AIC S.A.

Opinie o AIC S.A.

Witam, jak wygląda praca na stanowisku konstruktora? Tzn czy opłaca się tam startować w porównaniu do innych firm, jaka jest atmosfera? Dziękuje za opinie

Stefan

Witam Firma poszukuje ludzi na stanowisko Pracownik Produkcji. Mam pytanie : czy to praca ciężka fizycznie? Pozdrawiam

@Stefan

nie

Kazik

Witam. Czy ktoś z Was zrobił porzucenie pracy i jakie wiążą się z tym konsekwencje, prócz wpisu do świadectwa pracy?

Xd
@Kazik

Żadne inne. Przecież do wiezienia nie pójdziesz. :) jesli masz lojalke to przyjdzie list zebys zapłacił pozostała kwote.

Chłopek

Pracuję w AIC już kilka dobrych lat i tak jak wiele osób piszę, klimat się zepsuł, ale to raczej normalne przy tak mocno rozwijającej się firmie pod względem struktur, wielkości, ilości osób zatrudnionych etc. Natomiast jest też kilka pozytywów! Spora kantyna, w miarę dobre i nawet spokojne warunki pracy, "wyplata na czas" (niestety w tych czasach to pozytyw..), ciepło, w miarę czysto i stabilne zatrudnienie. Faktem jest, że na niektórych działach brygadzisci czy liderzy przeginają, bo jeśli robota jest zrobiona lub po prostu idzie to odpuścić czasami Panowie, a nie spina o każde 2min rozmów z kolegą ze stanowiska. Cieszy mnie fakt, że pierwszy raz odkąd tu pracuję (prawie 10lat) zarząd postarał się z premiami na święta. (Nie licze tej na 15lecie). Bo przy tak niskich zarobkach to ta premia naprawdę ucieszyła. Firma patrząc bardzo ogólnie jest naprawdę w porządku, pracowałem w różnych miejscach i mam porównanie. Natomiast, pracowałoby tu nadal wiele fachowców, gdybyście płacili dobre pieniądze. Jeszcze z 4lata temu byłem w miarę zadowolony z zarobków, lecz przy takiej inflacji, kiedy zarobki stoją, odczuwamy to bardzo mocno. Pracując na produkcji bez nadgodzin itd. coraz ciężej odłożyć pieniądze. (W biurach niekiedy koledzy i koleżanki zarabiają jeszcze mniej). Dlatego jeśli nic tu się nie ruszy z zarobkami to kolejny fachowiec zmieni pracę. Lubię to miejsce, mam zgrany zespół, dobrego przełożonego, który wymaga, ale zna się na robocie i zawsze można się z nim dogadać, lecz to nie wszystko, do pracy przychodzimy zarabiać pieniądze. Panie Prezesie, przyjdź Pan czasem pogadać z ludźmi jak za starych-dobrych czasów. Wiele rzeczy Pana omija. A te 100-200zl brutto podwyżek, które ostatnio dostało kilka projektów to jak strzał w twarz. Nie jesteśmy firmą, która Covida jakoś mocno odczuła, kooperacje i dostawcy mają problemy nas zaopatrzec, ale nie my, my lecimy dalej, szanujmy się! Pozdrawiam!

@Chłopek

Może ta jubilatka by ucieszyłoby jako premia wakacyjna , raczej z tego co ludzie mówią to większość na hali nie jest za impreza huczną a na urlop zawsze grosz się przyda przy tej inflacji ...

@Chłopek

Tak łatwo wydawać nie swoje pieniądze...

Ja osobiście byłem z rozmowy kwalifikacyjnej zadowolony. Żadnych zbędnych i dziwnych pytań. Kilka ogólnych o moje dotychczasowe doświadczenie, czego szukam i trochę technicznych związanych z chłodnictwem czy pompami ciepła. Typu jakbym zrobił to, dlaczego robi się tak a nie inaczej. Pani z działu chyba HR bardzo miła. Inżynier który uczestniczył w rozmowie również. Oprowadził mnie po firmie, poopowiadał, pokazał co i jak wygląda. Szybki test z lutowania. Całość trwała dobrze ponad godzinę, w sensie rozmowa, przejście po firmie, test i jeszcze krótka rozmowa na koniec. Oferta jaką mi zaproponowali była satysfakcjonująca. Jedna z lepszych jakie otrzymałem porównując do innych ofert pracy które miałem w tym czasie. Sama firma sprawia wrażenie nowoczesnej. Służbowe auta elektryczne na parkingu, stacje ładowanie, wnętrze budynków również nowoczesne. Pracy nie przyjąłem. Głównie przez opinie na tym portalu ale też przyznam, że wielkość firmy mnie trochę przytłoczyła. Dotychczas pracowałem w mniejszych. Tutaj jednak duża produkcja, spora hala, wszędzie kontrola elektroniczna, otwiera się drzwi i na kamera na przeciw twarzy. Jednak samą rozmowę oceniam pozytywnie. Nie mam zastrzeżeń.

Ogóle i techniczne.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Ciekawa

Hej. Widziałam świeże ogłoszenie na stanowisko spawacza TIG do przyuczenia również dla kobiet. Dlatego mam pytanko, czy pracują tam kobiety, czy nie jest za ciężko jeśli chodzi o warunki pracy? Jakich zarobków można się spodziewać na początek?

@Ciekawa

3k na rękę

olsen

Tak. Firma daje na start 3k na ręke. Z 4 sobotami jest 4200 na ręke. Wiem bo pracuję.

czytający

W tabelce napisali - Forma udzielenia pomocy - gwarancja...

AnnA

Witam, czy może się ktoś wypowiedzieć na temat pracy w kontroli jakości? Czy kobieta ma szanse na zatrudnienie? Jakie są zarobki?

Mm

Panowie jak wygląda płaca na początek spawacza(przyuczenie) i jaki jest system zmianowy? 3 zmiany czy po 12h ?

ZPP

I oto premia świąteczna, rok w rok ludzie jadą po AIC, że nie ma nic na święta. Mimo, że dla dzieciaków jest zawsze i szanuje ten gest. Szanowałem też te dodatki w stołówce na święta - bo to miłe zawsze. Po za tym uważałam, ze premia to jest w nagrodę, a jak premia jest dla wszystkich to co to za nagroda ;) I co teraz? Jak żyć? Milion pytań bez odpowiedzi. Może to wiatr powiał w inną stronę, a że dużo ludzi odchodzi ostatnio to i strategia pracodawcy się zmieniła? Dziękuje za ten gest w tych trudnych czasach - nikt dziś w to nie uwierzył.

Spoleczniak
@ZPP

Jaka kwota? Wszyscy dostali?

Spokojnie
@ZPP

Dla mnie to bardziej dziwne niż miłe czy zaskakujące. AIC nigdy nas nie słuchało. O premiach na święta mówimy od lat. Zawsze były paczki dla dzieci i pierniki na stołówce. Co roku temat wracał. Prosiliśmy o pieniądze bo to najbardziej doceniamy. W tym roku mamy precedens. Jeśli sytuacja się nie powtórzy za rok to będzie tu mega płacz i frustracja. Większość pracodawców argumentuje brak premii i podwyżek Covidem. 2020 był bardzo tłustym rokiem dla AIC. Pod koniec wakacji produkcja tak ostro szła że zapełniliśmy magazyny buforowe a teraz jeszcze opada kurz po kolejnym wyścigu przed zamknięciem się eksportu do Wielkiej Brytanii (Brexitem) Kwota jaką dostaliśmy jest bardzo symboliczna, ale to zawsze jakiś pozytywny gest. Miło by były gdybyśmy wszyscy dostali podwyżki w takiej kwocie jak ta premia. Jak na dzisiejsze czasy gdzie w Lidlu/Biedronce strzela 200 zł na podstawowe produkty to taka kwota (usunięte przez administratora) nie urywa.

Załamany
@Spokojnie

@Spokojnie Serio człowieku? Ja sie nie dziwię prezesowi, że premie to rzadkość skoro Wy nie potraficie ich docenić. Ile Ty byś chciał dostać? 20 000? Straszne z Was marudy!! Polaczkowi nigdy nie dogodzisz taka niestety prawda :( Osobiście bardzo dziękuję za premię! Bardzo pomoże przetrwać ciężki finansowo dla mnie czas... Nie spodziewałem się tego, i byłem przekonany, że każdą złotówkę będę musiał 3 razy oglądać... Mega fajna niespodzianka na święta ???? zdrowych, wesołych dla całej firmy!

Mulk
@Załamany

Weź człowieku idź do normalnej firmy pracować. Nie będziesz musiał jak ostatni dziad każdej złotówki oglądać

Mieczysław
@Mulk

Ile realnie można zarobić w AIC S.A. wliczając w to wszystkie premie i dodatki? Dobra płaca zawsze motywuje pracowników, jestem ciekaw jak to wygląda pod tym względem w tej firmie. Czekam na Twoją odpowiedź.

Nie będę pierwszy czy ostatni ale napisać trzeba . Zawsze się znajdą ludzie którzy podziękują za gest świąteczny. DZIĘKUJĘ . Ale są osoby które zawsze będą nastawione negatywnie do ludzi świata do wszystkiego i to są bardzo nieszczęśliwe osoby bo zawsze znajdą coś co się nie podoba żal takich ludzi poprostu żal

Hej :) Zaproponowano mi pracę w AIC w Pruszczu w dziale Kontroli Jakości- czy ktoś mógłby mi napisać coś o tej firmie? Np czy poleca pracę w AIC? ;) Czy jest system premiowy, benefity, możliwość rozwoju? Oraz jaka jest atmosfera w pracy? Pozdrawiam

Niski pan

W Pruszczu dostaliśmy prezent od firmy :-) na święta. Kamerki na każdym słupie .dziękujemy za dodatkowy stres w pracy.

szefo
@Niski pan

Jeśli myśli że kamerki są do śledzenia pracowników to znaczy ze nie wszystko kumasz. jest jeszcze cos takiego jak bhp i ja akurat rozumiem ze na produkcji sa kamery

Byly pracownik
@szefo

Hahahah to sie usmialem. Ile razy widzialem jak spawacze dostawali zdjecia z kamer, albo kary na podstawie podgladu z kamer. Chyba tylko (usunięte przez administratora) uwierzy, ze sliza tylko by podniesc bezpieczenstwo.

pita

Cześć. W jakim systemie pracują spawacze, którzy dopiero się szkolą? Czy pracują w systemie zmianowym? Jakie zarobki proponuje się początkującym spawaczom, jeszcze bez umiejętności?

Kandydat 2
@pita

Niby pandemia byle nie mieć temperatury i do roboty reszta objawów przemilczana ... ważne że 300 wpadnie za absencję takie zarobki ...

Stefan
@Kandydat 2

Taki jesteś chojrak. Co inni pracodawcy robią aby dbać o bezpieczeństwo pracowników. Nie chcesz nie pracuj.

Kandydat 2
@Stefan

Dziwna odpowiedź. Bo nie widać tu że ktoś chce czy nie chce pracować tylko są ludzie którzy olewają swoje zdrowie

Pita
@Kandydat 2

Panowie, Wasze odpowiedzi chyba nie dotyczą mojego pytania.

a ha
@Pita

Masz tu próbkę tego z jakimi gamoniami przyjdzie ci pracować :)

Pita
@a ha

To może Ty pomożesz mnie, nieświadomemu? :)

@pita

No na początek 3k mozesz liczyć nadgodziny i trzy zmiany lub 12 h

Duża jest rotacja ludzi w AIC S.A. na Monter? Znowu ukazało się ogłoszenie 22 października na Trojmiasto.pl. Dlaczego pracownicy odchodzą z firmy?

Piszesz o ofercie z Pruszcza G

Tam są ciągłe konflikty pomiędzy liderami i pracownikami. AIC ma też produkcję w Gdyni i Tuchomiu. Radzę ci trzymaj się z daleka od Pruszcza. Niema sensu tu wywlekać szczegółów.

Musisz się sam przekonać

Just_me

Cześć wszystkim :) Zastanawiam się czy przyjść pracować do biura w Pruszczu da dokumentacji technicznej. Co powiecie na temat pracy, zespołu, kierownictwa, zarobków i td. Warto? Polecacie?

IT

Co powiecie ciekawego o IT w firmie?

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie AIC S.A.?

kiedyś

Nawet jak jesteś ogarnięty i z doświadczeniem , zostaniesz zdeptany i zniechęcony przez pozostałych liderów , jednym słowem wszystko będziesz robił źle nie tak , mogłeś to zrobić inaczej , itp ......nie polecam........AIC to jest GARAŻ chodzi mi oczywiście o sposób zarządzania przez obecnych liderów , są to ludzie bez jakiegokolwiek przygotowania i predyspozycji byli spawacze , i nic tego nie zmieni oni zostaną a Ty odejdziesz...

Byly pracownik

Liderzy? hahahah. Jak generalnie o firmie mam pozytywne zdanie, tak osobniki pelniacy te funkcje wzbudzily we mnie wstred i pogarde do swojej osoby.

Byly pracownik2
@Byly pracownik

Przez liderów czujesz pogardę do samego siebie? Pogratulować :]

odp
@Byly pracownik2

ich ;)

czesiek
@Byly pracownik

Problem w tej firmie polega na tym ,że liderzy jak i brygadziście w większości przypadków obejmują te stanowiska z przypadku ,,,,,,z powodu braku kandydata ,,,,,niestety .i jest jak jest,mamy co mamy. myślę że zbliża sie czas aby przesiać tą oligarchie

Ryszard Andrzejewski

robic sie nie chce skladam ręce w podziece

loczi ey eleya

ale ja nie bede robic

Lolo

Witam. Możesz powiedzieć ile zarabiają na stanowisku technika testu? Czy są w tej firmie jakieś dodatki, premie itp.? Pozdrawiam

Bolo
@Lolo

Jest dodatek w postaci obcięcia pensji o jedna trzecia jesli pracodawcy tak się spodoba!!!!!!!!!Taki „bonus” na czas tego gowna co przeszło od żółtych. Czy pensja obcięta czy normalna dowiesz się z przelewu

@Bolo

Rozumiem. A możesz powiedzieć ile się zarabia na teście? Chodzi o normalną wypłatę bez obcinania

Lolo

Adam a może ty wiesz ile zarabia się jako technik? Czy są jakieś premie, dodatki?

Bolo

A no tak technika testu licza do produkcji takze nie ma zmniejszenia o 30% tak tylko jak robisz i cie licza do "biurowych".No to Lolo zglos sie na te robote tylko uwaga na awans na lidera nie bierz bo wtedy pensja w dol

TT
@Lolo

Premia jak jest to tylko za frekwencję, ale nastaw się na pensje jaka ustawisz na rozmowie. Stanowisko stresujące, ciegłe patrzenie na ręce. Produkty sypią się na testach i testy są zawsze najbardziej obciążone terminami przed wysyłką, dużo zostawania po godzinach. Duże naciski z góry by testy się udawały.

@Lolo

Nie wiem. Z dodatków jest premia absencyjna 300brutto.

@TT

Następne kłamstwo. Myślałem że na tym goworku chociaż ktoś podzieli się prawdziwa informacja. Ale sje przeliczyłem. No nic na już nie będę czytał tych bzdor które tutaj się wpisuje. I radzę innym też goworka nie czytać

Xxx
@Bolo

Pensja była tylko raz pomniejszona. Od dwóch miesięcy jest normalna

Marian12
@Lolo

Kolega pracował i chyba ok 3000 + 200 premia frekwencyjna. Z tego co widziałem to właśnie szukają kogoś, bo gość który pracuje nie wytrzymał i się zwalnia. Pracuje w Pruszczu i widzę co się tutaj dzieje Kotły są testowane do skutka aż zadziałają po 5 razy każdy, tutaj chyba bardziej potrzebują operatora niż technika. Produkty są niedopracowane każdy kolejny projekt jest gorszy nieszczelności są norma a ostatnio zaczęły się wybuchy w kominach na stacji testów, ale nic nie jest z tym robione wszystko na szybko chcą naprawiać tylko żeby wypchnąć (usunięte przez administratora) Nie polecam. Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o AIC S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w AIC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy AIC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 91.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AIC S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 10 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AIC S.A.?

Kandydaci do pracy w AIC S.A. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AIC S.A.