kleje tapczana,czemu tak spinasz banana.

Obecny pracownik

W tej firmie nie jest tak złe jak to komentarze opisują. Dziwne ze nikt z obecnych nie wspomina o bardzo wysokich premiach świątecznych, o prezencie na urodziny, organizowanych spotkaniach firmowych w czasach przed pandemia, fajnych prezentach na dziesięciolecio czy piętnastolecie zakładu. Podwyżki również są, chyba ze ktoś sie nie wykazuje i jedyne co robi to narzeka. Chociaż faktycznie brakuje benefitow, przydałyby się karty multisport, opieka medyczna.

@Obecny pracownik

No fajny prezent na piętnastolecie scyzoryk;)

Łucja
@Fan Makutosa

No dla niektórych to może być mało przydatny ten prezent :D A co dostajecie na urodziny od firmy? Zaciekawiło mnie to.

Łajno-bomba

Ciekawe kiedy podwyżki,ostanie juz dawno pochłonęła wysoka inflacja,w sklepach wszystko drożeje,ludzie maja rodziny,ja rozumiem benefity,ale benefitami se za prąd nie zapłace i zupy se na nich nie ugotuje.Jak życ?

W Firmie powinno byc: -dłuższe przerwy(np 1x30 minut lub 2X15) -wiecej imprez integracyjnych, bo nic sie nie dzieje -dzień wolny w dniu urodzin -40% dodatku nocnego(w wielu firmach to standard) -owocowe czwartki -premie frekwencyjne -częstsze zebrania kierownictwa z pracownikami

@Anonim

- dłuższe przerwy żartujesz dyrektora boli jak minutę się nie pracuje a nie daj Boże jeszcze gadasz - po co ci imprezy jak w pracy można pić ilu delikwentów było złapnych i nic pracują dalej - dzień wolny chyba żartujesz - zamiast owocowych czwartków lepiej alkoholowe czwartki - premia frekwencyjna hahaha - i co ci te zebrania dadzą były zebrania i coś się zmieniło po nich?

ten zakład to nie samochód, można naprawić, trzeba tylko dobrego zarządzania a nie przyczepiania się do pierduł, walenia farmazonów, szukania winnych w robotnikach, ciągłe szukanie oszczędności potrzebna jest dobra wola wszystkich psełdo kierowników i ich mentorą (nie zawsze macie racje)

Don Pedro Jebiealerano
@pracownik

kolego mozesz jasniej?co chcialbys naprawic?zmienic?moze jakies pomysły.Przedstaw też krok po kroku plan działania

Katarzyna
@pracownik

A w jaki sposób ty byś zarządzał firmą? Gdzie widzisz błędy i rzeczy do poprawy? Bo wiesz, czasami kierownictwo nie zdaje sobie sprawy z tego ze jest gdzieś problem i trzeba im to uzmysłowić

Haha
@Katarzyna

No tak, najlepiej dać rozwiązanie na tacy a nagrodę zgarnie dyrektor bo on wdrożył. Jak mam za g...nie pieniądze być doradcą zarządzania zakładem bo dwóch dyrektorów nie potrafi to wolę iść gdzie indziej. Poza tym oni i tak wiedzą lepiej i żadne plany poprawy ich nie interesują.

@Haha

Zgadza się jak by Pan D nasrał na środku fabryki to pani K wzieła by to rączki i mówiła że to (usunięte przez administratora) ze złota

Tatiana Karczewska
@Fan Makutosa

Szanowni Państwo, proszę nie nazywać mnie "panią K.", gdyż nie mam statusu osoby oskarżonej ani nie jest prowadzone w stosunku do mnie żadne postępowanie dowodowe. Proszę również, by nie przewidywać moich działań, nie sugerować ich i nie oceniać. Ostatni komentarz jest bardzo nieelegancki, szczególnie wobec kobiety, administrator musiał zareagować. Portal nie jest miejscem wymiany prawdziwych opinii o firmie Schraner. Jest miejscem, gdzie swoje frustracje wyrażają pracownicy. Wielka szkoda, że brakuje im odwagi cywilnej, by podać prawdziwe dane. Fałszywe opinie są krzywdzące nie tylko dla spółki, ale i obecnie pracujących w Schraner Polska , dodam , że większość z nas pracuje ponad 5 i 10 lat ! Cenimy sobie umiejętności zawodowe, pracowitość, szczerość i odpowiedzialność. Schraner Polska to nowoczesna kuźnia o wysokich standardach pracy, z benefitami pracowniczymi, które oferujemy oprócz atrakcyjnych warunków i stabilności zatrudnienia. Tatiana Karczewska, dyrektor zakładu Schraner Polska Sp. z o.o.

@Tatiana Karczewska

Super, że dyrekcja odpowiada i dba o zakład pracy. Mam pytanie, ponieważ pojawia się trochę ofert pracy. Czy zgodnie z art. 101 § 3 kp odszkodowania są wypłacane jeśli oczywiście firma stosuje takie umowy?

Kierownik Z.D. czy inni kierownicy zmiany nie sa tu niczemu winni,przykład idzie z samej góry.JAKI PAN TAKI KRAM.Trzeba tez mieć (usunięte przez administratora),zrobić swoje iśc do domu,i nie życ praca.Wiadomo ze nikt tutaj nikt cie nie doceni i nic sie nie tutaj nie zmieni.

Chułan Makutos

Ten zakład przypomina zepsuty samochód,ale nie da sie go naprawic,bo mechanika przycisnęła maska

Jaka jest kultura pracy w Schraner Polska Sp.z o.o.?

Kukuruku

Jaka jest co?

Zostaw merytoryczną opinię o Schraner Polska Sp.z o.o. - Łęczyca

• Jak się pracuje w Schraner Polska Sp.z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Schraner Polska Sp.z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Schraner Polska Sp.z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Schraner Polska Sp.z o.o.
1.7/5 Na podstawie 71 ocen.
  • Lotnicza 21G
    99-100 Łęczyca

Schraner Polska Sp.z o.o.