KUZNIA JAWOR SA w Jaworze

Jawor

Opinie o KUZNIA JAWOR SA w Jaworze

Despo

Widze ze ludzie w biurach sie napracowali zeby opinie o zakladzie podciągnąć lekko wyżej..... ale zaklamanie...

DRON_EYE

Przecież rekrutacja w Kuźni trwa cały czas, teraz jest duże zapotrzebowanie na pracowników. Wejdz na stronę Kuźni w zakładkę praca i wybierz stanowisko odpowiednie dla siebie, jest ich mnóstwo...

Karolina

@Prwcownkk rozumiem. Czyli jakbyś chciał podwyżkę to byś ją dostał? To dobrze świadczy o KUŹNI JAWOR SA w Jaworze, że swoich stałych pracowników potrafi docenić swoich stałych pracowników. Czy firma szuka kogoś do pracy? Wiesz coś o jakiejś rekrutacji? Taka informacja będzie ważna dla osób, które chciałyby się tam zatrudnić.

dotacja z NCBiR

Wszyscy w kuźni mówią o tej dotacji do nowej hali. Tylko na podwyżki pewnie na razie nie będzie. Najpierw trzeba zarobić z nowej produkcji. A to dopiero za 3,4 lata. Dobrze że są perspektywy. Niektórzy już krzyżyk na kuźni stawiali... A tu takie odbicie.

Karolina

@pracownik dzięki za opinię, ale nie powinno używać się nazwisk na forum. Regulamin: http://www.gowork.pl/regulamin tego zabrania. A powiesz czemu nadal tam pracujesz skoro praca Ci się nie podoba? czy rozmawiałeś z szefem o podwyżce? To też ważne, by dopowiedzieć do Twojej wypowiedzi o KUŹNI JAWOR SA w Jaworze.

Prwcownkk
@Karolina 25.09.2017 10:17

Idac do kuzni musisz wiedxiec ze to przemysl ciezki , stara fabryke z fachowcami podoba mi sie pracuje a temat podwyzek zalezy od tego glownie jak bardzo cie potrzebuja, nie nie bylem o podwyzke ale w dzisiejszych czasach w moim wypadku nie bylo by az takiego duzego problemu

DRON_EYR

Tak, polecam. Pozdrowienia dla nowych kolegów i kolezanek:)

"Pracownik"

180ml pod budowe robota i nowej hali z robotami, atmosfera pracy ? Wedlug mnie genialna zero stersu operatorzy kierownicy mistrzowie z okolo 30 letnim stazem i przed emerytura mozna sie baaardzo duzo nauczyc pieniadze jak wyzej .

Karolina

@DRON_EYE czyli polecasz pracę w Kuźni i jedyne do czego byś się przyczepił to stawki? Rozumiem, że tak duża liczba ogłoszeń jest spowodowana tym, że ludzie odchodzą? (http://www.kuznia.com.pl/praca)

@Karolina 11.09.2017 10:59

Raczej to jest spowodowane tym że tam pracuje 400 ludzi, więc zawsze są otwarte pozycje.

DRON_EYE

RZECZOWO...i "pokrótce" albo w sumie niech to będzie długie jak Pismo Święte ;) Główne tematy: -wymagania w zależności od stanowiska są różne ale o ile starasz się o pracę na produkcji itp to raczej wystarczy, że się dobrze prezentujesz i potrafisz rozróżnić przycisk czerwony i zielony . -wyższe stanowiska=wyższe wymagania, lecz i w tym przypadku z powodu braku rąk (i głów) do pracy douczenie się i ewentualne braki są do przyjęcia -stawki: co wywalczysz na początku to Twoje i tak w większości przypadków pozostaje na długi czas, bo ciężko z podwyżkami a sama premia potocznie mówiąc "d*py nie urywa". -atmosfera pracy jest miła i bezstresowa. W większości przypadków wystarczy przyjąć postawę typu "8 godzin i do domu (nie wdając się w plotki i dyskusje). -wypłaty terminowo i na czas, socjal ok -Uwaga nr.1: Wydział Kuźni i wydział obróbki to dwie całkiem inne sprawy (Kuźnia - piekło na ziemi, obróbka - w porównaniu do Kuźni rajski Eden) -umowy o pracę są rzeczywistością, okres próbny, rok, dwa, czas nieokreślony - w Kuźni nie bawią się w przedszkole w tej kwestii -Co do kasy: oprócz wynagrodzenia za te swoje 8 bitych godzin możesz również dorobić, ponieważ z powodu braku rąk do pracy oferują pracownikom 12 godzinne zmiany lub soboty na zleceniach, w kwestii dodatkowego przychodu po roku pracy są tzw "wczasy pod gruszą" jak to było za PRL'u;) Ogółem rzecz biorąc, jeżeli szukacie pracy to w Kuźni ją znajdziecie a w przypadku niespełnienia oczekiwań firmy co do aplikowanego stanowiska, zostaniecie oprowadzeni po innych możliwych wakatach. Ludzie pracują tutaj po kilkadziesiąt lat - kwestia przyzwyczajenia a także atmosfery, bo po co latać jak na szpilkach po halach np K*rpo i wysłuchiwać plotek bacząc na każdy swój ruch żeby nie podpaść, skoro można pracować w Kuźni i każdego dnia przychodzić do pracy wyluzowanym i nastawionym na swoje 8 godzin bez większych możliwych konsekwencji. Na koniec kilkoma słowami o pracy w tej firmie: Pracując w Kuźni nie martwisz się o swoją przyszłość, bo w dobie niżu pracowników na rynku pracy - to Ty jesteś tej Kuźni przyszłością;) 1*Brzydko Mówiąc: Robiąc swoje jesteś nie do wyje*ania i masz przyszłość zapewnioną;) 1*Ostrzeżenie! Jeżeli chcesz robić karierę i wspinać się po szczeblach ku górze-Kuźnia jest nie dla Ciebie. To praca dla tych którzy chcą mieć stałą posadkę i każdego 10-tego te swoje 1800-2500zł na łapkę przelane na swoje konto. Chcąc uwierzytelnić mój post dodam tylko, że jestem pracownikiem w firmie Kuźnia Jawor S.A. od dłuższego czasu i nie narzekam na to, że tutaj trafiłem. Jestem zadowolony ze swojego stanowiska pracy a wymagania jakie są mi stawiane w żaden sposób nie wykraczają poza poziom mojego "być". Rozumiem po co tam przychodzę i czego się wobec mnie oczekuje, w razie tzw. "niewyróbki" tj przerostu obowiązków nad zdolnościami, jestem natychmiastowo wspierany pomocą innych podobnych mi pracowników. Wypłatkę mam na czas i broń Boże żeby gdzieś tam zahaczyli o 11'sty lub 12'sty dzień tygodnia. Co prawda wysokość wynagrodzenia jest niższa niż np w przypadku pracy na podobnym stanowisku w pokrewnych firmach w Jaworze ale za to komfort fizyczny i psychiczny jest nieporównywalnie większy. Kiedy wstaję do pracy nie martwię się tym co będzie, bo nawet w chwilach dużych komplikacji wiem że zostanie to zniwelowane do tzw "minimum problemu" inaczej mówiąc "załatwione". Jeżeli już mam pisać o tym co mnie dołuje i wkurw*a, to chyba fakt że ciężko podbić stawkę wynagrodzenia, pisemne prośby ponoć na niewiele się zdają a osobiste wstawiennictwo nawet przed przełożonym nie bardzo znajduje tutaj pozytywne zakończenie. Oczywiście nie rozpatrujemy tutaj kwestii typu "Chcesz podwyżkę - jesteś zwolniony", raczej chodzi o to że "nie damy Ci podwyżki, bo nie musimy. Znajdziemy kogoś innego a Tobie skoro się nie podoba - arrivederci". Ta ostatnia kwestia przysporzyła Kuźni w ostatnim czasie sporo problemów, ponieważ aktualnie brakuje im zarówno specjalistów (którzy po nieudanych prośbach o podwyżkę zwyczajnie odchodzą, bo są fachowcami i znajdą pracę w innej firmie-tym bardziej mając na sobie bagaż doświadczeń którego dorabiają się w Kuźni), jak i zwykłych operatorów maszyn (którzy natomiast po zapoznaniu się z wysokością swojego przyszłego wynagrodzenia instynktownie wybierają np Korpo, które oferuje zarobki na poziomie minimum 1000+). Stąd nie ma komu robić ale za to pracownicy wewnętrzni mogą sobie dorobić, bo jakieś ręce do pracy muszą się znaleźć żeby terminu dotrzymać, później jest przerzucanie między wydziałem Kuźni i obróbczym i w ten sposób operator maszyny CNC jest osobą szlifującą ręcznie odkuwki. Paradoksem natomiast jest zjawisko typu (w moim mniemaniu): Operator zarabia np 1800zł i choć c

kandydatka

Byłam u nich na rozmowie. Widziałam w biurach - mają chyba najmłodszy zarząd jaki widziałam. Nie wszystkim takie otwarte biura pasują, ale atmosfera jest OK. Cały czas coś się dzieje. Sporo chyba studentów na praktykach. Wszyscy mówią sobie po imieniu - FAJNIE.

kowal

Chyba dużo się w kuźni teraz zmienia. Widzę że nawet sponsorują rajdy. Sami w jakiś zawodach startują. Zobaczcie sobie ten filmik o chlebie na ich stronie. Nawet ściągają młodych inżynierów. To już nie ta kuźnia którą znałem. Szkoda że się przeprowadziłem...

Karolina

@zadowolony :) Po takim stażu pracy rozumiem, że firma KUZNIA JAWOR SA w Jaworze jest dobrą opcją do polecenia osobom poszukującym pracy. Mógłbyś powiedzieć z punktu osoby doświadczonej na jakie warunki zatrudnienia można liczyć pracując w KUZNIA JAWOR SA w Jaworze obecnie? Możecie powiedzieć coś więcej o tym jakim firma jest pracodawcą? Takie dodatkowe informacje będą bardzo pomocne. Co powinno się wiedzieć przed przesłaniem swojego CV? Może masz jakieś inne rady od siebie dla osób aplikujących na któreś ze stanowisk: http://www.kuznia.com.pl/praca?

zadowolony :)

Pracownicy pracują w tej firmie po 35 lat, o czymś to świadczy. Polecam !!

Zainteresowany

Kolega mówił, że mocno poszli w unijne projekty i Kuźnia ma z tego niezłą kasę na inwestycje. Tylko czy ją przejedzą czy będzie na rozwój?? Może jednak będzie bo jakieś roboty już ściągają.

zaciekawiony
@Zainteresowany 07.08.2017 11:25

kurcze, faktycznie dostali tą dotację!! i to nie jakieś 2,3 mln ale słyszałem że ponad 50 mln. Będą z tego nowe linie produkcyjne. Chyba będą halę nowę stawiali.

nowa prasa
@Zainteresowany 07.08.2017 11:25

Faktycznie maszyny już ściągają. Właśnie postawili nową prasę. Na wydziale po latach cięć jest spore zdziwienie.

piotr

a jak mistrzowie i brygadzisci w tej firmie ?

To ja

Skończą się dotacje z unii to w tedy będzie można oceniać jaki zaradny jest Nowak - na razie to się robi szwindle z politechniką dotyczące projektów - ktoś ich za to rozliczy - może CBA

złomiarz

Podobnież chwalą się planami giełdowymi. Tylko czy spółka która ma 400 ludzi może wejść na giełdę? Nie wiem, nie znam się w tych tematach. Bardziej interesuje mnie stal, takiego zapasu na kuźni nie widzieli od lat. Mnóstwo ton. Kumpel kolegi robił im ostatnio przyłączenia i zapłacili zaliczką więc na pewno kasa jest. Nie to co kiedyś, wtedy mieli ciągle problemy.

Halinka

Szukają kowali. Jest jakiś nowy dyrektor (podobno kolejny ostatnio). Ale porządki widać. Tylko te maszyny nie są najnowsze…..I mówią że do prezesa można prosto z hali wejść. Nie ma gabinetu i nie odgradza się od ludzi. Pracuje razem ze wszystkimi. Takiego podejścia jeszcze nie widziałam.

Barti

Słyszałem, że zmienił się zarząd. Ciekawe czy powalczą o przyszłość kuźni? Jakieś zmiany widać bo pojawiają się nowe maszyny. Od jednej firmy słyszałem, że nawet roboty mają być na hali w tym roku. Może trzeba się będzie zakręcić....

kontroler

Byłem na rozmowie – szukali kontrolera finansowego. Zdziwiłem się bo rozmawiałem z zarządem. Bardzo dopytywali o szczegóły. Mają nowe biura przy hali (openspace) bo biurowiec pamięta jeszcze komunizm. Generalnie wrażenie pozytywne.

Gal anonim

Praca ciezka goraco itp itd aleee jak ktos pracowal w typowych korpo to doceni piekny luz i brak nerwow jak np w. Is itp i dosc ciekawa mimo ze po 8 godzinach wychodzi sie do szatni jak gornik z wydobycia

marek

Janek
@marek 22.06.2017 09:06
w kuzni ciagle programisty cnc szukaja i technologa jakie tam musza byc zarobki? ze tak ucuekaja wymagania przesada hahha...

Minimalna krajowa - maks. 2000 brutto

Artur

Ostatnio sporo jest ofert pracy. Każdy się tam zwalnia czy o co chodzi? Szukają mistrzów, osoby do biura i innych. Aż taka zła atmosfera tam jest? Warto tam wysyłać swoje papiery??? mieszkam poza Jaworem i nie znam dokładnie opinii o zakładzie.

To co teraz dzieje się w firmie ,,żenada"to mało powiedziane brak słów,to przykład jak dobrze prosperującą firmę można rozłożyć na łopatki,tak niekompetentnych mistrzów liderów i jak by ich nie nazwać nie widziałem,(AUDI, LAMBORGHINI)podzespoły prostowane na kolanie dosłownie,prezes w ubraniu roboczym na wydziale,,może brał udział w ukrytej kamerze ''cyrk nie polecam nikomu ja do emerytury wytrzymam na gwoździach

możliwość produkcji komponentów do prestiżowych marek: GM OPEL, JUNGHEINRICH, NSK (NISSAN, RENAULT), WEBASTO (AUDI, LAMBORGHINI) - Informujemy, że skontaktujemy się z tylko z wybranymi kandydatami. Mają tupet - to są dopiero JAJA - ,,wybrani kandydaci" - gdzie oni są !!!!!!!

tosiek

no ale przeciez sa firmy w ktorych za nadgodizny sie jednak płaci prawda i uwazam ze tak jest najlepiej

nowy

Witam Słyszałem ,że dostaje się pieniądze za polecenie pracownika , czy to prawda ?

TECHNO
@nowy 19.08.2016 11:57

Tak, znajdziesz im Kowala który przepracuje bodajże rok i masz za to jakiś tam hajs ale o ile jesteś pracownikiem Kuźni...;)

Ziom

Taa absebcyjna... czyli [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] j...nia....

Pracownik Po

Moze trzeba czytać ze zrozumieniem:) każdy urlop i nieobecność trzeba zgłaszać 7dni przed, opieka chybaa 3 dni... to wtedy się premie dostanie albo i nie, bo też takie przypadki były. Każde chorobowe i urlop na żądanie i po premii.

Lolo

Kuźnia dla początkujących jest świetnym miejscem do nauki, chociaż za zniszczone narzędzia płacić nie trzeba, po pół roku pracy większość zakładów przyjmuje bez problemu do pracy

jajo

jak płacą Ruskim na kuciu?

Kg

Witam ,czy przyjmują kobiety do pracy ?

To ja
@Kg 29.02.2016 13:26
Witam ,czy przyjmują kobiety do pracy ?

Tak przyjmują ale z Ukrainy

Anonim

Pracóje w Kużni ponad 30 lat i nikt mi nie powie ze w obecnej dobie jest wszystko ok. Płaca nedzna wymagania dórze. Kadra bóg wie skąd. Dlanich liczą sie jedynie tablice i zajmowanie sie swoimi sprawami a jakosci odkówek brak.

qwert

Ile dadzą zarobić?

heniek

Dalej serwują te pyszne zupy na stołówce? Brakuje mi ich były smaczne zjadlo się za darmo a na kaca były super

Bobo

I wszystkiego najlepszego - jednocześnie zapraszam do pracy - stanowisko 13 młot 5t. (temperatura na hali dochodząca do 50*).

leszek

pracuje w kuzni od roku jest ok, praca spoko,majstrowie też,naokoło pełno obozów pracy tu spokój naprawdę fajnie.

edek kredek

praca w tej firmie jest naprawdę jak na Jawor dobra,niema stresu,gonitwy,polecam.

T

Kilka lat temu bywałem w Jaworze, za czasów Prezesa Mytnika. Moim zdaniem jednego z lepszych fachowców. Nie wiem kim są jego następcy ale widząc co się dzieje w branży idzie im trochę gorzej. Mytnik urzędował w trudnych czasach, w czasach kryzysu, dużych problemów właścicieli. Mimo tego potrafił utrzymać zakład na powierzchni. Nie wiem co teraz się z nim dzieje. Szkoda, że odszedł, fajnie było przyglądać się z boku jak zakład idzie naprzód. Nigdy nie pracowałem w Jaworze, wręcz przeciwnie w jego konkurencji dlatego proszę nie odbierać tego wpisu jako supremacje człowieka, lecz tylko jako subiektywną opinię. Pozdrawiam wszystkich

gierek

zakład super kadra też, nikt się nie czepia pracownika, najlepsza firma w Jaworze.

pracowałem tam dwa lata, na K-3, kiedys słyszalem o kuzni ze prezna solidna firma ale tylko z opowiesci, kiedy sie do niej przyjalem niestety dostalem szoku termicznego, rządy swoje ma tam gutek-fiutek, poczatki były trudne ale dalem rade, goraco i jeszcze praca w akordzie byla, zarobki jak na te warunki w skali od 1 do 10, to 2, mialem lekkie problemy z nadwaga ale po tych dwóch latach stracilem szybko zbedne kilogramy, a teraz jak jest 15 dyrektorow niewiadomo od czego to kuznia pada, ale co tam, oni domy juz koncza budowac o ludzi nie dbaja, pozdro dla chlopakow od pawla ze zmiany, i dla korolinki z sekretariatu całuski...

Słowa kojarzące się z KUZNIA JAWOR SA w Jaworze (np:.solidna, profesjonalna, rozwojowa, stresująca, wyczerpująca): Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako ... . Atmosfera i ludzie tam pracujący są ... . Od jakiej stawki można negocjować pensję? Najbardziej podobało mi się w KUZNIA JAWOR SA w Jaworze: Najbardziej nie podobało mi się w KUZNIA JAWOR SA w Jaworze:

Zostaw opinię o KUZNIA JAWOR SA w Jaworze - Jawor

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie KUZNIA JAWOR SA w Jaworze